VERKOOPSTERS TYPISTE Taillewerksters VERSTELNAAISTER gevraagd Ie koop 200 R.R. Aardbeien en Telegrammen „de Guide Druyf" Katholieken Beneden- of Bovenhuis P IA NO. ÏWw». AcSveptentiën. Alléén de radio-actieve, de natuurlijke van le! lM3 H3 lhülsJ e1 8 Vraag en Aanbod A dvertentiën 0 0 lil BS lil 0000 00li Jongens en Meisjes. kunnen geplaatst worden, nette K.K. koopsters, voor verschillende aldee- lingen. Aanbieding met opgaaf van laatste betrekking onder no. 6033 bur, v. d. blad gevraagd. Mej. B. VESTEH, Koudenaorn 46 WA^SCHk.mJ HET MANDAAT OVER ARMENIE Telegrafisch Weerbericht emile Kimman alleen die lectuur, l£J lii Op kantoor van eerste winkelzaak wordt gevraagd GEOEFENDE TYPISTE. Zij die reeds in detailzaak werkzaam waren ge nieten de voorkeur. GERZON - GROOTE HOUTSTRAAT Adres: VAN BRtUKELEN, Turfmarkt No. 2. FLIÜitE Jy hu g vraagd voor de Was- scherij. 17 a 18 jaar. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHÊRIJ, Katripersingel 58^ bij N. v. OUlJii, Oud Schoten. 3155 En zoo kwamen er ook twee scheermessen in zijn koffer terecht en 5 doosjes sigaretten, welke van zijn patroon hoorden. Eveneens verdween er ook bij een van de klanten bij wien hij alleen geweest was, een horloge, maar aangezien men 't niet bij hem gevonden heeft, stond hij hiervoor niet terecht, maar wordt hij er in ieder ge val van verdacht. Bekl. die al eens meer gestolen heeft, hoorde nu 2 maanden gévangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraken. C. W. H. loopknecht, zonder vaste woonplaats, bij verstek, overtreding art. 239 W. v. S. 4 maan den gevangenisstraf. A. M. C. P. hvr. T. O. te Schoten, bij verstek, het voortgezet misdrijf van diefstal. Geldboete van 10.— subs. 5 dagen hech tenis. M. H. F., schilder, te Haarlem, bij verstek, mishandeling en wederspannigheid. 14 dagen gevangenisstraf. D, S. werkman, te Haarlemmer- meer, bij verstek, strooperij met behulp van een vaartuig, geldboete van 20.subs. 10 dagen hechtenis, W. N„ schipper, te Karwijk aan Zee, bij verstek, yonnis kantonrechter Haarlem beves tigd. W. B., los werkman, te Schoten, diefstal, geldboete van 10.subs 5 dagen hechtenis. G. H. schilder te Krommebie, eenvoudige beleeai- ging aangedaan aan een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bediening, 14 dagen gevangenisstraf. J. L. v. O. te Velsen, drinkwaren afleveren wetende dat zij vervalscht zijn en die vervalsching verzwijgende, 10 dagen gevangenis straf. Kluner van Koophandel. (Vervolg.) De uitkomsten van de bloembollenteelt ovei net jaar 1919, dat zich zich aanvankelijk zeer gunstig liet aanzien, hebben niet aan de verwachtingen beantwoord. Terwijl onmiddellijk na het sluiten van den wapenstilstand in November 1918 eene op leving in het bedrijfsleven merkbaar was en de han del in de eerste helft van 1919 levendig was, de vraag uit het buitenland toenam en voor den, ten gevolge van de inkrimping der teelt, beperkten voorraad, goede prijzen bedóiigen konden wor den, bleek op het einde van het jaar, althans, voor de exporteurs met uitzondering van dege nen, die uitsluitend op Amerika handelen de stand der Engelsche, Scandinavische en rran- sche Valuta een zoodanig yerlies by de be talingen der leveringen, welker prijzen tegen vrijwel normale koersen waren berekend, zou- opleveren, dat van eenig voordeel niet meer gespro ken kon worden. Inderdaad eindigde dan ook het jaar in een voor het bloembollenbedrijf weinig opge- m wekte stemming. Men troost zich met de gedachte, schakelarmband, met dc bloembollen zelfs gedurende de ergste oorlogsja ren en ook in de oorlogvoerende landen zelve een veel begeerd artikel zijn gebleven. Wat de teelt zelve betreft, kan het volgende wor den medegedeeld De oogst der hyacinthen was goed, terwijl de prijzen over het algemeen loonend genoemd mogen worden. De tulpenoogst was best- uitgezonderd op de kleistreken waai' zij middelma tig was, terwijl de prijzen veel hooger waren dan het vorige jaar, om tegen het einde van het seizoen eenigszins terug te loopen. Het narcissengewas was slechts matig; de aanwezige voorraad, tengevolge van de inkrimping in 1918 toegepast, uiterst be perkt, zoodat aan de vraag slechts ten deele kon worden voldaan. In verband daarmede waren de prijzen goed. Ook voor het z.g. bijgoed werd een vermeerderde vraag merkbaar, hoewel voor sorn- mige artikelen de beperking, tengevolge van het Amerikaanschë invoerverbod, zich deed gevoelen. Een Verblijdend verschijnsel mag het, worden ge noemd, dat de b'uitenlaridsche invoerbeperkingen allengs werden opgeheven en Engelandin den loop van dit seizoen 'voor den handel eerst voor enkele artikelen en na 1 September zonder beper king, werd opengesteld. De hand,®! op Amerika bleef levendig, hoewel de export nog lang met d?n omvang van het jaar 1916 eh 1917 bereikte, toen in één seizoen 57,000 kisten werden uitgevoerd. Het aantal kisten, naar Amerika uitgevoerd, stéeg van ongeveer 18,000in 1918 tot 28,000 d 30.000tn 1919 De waarde van den urfvoer van bloembollen naar Scandinavische landen bereikte het record- cijfer van 12,000,000 KronenRusland bleef practisch voor den afzet geslotende uitvoer naar Duit-schland was nagenoeg even onbedui dend als in 1918, terwijl voorts Tsjecho-Slöwakië en Finland kleine hoeveelheden afnamen, even als Frankrijk en de overige Gallische landen, waardoor van een vermeerderden kooplust sprake mag zijn. De verzending naar deze landen leed zeer onder den ontredderden staat der transport verbindingen aldaar. Voorts behoort nog te worden vermeld, dat het "r. Th. M. uit de groote HoutstraaCzijn loopknecht W. J. F. met een nieuwe fiets naar eenige klanten |oe om geld te innen, bij elkaar 188. Maar loop knecht fiets engeldwarensindsdiendagverdwenen. Maar niet spoorloos, want de recherche had den diefachtigen loopknecht spoedig te Amsterdam •ontdekt. Gezien het zeer ongunstig verleden van den man, eischte de officier zes maanden gevangenisstraf. Zoo'n eerlijke Belg. De kleermaker van B. uit Haarlem kreeg den 10 Febr. 1919 bezoek van een zekeren, toen onbe kenden Belg, A. J. O. Beklaagde scheen een pak noodig te hebben, want hij liet maar steeds meer stoffen te voorschijn halen en toen er al een aardig stapeltje lag, vroeg hij naar voering. Onze kleer maker moest toen even weg en van deze afwezig heid maakte O. gebruik één coupon stof tusschen zijn vest te stoppen. Maar dat gaf hem zoo'n raar figuur, dat de kleermaker 't direct zag, 't afnam en de politie opbelde. En, als de officier zijn zin krijgt, krijgt onze Belgische vriend voor zijn diefachtigheid een maand gevangenisstraf. Een spookgangetje Tusschen het huis van G. v. L. uit Aalsmeer die nu in het beklaagdenbankje zat, en dat van zijn buurman, loopt een gangetje, dat toegang geeft tot hun beider tuinen. Die buurman is tim mermansbaas, dus daar komen nog al veel men- schen en die laten dan gewoonlijk hun fiets in dat gangetje staan. Mu was 't al meermalen voorge komen, dat die fietsen verdwenen waren, letterlijk spoorloos, want nooit was er maar t minste van te achterhalen geweest. Niemand dacht er aan, dat G. v. L. dat zou doen, want die staat goed be kend en ziet er zoo'n beetje onnoozel uit, zoodat je 't niet van hem verwacht. Wel is hij eens een keer door een schipper betrapt toen hij in diens bootje stond te snuffelen, en heeft hij van hèm daarvoor een Hink pax slaag gehad, maar rhen dacht toch niet, dat hij daar den boel inspecteerde met het doel om te stelen. Óp zekeren dag verdween er weer een fiets uit het gangetje. G. v. B.die de dief was, wachtte eenigen tijd, tot er niet mesr over gesproken werd en bood hem toen iemand te koop aan. Maar wat wil het toeval Die iemand was juist knecht ge weest bij den bestolene en kende de fiets op zijn duimpje. Hij waarschuwde zijn vroegeren patroon, die de politie en toen was G. v. L. er bij. De officier vroeg 1 jaar gevangenisstraf voor hem. Dievegge. De Belgische juffr. C. S., was indertijd in de kost bij Mevr. P. Op zekeren clag, toen haar hospita uit was, ging ze eens op inspectie, uit, brak een kast open en ging er vandoor met eenige kleedingst ukken en een zilveren bedoeling om nooit weer te konten. Maar de politie is tegenwoordig zoo han dig, zoodat het niet lang duurde of juffr. C. S. werd opgepikt en heel haar hebben en houden werd eens goed nagekeken, want de juffr. werd ook verdacht van erge lichte zeden te zijn en bij zulke avontuurtjes blijft ook wel eeps wat hangen* Enfin er werd dan een gouden ring ge vonden, ze had, hem gehad van een zekeren mijnheer J. H. M. P., maar deze, die getrouwd is, zeide, dat dit absoluut niet waar was. Hoe komt ze er. dan aan De officier van Justitie vond, dat ze wel eens een flinke straf mocht hebben en vroeg 2 maanden gevangenisstraf, ter wijl haar, pleiter Mr. Feit een geldboete vroeg. -A .w„,. Overhaaste aftocht. Toen de 19-jarige W. 'Q.' M. v. Hj. bij zijn nipuwcir baasi kwam, konden ze 't in 't be gin best met elkaar vinden en ze wenschten zich al geluk, dat ze. *t zoo best getroffen hadden. Maar, toen t vier weken verder was, en* bekl. zoo'n beetje op zijn gemak was, begon hij zijn medebedienden op te stoken meer loon te eischen en als ze 't niet kregen, te staken 't Begon den patroon te vervelen en op een mooien Zondagmorgen kreeg bekl. zijn congé, met de boodschap er bij zoo gauw mogelijk zijn koffer te pakken en te vertrek ken. Bekl. gaf aan dien wenscli gehoor en begon zoo vlug zijn koffer te pakken dat hij zich geen tijd gunde om te zien of 't van hem was of aan zijn patroon, maar alles maar in zijn koffer stopte verbruik van bloembollen in eigen land sedert 1914 niet onbelangrijk is toegenomen. De productiekosten van het bloembollenbedrijf ondergingen ook in dit jaar door verhooging van arbeidsloonen, mest-en rietprijzen, een toenemen de verhooging, die tot de reeds genoemde prijs- verhooging hebben medegewerkt. Actio van Bakkersgezellen. Aan een communiqué dat t3r plaatsing werd aangeboden, öntleenen wij het volgende Zaterdagavond hield de afdeeling Haarlem van den bakkersgezellenbond een ledenvergadering ter bespreking van het feit dat de Haarlemsche bakkerspatroons, op een nekele uitzondering na weigeren de door de centrale commissie vastge stelde loonsverhooging van 3 uit te betalen. De voorzitter gaf in zijri openingswoord een uiteen zetting van den toestand. Van de vijf patroons die de verhooging hebben betaald heeft één zich weer onder pressie van de patroonsvereeniging teruggetrokken. Van de coöperatie „Vooruitgang" was een schrijven Bij het afdeelingsbestuur inge komen, waarin het coöperatiebestuur berichtte principieel zich met het besluit te kunnen vereeni gen, maar dat het eerst wilde zien hoe de patroons zouden handelen. Hierna was aan het woord de heer Hillebregt, voorzitter van het hoofdbestuur, die zeide, dat slechts op drie plaatsen in ons land stagnatie voor kwam en wel te Leeuwarden, Haarlem en Delft. In de laatste plaats zijn slechts weinigen van de leden van den bond in het geval betrokken zoodat andere organisaties daar moeten optreden. In Haarlem en Leeuwarden is het geval anders, hier hebben de modernen verreweg de overhand. In Leeuwarden is de actie begonnen, deze avond is de inzet van de actie te Haarlem. Spreker meent dat alle uitvluchten de patroons niet vrijmaken van de verplichting om te vodoen aan de bepalingen door de centrale commissie vastgesteld. Deze commissie is samengesteld uit organisaties van werkgevers en werknemers en had in opdracht een loonregeling vast te stellen. Het met algemeene stemmen genomen besluit van de commissie tot een loonsverhooging van 3 heeft dus bindends kracht, en het is eenvoudig woordbreuk van de patroons, nu zich achter aller lei uitvluchten te verschuilen. Of er al of niet een verhooging van den broodprijs aan vast zit kan ons koud laten, dat moeten de patroons zelf regelen, zij kunnen het doen, omdat de maximumprijs is opgeheven, maar dé gezellen hebben zich hiermede niet te bemoeien, de kwestie voor hen is, dat een officieel ingestelde commissie een uitspraak heeft gedaan, waaraan voor ons een voordeel van 3. vastzit en dat wenschen zij te ontvangen zoo zei spreker. Na de rede van den voorzitter kreeg de vergade ring de gelegenheid de zaak te bespreken. Sterk werd er op aangedrongen dat de bond zich in dit geval flink zal toonen en niets van zijn rechten zal prijsgeven. Vooral de coöperaties „Eendracht en „Vooruitgang" moesten volgens de meening der leden in dit geval een voorbeeld gegeven heb ben uit hoofde van haar beginsel behooren zij voor te gaan, al zou het dan zijn ten koste van 1 of 2 pCt. dividend, minder aan de leden uit te kee- ren. Willen die coöperaties prijsregelend optreden, dan moet dit niet gaan ten koste van de arbeids loonen. De heer Hillebregt beantwoordde de verschillen- de sprekers en stelde ten slotte de vergadering voor Woensdagmiddag om 5 uur opnieuw te vergaderen en dan in massa demonstreerende, den patroons de eischen voor te leggen. Na deze demonstratie zal dan worden beslist wat Donderdagmorgen zal worden gedaan, Hetgeen zal afhangen van het antwoord der patroons. Dit besluit werd met algemeene stemmen geno men. De heer Hillebregt drong er sterk op aan dat algemeen aan de demonstratie zal worden deel genomen, omdat direct daarna moet worden be slist wat verder zal gebeuren. Zooveel mogelijk moet r.og propaganda worden gemaakt onder hen die thans afwerig zij" opdat het optreden togen de patroons zoo krachtig mogelijk moet zijn. Een en ander zal per manifest aan het publiek en aan de betrokken gezellen nader worden bekend gemaakt. De vergadering was druk bezocht. F. J. E. Lefebvre.^ In den ouderdom van 56 jaar is hier ter stede overleden, de heer F. J. E. Lefebvre. De overledene, dia reeds geruimen tijd ongesteld was, had zich het laatste jaar uit zijn zaken - hij was commissionnair in effecten en was langen«tijd geassocieerd met den heer Scholten te Amster- Haarlemsche schutterij. In de kringen van den Aig. Ned. Wielrijdersbond was hij mede een goeae bekende. Talrijke malen was hij lid der Balans commissie in dien bond, De teraardebestelling heeft Dinsdagmiddag halt drie te Schoten plaats. R.-K. ARBEIDSBEURS. Ged. Oude Gracht 39, Telefoon 2541, Haarlem. Geopend van 912 uur en van 25 uur. Zater dags van 912% uur. Voorloopig alleen voor jon gens tot 18 jaar. Aanvragen WerkgeversKantoorbedienden 1516 jaar1 smidsleerling1 koperslager 1 magazijnknecht2 kleermakersleerlingen 2 schoenmakers 1 banketbakkersleerling1 stof feerdersleerling 2 sigarenwinkelbedienden Aanvragen Werknemers 2 electriciens 1 piano stemmer 1 meubelmaker 1 bankwerker1 tim merman. Ouders, maakt gebruik van deze instellingen. De openluchtdageu. Men schrijft ons Aan de eventueel op 8 Juli te houden openlucht- dagen door lagere scholen, zullen ongeveer 1200 jongens en 1000 meisjes deelnemen. Hoewel de 4e leerjaren ditmaal niet mogen meewerken is het totaal aantal deelnemers vrijwel gelijk aan dat van het vorig jaar, doordat zich nu meer scholen hebben opgegeven. Met het oog op het beschik bare aantal zitplaatsen zal daarom tot bijwoning uitvoering geen gelegenheid zijn voor niet mee werkende scholen. Wel bestaat het plan, de hoogste klassen der verschillende lagere scholen uit te noodigen tot bijwoning van den eventueelen tweeden open van de luchtdag (9 Juli) voor leerlingen van 14—18 jaar. De derde dag (10 Juli) eindelijk is bestemd voor de Haarlemsche sport-vereenigingen. Personalia. Met ingang van 16 dezer is J. Fuhri Snethlage tijdelijk inspecteur der directe belastingen te Haarlem, 1ste afdeeling, op zijn verzoek, eervol ontheven van de werkzaamstelling als zoodanig. St.ct. fife vonden voorwerpen. J. Knaven, van Marumstr. 17, tram-abonne ment W. Priebee, Duvenvoordestraat 118, arm band H. Roozes, Saenredamstr. 30rood, tram abonnement L. J. Versteeg, Oostvest 14, band van een wagentje K. N. v. d. Bosch, K. Houtstr. 18rood, broche; D. C. Lodder, Gasthuisstraat 24rood, idem C. Reis, M. van Heemskerkstr. 59, horloge W. H. v. Leeuwen, Houtplein 6, hondje J. Duk, Rustenburgerlaan 67, werkmanskaart v. e. tram S. Loman, Tetterodestraat 94, muts J. Kion, Tempelierstr. 22 rood, portemonnaie N. C. Ingenhoes, Voorhelmplein 27zw„' portemon naie M. v. Leeuwen, Beeksteeg 2 rood, pet A. v. Rooden, Rollandstr. 55, portemonnaie J. Wiessel, Westerhoutpark 34, Heemstede, rijwielsleutel; F. Lunenburg, Anegang 11, rozen krans A. Kütze, Camphuijsstr. 8, schoentje Bureau van politie, Smedestr., schoen J. Koops, Paul Krugerstr. 27rood, sokken W. Pauw, Brou wersstraat 133, wielband. Tentoonstelling van Naaldwerk. Wie Woensdag en Donderdag, 16 én 17 Juni de tentoonstelling van weefkunst en ceramiek hier ter stede bezoekt, zal in het museum van Kunst nijverheid kunnen bezichtigen een twaalftal tas- schen, versierd met wolborduursel naar oorspron kelijke ontwerpen. Deze werkstukken zijn inge zonden op een prijsvraag, uitgeschreven J" ket tijdschrift „De vrouw en haar Huis in de bijlage „Naaldwerk en Kant". De eerste prijs werd be haald door mej. B.: Gerretsen, den Haag, de tweede door Nita Homberg-Hannema, Rotterdam. Doml Maandagmiddag omstreeks half zes, waagden twee heeren, die geen van beiden konden zwem men, zich in 't diepe bassin aan de gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart. Het personeel mocht er in slagen beide drenkelingen, met behulp van den reddingshaak aan wal te brengen. ROOM SOME y OEI BALBEWEGING. I>e JJis^ic-rvcdshrijduii te Utrecht. De Missie-weds tri) den zijn geëindigd en Utrecht heeft yöüf de derde mdal beslag gelegd op den. beker,- nadat een mooien wedstrijd tegen .Limburg met 21 werd gewonnen. Het elftal yan den D. H. V- B. speelde ter opluistering yooraf een wedstïijd tegen de Utreclitsche JZwaluwen. Het Haarlemsche elftal, dat op Veldhuis na, voor wien Lampe inviel, volledig was, is er na een. aardigen wedstrijd jngealaagd met 2—1 de overwinning te behalen. 't Spel der Haarlemmers viel voor de rust niet erg mee, zoodat deze dan ook met 1—0 in 't voordeel van Utrecht aan brak. - Na rust gingen de L ia; emmers echter steeds beter spelen, vooral dc spil Kreijne, gaf een zeer. verdienstelijke partij. Wasseaa wist ten slotte mei een enorm hard schot, ,\auaf de wing, den gelijkma ker te fabriceerea. 't Einde brak aan met een 11 gelijk spel. Er werd nu 2 maal 71/2 minuet verlengd, waarin Pekelharing met ren herd, schot Haarlem de leiding en tevens cie welvers diende overwinning bszcigde. LA W N-TEN NIS. De Da vis Cup, In de Zondag te Arnhem gespeelde wed- strijden om de Davis-Cup was de uitslag als volgt: Wiiusfoy sl. Diemer Kool 63, 62, 75. Van I.ennep si. Raymond 46, 63, 6-4. 3li, 63. Holland heeft dus 3 partijen gewonnen en Zuid-Afrika 2, zoodat Holland in den eindstrijd der voorronde komt. DE CONFERENTIE TE SPA LONDEN. 14 Jimi. Lloyd George ver* klaarde heden in het Lagerhuis dat do datum voor de bijeenkomst te Spa nog niet was vastgesteld, maar dat deze waar schijnlijk op den 5en Juli zou plaats heb* ben. LONDEN, 14 Juni. In het Lagerhuis verklaarde Lloyd Geeorge, dat er geen nieuwe geschillen waren gerezen die een bespreking tusschen de Engelsche en Fransche regeeringen te Brussel noodza kelijk maken zouden, maar dat het steeds de bedoeling was geweest, dat de gealli eerden tesamen besprekingen zouden voe ren alvorens de Duitsehers te ontmoeten, NIET VOOR DEN VOLKENBOND. LONDEN, 14 Juni. Lloyd George ver klaard» in het Lagerhuis, dat de geschil ien tusschen Polen, Lithauen en Tsjecbo- Slowaküe waarschijnlijk niet voer den Volkenbond zouden behoeven te worden gebracht, daar tusschen de verschillende partijen onderhandelingen gaande «aren, LONDEN, 14 Juni. In bet Lagerhuis heeft Lloyd George medegedeeld, dat de quaestie van het mandaat over Armenië een onderwerp van bespreking der gealli eerde regoexingen uitmaakt. STAKING TE NAMEN. BRUSSEL, 14 Juni. De „Soir" meldt, dat de arbeiders van de gas- en eleetri- citeitewerken te Namen den arbeid heb ben neergelegd, zoodat de stad van gas en eleefcriciteit is verstoken. De staking sleept het stopzetten van talrijke fabrieken en werkplaatsen met zich mede. De trams rijden niet meer. HEGEERINGSCRISIS IN TSJECHO- SLOW AKI JE. PRAAG, 14 Juni. De agrarische leden van de Tsjechische regeering hebben na een conflict met de sociaal-democratische collega's een verzoek tot ontslag inge- diend. Op het ogenblik wendt oaiderliau- deld om alsnog te trachten de crisis tot op lóss rag te brengen. - v Medegèdeeld door het Koninklijk Ne- derlandech Meteorologisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen, verricht ia den morgen van den 15en Juni 1920. Hoogste barometerstand 770.8 Lerwick. Laagste barometerstand 760.4 Muenehen. Verwachting van den avond van den 15en Juni 1920 tot den avond van den 16en Juni 1920: Zwakke, tot matige winden uit Ooste lijke richtingen, meest licht tot lialfbe- wolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweier in het Zuiden. Zelfde temperatuur. G etrouwd en COR. MARTIN OT 6023 die mede namens vederzijdsche familie hai lelijk dankzeggen voor de vele blijken v«n belang stelling bii bun huweijk onder vonden. Haarlem. 15 Juni 1920. Leiden. 4 Groote Markt 134 TELEFOON Kaiserbrunnen 29 en 37 - apeuta 80 - apolinaris 37-47-37-29 - Bonifacius 77-Contrexéville 85- Drachenguelle 28-37 - Enis 50 - Evian 75 - Fachingen 60 - Fr. J ozef 80 - Giesshübier 45 - Haarl. Staalw. 50-Hollandia 22-28 - Janos 80 - Karlsbaden 74 - belters 38 - Teplitz 26-45 - Vichy 74 - Victoria 32-24-30-25-24-17 - Wildunger 53. Schweppes sodawater 25-30. 6030 koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht ot voorhanden zijn ][Oopt aan Stationsboekenkasten zeker welke geen gevaar oplevert. TE HUUR GEVRAAGD 'door echtpaar z. k., 2 kamers, ongein, met keuken of woning, tegen 1 Juli of eerder in Haar lem of omstreken .Brieven onder No, 3150. Bui. van dit blad. 11 1-5 regels p. plaatsing f 0.50 jjsj Tweemaal plaatsen 1.— Driemaal plaatsen 1.50 Lr| Elke regel meer f 0.12Vj |B| Bii vooruitbetaling. PENSION NASSAU. Gevraagd twee Werkmeisjes, een voor h-eele en een voor halve dagen. Loon f 300 en f 40 waschgeld, verval: loon voor halve dagen 4 p.w. Spruiten- boschstraat 4. 3118 Suiker werkf shriek Nobelstr. 4 en 6, vraagt eenige nette 3109 NET DAGMEISJE gevraagd in klein gezin. 3öuigs_ zins bekend met koken. Albei te- bergstraat 54. 3133 Gevraagd tegen 15 Juli voor Halfweg, eene DIENSTBODE. Aanbiedingen met opgaaf van verlangd loon bii Mevr. Mr. JAS, Leidschekade 74 huis. Amster. dam. 8149 NET MEISJE gevraagd voor Kantoorwerk en om Machincschrüven te leeren, leeftijd 16 tot 18 jaar. Aanvang- salaris 6 per week. Br. no. 3145. Bureau van dit blad. Met Augustus gevraagd, flink, gezond R.-K. WERKMEISJE, liefst van tuiten, niet beneden 20 jaar en v.g.g.v. Loon 250 met verhooging. waschgeld en verval. Brieven met opgave van leeftijd en betrekking, onder No. 3156, Bnr. van dit bladr Er biedt aich aan EEN R. K. DIENSTBODE van buiten; 18 jaar oud. Liefst in de omstreken van Haarlem. Brieven onder no. 3173 bureau van dit blad. Terstond gevraagd een nette R.-K. WINKELJUFFROUW Van góéde getuigen voorzien. P. HOPMAN. Manufacturen en Galanterieën. Bergen. (N.-H.) Gevraagd een flinke B.-K, BOEREN DIEN STBODE v.g.g.v.,bii J- MILATZ. Bleekers- vaartweg 2. Heemstede. 3152 Gevraagd voor een NET MEISJE 19 jaar, P.G-. liefst op Zandvoort om met kinderen om te gaan of lichte werkzaamheden te ver richten. Br. fr. onder No. 3170, Bureau van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd 15 a 16 j.. van 84. Zondags vrii. 4 p. w. met ver hooging. Ripperdastraat 9A. BLOEMISTKNECHT gevraagd, goed op de hoogte van vak en pakkerii en een Bloemist- jonge;! bü de firma J. MOOY Zoon. Tempelierstraat. Haar]»m. Biedt zich aan een R. K. LEERLJNG-CHAUFFEUR liefst in of bii den Haag. Brie ven onder no. 3133 bureau van dit blad. BLOEJVU STKNECHT gevraagd bij H. KRAMER ZOON, Kleverlaan 5. Bloemen- daal. 3138 FLINKE TUINJONGEN gevraagd bij H. KRAMER ZOON, Bloemendaal. Klever- iaan 8. 3137 Een bekw. TIMMERMAN voor eigen rekening werkend tegen concurreerenden prijs, vraagt werk van H.H. particu lieren of andere werkzaam heden. Brieven onder No. 8162, Bureau van dit blad. RIJTUIGBEKLEEDEIiS kunnen direct gepl. worden aan de f'atfr. van de Fa. PENNOOK Co.,Bnnkliorslaan 2 te 's-Gra- venhage, 3166 ER BIEDT ZICH AAN «en halfwas Rüwielreparateur, liefst in Haarlem. En aan het zelfde adres een Vrachtbrik te koop. 2000 K.G. draagvermogen op collings-assen bij O. DE GROOT. Lange Molenstraat 22, Haarlem. 3168 NETTE JONGEN gevraagd voor Loop- en Winkel- werk 6037 BARTELJORISSTRAAT 18. TE KOOP een Bascule, draagkracht 100 Kilo. B. BAKHUIS-ROOZE- BOOM, Ripperdaateeg 6 B. voor direct te huur gevraagd. Br. fr. met opgave van prijs etc.. on,Ier no. 31Ó4, turesu van dit blad. PAKHUIS te huur aangeboden, zeer ge schikt voor bergplaats. Gelegei dicht bij 't Spaarne. Wed NELLS. Spaarne 32. TE KOOP een partijtje gele Koolplanten ook per stuk, bij J. v. d. Voort Domineesiaan No. 6, Haarlem mermeer. 311! TE KOOP eeu Zonnescherm. 3 M. br. Eei Vouwwagentje, 4 IJzeren en blok koperen gewichten. J14: Stationsweg 148, Hillegom. KOOLPLANTEN in diverse soorten te koop 0.25 per 10O. bü H. SLO'i Meerweg 77, Bennebroek. 315 GROOTE DUBBELE HIT te koop bii N. HANDGRAAI .Bleek en Hoven". Santpoort. Tez overname gevraagd een goed onderhouden Piano. Br. met prijsopgaaf onder No. 3164, Bur. v. d. Blad. TE KOOP een mooi ruim Woonhuis, 5 min van Station, koopsom 2600, te bevragen bii J. ÜOOZEN. Le'-d- per jaar Br. onder schevaart 154, Vogelenzang. Bur. van dit bi ad. f 550 BELOONING. TE HUUR GEVRAAGD in Haarlem, een HUIS. tegen Sep tember of October of gedurende 1921. Geen bezwaar tegen een ruim oud huis. en indien leeg genegen direct te aanvaarden. Huurprijs van 350 tot 800 No. 3146, TE KOOP een zco goed ais nieuw Konünci hok met 8 afdeclingeu. Te b< vragen bü W. LEMMERS, foi d© Liede. 315 TE KOOP Een ruime Burgerwoning, bi vattende 6 Kamers. Keukei Vestibule. WC. en grooten tuil Het huis is geheel opgehuap gewit, geschilderd en behangei Direct te aanvaarden. Gele ge in het Kleverpark. Koopprijs bi lijk. 31 Adres: CRONJéSTRAAT 6: T E K OOP 1 best Werkpaard, keus uit twt beide mak. II. v. d. SCHINK E! Spoorstr. 14. Zandvoort. 311 EEN NET KOSTHUIS gevraagd tegen begin Juli dor R. K. persoon. Franco brii-v. te adrcsaceren a*n A. J- LANGE Gen Cicnié*trab<t Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 9