GEPANTSERDE HUTKOFFERS Nieuws uit Haarlem Gemengd Nieuws. Vttil aLLES tg AT Leger en Vloot Sport en Spel Rechtszaken. Orde en Arbeid WILLEM C. BOS ^jtfjn werk verdedigde. Vrijwel doorloopenü nniproviseerend, zich nooit vergissend, altijd ad rem en altijd paraat, immer frisch en immer opgewekt, beantwoordde hij de spre kers volledig, zonder eenige aanteekening te i raadplegen. Het was knap werk, en We hebben iets dergelijks in de vele jaren, dat we op de pers-rribune van het parlement zitten, zelden of nooit meegemaakt. Wij, journalisten, die vanboven af op het gewoel neerzien, hebben den Misnister bewonderd." De schrijver vat zijn oordeel als volgt samen „Een bewindsman van den eersten rang. Een bekwaam man, wiens bekwaamheid geadeld is door karakter, en die deswege de achting heeft ook van zijn tegenstanders." DE NAWEEËN DER STAKING. Eenige dagen geleden hebben wij meege deeld dat de gemeente-geëmployeerden Amsterdam, die op 8 Juni j.l. aan de sta king tegen de jongste strafwet-novelle heb ben deelgenomen, door B. en W. zullen ge straft worden. Door Buigemeesier en wethouders. D.W.Z.. volgens te uitlegging van het Han delsblad. dat de meerderheid van het college. wethouder Wibaut is veerden dagen ge leden naar Engeland vertrokken waar hij een maand hoopte te blijven tot het straf fen der stakers heeft besloten. Wanneer den stakers straf wordt opgelegd de directeuren zullen daartoe, na het met B. en W. gepleegd overleg, overgaan heb ben de gestraften beroep od het Scheidsge recht. Als dit bij de straf blijft, hebben de delin quenten wederom beroep op het college van B. en W., dat in hoogste ressort de straf handhaaft, of amnestie verleend. Dit laatste is reeds gebeuld voor de sta kers van 26 Augustus. Volgens onze jongste informaties zijn B. m W. niet voornemens de spcns ook over het voorgevallene van 8 Juni te halen indien hun de eindbeslissing wordt gelaten. Het duurt zeker nog eenige maanden al vorens de eventueele straf aan het eindoor deel van het college kan worden onderwor- oen. De heer Wibaut is dan terug, doch zal, zooals het er thans voorstaat, de meerderheid in het college die voor de bestraffing is, niet in een minderheid kunnen omzetten. Dat de heer Wibaut echter tegen de be straffing zal zijn is zeker: de staking is mede een gevolg van een besluit van de S. D. A. P. Het manifest van de S. D. A. P., dat tot de staking opwekte, droeg de hand- teekening van den heer Wibaut. AFSCHUWELIJKE MOORD TE BAKGER-COMPASCUM. In den nacht van Zondag op Maandag is te Barger-Compascum (Drente) een af schuwelijke moord, gepleegd. In een stille kroeg bevonden zich eenige personen, waaronder de 30-jarige Albert Emming. Deze kreeg twist met eenige andere per- Bonen. Twee hunner de 25-jarige A. R. en de 25-jarige D. M. begaven zich naar een andere kroeg waar met den 27-jarigen Joh. E., bijgenaamd „de duivel van Com- pas," werd afgesproken -wraak op Em ming te nemen. Met een klompenboor en een schop gewapend werden E. en anderen opgewacht. Bij den strijd die toen ont stond, werd E. zoo mishandeld, dat hij terstond overleed. Ka lang zoeken vond men het lijk drijvende in het kanaal'. Vermoedelijk hebben de daders het slacht offer in het kanaal geworpen. Het onder zoek zal uitmaken of E. nog leefde of al gestorven was, toen hij te water werd geworpen. De justitie uit Assen heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. De verdachten zijn zwaar geboeid naar Assen getrans porteerd. yAN WATERTOREN XOfT OTERREN- WAQHT. Direct nadat bekend werd, dat de dienst van Publieke Werken te Amster dam voornemens was den bekenden wa tertoren aan den Amstel te sloopen, gin gen er stemmen op om aan den toren een andere bestemming te geven. Het ge meentebestuur heeft nu een plan in voor bereiding om den toren, na verbouwing, dienstbaar te maken aan 't universiteits onderwijs. De benedenvertrekken zuilen tot stu dielokalen worden ingericht, het geheel zal onder leiding komen van dr. A. Pan- nekoek, lector jn de astronomie aan de gemeentelijke universiteit. Het bovenste deel wordt tot een kleine sterrenwacht Het hinderde niet. Zij waren pas getrouwd en zaten in de schemering. „Beste jongen," fluisterde ze met beven de stem, „nu we getrouwd zijn moet.ik je., een geheim vertellen. „Wat is het lieveling vroeg hij. „Zal je me ooit kunnen vergeven, dat ik je misleid heb," snikte ze. „Mijn mijn linkeroog is van glas „Hindert niet. hindert niet.'' antwoordde hij, „de diamanten in dien ring. dien ie van mij cadeau kreeg, zijn het ook." Eenden en hoenders. Over het algemeen neemt men aan, dat hoenders beter leggen dan eenden en daarom voordeeliger zijnze worden dan ook veel meer gehouden dan eenden. In den laatsten tijd, zoo lezen we in „Avicultura" nu ook eenden volkomen systematisch op den leg gefokt worden, blijkt het, dat deze zoo moge lijk nog meer geschikt zijn tot opvoering van het eiercijfer. Waar bij hoenders de indivi- dueele legdjfers zeer hoog komen bij het ge- gemiddelde en zelfs 300 eieren per jaar over treffen, ziet men eendenstammen vaak een sterke stijging van het gemiddelde jaarcijfer van groote toornen aanwijzen, indien zij eeni ge generaties systematisch op verbetering der eierproductie gefokt zijn. Hoe moet men in den trein schrijven? Het schrijven m een rijdenden trem is niet gemakkelijk, zooals iedereen wel eens bij ondervinding heeft gehad. Maar wanneer verbouwd. Voor zoover de belangen ,van het onderwijs dit toelaten, zal de ster renwacht ten gebruike gegeven worden aan den Amsterd. Weer- en Sterrenkun digen Kring, afdeeiing der Ned. Veree- niging voor ,Weer- en Sterrenkunde. AL ,WEER EEN DOODELIJK MOTOR ONGEVAL. De heer Strijbos, rijwielhandelaar te As ten, reed Zondagavond bij Someren in volle vaart met een „Harley Davidson," tegen een vrachtauto aan. De achterop- zittende persoon kon nog bijtijds van den motor springen. Ernstig gewond werd S. opgenomen en na een eerste verband per auto naar het gasthuis te Eindhoven vervoerd, waar Dr. van de Loo direct na aankomst van het slachtoffer aanwezig was. Deze had he vige verwondingen aan het onderlijf be komen en is Maandagnacht aan.de ge volgen overleden. De overledene was gehuwd en laat eens weduwe na met 4 kinderen. ONTPLOFBARE STOFFEN. Eenige dagen geleden vischten eenige jongens uit de Kolk te Rotterdam daar een soort van plat schoensmeerdoosje op, dat was dichtgesoldeerd. Zij legden het op de rails van de tram, waardoor een slag ontstond als een kanonschot. Het doosje bevatte dus een ontplofbare stof. Toen het water lager werd kon men tegen een van de spoorwegpijlers minstens 25 van die doosjes zien liggen. Hoe zij daar kwamen begreep niemand. De jongens wa ren er spoedig bij en de rest liet de po litie opvisschen. Sedert hoorde men er niets meer van. Maandagochtend vischte een jongen uit den Oostkant bij Delftshaven een kist op, welke gevuld bleek met ontplofbare stof fen. Zij werd op het politiebureau jjn de Voorhout gedeponeerd. Of beide vondsten met elkander in ver band staan .en of aan eenig opzet, van welken aard dan ook, gedacht moet wor den, is nog niet uitgemaakt, MOTORRIJDERS BU DE ROTTER- DAMSCHE POLITIE. Bij de politie te Rotterdam zijn drie motorrijwielen, merk Harley Davidson, voorzien van duo-zittingen, in gebruik ge nomen. Een .van deze motorrijwielen is voorzien van zijspan. Drie politieagenten zijn als bestuurders aangewezen. Zrj worden in het bijzonder heiast met het nagaan van overtredingen in zake de motorrijwielwet. WENKEN VOOR BADERS. Het is nu de tijd dat honderden in Zand. voort. Scheven ingen en vele kleinere bad plaatsen aan onze kust, een zeebad nemen. Neem, als ge baden wilt, de volgende wen ken ter harte: Als ge huivert, u koud voelt, en uw han den blauw zien na het baden, blijf dan lie ver in uw badstoel, want uw bloed circuleert niet regelmatig. Hoe aanlokkelijk het bad Vergeet niet dat. hoe ouder ge wordt, hoe minder ge een zeebad verdragen kunt. Som mige menschen kunnen baden tot hun zestig ste jaar toe, maar de meeste niet. Als ge hoofdpijn na een bad krijgt, schaf het baden dan af. En baad ook niet als uw hart niet in orde is of als'ge aan een le ver- of nierziekte liidt. EEN ZONDERLING LEGAAT. Dezer dagen overleed te Alkmaar een oude dame, die haar vermogen (plm. f 30.000) benevens huisraad, op enkele voorwerpen na, niet aan hare familie had vermaakt doch bij testament alles gelega teerd had aan een dames-kapster, die haar veel diensten had bewezen. De notaris, die als executeur-testamen tair optrad, kreeg een eigenaardig ge- construeerden stoel, .waarin een muziek instrument was gemaakt, dat begon te spelen... wanneer men op den stoel plaats nam! Korte Berichten, Dinsdagavond geraakte op het Jaag pad nabij Delft een motorrijwiel in brand:, waarop een heer en een dame waren geze- men in een restauratiewagen zit en de kellner schrijft de rekening, terwijl hij naast u staat, ervaart men dat hij dit werkje met het groot ste gemak verricht. Dat komt, zegt het „Hbl.' omdat het schrijven in een trein veel gemak kelijker staande dan zittend gedaan kan Wor den. Zittende ondergaat het lichaam veel sterker de schokkende bewegingen dan staan de in de laatste houding heeft men meer controle, die bijna instinctmatig geschiedt. Maar de passagiers zijn nu eenmaal aange wezen een zitplaats te nemen, en daar het voor kan komen, dat men een spoedbericht in den trein moet schrijven is het niet on dienstig de volgende wenken ter harte te nemen Houdt uw ellebogen tegen uw ribben ge drukt. Strekt den benedenarm recht vooruit. Laat alleen den pols vrij beweging, en schrijf aldus. Op deze manier kan men zijn penhouder of potlood gemakkelijk onder controle hou den en vrij regelmatig schrijven. v Wat wil onze tüdf 1. Geluk zonder deugd. 2. Deugd zonder godsdienst. 3. Godsdienst zonder bovennatuurlijk ge loof. 4. Staatkunde zonder zedenleer. 5. Zedenleer zonder godsdienst. 6. Godsdienst zonder Openbaring. 7. Openbaring zonder kerk. 8. De kerk zonder den H. Geest. Debet en Crediet. Een jong ecürgenoot, die vond, dat zijn aardig maar duur vrouwtje, te veel geld Vanaf f 27» Kim Houtstraat 50. Telefoon 2979. ten. De dame liet zich vallen en bekwam eenige ontvellingen, de bestuurder eenige brandwonden. De motorfiets moest in de Haagvaart worden gereden om het vuur te blusschen. OFFICIEREN EN BURGEREE- TREKKINGEN. Naar het Corr. Bur. uit de kringen der betrokken officieren ter oore kwam, zou door den thans opgetreden minister van Oorlog de maatregel niet bestendigd zijn door minis ter van Oorlog ad interim, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck destijds genomen, om officie ren in de gelegenheid te stellen zich op een burgerbetrekking voor le bereiden door hun non-activiteit te verleenen met behoud van half traktement. Zooals men zich zal herinneren, werd deze maatregel toen getroffen ter voorkoming von de vermindering van het aantal beroepsoffi cieren. FTREGHTSCHE KEGELBOND. Na de Maandag gespeelde wedstrijden kwam J. Paulen, Haarlem, in den personee- len wedstrijd no. 4 met 4l (2 X 9). De eiduitslag van de korpswedsirijden luidt als volgt: 1. Houdt Plank, Leiden. 274; 2. Alle Neu- ne I, R'dam, 240; 3. Phoenix, Haarlem, 238 (39)4. Veendam te Veendam 238 (37)5. De Schuine Plank. Groningen, 2376. Op de Plank I, A'dam, 236 (39); 7. Acht om de Lange III, Delft. 236 (37); 8. Onder Ons I, A'dam, 233 (39); 9. Limburgia, Den Haag. 233 (38)10. Waterpos, Haar lem, 232; 11. Koekoek, Alkmaar. 231 (39); 12. Latjeagcoiers, Breda, 231 (38); 13. ErL ge, Zwolle. 230 (38)14. 't Zal Wel Gaan II, A'dam. 230 (36); 15- Volharding, Haar lem, 230 (36). Deze vereenagingen ontvan gen een zilveren lauwerkrans of tak. Laag ste korpsnummer 65, Kios, Utrecht 209. Einduitslag korpswedstrijd twee vijftallen: 1. Steeds Hooger, A'dam, 453; 2. H. K. C., Utrecht, 444 3. Onder Ons, A'dam, 436; 4. Veka, R'dam, 434; 5. Enschedesche Jongens, Enschede, 428; 6. 't Zal Zijn, A'dam, 426; 7. De Garde. A'dam. 425; 8. 't Tonnetje, Utrecht, 418; 9. 2Va X 12, Utrecht, 414; 10. Hindert Niet. Den Haag, 411. Einduitslag 3 vijftallen. 1. Acht om de Lange. Delft. 630; 2. Recht naar 't Doel, Utrecht 602; 3. H. K. G, Utrecht, 602 4. 't Tonnetje, A'dam, 600 5. B. Z. G., Utrecht, 591. Einduitslag korpswedstrijd dames. 1. E. H. D. K„ Utrecht. 2092. H. D. 1.. Utrecht 205; 3 Alle Neune, R'dam, 204 4 Kleinste Bal, Dordrecht. 181; 5. Femina, A'dam, 163. ZEGELPLICiHTIGHEID. De rechtbank te Leeuwarden heeft hij vonnis beslist, dat de enkele coupon-no ta, waarop geen aanteekening voorkomt, vrij van zegel is. Ten aanzien yan de coupon-nota, waar op is aangeteekend „in uw crediet", heeft de rechtbank aan den ontvanger der re gistratie opgelegd door getuigen te be wijzen, dat de woorden „in uw crediet" beteekenen „in het crediet uwer rekening courant", EEN DIEVENBENDE VOOR D® RECHTBANK. Voor de Utrechtsche Rechtbank heeft een heele Zeister dievenbende terecht gestaan. Het waren een aantal jeugdige personen, die op roof uitgingen en dan hun buit bij een opkooper aan den. man gingen brengen, vooraf wetende daar Terecht te kunnen. Ja, de beklaagden verzekerden als getuigen in de zaak van dezen opkooper. dat deze vooraf wist. wanneer de heeren dieven er op uit togen. Hij hield zich dan gereed om het gestolene in ontvangst te nemen na aankoop. Eerst stond terecht de 23-jarige fabrieks arbeider A. J. V. te Zeist, die door inbraak zich had toegeëigend een rijwiel, pepermunt. uitgaf, bracht haar op een goeden dag een klein kasboek mede, keurig gebonden, en dat er allerliefst uitzag. Dit bood hij haar ten geschenke aan, tegelijk met vijftig gnp den. „Nu, vrouwtje, zei hij, „moet je alles wat ik je geef, aan dezen kant opschrijven en aan den anderen kant- alles wat je urtgeeft dan zal ik je over veertien dagen weer nieuw geld geven." Een paar weken later vroeg hij haar naar het boek. „O, ik heb uitstekend boek gehouden, zei het vrouwtje, terwijl zij het boekje te voor schijn haalde „kijk hier is het Op het eerste blad stond aan den eenen kant geschreven „Ontvangen van Arnold de somma van vijftig gulden." En op de tegenovergestelde zijde stond in schoonschrift met kleine lettertjes„alles uitgegeven." En zij keek haar echtgenoot aan met een blik die zeggen wilde„Nu ,wat zeg je daar van De beroerde leiding Tusschen den directeur van een Bank instelling, die in het directievertrek zich bevond, en een zijner geëmployeerden had langs telephonischen weg het volgend ge sprek plaats: Directeur„Waarom zijn onze aandeden zoo gedaald Bediende Wat zegt u Directeur; „Ik vraag wat de oorzaak is, dat onze aandeelen zoo gedaald zijn Bediende (woedend omdat hij geen woord verstaan kan.) JJe leiding is aJierberoerdsA" chocolode. koekjes, taartjes, nog een rijwiel,' een spiegel, en kick, wijnglazen enz. een en nder ten nadeele van T. W. L. te Zeist. Koopman W. C, de heler, had dit alles van hem gekocht. Tegen A. J. V. werd geeischt 1M jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Daarna stond terecht T. A. V.. broeder van den eerste, 19 jaar. zilversmid. Deze had ge stolen 7 rijwielen, een karpet, stoelen, kleed jes. een spiegel, gordijnen, kussens, schoenen tafelkleeden, timmergereedschap, alles ten nadeele van W. J. M. te Zeist. Beklaagde had alles voor f 100 aan den opkooper ver kocht. Het O. M. eischte 1 jaar en 9 maan den gevangenisstraf met 'aftrek van voor arrest. Vervolgens stonden terecht C. D. V. te Zeist, een 21-jarig timmerman, en de 19-ja- rige zilversmid F. A. V. voornoemd, die te samen een Smyrna-looper ter waarde van f 1200 hadden gestolen ten nadeele van ba ronesse Rengers te Zeist. Zij hadden des nachts, toen zij den looper door inbraak be machtigd hadden, er geen raad mee geweten en het stuk in een boschje verborgen- Des morgens vond de politie het pak. zoodat de dieven, toen zij kwamen om liet op te halen, verbaasd stonden ie kijken. Het O. M. eischte deswege tegen C. D. V. 8 maanden en tegen F. A. V. 5 maanden gevangenisstraf, de eerste met aftrek van het voorarrest. Ten slotte stond terecht de 41-iarige koop man W. C. te Zeist, beklaagd van heling. Tegen hem werd drie jaar gevangenisstraf geeischt. Uitspraak Maandag a.s. Landbouw en Visscherij ONZE LANDBOUW TEN VOORBEELD GESTELD. .Wij lezen jn de „Zw. Grt.": In het Fransche tijdschrift „Foi et Vie" komt een artikel voor van Emile Doumergue: waarin hij de Fransche landbouwers aan raadt een voorbeeld te nemen aan de Hollandsche en hen op verschillende din gen wijst, die men in Frankrijk nog niet schijnt te kennen; het rundveestamboek, waarover hij jn 't bijzonder opgetogen is, de administratie, die een goede boer er op na houdt, betreffende de bemesting en de opbrengst van zijn land. en verschillen de inrichtingen jn de veestallen, die 't bedrijf vergemakkelijken en verbeteren. Vooral een automatische drinkbak heeft hem getroffen. DE STAKING TE ZAANDAM. In zake de staking aan de Ned. Meubel en Houtwarenfabriek, naar aanleiding van het ontslag van een bestuurslid van de afdeeiing Zaanstreek van den Algemeenen Bond van Meubelmakers, die, niettegen staande hem yerlof was geweigerd, ais afgevaardigde het congres te Utrecht had bijgewoond, hebben thans ook de katho lieke en christelijke arbeiders van be doelde fabriek hun houding bepaald. Zij besloten, vooraf nog een schrijven tot den directeur te richten, met het verzoek, het ontslag in te trekken, doch dan, indien daaraan geen gevolg wordt gegeven, Maandag eveneens het werk neer te leg gen. Tegenover de modernen, die reeds in staking zijn gegaan, hebben zij echter de voorwaarde gesteld, dat tot Maandag aan de christelijke en katholieke arbei ders niets in den weg mag worden ge legd. Beeedlgd. Beëedigd werd als advocaat en procu reur te Zandvoort de. heer Mr. F. J, D. Theyse, Hooger Beroep. Hooger beroep werd aangeteekend door O. W. te Oostzaan, ter zake „diefstal" veroordeeld tot f> maanden gevangenis straf, „Oost en .West." Na afloop van de jaarlijksche algemeene vergadering van de vereeniging „Oost en West", te houden op Dinsdag 6 Juli a.s., zal voor de leden en hunne dames gele genheid bestaan om f 5 per persoon deel te nemen aan eene gemeenschappé- lijke uitgebreide rijsttafel des namiddags te 6 uur in de op Indische wijze ver-" sierde bovenzaal yan de soc. „Vereeni ging" alhier. Een voorzichtig Vriend. Pieterse is bij 't zwemmen verdronken en Jansen, die getuige van 't ongeluk was, moet het voorzichtig aan Pieterse's echtgenoote meedeelen. Dus schrijft hij „Waarde mevrouw, Pieterse kan niet thuis komen, want zijn badpak is wegge spoeld. En hij zat er in Is nachtlucht ongezond? Vele menschen hebben een grooten afkeer van de nachtlucht. Zij slapen met dichte ra men uit angst, dat er maar het geringste tochtje zal binnen komen. Dit is echter niets dan een vooroordeeel. Door proeven is ge constateerd dat de lucht 's nachts veel zui verder is dan overdag zij is echter wel koe ler en vochtiger. De afkeer van de nachtlucht is dan ook grootendeels toe te schrijven aan de vrees om verkouden te worden. Aangezien de vochtigheid zich vooral in de wolkenlooze nachten dicht op den bodem vormt en weinig optrekt is deze angst volkomen ongemoti veerd. Men wordt door de dekens bovendien voldoende beschermd en men kan gerust de ramen 's nachts open laten. Wat is Communisme? Een geestig antwoord op de vraag „Wat is communisme vond de „Rott," in een ouden almanak voor het jaar 1873. Men kan den onbekenden vervaardiger van onc'.e - staand gedicht bezwaarlijk een profetisclren blik ontzeggen Als niemand een dienst of beleefdheid meer doet. Gainizoensberichten. De le luitenant M. R. de Bruijne van? het 10e Regiment Infanterie, thans ge-: detacheerd bij de stormschooi der Ie Di visie, wordt op den 1 Juli 1920 op zijn verzoek van die detacheering ontheven* De fourier Jerphanion van het 10e Regiment Infanterie is onder No. 2 op de wapensgewijze rang ijst geplaatst voor sergeant-majoor administrateur. Bij Koninklijk besluit van 12 Juni 1920 no. 75 is de reserve-kapitein H. Co-, hen, vanh et 10de regiment infanterie, onder toekenning van een eervol ontslagj uit den militairen dienst, op het daartoe door hem gedaan verzoek, voor den tijd van ten minste 5 jaren benoemd tot reser- ve-miiitaire-apotbeker der lste klasse bij het reser\»e-personeel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen deinst. Kruisverbond, afd. Haarlem. Gisteravond vergaderde bovengenoemde afdeeiing in geb. Sint Bavo. Voor een goed bezette zaal opende de voorzitter te half negen met den Chr. groet. De notulen der fusie-vergadering werden onder applaus goedgekeurd. Uit de mededeelingen bleek, dat het se cretariaat gevestigd wordt aan de Kloos terstraat 3rd., Schoten en dat als pen ningmeester zal optreden de heer J. Voorn, Wouwermanstraat 13rd. Op voorstel van het bestuur vereenig- den zich enkele leden tot het vormen van een Propagandaelub. De afgevaardigde naar de Alg. Jaar vergadering van het Diocesaan Kruisver bond, bracht een keurig verslag uit, wat met applaus werd goedgekeurd. Dan bracht de secretaris verslag uit van de op 12 Juni jJ. gehouden vergade ring van het Centr. Comité van Haarlem- sche Drankbestrijdende Vereenigingen, voor welk uiterst-beknopt en zakelijk ver slag hem dank gewerd. Na een rondvraag, waarin niets vermel denswaard naar voren gebracht werd, sloot de voorzitter de geanimeerde ver gadering. na den aanwezigen zijn dank gebracht te hebben voor hunne opkomst ondanks het heerlijke zomerweer. Faillissementen. Gisteren werden in staat van faillisse ment verklaard: I. H. Tos, graanhande laar, wonende te Haarlemmermeer (Ab- benes). Rechter-Commissaris Mr. E J. Dorhout Mees. Curator Mr. G. ,W. O. Plies- ter. II. de nalatenschap van wijlen den heer F. H. J. Quant, in leven luitenant vliege nier, laatst gewoond hebbende te Haar lemmermeer. Rechter-Commissaris Mr. E J. Dorhout Mees. Curator Mr. G. W. C. Pliester. Personalia. Bij resolutie van den minister van Ko loniën is de heer J. Ziegler, te Haarlem, ter beschikking gesteld van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Imdië, o-m daar te lande te worden geplaatst in tijde 1 ijken dienst, als instrumentmaker 2e kl. by den post-, telegraaf- en telefoon dienst.. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Vander. Scher merstraat 7rood, bad-abonnement; J. J. Kiimbie, Langendijksiraat 9 rood. armband; C. Spoor, Oen. de Wetstraat 10 rood. bril in etui; C. P. Warmerdam. L. Boogaardsir 21, Duitsch en Engelsch boek; N. v. d. Boo gaard. Dr. Begijnhof 8 rood, winkelhoekje; C. Meijer, M. v. Heemskerkstr. 83. marga rine; Neüssen. L. Wijngaardstraat Ï5, hond, T. v. d. Kluft, Heerensingel 37E, werkkiel; G J. Plevier. Spoorwegstr. 24 zw., porte- monnaie; Bureau van Politie. Smedestr., rij wiel; L. Miezenbe»k. Spaarnwouderstr. 108, schoentje; A. Romaker, Frankestraat 53 rd„ schoentje. Terug te bekomen bij: Remise, Schoten, Soendaplein, abonnement N. Z. H. T.; J. van Gooi. Lange Anna&traat 44. toordW. Romeijn, Ged. Oude Gracht 20. damens- handschoenen: W. Smit, Gr. Houtstraat 83, heerenhandschoenenA. van Maas. Papen- torenvest 15, heerenhamischoenenH. E Spee. Kruistochtstraat 4. portefeuille met inhoud; J, L. F. Wiesel, We&terhoutpark 34. Heemstede, portemonnaie met inhoud; N. van Zijn, Westerstraat 23. pakje met in houd; J. S. B. van der Ban. Vijfhuizen, portemonnaie met inlioud; G. van den Berg. Spaarnwouderstraat 130. ring; T. Brom, Anegang 28, ring; J. van Zomeren. Rol landstraat 12. sleutels; M. Bos. Leidscho Als niemand op zij gaat en niemand meer groet. Als niemand meer vraagt wat te pas komt, wat niet. Als niemand gehoorzaamt en ieder gebiedt. Als iedereen zitten gaat aan uw diner. Als ieder zich vleit op uw canapé. Als iedereen vrijt met uw Dulcinée. A!s ieder uw wijn schenkt en drinkt uit uw glas. Als ieder 't zich makkelijk maakt in uw jas. En ieder zijn beeren betaalt uit uw kas. Als iedereen maait en niemand meer zaait. Als iedereen stukscheurt en niemand het naait. Als iedereen vuil maakt en niemand meer veegt. Als niemand de flesch vult, die iedereen leegt. Als niemand den hamer heeft, ieder het woord. Als allen maar schreeuwen en memand meer hoort. Als iedereen afbreekt en niemand meer bouwt. Als iedereen bier drinkt en memand meer brouwt. Als iedereen hakt en er niemand meer kweekt. Als niemand weer heel maakt wat iedereen breekt. Als niemand wat weet en toch ieder do ceert. Als niemand wat heeft, en toch ieder ver teert moge zijn, wees verstandig en zie er vanai. Ga niet in het water als ge verhit oi hon gerig zijt. Laat u afkoelen en eet een be schuit tijdens het ontkleeden. Ga noodt in zee na een copieusen maaltijd, en blijf ook nooit te lang in het water. Vijf minuten den eersten keer, tien a vijftien minuten als ge geregeld baadt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6