GtMtE^TElIJKE CONTROLE wr PRIJZENBORDEN Ruime Keuzs HUI tSEMNTJES Vischvoorziening onder Gemeentelijke controle. BINNENLAND SIPKES' Limonades. Oioeuiiou^e brandstoffen. Indrukken van den dag jWOEMSBAfi IS JUB8 SS2Q43ste JAARGAHQ ftp tót94 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f2,92V2; PER WEEK 221/» CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL 13,25 BIJ VOORUITBETALING BUREAU: NASSAULAAN 49, HAARLEM - ïtLEFGON 1426 EN 2741 - TELEFOON AFOEELING „DRUKKERIJ" Np. 1748 ADVERTENT!EN 30 CENTS PEB REGEL, BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING Koopt Uw VISOH bij de winkeliers en venters weike zich onder hebben gesteld. Dageiijks noteering der ÈS&öPfSiJZIiiiB op de Met ingang van heden zijn de Vischkaarfen vervallen. 0075 De Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddeienbureau F. DE JONGE. Drinkt ÜliJTiö 1 Jtï SiL.AU EEN SYMPATHIEK VRIJZINNIG GELUID. HET VUUR DAT NIET WORDT UiTGE- BLUSGHT. NIET TEGEN DEN GOLSÜlENST Dinneniandsch Nieuws NEDERLANDSCHE bloemen op de TENTOONSTELLING TE ANTWERPEN. B. JONCKBLOEDT 2£ieï de etalage. Nieuwe haarlemsche courant 1 - - -- Smaken zuiver en verfrisschend. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Beslist laatste uitbetalmgsdag. Zij, die verhinderd waren op de voor hen aangegeven dagen de gelden te ko men afhalen, hebben daartoe nog gele genheid op Donderdag 17 Juni, des mor gens van 'JA tot WA en des middags van 2 tot 4 uur. Men is verplicht het groene kaartje en do kwitanties mede te brengen. Waarschuwing. Na Donderdag zullen geen betalingen meer geschieden. 6071 DE COMMISSIE. LU. DE EERSTE STAP. Er heeft vandaag in den Haatg een merkwaardige gebeurtenis plaats. Een groot eu eerbiedwaardig gebouw, waaraan teekenaars van spotprenten al zoo menig maal het bordje onbewoonbaar" hebben gespijkerd, zal heden niet langer meer als curiosum uienon voor belangstellende vreemdelingen, maar aan zijn bestemming beantwoorden. Vandaag zullen te 's-Gravcnhage do voornaamste juristen der wereld samen komen in het Vredespaleis. Deze grooische schepping van Carnegie heeft daar in de Nederlandsche residentie al veel te lang ten spot der menscheiijke be schaving gestaan. Toen het plan voor den bouw tot stand kwam, werd het door heel de wereld toe gejuicht. Maar hoe moer tie voltooiing naderde, hoe dichter de politieke on weerswolken zich aan den internationalen hemel samenpakten: het monument van den vrede heeft daar al die gruwelijke ja ren van menschenmoord op onzen vreed- zamen bodem gestaan als een stille aan klacht tegen de onmacht der wereld- machtbebbera om door tractaten en over eenkomsten oerlogen te voorkomen, om door scheidsrechterlijke uitspraken ge schillen anders dan met do wapenen te seis lissen. En toen aan het bloedvergieten ten slotte een einde was gekomen, had men mogen verwachten, dat de plaats, waar het Vredespaleis stond, althans de zetel zou worden van den met veel pathos aan- gekontiigden Volkenbond. Schuwden de stichters van den Bond, welke naar het heette den wereld oorlog van 1914 tot den laatste zou maken, het land, waar de neutraliteit met zoo groote nauwgezetheid was bewaard; waar it© borden van Justitia's weegschaal nooit 'a haar scheef hingen"? Dat was een slecht toeken, niet zoo zeer voor liet land, het welk gemeden werd, als voor de wereld, tile naar rust en vrede snakte en deze weldaden in de toekomst alleen van een strikte rechtvaardigheid en een nauwge zet naleven van aangegane verplichtin gen, verhopen mag. De samenstelling van het dagelijhse.he bestuur van den Volkenbond, waarbij één groep machthebbers blijft overheerschen, de beletselen aan verslagen volkeren in den weg gelegd om tot den Bond toe te treden, wettigden maar al te zeer dit wantrouwen. Vandaag is er echter een lichtpunt aan den nog altijd duisteren intarnationaal- politieken hemel. In het verdrag van den Volkenbond komt een bepaling voor, dat er zal gesticht worden een blijvend Hof van internationale justitie. Dit Hof zal kennis nemen van elk geschil van inter nationalen aard, dat partijen haar zuilen voorleggen. Het zal verder advicaeu ver strekken over elk geschil of elk punt, dat de Baad of de Vergadering van den Vol kenbond bij het Hof aanhangig zal ma ken. De Nederlandsche Regeering heeft het lofwaardig initiatief genomen, om de ju risten-commissie, welke een ontwerp- werkplan voor dit Hof zal samenstellen, naar den Haag uit te nood 1 gen en het Vredespaleis voor dit gewichtig werk be schikbaar te stellen. Onze Minister vau huitenlandsche Za ken zal vandaag in Carnegie's Vredastem- pel het puik der mannen op internatio naal rechtsgebied ontvangen. Wij weten wel, dat deze geleerden nog maar een eersten stap gaan zetten; dat hun werk gesteld dat liet slaagt nog aan de vergadering van den Volkenbond moet worden voorgelegd. Dat, wanneer deize den arbeid goedkeurt en het Hof van Internationale Justitie tot stand komt. het nog aan de twisende volkeren en aan den Baad van den Volkenbond in de toekomst staat, om gerezen geschillen voor oen scheidsrechterlijke uitspraak voor te dragen. Het Hof zal niet de dwin gende macht hebben, om alle conflicten, welke tot een bloedige botsing kunnen Leiden, aan zijn rehtspraak te onderwer pen. Maar- toch, wanneer zulk een Gerechts hof er eenmaal is, zal een groote stap üp 't moeilijke pad naar den blijvenden vre de gezet zijn. Er is dan tenminste een li chaam, waarheen de parlementen en vol keren kunnen verwijzen, wanneer de re geeringen aankomen met een oorlogsver klaring. Aan de verdere ontwikkeling van de vredesiclee zal het niet voor een gering deel liggen, of de volkeren in de. toe komst inderdaad zullen vluchten naar dat Hof van internationale Justitie, alvorens zij zich opnieuw storten in de gruwelen van een bloedige worsteling. De vooruitgang der vredosgedachte en van den geest van christelijke verzoening onlangs nog met zooveel klem door Z. H. den Pairs gepredikt, zal beslissen, of het Vredespaleis in den Haag een blijvende bespotting van mensehelijke onmacht of een monument van redding en verlich ting in oogenblikken van wereldcrisis zal zijn. Van Vrijzinnige zijde kan men, nu het Anti-Bevolutie-wetsontwerp in behande ling is, volgende of soortgelijke uitingen hoeren: ,.Ach, de pogingen van revolutionnaire zijde zullen toch niet ophouden, het ge volg van de wet zal dus zijn, dat de re volutie nog meer dan tot dusver in het geheim wordt voorbereid, laat ons, ten einde dit te voorkomen, dus maar van strafbepalingen afzien, des te beter blij ven wij van het doen en laten dier kwaad aardige elementen op do hoogte." Dat is heel vrijzinnig geredeneerd vol gens het beginsel „laisser, faire, laisser passer", maar in den grond der zaak, is het een methode om maar steeds en ten allen tijde bij de patten neer te blijven zitten en niets positiefs te ondernemen. De Regeering, die er van houdt, posi tief werk te verrichten, denkt er dan ook anders over en diende haar ontwerp in. Wie inderdaad reden hebben de wet te vreezen, het zijn de hoeren Wijnkoop, Van Ravesteyn en consorten. Tegen hen is on getwijfeld de wet gericht en dat zij alle pogingen zullen doen om haar te verijde len, is begrijpelijk. Maar dat behoeft voor de overigen nog geen reden te zijn om hen, uit kwalijk begrepen vrijzinnigheid, in dit verzet te steunen. Een ons sympathiek geluid doet in dit verband het te Botterdam verschijnend vrijzinnige „Weekblad" hooren. Het blad schrijft: „Het lijkt ons van andere partijen ver keerd om hen die werkelijk revolutiomnair zijn of degenen, die als zij durfden, dit ook gaarne zouden wezen, ten slotte te steunen door de regeering in den rug te vallen met allerlei gezochte argumenten. Het is natuurlijk niet voer twijfel vat baar,, dat, wanneer men de volgens som migen „politieke fout" had vermeden, om reeds dadelijk met de behandeling van het ontwerp te beginnen, het kabaal drie maanden later nog even groot geweest zou zijn als nu. Wij zouden zeggen: Laat ons in dit ge val de politiek eer nu maar eens buiten laten. De vraag blijft slechts: Zijt ge revoluti- onnair of niet? Daarbij is geen plaats voor halfslachtigheid. Er behoeft slechts ja of neen op geantwoord te worden. Voor de eersten is de wet natuurlijk uit den booze, juist omdat zij weten dat de groo te. meerderheid van het Nederlandsche volk niet revolutionnair is, zoodat hun kans te grooter is om tegen de lamp te loepen. Ware het andei's, ook met dit pa pieren wapen zou men dit gevaar diet kee- ren. V001* de laatsten kan geen aarzeling mo gelijk zijn. Deze wet, eenmaal ingediend, behoort ook te worden aangenomen, wil men liet revolutiegevaar niet vergrooten. En bekoort te worden aangenomen, met behulp van alle partijen, die zich stellen op den bodem der bestaande rechtsorde. Voor niemand is er reden, om zich in dit geval als hulptroep te doen gebruiken door Wijnkoop, Van Bavesteyu, Troelstra c.s., die elkander wel niet voor niets zul len hebben gevonden." Ziedaar een geluid, waarnaar door meer dan één vrijzinnig blad, het „Vader land' o.a., wel eens goed geluisterd mag worden, zoo goe<j geluisterd, dat ze er aan gewend raken een zelfde geluid, al is het wat anders gemoduleerd, voort te bren gen. Ten aanzien der verbroedering tusschen de socialïsien en ue iiüu-icvuiu.iOiiii„.. -u die op het Com-munisascii Congres te Haar lem door den Scciaai-Anarchist Kiisz. zoo luidruchtig werd toegejuicht, is er al weer een kink in den kaoel gekomen. Van Communistische zijue wil men van geen duurzaam verbond weten. In de „lribune'' ten minste wordt, na ee ltige oagen van onderbreking, weer geducht van leer getiokken tegen iroelstra en de S. D. A. P. „Als het er op aankomt," vinnigt het re- voluuonnair-sociaiisti$ehe volksoiad. ..zijn de heeren scciaai-patriotien. (d. w. z. Iroelstra eu zijn partij,) één jmet de reactie in hun haat tegen oe Connnfuisien." Ziedaar de dank der Communisten, tegen over den bondgenoot m de gevoerde obstruc tie tegen de Ami-Ke oluiie-Wet. Duys heeit zich bi|uen adem geschreeuwd door. geheel in de ;lijn der Communisten, in de Tweede Kanier' tegen de wet te fulmi- neexen. Mij is er schor van geworden en spreekt als een verkouden omroeper. En nu lezen we in de „Tribune", dat de Regeering en de Socialisten eigenlijk één pot nat zijn; dat de practijk van „Het Volk", van dien aard is. dat er geen kwali- iicaiie voor te vinden is. De „omhullingen" van „Het Volk" over de „geheime conferentie" der Communisten 111 Februari j.l. kan de „Tribune" maar niet verkroppen. Die onthullingen zijn de onuit- bluschbare vonk, waardoor de haat tegen de sociaal-patriotten" telkens opnieuw in vlam gezet wordt. „Het Volk" toont zich zeer verontwaar digd tegen de rechtsche meerderheden in de gemeenteraden van Does en Nteuwerkerk, in Zeeland, die een besluit tot invoeiing vav het gebed vóór de raadszitting wisten door te voeren. „Zoo maakt men," aldus het lieftallige blad. ..van ziin brutale meerderheid gebruik om zijn medeleden aan een dergelijke schijn heilige veitooning te doen meedoen." Welke socialist riep nog zeer onlangs met veel vertoon van verontwaardiging in de Tweede Kamer uit: Wij zijn niet tegen den godsdienst? Van brutale meerderheid gesproken! Zoo maakte men in de Hoofdsiad des Rijks- van zijn brutale meerderheid gebruik, om aan zün medeleden tegen wil en dank een eei bied waardig gebruik, het gebed vóór den aanvang der raadszitting, te ontnemen. De Nederlandsche inzending Pioenen en Irissen op de tijdelijke bloemententoonstel ling te Antwerpen heeft zeer de aandacht getrokken. Donderdag li) Juni werd de ten toonstelling geopend door den Neaerland- schen gezant, jhr. van Vredenburg. nadat het woord gevoerd was door den heer Oh. de Bosschere. voorzitter van het Ten too n- stellingsbestuur. door den heer J. G. Ballego te Leiden, namens den Nederlandschen Tujnbouwraad en den heer J. H. Wentholt te Haarlem namens de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur. Aan me vrouw van Vredenourg werden bloemen aan geboden. Het midden-gedeelte van het groote drie. kappige gebouw is geheel door de Neder landsche inzending ingenomen. De Pioenen, gerangschikt naar de kleuren en variëteiten vormen een zeer aantrekkelijk geheel, terwijl de Irisbloemen. opgeteld in los arrangement voor een groote groep sierlijke Palmen, zeer in het bijzonder de aandacht trekken. Zoowei van ae Pioenen als van de Irissen zijn keurige collecties opgesteld, voorzien van de juiste namen der vele variëteiten. Op Zaterdag 12 Juni had de beoordeeling door de juryleden plaats. Aan de Pioenen inzending en aan de Irisinzending werd de hoogste onderscheiding, kunstvoorwerp, met toejuiching en gelukwensch van de jury ge schonken. De collectie-nieu wigheden van Pioenen verwierf een gouuen medaille met toejuiching en gelukwensch, terwijl aan een collectie Japansche Pioenen en variëteiten een kleine gouden medaille werd toebedeeld. Aan de nieuwste variëteiten Irishispanica werden certificaten van verdienste gegeven n.l. aan „Palestina" certificaten met toe juiching en gelukwensch Glory of Hol land" «n Imperator" elk een certificaat. Ook aan de nieuwste Pioenen vielen onder scheidingen ten deel p.l. „Koningin WilheL mina" van de fa. E. H. Krelage en Zoon, te Haarlem en Antwerpen 1920" van den heer Eortenoever te Naarden, ©ik ©en certificaat van verdiensten met toejuiching en geluk wensch terwijl dr. v. d. Tak. „Sylvia" en „Rosa" ieder een certificaat van verdienste ontvingen. Aan het middagmaal aangebo den aan jury- en commissieleden zaten Bel gische. Hollandsche en Limburgsche colle ga's broederlijk bijeen en prezen als om strijd het groote werk dat door het ten- toonstellingsbestuur in het belang van den tuinbouw was verricht. In elk opzicht is deze tweed© Nederlandsche deelneming aan de Antwerpsche tentoonstelling een groot succes. A LCO OF YV ON IN GEN Op de vragen van den heer Do Groot, be treffende het verleunen van steun uit 's Rijks kas ten behreve van den bouw van alcoofwoningen heeft Minister Aalberse ge antwoord, dat het onderzoek daaromtrent nog niet beëindigd is. De beantwoording zal echter zoo spoedig mogelijk plaats hebben. VERSTREKKING VAN REGEERINGS- BLOEM. Uitsluitend aan bakkers, die gewoon zijn beschuit te batten, zal, indien zii dit wen- schen, door het Rijksbureau voor de Distri butie van Graan en Meel. regeeringsbloem ten behoeve van de beschuitbereiding wor den verstrekt voor een tijdvak van ongeveer 36 dagen, aanvangend 16 Juni. Zii, die bloem ontvangen door tusschenkomst van het di stributiebedrijf der gemeente hunner inwo ning. zullen hun aanvragen uiterlijk IS Juni hebben te rchten tot den secretaris van den Bona van Beschuitfabrikanten in Neder land, ïïauritsstraat 2. te Dordrecht. GEVOLGEN DER STAKING OP 8 JUNI. Uit Rotterdam wordt gemeld, dat aldaar bij verschillende werkgevers in meerdere branches personeel, dut aan de demonstra tieve staking tegen de anti-revoiuticwet had deelgenomen, is ontslagen, of geschorst. Onder de ontslagen metaalbewerkers van en Droogdokmaatschappü, Wilton e.a., waren een aantal Duitschexs, ongeveer 50 man. De vreemdelingendienst had deze Duitsehers aangehouden, met de bedoeling, hen over de grens te zetten, omdat zjj als vreemdelingen zonder middelen van bestaan rondzwierven. Na overleg tusschen den Rotterdamschen bestuurdersbond en do politie is aan het voornemen, om de Duitsehers over de grens te zetten, met betrekking tot het groot ste gedeelte hunner geen gevolg "gegeven, omdat zii bij andere fabrieken te werk wor den gesteld. Een aautal, waarvoor geen werk was, is buiten het land gezet. Intussclien is in een vergadering van de afdeeling Rotterdam van den AJg. Ned. Metaalbewerkersbond en van de Landelijke Federatie van Metaalbewerkers besloten, de staking te prociameoren voor de Rotteröam- sehe Droogdokmaatsehappü. omdat de direc tie weigert die 19 ontslagen Duitsehers te rug te nemen en eveneens, om de dagen der schorsing uit te betalen. Volgens opgave van werknemerszüde be droeg het aantal stakers 800, op een sterkte van 2000 metaal! ewerkers. HET VLUCHTELINGENKAMP TE HARDERWIJK, Het Kamerlid Van Ravesteiin had tot de Regeering eenige schriftelijke vragen ge richt, die door Minister lluys als volgt zijn beantwoord In het laatst van de vorige maand hebben de in het kamp te Harderwijk geïnterneerde vreemdelingen een algemeen© reiniging en ontsmetting moeten ondergaan, daar de kampbevolking, door het aanhoudend aanko men van nieuwe vreemdelingen, door luizen aangetast bleek te zün. Aangezien de opzichter, belast met do be diening van den ontsmettingsoven, wegens sterfgeval afwezig was en de ontsmetting met het oog op de snelle uitbreiding van de aangeduide onreinheid geen uitstel kon lijden, moest de oven bediend worden door niet voldoende geschoold personeel. De laatste omstandigheid heeft beschadi ging van eenige eigendommen van geïnter neerden ten gevolge gehad. B&griipelijker- wüze werd hierdoor bij de eigenaars ontevre denheid verwekt. Bovendien zouden volgens zeggen van de geïnterneerden voorwerpen zün zoek geraakt. De kampcommandant heeft onmiddellü'k na het gebeurde een nauwgezet onderzoek ingesteld en tracht de noodige gegevens te verkriigen. ten einde den rechthebbenden naar billijkheid hun verlies te vergoeden. Tevens wordt zorg ge dragen, dat de ontsmettingsoven voortaan steeds door deskundig personeel kan worden bediend. Ten stelligste moet ontkend worden, dat onder de geïnterneerden een geest van ver zet is ontstaan door het optreden, van den luitenant Versloot en dat van den kamp dokter. Laatsbedoelde heeft met de vreemdelin gen nimmer onaangenaamheden gehad. De luitenant Versloot heeft tegenover een der vreemdelingen (Selzer). die zich aan de reinigings- en ontsmettingsmaatregelen niet wilde onderwerpen, van d©n gummi stok gebruik gemaakt. Zulks geschiedde, toen Selzer tegen den luitenant een drei gende houding aannam, omdat die officier eischte. dat de onwillige geïnterneerden zich naar de bevolen maatregelen zouden schikken. Het gebruik van don gummistok heeft echter weinig te beduiden gehad, het geen wel hieruit blijkt, dat Selzer, onder vraagd door den kampcommandant, niet kan mededeelen, waar hü geraakt was en even min kon zeggen, dat hem pijn was veroor zaakt- voorh. P. W. TW£EHUIJSEN BARTEUORISSTRAAT 27. TELEFOON 1770 Daar door den kampcommandant reeds het noodige wordt gedaan om den geïnter neerden hun verloren of beschadigde eigen dommen ta vergoeden en d© geest onder de kampbewoners het treffen van bijzondere maatregelen geenszins vereischt» bestaat er geen aanleiding em in de leiding van hei kampcommando in te grijpen. WERKLOOZEVERZEKERING. Aan do gemeente-besturen heeit de Mi nister van Arbeid thans meegedeeld, dat in dertijd in verband met de liqudiaxie der werkzaamheden van het Koninklijk Natio naal Steuncomité, een bijzondere voorzie ning werd getroffen ten aanzien van: lo. De werJviooze ieden van die vereeni gingen, welke tot dusverre geen werkJoozen- kas hadden, doch reeds hare reglementen voor zoodanig© kas aan aeu Minister ter goedkeuring hadden toegezonden en wel zoo lang daarvan de goedkeuring om bijzondere redenen nog niet kon geschieden. 2o. Van gesubsidieerde vereenigingen mot workJoozenkas. die in deze kas hebben opgenomen categorieën van leden, tot dus verre krachtens het reglement van de werk- ioozenkas uitgesloten, en zulks tot het tijd stip, waarop tie wijziging van het reglement noouig voor 't opnemen dier groepen, dooi den Minister zou zijn goedgekeurd. De Minister deelt den gemeentebesturen mede, dat tot het voorzetten der voorziening na 1 Juli a.s. geen aanleiding bestaat. Im mers, van alle in bovengenoemde circulaire genoemde vereenigingen zija de reglemen ten voor de werkloozenkas of de reeriements- wüzigingen noodig voor het opnemen van de nieuwe categorieën van verzekerden inmid dels goedgekeurd of zullen dat voor genoem de datum kunnen ziin. In verband met het vorenstaande wordt derhalve meergenoemde regeling met in gang van 1 Juii 1920 ingetrokken, zoodat voor de plaatselijke steunregelingen voor werklooz© leden \an vereenigingen, welker reglement voor de werkloozenkas op dien datum nog mot mocht ziin goedgekeurd, niet langer Rykssubsidie verleend wordt. INTERNATIONALE JUSTITIE. Uit de Residentie wordt genie.d, dat de meeste leden van de Internationale Ju ristencommissie, door den Raad van den Volkenbond belast met het samenstellen van een ontwerp voor de insteiiing van het Permanent Hof van Internationale Justitie thans te 's Gravenhage zijn aan gekomen. In de plaats van prof. Weiss te Parijs, die verhinderd is, aan de bijeenkomst deel te nemen, wordt de komst verwacht van Prof. de la Pradel, eveneens hoogleeraar te Parijs. Verwacht wordt, dat de beraadslagin gen zu.len gevoerd worden in de Engel- sche zoowei als in de Fransche taal; een tolk zal zorg dragen voor de vertaling van redevoeringen, in de eene taal gehouden, in de andere. De zittingsduur der conferentie wordt op 4 a 6 weken geschat. Aanvankelijk was ,er sprake van, dal Sir Eric Drummond, secretaris-generaa. van den .Volkenbond, de openingszitting zou bijwonen. Deze kan echter niet ko° men; waarschijn.ijk zal de Volkenbond bij de openingszitting vertegenwoordigd zijn door het lid van den Raad van den VoJ- kenbond Léon Bourgeois. DE INDISCHE PENSIOENEN. De verhoogingen .der Indische pensioe nen zuilen voorlcopig bij wijze van voor schot worden uitbetaald. UITVOER VAN TURF VERBODEN. De dispensatie .verleend van het ver bod van uitvoer van turf, is door den Minister van L. N. en H. met ingang van heden ingetrokken. Vanaf heden is dus het verbod ,vaa uitvoer van turf weer van kracht. DE SPEELKAARTEN-BELASTING. ,Wij herinneren heeren handelaars en winkeliers in speelkaarten, herbergiers, koffiehuis-, logement- ©n sociëteithouders aan hunne verplichting tot het doen stem pelen der bij hen voorhanden spellen kaar ten vóór I Augustus 1920, onder gelijk tijdige voldoening .der belasting. De spellen kaarten kunnen tegen stor ting van het verschuldigde bedrag op ieder ontvangkantoor der accijnzen, ter stempeling worden aangeboden. Na 31 Juli 1920 is het voorhanden heb ben van ongestempelde spellen kaarten in magazijnen, winkels, kolfiehuizen, loge menten, herbergen, sociëteiten en derge lijke inrichtingen yerboden, op straffe bij' de wet bepaald. STEUNVERLEENING AA!N DUITSCtfl- LAND. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot het verleenen van een levensmiddelen crediet van 60 millioen en een grondstoffencrediet van 140 mil lioen tegen 6 pCt. rente en een onder pand van 200 millioen Duitsche schat kistbiljetten, aan Duitschland. Bij di<

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1