Advertentién. Dames en Heeren J. VAN DAM lisse IIUL HIP. filüER-VER. R.K. Dienstbode NOORDWIJXERHOUT. NOORD WIJK Telegrammen Kerk en School. koopt Uw Regenjas of Regen mantel alleen bi) 15 Barrevoetstraat Haarlem. KOOPJES en SOLIDE, sm VDOIVHOUT. Ir HILLEGOM. GEMEENTERAAD. R.-K. Kie&vereenig,iug. Donderdagmiddag hield de R.K. Kiesver. eenigine Recht en Orde" een propaganda- vergadering in café v. d. Berg voor alle R.K. vrouwen boven de 25 jaar. De opkomst was schitterend te noemen. Ongeveer 200 vrou wen uit alle rangen en standen waren opge komen om te luisteren naar de rede van de weleenv. kopelaan M. v. d. Eem der St. Vic- tor-Parochie alhier. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jacz., opende de vergadering met gebed, heette alle aanwezigen welkom en sprak ziin voldoening uit over dt groote opkomst. Hij wees op den toestand in het Buitenland, waar de vrouwenhefweging is ont aard in een strijd. Maa hier zullen wij in alle kalmte het vrouwenkiesrecht bespreken. Na allen verzocht te hebben, oandachtig te luisteren naar den gewijden spreker van de zen middag gaf hij het woord aan den wel- eerw. heer M. v. d. Eem. Deze begon met te zeggen dat de tijden veranderd zijn en de bakens dus verzet moes ten worden. Wij hebben nooit om het vrou wenkiesrecht gevraagd maar het is ons op gedrongen. Dit zal strijd geven op politiek terrein en dezen strijd hebben dus ook te aan vaarden de vrouwen van het platteland. En daarom wil spreker hier dan ook optreden als priester Gods. Omdat het ook tot de taak des priesters behoort de kerk te beschermen tegen het ongeloof dat voorkomt Pit libe ralisme en socialisme. Spr. memoreert, hoe de Fransche Revolutie de idee bracht van vrijheid. Gelijkheid en Broederschap, hoe die idee werd aangewakkerd door de ongelogvi- ge filosofen uit ien tiid zogdat die vrijheid al spoedig bleek te zijn de grootste dwang. Die gelijkheid, de grootste onzin, de broeder schap bestond in bloed en tranen. Toen kwam de tiid der sociale nooden. En deze maakte ook de vrouwen mobiel, want in haar hart kwam toen de gedachte: ook ik moet meewerken om in dezen toestand verbetering te brenfen. En zoo ontstond de vrouwenbewe ging. ook de verkeerde vrouwenbeweging die leerde dat de vrouw in alles gelijk moet zijn van den man. Toen ontstond het z.g. feminisme van den prof. Eland, die zelfs durfde te zeggen de vrouwenbeweging zal de Katholieke Kerk ten onder brengen. Maar deze vrouwenbeweging willen wij niet. Over één punt wil de wel eenv. spr. hier dezen middag slechts spreken, namelijk over de vrouw in de politiek. Nadat door hem op duidelijke wijze was aangetoond dat de vrouw steeds in alles moet zijn de hulpe van den man. En door hem was gewe zen op de eerste vrouw in het Paradijs en vervolgens op het leven van de H. Maagd Maria en zij alsvoorbeeld gesteld was van hulp en opoffering en lierde. eindigde de Eerw. spr. het eerste gedeelte zijner rede met te zeggen, dat verschillende mannen ver moeid en afgetobd door den arbeid voor de goede zaak. reikhalzend uitzagen naar de hulp der vrouw, opdat deze zoude helpen, de overwinning te behalen in zaa^ van Christus en hii wets hiermede^ in verband op de overwinning behaald in Maastricht. In hel 2e gedeelte zijner rede werd door De Voorzitter dankte den Eerw. spreker voor ziin schoone woorden en sprak de hoov dat Zijn Eew. nog lange jaren in ons midden mag verbliiven om de vruchten te zien van ziin werk dat hii dezen middag hier heeft verricht Hii zeg* ook dank aan de aanwe zigen voor hun STOote opkomst en sluit de vergadering op de gebruikelijke wijze. Hierna was er gelegenheid zich op te geven als lid, waarvan door bijna allen werd gebruik ge maakt A.s Zondagmiddag nit om 6 uur, maar "om half viii houdt de R.K. Kiesver- niging een zelfde vergadering in de school in de Zilk. En en verwacht daar een even groot succes. S Voetbal. Donderdagmiddag speeide N. V. C. een vriendschappelijke match op haar terrein aan den Gooweg tegen Z. V. V. uit de Zilk. Voor de rust gaf de linksbinnen N. V. C. de leiding. Na de rust was N. V. C. nog al veel voor het Z. V. V. doel. Maar doelpunten bleef uit. totdat eindelijk vlak voor het einde N. V. C. üoch nog een welverdiende 1—0 overwinning bemachtigde. Burgerlijke Stond. Ondertrouwd. H. .Vogelsang en G. M. van der Meer. J. O. Schotte en L. de Kwaasteniei. C- van Pijpen en A. Bies heuvel. j i Geboren. Bernard us Ferdinandus Louis iMaria dochter van F. F. B. de Meulder en van A. W. A. Takkenberg. Johan na en Johannes, d. en z. van J. .Vaneveld en van C. Oudshoorn. NOOIEDWIJK. Jubileum. Zondag 6 Juni is de bekende Directeur van ons parochiaal zangkoor St. Jeroen 40 jaar lid vau het zangkoor, terwijl hij ruim 25 jaar directeur is. Het zal den jubilaris zeker niet aan hartelijke belangstelling ontbreken. lt.-K. Volksbond. A.s. Zondag wordt een feeetvergadering gehouden, des avonds half 8 in het Pa tronaatsgebouw. Des morgens heeft vooraf een algemee- ne H. Communie plaats. Het programma voor 's avonds is als volgt; Openingswoord. Hierna zal als feestredenaar optreden de heer M. L. A. Klein, met het onderwerp; „Rerrnn Nova- rum". Als slot zal de Tooneelvereeniging hare medewerking geven enz. BEN NEBROEK. Vrijdag overleed vry plotseling de heer J. Keiler ie, loodgieter alhier. De heer K. was eenigen tijd wel ziek, maar niets deed vermoeden, dat de ziekte van zoo ernstige» aard was. Ken zware slag voor zijn echtgenoote en kinderen. 1 De heer Kollcrie stond bekend als een bekwaam, werkzaam, (iegelijk en hartelijk menscli. BENNEBROEK. Vrijdagmorgen liep door* verkeerden wisselstand een trein op verkeerd spoor en kwrn met geweld op de slot blok keu van het do ode spoor. Een paar wagons werden in elkaar ge drukt, terwijl een paar anderen in buiten- gewonen toestand op de rails kwamen te staan. Naar wij vernemen was de wissel niet op tijd overgetrokken. Persoonlijk© ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. De treinenloop had geen verdraging. -vu BENMiBKOEK. Donderdag <1 Jum hield de voetbalvereenig ing B. E. C. een leden vergadering in café „Oud Berg en Dal, in hoofdzaak tot vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement. Na opening door den voorzitter, den heer P. V- d. Mejj, werd direct tot be handeling der statuten overgegaan en werden deze behoudens enkele kleine wijzigingen goedgekeurd. Dok het huis houdelijk reglement .werd goedgekeurd. Verder kwam nog in bespreking, het aanschaffen van postuums in massa .en werd besloten de gelegenheid te geven deze op gemakkelijke wijze aan te schaffen. Afgehandeld werd nog hot vaststellen der elftallen yoor den aanstaanden wed strijd te Jlillegom, het aanschaffen yan een bal pnz. De geheele .vergadering was een zake lijke en geanimeerde bespreking der agenda en het woord van dank door den voorzitter, aan het einde gebracht, .was zeker op zijn plaats. Zondag 6 Juni speelt B. F. 0. I begen V. V. H- II van ,A—6 en B. F. C. II tegen V. V. H. Hl van 6—8 uur, op het terrein van laatstgenoemde. Goed succes! HAARLEMMERMEER. Auto-ongeval. Men deelt ons nader mede, dat het auto- ongeval (aanrijding van gebr. V. te Nieuw- Vennep van hun rijtuig door pen auto) nogal ernstige gevolgen heeft. Een der heeren de heer J. ,V. heeft zijn rechterbovenarm gebroken en zich ook inwendig nogal bezeerd, terwijl zijn broeder k. V. naacr L'lijk; tea beeuoreuht'1 bekomen te hebben. f. De auto, waarmee het ongeval heeft plaats gehad, moet in eigendom behooren aan een heer uit Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Vreemde vondst. In het riet aan de Ringvaart nabij bet stoomgemaal de Cruquius alhier is ge vonden ecu heerenrjj wie], merk „ZenJUi." De voorband js gemerkt Dunlop, de ach terband Vredestein. Men vreest (lat. dc eigenaar van dit rijwiel daar ter plaatse op een of an dere wijze in de Ringvaart geraakt cn wellicht verdronken is. FRANKRIJK STEUNT POLEN. BERLUN, 4 Juni. („Hbld.") Volgen» een bericht van de Telegraphen Union to Ztiricb, heeft Polen in de afgeloopen week in Parijs stappen gedaan, tot het bewerkstelligen van een interventie van Frankrijk in den Poolseh-Russischen oorlog. Er zou openlijk zijn verklaard, dat Polen zich ten hoogste nog tot eind Juni staande kan houden. Is tot dien da tum geen krnehtige hulp verleend, dau zal het offensief volkomen ineenstorten. Dit zou evenwel niet slechts be teek enen, dat de Polen zich dan zouden moeten te rugtrekken, doch 't zou veeleer de volle dige nederlaag beduiden, welke tot re sultaat zou hebben dat binnenkort met den intocht van het roode leger in War schau rekening moet worden gehouden. Frankrijk zou hebben toegezegd, dat 't zoo 6poedig mogelijk 100.000 man, over wegend gekleurde troepen, ter beschik king zal stellen. Het lag in het voorne men deze op Eugelsche schepen naar Danzig te brengen en vandaar uit naar 't front. Engeland heeft echter van d© le vering van scheepsruimte afgezien, met het oog op d© houding der zeelieden, die dergelijke transporten weigeren. Thans zal worden getracht de goedkeuring van Duitschland te verkrijgen voer den door- inarsch van Fransche troepen. Men twij felt echter of men deze zal krijgen. DE A.S. CONFERENTIE TE SPA. ROME, 4 Juni. De bladen vernemen, dat op initiatief van Italië de regeerings- hoofden van Italië, België, Frankrijk en Engeland waarschijnlijk op 18 Juni te Brussel zullen bijeenkomen, alvorens zij zich op 21 Juni naar Spa begeven. ROME, 4 Juni. Sforza, onderstaatsse cretaris van buitenl. zaken zal morgen naar Londen vertrekken om de Britsche regeering in te lichten nopens de ziens wijze der Italiaansche regeering omtrent de kwesties, die te Spa behandeld zullen worden. DE RAAD VA NT DEN VOLKENBOND BIJEENGEROEPEN. LONDEN, 4 Juni. Op verzoek van de Perzische regeering is de Raad van den Volkenbond voor een zitting te Londen, den llen Juni bijeengeroepen, teneinde te beraadslagen over den toestand, welke is ontstaan door de actie der Sovjettroepen op Perzisch gebied. HET HONGAARSCHE VREDESVER DRAG GETEEKEND. PARIJS, 4 Juni. Het Hongaarsehe vre desverdrag werd hedenmiddag half vijf met het gebruikelijk ceremonieel in Groot Trianon te Versailles geteekeud. Millerand verklaarde, dat het verdrag gelijkluidend Is met datgene, hetwelk op 6 Mei is overhandigd. De plechtigheid duurde tien minuten. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag aa. geen audiëntie verleenen. VOOR DE KATHOLIEKE UNIVERSI TEIT. Naar wij vernemen, is het in het „Overijselsch Dagblad" opgeworpen plan tot organisatie eener intensieve ac tie voor moreelen en financieel en steun, der R.-K. Universiteit zoover gevorderd, dat rus. Zaterdag een bijeenkomst to Utrecht zal worden gehouden tot nadere vaststelling der gedragslijn. Wie alsnog wil deelnemen aan deze actie, gelieve zich op te geven aan inr. A. C. B. te Zwolle. Art? Cornells Johannes Kuijpers, in den ouderdom van 30 jaar. Uit aller naam Wed. E. A. KUIJPERS ROSSINO. H U W E L IJ K ean te gaan. Br. onder No. 5760, Bureau mm dit Blad. Heden overleed tot mijn groote droefheid, mijn geliefde broeder en compagnon CORMEUSI6HAHMESIIM1S, L.J. VERKOOY, i ZIJLSTRAAT 62. TELEFOON 3266 ---Etfes Wordt gevraagd een en te koop drijfas te koop Vrijdagmiddag vergaderde de raad der gemeente •nder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De ingekomen stukken behelsend eenige dank betuigingen en goedkeuringen van Ged. Staten, werden op voorstel van den voorzitter voor kennis geving aangenomen. Wegens het niet aannemen zijner benoeming door den heer J. Wiedemeijer Sr. werd tot de ver kiezing overgegaan van een nieuw plaatsvervan gend iid voor het Scheidsgerechts Ambtenaren- regiement. De heer A. J. Degen bekwam 9 stemmen de heer P. H. v. Baasbank 2 en de heeren A. Goe- mans en P. Klaver ieder één, zoodat gekozen was de heer Degen. De heer Degen za! met zijn benoeming in kennis werden gesteld. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren >1. Veldhuijzen van Zanten, R. A. v. d. Schoot, J. H. A. Vooren, A. W. Nieverding, A. M. v. d. jagd, P. J. Litjens en J. H. Verleus. De Balans-, Winst- en Verliesrekening van het Distributiebedrijf over 1919 werden ongewijzigd goedgekeurd. Het verslag en rekeningen van het Gasbednj 1919 werden op voorstel van B. en W. ongewijzigd goedgekeurd. De heer Klaver was er verwonderd over, dat In 't najaar de gascommissie gekomen was met 't voorstel den gasprijs te verlagen, omdat er toen een voordeelig saldo was, en nu is er een tekort van 26.275 over drievierde jaar. De heer v. d. Poll deelde mede, dat er toen ten tijde een vergis sing in de cijfers heeft plaats gehad, welke thans hersteld is. Op een vraag van den heer Loerakker deelde de heer v. d. Poli mede, dat 't verlies der gasfabriek hoofdzakelijk voortvloeit uit de hooge loonen. Indien de heer Klaver nog meer wil weten Is het beste, dat hij een uitvoerig rapport vraagt Van den directeur der gascommissie. De heer Klaver ging hiermede content. Hierna kwam aan de beurt de electrificatie der gemeente. B. en W. adyiseeren een commissie van 3 leden te benoemen met opdracht den raad inzake dit onderwerp te dienen van consideratie en advies. Tot leden dezer commissie benoemde de burge meester de heeren Veldhuijzen van Zanten, P. Klaver en de Vreugd die hun benoeming aannamen 't Volgende punt bevatte de verbreeding van den Rijksstraatweg. Lisse wil in verband met de werkeloosheid in de bloembollenstreek aan den Minister van Waterstaat bespoediging der uit voering verzoeken en vraagt hetzelfde te doen. B. en W. stelden voor aan 't verzoek van Lisse te voldoen, wat werd aangenomen. Bij de bespreking van de uitbetaling der jaar- wedden-onderwijzers bij overlijden, werd een door B. en W. daarbij gevoegde ontwerpverorde ning goedgekeurd. Daarna komt in behandeling het verzoek van «Je Voetbalclub S. D. O. om beschikbaarstelling van een terrein. Wijl de gemeente voor dit doel geen terrein beschikbaar heeft, wordt door B. en W. geprae-adv. afwijzend op het verzoek te beschik ken. Den heer Murk speet het zeer, dat de gemeente op t oogenblik geen terrein beschikbaar neett, maar hij hoopt toch, dat B. en W, er naar zouden uitzien om een speelterrein te verkrijgen. De heer- Paase deelde mede, dat er in Hillegom ai reeds 17 elftallen zijn, die nooit in hun eigen gemeente kunnen spelen. Spr. had gehoord, dat er best een terrein verkrijgbaar zou zijn, want toen *t bestuur der voetbalclub bij den heer Vas Visser kwam, zeide deze wel een terrein beschik baar te hebben als zij van hooger hand kwamen. Weth. Veldhuijzen van Zanten raadde aan, dat de heer Paase zich met 't bestuur van zoo'n voetbalver eeni ging in verbinding zal stellen om se aan te sporen, dit aan B. en W. roede te deelen. De heer Vooren was sterk voor een gemeente terrein, tenzij het niet alleen voor 't voetbalspel is, maar ook andere spelen daarop kunnen beoefend worden. Spr. was van oordeel, dat de voetbal- vereenigingen dan te samen maar een terrein moesten huren. De heer Murk drong er op aan nu een beslissing te nemen en een terrein te huren. De heer Loerakker onderstreepte deze woorden nog eens om ten voordeele van de jeugd, naar een terrein uit te zien. De heer Murk stelde voor, dat de gemeente een terrein beschikbaar zou stellen gratis voor de jeugd en tegen eenige vergoeding voor vereeni- gingen. De heer v. d. Poll wees er op, dat er veel za ken meer urgent zijn dan deze en gezien de finan tieele toestand der gemeente meende hij, dat er voorloopig nog met de uitvoering van dit plan moet gewacht worden. De heer Murk betreurde het, dat, als er iets voor de arbeiders gedaan moet worden dan altijd op zuinigheid wordt aangedrongen. Weth. Balvers wees er echter op, dat binnen kort een zaak zou behandeld worden, die gaat over duizenden en honderdduizenden guldens voor de arbeiders alleen, n.m. de volkshuisvesting. Spr. meende, dat men dan toch niet een vergelijking mocht maken tusschen een stuk grond en met de huisvesting van arbeiders met hun gezinnen. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aan genomen met 112 stemmen. In behandeling komt vervolgens een adres van de vereeniging „Nosokomos" inzake wijkverple ging. Wijl dit verzoek aan de gemeente finantiëele offers zou kosten en de wijkverpleging in deze gemeente behoorlijk geregeld is, steilen B. en W. voor niet over te gaan tot de instelling eener gemeentelijke wijkverpleging. De heer Fyma meent, dat er iets gedaan moet worden voor de gezondheid der Hillegomsche be volking. Spr. meende, dat er op de eerste plaats moet gezorgd worden voor een barak en automo biel. Dan zei hij, dat men lid moet zijn om gehol pen te worden door de wijkverpleging en dat ar beiders, die een loon van f 20 i f 25 verdienen dit niet kunnen betalen. De heer Vooren ontkende dit. Hij zeide dat zoo wel door de Protestantsche als Katholieke wijk verpleging kosteloos hulp wordt verleend aan hen die niet kunnen betalen, en zelfs uitstekende hulp, want aan hen wordt zelfs verband en linnen goed gegeven, maar de meer gegoeden, die wel be talen, niets krijgen. Wel werd er tenslotte op voorstel van dr. Waers- bergen en den heer Vooren besloten, dat B. en W. hun best zouden doen om voor vervoer naar zieken huizen steeds het benoodigde materiaal klaar te hebben, bijv. door een contract met autoverhuur ders. Het voorstel van B. en W. om de huurwaarde voor vrije woning van het hoofd der openbare school voor gewoon en lager onderwijs vast te stel len op f 350, werd goedgekeurd. Eveneens het voorstel van B. en W. waardoor voorzien wordt in een kleine leemte in het werkliedenreglement. De verordening tot heffing op de invordering eener belasting op de honden werd unaniem goed gekeurd. Hierdoor vallen trekhonden buiten de belasting en zullen houders van 2 of meer honden voor deze meer belasting moeten betalen. De heer Jonkheer wees er op, dat voor honden ter bewaking van erfen, gebouwen en vaartuigen 75 cent belasting moet betaald worden en voor luxe honden $3.Nu was spr. bang, dat bijna ieder een zou zeggen, dat hij z'n hond had ter bewaking van 't een of 't ander. Er werd echter op gewezen, dat bij twijfel de rechter uitspraak zou moeten doen. In behandeling komt thans het verzoek van verschillende vereenigingen tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van hoofd, omslag, (annex Gemeentelijke Stertings- dienst.) Daar deze wijziging voor dit jaar geen diensten meer zou kunnen doen, stellen B. en W. voor deze stukken in handen van hun College te stellen om1 den Raad ter zake te dienen van pracadvies, wat wordt toegestaan. Het voorstel van de gas-commissie tot het aan gaan van een kasgeldleening ten behoeve van het gasbedrijf, wordt eveneens goed gekeurd. Het voorstel van de gas-commissie tot uitbrei ding van het gasbuizennet en het sluiten eener geldleening. lokt eenige discussie uit, maar wordt toch goed gekeurd. 't Eersto is noodig voor nieuwe straten de nieu we leening zal 8000 bedragen. De heer Klaver zeide niet te kunnen begrijpen dat in de Krochtstraat niet te gelijker tijd met de rioleering geen buizen gelegd zijn. De heer Voore wees erop, dat de straat toch weer moest worden opgebroken, dat 't nu wel 3 maal zou zijn, want dat 't wel zeer toevallig zou zijn, wanneer de gasbuizen zouden gelegd worden, juist nu de straat zou opgebroken worden. De gas-commissie stelt voor den prijs op 20 cent per M te brengen voor alle gas, ingang 1 Mei. B. en W. willen wel den prijs op 20 cent stellen, doch 't besluit in werking stellen op 1 Juni. 't Voorstel werd goed gekeurd met deze bepaling erbij, dat, wanneer het wederom noodig mocht zijn om den prijs te verhoogen, B. en V/. verplicht zijn eerst in den raad hiervan melding te maken. De heer Klaver vroeg of deze verhooging alleen werd voorgesteld aan om den kostprijs te komen, wat bevestigd werd. Bij do rondvraag vroeg de heer Paase, ho® t komt dat nog steeds overdag de beerputten worden geledigd zonder slangen. De voorzitter beloofdo het te zullen onderzoeken. De feiten, die tot nu toe aangegeven zijn, zijn onderzocht en *t blijken gevallen te zijn waarbij de slangen wagen onbruikbaar was. De heer Tempelman vroeg of t mogelijk was, dat B. en W. een verordening instelden, dat m Hillegom 't brood alleen per gewicht mocht ver kocht worden. De voorzitter beloofde het te overwegen. De heer Fyma vindt het noodig om zonder eeni ge reden de middenstanders op een minne manier uit te schelden, wat eenig debat geeft tusschen hem en den heer Klaves. De heer Murk vraagt of 't B. en W. bekend is, dat op Zaterdag voor Pinksteren de losse arbeiders op de Krocht ontslagen zijn geworden om een dag lang werk te zoeken. Sommige kregen den dag be taald en deze weer niet. Hoe komt dat Weth. Balvers antwoordde hierop, dat dit gedaan was ten voordeele van de arbeiders. Binnen afzienbaren tijd zou er geen werk meer voor hen geweest zijn en daarom was hun nu een dag gegeven om werk te zoeken. Konden ze be wijzen, dat ze er dien dag op uit waren geweest dan kregen ze hem vergoed en anders niet natuur lijk. Last not least, stelde de heer Klaver voor de Zilk bij Hillegom te trekken. Groote vroolijkheid en verwondering in den raad, maar tenslotte werd besloten daar nog maar wat mee te wachten tot Hillegom wat beter in zijn geld zou zitten, want een voordeeltje zou het niet zijn voor Hillegom, alleen een menschlievende daad jegens de bewo ners van de Zilk. Daarna ging de raad in geheime zitting over. «i den eerw. spreker fcesvroken de noodzakelijk heid voor de yixLiw om nu zii het stem recht hebben ook van dit recht gebruik te maken en werd door hem duidelijk aange toond dat hoe eenvoudig het ook lijkt om zoo 'n hokje zwart te maken, it toch zoo eenvou dig niet is. Daar juist hierdoor de mannen of vrouwen worden gekozen welke ons xegee- ren zullen in de Tweede Kamer. Staten of Gemeente. En het toch voor de Katholieke vrouw ook van belang is dat dit personen zijn die rekening houden met de ordinatiën Gndc niet alleen in de binnenkamer, maar ook daar buiten. De leiding hiervoor benist bij het Bestuur, deze zal wel van voorlichting dienen wanneer de strüd daar is. Mrt een krachtige aanspom£,om allen, met akjg man, maar nu als een vrouw hd te woidöi der RK Kiesvereenrgmg. eindigde de wef- eerw. spreker onder luid applaus ziin in de grooisie stilte aangehoorde rede. IN PLAATS VAN KAARTEN Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der stervenden, onze geliefde Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom Bakenesseigracht 99. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van St. Joseph, a. s. Dinsdag 8 Juni, om 7,7^ uur en om 9J£ uur gezongen Kequiem, waarna de begraienis van uit de kerk. 5657 Een net R.-K. Persoon, oud 24 Èar. wenecht in kennis te men met R.-K. Meisje, leeftijd 20 tot 24 jaar, om na weder- fcijdiscli goedvinden een in den ouderdom van 30 jaar. J. H. J. KUYPERS, Fa. C. Kuypers Co Donkere Spaarne 34. Getrouwd: JOOP JSEIGNETTE en ,..i, TOOS EVERTS. Nijmegen. 5 Juni 1920. Die Heer en Mevrouw SEIG- NETTE-EVERTS. betuigen, media namen» wederzij deche fa milie, hun hartelijk en dank, voot de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden, 5725. BERGING. Gelegenheid tot berging van Inboedels of voor andere doel einde. bü Bakenessergr. Tel. IS 33 27 —o MENU VAN 7 TOT 13 JUNI Maandag s Selderijsoep, Gehakt, Bloemkool, Citroenpudding. Dins dag i Kerryrijst, Kalfslappen, Stoof- sla, Roomsprits. Woensdag Ver- micelliesoep, Rosbief, Peulen, Mai- zena-Pudding met Frambozengrena- dine Donderdag i Koninginnesoep Runderlappen, Spinazie, Moccavla. Vrijdag i Groentesoep, Gestooide Paling, Worteltjes, Rijsttaart Za terdags Londondcrrysoep, Var kenslappen. Postelein, Griesmeel, met Rozijnen. Zondags Windsor- soep. Blinde Vinken, Bloemkool, V ruchten-Compóte. Gevraagd- liefst direct een NETTE BURGERDOCHTER als h E buish. Loon 25 p. m. Zonder g. onjaood,ig aan to melden. Mevr. KRöGER. Val WnWcblaan 208, Den Haag. GEVRAAGD een VERSTEEN AATSTER. bekend met het maken van Kin bovengoed. voor een dag per week Zijlstraat 28. 6762 GEVRAAGD een DAGMEISJE. Loon 6 per week. Brieven ond. Bur, v. d. Blad. 2e WINKELJUFFROUW, Brieven niet opgaaf van ver langd salaris onder No. 5771, Bureau van dit blad. bü J. H. G. DORENBOS, Marnixstraat 228. Amsterdam. Loon 10 Gulden per week. Gevraagd een NET MEISJE of JUFFR. genegen mot hulp van werkster allo huisb. bezigheden te verrich ten Mow. Bode. Schouwtjes laan 94. 293I SMIDSKNECHT. Gevraagd ©en bek. Smids knecht en een flinke Aankome- ling. O. G. EBELI. Papentoren- vest 10, Haarlem. 2930 Aankomend SMIDSKNECHT en een SMIDSJONGEN kunnen geplaatst worden hii N. V. D. HOOGENBIRK. Ziüstraat. Gevraagd een bekwaam machinist voor stoomdorschmaclune tevens te koop een volledig stel Stoommachine met pers Ie be vragen bü de Wed. OUDEJANS en Z.. IJ weg. Hoofddorp. Gevraagd een netto FLINKE JONGEN of MEISJE voor Magazijn- en Schrijfwerk. Brieven ouder No. 5769, Bur, van dit .Had HOOIBOUW EB. Gevraagd een flinke Hooi- bouwer bjj O. VAN DER AAR. Lieweg A 151. Haarlerumeriiede. EEN JONGEN GEVRAAGD bekend1 m. Tuinwerk en een beste Melkgeit te koop, bij J. BEE RING-S. Weerestejnstraat 20, Hillegom. 2922 WINKELHUIS. Een niet te groot Winkelhuis te huur gevraagd, in of bjj Haarlem. Brieven fr. Boekhan del TH. VAN HEMERT. Lisse. Voor net persoon degelijk KOST EN INWONING aangeboden. Br. onder No. 292L Bur. van dit blad. Een Heer- en twee Dames-Rij wielen. Spotprijs. Korte Marga- rethaetraat 6rood. 2926 TER OVERNAME AANGEH MAH. LINNENKAST. Te zien Burgwal 92r. 2929 TE KOOP AANGEBODEN eeu partij moo-io Schrammen en Biggen en een groote stuit Mest. Tevens een mooi. net onderhou den Burgerhuis op netten druk ken stand bjj W. OERLEMANS, Rijksstraatweg No. 312, Oud- SchoteiL 2928 DAMESFIETS zoo goed als nieuw, met primai 1ste kl. banden- Spotgoedkoop. Slechts 85. Spoed. 6767 SCHOTERWEG 74rood. JE ADRES VOOR BESTE BIGGEN EN SCHRAMMEN en SCHRAMMEN boven de 100 pond, kouze uit 30 stuks. J. J. VINK. Varkensfokker ea Mester, Alkmaarsehestraatweg 415, Wük «ao Uuiu. 2510 TE KOOP Een beste WAAKHOND, Belgi sche Herder. VERHEY.DEN, Glipperweg 47. Heemstede. 2924 HEEBENHUI8 te koop gevraagd op goeden stand. Brieven onder No. 5772, Bur. van dit blau. V I T H I N E, 2 mah.liouteu Vitrines te koop, op onderstuk, zeer geseh. voor juwelier of banketbakker. Adres: Oostorstr. 65. 284J lang 5 M., dik SVz, met 3 lagen, 1 Poli. Prijs 50. Adres: Oosterstraat 65

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 3