Gemengd Nieuws* Uit den Omtrek MAftRSLfcfV (CeergsBigen. gtvoigéL aeGbea en -töt Ret mondeling examen warea toegelaten. 'X De geslaagden zijn: Gruythuizen, Ambtenaar ter Secretarie te Eindhoven; Aan Groote 1, Ambtenaar1 ter Secretarie te Mierloo; V an Oers, Amb tenaar ter Secretarie te Helmond; Smul ders, AmbtenaaT ter Secretarie te Eind hoven; Van Beijnen, Ambtenaar ter Se cretarie te Oss; Quaedvliet, Ambtenaar ter Secretarie te Vnght; Wolfs, Ambte naar ter Secretarie te Vlijmen. Als leerlingen voor de cursussen Ge meente-Administratie te 's Bosch, en Eindhoven kan men zieh mondeling of schriftelijk opgeven bij bet Bureau der E. K. Leergangen, Mozartstraat 21, Tilburg. Z. D. H. MGR. BOS UIT HOME TERUG. Donderdagavond arriveerde te 's Bosch Mgr. Pacilicns Bos uit Itome, waar Z. D. H. zijn bezoek ad limina heeft afge legd. Met den bisschop keerden tevens van het generaal kapittel terug de iloog- Eerw. Pater Stanislaus, Provinciaal der Capueijnen, en de HoogEerw. Pater Ana- stasins, ex-ProvineiaaL EEN ZAKKENROLLER BETRAPT. Aan het Hodandsche Spoorstation te 's Hage merkte Donderdagochtend eon heer bij het instappen in den naar het buitenland bestemden trein, dat hem een portefeui.le, waarin zich oen aanzienlijk bedrag aan geldswaarde bevond, uit den borstzak van zijn jas werd ontfutseld. Bliksemsnel greep de heer den zak kenroller, die de portefeuille reeds in zijn bezit had, vast. Ook de hoofdcondncteur van den trein verhinderde den zakken roller te ontsnappen, waarna de zoo op beeterdaad betrapte dief aan de politie werd overgeleverd. ABNORMALE REGENVAL. In midden Westerwolde, prov. 'Gronin gen, in de nabijheid van hst dorp Boer- tange en van de gehuchten Wee®de en Jipsinghtrizen, heeft op 26 Mei j.i. een wolkbreuk een kolossale schade aange richt. Volgens waarneming van den heer A. G. Morzer Bruins, directeur der Laad- bï u w -Ma af och appij „Heb recht" viel er dien dag in ongeveer vier uren tijds vijf tig centimeter regenwater, terwijl de ge middelde regenval per jaar bedraagt on geveer 75 c.M. De wolkbreak te Loath (Engeland), waarbij een stad zoo groot a.s Winscho ten werd vernield en 50 menschen in Hen vloed omkwamen, had een paar dagen eerder plaats dan die in de provincie Groningen. Korte Berichten, In de Siaaismiin Emma werd Woens dagnamiddag de -ongehuwde mijnwerker Willem Bergrand Nuih onder afvallend .ge steente bedelven «en gedood. - De barbier L., wonende op de Bees tenmarkt te Delft, is Donuerdag van huis gegaan en onder Scheven me en verönconketi. Zim lijk is te 'Wassenaar aan liet strand ge. 'spoeld. Donderdagmorgen is brand ontstaan op het emp.acement der Geldersche stoom tram te Doetinciiem. hen tol den nok gevuld magazijn ging geheel vetleren. De schade is aanzienlijk; ai les is verzekerd. Bij het demonsireeren van een vlam menwerper in de stormschool der be divisie in het kamp van Waalsdoup hebben gister- cch.end twee personen, -een buxgerwerkman. geweermaker .en een milicien, brandwonden bekomen .aan hoofd en handen. Toen zij in het kamp voorlooptg wa.en verbonden, wer den de gewonden in een auto naar het mili tair hospitaal vervoerd. Ten huize van de weduwe J. R. aan de Wieksiraat 39 te Rodeidarn ;is, tijdens haar afwezigheid ingebroken. Uit een kist, die geborgen was in een kast in de achter kamer. worat f SOÜ aan bankpapier vermist. In het kanaal achter De Laftreseestr. te Amsterdam is gisteravond een 9-jarig knaapje te water geraakt en even later le ven, oos opgehaald. T.e \vinschoten zijn thans eiken avond relletjes tengevolge van het werken van boe renzoons en werkwilligen aan de cartonia- bnex Keiderland, waar wegens loongeschil gestaakt wordt. De politie is zeer versterkt. De politie te Brussel heeft den Am- Bterdamschen mamantbamdelaar R. M. gear resteerd. tegen wien door de Amwerpsche Justitie een airesiatie-bevel was mtgevaar- digd wegens frauduleus bankroet van vijf millioen. Te Maastricht ontstond Donderdag nacht om 12 uur in de oude Jekerkazerne. bewoond door gehuwden der Limburgscüe jagers, een begin van brand, vennoedelitk door zehontbiancüng van een paar honderd losse patronen. Door een slaag op de water leiding en de brandweer uit de nieuwe ka zerne. was de brand spoedig gebluscht, ■waardoor een groot onheil is voorkomen. Er waren kisten met duizenden patronen aan wezig. Woensdagmiddag is te Hilversum in het perceel Geuzenweg 139 door onbekende oor zaak brand ontstaan, de geheele woning be woond door twee huisgezinnen was spoedig uitgebrand. Intusschen had de brand zich ook medegedeeld aan de be lendende perceden. beide eveneens bewoond door twee gezinnen, deze kregen aanzienlij ke waterschade. Vijf huisgezinnen zijn verze kerd. In het perceel waar de brand was ont staan kon een kind slechts met moeite worden gered. Te Ferwerd Fr. geraakte het 6-jarig zoontje van den heer H. B. waarschijnlijk door bloemen aan den wal te plukken, te wa ter. Het werd niet opgemerkt en het knaapje verdronk. De 17-jarige landbouwersknecht Beer- kens te Venray, kwam, toen hii op de in gang zijnde kar wilde springen, te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij onder de kar geraakte en het wiel hem het hoofd ver pletterde. Hij was onmiddellijk een lijk. In dei aacht van Woensdag op Don derdag ensicad brand in liet keerenhuis aan den Eersten Tuinsingel 16 te Schiedam, be woond door dm heer C. Casieleus. Door hei energiek optreden der buren werd het vuur, dat in de voorkamer woedde, mei emmers water- gebluscht Omtrent de oorzaak dacht men direct aan kwaadwilligheid, omdat de dienstbode den laaisien tijd van haar gewe zen beminde dreigbrieven had ontvangen, waarin hij haar aanzei ten haren huize brand te zullen stichten. Woensdagmiddag is tusschen Duiven en Zevenaar een auto bij het uitwijken voor een wagen in volle VB&ri tegen een boom gereden. De twee inzittende dames en de chauffeur bekwamen vrij ernstige kwetsuren en moesten naar het ziekenhuis worden ge bracht. De auto is grooiendeels vernield. De toestand in He Oranjestraat. Aan den Raad der Gemeen .e Tlaarrcm is het volgende adres verzonden: Ondergetoekende, die eenerajds reeds lang 'riagensmoede. anderzijds echter meent, dat het steeds maar weer hameren op hetzelfde aambeeld gcwenscht resultaat geven moet, wendt zich nogmaals tot U, om. namens aile omwonenden ten heftigste te protesteren: over de onduldbare wijze van stoken van de N. V. Margariaetabritk vjh. Cohen en van der Laan. Deze firma, wier roeping het schijnt, na deren den meest mogelïjken overlast aan te doen. s mokt nu al sinds ettelijke maanden vrijwel riieis anders dan bruinkool, 'n brand stof, die door haar puimtoestand schijnbaar- alleen dan te stoken is. wanneer een wan van bijzondere trek- en zuigkracht de vuren aanjaagt. Gevoig hiervan echter is. dat de ze bruinkool in ten lange na niet verganen toestand den sdioorsteen (welke nota bene niet eens van een vonkenvanger voorzien is) uitgejaagd wordt en zich in den vorm (niet van roet) doch van kolengruis onmiddellijk weer neerslaat op de omliggende perceer ten. tuinen, enz. Én dit den omwoners tot woede brengende verschijnsel gaat maar nacht en dag door, zoodat men aan reinigen of opruimen van een en ander niet meer behoeft te denken, want wat -des avonds schoongeveegd wordt, ligt 's morgens weer vol. Hei droevige gevolg van een en ander is dat volkshuisvesting en volksgezondheid ten zeerste geschaad worden. Zen open raam tterit gruis, een open deur; gruis, in den tuin spelen van kinderen maakt haren, kloe ten, enz., alles vol gruis, liif- of linnengoed buiten hangend wordt zwart, kat of bond buiten; beesten onmiddellijk zwart bloemen en planten, alles vol gruis, straten en tuinen kraken onder de schoenen van het gruis, wat op deze wijze ock al weer in huis ge haald wordt. In één woord, wij omwonenden, wij worden zoetjes aan radeloos en vragen ons af: moet dat zoo blijven? Is deze finna weï bedrijf toch waarlijk niet noodlijdend is. niet j te verplichten ander s.ook-materiaal te ge bruiken. of wat nog beter ware, zich fe elec- trificeeren. en dit ón-economisch stoken, te Tn 'ieder ge vol dames en heer en. zoo kan en mag de foes.and niet blijven en vooral de Damesleden verzoeken wij eens in ie denken wat voor wanhopige oogenblikken een dus danige teestand een huismoeder bezorgt. Ondergeteekende hoopt dan ook. dat dit -schrijven niet enkd voor kennisgeving word; aangenomen, maar dames- en heeren-raads- ieden zich nu eens bij de bewoners gaan overtuigen van den allertreurigsien toestand waarin omwonenden verkeeren. Niet alleen ondergeteekende, doch alte omwonenden zul len met genoegen hun perceden hiervoor disponibel stellen. Hopend dat een en ander tot resultaat mag hebben, dat de Raad in dezen ingrijpt en u dankend voor het gewillig oor verblijft hij met de meeste hoogachting, waarna de on der teek en iiig. NB. Zooals uit bet raodsverslag blijkt, is de zaak bh de rondvraag ter sprake ge bracht en is, naar wij meeuen. voorziening in den toestand niet ver ai- Een vaurbakea- Gisierenmiddag 3 uur raakte k de Nieuwe Gracht een dukdalf in brand. Een juist vooibij varende zandschipper voer er op af en bluschte 't brandje met water uit de gracht. De brandweer- werd van het ge val onderricht doch heli oef de geen dienst te doen. Een melkstroom. Woensdagavond 7 uur zakte in de Etnma- straat nabij de btug een melkwagen van „de Landbouw'5 in elkaar. Een honderd liter melk en 220 ilesschen melk kwamen op de straat terecht ai deden in een ommezien de straat in een waren melkweg veranderen. Gestolen. J. W., Koopman in alles, legde gisteren even z'n jas neer op een onbeheerd siaanden wagen op de Groentemarkt. Toen hij terug kwam. was er uit zijn jas een poitefeuiLe verdwenen met f 100. Men schrijft ons: „Éigen Tuin Het bestuur der Coöperatieve Tuinbouw- veieeni'giag, opgericht 1918, die ten doel heeft de liefhebberij voor teelen van eigen groenten enz. aan te moedigen en voor zijn leden productief te maken, bericht ons dat a.s. Zaterdagmiddag 19 juni een inspectie over de tuinen der leden zal worden gehou den. De Coöpeiatie stelt hiervoor 4 prijzen beschikbaar, zijnde luinbouwgereedschappen. De beoordeeling is welwillend en belang loos aangeboden door eenige heeren, die in den tuinbouw een goeden naam hebben. Zondag a.s. tot 6 uur n.m. zal publiek welkom zijn tot e engraiis bezoek der tuinen, welke gelegen zün Zomervaart nabij Ijs baan. om te genieten van het schoone en nuttige wat in anderhalf jaar door leeken is bereikt. Do sociëteit „Vereeniging." Naar wij vernemen is 't bericht, als zou de soc. „Vereeniging" voor haar socië teitslokalen, de keuze gevestigd hebben op Hotel Lion d'Or, in zooverre onjuist, dat het bestuur wel met eigenaars van verachi.Leude perecelen onderhandelingen aangeknoopt heelt, .waaronder' .ook met üen eigenaar van Hotel Lisa d'Or, maar He keuze is daarbij niet speciaal op. Ho tel Lion d'Or gevallen. R, K. JBond van Bakkers, Cacao- Choea- lad© en Suikerbewerkers. In de Dinsdag gehouden vergadering van bovengenoemden bond, deed de voor zitter, de heer Stevens, mededeelingen over de gehouden vergadering met de patroons. De patroons stelden zich toen op 't standpunt, dat eerst de broodprijzen om hoog moesten en dat ze dan pas meer salaris konden geven. Aangezien echter de coöperaties „de Eendracht" en „Voor uitgang" dit weigerden, konden ook de patroons vanwege de concurrentie de broodprijzen niet verheogen en zoodoende zou er niets van Iconsverkcoging komen. De alge vaardigden der organisaties kwamen hier slerk tegen op en ten slotte erkenden de patroons cok, dat ze gelijk hadden en beloofden ze 's avonds de ver hooging van broodprijs en loonsverhoo- ging te bespreken. De heer Stevens protesteerde sterk tegen de houding der zich noemende ar- beiderscooperaües, speciaal tegen een uit lating van deu heer ModGo, die verklaard had tegen iedere loonsverheoging te zijn en huldigde de R.K. Coöperatie die on middellijk de loonen met het vastgestel de bedrag vermeerderde. Gisterenavond nu was er wederom ver gadering, waarin onder applaus der leden werd medegedeeld, dat overeenstemming bereikt is tusschen de patroons en ge- zelle norg anisat i c Zangwedstrijd en Vriendschap. Door het gemengd koor „Polyhymnia" zal Vrijdagavond ajs. een concert wor den gegeven jn de Concertzaal der So ciëteit Vereeniging, waarop zu.len wor den uitgevoerd, de koorwerken, waarme de deze Vei\ cnigiug Zondagavond ajg. in de hoogste afdeeliag gemengde koren van bovengenoemden wedstrijd zal uitkomen. Als solisten zullen bovendien hunne me dewerking verloenen de heerea Joh, Schouten, bas, Amsterdam en J. A- Berg Jr., violoncellist, alhier. Gewetejisgeïd. Ingekomen 'bij den inspecteur der di recte belastingen enz., te Haarlem, 2de afdeeiing, onder letters N. N. f 823,19 wegens te weinig betaalde inkomstenbe lasting over .1915-16 en 1916-17 en oor- logswinstbelasting over 1911. Jacht Door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, is de open ine- van de jacht op waterwild, vastgesteld op Donderdag 32 Juli a.s. Personalia. Benoemd is tot hoofdcommies der Pro vinciale Grieft'ie alhier, in de vacature, ontstaan door het vertrek van Mr. P. H. G. W. v. d. Helm naar elders, Mr. A, J. Sajbenga, commies der Provinciale Grif fie van Gelderland. Op het Dinsdag en Woensdag te Utrecht gehouden congres is de heer E. W. Goedhart van hier, gekozen tot hoofd bestuurslid van het Natiouaal Verbond In verband hiermede zal de heer1 Goed hart verschillende andere bestuursfunc ties moeten neerleggen, o.m. die van de afd. Haarlem van den Bond tot Bestrij ding der Duurte. De Processie naar Heiioo. Hedenmorgen zijn een MX) bedevaart gangers per extra-trein naar Heiioo ver trokken. Wij komen morgen op het verloop der processie terug. De broodprijsverhooging. Naar Mijkt uit een advertentie, in dit nummer, hebben de coöperatieve bakke rijen „Eendracht", „Eigen Hulp" en „Vooruitgang" besloten den broodprijs niet te verhoogen. De loonsverhooging der gezellen gaat echter door. De Haarlemsehe Brood- en Meelfabriek nam nog geen besluit. Monument. Gisteren werd ten Kaadhuixe alhier een vergadering gehouden met het doel een Haarlem Comité te stichten vooir db oprichting van een monument voor in den oorlog- gevallen zeelieden. Voorzitter van het comité werd de heer H. M. v. Bem inden, freule v. Wijck secretaresse en mevr. Sterek-Proot, penningmeesteresse. Op de jaarvergadering van het Kon. Oudheidkundig Genootschap is dr. J. F. M. Sterek als bestuurslid herkozen. Wiel gebroken. Hedenmorgen 6 uur brak in de Groote Houtstraat van een volgdaden wagen met groenten een wiel, waardoor de wa gen met inhoud op straat tereeht kwam. De. eigenaar stapelde de groenten aan den kant van de straat en ging te paard een andere wagen halen van zijn huis aan de Koediflaan, burgerlijke STAND. Ondertrouwd: 17 JunL H. J. Kuipers en M. v. Koot J. ter Haak en E. Bar- mentlo J Fennik en «1- Douma A. de Wijs en D. Hof er H A. v. Pelle- com en B. A. J. Boogaard P J v Para dijs en A C S. v.d. Beid. Getrouwd: 17 Juni. F. J. Ruijter en S M. S. M. Middeldorp. Geboren: 16 Juni. zoon van jf. C. SprokkreeffBarentse dochter van H C. LangerakKlok 17 Juni. dochter v. A. W. Vreenegoorde Groot dochter van C. C. BakkerKeijzer Overleden: 16 Juni. J- J. v. Dokkum Kesse, 92 jaar, Zuidpolderstraat A. Klisser, 64 jaar, Velserstraat. 17 Juni. P. J. Nieuwenhoven, 55 jaar, Ged. Oude Gracht. HILLEGOM. Gemeentesecretarie. Tot Ambtenaar ter gemeente-secretarie alhW is benoemd de heer J. M. Martens te Holten. Postkantoor. De bestellers J. Jansen en H. Walter zijn met ingang van i Juli bevor derd tot kantoorknecht. HALFWEG. Tramongeluk De westelijke halte der Electr. Spoor alhier is sinds eenigen tijd vervallen en ondanks meer verzoeken, niet meer ingesteldaangezien daar ter plaat se met het oog op de sein halte een oogenMik langzaam wordt, gereden, wordt door velen daar nog in- en uitgestapt. De landbouwer v. S., uit den Houtrakpol" der, kwam daarbij te vallen en kwam met een zijner voeten onder de tram, die daardoor vreeselijk werd verminktna voorloopige behandeling door den geneesheer Melclüor, is de man naar Haarlem overgebracht, waar de voet is geamputeerd moeten worden. NIEUW-VENNEP. Roomsch Kath. Tumerbond. Alhier is opgericht een R. Kath. Gymnastiekvereeniging onder den naam van Roomsch Kath. Tumersbond. Geestelijk Adviseur is de Zeer Eerw. Heer G. v. d. Boo gaard. Leden van de Raad van Toezicht de heeren P. Bahkes, J. J. Nijssen, H. Duwel en M. G. v. Staveren. Ernstig ongeval. Een zoon van den Heer P. v. d. Spek had het ongeluk van een voer hooi te vallen, en werd met gebroken arm en pols opgenomen. De inmiddels ingeroepen geneeskundige hulp, achtte directe overbren- Dieper vaargeul. Vanwege het Polder bestuur wordt de Hoofd vaart nabij den Ben- nebroekerweg over een lengte van ongevcer iooo Meter voor en voorbij de Brug uitge baggerd, zeer zeker een groote verbetering omdat vele schippers daar veel moeite onder vonden en vaak aan den grond geraakten, door de ondiepte der vaargeul. Elsclrijicatie. Alhier is een begm ge maakt met de voorbereidende werkzaam heden, er zijn op verschillende punten van het dorp bakens uitgezet. HOOFDDORP. Door ebt Comité run de K. S. A. is tegen Zondag a.s. een vergade ring uitgeschreven om te komen tot oprich ting van een R. K. Vrouwenbond. Het ge beurd niet dikwijls dat de vrouwen worden opgeroepen ter vergadering reden, waarom wij verwachten dat voor zoo'n enkele maal het eens geschikt zal worden in het gezin als de vrouw eens even uitbreekt. Voornamelijk omdat de stichting van een R. K. Vrouwen- boud een sympathieke zaak is, en op vele plaatsen waar die bestaat schoone vruenten afwerpt. Er kan dan ook met een geringe opoffering zoo enoim veel gedaan^ worden, zoo b.v. het verschaffen van hulp in groote gezinnen bij ziekte van de vrouw, wat een heerlijk werk van naastenliefde valt hiermede te vervullen 1 Maar laten we nu de werkzaam heden niet vooruit loopen die er op dit terrein verricht kunnen worden. Na de stichting komt het andere van zelf wel. Maar dat dan ook de jonge dochters en vrouwen zorgen dat c Hen tegenwoordig zijn op de vergadering van a.s. Zondag. Dat ze nu eens een goed voor beeld aan de mannen geven door in grooten getale op te komen. HOOFDDORP. Zoo heeft dan ten slotte de eerste wedstrijd plaats gevonden van de voetbalclub te Hoofddorp, tegen die van Aalsmeer. Reeds voor een tweetal jaren terug was hier een voetbalclub opge richt maar kon wegens gebrek aan voldoende levenssappen den strrjd om het bestaan niet volhouden. Torn dan ook voor eenigen tijd terug wederom een Club werd opgericht, wa ren de verwachtingen bij ons niet hoog ge spannen. Maar het moet gezegd wordener zit thans pit in de jongens. En gezien de uit slag Hoofddorp won met 8o hebben wij in club. Onze jongens waren dan ook vol enthou siasme over den uitslag van hun eersten wed strijd. De wedstrijd werd gespeeld op het land van den Heer Jac. Enthoven aan den Aals- mcerderweg. De leiding berustte bij den Heer A. H. van de Lint. Jammer dat het terrein iets te smal bleek te zijn, wat bij het spelen nog al eens hinderlijk was. Zijdie lid wensche te worden, gelieven zich op te geven bij de Secretaris den Heer J. Boos Kruisweg Hoofd dorp, ook uitnoodigingen tot wedstrijden gelieve men tot bovengenoemd adres te rich ten. EGMOND-BINNEN. In de heden gehouden verkiezing van een lid in het be stuur van net Waterschap dder Oninge- polderde Landen onder Egmond-binnen werd herkozen de heer Th. Broers van Hei loo Naar wij vernemen zal de fanfare „Eensgezindheid" alhier op Zondag 27 Juni deelnemen aan het concours te Hoorn en op 4 Juli aan dat te Zuid-Scharwoude- Wij wenschen de vereeniging veel succes, VELDEN. Geitententoonstelling. Op het land van de N. V. Melkinrichting „Velsen" te Wijkeroog hield de geitenfokvereeniging „Door Eendracht Sterk" een tentoonstelling. Voor den ingang van het tentoonstellings terrein was eene aardige versiering aange bracht van vlaggen, bloemen en groen, rond om een bord, waarop een viertal geiten en bokken was geplaatst, voorstellende de dieren zooals ze voorheen en thans moesten zijn, Eene opgaande zon, waarboven Ik ga op voor hem, wiens levenszon dreigde onder te gaan prijkte eveneens op het boid. Op de tentoonstelling waren 92 dieren aan gevoerd. De opschriften Laan, iste, 2e, 3e en 4e kruising, gehoornde en Ongehoomde Reekleur, Gehoornde en Ongehoomde Wild, wezen deskundigen den weg, om spoedig een overzicht te krijgen' De jury bestond uit de heeren Bakker, rijksveearts te Alkmaar, Fischer, idem te Velsen en D. Wit, Bondsinspecteur te Alk maar. Een feestvergadering in Hotel de Prins ge houden had een uitstekend verloop. Door een tweetal sprekers werden verschillende voor drachten gehouden. Bij de mededeeling van den uitslag der tentoonstelling, waarbij de namen der eige naars van bekroonde dieren werden genoemd, sprak de voorzitter den wensch uit dat het doel van het Bestuur, n.l. propaganda maken voor de zeer nuttige vereeniging, bereikt mocht zijn. De verhooging van contributie van 1.25 tot 2 per jaar was onvermijdelijk en jammei is het, dat daardoor 55 leden van de 140 op de vlucht gegaan zijn, ze moeten weer terugkee- ren en het aantal moet toenemen, wil de Verl een iging iets uitwerken. Voor de tentoonstelling enz. moesten on kosten gemaakt worden welke bestreden zijn door de opbrengst (omstreeks 150 een er collecte te Beverwijk en Wijkeroog. De Vereeniging tot bestrijding der tuber culose te Velsen zou gaarne zien, dat het aan tal gebruikers van geitenmelk toenam, want 'in deze melk ziet ze een uitstekend strijdral^i del tegen de gevreesde ziekte. SPAARNDAM. Hoe vlug het met den hooioogst gaat. blijkt wel hier uit. dat het gras. dat Zaterdag gemaaid was. Maandag reeds als hooi werd verwerkt. SPAARNDAM. Burg. Stnd. Geboren: d. van C. RookerBakker; d. van M. de VriesVallentgoed; d. van M. IJffBoekei z. van A. M. de LeestHuysen. Overleden: P. Bolk, 82 iaar. BLOEM END A AL. Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heeren dr. Bornwater, Koolhoven en Bijvoet. Aan de orde zijn de ingekomen stuk ken. B. en ,W. stellen voor om afwijzend te beschikken op 't verzoek der afdee iing Noordholland van de Vereeniging van Nederiandsche Gemeenten om gedurende 4 a 5 jaren 5 cent per inwoner bij te dragen in de kosten der malaria-bes mij - ding, aangezien zij een bedrag van min stens f 500 per jaar voor dit doel niet ge motiveerd achten. Na eenige besprekingen wordt de be slissing op dit stuk nog aangehouden om nadere inlichtingen in te winnen. B. en ,W. stellen voor, afwijzend te beschikken op een verzoek van „Noso- komos," om de wijkverpleging te maken tot een gemeente-ijken tak van dienst, aangezien in deze gemeente de toestand goed geregeld is. Aangenomen. B. en W. stellen voor de motie var den Raad van Oud-Beyer'and inzake de reorganisatie der gemeente-politie voci kennisgeving aan te nemen. Voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Aangezien puin nagenoeg niet te ver krijgen is .en toch zeer noodig vcor ver harding der wegen, terwijl bovendien hot oostelijk voetpad langs den Korten Zijl- weg met klinkers bestraat is, die noouig herstel behoeven, stellen B. en W. voor, mede met h.et oog op het drukke ver keer bij de R.K. Kerk, om dit voetpad met cementtegels te b loggen en de steé- nen, waarmede het thans bestraat is, tot puin te verwerken. Een en ander zai een uitgave van f 2750 vorderen. Zij vragen daartoe een erediet aan. Na eenige besprekingen goedgekeurd, overeenstemming is verkregen. In verband met de aanschaffing van een vrachtauto en een motorhorse achten li. en W. het wet gewenscht, dat deze voer tuigen door deskundige lieden bestemrd worden en zouden daartoe een paar be kwame vaklieden wenschen aan te stel len op een weekloon van f 35. Zij vra gen hiertoe een erediet aan. De heer Hogenbirk meent dat de chauf feurs uit het bestaande personeel zouden gerecuteerd worden en wel zoo, dat ver schillende zouden kunnen chauïfeeren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van meening waren, dat deskundige vaklieden het beste is. De heer Hoogenbirk meent, dat voor 35 geen goede chauffeur is te krijgen. Althans een der twee dient een chauf feur-mecanicien te zijn. B. en ,W. deelden nog mede, dat het ook d© bedoeling is, het gemeente-personeel voor chauffeur op te leiden. Op voorstel van den heer Hoogenbirk werd het be drag van 35 geschrapt, zoodat B. en W. vrij zijn het salaris te bepalen, wat noodig za. blijken te zijn. Het voorstel werd aangenomen. Mej. M. J. Th. Tjalsma, verzocht eer vol ontslag als onderwijzeres aan de O. L .School te Bloeinendaal, in verband met een benoeming te Utrecht. Het ontslag wordt verleend. De volgende aanvragen om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening zijn gediend door: J. P. van Bruggen voor den bouw van een villa aan de Zandvoorter'aan. B. en ,W. stellen voor om afwijzend te beschikken. Alzoo besloten. A. W. Kluijskens, voor den bouw van een serre aan zijn perceel Zijlweg 96. Toegestaan. W. F. Kruyer, voor den bouw van 3 dubbele villa's op een terrein aan den Zandvoorterweg. Voor 2 perceelen toegestaan. W. Steetskamp, voor het bouwen van een bergschuurtje en pianten-serre aan perceel Zandvoorterweg, hoex Zuidlaan. Toegestaan. W. F. Looman, voor uitbreiding berg plaats, perceel Ruysdaaiweg. ïoege taan. Dr. J. J. Waller Zeper, voor verplaat sing van een steenen schuurtje b,j per ceel Militairenweg. De meerderheid van het Ooilege van B. en ,W. stelt voor aan Dr. Vvulier Ze per geen dispensatie van art. lObis der Bouwverordening te ver.ee.ien voor ver plaatsing van een steenen schuurtje op het terrein kad. bekend Sectie A. No. 5691 dezer gemeente. Zij is van meeuiug, dat ook (zonder één boom te vellen) ver- p.aatsing van het gebouwtje op een be hoorlijken afstand van den weg heel wel mogelijk is. ,Werd aangehouden om de raadsleden in de gelegenheid te stellen het terrein ter plaatse te gaan verken nen. Aan den heer Prins werd afwijking der bouwverordening verleend voor den bouw van een pavLjoen op Leiduin. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Bloemendaai werd benoemd, mej. Zweers uit Raar .em, No. 1 der voordracht. B. en ,W. s teilen voor om aan de Mulo- school het onderwijs in den zang, te be ginnen met het vierde leerjaar, op te dragen aan een vakonderwijzer(es), voor- loopig gedurende vier uren per week. De kosten aan dezen maatregel ver bonden zu.len f 496 per jaar bedragen. De heer de Roo vindt het een geluk kige oplossing. De heer Noorman wil de voordracht aanvullen met de bepaling dat zij ook voor de lagere scholen zai dienen. De voorzitter zai er over spreken met de hoofden der scholen. Het voorstel yan B. en ,W. werd in staken? Tan Oheren l-eaxn» bl-cn ar en itn. 3SI cclex 1 and de tóelcomst goe<ie verwo.clitlngen van d.eze

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6