kohte BEmmnr Leger en Vloot Rechtszaken. Soort en Spel Orde en Arbeid Vragenbus Uit den Omtrek. Parlementaire Kroniek Luchtverkeer UIT ONZE WEST Landbouw en Visscherij PRACHTIGE HOOIOOGST. zeilen. overeenkonuM neeft .uuitschtand such. p.m. "verbonden om gedurende een tijdperk van 4 jaren maandelijks ten minste 90.000 ton steenkolen en aanverwante produc ten aan JSTederland te leveren. Duitsch- land verbindt zich zoo mogelijk meer te leveren. JELEï WETSONTWERP FINANGTELLE VERHOUDING KIJK EN GEMEENTEN- Naai- bet „Dagbl. v. N. B." verneemt, ligt het jn de bedoeling, dat in de Twee de Kamer, na behandeling van het anti revolutie-ontwerp, en na afdoening, on- midde.lijk daarop, yan de onderwijswet, terstond daaraanvolgend -en nog vóór het reces, het wetsontwerp regelende de fi- nancieelo verhouding tusschen rijk en ge meenten in behandeling zal worden geno men. Vóór de Kamer-vacantie hebben we dus het finaneieele debat tegen minister De Vries te wachten. EEN TELEGRAM VAN „ST. JORIS." Door den Ned. R.K. Bond van dienst plichtigen „St. Joris" is Dinsdag aan den ministerpresident het volgend telegram gezonden: „Hoofdbestuur NederLandschen Roomsch Katholieken Bond van Dienstplichtigen bint Joris, kennis genomen hebbende van de op het revo.iuionnair congres te Haar lem aa gekondigde actie ter verkrijging van massale dienstweigering, beloolt plechtig Douw aan de wettige regesring, zai me. krocht ijveren deze actie te doen Uiisltiiken en e rich vehcei ten dienste der regeering.' DE MILITAIRE VLIEG DIENST. Naar verluidt, zai de kapitein-vlieger F. A. van Hevst den militairen vliegdienst vaarwel zoggen, hij moet reeds non-activi- ten heocen aangevraagd. Met hem verdwijnt een onzer oudste en bekwaamste oiiioe.cn uit het vliegersleven. Met de luitenants Versteegh, (boblijn en Roeper Bosch behoorde Van Heyst tot he; 4-tal militaire vliegers, waarmede de mili taire Luchtvaart op 1 juli 1913 werd opge richt onder bevel van den toenmaligen commandant Wallaardt Sacré. Alleen luit. Versteegh doer üians nog diens» als militair-vlieger, als laatste ver- tegenwooidiger der oude garde. ÏVSfcfcUü. KAfcHLB. Vergadering van 15 Juni. De heer TROELSTRA S.D.A.P, dient een motie in, vragenue om schorsing der beiaaoslagingen, teneinde de regeering gelegenheid te geven nadere gegevens te verschaf ten omtrent de urgentie van het ontwerp. Het voorstel van den voorzit ter om voor de behandeling der motie een half uur toe te staan, wordt met 54 tegen 16 stemmen aangenomen. De heer TROELSTRA. S.D.A.P., licht de molie toe, die nader wordt gesteund door den heer Van Ravesteyn en wordt verworpen niet 56 tegen 15 stemmen. De heer DRESSELHÜIJS, V.L. licht amendement toe op art. 2, bedoelend de mogelijkheid open te laten van straffe loosheid bij vrijwillige terugtreding van uen dader van een poging tot aanslag. De heer BEUMER, A.R., Jicht het amen dement toe, dat uitgaat van dezelfde be doeling, als het amendement, doch eene andere renactie wenscht. De heer MARCHANT V. D. wil den vrijwillig teruggetreden dader steeds straffeloosheid verzekerd zien. De heer VISSER VAN IJZENDOORN V. L. wil alleen de mogelijkheid van straf feloosheid» omdat de motieven van terug treden niet ahiid straffeloosheid waard zijn. L>e heer KüüLEN R.K. heeft bezwaren tegen de ïedactie van amendement en sub amendement. De heer TROELSTRA betoogt dat het voorges telde artikel gericht is tegen de vrij- heianeid van propaganda. Minister hEEMSKLKK acht amendeering overbodig, daar ook het vooigestelde artikel straffeloosheid bij vrijwillig terugtreden mo gelijk laat. Wil men verandering, dan zou hij de voorkeur geven aan het sub-amende- ment-Beumer. De heer DRESSELHÜIJS neemt nu het sub-amendement over. waarna de Minister het gewijzigde amendement overneemt en ar- iikel 2 wordit goedgekeurd met 55 tegen 24 stemmen. De heer DRESSELHÜIJS licht een amen dement toe om niet strafbaar te stellen de voorbereiding tot revolutie in het algemeen, doch alleen de voorbereiding tot een bepaal de revolutie. De heer Marcliant betoogt dat artikel 4 van het ontweip veel te ver gaat ten aan zien van bestraffing van voorbereiding van revolutie. Na de rede van den heer Marchant stelt de heer VAN RAVESTE1JN C. P. voor de beraadslaging te schorsen tot Woensdag. De voorzitter sluit de vergadering te 5.10. DEN HAAG, 15 JUNI 1920. Het Anti-Revolutie-ontwerp. De dag, waarop een begin gemaakt werd met de artikelsgewijze behandeling van het veel besproken, veel be- en om- Behreven, veel be- en omstreden wetje, heeft een kalm verloop gehad. Duys, de lawaaimaker, was er niet. Hij tót koest te Zaandam, vermoedelijk nog lijdend aan de gevolgen van de overbe lasting zijner stembanden. Troelstra, die sterk afgekoeld is. waag de nog een zwakke poging om de behan deling der wet te vertragen. Hij diende daarom een motie van orde in, waarin de Kamer de wenschelijkhedd uitsprak dat de Regeering alsnog in de gelegenheid wor de gesteld mededeeüngen te doen omtrent do urgentie van dit ontwerp en in afwach ting daarvan het ontwerp terug te zen den. Natuurlijk had dde poging geen succes Het voorstel werd met 56 tegen 15 stem- smen verowrpen. Toen de vindingrijke heer Van Rave steyn de Regeering en de Kamer trachtte 'jdiets te maken, dat Minister Heemskerk net omwerp ïngeciienci nau oneer pressie van de Amerikaansche en Franeohe haute» finaftfiê, bar >tte een algemeen gelach uit. Ajflkél 79 W. v. Strafrecht bepaalt, dat aanslag bestaat, zoodra een strafbare po ging tot het voorgenomen feit aanwezig is. Een poging is strafbaar, wanneer het voornemen des daders zich door een be gin van uitvoering heeft geopenbaard en de uitvoering alleen ten gevolge van om standigheden van zijn wil onafhankelijk, niet ie voltooid. Bij niet-voltooiing door eigen wil, m.a.w. bij vrijwillig terugtre den van den dader, is poging volgens art. 45 niet strafbaar. De Regeering stelde nu voor art. 79 te lezen: „Aanslag tot een feit bestaat, zoo dra het voornemen des daders zich door een begin van uitvoering heeft geopen baard". Hier wordt dns de aanslag als een zelfstandig, voltooid misdrijf strafbaar gesteld. De heeren Dresselhuys c.s. hadden voor gesteld in plaats van het regeeringsarti- kel 79 te lezen: „Aanslag tot een feit be staat, zoodra het voornemen des daders zich, in den zin van artikel 45, door een begin van nitvoering van het feit heeft geopenbaard. En de heer Beumer wilde 't aldus lezeu: „Aanslag tot een feit bestaat zoodra het voornemen des daders zich door een begin van uitvoering, in den zin van at ike 45, heeft geopenbaard." Op het juridisch debat dat hierop volg de, gaan we n et in. De Minister verklaarde zich voor de re- daetie-wijziging-Beumer en de heer Dres selhuys nam die over. Daarop werd het aldus gewijzigde artikel met 55 tegen 24 stemmen aangenomen. Nog passeerde zonder hoofdelijke stem ming art. 3, met een duidelijke omschrij ving van het begrip omwenteling. Bij de behandeling van art. 4, had de heer Van Ravesteyn, die anders niks aar dig is, de aardigheid, om tegen 5 uur on geveer. eensklaps, natuurlijk ongemoti veerd, schorsing der vergadering voor te stellen. De voorzitter vreesde blijkbaar een on voldoende aanwezigheid der leden en liet het niet op een stemming aankomen, zoo- dat de vergadering gesloten werd.- DE RIJSTOOGST IN GEVAAR De West van 14 Mei schrijft: Waar in andere iaren de riistaanplant be gonnen wordt in April. is. door het uitblij ven der regens, tot nu toe nog geen aanvang gemaakt met dien aanplant. Zelfs als de regens nu onmiddellijk inval len, is het twijfelachtig of veel terecht zal komen van den oogst, daar men niet weet o de regens zullen aanhouden tot de rijst be gint aan te rijpen. Valt de droogte weer, als in normale jaren, in omstreeks Augustus» dan staat te vreezen. dat een groot deel van den oogst verloren zal gaan. TIJGERS JN PARAMARIBO. Naar de .,West" meldt, verloonen zich in den laatst en tijd nu en dan tijgers in Para maribo. Een bewoner van. bet emplacement üeokimizeïi schoot er oen dood. Er waren cr twee. De andere ontsnapte. OVERNACHTEN BUITEN DE KAZERNE De Minister vun Oorlog beeft bepaald dat aan genua de verlcfsmuitairen gedurende hun verblijf onder de wapenen vergunning kan worden verleend, om in het huis van hun gezin te overnachten. In Friesland zit de greidboer tnans, vrij plotseling, midden in den hooitijd, de druk ste periode van zijn bedrijf, want er moet veel, lang en snel gewerkt worden. Het weer is thans zoo gunstig mogelijk: zonneschijn met een sterk dregenden oostenwind. Het gemaaide gras droogt heel snel; gras, dat Zaterdagmorgen gemaaid is. werd Maandag reeds als droog, heerlijk riekend hooi in de schuur gebracht. Millioenen kilo's hooi zijn in Friesland prachtig binnengehaald. CASSATIE-BEROEP VERWORPEN. De Hooge Raad verwierp het cassatiebe roep van Anne Berkhout, te Anna Paulow- na, wegens net vergiftigen van haren eclitge- noot. Zii was door het Amsterdamsche Ge rechtshof tot 8 jaar veroordeeld. EEN LAFFE AANSLAG. H. M.. 22 jaar, bankwerker, te Heerlen, is door het Bossche Hof in hooger beroep veroordeeld tof afpersing. Bekl. had in ver- eeniging met anderen een alleenwonende oude vrouw overvallen, haar op den grond geworpen, gekneveld en met een geladen re volver bedreigd, een en ander met het doel de vrouw, mej. Pluimmakers in Heerlen, te dwingen haar geld aan te wijzen. DE ZAAK COUCKE. Den ex-directeur van het Stadion. John. Coucke, die gisteren, te Amsterdam terecht- stnd, was ten laste gelegd; a. valschheid in geschriften: b. het opzettelijk gebruik maken van een valsch geschrift als ware het echt en onver- valscht, terwijl uit dat gebruik eenige na deel kan ontstaan; C. verduistering in dienstbetrekking Getuigen in deze zaak zijn: inspecteur B H. A. Meyer, H. van Beekum. eenige em ployés van het Stadion t.w. de heeren A. M. Th. Reinders en C. W. van Veen. twee le^ den van den Raad van Beheer, de heeren J. H. Schel tem a en J. Wagenaar, en de heer P. van Doornik, pachter der buffetten. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- lopoen week eiidigende 11 Juni in Nederland uitgesproken 19 faillissementen tegen 19 faillissementen in dezelfde week an het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 Juni 1920 588 failissementen tegenover 520 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Mr. Cluysenaar. de officier van Justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf- CRICKET. f V. C. C. H. C. C. Gewonnen door H. C. C. met 58runs H. C. C. lste innimgs 92, 2de innimgx 127 V. G. C. 1ste innimgs 79, 2de innimgs 82. De stand in de 1 ste klasse N. C. B. luidt thans. Gewonnen Verloren Gesp. m.i. m.r.o.w, m.i. m.r.o.w. Pnt H. C. C. 5 1 4 11 V. R. A. 4 1 2 1 7 Haarlem 1 1 2 V. V. V. 4 1 1 2 1 V. O. C. 3 3 0 R. enW. 3 1 2 1 De protesten vim Go Ahead. Ter vergadering der protestcommissie van den N. V. B Zondag te Utrecht gehouden waren de heeren van Trigt en Mutters, de betrokken scheids rechters bij de protesten door G Ahead ingediend in zake den wedstrijd tegen Be Quick zoo meldt de „Tel" niet verschenen. Beide heeren hadden be zwaar gemaakt op dezen dag naar Utrecht te ko men. De afgevaardigde van Co Ahead en de twee neutrale grensrechters bij den laatsten wedstrijd moesten dus onverrichter zake huiswaarts keeren, daar de protesten niet in behan deling konden komen. Naar wij vernemen zal bij den N. V. B. tegen de handelwijze van de twee scheidsrechters protest worden aangeteekend. BcLtuursvergiadering N. V. B. Het bestuur van den N. V. B. heeft Zaterdag te 's Gravenhage vergaderd.De voorzitter Ir.Kips memoreerde den toer van het Nederlandsche elf tal naar Italië en Zwitserland en bracht dank aan de leiders. In verband met de schitterende ont vangst door het Gemeentebestuur van Basel werd i' besloten aan het stadsbestuur en collectie bloem-1 bollen aan te bieden. Voorts werd mededeeling gedaan van de ondernomen stappen in verband met het ontwerp Zondagswet. Het ontwerp jaar verslag werd vastgesteld. Verder werden verschil lende regelingen getroffen aangaande de deelne ming aan de Olympische Spelen. De regelingscom missie werd samengesteld uit de heeren Is. Kips, Hirschman en Timmermans. Aan Zwitserland en Italië zal gevraagd worden in de het volgende sei zoen hier te spelen wedstrijden tegen het Nederland sche elftal te bepalen op den 2en Paaschdag en eind October. Ten slotte werd de agenda voor de 4 Juli a.s. te houden algemeene vergadering vastgesteld. [Watersportvereniging „Westend." De uitslagen van de Zondag op de Westein- derplassen gehouden nationale zeilwedstrijden, uitgeschreven door de Watersportver. „Westend," luiden 75 M klassele Woelwater, eig. J. Brouwer, Zaandam, 1 u 43 m. 40 sec. 2e Trintel, eig. Haarl Jachtwerf, lu. 45 m. 29 sec. 60 M klasse 1. lrda, eig. Gebr. v. Dusseldorp te Scheveningen, 1 u. 56 m. 55 sec. Handicap KI. C. 1. Wllhelmina, eig. J. H. M. Les febure te Amsterdam, lu. 56 m. 36 s. 45 M klasse. 1. stokvisch, eig. G. D. Schudde- boom te Zaandam, 1 u 54 m. 6s 2. Violet, eig. H. J. Pluygers, te Rotterdam, 1 u 45 m. 45 sec. Handicap kl. D. 1. Scyth, eig. K. J. Staverman, Den Haag, 1 u 59 m. 30 s na loting met Say Wi- hen, eig. R. A. Hulscher Jr te Delft, (zelfde tijd.) Regenboogklasse 1. Widewiet eig. jhr. E. G. van Benthem v.d. Bergh, te Leiden, 2 u. 8 m. 26s. 2 Waterrot, eig. G. v.d. Giessen Az te Krimpen a/d IJsel, 2 u, 8 m. 56 s. Handicap kl. W. 1. Chérie, eig, P. v. t. Kaar Dzn, te Zaandam, lu. 59, m. 46 s. 2. Sterna, eig. Endt te Zaandam, 2 vu 22s.,3. Gorry, eig. A. Tans, te Rotterdam. Bóeien boven 9.5 W. M. I. Halley, eig. A. de Geus v. d. Heuvel te Amsterdam, 2 u. 16 m. 33 sec. Boeien boven 7. 5. t. en m. 9.5. W. M. 1. Rana, eig. W. Jongejan, te Haarlem, 2 u. 12 m. 4s. Scheldejolien 1. Scaldis, eig. J. v.d. Lelie, Den Haag, 2 u 18m. 55 s. 2. Nuphar eig. L. Schaap, te Haarlem, 2u. 44 m. 29 s. Schouwen 56 W. M. 1Mobilisatie, eig. S. A. Lehman, te Amsterdam, te 1 u. 12 m. 54 s. Schouwen t. en m. 5 W. M. Prijs met toegekend. 12 voets jollen 1. Geisha, eig. W. Blankevoort, te Bloemendaal, lu 19 m. 57 s. 2. Peggy, eig. J. Sarlet, Haarlem, 1 u. 22 m. 35 s. 3. Boreas eig. ivi. de Wit, Zaandam, 1 u. 25 m. 31 sec. KEGELEN- J De kennemer kegelbond hield de vorige week zijn algemeene vergadering in Hotel De Pru.s te Velsen. Na de opening door den Voorzitter werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van een der bij de Haarlemsche Kegelbond aange sloten clubs „Sport staalt spiereen behelzende het verzoek om steun voor een coor die club uitge schreven Concours tusschen Clubs bij den Haarlem- schen en den Kennemer Kegelbond aangesloten. Het bestuur zal de zaak afhandelen. Verder was ingekomen een bericht van den heer W. van Heyst, dat hij zijn benoeming tot bestuurs lid niet aanneemt. Alzoo moest overgegaan woraen tot het ver kiezen van een nieuw bestuursnd.iNa eenige stem- meingen wordt de heer A W. O. van der Bern ge kozen, die echter bedankt, maar tenslotte voor den aandrang van enkelen zwicht en zien de keuze laat welgevallen. Hierna wordt verslag uitgebracht over den Bon denwedstrijd te Utrecht. Door het 1 ste vijftal zijn daar ziz en door het tweede 237 houten geworpen, alzoo samen 449 een getal te klein om in aanmerking te komen voor 'n P Toch is dit getal nog niet z°° béél gering door geen enkele club tot 500 gekomen is. In Augustus a.s. zal weer een t-ondenconcours gehouden worden en wel te Arnhem. De vergadde- ring besluit, dat de Kennemer Kegelbond ook daar zijn geluk zal beproeven. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den Nederlandschen kegelbond wordt benoemd de heer A. W. van der Eem. Hierna ging de Voorzitter tot de prijsuitdeeling over. De club Velsen ontving dan i sten prijs, eene gouden medaille en de wisselptezen bestaande uit een zilveren lauwerkrans, die het eigendom van de club wordt, die hèm driemaal achtereen of in 't geheel vijfmaal wint. „Velsen heeft hem nu voor de tweede maal, terwijl D. O. K. van Bloemen daal hem ééns veroverd heeft. Den tweeden prijs, een groote verguld zilveren medaille, behaalde de club Alle Negen „te Beverwijk" terwijl „Excelsior" te Velsen den 3en prijs een verguld zilveren kruis en „Alle Negen" te Ymuiden den 4en prijs eene zilveren medaille, behaalde. De heer D. Bus verkreeg een gouden medaille els lsten prijs voor persoonlijk kampioen met 192 houten en 30 worpen en 30 treffers. De heer G. Houtgraaf ontving den trefferspriis, 30 treffers met 186 houten en de heer L. Post dén Consolatieprijs met 169 houten en 30 treffers. De treffersprijs bestond uit een gouden ..egeltje en de Consolatieprijs uit een gouden balletje. De prijzen op de vrije baan te Velsen in Hote „De Prins" waren behaald door de heeren J. Klau wers te Santpoort. J Kuiper te Velsen, L. Pos- te Beverwijk, J. Coppens te Beverwijk, D. Bus tt Velsen, B. Boersma te Beverwijk, J, Tabois te Velsen en A. Post te Beverwijk. <s Bij ae rondvraag werden eenige opmerkingen ge maakt over het overtreden van die bepaling in het reglement, die spreekt over het over de streep gooien. Na eenige dicsussie werd uitgemaakt, dat de bal vóór de streep op de plank moet zijn en dat daar bij volgende wedstrijden nauwkeurig op zal worden toegezien. Nadat nog een der leden het bestuur bedankt had voor alle moeite en zorg voor het welslagen van het concours en het bestuur verzocht had de Pers tij dig met den uitslag van eventueele volgende concoursen op de hoogte te stellen, sloot de voor zitter de door 28 leden bezochte vergadering. Utrechtsehe Kegelbond. Na de Zondag ges poeldie wedstrijd-en is „Phoeeoix", Haarlem, in den korpswed strijd ïuet 238 (39) no. 2 komen te staan. „Waterpas", Haarlem, kwam no. 8 met 232. In den p-ensoneelen baan-wedstrijd staat J. Paaien, Haarlem, no. 3 met 41 (3X9). m De losse werklieden, in dienst bij de ge meentewerken te Groningen, die bij de in diening van de anti-revolutie wet gestaakt hebben, zün ontslagen. Te Groningen is liet 1 1-iarig zoon tje van den machinist Vhel ine door een ombekende oorzaak verdronken. Men ver moedt. dat zijn pet afgewaaid is en dat hij hij het grijpen ernaar voorover gevallen is. Maandagmiddag js te Rotterdam een rijtuig toen liet bij den spoorwegover gang aan den Honingerdijk wilde uitwij ken van den dijk gestort. De koopman S. uit de Rozestraat die op den bok zat was er tijdig afgesprongen en bekwam geen letsel. De inzittenden waren de 72- ja-rige J. de H., die gewond werd aan de schouder, zijn 67-jarige vrouw die een verwonding kreeg aan den linkerarm en de vrouw van den bestuurder S., die aan den linkervoet werd gekwetst. Allen wer den in ,een auto naar huis vervoerd. Maandagmiddag ontstond door onbeken de oorzaak brand in de boerderij Houikoo- pershoeve, aan den Westdijk, onder de ge meente Alkmaar, bewoond door den heer De Vries. De aanwezigheid van een grooten voorraad hooi en de felle wind waren oor zaak, dat het geheele pand spoedig één vlammenzee was. Alles is verwoest. Verze kering dekt de schade. Te Deventer zijn. gedurende de drooggelegde" kermisweek 23 persocien geverbaliseerd wegens openbare dronken schap tegen 15 tijdens de kermis in 1919, toon zij niet drooggelegd was. Te Zuidwolde (Drenthe) zijn 2 paar den nit de weide gestolen en op de Markt to Goor vekoeht voor 1290. De beide daders, de gebr. N„ 19 en 21 jaar oud, uit Ambt Bardenberg, zijn aangehouden. MEUBELMAKERSSTAKING TE ZAANDAM. Aan de Nederla ndsoke Meubel- en Hout- warenfabriek te Zaandam, bebben onge veer 50 arbeiders het werk gestaakt als pro- test te Ren *i© weigering van do directie om den secretaris der plaatselijke afdéeling te vergunnen als afgevaardigde het congres te Utrecht bp te wonen. De stakers zijn alle modernen. Heden, Woensdagavond vergaderen de Katholieke en Christelijke organisaties om hun houding te bepalen. Vr. van A. C. v. V. te H. Antw. Als het niet volgens afspraak gebeurt, behoeft u niet te betalen. Scha devergoeding kunt u wel eischen, maal ais men ze niet geeft, zal het u meer kosten om ze in rechten te krijgen, dan de heele schadevergoeding die u ont vangen zult HOOFDDORP. Concours-Hippique. Het gewijzigde programma nationaal in ternationaal an het Concours-Hippique met groot en klein spring-concours op Woens dag 21 en Donderdag 22 Juli e.k. op het gemeentelijk sportterrein to Hoofddorp, luidt nu als volgt: Eerste dag. 10,30. Aan de hand voorbrengen van goed gekeurde, niet aan cornage lijdende dek hengsten. 11 uur. Aan de hand voorbrengen van ge dekte stamboekmerrien. 11,30. Hengsten aanspannen. 12 uur. Vertrek voor verrichtingsproef. 2 uur. Voorrijden op het terein. 2,20. Eenspannen, gereden door landbou wers. 2,40 Eenspannen. toebehoorfende aan personen, wier hoofdbedrijf niet landbouwer si. 3 uur. Eenspannen, gereden door echtge- nooten of dochters an landbouwers. 3,20. Eenspannen, open klasse. 3,40. Concours best gaand rijpaard. 4 uur Concours tandems. 4,20. Klein springconcours. Tweed dag. 10,30. Aan de hand voorbrengen van paar den beneden stoknraat 1,52. 10,45. Concours voor fokmerriën. 11,10. Aan de hand voorbrengen van paarden. 1120. Klein springconcours voor onder officieren van het depót Huzaren te Haar lem. 1,45. Eenspannen. 2,10. Concours schoonste rijpaard. 2,30. Concours eenspannen (type luxe tuigpaarl). 2.50 Eenspannen Gedekte merriën. 3,20. Concours schoonste jachtpaard. 3,40. Eenspannen open klasse. 4. Cavalerie nit Haarlem. 4 20 Vierspannen. 4,40. Groot nationaal en internationaal springconcours. ZWANENBURG. J.l. Zondagavond be merkte een voorbijganger dat een hooi hoop in brand stond, toebehoorende aan den landbouwer J. W. aan den Zwanen- burgerdijk. Na ,W. uit het bed gewekt te hebben, werd de brand gebluscht, die, gezzien .de sterke wind, meerdere hooi- haopen in gevaar stelde. Er wordt aan kwaadwilligheid gedacht. HALFWEG. Maandagmiddag trof den: landbouwer v. S. wonende in den IJpoIder een ernstig ongeluk. Hij sprong van de in volle .vaart zijnde tram .en bezeerde zzicli qrnstig aan zijn hoofd en been. De ongelukkige werd naar dokter Mel- chior gebracht. EGMONDBINNEN- Maandag-avond vergaderde de afd. Tuinbouw van den L. T. B. Slechts weinigen waren opgekomen. Na 'het lezen der notulen werd geklaagd over de slechte kwaliteit der uit Alkmaar betrokken compost. Deze klacht zal aan de Gemeente- reiniging worden overgebracht. Omtrent het aanschaffen van aardbeienmanden werd be sloten eerst de voorradige te gebruiken cn daaruit vooraf de beste te kiezen. Later zullen er aan billijken prijs te koop zijn.Wie momen teel verlegen is, kan de bcnoodigde Vrijdag avond afhalen. De algemeene verwachting was, dat de prijzen zoowel cvan aardbeien als van doperwten gunstig zouden zijn. Er werd echter op aangedrongen voor goede kwaliteit te zorgen en de mmdere soorten afzonderlijk te houden. De volgende week zal op het ge wone uur met de levering van aardbeien be gonnen worden. Na afloop der vergadering las een der aanwezigen een uitspraak voor van den Centralen Raad van Beroep inzake de Invaliditeitswet te Utrecht, waarbij iemand van het zegelplakken was vrijgesteld od grondv „dat in het algemeen kinderen, die van hun ouders vrije kost, inwoning, kleeding cn zak geld gemeten en Werkzaam zijn in het bedrijf of de huishouding dier ouders, niet kunnen geacht worden met hun ouders een arbeids overeenkomst te hebben gesloten, dat immers het verrichten van die werk zaamheden voortvloeit jit het familieverband dat wel is waar in bepaalde gevallen zich om standigheden kunnen voordoen, welke tol het bestaan va,n een arbeidsovereenkomst zouden moeten doen besluiten, maar in het onderhavige geval niets van zoodanige om standigheden is gebleken." Hieruit meende men de conclusie te mogen trekken, dat de meening van de voorzitters der R. v. d. als zouden inwonende kinderen in het algemeen wel verzekeringsplichtig zijn, was gelogenstraft, waardoor een groot be zwaar tegen de wet zou zijn vervallen. EGMOND AAN DEN HOEF. Op den Hoeverweg had dezer dagen een ongeval plaats. Terwijl een motorrijder in volle vaart uit de richting Alkmaar kwam, plofte eens klaps een der banden, waardoor de berijder een oogenblik het stuur kwijt raakte, en een paar wielrijders, die uit de tegenovergestelde richting naderden, werden aangereden. Deze een heer en een dame, werden vrij ernstig ge kwetst. Per auto zijn ze naar Alkmaar ver voerd. Onnoodig te zeggen, dat ook de fietsen behoorlijk beschadigd waren. EGMOND AAN DEN HOEF. Dat er hier gebrek is aan woningen blijkt wel uit het feit, dat een gezin, deze week gerechtelijk uit de woning gezet, geen ander onderkomen kon vinden, dan in het z.g. brandspuiten huisje. En mogelijk blijft de uitzetting niet tot dit eene geval beperkt. Te hopen is het daarom, dat de Woningbouwvereenigine spoed betracht en dat de noodige goedkeurin gen voor de nieuwe arbeidswoningen niet te lang op zich laten wachten. EGMONDBINNEN. Wij meenen goed te doen de ouders er op te wijzen, dat ze hun kinderen ernstig verbieden op auto's te sprin gen, of deze vast te houden, ak zg zich in beweging zetten. Als de jongelui, niet tegen- staande de waarschuwing van de chauffeurs dit gevaarlijk spelletje toch uithalen, kunnen ongelukken niet uitblijven zooals deze week hoewel de gevallen betrekkelijk goed aflie pen, reeds bleek. BEVERWIJK, Vergadering van de R.K. Coöperatieve Tuindersvereenigiag „Kenne- merland". Vrijdagavond vergaderde „Ken- nemeiland". De heer v. Eerde, voorzitter, opende met een loevasselijlc woord en den Crhis.elij'ken groet. De notulen werden on gewijzigd goedgekeurd. Het woord is aan den nieuwen directeur der vereeniging, den heer die Groot. Deze dankt de vergadering voor zijne benoeming in de vacature-Fxom- mé. vraagt een ieders medewerking en wijst op sommige misstanden, welke men eensge zind moet trachten uit te roeien. 8pr. houdt een beschouwing over den huidigen toestand van het veilingswezen in het algemeen en opent vooral voor „Kennemerland" perspec tieven van een schitterende toekomst. De voorzitter stelt alsnu aan de orde de bespreking van een bestuursvoorstel nopens aankoop van de voormalige drukkerij „Ken- nemerland." Plan is aldaar een tweede vei ling (e houden in den drukken tijd, opdat de leden niet meer zoo lang zouden behoe ven te wachten. Een warme discussie ont spon zich ten deze met het gevolg, dat be sloten werd met den aankoop te wachten tot de vereeniging haar finaneieele nioeilijkhe- den te boven was. Nopens de verschillende andere punten der agenda werden de navolgende beslissin gen genomen. Het uitgekeeide 60 net. divi dend over 1918 wordt gerestitueerd in zes termijnen. Kruisbessenveilingen worden niet gehouden vanwege den lagen prijs, dien men er voor besteedt. Over de emballagcrekening van 1919 was men het niet gauw eens. Ten slotte werd den bezwaarhebbers op het hart gedrukt zich ten kan.ore te vervoegen voor minnelijk overleg. Nadruk wed er nogmaals opgelegd toch vooral niets uit de hand le verkoopen. Zij, die voor de fabrieken peulen wenscben te plukken a 35 ct. oer kilo kon den zich daartoe aanmelden. Slechts weini gen gaven zich op. Gevormd werd alsdan een keuringscommissie voor dopoeis en snii- boonen. De Kennemer marklbond zal de details per circulaire bekend maken. Voor zoover zulks nog niet geschiedde werd den leden verzocht hun aardbeienreleken le laten controleeren. Allerwaadschijnliikst krijgt de Handelsraad den alleenvcrkoop van sloffen in de gemeente en kan deze beschouwd worden als de commissionair aller veilingen. Machtiging werd aan het bestuur verstrekt om den markenvoorraad van de hand te doen, zoodra het daarte de tiid gekomen acht. In verband met moeiliikheden in de ha ven ondervonden; wordt overeengekomen dat men elkaar bij het inladen zoo noodig zal helpen. De vergadering ging daarop zeer tevreden uiteen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2