ËZONDENI Stadsnieuws f. Amsterdamsche Beurs. Inhoud dezer rubriek steK det Redactie zich niet aansprakelijk. j „Sempre Crescendo" den zesden. De gemeente en het particulier bedrijf. In den gemeenlteraad! kwam incidenteel de vraag aan de orde, in hoeverre het de •■taak van het gemeentebestuur is, zich met de particuliere nijverheid in te laten, vooral iten opzichte van het woningvraagstuk. Deze aangelegenheid achten wij van te groot be lang om haar op een achtermiddag in eenige oogenblikken even te bespreken en 'bet daarbij te laten. Reeds verleden jaar in de maand Juli brachten wij dit vraagstuk op het tapijt, doch werd ook toen. evenals nu met den heer Gerritz het geval was. niet be grepen. Daarom hopen wij op deze wijze ms doel te bereiken en verteouwen, dat zij, ri© het aangaat, er de noodige aandacht aan jrillen schenken. Wii wenscken een rustige en doeltreffende len iging van den woningnood. Ettelijke dui tenden. ja millioenen guldens worden hier aan besteed. Een ernstigen wil om den wo ningnood te lenigen zit bij de overheid' vvxxr en toch loopt het niet zooals het behoort. Zelfs is het gevaar niet denkbeeldig, van vast- te loopen. Wiil de gemeente bij het verstrekken der gelden optreedt als tus- ichenpersoon, zelf een vierde deel der toe lagen moet bijpassen en meer en meer in finantieel opzicht verantwoordelijkheid krijgt, kan en mag het haar niet onver schillig zijn, hoe de woningen worden ge bouwd en onderhouden. Werkeloosheid voorkomen is zeker aan bevelenswaardig. doch de arbeidsmarkt overladen blijft, zoolang het vraag en aan bodstelsel nog opgeld doet, gevaarlijk. Van alle zijden tracht men van den woningbouw te halen, wat mogelijk is, met gevolg, dat de huizen ontstellend hooge hunen, moeten opbrengen, zoo hoog zelfs, dat het bjj elkaar inwonen regel zal worden, daar men de huur niet opbrengen kan. De woningnood is dan •wel bestreden, maar niet op de wijze aooals let behoort, terwijl een sociale mistoestand' blijft voortwoekeren. Teneinde hieraan tege moet. te komen, vroegen wii en vragen wij nog een commissie samen te stellen van be langhebbenden en deskundigen onder lei ding van een lid van het college van. B. en W., welke tot taak heeft den arbeid te rege len en werkgevers en werknemers tot elkan der te brengen. Vertrouwensmannen van werkgevers en werknemers, komen op ge zette tijden bijeen om te beraadslagen, wat er gedaan kan (en moet") worden, om hier ter stede den woningnood op doeltreffende wijze te bestrijden, dap zullen voorzeker ook de voorwaarden der voortbrenging onder de oogen worden gezien, doch met goeden wil en eerlijkheid zal er. gelijk de ervaring reeds leerde, nog wel iets ten goede te bereiken gaderden wii onder praesidium van Mr. Thiel en later met het Steuncomité en levensmiddelendirecteur. om den algemeenen toestand t© bespreken en hoe wij daartegén- over moesten staan. Alle soorten en richtin gen 'waren vertegenwoordigd, door do lei dersdeze brachten het besprokene in bnn.no respectievelijke organisatiën en men schikte zich naar de omstaaidighedenal waren er üe het misschien anders wilden. Allen zijn het eens, dat de toestanden in den woningbouw niet deugen, wat mag er nu tegen wezen om eens een ernstige proef van overheidswege te nemen om hierin ver betering te brengen. Het te samenbrengen van patroons, arbeiders en belanghebbenden onder leiding van een wethouder, zal toch zeker den toestand niet verergeren. Werken op het gezond verstand, opwekken van het verantwoordelijkheidsgevoel en het bevorde ren der saamhoorigheid. moeten het alge meen belang, ten goede komen. Hij, die er hei initiatief toe neemt, zal den dank der menigte inoogsten. Dat er momenteel een landelijke crisis heerscht, heeft met hetgeen wii bedoelen, absoluut niets te maken, dit ■wisten wij toch immers verleden jaar niet. Komt men plaatselijk tot een goede har monie. dan zal bovendien blijken, «tart, de vakcentralen. zoowel van patroons als vam arbeiders-zijden, er accoord mede zullen gaan. Het ken een mooie uiting van soMdarisme worden. Haarlem als gemeente, geve het voorbeeld, lat hoopt M. L. A. KLEIN. Medegedeeld door „De Spaarnebank". De beurs opende heden: zeer vast. Staatsfondsen; 5 Nederland 87. 6 Indië 100. Culturen: Koloniale Bank 387. Indi sche Bank 342. Vorstenlanden 421. H. V. A. 995. Indnstrieele Waarden: Ineulinde Olie «8. Oliewaarden: Koninklijke 680. Consols 818. Orion 89. Tabakken: Amsterdam Deli Besoeki 180. Rotterdam Deli 310. Mediata Rubbers: Amsterdam Rubber 258. De- ij Batavia 177. Nederl. Rubber 134. Rott. jfapanoeli 153. Scheepvaartwaarden: Holl. Am. Lijn 416. Holl. Boot 188. Koninklijke Holl Lloyd 172. Japanlijn 338. Paketvaart 229. Scheepvaart Unie 281. Marine 36. Amerikaansehe waarden: Hide and' 'Leather 104. Steel 106ff. Smelting 68. Ana- eandh 126. Cigar 74. Atchison Topekav88. Voting Rails 2414. Denver 7. .Southern Pacific 103. Union Pacific 127. Buitenlandsche Wisselkoersen. 1 Londen 11.08. Bazel Christiania Berlijn 7.70. Weenen 1,90; Stockholm Parijs 22,40; Kopenhagen ^AGENDA 23 JUNI, Soc. St. Bavo 81/3 uur Haarl. In koop Ooanbinatie 10 uur Veiling Meu bilair. Groote Kerk' 8 uur, Madrigaal-ver- Seniging, Concert. t In den Hout 8 uur Haarlem's M,u,- Siek korns Concert. BissenöppelifK Museum, •Jaitfi&feraafi, 'Eiken werkdag geopend van 105 uur, tegen betaling van 25 cents per persoon. Zangwedstrijd van Zang en Vriendschap. - t;-__ Zondagmiddag. Zooals gezegd, bleef hef recenseeren dezer derde afdeeliner een dagje achter, omdat een serieuze bespreking van 't geleverde werk te tijdroovend zou zijn en al te veel ruimte in beslag zou nemen. Te meer gingen we hiertoe over, omdat tegen de verwachting in ook in deae derde afdeeling heel mooi werk geleverd werd. Olivier Koop te Amsterdam schreef voor deze gelegenheid een licht, maar klankvol dingske. dat in alle opzichten onder 't bereik lag ook van beginnende zangkoren. Ik meen zelfs te hebben kunnen consiateeren dat de menschen 't met plezier zongen- 't Was zóó licht dat men' de partituur niet meer inzag, als men 't eens gehoord had. Maar 't viel op, hoe goed! het stukske tot zijn recht kwam, zoo het slechts gezongen werd> met een natuurlijken eenvoud, door zuivere klare stemmen, en zonder affectatie van den kant van 't koor of van den directeur. Zooals we 't dan ook op zijn best hoorden, toen ais no. 5 kwam. „De stem des volks." een arbeiders koor uit Koog-Zaandijk (dir. J. Stolp.). Wellicht zou het werkje („Sluimer" heette het) door de nog volgende koren gelijkwaar dig gezongen kunnen worden, maar te over treffen zou het werk van dit koortje toch moeilijk zijn. Dat klonk alles zoo eenvoudig, natuurlijk, oprecht, en de klankgeving was daarbij van een blankheid als van frisch lijnwaad. Ook het vrije nummer ,.De Zwa luwenwas mooi. maar kon den indruk dien 't eerste werkje gemaakt had, niet verdrin gen. En toen de 15 vei een iging en hadden ge zongen, konden we gerust zonder de uit spraak der jury af te wachten, dit koor als eersten prijswinnaar noteeren. De dirigent Stolp was den avond te voren uitgekomen met een koor uit Wormerveer „Excelsior", waar h eveneens de bewijzen gaf. met toe wijding te hebben gewerkt en in welk koor ook extra goede stemmen aanwezig waren. Ook hier viel het op. hoe bijzonder de tekst was verzorgd. E)at het niet bekroond werd, was tegen onze verwachting. Het volgend koor „Tavenu" uit Andijk, ir. Groen, schoon 't verplicht koor frisch klonk, was in 't vrije nummer heel wat minder goed. Dan was er een belangrijk tekort aan adem- 'beheersching en ook zakte het een tikje. Van een klein koortje uit Alkmaar „Harmo nie", dir. de 'heer Al. en dat uit 22 menschen bestond, was de samenklank veelszins mooi te noemen, terwijl er goed materiaal was. Het eerste koor was geheel', het andere bij kans op toon. Mooie stemmen waren er ook bii andere korén. Dan was IJmuideni's a cappella-koor, dir. Hoogerwerf. Hier was echter de fout, dat de mooie stemmen zich absoluut niet tot een homogene toonvorming versmolten met de minder mooie. Er waren zelfs stemmen, die bepald leelijk waren, en zoo hoorden we door loopend 3 categorieën tenorstemmen naast el kaar zingen. Alleen in 't vrije nummer werd in 't refrein een behoorlijke samenklank ver kregen. De aHen klonken erg droog en ook Ortt was mede ooizaaJc dal *fc vereUdit Voor geen indruk maakte. 't Spaamdamsdie koor dir. J. Booda, nam den opzet te langzaam en het tooopeil raakte ook hierdoor spoedig in 't gedrang. In 't vrije nummer deed zich 'tzelfde verschijnsel voor, het slotaccoro wer door de alten, die der tekst te laag intoneerden, bedorven. Het aar dig sloteffect met die telkens opduikende none kon toch dit muziekstukje niet redden, het is van heel weinig beieekenis. Booda leidde overigens met animo. „St. Caecilia", Langendijk, ging aan t tegengestelde euvel mank. hier was het tem po veel, veel te vlug. Maar o weedat toon- peil. Onbegrijpelijk toch, dat rondtollen als in een labyrinth, nu te hoog, dan e laag„ dan weer een rijzen, dan een dalen weer, om en om. Dit koor dient ernstige studie te maken van het op toon zingen, anders be hoort het oip denwedstriidniet thuis. Dezelfde dir. de heer Al was, zooals we boven zeiden, met zijn koortje uit Alkmaar heel wat fortuin lijker. 1 „St. Caecilia", Wormerveer, dir. Sicking, zakte in 't verplicht werk een halven toon. maar was met „Tota pulchra" van Loots ge lukkiger. De tweede regel was echter ruw van toongeving. Ook Oefening baart Kunst", Nieuwendam, dir. Piet Hespe, had veel goeds en stond een tijdlang bovenaan voor een goe den prijs. Maar de beide geheel-onthouders koren die ook meedongen, moesten zich voor alsnog bepalen tot het uitkomen op een wed strijd van onthouderskoren. Ik bedoel hier mee volstrekt geen blaam voor deze beide koren; het is me te goed bekend, met welke moeilijkheden een dergelijk partijkoor heeft te kampen, en wel omdat men hier niet in de eerste plaats vraagt: hebt ge stem? maar welzij t ge geheel-onuhouder De kunst vraagt daar echter niet naar. de iury even min. 't Behoort alzoo tot de zeldzaamheden dat zulk een partijkoor goed samengesteld is. Animo is er genoeg, maar daarmee alleen is niet alles te bereiken. Rest ons nog het klein koor ..Tavenu" Aan. sterdam, dir. P. v. d. Rovaart. Zijn koortje dat prachtige tenoren en ook goede bassen heeft, zong 't verplicht koor op toon in mooie voordracht, schoon de alten wat nuchter klon ken. Maar in 't vrije nummer zakte het al in 't begin, terwijl het slot weer rees. Dit was heel jammer en moet wel de oorzaak zijn dat aan T koor geen hoogere prijs ten deel viel^ Van dir. Kwantes, die met „Sempre Cres cendo" kwam, zijn we op concoursen mooier arbeid gewoon. Ook hier rees en daalde het loonpeil om beurten. Het koor dient ernstig te studeeren. Wat wordt er anders van de schoone belofte, die op zijn 12tA-iarig feest het toen gegeven concert inhield? medewerking kan de meest geroutineerde di recteur weinig uitrichten. Niet stilstaan, veel minder nog achteruit, maar sempre cresenuo Gisteren kon men. door een zetfout (be halve een tweemalier vermelden van de prijs toekenning in de eerste adeeling. die abu sievelijk verzeild raakte onder de ere afdee ling). nog een fout waarnemen door 't ver luier volgen nog eens :de prijzen, die op een enkele uitzondering na (Spaamdam met 4 tegen 1) alle met 3 tegen 2 stemmen werd toegewezen: le prijs „Stem des Volks, Koog- Zaandijk", dir. Stolp; 2e prijs „Harmonie", Alkmaar, dir. Al; 3e prijs Oefening baart Kunst", Nieuwendam, dir. P. Hespe4e prijs A. „IJmuiden's a cappella koor. dir. Hoo gerwerf 4B. „St. Caecilia". Wormerveer, dir. Sicking; 5A. „Tavenu" Amsterani dir. P. v. d. Rcovaart; 6e prijs „Sempre Crescendo", Haarlem, dir. Kwantes. Opzettelijk hebben we déze derde afdeeling uitvoeriger gerecenseed, daar het allen ko ren zijn uit kleinere plaatsen cn dat het be zit van een gemengd koor van heel veel nut mag geacht word Met geringe middelen bovendien is zulk een koor te formeeren, in tegenstelling met een andere vereeniging op 't gebied der muziek. En. men ziet het aan Koog-Zaandijk, er is met toewijding en lief de alles te bereiken. Ook is er voor dé niet-be- kroonde vereen! gingen geen reden om den moe te lat zinken. Integendeel, oneer hen waren er, die bjj minder concurrentie stellig voor ecu T rijs of prijsje in aanmerking zouden zijn gekomen. Het was ook alleraardigst te zien, hoe goed moedig velen onder hen de zaak opnamen. Men zag die glunder© buitenmeisjes (de mannen namen de zaak zwaarder op) samenscholen, elkaar met quasi-bedroefde gezichten begroeten. en een moment later schaterde hun gezonde lach door de lucht, dat je hen benijdde om zóóveel pret, om zveel gezond optimisme. En de groote. groot© stadskoren daar stonden de gezichten, alsof men door een ongeneeslijke kwaal was aangetast en de dokter juist alle hoop had opgegeven. Maar zii hadden ook hun luohtkasteelen al te hoog gebouwd. Men zou hierover paedago- gisehe beschouwingen kunnen houden, of filosofische dito ov©r „dTJdeMieit der menslick© Geneugfhtens". Maar die zijn beter op haar plaats in hot „Zangersblad." G- J- K- Prijlsuitdeeling „zïang en Vriendschap." Maandagmiddag werden in d.e groote hal van het Raadhuis, <üe yoor deze ge legenheid met bloemen en groen versierd was, door den burgemeester van Haar lem, den heer Maarschalk, de prijzen uit gereikt, die gewonnen zijn in den zang!- wedstrijd, uitgeschreven door „Zang en Vriendschap." Er waren vele belangstellenden, leden van bekroonde vereenigingen en leden van „Z. en Vr." Om half vier verscheen de burgemees ter, die allereerst werd toegesproken door den voorzitter van „Z. en Vr.", den heer D. Broese van Groenou, die den burge burgemeester dank bracht voor liet feit dat hij de prijzen wilde, uitreiken in de hal van liet Raadhuis. De voorzitter zeide het vooral op prijs te stellen dat, waai de burgemeester heelemaal niet van mu ziek houdt, hij toch, ondanks, de groote beslommeringen, die het burgemeesters ambt medebrengt, de prijzen uitreiken wil de. Daarvoor bracht hij hem den dank van „Z. en Vr." en hoopte dat' „Z. en Vr." steeds mocht bijdragen tot de eer en den roem van Haarlem, want „Z. e.n Vr." memoreerü© &pr. is v.owr Tlaarliem tv at de bloemenvelden voor Haarlem zijn. jWie Haarlem noemt, denkt aan ,,Z. ,en uVr." en omgekeerd. De burgemeester bracht1 dank1 voor de vriendelijke woorden, maar .protesteerde er tegen dat hij heelemaal niet van mu ziek zou houden. Een beetje houdt spr. er wel van, maar omstandigheden belet ten hem tot nu toe de uitvoeringen van „Z. en Vr." en nu ook weer de wed,- strijden bij te wonen. Hij hoopte echter in de gelegenheid te komen van zijn be langstelling te doen blijken door het be wonen van een concert van ,,Z. en Vr." Dan wenschte hij „Z. en .Vr." geiuk met het jubileum en de goed geslaagde wed strijden, en prees „Z. en Vr.'"s goede hoedanigheden en wat het is voor Haar lem en Haarlem's goeden naam. Spreker wenschte de vereeniging groei en bloei toe tot een schitterend honderdjarig be staan en dat de bloei der liedertafel te vens zou bijdragen tot' meerdere eer. van Haarlem. De prijswinners wenschte spr. 'geluk en de afwezige niet-prijswinners spoorde spr. aan zich niet te. laten ont moedigen, maar een volgende maal te streven naar den eerepalm. Met een hartelijk .woord tot ieder reik te spr. daarna de prijzen aan de geluk kige winnaars over. Het nieuwe Post- en Telegraafkantoor. Ter gemeente-secretarie lig'Ken ter inzage de stukken inzake de onteigening van eend ge peroeelen in do Zijlstraat tot vergrooting van het terrein bestemd voor de stichting van het nieuwe post- en telegraafkantoor. Uit die stukken blijkt dat die onteigening loopt over <ïe perceelen Zijlstraat 46, 44, 42 en 40 met erven en pakhuizen. Ze geldt 1 perceel zijnd© huie. erf en Pakhuis, toebe- hoorend© aan J. P. Huyboom, groot 1 H.A. 91 O.A.3 perceelen, zijnde huis. huis en eri en pakhuis, onderscheidenlijk groot 32. 58 en 90 c.A.. toebehoorende aan O. van Zalen en een perceel, zijnde huis eu erf, groot 65 c.A., toebehoorende aan H. D. Middeldorp. Bij nadere information bleek ons, dat de onteigening dezer perceelen niet betee- keni, dat 't oud© plan vatn den bouw van 't post en teilegraafkantoor veranderd is. Echter ten gerieve van cïe bewoners dezer perceelen heeft men de onteigening zoolang uitgesteld. Jubileum- Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de ineer H. Lycklama, machinist bij de stoomzeep- en par.urneriaëiifabriek „Het Klaverblad," bij deze firma in dienst trad. 's Morgens werd de jubilaris door de directie op het kantoor ontvangen en op sympathieke wijze toegesproken, waarbij zijn onverflauwde ijver en werkzin werd geprezen. Als blijk van waardeering werd hem een couvert met inhoud geoffreerd. Daarna wenschte het kantoor- en fa- briekspersoneel hem geluk en boden fraaie geschenken aan. Het overige van den dag werd in liui- *{Tïé den jubilaris wórireW toegezonden, £a- ven er blijk van, hoe. groot de belangjstel- sprineen van een tweetal cijfers. „Tavenu" 1 A'dam, en niet Andijk, kreeg den prijs 5A; en J sel',J m c, De. talrijke bloemstukken en felicitaties, ling was en hoezeer de feesteling wordt geacht, 1 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 22 Juni. P. Nieman en S. F. M._Paternotte. Getrouwd. 22 Juni. P, G. F. Reith en O. P, M. Brouwer. Geboren: 19 Juni. d. van J. O. Via Moll. 21 Juni. z. van O. Pennekamp Alders. d. van G. jW. Scholden Springveld, z. yan T. M. Raijmakers ")D erks Overleden: 20 Juni. H. Zarthoofd, 80 j., Lombardsteeg. 21 Juni, G. Stokman, 62 j., Kamperlaan. H. v. d. Velde' de Keijzer, 52 j., Gasthuisvest. B. Ver- kruissen, 67 j., Cecil ia-teeg. J, Briene —Kater, 52 j., Vooruitgangstraat. DE I.L.V.O.-VLIEGDEMONSTRATIES MET LUNA PARK TE SCHOTEN. Van 15 Juli tot 15 Augustus zal de I. L. V. O. (Internationale Lueht-Vervoer On derneming) vliegd em oust rati es geven te Schoten. Deze Dvo staat onder leiding der hee- ren Kleiboer, luit.-vliegeniers Hofstee en Lang en heeft reeds in verschillende plaatsen van ons land goedgeslaagde de monstraties gegeven, waarbij zich o. m. onderscheidden de vliegers Meinecke, Kettling en de parachutist Fahrenbach. Het vliegveld komt ter plaatse onge veer waar het circus Hagenbeek stond en om een behoorlijke landingsplaats te maken, zullen niet minder dan drie sloo- ten van 100 meter en twee eleotgedeelten van 20 meter overbrugd worden, waar voor een gewicht aan hout zal noodig zijn van 85000 K.G. Naast deze vliegdemonstraties zullen verschillende vermakelijkheden worden opengesteld, vereenigd in het Lunapark, wat wordt ingericht onder leiding eener commissie, waarvan Je heer A. Benno directeur-secretaris is, S. Kroonenberg penningmeester en de heexen Albert Bol en H. Gosschalk leden. Voor deze feesten is ook een eere comi té in wording. Op den Zwarten weg komt een monu mentale ingang met rechts daarvan een autogarage en links een fi etsenbewaar- plaats voor ongeveer duizend fietsen. Door die poort zal men in 'het Luna park arriveeren en door het Lunapark op t vliegveld, zoodat deze twee niet ge seheiden zijn zocals op de Elta b.v. Trou wens zal ook maar één entrée geheven worden, voor vliegveld en Lunapark dus gelijk. Een Beiersch muziekkorps in nationale kleederdraeht zal voor de opluistering zorgen, behalve nog de andere concerten, die zullen gegeven worden door te goe der naam bekend staande vereenigingen. Op het vliegveld komt een soort klein Zwitserland, voor bal-champètre Wat de luchtdemonstraties betreffen vermeldt het programma: spiegel-lucht- gevechten, parachute-sprongen, Ameri- kaanech vuurwerk. Dit bestaat hierin, dat op grooton afstand eenige hxiisjee j?o- Ixmwd "w or den, die door de vliegeniers door middel van bommen worden opge blazen. Verder lucht-acrobatiek, waaronder zeer sterke staaltjes van durf en koel bloedigheid. Vergeten wij ook niet te vermelden, dat er gelegenheid zal zijn om passagiersvlnchten te maken a 25 per kwartier in de lucht. De heer Bennoi, van wien wij deze me- dedeelingen ontvingen, zeid'e, dat het in het voornemen van het eomité ligt op elk vijfhonderdtal bezoekers een gratis proef vlucht beschikbaar te stellen. Dat zal, om fraude te voorkomen, als volgt plaats hebben: De plaatskaarten zijn voorzien van hetzelfde nummer als het controle- merk, dat de controleur bij den ingang afscheurt en onmiddellijk in een bus de poneert. Wanneer het aantal 500 bezoe kers vol is, geeft de bureaulist 'n sein: de bus, waarin de oontrolemerken zijn gedeponeerd, wordt gesloten, het comité trekt er een nummer uit en de geluk kige winner mag een gratis-vlucht ma ken. Wie de gelukkige as, wordt door middel van borden op het terrein be kend gemaakt. Op het vliegveld zullen nog openlucht- variété-gezelsehappen optreden en er komt een café-restaurant met een terras voor 1000 zitplaatsen. Steeds zullen drie vliegtuigen met pi loten aanwezig zijn om te vliegen. Afgescheiden van bet vliegveld wordt het Lunapark ingericht. Daar zullen o. m. gegeven worden Olympische Spelen, w. o. boks- en worstelwedstrijden. Verder zullen er zijn een Bodega met strijkje en een der grootste restau rants van de Elta, een lunchroom, beig- netekmmen, zweefmolens, caroussd, U- lusione, aeroplane, panorama, schietten ten, klein Zwitserland, 'n circus, lucht- schommels, vroolijke keuken, enz., enz. De liefhebbers voor staanplaatsen zijn legio en zelfs van menschen, die hun le ven met een parachutesprong willen wa gen De heer Benno verzekerde ons voorts, dat met groote gestrengheid gewaakt zal worden tegen het vragen van ongemoti veerde prijzen (de tarieven worden, in overleg met het comité, vastgesteld), maar ook tegen alle ongepastheid, van welken aard. Er zal ruimschoots gelegenheid zijn, voor het inbrengen van klachten, die al len zeer nauwkeurig zullen worden on derzocht. Er zullen verschillende entrée-prijzen zijn, o.m. voor élite-dagen, gewono da gen en populaire dagen, zoodat de fes tiviteiten voor geen enkele beurs onge nietbaar zullen zijn. Ook zullen abonnementen verkrijgbaar gesteld worden tot een maximum van 2000. Hot terrein wordt verlicht door twee locomobielen van 200 en 150 Ampère elk. Er komt een yerbandafdeeling op het terrein Hiermedè zijn wij aan fiefc edinfle komen van de vermelding der vele bij-», zonderheiden, die door advertenties, re^ clameplaten en berichten nog wel nadea*. zullen aangevuld worden. Voor de ondernemers is het te hopen, dat het onmisbare zonnetje zal zorgen,1 dat het feest geen fiasco wordt Tramvertraging. Zaterdagmiddag 3 uur heeft het tramverkeer 0 minuten stil gelegen vanwege een defect aar et net. Ouder vrienden. Toen S. R. in den nacht van Zaterdag op Zondag, eens goed uitgeweest was met een paar onbekenden is hij tot slot door deze onbekenden in de Rozenma- rynsteeg mishandeld en beroofd van een portemon- naie met f20. Bloempjesdag te Heemstede. De bloempjes-verkoop georganiseerd door d< vereeniging tot Bevordering der gezondheid in de Grafische vakken, heeft de som van f272,35 opge bracht. Geen lang proffit. Zondagmiddag om kwart over twee telefoneerdi de Statensche politie aan den Admiraal den Ruy- terweg, dat aldaar een „Cleveland" gestolen was en dat de dief in de richting Haarlem verdwenen was, Toen de rijwieldief een zekere Th. P. dan ooi Haarlem naderde, werd hij op de Amsterdamsch< Vaart aangehouden en zal hij naar Amsterdam worden gezonden. Twee Zwijntjes. Uit het pension „Minerva" aan de Parklaai zijn gisteren een heeren en damesrijwiel gestolen Opkoopers. Gisteren is bij de sociëteit „Vereeniging be keurd de Amsterdammer S. R. die op den openba- baren weg toegangsbewijzen voor het zangcon cours te koop aanbood. Er waren verscheidene van die opkoopers maar 't werd hun door de politie zoo lastig gemaakt, dat ze geen kans zagen ook maar één kaart kwijt te raken. Ten slotte hebben ze zich in verbinding gesteld met het bestuur en den kaartenverkooper, met het gevolg, dan de kaarten voor rekening van de opkoopers aan de Cassa verkocht-werden. Was het bestuur maar niet zoo goedhartig ge weest, dat had dit een flinke straf voor die opkoo pers kunnen zijn. Personalia. Bij het eind-examen van het Conservatorium der afd. Amsterdam van de Maatsch. tot bev. der Toonkunst, slaagde de heer Nico Hooger werf voor compositie (muziektheorie.) 25-jarig Jubileum. Gisteren herdacht de Heer P. Ozinga den dag waarop hij voor 25 jaar tot arts bevorderd werd Vele bloemstukken van vrienden en kennissen waren het bewijs, dat de heer Ozinga tot een der meest geachte artsen van onze stad be hoort. De Stadsschouwburg. In het afgeloopen seizoen zijn in den Stads schouwburg gegeven 195 voorstellingen, die door 59.987 betalende bezoekers zijn bezocht. Voorts 15 volksvoorstellingen voor 10.499 be talende bezoekers en 3 schoolvoorstellingen voor 1820 bezoekers. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De burgemeester van Haarlemgelet op art. 7 alinea 2 van het Koninklijk Be sluit van 4 Mei 1896 (Staatsblad No. 76) tot vaststelling van een Algemeen Regle ment voor de Kamers van Koophandel en Fabrieken Noodigt de kiezers van leden van den Raad dezer gemeente uit. voor zoover zij tevens aldaar bestuurder of medebestuurder zijn van een bedrijf van handel of nijverheid, en dat gedurende ten minste twaalf achter eenvolgende maanden geweest zijn, en niet voorkomen op de laatst vastgestelde kie zerslijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken in deze gemeente, hem vóór 1 Juli e. k. schriftelijk te doen blijken van hunne aanspraak om te worden geplaatst op de lijst van kiesgerechtigden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken al- hier. Daartoe moet behoorlijk worden ingevuld en onderteekend een voor die aangifte vastgesteld formulier, dat van heden al kosteloos verkrijgbaar is ter gemeente secretarie (8e afdeeling) op werkdagen van 92 uur en hetwelk vóór den ie Juli e. k> aldaar weder moet worden ingeleverd. PROVINCIALE STATEN VAN NOOR HOLLAND. Gedeputeerd© Staten van Noord-Holla.nl stellen voor goed te keuren, de begroot!nj der Provinciale inkomsten en uitgaven dienstjaar 1921, ten bedragt van ƒ17.071.420. De opbrengst der belastingen wordt ge raamd op 5.191.800 en zullen als volgt moeten verkregen worden: 34 opeenten op de gebouwde, 34 opcenten op de ongebouwde eigendommen: 34 opeenten op de hoofdsom der porsonoale belasting: 17 opcenten OP de aanslagen der belastingplichtigen, bedoeld: bij art. 1 a. der wet op de Inkomstenbelas ting 1914, belastingjaar 1921. 1922: 17 op centen op de hoofdsom der vermogensbelas ting jaar 1921, 1922. Ondear de uitgave der Provincie is o.m. 160000 voor jaarwedden aan ambtenaren en bedienden bii d© Provinciale Griffie; 12900 voor ambtenaren bii de Waterstaat; rente en aflassinsen van aangegane geldleen ningen 3.878.445: pensionneering en ver zekering van Ambtenaren f 68700. krank zinnigenverpleging enz. 2565690, subsi dies 171840. Ter goedkeuring wordt o.m. aangeboden een 2© suppletoire begrooting van bet zie kenhuis nabij Santpoort, groot 508396. w.o. 424846 voor reorganisatie der geheele mecbarriscb© installatie van het Zieken huis. aanl&g eener rioleering en bouw van, een rioleering en bouw va.n een rioolverbin- dingsinrichting. en suppl. begrootte,g van duinen en bosch, waarop o.m. 20000. Voor uitbreidingswerken: 12500 voor 't bouwen van een badhuis: 1700 voor eer tennisbaan en f 2500 voor bet aanleggen van tuinen. Voorgesteld wordt, te geven 200 subsi-: die aan bet Openluchtmuseum te Arnhem, en 500 aan bet Amsferdamseh Genoot schap tot bevordering der koepokinenting bij minvermogenden. Gedep. Staten stellen voor. de gelegenheid tot bet plaatsen van krankzinnigen uit dezfl provincie uit te breiden door overeenkom sten te treffen met Huize Assisië te Uden» hout van 40 plaatsen en met de Ve-eetugmfl tot Christelijke Verzorging van krankzia nigen in Nederland te Utrecht voor ba plaatsen voor mannen en 10 voor vrouwen» (Wordt vervo.gdJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 8