Uit den Omtrek. irlAARLikM. UIT HAARLEMMERMEER. Jend ig, nose la.n(? niet alle leden omvat» welke aangesloten zijn bü niet gecontrac teerde vereenigingen UITSLUITING STEENFABRIEKEN. •Naar het „Vad" verneemt, zal od de he iden, Dinsdag,te Scheveningen te houden Vergadering van den Bond van Steenfabri kanten. algeheele uitsluiting- in de steenfa brieken in Nederland worden overwogen. De hooge loonen. de hooge prijzen der steenko len en de lage prijzen der steeneni, maken voortzetting van het bedrijf onmogelijk. DE UITSLUITING IN HET BDUW- BEBRIJF. Te Leiden zijn de stucadoorsgezellen. be halve die, welke aangesloten zijn bij den christelijken of R.-Katholieken Bond, door Ie patioons uitgesloten van alle voorkomen de werken. „Euterpc." De heer J. L. Tadema, alhier, heeft het bescnerm heerschap aanvaard van het sym- phonie-oikest „tuterpe". Programma, van de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo-Kerk, te Haarlem op iDnsdag 15 Juni 1920, des namiddags van 2—3 uur door den heer Louis Robert. 1. 3e Sonate: Andante. Adagio, Vivace, J. S. Bach; 2. Praeludium und Fuge c. kl. t. F. Mendelssohn-Baithoidy; 3. Fantasie J. G. Top Ier; 4. Pour la Toussiant G. Dupont; 5. Grand Choeur alia Haendel Alez Guil- mant. I. ESSER. t. Men meldt uit Zeist het overlijden van deu heer Isaac tsser, zoon van den beken den Haagschen straatprediker, die onder den sciiuilnaam Soera Kona en C. Terburch zich heeft doen kennen als man van fijnen smaak, krach Lig werkend aan de zuivering van onze Neder iandsche taal. tsser, oen 13 Januari 1845 te Buitenzorg geboren, was eerst leeraar aan de H. B. S. Assen en werd in 1878 benoemd aan het gymnasium te Haarlem. Een paar jaar te voren in 1874 rerd hij verbonden als redacteur aan de „Opr. Haarlemsche Courant", voor de ru- biek buitenland, waaaan hij tot 1 October 1910 verbond enbleef. Te voren was de heer Esser weikzaam aan „De Standaard". Onder het pseudoniem „Soera Rona" schreef hij verscheidene bundels poëzie, ter wijl hij zich ook naam maakte als roman schrijver, onder het pseudoniem W. R. van üroenendael. Het Eleetïische raadsel. Zaterdagmiddag 2 uur, gaf Mr. Watt, voor Pers en genoodigden een seance in de bovenzaal van de Sociëteit Vereeniging. Bü het zien reeds der verschillende in strumenten, welke er op wijzen, dat zich hier een ontzettende elecuischen stroom moet ont wikkelen. kan men een lichte huivering niet onderdrukken. Wanneer wij al die blauwe, knetterende bliksemstralen, welke zich door den electri- schen stroom zeer duidelijk voor de toeschou wers omwikkelen, eaöesloeaem rees bij ous de gedachte, of een menschelijk wezen als wij zoo iets wel zou .kunnen verdragen. Én toch.... Mr. Watt liet het ons zien en op een zeer duidelijke wijze. Duitdelijk zag men, dat de stroom zijn lichaam bij zijn voelen verliet. Mr. Watt stak, door middel van de ont zettende hoeveelheid electrischen stroom, welke, wanneer hh in „contact" was. zich in zijn lichaam bevond, met de toppen zijner vingers twee carbid-lampen aan. terwijl het voor den monteur van Mr. Watt. een kleine moeite bleek te zijn, bij het niet aanwezig zijn van lucifers, vuur te verkrijgen, dooi middel van armen, borst en hoofd vana Mr. Watt, in elk lichaamsdeelen. Alle licht-ont vlambare stoffen verbrandden in een oog wenk bij aanraking. Ook de proef met den .electrischen stoel", d.i. de stoei, waarop men in de V. V. van N. Amerika ter dood brengt, bleef zonder uit werking op Mr. Watt. Al de proeven slaagden uitstekend. Voeg hierbij nog de duidelijke exploitatie van deu voor uitgaand Haarlem wel beken den heer, A. Benno, dan kunnen wij een bij woning van een der seances van Air. Watt met gerustheid aanbevelen. t Concours „Zang en Vriendschap.' De Koninklijke Letterlievende vereeni ging „J. J. Cremer" heeft ©en verguld zilveren medaille geschonken aan de Ko ninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" voor het door haar te geven oon- eours. DAMMEN. Gistermiddag werd de return-match ge speeld tussehen de damclub T. E. P. uit Haarlem en St. Bavo uit Heemstede. Om sl.m. 12E uur zetten de eerste tientallen nch neder voor deze match. Er werden verschillende, zeer mooie partijen gespeeld. De uitslag was ais volirt: T. E. P. St. Bavo. H. G. Sanaus 11 C. Portegies. P. Hetem 02 E. Molvaart. P. Steinman 2»0 T. Broekman. B. Pannekeet 11 L. Timmermans. Th. Bennes 0—2 L. J. Floris. H Boozen 2—0 O. v. d. Velden. H. Hetem 2—0 J. v. d. Meer. G. Mensing 20 J. Stevens, P. J. Blesgraaf 20 A. Broekman. J. Duineveld 20 L. v. Buring. Alzoo had T. E. P. dezen wedstrijd gewonnen met 146. Bü de vorige match was de stand 128 voor St. Bavo. dus heeft onze R.-K. Dam club T. E. P. gisterenmiddag eene schitte rende revanche genomen. ZEILEN. De zeilwedstrijden van de roei en zeil- •vereeniging ,,'t Spaarne" adin in verband met de wedstrijden op de W esteinderpl as- pen uitgesteld. AlbionHaarlem TL Gewonnen door Haarlem II met 0 Wickets, late innings Albion 106. lste innings Haar lem 106, 2de innings Albion 100. 2de innings Haarlem 80 voor 't verlies van 4 Wickets. EEN CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN. Vanmorgen heeft de landelijke federatie Van bouwvakarbeiders een staking gepro clameerd in de bouwvakken. i£rOoals men weet zijn reeds geruimen tijd de onderhandelingen, loopende over een nieuw collectief contract. Tot een defi nitief resultaat heibben deze onderhande lingen niet geleid, hoewel de R.-K. en Christel, organisaties zich met het door de patroons aangeboden contract konden ver eenigen. daar de patroons hun voorstellen hadden overgenomen. De „modernen" en „vrijen" echter niet. De patroons boden hun werklieden individueel een contract ter teekening aan. Daarmede is men de vorige week doende geweest, en vrü algemeen werd dat contract geteekend. niet alleen door R.-K. en Christelijke arbeiders, maar ook door zeer vele modernen. Zaterdagavond moesten alle contracten geteekend! zijn op straffe van ontslag dergenen, die nog niet zouden geteekend hebben. Vanmorgen nu besloot de afd. Haarlem van de landelijke federatie van bouwvak arbeiders ten aanzien van het teekenen, der individueele arbeidersovereenkomsten, de staking te proelameeren. Wü ontvingen daaromtrent van de fede ratie de volgende mededeelLng: Deze staking is een staking uit solidari teit, daar door de federatie het besluit was genomen op een vergadering gehouden, op Donderdag 10 Juni. om de individueele overeenkomsten niet te teekenen. Er zijn daardoor "Vrijdag en Zaterdag menschen ontslagen, en naar aanleiding daarvau werd heden deze staking geprocla meerd. Hedenavond zal een vergadering gehou den worden door de hoofd- en aid. besturen van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond en de landelijke federatie om de mogelijkheid en samenwerking te bespreken. Omtrent den stand der staking vernemen wü dat het werk bij den bouw van Patri monium aan het Brouwereplein stil ligt; ook dat aan het nieuwe Postkantoor, door dat ook vele niet-vrije arbeiders staakten. Voorts zijn bij vele patroons verschillende werklieden weggebleven. Kruis verbond afd. Haarlem. Men schrijft ons: Morgen, Dinsdagavond houdt het Kruis- verbond, afd. Haarlem, haar eerste leden vergadering na de fusie. Allen, leden en be lang stellenden in de R.-K. Drankbestrij ding, worden dringend uitgenoodigd mede te helpen aan den nieuwen opbouw van het R.-. Draaktoestrijdingswerk te dezer slede. Na de samensmelting der twee vroegere Kruisverbonds-afdeelingen is er een geheel nieuw, energiek en enthousiast bestuur ge kozen. Dit heeft met forschen green de hand aan het roer geslagen en verwacht daarbij niet alleen de tegenwoordigheid van leden en belangstellenden, maar ook. en dit op de eersie plaats, den daadweikelijken steun van allen, die de noodzakelijkheid inzien van een krachtige R.-K Drankbestrijding, ter bestrij ding van het steeds toenemende drankmis bruik. GEMEENTEZAKEN, VOOR HET RIJVERKEER GESLOTEN - STRATEN. BERIJDEN IN EEN RICHTING. •T MAKEN VAN EEN GOEDE BOCHT. RECHTS HOEDEN. HONDENKARREN. MAXIMUM-SNELHEID VAN MOTOR RIJTUIGEN. TEGEN ZWARE VRACHT-AUTO'S EN SNORDERS. Reeds eenigen tijd geleden meldden wij dat, in afwachting vaa de definitieve verkeersregeling, welke tegelijk met een nieuwe politieverordening in voorberei ding is, reeds thans een onverwijlde voor ziening In de maak was ten opzichte van enkele punten. De voorstellen tot rerzie- nlng der politieverordening op deze pun ten zijn nn verschenen. Verboden wordt een voor het verkeer met alle of met een bepaalde soort voertuigen gesloten straat of weg te berijden, of wel in een verkeer de richting te berijden. De bedoeling is natuurlijk nog nader aan te duiden, wel ke straten in het geheel niet, en welke slechts In een bepaalde richting mogen bereden werden. Verder wordt bepaald, bestuurders van voertuigen verplicht zijn: a. Bij het inrijden van eene rijetraat of -weg de daartoe te maken bocht naar rechts in kleinen, de daartoe te maken bocht naar links in grooten boog te be schrijven; b. elke wending tot het links voorbijrij den niet eerder lit te voeren, dan tot het doel strikt noodzakelijk is; c. het voorbijrijden van een ingehaald voertuig, motorrijtuig of rijwiel niet te doen plaats hebben in de gevallen, ge noemd in dit artikel, sub a. Een ieder is verplicht te loopen of de rechterhelft van de straat of weg: a. op de bruggen; b. op die straten of wegen, of verhoogde voetpaden, waarvoor dit, blij kens openbare kennisgeving van Burge meester en Wethouders, hetzij doorloopend hetzij voer bepaalde dagen of uren is voorgeschreven. Men mag zich niet meer op een met honden bespannen voertuig bevinden. Verder is het aan bestuurders van mo torrijtuigen of motorrijwielen verboden binnen de koon der gemeente te rijden met een snelheid van meer dan 15 K.M. per uur. In bepaalde, krachtens openbare kennis geving daartoe aangewezen straten is het genoemde bestuurders verboden te rijd eis met een snelheid van meer dan 10 K.M. per uur. Aan bestuurders van motorrijtuigen, in gericht voor goederenvervoer, is het ver boden, binnen de kom der gemeente te rij den met een snelheid van meer dan 10 K.M. per uur. Geeu motorrijtuigen mogen meer in de kom der gemeente rijden dan voorzien van rubber wielbanden. Verder werden bepalingen gemaakt te gen de z.g. „snorders". Het is den bestuurders van. voertuigen verboden: a. op den openbaren weg hun voertuig aan het publiek ter verhuring aan te bie den. b. op of bü de standplaatsen met de voertuigen heen en weer te rijden; j c. op den openbaren weg te rijden of1 post te vatten met het kennelijk doel het voertuig geheel of gedeeltelijk te verhu ren. Het verbod sub a geldt niet ten aanzien van die gedeelten openbaren weg, welke tot het innemen als standplaats zijn toege wezen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 14 Juni. J. v. Marle en F. H. Lieftinck. Getrouwd 14 Juni. L, C. Ritsema en A. N. Meurs Geboren: 9 JunL zoon van N. Groenen- daal—Erditsleck 11 Juni. dochter van E. v. DieHensen zoon van T. A. K. Schrnijerv. d. Vecht dochter van R. W. Sontropv. Hestoren dochter van C. A. v. BreroBooms zoon van C M. KramerNijs&en zoon van J. C. G. NijssenKnijpers 12 Juni. zoon van W. C. H. LisdemanTichelaar dochter van D. v. WanrooijScheidler dochter van A. M. PoppenkRijks zoon van J. M. Smit—Visser zoon van A. Sahlis Broekhuizen zoom van H. J. Verhagen Barendse zoon van A. M. Montauban Peereboom dochter vas P. v. d. Ho ven—Schapers. 18 Juni. zoon van A. E. v. WortBomhard zoon. van J. L. EeckelaersVan Kerkhoven zoon van A A. van Kampen—Peetoom dochter van C. H. Philipsen—v. Kempen dohter van G. Boesde Laat dochter van H. W. MaasKlaarenbeek 14 Juni. dochter van A. B. F Keetlaer—v Looii dochter van C. v. Boogaardv. d. Ree. Overleden: 10 Juni J. CliteurSpren- gers, 72 jaar, Voorzergstraat 11 Juni M. van Geelkerken, 65 jaar, Raamsingel A. M. Duin—De Wit. 58 jaar, Ridder straat T. B. M. de Graaf, 83 jaar, L. Wijngaardstraat 8. Jonk—Appelboom, 62 jaar, Barendsestraat 12 Juni. H. Hoogvel, 49 jaar. Saenredamstraat P. J. E. Lefebre, 56 jaar, Florapark A. v. SlingerlandLogman, 49 jaar, Kamper- laan W. M. 2 jaar. dochter van J. de Boo, Ged. Voldersgracht 13 Juni. P., 2 maanden, dochter van A. Peper, Hofdijk straat. .Waterwegen ja Noord-Holland. Gedeputeerde Staten der provincie Noord- Holland hebben, onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin ingesteld een Commissie, ten einde hun colleges van advies te dienen omtrent de vraag: „Welke werken zullen moeten worden uitgeweid en welke regelingen van waterstaatkundigen, admini- stratieven en financieelen aard zullen moeten worden uitgevoerd of zullen moeten worden .getroffen, teneinde te geraken tot een stelsel van goede waterwegen op het vaste land van het nooidelijk deel van Noord-Holland, voornamelijk in West-Friesland." Benoemd: a. lot lid en onder-voorzitter de heeren Th. M. Ketelaar en J. N. Hendrix, leden van het college van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland; b. tot lid. de hee ren: V. J. P. de Btocq van Kuffeler, hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat, weikzaam bij de Zuiderzeewerken; D. de Boer Dzn., te O terkek (Stompetorea) J. A. R. Bosma, bur gemeester van Enkbuizen; C. Bosman Gzn.. te Alkmaar: Mr. W. C. Bosman, secretaris der West-Fries che Kan aal-vereeiuging te Alkmaar; J. Burger. Heemraad van het Ambacht van West-Friesland, genaamd Geestmerambacht te HarenkarspelS. H. A. Esser. secretaris der Kamer van Koophan del te Hoorn; J. Helder, lid van den Raad dar gemeente Schagen; D. Kooiman, burge meester van Purmerend; A. C. Kroon, burge meester van Oud-Karspel; K. Laan, wethou der der gemeente BovenkarspelA. R. van Loon, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de Directie Noorel-Hol- land; A. J. Peek, dijkgraaf van het Hoog heemraadschap van de Uitwaiterende sluizen in Kennemerland en Westfriesland te Schoor! Jhr. C. J. A. Reigersman, Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat van N- Holland; Mr. M. W. Scheltema Jzn.. refe rendaris ter Provinciale Griffie van Noord- Holland; P. Schoutseni tmrgemeesiier van Medemblik; A. Spaander, wethouder der ge meente Hoorn; G. S. Vieger, algemeen se cretaris der schippersvereniging „Schutte- vaer" ie AmsterdamH. Vijn Hzn., te Twisk. Mr. W. C Wiendelaar. burgemeester van Alkmaar. Aan de commissie is als secretaris toege voegd de heer C. Thomése, ingenieur bij den provincialen waterstaat van Noord-Hol land. Jubileum. Op 21 Juni a.s. hoovt de heer H. Lyckla- ma. machinist bij de stoom-zeep. en parfu- meriënfabriek „Het Klaverblad den dag te herdenken, waarop hü vóór 40 jaar bij deze firma in dienst trad. Hotel Velserearil te Santpoort, Naar wij uit goede bron vernemen, js het bekende hotel „Vdserend" te Santpoort, ge legen tegenover de Ruïne van Brederode. in handen gegaan van de directie van het hotel Royal" te Haarlem. Heet zal voor de liefhebbers van schoone natuurstreken aangenaam min te vernemen, dat bij het hotel ook de uitgestrekte terrei nen. tér grootte van pl.m. 22,000 vierkante meter, voor de bezoekers beschikbaar blijven, waardoor een der schoonste rustoorden van ons land aan de banden van de sloopers is onttrokken. yoor father Staal. Vorige opgaaf f 346 55 Ter eere van het H. Hart St. Ba- vo-pafron„at 1.00 VOGELENZANG. Personalia. Na langen tijd ziek te zijn geweest, heeft mej. G. de Graai, brievengaarster aan het hulppost kantoor alhier, hare werkzaamheden weder hervat. HILLEGOM. Hanzebank. Aan den heer Kors, directeur der Hanzebank alhier is op verzoek als zoodanig eervol ontslag ver leend. Sinds Dec. was hü in functie. De heer Kors gaat Hillegom verlaten. HILLEGOM. R. K. Kerk. De nieuwe kerk aan de Zilk nadert hare voltooiing. Indien geen stoornis intreedt, zal zij op 23 Augus tus door Z. D. H. den Bisschop plechtig worden ingewijd. Kerk en pastorie maken een zeer goeden rustigen indruk. Het is niet te verwonderen dat onze Recht- sche pers thans juicht over de groote strop, die Troelstra gehaald heeft met zijn 24 uur staking als protest tegen de Anti-Revolutie- wet. Uit het feit dat het N. V. V. Neder- landsch vakverbond) aan dit zuiver politiek relletje, op hoog bevel van den grooten leider, Piet er Jelles moest mee doen, is voor de zoo- veelste maal weer eens bewezen dat het N. V. V. niet neutraal, maar een bijwagen van de S. D. A. P. is. Het is onbegrijpelijk dat de groote leider na zijn vergissing in Nov. 1918, zoo zijn prestige (zoo hij dit nog heeft) te grabbel gooit. Of zou zijne Ecxellentie Pieter Jelles nog de stille hoop gekoesterd hebben dat de Christelijke arbeiders aan dit bij uit stek politiek relletje zouden deelnemen IJdele hoop, het bewijs is wederom geleverd dat zij van dit misdadig gedoe niet gediend ijn, en pal staan waar het gaat om de Regee ring te steunenin haar streven om ons land voor de revolutie te vrijwaren. Hiervoor ver dienen onze georganiseerde arbeiders den dank van iederen weldenkende. Of die waar deering voor de Christelijke arbeiders overal in toepassing gebracht wordt, ben ik zoo vrij in twijfel te trekken. Hoe is het anders moge lijk dat er nog Katholieke patroons zijn, die van onderhandelen met onze R. K. vakorga nisatie om een overeenkomst te sluiten niets willen weten. Wel is waar wordt hun aantal steeds geringer, maar toch, cn voornamelijk onder de landbouwers komt dit nog al veel vuldig voor. En in verband hiermede wensch ik de aandacht te vestigen op het volgende Voor enkele dagen terug Was er een vergade ring uitgeschreven van de R. K. Landb. orga nisaties (L. T. B.) van de afdeclingen Hoofd dorp Nieuw-Vennep en de Lijnde, en de ge noemde aafdeelingen van de R. K. landar beiders organisatie „St. Deus Dedit". Er zou een bespreking plaats vinden over het in toepassing brengen van de gesloten overeen komst tusschen genoemde organisaties. De drie afdeelingsbesturen der arbeidersorgani satie waren tegenwoordig maar van de afdee lingsbesturen der Landb. organisatie man keerden er twee. Niemand van de besturen der afd. Nieuw-Vennep en de Lijnde waren tegenwoordig. Is dat nu samenwerken, is dat nu een poging doen van de werkgevers om tot elkaar te komen Is dat nu het in toe passing brengen van onze Katholieke begin selen op dit terrein. Een dusdanige handel wijze moet onzen arbeiders toch zeer onaan genaam aan doen. Ik zou willen vragen ge voelen onze landbouwers dan nog niet den polsslag van den tijd Mij dunkt als wij een blik om ons heen slaan dan past de landbou wer op ander terrein zich wel terdege aan den tijd aan. De nieuwste landbouwwerktuigen- worden aangeschaft, Zie naar proefnemingen die onlangs, genomen zijn met het stoomploe gen, dit alles om het bedrijf zoo E^inonnsch mogelijk in te richten. Ten slotte zou ik nog kunnen wijzen op de moderne vervoermidde len waar vele landbouwers zich mee langs den weg bewegen. Dit alles bewijst toch niet op achterlijkheid hij onze landbouwers. Maar op gebied van onderhandelen met de vakorgani satie, om met dat lichaam een overeenkomst te kluiten, en die besluiten uit te voeren daar gevoelen de meesten nog niet veel voor. De Liberale ideeën over 't arbeidersvraagstuk hebben bij vele landbou ers nog niet afge daan. Zij beschouwen den arbeid nog als koop waar.En juist die verderfelijke ideeën moeten tot heil van onze samenleving worden uitgeo roeid. Zeer juist, heeft onlangs de Heer Lee Teulings voorzitter van de Katholieke Jong- Werkgeversvereeniging zich in zijn openings rede uitgedrukt, in de algemeene vergadering van genoemde vereeniging; De heer Teulings zei o. mwat de groeiende ontevreden heid betreft wees spr. op de moeilijke taak van de leiders der Katholieke arbeidersbe weging die de arbeiders van de lokkende pa den van socialisme en Communisme af te houden. De Katholieke werkgever heeft daar bij de taak de Katholieke arbeidersleiders behulpzaam te zijn. JDie hulp kunt gij geven door belang te „blijven stellen in de Katholieke arbeiders beweging door u op de hoogte te stellen „van de sociale misstanden." Mogen er velen met de uitgesproken woorden van den Heer Teulings hun voordeel doen, opdat wij spoedig kunnen getuigen onze R. K. landbouwers, zij allen gevoelen den polsslag van den tijd, welke hem roept niet alléén zich met de wenschen van de arbe s op de hoogte te stellen, maar ook, en dit voor al om onze* Kathoüeke beginselen op dit ter rein in toepassing te brengen. „MEERMAN II." BENNEBKOEK. Een rüke ooievaarsfami- lie. Als een bijzonderheid kon worden gemeld dat het telken jare op de buitenplaats van Mevrouw Willink terugkeerende ooievaars- paar, voor dit jaar 5 jongen in het nest heeft uitgebroed. De jonge vogels komen» reeds op den rand staan. Velen blijven staan, om dit rijke ooievaaisgezin te bewonderea HILLEGOM. R.K. Voetbalclub. Zondag speelde deze vereeniging Z. V. V. I een vriendschappelijke match tegen N. V. C. uit Noordwijkerhout op het terrein van eerstge noemde vereeniging. N. V C. won met 30. Z. V. V. II speelde tegen Concordia II op 't terrein van laatstgenoemde Z. V. V. II ver loor met 30. zoodat onze Roorasche club wel pech had. Dat neemt niet weg, dat de jongens den moed niet laten zakken en .wraak" zinnen. HOOFDDORP. Alhier is opgericht de Hooiddorpsche Voetbalclub „Hoofddorp". De vereeniging telt op 't oogenblik 20 leden. IJMUlDEN. Vergaan? Men maakt zich ongerust over den stoontreiler Oceaan IV IJM. 202, van de Oceaan Visscherij Mij., alhier, die 26 Mei van Grimsby uit ter vis scherij is vertrokken en waarvan men sedert dien niets vernomen heeft. HAARLpMMEKLIEDE c.a. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd. G. Schouten en M. G. Zandvliet. Getrouwd. J. C. Huyboom en M. O. Schaafsma. G. v. d. Beek en M. Wou denberg. N. v. Beem en S. C. Cornelis- sen. Gi. Lokerse en F. W. Gerbehij». Geboren. Johanes Baptista, z. va M. A. Valent en M. J. Stuurman. Antonia Johanna, d. yan L. Scholte. .en A, C. Smakman. ZAANDAM. BURGERLIJKE STAND, van 3 t/m 9 Juni 1920. Geboren Catharina Adriana Maria, d.v. J. Ch. D. Muller en C, A. Feldberg. Catharina, d. v. K Glandorf en P. Weteling. Simon, z. v. J. G. Bos- schieter en E. Spelde. Johannes Franciscus, z. v. F. M. Koffiard en J. de Jong. Anna Catharina, d. v. H. J. Rönitz en A. C. M. Staal. Aaltje Trijntje Fietje, d. v. S. Lootsma en E. Talsma. Frederik, z. v. J. Klokkmeijer en M. Och. Johan Marien, z. v. J. Vreeken en V. M. de Haas. Maartje, d. v. C. C. Bakker en J. Plooijer, Catharina Louise, d. v. D. L. Vogel en H. J. van Vuure. Karei Lodewijk, z. v. J. M. van Duijse en M. K00men. Ondertrouwd S. Machin met G. Lam. F. Bran denburg met J. Kleijn. P. Bart met T. Veltkamp. W. Bakker, wedr. van G. Grijn met A. Prins, wed. van J. Kaars. D. Korse met M. C. Scheffer. A. Ekkes met M. Riem. G. Scholtens met M. Kuiper. S. Meijn met T. Pekelharing. J. de Boer met W.C Plooijer. N. Meijer, wedr. van F. Kleerekooper met P. Soesman. Gehuwd J. Vreeken met G. Koster. H. Kat met A. Schenk. D. Gravensteijn met S. Schuit. J. Koele met J. H. A. Braster. P. Kamminga met J. C. Dijkkamp. G. J. Geldof met G. bönker. D. Zwikker met N. Blere. P. Bunders met T. Hart. D. Duivis met E. Jongewaard. S. J. van der Meulen met G. So Overleden Simon Kuijper, 67 j. geh. met N. Hoorn. Dirk de Boer, 66 j. geh. met A. Smit. SCHAGEN. Geboren Teunis, z. v. J. Bruin en A. Brommert. Simon, z. v. J. Groot en van T. Stuijt. VELSEN. De Gezondheids-Commissie be handelde in hare taaiste vergadering nage noeg uitsluitend huishoudelijke zaken en klachten over woninggebreken of wantoe standen. waarvan een nadere omschrijving geen nut kan hebben. Met het oog op de verspreiding van di kiemen der Malaria werd besloten een nadei onderzoek in te stellen naar enkele slooten, waarin zich eieren of larven van malaria muggen zouden kunnen ontwikkeien. Ook de 'beek te Santpoort kwam. in ver band hiermede, weder ter sprake. In weer wil van de in het Provinciaal Gesticht uit gevoerde werken ter verbetering der riolee- ring is de stank van deze beek afkomstig steeds waar te nemen. Ook hieromtrent besloot de Commissie eet' nader onderzoek in te stellen. BEVERWIJK. Protestmeeting. - Zondagmiddag had in den tuin van Maison Stroucken alhier een protestmecting plaats contra de anti-revolutiewet. Voor een zuinig gehoor, misschien 150 mannen, vrouwen en kinderen, wierpen ge durende drie uren een trio revolutionnairea hun infecties tegen de regeering uit en ver dedigden zij het recht der kleine minder heid om de revolutie voor te bereiden. Alles verliep in volmaakte rust en orde Na handgeklap vervloeide het groepje kalm als kerkgangers. BEVERWIJK. De heeren G. en T. alhier peddelden Zaterdagmiddag over den bosch weg Wijk aan ZeeBeverwijk huistoe. T. zag op 'a gegeven oogenblik den boomwortel niet, dit ergens tien centimeter boven den beganen groad uitgroeit en reed er tegen aan. met het gevolg, dat zijn voor- wiel uitfflipie eo. hii roet een. vervaarlijken plof te vallen kwam. Met verstuikten rechteerarm en kneuzin gen alom, wankelde de heer T. overeind om aanstonds weer bewusteloos van piin neer te storten. Behulpzame voorbijgangers reden om wa ter. Een vriendelijke werkman boog het voor wiel een weinig bij. Na een half uur rust konden de heeren met eenige moeite hup reis vervolgen. Moraal: let »P de klippen van den bosch- WCHALFWEG. Donderdagavond hield de R. K. Vrouwenbond eene ledenvergade ring in het St. Josephgebouw, alhier. De presidente opende de vergadering me, den christelijken groet en sprak haar leed wezen uit, dat er niet meer leden ter ergade- ring waren opgekomen. Na voorlezing van du notulen der vorige vergadering en na behan deling van de punten, op de agenda vermelo gaf mej. Ensink uit Amsterdam de vrouwen eenige politieke voorlichting- In eene keurige rede behandelde zij achter eenvolgens de volgende hoofdpunten Wat is de Kathoüeke Staatspartij Waarom moeten wij Roomsch stemmen 1 Waarom mogen wij niet rood stemmen Ten slotte spoorde zij alle vrouwen aan off lid te worden niet alleen van den R. K. Vrouwenbond, maar ook vooral van de R. K. Kiesvereeniging, want al kunnen alle vrou wen alle vergaderingen niet bijwonen, z, steunen dan toch finantiëel dc vereeniging De presidente dankte mej. Ensink vooi hare gloedvolle rede en verzocht degenen die nog geen lid waren van een R.K. Kiesvereeni ging, zich ten spoedigste bij het Bestuur hiervoor op te geven. Hierna sloot de presidente de vergadering met gebed. ZANDVOORT. Door de politie is aan gehouden de dienstbode A. K, verdacht van diefstal in dienstbetrekking. HILEGOIM. Burg. Stand. Ondertrouwd». A. N. Teeuw en P. M. Griekspoor. Getrouwd. J. .Walraven en S. M- de Bruin. P. J. Bakker en G. v. d. Berg, D. Vastenouw en G. Janssen. Geboren: zoon van C. Gabel—Korsuize. dochter van J. A. de Haas—Bcbolz. zoon van C. M. Wilhelmus—Boelen. - dochter van G. v. d. Meij-Meeuwen- oord. ZOon van P. M. Seijsener—Korte- kaas. zoon van M. A. K. Lommerse— itrinkmann. zoon van M. v. Saase—van Diemen. - soon C. M Groe^ Koehorst. noon von voltrop— B Ovlrteden. T. A. Vennekool-Berends, vr. 69 jaar. - E- 'A* Ckmverdmck, m. 58 jaar. ZAANDAM. Personalia. Bij de_ Post en Telegrafie is verplaatst met ingang van 16 Juni P. J. Boogaert, kommies 3e klas van Breda naar Zaandam. De rijksklerk 2e klasse L. J. E* Zinte ter inspectie Zaandam is aangewezen v°m de tijdelijke waarneming van het kantoo Joure van 4 tot en met 22 Juni. IJMUlDEN. Personalia. Th. Smeege kommies 2e klasse bij P. en T. is °Je5Se plaatst van IJmuiden naar Rotterdam. I, en A'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2