KINDERCOURANT Gemengd Nieuws Kerk en School Sport en Spel IN 'T PRIEEL. WIE WIL RUILEN. Handel en Nijverheid hULUA Korle Berichten Be-Quiek 16 15 1 101—25 31 Achilles j 16 9 1 6 45—32 19 Velodtas 1 16 7 2 7 42—39 16 W. V. V. 16 6 5 5 27—28 17 Vcendam 16 6 2 8 28—42 14 Forward 16 5 3 8 26-40 13 H. S. C. 16 5 2 9 23—46 12 Alcides 16 5 2 9 22—41 12 Frisia j c] 16 5 11 26—41 10 ONZE BRIEVENBUS Landbouw en Visscherij «teeds zai blijven Doelwit «n aat hun menig plezie rig leesuurtje zal geven, dan is het wel Lentetijd, een bloemlezivng voor de Katholieke school door F. J. Kersten, leeraar aan de Bisschoppelijke Kweekschool voor onderwijzers te Echt. Met zijn mooie verhaaltjes, versjes en zijn prettig aandoende illustraties gelooven wij gaarne dat het boekje spoedig zijn weg zal vinden in ie lere Katholieke school van Nederland. Nieuwe Uitgaven. Nazareth. Conferen tie» door A. Vergnes. CSSR. G. Mosmans Zoon, 's-Heriogenbosch. Het is ongeveer 6 maanden geleden, dat een prospectus met volledige inhoudsopgave ons het verschijnen van Nazareth's Conferentien aankon digde. De schrijver is geen onbekende. Het is de derde maal, dat hij op de vlakte verschijnt. Een eerste maal niet Laat dekinderkens tot mij komen,ten zeer leerzaam boekje van Onderricht en gebeden voer jeugdige communicantjes, waarvan reeds het 7e tienduizendtal verscheen. Een tweede keer was Schrijvers naam verbonden aan de uitgave van Meditaties voor alle dagen des Jaars vrij bewerkt aaar Fr. Nepveu, S. J. Geen wonder dus, dat de aankondiging van Nazareth met belangstelling deed uitzien naar de verschijning van dat werk. Het Eerste deel, in vijf maandelijksche afleve ringen, ligt voor ons. De bewering, dat eene nadere kennismaking ons een werkelijk genoegen is ge weest, is gcene overdrijving. De inhoud biedt de rijkste verscheidenheid van stoffen voor het christelijk leven, ook in betrekking tot burger- Ijken en maatschappehjken plicht. Te aantrekke lijker is de verhouding der stof geworden, daar het leven en voorbeeld van Nazareth's hoogheilig Gezin, op altoos ongezochte en dikwijls verrassen de wijze, als basis cf illustratie gelden der behan delde onderwerpen. Zeer gelukkig knoopt de keuze oer stof zich vast aan de aanroeping van Jezus Maria en jozef, zooals deze in de vergaderingen eer H. Familie in zwang zijn. De rijke overvloed van opvoedkundig bemerkingen en de toepassing op en ze huidige toestanden, geven het werk eene belangrijke psedagogische waarde en stempelen out tot ten uitgave van actueel belang. Wat de beieckenis er van nog aanzienlijk ver toeft, is de aanpassing der voorgedragen leer- en ei. tot in haar onderdeden aan de H. Schrift. Het betoog krijgt daardoor een waarborgsijk van bovennatuurlijke waarheid en waardigheid. De conferentie-toon is goed getroffenhet geheel rehouden is een kloeken, goed verzorgden stijl. 5 Alles te zamen genomen, is deze uitgave, waar voor zij zich aanoiedt, een zeer verdienstelijke bijemge in een tekort aan Conferentiën voor Hee.en Directeurs van Congregariën, Derde Orden, H. Fair.iliën voor Geestelijke Adviseurs van Bon den en Vereeiiigingen. Doch ook door dengewonen Zieleiierder zal het met groot nut voor den kanse worden ge c rui kt. Opvoeding blijjt toch de groo- te spil, waarom het katholieke leven der toekomst tien noofdzaktlijK beweegt. Maar deze opvoeding £„1 te beter slaben, indien zij aangeleerd wordt in de rnodel-school van Nazareth zooals Paus Leo XIli in zijn Encycliek van 14 juni 1892 betoogt. Vv ij wenschen den schrijver een ruim debiet met zijn wel geslaagden arbeid. Aan den uitgever, G. Mosmans Zoon, komt alle eer toe voor de sierlijke uitgave. p. C. BOOMARS, C. S. S. R. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE oevat deze tveek het volgende: PLATEN: De zomer ingeluid (2 foto's.) Mgr. Menien z.g. (2 foto's.) Reims. Canisms. De H. Jeanne d'Arc te Reims. (Slot). „ik kom al, vrouw," riep de boer van den aooizolucr en hij oaalde dan ook langzaam ae iauaer ai, nam üe lantaarn aan. die zijn vrouw hem gai en ging naast den meesier, are ook een lantaarn cuoeg, het bosch in. De onuei wijzer beschuldigde zien. dat hij niet beier acht haa gegeven, hij had geen moed een gesprek te cegmnen en de hoer, die nei praten alujd aan zün vrouw overliet, liep zwijgend naast hem. De heme manuen stoegen den weg naar ien kam van het 'ocsch in. waar eemge den nen aan oen rand van een aigrond staan. net was nog geen iwee jaar gereden, oai daar een onvoorzichtige wandelaar, die zich te ver aan aen rand gewaagd had. met een Siuk aaiue naar beneden was gevallen, hen kiuis staat op de plek, waar men hem dooo vond liggen. noe m.ni kon Hulda daar verdwaald zijn! Het begon aonkeider te worden, de lan taarns werden aangestoken en in angstige spanning zoemen de beide mannen rond. Op het loepen van rimda's naam, op het schallen der trompet kwam geen antwoord. Terwijl de onderwijzer en de boer in het bosch ronozochien. stond viouw Schmidt voor ie deur van haar woning, luisterende oi zij den wagen ook hoorde aankomen. „Waar oi schraidt toch blijft!" dacht ze, „hij had al hirg van den zaagmolen terug kunnen zijn.'' „Vrouw benmiot. je man is mee <wn huida 'm het bosch te zoeken," hoorde zij opeens zeggen, en de longen van haar buurman, oie het schoolfeest mee had gevierd, stond hij haar. „Wat zeg je, Hulda zoeken, is ze dan niet bij haar tante?" riep de vrouw verschrikt uit. „Neen. ze is niet mee teruggekomen, ze was er met toen wij teruggingen, meester is dam gebieven met een lantaarn en de boer heeft ook een lantaarn en is ook meegegaan en er zijn nog mannen uit het dorp ook naar het bosch en ie man heeft gezegd, dat ik het jou zou zeggen." „Ik kan het hierboven niet alleen uithou den!" riep vrouw Schmidt, in huis gaande, Mk moet naar beneden en zien wat er van mijn kind geworden is." „Ik cok mee," klonk nu Else's stemmetje, die schreiend wakker werd en iets gehoord had, zonder het rechte te begrijpen. Vrouw Schmidt nam het kind uit het wa gentje. bracht het naar de moeder van Jan en zei: „Buurvrouw, wil ie voor Else zorgen totdat ik erug ben? Hulda is verdwaald, ik heb rust noch duur hierboven, mijn man is mee om haar ie zoeken, ik ga naar mijn broer, dan weet ik eerder hoe het is." Bereidwillig nam de buurvrouw Else over die vreesdij k schreide, en steeds riep „Eise wil mee, Else wil mee 1" Dezen keer stoorde vrouw Schmidt zich Hel doode vogeltje, De iltetrietedag der R.-K. Jongens patronaten. De Jean ne d'Are-feeeten te Rome (2 foto's). Be reizen van den Engelsehen Kroonprins. Vliegongeluk aan de kuat. Roeiwed- 6trüd'- Jubilé van Z. D. H, den Aar-te-Bis- schop van Utrecht. De voorziening in den woningnood (2 foto's). Het kerkje van Asselt (2 foto's! Vliegpoet Neder landEngeland. Toewijding aan het H. Hart. Oplossing rebus. Voor je plei- zier uit (2 teekeningenl. TEKST: Leola's Erfenis, door Charlies Garvue. Goudenregen, door Daaf Sutove. Petrus Canisius, door J. R. v. d. Lans. Prinses Goudhaar, vrij naar het Duitseh. van Mary Obetberg. Niet onjuist. Uitslag verjaardag-rebus. Jaarverslagen. Dezer dagen zijn de volgende jaarversla gen verschenen: Verslag omtrent den toestand van het Middelbaar Onderwijs te Haarlem over het jaar 1919, Uitgevers Gebr. Nobels. Verslag van den toestand en de exploita tie van het gemeente-electriciteitsbedrijf te Haarlem over het iaar 1919. Dertiene jaarverslag eL- Vereeniging Roomsch-Katholieke Herstellingsoorden voor Longlijders en zwakke kindeen. Uitgever H. J. Koersen, A'dam. Gedenkschrift. Eveneens veischeen „Gedenkschrift bij het Honderdjarig bestaan van de Onderlinge Brandwaarborg-Maatscrappij aan de Zaan, Opgericht anno 1819, gevoerd onder de firma „Koning en Boeke" gevestigd te Zaan dijk. GEBRUIKTE MEDICIJNFLESCHJES- In het blad „Medicijn en Drogerij" komt eon artikel voor over het onhygiënische van gebruikte jnedicijnfleschjes. In dat artikel wordt betoogd, dat d,e assistanften doorgaans niet over voldoenden tijd, be schikken om jie gebruikte flesschen vol komen goed te reinigen en juist voor medicijnen, die jn kleine dosséringen zoo ingrijpend kunnen .werken, moed de groot ste zorg worden gebruikt. Aan de zieken fondsen wordt geraden het voorbeeld te volgen van de commissie van beheer van het zieken- en ondersteuningsfonds der Nederlandsehe Staatsspoorwegen, die den apothekers de flesschen en petten, be talen, zoodat de leden d.eze niet terug behoeven te geven. Donderdagmiddag ie half 2 reed op de kruising KeizersgrachtReguliersgracht te Amsterdam een motorrijwiel, waarop behalve de bestuurder nog een tw eede persoon ge zeten was. in woeste vaart tegen een auto mobiel. Gevolg dezer aanrijding was, dat het motorrijwiel omsloeg en danig werd ineenge- drukt. De beide rijders kwamen er. ondanks de hevige botsing met enkele lichte kwetsuren niet j&n Jvaar geroep, zij sloeg een doek ovc het hoofd en liep zoo hard ze loopen kon, tot ze ademloos bij haar broeder aankwam, waar ze op een stoel neerviel en in tranen utbarstte. Die tranen gaven haar verlich- i ig, en de vriendelijke toespraak van haar choonzuster deed haar goed. „Maak je niet ormoodig bezorgd," zei de goedhartige vrouw, „er zijn zooveel mannen uitgegaan, een van allen zal haar wel vinden." „Maar dat kruis aan den afgrond I" riep de moeder angstig uit en zij begon op nieuw te schreien. „Hulda is een verstandig meisje," begon de ter vveêr, „zij weet dat de bergpaden gevaarlijk kunnen zijn en zij zal zich niet aan den kant gewaagd hebben." Vele vrouwen uit het dorp waren onder- tusschen in de kamer gekomen, de eene had dit, de andere dat, over het ongeval te zeggen. „Ja," zei een van haar, terwijl ze naast vrouw Schmidt ging zitten „en dat nu ook net die akelige Zigeuners in het dorp waren I" „W at zeg je, mensch riep vrouw Schmidt uit „dat ook nog, dan komt ze zeker niet terug, o Huida, mijn lief kind en dat zeggende viel ze luid snikkende met het hoofd op de tafel. Verwijtend keek haar schoonzuster de praatzieke vrouw aan, maar deze ging in baar ijver voort: „Nu, het is ook nog de vraag of de Zigeu ners haar meegenomen hebben, maar kwaad genoeg zag die oude heks er uit. Ze stond een kort pijpje te rooken en leunde tegen den wagen waar de Zigeuner-huishouding in was, toen ze naar de kinderen keek, dit zoo'n plezier hadden in 't dansen van 'n beer. Dat was ook heel aardig om te zien, maar wat hebben ze allemaal stekelige zwarte oogen, die Zigeuners en zulke wilde gezich ten Ze hebben ook alweêr gestolen en ze zwierven den geheelen dag in het dorp en in het bosch rond." Sprakeloos hoorde de gefolterde moeder dit alles aan. „Kom," zei haar schoonzuster die medelijden met haar smart had, „ga een beetje liggen." Zwijgend volgde vrouw Schmidt haar naar.de slaapkamer en, toen de buurvrouwen een poosje alleen geweest waren, gingen zij langzaam naar huis. Vrouw Schmidt had zich eindelijk laten overhalen wat rust te nemen en met de hand in die van haar schoonzuster, die voor het bed zat, sloot ze de oogen, die vermoeid waren van het vele schreien. De nachtwacht had juist zijn „één uur heeft de klok, de klok heeft één" geroe pen daar klinkt een andere toon. Vrouw Schmidt richt zich op en roept „De trompet van de kinderen 1" en ja, steeds duidelijker klinken in de stilte van den nacht de vrooiijke tonen der trompet en met den uitroep„Ze hebben haar gevonden" staat vrouw Schmidt op en vliegt naar de deur. Bij het schijnsel van de lantaarns ziet zij haar man, die het kind omhoog heften het in haar armen legt. Naast hem staat Ferdinand, de man van haar zuster "Marie. en den schrik af. De auto wed slechts wei nig beschadigd. Door onbekende oorzaak brak brand uit bij den agent van politie G. aan den Zon- weg te Wormerveer. De brandweer was den brand vrij sj>oedig meester, doch het maga zijn van manufactuen. dat gevetigd is in de benedenverdieping heeft duizenden scha de. Verzekering dekt de scrade. Aan de Prins Hendrikkade te Amster dam, is de 9-jarige W. H. L. uit de Rose- straat spelenderwijze te water geraakt en verdronken. Het lijkje is eenigen tijd later opgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Zondagmorgen drongen gemaskerde die ven de woning van den winkelier VI. te Vij len (Vaals) binnen, terwijl de bewoners ter kerke waren. Een 80-jarige alleen thuis zijn de vrouw hielden zij met een revolver in be dwang en stalen een belangrijk bedrag. Te Smilde is zekere A„ uit Amsterdam, onder de stoomtram geraakt. De linkerarm, die verbrijzeld werd is geamputeerd. Te Oklenmal heeft ©en kommies- verificateur met zijn gezin wegens den heersehenden woningnood, zyn intrek ge nomen in een woonwagen. Een reiziger van den Haag is be wusteloos op zijn kamer gevonden in het hotel de Kroon te Zutfen. De gaskraan bleek open te staan. In erastigen toestand werd hij per brancard naar het zieken huis vervoerd. DR. J. NOUWENS. Uit Rome wordt aan de „Msb." gemeld, dat de Zeereerw. Zeergel. heer Dr. J. Nou- wens om gezondheidsredenen ontslag heeft aangevraagd als procurator der Orde van Premonstreit te Rome en naar Holland is afgereisd, in zijn plaats is tot procurator be noemd de Zeereerw. heer H. Noots, tot dus ver provisor in het klooster te Tongeren België. Dr. Nouwens lüdt aan een hartaan- doening. die hem dwingt eenigen tijd vol slagen rust te nemen. VOETBAL. OVERZICHT. Zoo kan. dan a.s. Zondag de beslissing in de kampioerseompetitie vallen. Immers, wint V.O.C., dan is 't kam pioenschap voor de Rotterdammers, maar wint Bo Quick, dan heeft voor een deel die protestcommissie het kaïopioenschap in handen. Het verschil tussehen beide clubs is, zooals uit onderstaand staatje blijkt, zeer gering. gesp.gew.gel.verl.v.—t.pnt. Be Quick 5 4 0 1 15—11 8 V.O.C. 5 3 11 16— 6 7 De leiding van den groeten strijd be vindt zich in de veilige handen van Mr. E. G. v. Bisselick. De Rotterdammers zullen flink van zich afbijten, dooh het terrein-voordeel Sprakeloos van geluk geeft zij hem de hand, die hij hartelijk drukt. Een verklaring behoeft niet gegeven te wordenFerdinand op dit oogenbhk naast haar man, is een bewijs, dat hij meê geweest iom haar kind te zoeken, zij heeft met het kind haar zuster teruggekregen. Nu kwam er geen eind aan het vragen. De onderwijzer vertelde welke angstige uren hij had gehad, vóór dat hij Hulda, die tegen een boom geleund, rustig had liggen slapen, gevonden had. Aan het eind van het bosch waren de man nen van het dorp hen tegengekomen, voor aan Schmidt en Ferdinand. Bij een kopje warme bndenbloesemthee, die tante voor haar gezet had, vergat Hulda al spoedig den doorgestanen angst en een sneedje brood met men gebakken, een ge liefkoosde spijs bij arm en rijk in fhuringen, smaakte heerlijk. De kamer had zich ondertusschen weer met belangstellende dorpelingen gevuld, ieder wilde Hulda zien, zij had moeite al de vragen te beantwoorden, die haar ge daan werden. „Wij moeten nu naar huis gaan, vrien den," zei eindelijk de onderwijzer, tegen de steeds aangroeiende schare, en nadat pchmidt vrienden en buren voor hunne hulp en deelneming bedankt bad, ging men langzaam uiteen. Ferdinand was nog gebleven en toen ook hij wilde gaan, zei vrouw SchmicU tegen hem„Kom je Zondag met Marie bij ons, zwager?" „Hartelijk graag," antwoordde Ferdinand, terwijl hij de hand, die vrouw Schmidt hem toestak, stevig drukte. In de stilte van den nacht gingen Schmidt en zijn vrouw met Hulda naai huis terug, God dankende, dat hun kind behouden was. Toen ik den laatsten zomer in 't dorpje logeerde, waar Hulda woont, zag tk op een wandeling Geert, den ganzenhoeder. Mijn gastvrouw vertelde mij toen de ge schiedenis, die ik u verhaalde, toen Geert er ons over hoorde spreken, zei hij brom mend „W at had ze zich met mijn ganzen te bemoeien daar kon ik z,e" wel voor zorgen." Ik kan wel merken, dat jullie in zo- mersche stemming verkeert en daardoor liever op straat ravot, dan mij briefjes te schrijven. Want ik krijg een bitter beetje. Maar dat hindert niet, hoor! Gaat jul lie gerust je gang! Spelen en stoeien is heel wat prettiger en.... gezonder dan briefjes schrijven. Het weer leent er zich dan ook heerlijk toe, hè, om van de fris- sehe lucht te genieten. Zoo nu en dan verstoort wel eens een regenbuitje de pret, maar och! dat verfrischt de/wegen en. misschien jullie zelf er bij, ais je niet zorgt, bijtijds in huis te zijn. Ziezoo, ik heb mijn woordje gezegd en wil jullie nu niet langer, in 't prieeltje van Be Quiek zou ons een Grontngsebe overwinning doen voorspellen. In Dordrecht wordt de beker-finale ge speeld. We geven V.U.O. d© beste kansen. 't Volledig programma ,voor a.«. Zon dag luidt: Kampioenschap van Nederland. Be Quiek—V.O.C. (Scheidsrechter Mr. E. G. v. Bisselick. Kampioenschap West. reserve le klasse, Blauw Wit IIQuick II. Beker-finale. C.V.V.-V.U.C. (Terrein D.F.C) J K G Grootmejjer. De eindstand in de Noordelijke afd. Ie kl. is: CRICKET. i' ©VERZICHT. Rood en Wit heeft zich hersteld en de Schiedammers met «en nederlaag naar huis gestuurd. De Haarlemmers behaal den het totaal van 173, waarvan van Manen 42. H, Offerman had met 559 de beste bowlingeijferis. Hermes bracht haar totaal niet verder dan 83. A. Offerman 39 en verder 6 nullen. H.C.C. won met 11 runs van V.O.C. H.C.C. behaalde 114 runs; V.O.C. 103. V.R.A. sloeg V.V.V. met 94 runs. V.V.V. seoord© 87 runs, waarop V.R.A, met 181 de overwinning behaalde. Haarlem II verloor van Forward met 43 inns. FREEHITTER. C. J. POSTHUMA. De bekende .Rood en Wit-speler Post- huma, zal niet meer in de competitie wedstrijden uitkomen. Uit mededeelingen van hem, gedaan aan een redacteur van het „Alg. Hbid." ontleenen wij het volgende: Velen zullen zich de wedstrijden der 'Prisoners of War in 1918, waarvan voor al het fameuze A.-elftal voor een Hol- landseh team ongenaakbaar, scheen, her inneren. De eerste ontmoeting van Rood en Wit togen P.O.W.I.A. was tevens de eerste van de Haarlemeehe crickette es ten en ongetwijfeld de schitterendste welke ooit in ons land gespeeld is. Posthuma wint den toss en stuurt de gasten eerst in. Verwondering ajan alle zijden. Dwaasheid vond men het! P.O.W.I.A. naar de mat! „Je krijgt ze nooit uit," was de algxnneene opinie. De aanvoerder der Engelschen Mayor Fow- ke vroeg ronduit: „Wat is toch je bedoe ling, met ons eerst in te sturen?" „Dat gevangenf?) houden. Ik zie sommigen al trappelen van ongeduld, om maar weg te komen. Nu, vooruit dan maar, veel plei- zier. Dag. OOM BERNARD. Petrwnella E. te Nieuw-Vennep. Vond je het werkelijk een mooi boek? Ja? Nu, daar ben ik blij om, boor. En dat je voortaan altijd met de krant meedoet, vind ik natuurlijk ook fijn. Houd je aan je belofte hoor; ik zal eens zien of je een ijverig nichtje blijft. En tot slot: wel be dankt voor je mooie ansichtkaart, hoor. Nico M. te Harenkarspel. Je briefje staat in 't ruiiboekje, hoor Nic. Ik vind 't leuk, dat je nu juist zoo gedaan hebt, ais ik 't gevraagd heb. Tot de volgende keer hoor. Petrus v. d. P. te Liinmen. Ik heb er werkelijk verbaasd over gestaan, zoo mooi als je geselireven hebt, zeg. Niet, dat ik liet zeg om je te vleien, hoor, maar ik meen bet heuseh. Zoo mooi regelmatig en büna zonder fouten. En die fomen waren nou maar vergissingen, want ie weet na- tuLirinz heef goed, uat je niet onlvau, maar ontvang moet schrijven, en groeten mplaats van groete. Voor de rest was bet prima werk. hoor. ik hoop, üai is nog dikwijls zoo n aar dig briefje van je krijg, zeg, en ook hoop ik, dat je een volgende keer weer zoo ge lukkig bent om een prijs te winnen. Nu, gedag hooi'l De groeten thuis. Josephine R. te Haarlem. Als je schrijft, flan 6preekt 't vanzelf, dat oom Bernard terug schrijft. Dat zie je ook uu weer hè? Ik hoor zeker wel gauw. hoe of je pa Antoinette vond, want ik stel veel oelang in haar. Nu Josephine, dat schrijf je dan wel, hè? Dag! Om van ons run- en verzamelboekje gebru.k te maken, zendt men mij maar 'n briefje waar in duidelijk geschreven staal, wat men wenscht, met voileütgen naam en adres. Dan zet tk dat in de Kinderkrant en de verzamelaartjes weten dan waar ze elkaar kunnen vinden. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden AAN DL REDACTIE VAN DE KINDERKRANT NASSAULAAN 49. HAARLEM. Ik heb vreemde postzegels: 50 Fransche, 10 Ruiterzegeis, 15 van Nederl. indië, 19 van Zweden, 14 van Denemarken. 13 van Noorwegen. 64 v. tngelond, 15 van België 1 van Columbus, 1 van Luxemburg. 14 van Zwitserland, 12 van italië. 7 van Rusland, 2 van New South WaJes. 2 van Victoria, 2 van Argentina, 27 van Beieren. 2 van Brazilië, 1 van Egypte. 1 van Japan. 4 van Spanje, 9 van Kanada, 72 va Duitschland, 61 van Oostenük, 4 van Hongarije. 48 van Amerika en 25 van Oud-Holiand en 1 van Chili, die ik ruilen wil voor andere vreemde postzegels. Adres: C. Vlaar, Verdronkenoord no. 47, Alkmaar. zal ik j® na afioe# verieit e*", was bet laconieke «talwoord v«* Rood m Wit aanvoerder. Ook Cojpt. behuilde aiju captain eiju verwoadariu.gr over deaen maatregel en ia vertrouw deelde Post- hum a hem toen mede: „Kijk oenst We hebben een apeedtijd van 6% uur en e« baifiagieaa» waarmee Fowke rekening mo«t houden. Nu weet hjj aiet wanneer hmoet «l«item. Doet hij dat te laat, da* qpelea w-ü Kid uit en forceeren aldus eeai drawn; si ait hy te vroeg, dan passeer» we ztx» *oeeiijk zijn totaal en wimieo." In hoeverre hu Gay's opinie omtrent Posthuma's systeem gewijzigd was, weten wij niet, doch wij waren, getuigen van, dezen titanenstrijd, Fowke sloot op 809 voor 6 wickets en te vroegt I* a® laat ste minuut, onder geweldige sponnkuy, sioeg eapt. Gay de wtanfnghit, een enorme zes. De nederlaag der anverwin- nelijke Britten was een feit gewonden, na genoeg uitsluitend door het beleid van aanvoerder Posthuma. Na afloop vertelde hy Fowke ie reden van zijn keus: eerst fielden, ffij hebben zoo'n flauw vermoeden dot le Eogelsche aanvoerder dezen alreeds begrepen had. In de returnmatoh die kort daarop plao.tr had, v.-as Fowke voorzichtiger, loeh nu sloot hij to laat, Rood en Wit sjjeehle tijd uit en het resultaat was toen erwt draw. Posthuma zal wel gemist word» door Rood eu Wit DE PRIJS YAN DE RIJST. Het „Ned. Weekblad voor dea handel in kruidenierswaren" verneemt, dal binnen drie weken de rijstprijs belangrijk zal dalen. De pellers zullen dan ter markt komen met een partij Rangoon en Siam-rijst teges een prijs van f 68 tot f 70 per baal vaa 100 Kg. Dat is dus circa f 20 ben idea de huidig»' noieering. DE UITVOER VAN ZUIDEfiZEE- HARING. De uitvoer van Zuiderzeeharing uit de vijf aangewezen centra, is na een seizoen van slechts enkele weken gestaakt. Beg«i dezer week zijn de laatste wagons ia DuLschlauc ontvangen en verwerkt. Als men esns op.eii, hoeveel de Zuiderzee thans via Kampen/- Harlingen-Volenaam-Enkiiuizeu est Den hel der heeft geëxporteerd, dan komt men al.es en alles misschien aan de 200 wagons en zal het oorspronkelijk gedachte crediet van 7 a 7i/, ton nauwelijks voor 50 pet. ver bruikt zijn. De export van Huizea bedroeg in normale jaren zeker het vijivoua van wat thans is afgeleverd. Bovendien hebben de exporteurs nog het risico vau dea ingesla gen voorraad verzendmateriaal. Lang met alle opgeslagen kisten en mandor zijn ver bruikt, omdat op ruimere aanvoeren van ha ring gerekend was, zegt de Ik heb vreemde ui len voor andere. Ik heb er 2vaa Duuscn- Oosteurijk. 2 van Nieuw-eelana. 8 van Bel gië. 8 van Duilschiand. 5 van Amenka, 13 van Engeland, 1 van Czecho-Siowaxije. 9 van Frankrijk, 5 van Beteren. 5 vau Honga rije, 5 van Denecarken, 6 van Zwitserland, 8 van Oostenrijk, 10 van weden. 1 van Por tugal. 1 van Nederiand (oude). 1 Ruijter- zegel. Alle verschillend. Ik heb ook nog 25 Kwattasoldaatjes die ik ook wrl ruuen voor postzegels. 1 tegen 1. Nader overeen ie ko men. Th. Nieuwenhuyzen. Bethlenemslaan 2a, Hillegom. Ik heb vreemde postzegels. 50 Trausciie, 10 Ruiterzegels. 15 v. Nederl. indië. 19 van Zweden, 14 van Denemarken. 64 van Enge land, 15 van Betigië. 1 van Columbus. 1 van Luxemburg, 14 van Zwitserland. 12 van Ita lië, 7 van Rusland. 2 van New South. Waies, 2 van Victoria, 2 van Argentima. 27 van Beieren, 2 van Brazilië, 1 van Egypte, 1 van Japan, 4 van Spanje. 9 van Kanada. 72 van Duitschland, 61 van Oostenrijk. 13 van Noor wegen, 4 van Hongarije. 48 van Amerika en 25 van Oud-Holland, die ik ruil» wil voor andere vreemde postzegels. Mijn naam is C. Vlaar, Verdronkenoord 47, Alkmaar. Ik heb 52 IJscobeertjes van Schoten die ik wil ruilen voor 15 Kwatta-sMdaaties. Mijn adres is Netty van Leeuwen. Brouwersstraat Ik wil ruilen Kwatta-SolU«»tjes voor Boiling's Mazena-plaatjes. No. 21b <114 217 219 220 223 224 234 241 5E2 248 24? 250 253 256 257 '273 275 276 277 281 282 292 295 296 en 306. Ik geef 1 om ééa. kun adrea is: J. M. L. Zoutman Jd., Zeutwakermeer. polder No. 695. bi] Beverwijk. Ik heb Ter Wee'a plaatje», itemer 2 3 17 18 '27 31 34 36 38 41 45 80 81 68 en 28 plaatjes van het Maanmannotie. bit alles \vi] tjes die ruil ik alleen oor piaatio» van Ik heb 160 Kwatta-soldaatjea, die Ur wil ruilen voor Maizeua-plaatj», Ni co Mooy, Harenkarspel, Ik beb dubbele vreemde poatzegela 11 van België; 9 van Beieren; 4 van Cana da; 22 vau Duitseiiland; 2 van Denenir ken; 17 van Engeland; 2 van Engeieeh- Indië. 11 van Frankrijk; 1 van Grieken land; 1 van Hongarije; 4 van Itniiè; 1 van Rusland; 2 van Spanje; 3 van Ver. Sta ten van Amerika; 11 van Zwitserland, 2 van Zweden en 1 van Zutd-Airika; alien verschillend. Samen 116 «tuks. Deze wil ik ruilen voor 50 andere vreemde postzegels van West Australië, van Coiumbia, van Dominieana, van Bulgarije, van Venezu ela, van Servië en van Tasmania. Mij'n adres is: Jacob Swart, Lamoraal- straat No. 3, Alkmaar. Ik heb vreemde postzegels. 8 Amerikaan- sche, 4 Zwitsersche. 24 Beteische. 19 Duit sche, 9 Engeisehe. 37 Franseh». eu 18 ur' Italië, die ik wil ruiten, 1 postzegel vooi 1 Kwatta-sóldaatje. Piet <ïol. Kefidrac-hfr straat 8, Alkmaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 16