Marktnieuws. LJit den Omtrek. HAARLEM. Amsterdamsche Beurs. Telegrammen ZANDVOORT. Gemeenteraad. Maandag avond kwam de Raad in openbare vergade ring bijeen. Afwezig de heer M. Koning. De heer Zwaan be .oogt, dat de notulen in zake de kwestie tusschen hem en den. wet houder Slagveld zeer eenzijdig zijn gesteld. Hij wenschie er opname van, dat de wethou der Slagveld te kennen, gaf te zullen weige ren voor een raadscommissie te verschijnen, indien deze werd ingesteld. De heer Bramson geeft eveneens zijn mis. loegen over de notulen te kennen, en zegt, lat de Haarlemsche couranten de bewuste laak uitvoeriger en beter hebben vermeld; hij geeft in ernstige overweging in het ver volg een stenografisch verslag; te doen ma ken. Medegedeeld wordt, dat koninklijke goed- leuring is verkregen op de jaarwedde van Jen commissaris van politie, welke is vast gesteld op f 3500f 3800; vooits, dat door Ged. Staten is gehandhaafd de bestreden aanslag van L. B. Ze'denmst te Amsterdam, dat vernie.igd is de aanslag van mevr. H. P. Leeser—Hymans te Amsterdam, en dat de aanslagen van A. Koper Jcsz. te Zand- voort en van L. J. A. Smit, te Amsterdam, respectievelijk zijn teruggebracht oo 4100 en 21.800. Aan de gymnasiiekvereeniging „Oefening staalt Spieren" weid vergunning verleend ge bruik te maken van het gymnastieklokaal van school C. Onder intrekking van de verordening tegen de beperking der woongelegenheid werd een andere, be er geredigeerd, aangenomen. De heer Bramson verzocht B. en W. arang te willen uitoefenen op een snelle goedkeu ring; zulks met het oog op te Zandvoort leeg staande nieuwe huizen, die men wel verkoo- pen doch niet verhuren wil. Toeges.aan weid de door ons reeds ver melde subsidie van f 100 over 1020 in zake ma'aria'beslrijding. De heer Molenaar zal voor dit subsidie niet veel te voelen, aangezien Zandvoort vrij van malaria is; de heeren Bramson en Zwaan zetten uiteen, dat het gevaar geenszins denk beeldig is. dat de malaria van uit 't besmette deel van Noord-Holland in Zandvoori ge- importeerd wordt. De wethouder van der Plas, ook van deze meening, zei, dat B. en W. zich nog niet hadden wi.ien laten binden voor de verlano-^ bijdrage over de gevraag de jaren, maar wilden afwachten, welk ver loop de bestrijding nemen zou. Aan drie nieuwe zijstraten van den Boule vard Paulus Loot wenden, overeenkomstig' "iet voorstel van B. en W.. de namen gege- ea van Frederik Hendrikstraat. Heinsius- jtraat en Van Oldenbarneveldistraat. en de nieuwe straat tusschen Trambaan en arbei derswoningen bekwam den naam van Prin- jesseweg. De behandeling van het volgend punt be. jtrof het tot dusver gevoerd administratief be- iheer van het Burgerlijk Armbestuur. Tenge volge van de toenemende armlastigen en de 'duurte der middelen van bedeeling sloot de /ekening van dit college over 1919 met een jadeelig saldo van 2393.01%. In plaats kan in den loop van dat jaar verhooging van subsidie aan te vragen, bleef men toch juiigeven en vxaagt thans genoemd saldo als. subsidie tot döcKing van het tekort. In den nood aan contanten was uit bet toegestane subsidie over 1920 reeds een duizend gulden aangewend tot stopping van het hiaat yan 1919. De heer Bramson meende d'at de boeking der posten allesbehalve correct en 't geheel een Janboel is. Hij wilde eerst de rekening 1919 volkomen in orde zien en daarom voor eerst niet meer dan de gebruikte duizend gul den aan subsidie toestaan. Voort wilde hij het administratief beheer onder controle bren gen van den gemeentelijken accountant. B. en W. hadden tegen dit laatste geen bezwaar, en de voorzitter gaf te kennen, dat het in de bedoeling lag de ten dienste van 1919 verbruikte duizend gulden van het voor gestelde subsidie gewoonweg af te houden, waarna de post zh.s. weid aangenomen, Daarna werd de rekening over 1919 van het Burgerlijk armbestuur goedgekeurd tot een bedrag van f 8151.96% aan uitgaven, tegen een bedrag van 5758.95 aan inkom sten; het nadeelig saldo gedeki door een buitengewoon subsidie van 2393.01%. Z. h. st. werd daarop een wijziging vast gesteld in de Algemeene Politieverordening'. Volgens deze zullen motorrijtuigen met meer dan twee wielen en niet voorzien van gummi- of luchtbanden een maximumbelasting mogen hebben van 3000 K.G.; zijm ze wel van zul ke banden voorzien, dan mag de maximum- belasting 7000 K.G. bedragen. Tijdens het vervoer zijn ze steeds onderworpen aan de verplichting gewogen te worden ter plaatse, door den politiebeambte, die 't vehikel aan houdt. aan te wijzen. Overtreding is straf baar met een boete van hoogsiens 26 of hechtenis van ten hoogste zes dagen. Bij de rondvraag erlangt de heer Van der Mooien toezegging dat het trottoir dei Kostverlorensuaat zal worden doorgetrokken en de hiaten aangevuld. Zoowel hij als de heer Molenaar en later ook de heer Siegers arongen aan op volle diger uitoefening van den Reinigingsdienst, vooral wat aibraakrommeJ en verkapte mest vaalten betreft. De heer Biamson beweerde, dat zekere Van der Mije dien rommel op zettelijk aanbrachi om zijn huurders uit een hok van een woning te krijgen, dat hij nl. Van der Mije zeil in gebruik wilde nemen. De voorzitter toonde met behulp van staten aan dat op netgeiijke dingen gelet wordt en er reeds verbetering was aange- biacht; welk laatste echter bestreden werd. De wethouner Van der Pias bleek van mee ning, dat de raadsleden van de rondvraag geen Manusie-van-alles moesten maken, maai beter oeden hun op- of aanmerkingen schriftelijk bij den Reinigingsdienst kenbaar ie makqp, wat den lieer Siegers de vraag ontlokte, wanneer en waar oe ge.egenheid daartoe openstond, waaiop de wethouder ant woordde: We zien elkaar vaak genoeg. De heer Molenaar drong voorts aan op besproeiing der straten vooral in de morgen uren. De heer Zwaan wenschte door voortdurende besproeiing de begi aaipiaats-woestenij 'n be ier aanzien te geven. De vooizitter trok sterk in twijfel, of besproeiing iets helpen zou. De neer Zwaan herinnerde er aan, dat men 30 jaai geleden den bootnaanplam te Zanavoort een heisenschtm achtte en dat tocli gebleken is. dat men bii voortdurende zorg wei dege lijk boomen op de badplaats heeft kunnen krijgen. Voorts wees de heer Zwaan erop, dat de prijzen, toe te kennen aan de leerlin gen van den gemeentelijken teekencursus, zich ztei lane laten wachten; waarop de voor zitter mededeelde dat een viertal prijzen was aangekoaiu. De wethouder Van der Plas sprax daarap met vee; lof over de resultaten van dit onderwijs, blijkend uit de tenloonge- s.dde teekeningen der leerlingen, wat den weincuder Slagveld tot de opmerking bracht, dat de heer Zwaan geen oordeel meer dien- ik ie veilen over dingen, die hij niet gezien heeft, waarop de heer Zwan zeide. dat het indertijd al.en schijn droeg, dat het werk dei- leerlingen hei daglicht me, verdragen kon. De heer Van den Schinkel bracht het uri noir in het Poeliersslop ter sprake. Het bleek, dat B. en W. het verwijderen willen, mits de hoen. waar het staat weggemeiseld wordt. De heer Bramson drong aan op het in distributie stellen van de nog voorradige hoe veelheid hout en turf. De voorzitter gaf te kennen, dat hem niets aangenamer zon zijn, dan er tegen billijken prijs, afgeholpen te worden. Ten slotte drong de heer Bramson er sterk op aan. op drukke dagen de Kerkstraat vol komen te sluiten voor het verkeer met auto's en motorfietsen. In aii vei'band wees de heer Van Helden erop, dat hei waarschuwingsbord aan dt Haarlemmerstraat door de boomen bedekt woidt. De voorzitter, herinnerend aan dte klachten van oe heeren Molenaar en zwaan, zei, oat aan de Piet Heinstraat geen boomen staan en men ondanks het bord, de straat toch maar afrijd, waarop aangedron gen werd op het plaatsen van verkeersagen ten. Tenslotte ging de Raad in besloten zitting over tot het behandelen an belasiingieclames. BEVERWIJK. De aardbeien. Dinsdag ver trekt een schip geladen met aardbeien naar EngelancL Het is de N.V. Palp- en Jamfabrieken (Gebrs. Doeten) alhier die deze onderneming aandurft, waarvoor hulde, omdat elke nieuwe wijze van export uitbloei beteekent van de aardbeiencultuur. De firma heeft drie sche pen in de vaart gebracht, welke gedurende de campagne blijvend af- en aanvaren. De eerste lading bevat 125.000 K.G. aardbeien. Op de vingers is wel na te rekenen, dat op die wijze voor een kapitaal reeds naar En geland gaat. Intusschen zit de Jacunda. die haar opslag plaatsen dit iaar op de Meer alhier en dus niet te Ve'sen gevestigd heeft, evenmin stil. Ook zij koopt enorme massa's aardbeien o" en maakt ze vaardig voor de overzeesche reis. ij 1 -e tuinders zijn in hun nopjes. Gebrek aan koopers is er niet. maar evenmin gebrek aan koopwaar. Vooral na het malsche regen tje van Zondag op Maandag heeft de over vloedige vrucht een kostelijk aanzien gekregen en levert zij enorme prijzen op, welke gaan tot 80 a 85 ct. per K.G. BEVERWIJK. Militaire-Vereeniging. Op initiatief van onzen voiijverigen kape laan den W. Eerw. heer Knots, is men ge komen tot ©prichhrvg van een miliiake-ver- eemging anrier. Met veel moeite heeft dé goede priester van de bovenzaal der K. S. A. een aardig vereenigingslokaal gemaakt. Stoe len. tafels, buffet, leestafel amusement-arti kelen. alles is er. En wat nog ontbreekt zoo leidde de directeur kap Knots den avond in. zal er komen: biljart, piano enz. Aanwezig waren de Hoog Eerw. Deken van Beverwijk. Hoofdaalmoezenier Evers, Aalmoezenier Noordman, een tweetal onderofficieren en circa 23 soldaten van de twee nabije forten. Na doel en nut der Militaire-vereenigin gen op de hem eigen hartelijken toon te heb ben uiteengezet, wandelde de hoofdaalmoe zenier tusschen zijn jongens om en wisselde gezellige gesprekken met hen, terwijl sigaren en dranken circuleerden. Nog sprak majoor Noordman wijzend op de gevaren der straat en den jongens op liet hart drukkend trouw en stipt tot vreugde hunner ouders en tot eigen geestelijk en lichamelijk heil op te ko men naar het militairen-tehuis. Zoo werd de kern van een bloeiend Katholiek leven tus schen de militairen uit den omtrek gevormd en ging een der hartewensdien van den nieuwen directeur in vervulling. Moge rijn werk groot worden. Vermeld dient nog. dat alle aanwezige militairen dienzelfden avond te biechten gin gen en Dinsdagochtend aan de H. Disch werden vereenigd. Hup directeur zorgde voor een bescheiden feestmaal na afloop der ker kelijke plechtigheid in hun vereenigingslo kaal op de bovenzaal der K. S. A. 1JMUIDEN. Het bericht van de Vissche- rij-courant, dat j.l. Zaterdag een deputatie uit de Reeders- en Vischhandelveretnigingen alhier naar Berlijn zou vertrekken, is onjuist. Er is nog geen deputatie vertrokken en 5t is ook niet bekend wanneer deze zal gaan. MEDEMBLIK. Het groote heerenhuis van den heer C. Ruigewaard is bit onderhand sdien verkoop overgegaan aan den heer Kruimel. Notaris alhier. MEDEMBLIK. Alhier zijn vele gezinnen ongesteld, door het gebruik van karnemelk. Zeer veel personen hebben zich onder dok ters-behandeling moeten stellen. De politie stelt een onderzoek in en heeft een monster karnemelk opgezonden. EG MOND AAN DEN HOEF. Door een comhinalie is een stuk duingrond aangekocht ien noorden van den straatweg naar Eg- mond aan Zee. om dat terrein in te richten tot villapark. De zaak is wel grootsch van opzet, en zoo ze tot uitvoering komt. van zeer veel belang voor onze gemeente. Het plan bestaat het geheel met wegen te door kruisen en daaraan tal van villa's te bou wen, elk omgeven door een tuin. Bovendien komt in het ontwerp o.a. een hotel-pension vo°r. Als bijzonderheid kunnen we hieraan nog toevoegen, dat het de bedoeling is. de hui zen in een soort cemeirt-beton met sintels op Engelsche wijze op te trekken, waar door men hoopt sierlijke en degelijke wonin gen te krijgen, waai van de koopprijs vocu betrekkelijk laag zal bliiven. ÉGMOND-BINNEN. In plaats van oen deer M. Kaptein, die als zoodanig ontslag heeft genomen, werd gekozen lot Ud van hei Bestuur van den Sammerpoldert de lieer W. Ligthart en tot voorzitter de heer J. Noort. De lieer P. Groen werd als bestuurslid her- kozen OVERVEEN. Fruitdieistal. De heer J. G. K. fruit- en groentenhandelaar alhier, kwam. in ziin pakhuis komende, tot de ontdekking, dat fruitliefhebbers ten zijnen koste, zich hadden verrijkt met een gedeelte van den aanwezigen fruitvoorraad. OVERVEEN. Posterijen. De heer C. J. van Teylingen commies-titulair aan het post- en telegraafkantoor alhier, is met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar he t kantoor te Hscirlsni BLOEMENDAAL. Poging tot inbraak Door het vernielen van een serreiuit, heeft iemand gepoogd n? te breken bij de fa milie W. op den Midden-Duin-en-Daalschen weg. Nietswordt vermist. BLOEMENDAAL. Ontvreemd., bij den heer K. op den Busken Huetiaan worden ver mist eenige zilveren lepe.s en vorken, bene venseen paar kinderscboenties. HALFWEG. Zondag 27 Juni a.s. zal de muziekvereeniging ..Eensgezindheid" deelne- men aan bet concours te Hoorn. Van harte wenschen wii de 6lLcces,toe- HAARLEMMERMEER. Raadsvergade ring. J.l. Woensdagmiddag om vijf uur ver gaderde de Raad dezer gemeente in openbare zitting, nadat daaraan een bestoten vergade ring was voorafgegaan Aanwezig waren I5 loc en; afwezig waren de heeren Scheffer en Dokter. De notulen van het verhandelde in de ver gadering van 11 i-L werden goedge- Ingekomen was een verzoek van Mej. G A. Ostendorf om eervol ontslag als onderwijze res an school 7. Dit ontslag werd verleend tegen 1 September a.s. Daarna werd aangenomen een voorstel van B. en W. om ten behoeve van het gemeen telijk electriciieitsbedriif bij een bankconsor- tium een geldïeening aan te gaan. groot f 1.309.000. Vervolgens hadden, met het oog op het af- slui.en van den dienst 1919 eenige financi- eele regelingen plaats. Daarna rondvraag, waarvan geen der le den gebruik maakte. HAARLEMMERMEER. Politie. De poli tie te Nieuw-Vennep maakte proces-vei baal op tegen een paar vreemdelingen d;e zich dronken op den openbaren weg bevonden. Tegen eenige motor-rijders werd proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder rijbewijs. Iemand te Hoofddorp werd geverbaliseerd wegens overtreding van de I linderwe. (het in voorraad hebben van een hoeveelheid benzine, zonder vergnning.) Verschillende personen werden bekeurd wegens het rijden zonder licht na ..bezetten tüd." BENNEB ROEK. Emsda avond verga derden de Bloemistarbsidersvereen. „St. Jeroen", in het R- K. verenigingsgebouw. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd ter bespreking van liet arbeiders- contract en de loonbasis. Na een now geaniu.eerde bespreking Werd1 besloten, In deze geheel met het hoofdbestuur mede te gaan en de con tracten, afgesloten op f 24 per week, met de patroons to handhaven. Bij het af- loopen van deze contracten zal dus een nieuwe loonciseh met deze patroons kun nen besproken worden. Dit alles geldt hoofdzakelijk tie con tracten afgesloten tusschen de R. JL pa troons. Bij het afsluiten van' een contract tus schen de Christelijke en neutrale patroons organisaties en de arbeiders, zal nu ge steld worden een loon van f 26, omdat deze het contract niet teekenden. Als verhuringstijd vond men algemeen 1 Mei de beste tijd daarvoor en zaL men trachten op dit punt ook met de patroons overeen te komen. Er zal zoo krachtig mogelijk met het hoofdbestuur medegewerkt worden, om de rechtspositie der arbeiders in het bloem bollend edrijf en wat daarmede aanver want is te verzekeren. Het komt ons voor, dat, waar het eenigszins mogelijk is, de patroons in de ze wel moeten trachten met de arbeiders tot een goede overeenkomst te komen, daar de arbeiders in het land-, tuin- en bloembollenbedrjjf tot de minst betaal den behooren. Terwijl de toekomst van deze menschen meer onzeker is dan van welke categorie van arbeiders ook. Tot de verkiezing van twee leden van het bestuur kon niet worden overgegaan, daar geen candidaten .waren ingekomen. Na eenige moeilijk te volgen bespre kingen omtrent het beleid van den voor zitter, sloot deze de tamelijk goed bezette vergadering met den Ohristelijken groet. VOGELENZANG, Naar de Missie. 3 Juli a.s. zal einze oud-plaatsgenoot de Eerw. Br. Martianus Nuijens, per sa. In- suLia.de v. d. Botterdamsche Lloyd naar Java vertrekken, met bestemming Soe- rabaja, alwaar hij zich aan het onderwijs zal wijden. "moeofflSi <5© ioeiien R. Kr aak mam. leeraar i»an <Le wntacbtesahool te Haarlem, em G. 'A. Groote Haar. inspecteur va a. het mid delbaar onderwijs te Haarlem. Obstructie tegen de uitvoering der, I. W. met gevolgen. r Onlangs is voor dien kantonrechter te Haarlem het eerste proces-verbaal be- 'handeld terzake van een overtreding der •Invaliditeitswet. Dit proces-verbaal was opgemaakt tegen een verzekerde, die niet aan zijn verplichting had willen voldoen, om zijn vervallen rentekaart bij den Raad van Arbeid in te leveren. Dinsdag 22 dezer, zijn in de zitting van bet Kantongerecht te Hoofddorp twee overtreders der I. W. trader verhoor ge nomen. Eén, een werkgever, wegens het niet voldoen aan zijn verplichting om op do rentekaarten van zijn twee arbeiders renJezsgels te plakken; 'n ander, ook een werkgever, ter zake van liet niet willen geven van inlichtingen aan ambtenaren bij. den Raad van Arbedd. J.n het eerste geval heeft tic ambtenaar van het Openbaar Ministerie tweemaal £5 gulden boete of tweemaal 35 dagen hechtenis geëïecht; tegen den tweeden overtreder vroeg liet O. M. 50 grilden boete of 25 dagen hechtenis, onder ver klaring; „dat de obstructie tegen de uit roeiing dei-1. W. diende gebroken te wer den". Een en ander moge aan onwilligen Ver waarschuwing dienen. Het Lustrumfeest van tien L.T. B. Heden viert do alom bekende L. T. 13. (Land- en Tuinbouwbond) zijn eerste lus trum. Op ocht Roomse he wijze werd de dag begonnen met een plechtige H. Mis in ie St. Jozefs kerk aan de Jansstraat, waarbij eenige honderden leden tegen woordig waren. Do H. Mis werd opgedragen door den geestelijken adviseur, den Z.Èerw. Heer Rector liorsboom, geassistecd door de WelEew. Hoeren Boks als diaken en Lükn als subdiaken. Op waarlijk fraaie wijze voerde het zangkoor dc Missa Triumphalis van Pe- rosi uit. Na afloop verspreidden zich de leden, om om half één voor de feestvergadering in de sociëteit „St. Bavo", waarbij ook Z. H. Monseigneur CaJlier aanwezig zal ijn, saam te komen. Door de goede zorgen van de firma P Prcijde, uit de Kamperstraat en van de uiroetic van „St. Bavo", is do grwtc zaal in een ware bloemenhof herschapen, In de streelende schakceringen van wit <m rose, diepen overal rond zacht groenige palmen op, terwijl op de tafeltjes de lxm- quetten rezen in de zaal de heerlijkste leuren mengen. Langs de wanden even eens groen en bloemen en kleurrijke "•aautjes, terwijl in de verte op 't podium de bestuurstafel verscholen gaat. HAARLEMMER'LIEDE. Statuten. Staats courant 119 bevat de statuien van de burger wacht van Haarlemmerliede enSpaamwoude. Zooals bekend is Br. Martianus thans onderwijzer aan het instituut Bint Louis te Oudenbosch. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. (Vervolg.-) W aterleidingbedrof. Gedeputeerde Staten vragen voor het Pro vinciaal Waterleidingsbedrijf een bedrag aan van 2314000, voornamelijk bestemd voor de drinkwatervoorziening in het zuiden der Provincie. Hierbij zal gestreefd worden naar samenwerking met Amsterdam en Haarlem, teneinde hunne waterwinplaatsen op zoo voordeelig en economisch mogelijke wijze voor de drinkwatervoorziening bezuiden het IJ in deze provincie aan te wenden. Zoo wordt onderhandeld met Amsterdam om Hui zen, Blaricom en Laren vanuit Westerveld te doen voorzien en Bennebroek en Vogelen- zamr vanuit bei ei uJumet 's-Graveland is overeenstemming bereikt voor de watervoor ziening van Kortenhoef. Zoodra de mogelijk heid bestaat zullen ook andere gemeenten aan het provinciale buizennet worden aan gesloten. De geheele uitgetrokken som be- draajrt 1,796.000. Voor overneming van het buizennet der N. V. Bouwexploitatio Mij. Bergen aan Zee. wordt 24,400 vereischt; en 400.000 wordt geraamd voor mogelijke voorziening van de gemeenten Oudorp. Koe dijk (gedeeltelijk), en St. Paneras. die aan het plaatselijk net te Alkmaar en van de ge meente Eemond-Binnen, die aan het weldra aan te leggen net van Heiloo zal kunnen worden aangesloten, zoomede voor uitbrei ding der plaatselijke netten te Alkmaar en Bergen. Voor verbetering te Wijk aan Zee wordt 15000 uitgetrokken. Geraamd wordt dat beDoodigd is voor de watervoorziening van Noord-Holland Noord 425,000 voor Noord-Holland midden 15000. voor Noord- Holland Zuid 1796000. Dinsdagmorgen werd de geschorste ver gadering voortgezet. Tot Statenlid werd toe gelaten de heer W. v. d. Valt. gekozen in de vacature mevr. Caderius-v. Veen. Het nieuw benoemde lid nam daarop zitting. Aan de orde was de behandeling v«n het ai6uwe pensioenreglement. De heer Siingenberg deelde mede dat op het ambtenarenreglement in de commissie van ondrzoek vele bedenkingen ziin gemaakt waaronder zeer vele van principieelen aard. Namens de commissie van rapporteurs deel de spreker mede Oat zü er aan twijfelt of de voorbereiding van betreelement wel zoo vlug zal vorderen, dat het reglement op 13 Juli zooals men voornemens was zal kunnen be handeld worden. Spx. stelt daarom voor de buitengewone zitting te sluiten, na behan deling van pensioen- en ealarisreglement en het ambtenarenreglement in de maand Sep tember te behandelen. De Voorzitter zegt het rapport te zullen afwachten, opdat Gedeputeerde Staten, naar bevind van zaken dan een beslissing zullen kunnen nemen. De heer Bomans merkt op, dat 29 Juni een dag door den voorzitter bepaald, tot voort zitting van de buitengewone zittingen, een Ier weinige Katholieke feestdagen is. Spr. zal zich nu niet tegen die zitting verzetten, maar verzoekt in hot vervolg met dergelijke bizwarnn te willen rekening houden. De Voorzitter zegde dit toe. Het was hem Jitinaal ontgaan dat er bezwaren konden /Lin. Daarna werden verschillende wiïzïngen in liet Pensioenreglement behandeld. De heer Lief ti nek verdedigt ««n amendement van hem en andere Statenleden om de maximumgrens van de salarissen van het pensioen (nu gesteld op 4000). te doen vervallen, en voor het weduwen- en weezen- pensioen de grens eveneens te doen verval len (nu 1200.) De heer Kooiman voelt voor de rede- r.eering van ben heer Lieftinck, maar wil de ciifcrs 4000 en 1200 wiizigen in 5000 en 1S00. Hii legt dat vast in een amende- ment. De heer Hoer kens T h u s s e n meent dat de heer Kooiman dan consequent het idee van den heer Lieftinck kan over nemen. Do heer Yan Eizeaga vraagt of f van Gedwp. Statan ecu voorstal is t« wach ten om tegemoet te komen in de lage pen< sionneering van de "thans gepenadonneerdl ambtenaren der provincie. De Voorzitter zegt, dat dit buita f de orde is. intusschen verklaarde d© hee Gerhard, dat Gedep. Staten van plan zijt om ©en verhooging van den duurtebijskq voor de ge p en s ionneer de ambtenaren te be vorderen en wel tot bO Verder© toezeg! gingen zijn uit den aard der zaak moei lij) te geven. De heer Gerhard bestreed het amen, dement Lieftinck. waarop de heer Kooi, man verklaarde, niet overtuigd te zijn door den heer Gerhard. Hij zal stemmen voor het amendement-Lieftinck. Intusschen dien de spr. zfia amendement in, om ingeval het amenoemen t-Lieftinck wordt verworpen, de Staten in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over de grens, zulks in verband met de aanhangig© loonsherziening. Het amende men t-Lieftinck werd verwor pen niet 4528 st. Het amendement-K 0 0 i m a n werd aan genomen met 5617 st. Salarisreglemcnt. Aan do orde is die behandeling van hat salarisreglement. Alleieerst werd aan de orde gesteld de vraag van het kindorsupple- tieloon, tot welks invoering de heeren Heerkens Thijssen c.s. een voorstel hadden ingediend. In verband met den pensioens grondslag wenschte de heer Heerkerur Thijssen dót te noemen kinderbijslag. De heer Heerkeps Thijssen, ver dodi.gde ziin voorstal met een kort betoog zich voorbehoudende op mogelijke theoreti scha beschouwingen terug te komen, ah naartoe uit de vergadering aanleiding werd gegeven. Mevr. Aukes-T immer zette het af-< wijzend standpunt uiteen van de vrijzinnige vrouwen, en de vrijzinnige club. De heer C e t o n kwam ©r tegen op. dai de syndicalistische arbeidersorganisaticr niet tot het overleg waren uitgenoodigd Hij bepleitte inkrimping van het aantal klassen in het salarisreglement. Hii ver klaard© zich ook tegen kindersuppletieloon, omdat het in deze maatschappij practiseb onuitvoerbaar is. Hierna werd gepausoerd. Om half twee word do vergaoeffing her opend. Medegedeeld door „De Spaarnebank". Do beurs opende heden: •Staatsfondsen: 5 Nederland 8;. 6 fpd'ië 100. Culturen; Koloniale Bank 387; Indischs Bank 346; Vorstenlanden 422; EL V. A. 995. Industricele Waarden; Insulinde 01i« 221. Oliewaarden: Koaiuklijke 673: Consolt 321; Orion 89. Tabakken: Amsterdam Deli 43; Besoekl 180; Rotterdam Deli 309; Medan 301. Rubbers: Amsterdam Rubber 257; Dell Batavia 176; Nederl. Rubber 133; Rott. Ta* panoeli 151. Seheepvaartwaarden; Holl. Am. Lijn 413; Holl. Boot 190; Koninklijke Holland- sehe Lloyd 170; Japanlijn 334. Paketvaart 229; Scheepvaart Unie 278; Marine 37. Amerikaansche waarden: Hide and Lea ther 103; Steel 105; Smelting 69. Anacon da 126; Cigar 74K; Atchison Topeka 88; Voting Rails 24J4. Denver 7; Southern Pacific 102; Union Pacific 128K. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 11.—; Berlijn 7.70; Parijs 2.—; Bazel 50.75; Weenen 2.Kopenhagen rti.90; Christiania 48.80; Stockholm 61.20. HET PROGRAM VAN GIOLITUT. PARUS. Het programma van Giolittl kan volgens de Fransche bladen als volg# worden samengevat: Wat de buitenlandsche politiek betreft zal de Regeering streven naar een sa mengaan met de geallieerden, -waarbij ech ter een politiek gevolgd zal worden, die aan de overwonnenen toestaat zich te her stellen en hun plaats in Europa te her nemen, en aan Italië de balooning geeft), waarop het meent recht te hebben voor zijn deelneming aan den oorlog. De binnenlandsche politiek zal gerichtl zijn op handhaving van orde en veiligheid verhooging van belastingen op de oor logswinsten, herziening van de oorlof- contracten, afschaffing van de aamdeeien aan toonder, een agrarische hervorming! en uitwerking van sociale wetten. DE STRIJD BU ISMHX OONSTANTiNOPEL. Den geheelen dag» en nacht hebben de Engelsche pantser schepen de ste.lingen der nationalisten te Ismid beschoten VERTEGENWOORDIGERS TE BERLIJN; LONDEN. De geallieerden hebben te Boulogne besloten zich van 1 Juli af te Berliju door ambassadeurs te doen verte genwoordigen- BEVERvvIJK. .Veilinuoericht »un R .TC Coöp TuLndfersvereenunnc .Jienue- merland. Selderie, per bos 0.04—O.OC. Wortelen, per bos 0.080.14. Rabarber, per bos ƒ0.06—0 13. Aspenres. dik wit. per bos 0.40—0.00. Aspernes. dik blauw, per bos 0.2O—0.33. Sla. per kist 0.40— 1.30. Doppers. 100 pond, 9—13 Lapu- sijnders, 100 pond J 1014. Peulen, IOC pond 49. Tuiuboonen 100 R.U.. J o 10. Aarbeien. 100 K.O. 40—63. Postelein. per ben f 0.30 0.50. HAARLEM, 21 Junu Grcentenniarkt Bloemkool, f 0.14—0.O6 per stuk. Anduvie, 0 040.02 per struik. Spinasie. J 0.9O 0.60 per mand. Salade, ƒ0.04—0.01 per krop. Komkommer, 0.12—0.06 per stuk. Mc.te- len, 0.14—0.00 per bos. Postelein. 1.2U— 0.80 per mand. Rabarber, ƒ.16O.OS per bos. Asperges, 0.70- 0.30 per bos Doperw ten. 2.40—1.30 per zak. Peulen. J 1—O öU per zak. Aardbeien, 2 501.80 per slof. Kersen, 0.45—O.40 per pen-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 3