Stadsnieuws Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws Amsterdamsche Beurs. Uit den Omtrek "ieergangeh gevolgd hebben en tot het mondeling examen waren toegelaten. X De geslaagden zijn: Gruythuizen, Ambtenaar ter Secretarie te Eindhoven; Van Grootel, Ambtenaar ter Secretarie te Mierloo; 'van Oers, Amb tenaar ter Secretarie te Helmond; Smul ders, Ambtenaar ter Secretarie te Eind hoven; Van Beijnen, Ambtenaar ter Se cretarie te Oss; Quaedvliet, Ambtenaar ter Secretarie te Vught; Wolfs, Ambte naar ter Secretarie te Vlijmen. Als leerlingen voor de cursussen Ge meente-Administratie te 's Bosch, en Eindhoven kan men zich mondeling of schriftelijk opgeven bij het Bureau der R. K. Leergangen, Mozartstraat 21, Tilburg. Z. D. H. MGR. BOS UIT ROME TERUG. Donderdagavond arriveerde te 's Bosch Mgr. Paciiieus Bos uit Rome, waar Z. D. H. zijn bezoek ad limina heeft afge legd. Met den bisschop keerden tevens van het generaal kapittel terug de Hoog- Eerw. Pater Stanislaus, Provinciaal der Capucijnen, en de IloogEerw. Pater Ana- stasius, ex-Provinciaal. EEN ZAKKENROLLER BETRAPT. Aan het Hoilandsche Spoorstation te 's Lage merkte Donderdagochtend een heer bij het instappen in den naar het buitenland bestemden trein, dat hem een portefeui.le, warrin zich een aanzienlijk bedrag aan geldswaarde bevond, uit den borstzak van zijn jas werd ontfutseld. Bliksemsnel greep de heer den zak kenroller, die de portefeuille reeds in zijn bezit had, vast. Ook de hoofdconducteur vau den trein verhinderde den zakken- ro.ler te ontsnappen, waarna de zoo op hee:eraaad betrapte dief aan de politie werd overgeleverd. ABNORMALE REGENVAL In midden .Westerwolde, prov. Gronin gen, in de nabijheid van het dorp Boer- tange en van de gehuchten .Weende en Jipsinghuizen, heeft op 26 Mei j.L een wolkbreuk een kolossale schade aange richt. \o.gens waarneming van den heer A. G. Morzer Bruins, directeur der Land- oouw-Maatschappij „Hebrecht" viel er dien dag jn ongeveer vier uren tijds vijf tig centimeter regenwater, terwijl de ge middelde regenval per jaar bedraagt on geveer 75 c.M. De wolkbreuk te Louth (Engeland), waarbij een stad zoo groot als Winscho ten werd vernield en 50 menschen in den vloed omkwamen, had een paar dagen eerder p.aats dan die in de provincie Groningen. Korte Berichten, In de staatsmijn Emma werd Woens dagnamiddag de ongehuwde miinweiker Willem Benrand Nuth onder afvallend ge steente bedolven en gedood. De barbier L., wonende op de Bees tenmarkt te Delft, is Donderdag van huis gegaan en onder Scheverunnen verdronken. Zijn lijk is te Wassenaar aan het strand ge spoeld. Donderdagmorgen is brand ontstaan op het emp.acement der Geldersche stoom tram te Doetinchem. ten lot den nok gevuld magazijn ging geheel verloren. De schade is aanzienlijk; alles is verzekerd. Bij het demonstreeren van een vlam menwerper in de stormschool der le divisie in het kamp van Waalsdoip hebben gister ochtend twee personen, een burgerwerkman. geweermaker en een milicien, brandwonden bekomen aan hoofd en handen. Toen zij in het kamp voorloopig waien verbonden, wer den de gewonden in een auto naar het mili tair hospitaal vervoerd. Ten huize van de weduwe J. R. E., aan de Wiekstraat 39 te Roder dam is, tijdens haar afwezigheid ingebroken. Uit een kist, die geborgen was in een kast in de achter kamer. wordt f 800 aan bankpapier vermist. In het kanaal achter De Lairessestr. te Amsterdam is gisteravond een 9-jarig knaapje te water geraakt en even later le venloos opgehaald. Te Vv inschoten zijn thans eiken avond relletjes tengevolge van het werken van boe renzoons en werkwilligen aan de cartonfa- briek Keiderland, waar wegens loongeschil gestaakt wordt. De politie is zeer versterkt. De politie te Brussel heeft den Am- steraamschen diamanthandelaar R. M. gear- resieerd. tegen wien door de Antwerpsche Justitie een arrestatie-bevel was uitgevaar digd wegens frauduleus bankroet van vijf nillioen; Te Maastricht ontstond Donderdag, aacht om 12 uur in de oude Jekerkazeme, bewoond door gehuwden der Limburgsche jagers, een begin van brand, vermoedelijk door zelfontbranding van een paar honderd losse patronen. Door een slang op de water leiding en de brandweer uit de nieuwe ka zerne, was de brand spoedig gebluscht. waardoor een groot onheil is voorkomen. Er waren kisten met duizenden patronen aan- wezig. Woensdagmiddag is te Hilversum in het perceel Geuzenweg 139 door onbekende oor zaak brand ontstaan, de geheele woning be woond door twee huisgezinnen was spoedig uitgebrand. Intusschen had de brand zich ook medegedeeld aan de be lendende perceelen. beide eveneens bewoond door twee gezinnen, deze kregen aanzienlij ke waterschade. Vijf huisgezinnen zijn verze kerd. In het perceel waar de brand was ont staan kon een kind slechts met moeite worden gered. Te Ferwerd Fr. geraakte het 6-jarig zoontje van den heer H. B. waarschijnlijk door bloemen aan den wal te plukken, te wa ter. Het werd niet opgemerkt en het knaapje lyerdronk. De 17-jarige landbouwersknecht Beer- kens te Venray, kwam, toen hii op de in gang zijnde kar wilde springen, te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hii onder de kar geraakte en het wiel hem het hoofd ver pletterde. Hij was onm.iddel.ijk een lijk. In den nacht van Woensdag op Don derdag onstond brand in het heerenhuis aan den Eersten Tuinsingel 16 te Schiedam, be woond door den heer C. Casleleiin. Door het energiek optreden der buren werd het vuur, dat in de voorkamer woedde, met emmers water gebluscht. Omtrent de oorzaak dacht men direct aan kwaadwilligheid, omdat de dienstbode den laatsten tijd van haar gewe zen beminde dreigbrieven had ontvangen, waarin hij haar aanzei ten haren huize brand te zullen stichten. Woensdagmiddag is fusschen Duiven en Zevenaar een auto bij het uitwijken voor een. wagen in volle vanrt tegen een Doom gereden. De twee inzittende dames en de chauffeur bekwamen vrij ernstige kwetsuren en moesten naar het ziekenhuis worden ge bracht. De auto is groofendeels vernield. AGENDA 19 JIJNL Gebouw Sint Bavo. Gewone zittingen Soc. Vereen!ging. 7 u. Kon. Lie dertafel „Zang en Vriendschap". VAN ONZE RECHTBANK. Bedelen. De eerste, die in !t beklaagdenbankje ver scheen was een arme oude scnooier met een ruwe verweerde kop, waarin oogen. die tel kens schuw angstig afwachtend naar de rechters gluurden. Hij was gesnapt te Wormerveer, terwijl hjj zija hand uitstak om te bedelen.'Dat was 5 Mei, toen dat gebeurde en ai dien tijd had hii in voorarrest gezeten en vol verlangen zag hjj weer uit naar den dag. waarop hij weer vtü naar buiten mocht gaan en rond- loopen, waar hii wilde. Zijn wenseh werd vervuld, want hii werd veroordeeld tot 12 dagen met aftrek van preventiev'en hechtenis, zoodat hii dadelijk vrii weg kon gaan. Toen kon hij weer lachen en schitterden zijn oogen en aan. ziin dankbetuigingen scheen geen einde te komen. De verleiding. Hii was dertig jaar en los werkman te Haarlem; hii wilde best een goed, degeliik mensch worden, maar hii kon niet meer. Al dikwijls had hii geprobeerd, maar bij do minst© verleiding zwichtte hij weer en kwam dan op het verkeerde pad. Zoo ook nu weer. Na lang zoeken had hij eindelijk een fatsoenlijke betrekking gevon den als loopjongen bii den winkelier J. G. F. Alles ging goed tot op den dag, dat hij geld moest innen. Hij inde 56 en toen hij 't geld bij zich had. ging hii er van door. De officier van Justitie meende nu maar eens met een flinke straf te moeten komen, daar bekl. reeds meermalen veroordeeld was, en vroeg 6 maanden gevangenissrtaf. D© raadsman van beJd. mr. Hoog. drong op clementie aan. omdat bekl. niet slecht maar zwak was. Cement. Toen de opperman 0. B. te IJmuiden aan 't werk was. nam hii eens een half zakje cement mee naar huis om ziin dakpannen wat te bestrijken en voor nog een paar andere karweitjes. architect de ooraaak er van onderzocht, bleek, dat er te weinig cement gebruikt was. C. B. zeide echter, dat de geleverde cement zeer slecht was en dat het absoluut niet kwam. omda hii dat halve zakje had meegenomen. De architect gaf de mogelijkheid! hierin toe, maar toch vroeg die officier wegens diefstal 14 dagen hechtenis. Anarchistische eolpertage. Tot slot werden nog eenige colporteurs van anarchistische blaadjes, die Zaterdags avonds in de Groote Houtstraat verkocht werden, veroordeeld tot 3 dagen hechtenis wegens luidkeels venten. Concert in den Hout. Het programma voor het concert van Zondagmiddag luidt: 1. Marsch Berliner Luft, P. Linke. 2. Ouvert. Sarafan, Erichs. 3. Walz,Carmen Silvia. Ivarovice. 4. Eant. Italiaamche Opera's, Kappy. 6. Ouvert. Tantalusqualero. Suppe. 6. Parade Militair, Massenet. 7. Potpourr. Petit Faust. Zinnen. Ambachtsschool. Op dé hedenmiddag gehouden verga- -afkjm 6I6T usao fhqsjOAJeBt tjeq pjovv dering van bovengenoemde vereeniging bracht door den secretaris, mr. J. H. J. Simons. jWfj antieenen er het volgende aan: In April werd een tweede parallel-klas se voer smeden geopend, zoodat thans voor dit leervak 5 klassen aanwezig zijn. Aan de school werd verder verbanden een voorbereidende cursus voor het toe latingsexamen der Middelbare Technische School en bestemd voor hen, die uit de praktijk voortgekomen hunne theoretische kennis moeten vermeerderen alvorens met succes aan bovengenoemd examen te kun nen deelnemen. De Technische Boekerij werd aanmer kelijk uitgebreid en het bestuur mocht voor dit doel reeds belangrijken geldelij- ken steun ontvangen. Aan den heer G. A. Groote Haar, den vorigen directeur der school ,die, wegens zijn benoeming tot inspecteur van het Middelbaar Onderwijs zijn functie neerleg de, worden jn het verslag woorden van groote erkentelijkheid en waardeering ge bracht, voor hetgeen hij in het belang der school heeft tot stand gebracht. De lessen namen op 1 Januari 1919 een aanvang met 170 leerlingen, waar- vad 55 timmerlieden, 93 smeden, 16 meu belmakers eu 6 huisschilders. Aan alle 44 leerlingen, die de school op het einde van den cursus verlieten, kon het diploma worden uitgereikt. De nieuwe cursus begon met 196 leer lingen, wa-rvan 60 timmerlieden, llösrne- de.i, 13 meubelmakers en 7 huisschilders. Aan het einde van 1919 was dit aantal 187. De rekening der school sluit met een bedrag van f 75.080.40V2- Hieronder laten wij volgen de lijst van de ia 1920 gediplomeerde leerlingen van de Ambachtsschool Timmerlieden. ÏF. pBèstetefe, tl T. [Wale- veld, P. van HeijSt, ;W. F. Smits, O. P- Hoogendoom, N. v. d. Klauw, CL J. v. d. Linden, B. B. ter Maat, P, Schipper, O. Stringer, H. J. L'. Voets. Smeden. N. H. Verdel, J. SCL Bogaard, A. Brandt, R. M. Orschatz, J. Groen, B. ten Have, Oh. v. d, Kwast, L. Lav00, J. A. Bernard, G. J, v. d. Berg, M. J. Bui- sink, B. Hassink, P. Mooijman, Th. P. Rees. J. M. Sanderse. J. O. Steketee, C. Uitendaal, Th. J. N. Veen, J. y* d. Veem, J. v. d. Vlies, J. de Vries. Meubelmakers, H. y, Aalst, Rijs, [Wi. Hartog. Schoenmakers. A. G. Plantema. In 1920 gedipl. leerlingen der Avond- vakteekenschool Smeden. B. Blom, D. Broekhuizen, P. Daaluijzen, F- L- Franssen, M. O. Gouka, J. Hoogervorst, M. van Mierlo, K. J. Neu- gebauer, J. G. P. Smit. Timmerlieden. D. Romijh, A« v. d. Hof, J. v. d .Klinkenberg, G. Bouman, G. Rol, G. D. Rob, E. v. Woudenberg. Meubelmakers. J. y. Avezaath, J. A. P. Boot, ,W- J* Brandt, J. y. Kapel, N. F. de Korte. Schilders. J- Mooij. Diverse vakken, p. :J. Klumper. Bewijs wegens het volgen van den ver volgcursus. A. Jansen, H. G. Kion, O. Kleer, Ohr. Kroone, M. J. H. Amelung. De Haarlemsche Processie naar Heilo. Donderdag had de jaaiTijksche Proces sie naar Heilo plaats, waaraan door onge veer 600 pelgrims uit Haarlem en om streken werd deelgenomen. Om half .zeven werd in de kerk van de „HH Elisabe..th en Barbara", de broe- derschapskerk van „O. L. Vr. van Altijd- durenden Bijstand," te Schoten een H. Mis opgedragen, welke door bijna alle deelnemers werd bijgewoond en waaron der zeer velen ter H. Tafel naderden. Om 8.34 vertrok de extra-trein. On der de pelgrims bevonden zich veel gees telijken van de verschillende parochies uit Haarlem .en omstreken. Gedurende de reis werden verschillende Marialiederen gezongen, het Rozenhoedje en de Litanie van de H. Maagd gebeden. Te 9.17 kwam men te Runxputte aan, waarna de pel grims zich naar de bedevaartskerk be gaven, alwaar de ZeerEerw. heer pastoor Meijer de plechtige Hoogmis opdroeg. De feestpredikatie werd gehouden door den Weleerw. heer de Groot. De eerw. votie tot O. L. Vrouw ter Nood." spr. had tot onderwerp gekozen: „De de- Hierna had de plechtige processie plaats. Onder de processie werd de Li tanie van Maria gezongen, terwijl bij 't rustaltaar het „Tantum Ecgo" werd aan geheven. Na de processie maakten verschillende pelgrims gebruik van de gelegenheid om Rozenkranzen, scapulieren enz. te wijden, terwijl enkele nieuwe leden werden inge schreven in de Aartsbroederschap van D. L. Vr. yan Altijüdurenden Bijstand. Om 2 uur ving het plechtig Lof aan, waarna Kruisweg op 't bedevaartsterrein en een feestpredikatie door den Weleerw. reis aanvaard. Na aankomst te Haarlem werd in de Broederschapskerk van O. L. Vr. van Al tijddurende Bijstand een plechtig Lof op gedragen waaronder feestpredikatie door den Weleerw. heer v. Rooij en Te Deum. Zondag ajs. wordt ter gelegenheid van *t feest van O. L. Vr. van Altijddurende Bijstand en tot sluiting der bedevaart te half elf de plechtige Hoogmis opgedra gen voor de leden van de Broederschap. 's Avonds te half 7 zal een plechtig Lof met feestpredikatie de plechtigheid sluiten. Maatschappij van Schccpscredietea. In onze advertentiekolommen komt ,een bericht voor van de Maatschappij voor Scheejpscrediet, waarin zij de uitgifte meldt van f 760.000 aan 6Va pet. pandbr. op 28, 29 en 30 Juni bij de Haarlsmsche Bankvereeniging en hare kantoren. Madrigaal-V ereenifii'ng. Onder leiding van den heer Sem Dres den zal bovengenoemde vereeniging- dit jaar wederom een concert geven op Woensdag 23 Juni a.s. ie Groote of St. Bavokerk. Het is eigenlijk niet nodig over de prestaties der Madrigaal-Veree niging in bijzonderheden uit te weiden; in alle plaatsen waar zü optreedt is haar succes buitengewoon groot. Hierbij dient vermeld te worden, dat het klankvolume vau dit superieure ensemb.e in bovenge- genoemd kerkgebouw haar hoogste homo geniteit zal bereiken. Hun optreden a.a. te Parijs was een volkomen succes De prijs voor dit concert bedraagt f 1.50, verhoogd met sted. belasting en auteursrecht. Hftarlemsche Ambachtsschool. In de gisterenmiddag gehouden verga dering is de heer H. J. Geyl tot voorzitter herkozen. Hij hield echter zijn herbenoe ming in beraad. Mr. Simons legde rij11 functie als se cretaris neder. De verslagen werden goedgekeurd, waarna de diploma's werden uitgereikt met eenige toepasselijke woorden vanden 2en voorzitter, den heer van Voorst Vader. Garnizoe naberichten. De tweede luitenant M. K de Bruijne, van het 10e reg. inf. keert 1 Juli van zijn detacheering bij de stormschool te Waals dorp naar zijn garnizoen te Haarlem te rug. Op straat. Vandaag: bereikte ons dé klacht, dat voet gangers tegenwoordig toch zoo'n gevaarlijk leven lijden .Komen ze even 't trottoir af, of loopen dood op hun gemak naast 't trot- tir, dan 'ben ie je leven niet zeker door de brutale voorbiisnoriende auios en sloom- fieisen. Als voorbeeld hiervan werd het volgende aangehaald. Gisterenavond wandelde een voetganger op het Houtplein dood op zijn gemak naast het troKoir. Plotseling werd hij door een auto aongereden en tuimelde op den grond. Luide protesten en groote verontwaaid:- tigde als dit: ging ging natuurlijk van den aangeredene, die den chauffeur verweet geen signalen ge geven te hebbben. De chauffeur snauwde hem echter toe: „Had' je maar op het trottoir moeten loo pen!" Aan wien nu de schuld? Natuurlijk is het tegenwoordig aan voet gangers niet meer geoorloofd op den mid denweg te loopen, vooral niet als daar au tomobielen en motorfietsen op de baan zijn. Deze zijn daar dan baas. Hij. de wandelaar, -behoort dan „natuur lijk" op z ij n pad. het trottoir te blijven. Maar van den anderen kant is het wel wat dwaas, dat de chauffeur zich een ant woord aanmatigde als dit. Aardappelendiefctal. De aardappelenhandelaar L. v. d. O., van den Koudenhom, had in een wagon aan het goederenstation aan de Westergracht een partij ardappelen. Toen hij ze gisteren wil de lossen, bleken er vijf zakken, elk inhou dende 50 K.G. aardappelen, verdwenen te zijn. De Geneeskundige Kring. In ons blad van heden komt 'n advertentie voor van het bestuur an den Geneeskun digen Kring, waarin het thans geldende ta rief wordt medegedeeld. Daar het voor velen van groot belang is het tarief te weten, verwijzen wii met aan drang naar desbetreffende advertentie. DE STAKING IN DE BOUWVAKKEN. De toestand blijft nog maar steeds do- zelfde. De Land. Fed. heeft thans aan de pa troons brieven gezonden van de volgende inhoud, welke do patroons dain zouden moeten onderteekenen. OncLeirgeteekende(n) verklaart, de ar beidsvoorwaarden met inbegrip van onzen minumum looneisch van 1.10 per uur, vervat in ons concept-contract, (en aange boden aan do Geeombineerde-patrooasver- eeniging te Haarlem), te accepteeren. en miet het een, zoowel als met bet ander, accoorö! te gaan. Heeft de patroon dit onderteekend, dan gaan de leden van de landelijke federatie bij hem aan 't werk. Zooals die federatieven melden, zijn er reeds twee patroons, die deze verklaring onderteekend bobben, zoo dat bii ben weer gewerkt zal worden. De bedoelde patroons zijn A. de Groot Jr., en B. J. v. Franken. Gisterenavond vergaderde de R.-K. Bouw vakarbeiders, waarbij nog eens duidelijk bleek, dat allen vast besloten waxen den strijd tot 't uiterste door te zetten. Eveneens werd uitgemaakt, dat ex abso luut geen „besmet" werk bestaat» zoodat overal kan gewerkt worden. Kamer 'van Aiheid voor de Confectie bedrijven. In een bijeenkomst van bovengenoemde Kamer van Arbeid werden gekozen als voorzitter-patroon de beer D. Miezèrus. als beshiurslid-idm de heer W. v. Amstel Wz. Als voorzitter-werknemer de heer P. A. Al leman en als bestuurslid-idem de heer J. W. A. J. Goddijn. Terwijl de heer Ed. A. van BURGERLIJKE STAND. Geboren: 16 Juni. zoon van A. G. de Wolf—Akkerman 17 Juni. dochter van A. C. v. SlootenLuijten 18 Juni. d. van A. M. B. Stiphout—Kraft. 2 zoons van C. H. A. A. Yliekv. Haaren 17 Juni. zoon van J H. de BooH onsen Overleden: 17 Juni. G. B. Robbé, 59 j„ M. v. Heemskerkstraat. BERLIJN 18 Juni. V.D. Naar het Ber liner Tageblatt verneemt, zijn de bemoeiin gen van Fehrenbach om een kabinet samen te stellen uit de drie uude soalilie-partijen hedennacht mislukt. De sociaal-democraten verklaarden beslist, dat zij niet aan een re geering zocden deelnemen. I-n verdere besprekingen met den Rijkspre sident veiklaarden de sociaal-democratische vertegenwoordigers dat zij een kabinet uit de ciddagpartiien met het oog op de confe rentie in Spa geen moeilijkheden in den weg zouden leggen. Zij houden zich echter alle stappen voor, wanneer de regeering een ten opzichte van de arbeiders vijandige politiek zal volgen. De sociaal-democratische frac tie zal een uitdrukkelijke vertrouwensmotie in de regeering niet steunen, doch anderszüds zal evenmin voor een motie van wantrouwen stemmen. Alle sociaal-democratische minis ters zullen uit het kabinet treden. Daarente gen zullen de sociaal-democratische onder- staats-secrelarissen ii hun ambt blijven. Medegedeeld door „De Spaarnebank", De Beurs opende heden onveranderd. Staatsfondsen. 5 Nederland 87. 6 Indië 100 >4 Culturen. Koloniale Bank 387. Indi sche Bank 345. Vorstenlanden 423. H. V. A. 983. Industrieele waarden. Insuliade olie 226. Oliewaarden. Koninklijke 694. Con- Tabakken. Amsterdam Deli 420. Be- 6oeki 180. Rotterdam Deli 30914. Medan 310. Rubbers. Amsterdam Rubber 25514. Deli Batavia 178. Nederl. Rubber 132. Rot. Tapanoeli 156. Scheepvaartwaarden. Holl. Am. Lijn 400. Kon. Holl. Lloyd 165. Holl. Boot 188. Japanlijn 328. Paketvaart 225. Scheepvrt. Unie 274. Marine 36. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 104. Steel 106. Smelting 68. Ana conda 126. Cigar 73. Atchison Topeka 88. Voting Rails 24Denver TA. Southern Pacific 102. Union Pacific 127 A. Buitenlandsche Wisselkoersen. Lon den 1106. Berlijn 7,50. Parijs 22.— Brussel 23. New-York 2,77)4. Bazel 50,30. Weenen 1,90. Kopenhagen 47— Christiania 49,30. Stockholm 62. OVEKVEEN. Brutaal. Een dame uit Haarlem vermiste gistermiddag in 't duin van haar fiets een mandje, waarin^' •zich haar poriemomnaie met inhoud be-' vond. Dadelijk kreeg zij vermoeden op 'nl paar kinderen, met wie zij een poos te voren een praatje had gemaakt. Naar Haarlem terugrijdende, baalde zij! die kinderen op den Zijlweg in. Werke-J lijk waren zij nog- in het bezit van heri vermiste. Zij werden aan de politie over- gegeven. BLOEMEND A AL. Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heeren clr. Bornwater, Koolhoven pa Bijvoet. Aan de orde zijn de ingekomen stuk ken. B. en ,W._ steilen voor om afwijzend te beschikken op 't verzoek der axdee- ling NoordhoLand van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten om gedurende 4 a 5 jaren 5 cent per inwoner bij te dragen in de kosten der malaria-bestrij- ding, aangezien zij een bedrag van min stens f 560 per jaar voor dit doel niet ge motiveerd achten. Na eenige besprekingen wordt de be slissing op dit siuk nog aangehouden om nadere in.ichtingen jn te winnen. B. en ,W. steden voor, afwijzend te beschikken op pen verzoek van „Noso- komos," om do wijkverpleging te maken tot een gemeeniedjken tak van dienst, aangezien in deze gemeente de toestand goed geregeld js. Aangenomen. B. en ,W. stellen voor de motie van den Raad van Oud-Beyeriand inzake de reorganisatie der gemeente-politie voor kennisgeving aan te nemen. Voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Aangezien puin nagenoeg niet te ver krijgen is .en toch zeer noodig voor ver harding der wegen, terwijl bovendien bet oostelijk voetpad langs den Korten Zijl- weg met klinkers bestraat is, die noouig herstel behoeven, steilen B. en W. vcor, mede met h.et oog op het drukke ver keer bij de K.K. Kerk, om dit voetpad met cementtege.s te ü-leggen en de steé- nen, waarmede het thans bestraat is, tot puin te .verwerken. Een en ander zal een uitgave van f2/5d vorderen. Zij vragen daartoe een crediet aan. Na eenige besprekingen goedgekeurd, overeenstemming is verkregen. In verband met de aaascnaifing van een vrachtauto en .een moiorliorse achten B. en ,W. het wel gewenscht, dat deze voer tuigen door desnundige lieuen bestuurd worden en zouden daartoe een paar be kwame vaklieden wenschen aan te stel len op een weekloon van f 35. Zij vra gen hiertoe een crediet aan. De heer Hogenbirk meent dat de chauf feurs uit het beslaande personeel zouden gerecuteerd worden eu wel zoo, dat ver schillende zouden kuunen chauifeeren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van meening waren, dat deskundige vaklieden het beste is. De heer Hoogenbirk meent, dat voor 35 geen goede chauffeur is te krijgen. Althans eon der twee dient een chauf- feur-mecanieien te zijn. B. en .W, deelden nog mede, dat het ook de bedoeling is, het gemeente-personeel voor chauffeur op te leiden, üp voorstel van den heer Hoogenbirk werd het be drag van 35 geschrapt, zoodat B. en W. vrij zfjn het salaris te bepalen, wat noodig za. blijken te zijn. Het voorstel werd aangenomen. Mej. M. J. Th. Tjaisma, verzocht eer vol ontslag als onderwijzeres aan de O. L .School te Bloemendaal, in verband met een benoeming te Utrecht. Het ontslag .wordt verleend. De volgende aanvragen om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening zijn gediend door: J. P. van Bruggen voor den bouw van een villa aan de Zandvoorterlaan. B. en ,W. steden voor om aiwijzend te beschikken. Aizoo besloten. A. JV. Kluijskens, voor den bouw van een serre aan zijn perceel Zijlweg 96. Toegestaan. LW. F. Kruyer, voor den bouw van 3 dubbele villa's op een terrein aan den Zandvoorterweg. Voor 2 perceelen toegestaan. LW. Steetskamp, .voor het bouwen van een bergschuurtje eu p»auten-serre aan perceel Zandvoorterweg, hoex Zuidlaan, Toegestaan. ,W. F. Looman, voor uitbreiding berg plaats, perceel mysdaalweg. Toegestaan. Dr. J. J. ,W ader Zeper, voor verplaat sing van een steenen schuurtje bij per ceel Militairen weg. De meerderheid .van het College .van B. en ,W. stelt voor aan nr. v. uner Ze per goen dispensatie van art. lOois der Bouwverordening te .verbenen voor ver plaatsing van een steenen schuurtje op. net terrein kad. bekend fceoiie A. No. 5691 dezer gemeente. Zij is van meening, dat ook (zonder één boom te veden) ver plaatsing van het gebouwtje op een be hoorlijken aistand .van den weg heel wel mogenjk is. .Werd aangenouuen om de raa kleden jn de gelegenheid te stellen het ïrrejn ter plaatse te gaan verken nen. Aan den heer Prins werd afwijking der bouwverordening .verleend voor den bouw van een paviljoen op Leiduin. Tot onderwijzeres aan oe O. L. schooi te Bloemendaal .werd benoemd, mej, Zweers uit piaar.em, No. 1 der voordracht. B. en ,W. s teilen voor om aan de Mulo- school het onderwijs in den zang, te be ginnen met het vierde leerjaar, op te aragen aan een vakonderwijzor^es), voor-, loopig gedurende vier uren per week. De kosten aan dezen maatregel ver-: bonden zuJen f 496 per jaar oeuragen, De heer de Roo vindt het een geiuk- kige oplossing. De heer Noorman wil de voordracht aanvullen met de bepaling dat zij ook voor de lagere scholen zal dienen. De voorzitter za. er over spreken met de hoofden der scholen. Het voorstel .van B. en W.- werd in Toen 't gebouwtje, waaraan. B. werkte, klaar wns. kenten. bet t© scheuren en toea de heer Boks. - Met den trein -van 5 uur w erd de terug1- Bildlerbeek als secretaris werd herbenoemd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 14