Parlementaire Kroniek Uit den Omtrek Amsterrïamsche Beurs. Laatste Nieuws Süi-iitU SUHOENwtni frlAARhfcM. B.JONCKBLOEDT. voor CASES, HESBEM en KINÜEBEH. VERKEER EN POSTERIJEN Uit onze Oost EERSTE KAMER. TWEEDE KAHEH. in PracMsorteerjng vanal de goedkoopste tot de beste genres. Marktnieuws. vOOaMLtn P W TWttHUIJSCN ÖARTEUOGI55TRM7 N? 27. TlLLPnOO" N? I77Q «aarbij niet voor minstens 10 pCt. zulk een bankinstelling zal betrokken zijn. Het is de bedoeling, voorshands niet vesrder te gaan dan tot een totale cre- dietverleening van 3.500.000. Yoot bet verlies, dat de Staat bij de credietverlee- ning zal kunnen lijden en voor die verdere noodzakelijke onkosten der te scheppen organisatie, wordt op den dienst van 1920 een bedrag van 250.000 uitgetrok ken. De kierbedoelde uitgave komt geheel ten laste van den crisisdienst, zoodat de gewone dienst daarmede niet wordt be last. EEN OPBRACHT- De directies der Ned. Spoorwegen heb ben opdracht gegeven, dat voor niemand van het personeel de wekelijksche rust dag nxag worden ingetrokken en dat ten jpoedigste de nieuwe voorschriften om trent de dienst- en rusttijden voor het personeel zijn in te voeren. ALS PROTEST. Uit Indië wordt door Aneta geseind, dat de Volksraad met 15 tegen 10 stem men een amen-dement-Labherton beeft aangenomen, om 't aandeel van Endië in Ie kosten van den aanbouw van onder zeeërs, schepen en aanschaffing van rliegmaterieel te verminderen met 2 mil- loen, omdat Indië in de kwestie van den afbouw der kruisers Java en Sumatra uiet gekend is in strijd met bet Kon. Be sluit van 27 Juli 1896. Donderdag, dus morgen, om 2.30 uur n.m., zal de Eerste Kamer in openbare vergadering bijeen komen voor de behan deling van gereed zijnde wetsontwerpen. Vergadering van 29 Juni. Buitengewoon Oorlogskrediet. De beer K. TER LAAN. S.D.A.P, ver klaart zich tegen het toestaan van het orediet van 58 millioeb. De heer A.' P. STAALMAN. Char. D„ ral tegenstemmen omdat het aangevraag de geld reeds goeddeels is uitgegeven buiten weten van den Staten-Generaal, dienen een motie in, vragende om onder steuning van tijdens de mobilisatie al gekeurden. De beer DUYMAER VAN TWIST, A.-1L, steunt de motie. Minister POP betoogt de nood zakelijk heid der aangevraagde uitgaven die groo- tendeels noodig zijn voor de kostwinners- rergoedingen, de vergoedingen aan de spoorwegen en verder .voornamelijk een gevolg zijn van prijsstijging en loonsver hooging. De motie-Staalman acht de Minister Eractisch moeilijk uitvoerbaar. Deze zou ovendien onbillijk zijn ten aanzien yan de voor 1914 afgekeurjien. Evenwel acht hij haar sympathiek. De motie is zonder stemming aangeno men. De heer VAN ZADELHOFE S. D .A. P. ▼erzet zich tegen den post yan f 50.000 voor de Vrijwillige Landstormcommissie, Hij verdedigt een amendement om dien post te schrappen. De heeren DUYMAEJt ,VAN TWIST en 8NOEGK HKNKEMANS C. H. verwonde,- ren zich over dit voorstel tegen het in stituut dat de kern js .van ons aanstaande volksleger. De heer MAROHANT, V. D. ziet in den Vrijwilligen Landstorm een uitnemeasd in strument ter bestrijding .van woelingen. De heer SCHEURER beetiiidt eveneens het amendement, dat nader wordt verdie- <iwd door den heer K. TER LAAN. DE MINISTER zal den vrijwilliiren land storm zoo krachtig moge ijle steunen. Het voorstel van den Voorzitter om niet te repliceeren wordt aangenomen met 45 tegen 16 stemmen. Het amendement-Van Zadelhof! wordt verworpen met 41 tegen 18 stemmen. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 48 te gen 17 stemmen. Buitenlandsche Zaken. Bij de supple bol re begrooting voor Bui- senlandsche Zaken verdedigd; de heer DE JONGE. S. D. A. P. een amendement tot schrapping van 10.500 voor militaire attaché'» te Parijs en Berlijn, waarvoor leeds 10,500 werd toegestaan <*P de be groeting van Buitenlandsche Zaken, doch het nu nog gevraagde bedrag, van Oor- iegsbegrooting werd geschrapt. De MINISTER betoogt, dat het behoud der militaire attaché's een diplomatiek be lang is. De stemming worr-it uitgesteld!. .Verschillende kleine ontwerpen worden Bonder hoofdelijke stemming aangenomen. DEN HAAG. 29 Juni 1920. Ia December van het vorig jaar was door den toenmaligen Minister van Oor- jpg, Al ting von Geusau, een buitengewoon oorlogBcrediet aangevraagd van 50 mil lioen. Na een nota van wijziging van Minister Pop, bedraagt dit credict thans 58.3 mil- lioen. Dit aanzienlijke bedrag wordt door ver schillende uiteenloopende oorzaken nog vereischt. Vooreerst is bij bet opmaken van de begrooting voor 1919 goeu reke ning gehouden met de voortdurende prijs stijgingen, hetgeen thans een tekort van 8.7 millioen blijkt op te leveren, ongeveer 13 millioen meer zijn noodig' voor kost winnersvergoedingen e,d.. terwijl voor vergoedingen aan de spoorwegmaatschap pijen een bedrag van ongeveer 14 millioen vereischt wordt Voegt men. daarbij nog hoogere kosten voor voeding, kleeding, verpleging, fourage, e.d. en de geldelijke steunverlecning voor gedenio b iiiseerden, dan is men bij zijn optelling reeds niet ver meer van het totale bedrag verwij derd. Veel scherpzinnigheid was niet noodig, om bij voorbaat te kunnen voorzien, dat het verzet tegen deze Gredietaanvraag in hoofdzaak van sociaal-democratische zij de zou komen. De militaire specialiteit der „bewusten", de heer K. ter Laan. be streed de noodzakelijkheid der uitgaven. Ook de christelijk-democratische heer A. P. Staalman, vond het bedrag te boog en een bewijs dat „er aan geen enkel depar tement zoo met liet geld gemorst wordt, Als aan het departement van Oorlog." In schrille tegenstelling met de talrijke lioo- ge uitgaven voor andere doeleinden, acht te deze afgevaardigde de schriele houding der Regeering tegenover de gedeniobili- seerden, die wegens afkeuring zonder pensioen den dienst hadden moeten ver laten. Daarom stelde de beer Staalman, ook namens de heeren Smeenk, Bakker, Bo- mans en Hazevoet, een motie voor, om bun. die sedert Augustus 1914 in den dienst, buiten eigen schuld zijn afgekeurd, en geen aanspraken op pensioen kunnen doen gelden, zoo noodig,- alsnog een jaar- lijksehe uitkeeriug of een vergoeding in eens toe te kennen. Hoewel de Minister legen deze motie het bezwaar aanvoerde, dat de gronden voor de afkeuring en de financieeie omstandigheden gedurende de 6 afgeloopen jaren uiterst moeilijk voor ieder individueel zuilen kunnen worden nagegaan, bleek hij toch niet on verzettelijk gekant tegen het, mede door de sociaai-deniocraten en den heer Duy- maer van Twist aanbevolen denkbeeld van den heer Staalman en weid diens mo tie tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Burgerwacht en Vrijwillige Landstorm blijven een scherpe doorn in het oog der Socialisten. Dat bleek weer bij bet aangevraagde bedrag van 50.060 voor den Vrijwilligen Landstorm, die de beer Van Zadelboff met alle geweld wilde geschrapt zien. De. Vrijwillige Landstorm werd intussclien krachtig verdedigd door den heer Duy- maer van Twist, o.m. als den toekomsti- gen vorm van ons leger. Dok de heeren. Snoeek Henkemans, Marchant en Scheu- rer, traden, uitmuntend gewapend, voor den Landstorm in 't krijt, waarin Minister Pop aanleiding vond om de verklaring af te leggen, dat hij den Vrijwilligen Land storm krachtig zou steunen. Het amendement-Van Zadelhoff werd met 41 tegen 18 stemmen verworpen. Het is hoogstwaarschijnlijk, dat de Ka mer Vrijdag a.s. op va,cautie gaat. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Dinsdagmorgen werd de verleden week geschorste zitting der Provinciale Staten yan Noord-Holland voortgezet ter behandeling van het salarisreglement voor het personeel in dienst der Provincie. Voortgegaan werd met de besprekingen over het kindersuppletieloou. Vooraf werd nog uitvoerig gesproken over den datum waarop het ambtenaren-regle ment zal worden behandeld. Besloten werd op 13 Juli bijeen te komen om dan een be slissing te nemen over den datum van be- haneling. de heeren v. Roopen en Pothuis zouden uitstel van behandeling' betreuren. De heeren Slingenberg en Michielsen legden er den nadruk op dat de commissie van rap porteure geen schuld aan dat uitstel heeft. Daarna diende het lid van Ged. Staten, de heer Gerhard, van repliek op de gemaak te opmerkingen. Met nadruk ontraadde spr. elke wijziging op de onderdeden van het salarisreglement omdat niet zonder gevaar aan het geheel kan getornd worden. Ook de kindertoeslag werd door spr. op dien grond ontraden en verder op principieele gronden uitvoerig bestreden. In de middagzitting werden de replieken voortgezet. De heer Heerkens Thijssen be antwoordde o.m. het betoog van mevr. Bois- sevain in de vorige vergadering en noemde haar theorieen die van den houder eener renstal. Het opvoeden van mensen en is nog wat anders dan het fokken van dieren, be toogde de heer Heerkens Thiissen onder veel bijval. De heer Diepenhorst was weer goed oj> dreef, toen hij de verschillende sprekers, die op hem waren afgestoven in hun rede voeringen, beantwoordde. En de heer van Rooyen nam den heer v. Zutphen onder han den, omdat deze had durven betoogen dat hij zich namens .,de" arbeiders tegen kinder toeslag verklaarde. Dat moet nu maar eens uit zijn. zeide de heer v. Rooyen. De heer van Zutphen spreekt niet namens „de" ar beiders, temeer niet i^aar de organisaties, door de heer v. Zutphen, zoo'n grooten bloei niet kunnen aanwijzen als de confessioneele organisaties die verleden jaar 50 procent in ledental vooruit gingen. De heer van Rooyen verklaarde dat on der arbeiders ook gerekend mogen worden de 250.000 in confessioneele vereenigingen vereenigden en deze willen den kinderteslag een als kleinst mogelijke minderheid in het wel. De heer Bendrix zette zijn standpunt uit- coilcgc vair Gedep. Jbiaifitu iUi k£Ó£ bij slag. De heer Michielsen diende een nieuw voorstel in, ter vervanging van het eerste voorstel Heerkens Thijssen. Dit beoogt het uitbetalen van 2 per week aan alle amb tenaren, voor elk kind boven de twee, dat zij bezitten en 'beneden de 16 jaar. Nog voerden het woord de heeren Kiee- rekoper, Asscher. Hartendorf e.a. De ver gadering werd verdaagd tot Woensdagmor gen. als wanneer allereerst aan de orde zal zijn de stemming over het voorstel tot toe kenning van kindersuppletieloon. VOOR FATHER STAAL Vorig bedrag f 432,35. N.N. f 10 Postwissel 24 Juni, S. Oude Niedorp f 5 N.N. te O. Ter eere yan liet Goddelijk Hart f 2.50 Van een werkje om zegen in bet buisgezin f 1 Uit dankbaarheid voor H. Hart f 1 Ter eere van bet H. Hart voor een zieke N.N. f 1- Weduwe J. K. f 0.30 VOOR HET WEENSCHE KINDER ZIEKENHUIS. N.N. Ter eere ,vau bet H. Hart f 2.50 LOTERIJ ST. V1NCENT1US-TENTOON- STELLING. Zaterdag; waren wij ia dé gelegenheid een der meest belangwekkende prijzen te bezich tigen. die in de groote viif-iaailüksch© ver loting der St. Viacentius-vereendging voor komen. Het is niet minder dan'een prijs, ingezon den door Z.E. Kardinaal van Rossum. ten bewijze van Diens hooge belangstelling in de Haarlemseke S't. VincentLus-ve>reeiiigrng. De prijs bestaat in een bijzonder fraai bronzen beeld van het H. Hart, op marme ren voet-stuik met fluweeleti onderlaag. Niet enkel door zijn kostbaarheid en arti sticiteit. maar ook om den lioogen persoon van den schenker, za! ongetwijfeld deze prijs naast de vele andere mooie en groote prijzen er toe bijdragen om de verloting der St. Vinoentinsvereeniging een volledig suc ces te do-en worden, hetgeen wii de ijverige loterij-commissie g-aarne toewensohen. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD- HOLLAND. Ged. Staten van Noord-Holland stellen voor aan de Volks-Universiteit' voor Haarlem en O." een bijdrage te verleenen yan. f 1000; en een bedrag van, f 25000 te hunner beschikking te stellen voor de' pas ingestelde scheepvaart-commissie inzake verbetering der scheepvaartwegen in het noordelijk Noord-HolLand. De heeren Bomans c.s. stellen voor de loonen in de laagste loonklassen .te ver- hoogen en te brengen op f 1092f 1352 'sjaars of f 2126 per week. De volgende -amendementen zijn voor- gessteld in bet salarisrëgiementdoor de heeren Heerkens Thijssen e.a. Boven en behalve de wedde naar de re gelen van dit reglement tce te kennen, ge nieten de ambtenaren, behoorende tot de eerste vijf loonklassen, een bijslag van f 104 's jaars of f2 per week en de ove rig© ambtenaren 3 pet. hunner jaarwedde, met een maximugm yan f 100, voor ieder hunner wettige of wettig erkende kin deren beneden den leeftijd van 16 jaar, die zij op den lsten Januari van het jaar boven de twee zoodanige kinderen bezitten. Door de heeren Bomans e.a. jn loon- iklasse I de wedden te stellen op f 1092 f 1352 per jaar of f 21f 26 per week; door de heeren de Hartogh c.s.: a. In klasse 17 van het salarisregle ment te schrappen Nos. 271 .en 272, en in klasse 18 te schrappen 279 en 280. b. In klasse 18 de bezoldiging vast te stellen op f 6000 Dot f 9000 en daarin te plaatsen No. 271 en 272. c. In klasse 19 de bezoldiging vast te stellen op. f 10000 tfojt 1200Ó en in plaats van 5 tweaaarlijfcscke .verhoogingen yan f 500, te lezen, 4 tweejaarlij ksche verhoo gingen van f 500. d. De. woningaftrek yoor alle geneeshee- ren vast te stellen op eenzelfde bedrag, b.v. 10 pOt. van 't maximum salaris. In het ambtenaren-reglement stellen de heeren Heerkens ThijsSen e.a. voor: De vacantie-toelage bedraagt 4 pCt. zij ner (den ambtenaar) jaarlijksche bezoldi. gin)g, benevens pCt. der bezoldiging voor ieder zijner wettige of wettig er kende kinderen beneden den leeftijd yan 16 jaar, die hij op den lsten Januari van het jaar bezit, tot een maximum van f 300. De heer Michielsen en Botmans stellen voor: Aan de. vrouwelijke ambtenaar, die jn het huwelijk treedt, .wordt met jngang van dien dag eervol ontslag .verleend. Gedeputeerde Staten kunnen hiervan in butenigewone gevallen in het belang yan de ambtenaar afwijken. Zjj doen jn elke gewone vergadering van de Staten mede- deeling van de gevallen waarin door hen vatn dezen regel is afgeweken, met eene beknopte aanduiding der redenen, welke hhiertoe hebben geleid. De heeren Hooy e.a. stellen .voor: Voor wat betreft de regeling van werkzaam heden van de. commissie van overleg: aan Art. 145, 2e lid, van het Ambtenaren- Reglement toe te voegen een nieuwe litt.a c, luidende als volgt: c. wat de productie-bedrijven inzonder heid aangaat, de toepassing der econo misch meeat practische werkmethoden waardoor de gunstige bedrijfsresultaten bereikt kunnen worden. DE NIEUWE ACTIE fN DE BLOEM BOLLENSTREEK. De plaatselijke atdeelingen dar aibeidere- orsranisatias in die bloembollenstreek, hebben zich met de voorstellen van bat hoofd- en afdeelinffsbesturen inzake bot collectief con tract varoénigrd.. Door de hoofdbesturen is tonnen aa. Woensdag een conferentie aange vraagd met de christelijk en neutrale pa troonsorganisatie. De christelijke heeft ge- aawoordi, dlat zij op dat voorstel ingaat. .Van de neutrale organisatie werd. nog geen be richt ontvouwen. Naar ons naderhand van arbeiderszi.jdo medegedeeld wordt, zhn er in den Alg. Ned. JAoniwvakafTrrn vonder werk, waarvan er 16 werkeloos zijn. Er zijn in dezen Bond dus 151 uitgestotenen, terwijl bij 460 leden telt. Van de Noutra-len zijn ef van de 120 slecht 45 uitgesloten. In 't geheel zijn er dus van de 520 arbeiders slechts 195 uitgesloten, zoodat de uitsluiting dus zeer onvolledig is. Van dto patroonszijde konden nog geen inlichtingen verstrekt worden. SANTPOORT. -Woensdagmiddag a.s. zal er in schooi F. alhier gelegenhdid zijn «tot kostelooze inenting en ook de volgende week Woensdag 7 Juli, telkens om 4 uur HAARLEMMERMEER. .Diefstallen. Vermoedelijk door middel van een valschen sleutel heeft men zich toeganu walen te verschaffer, tot Een schuur van den land bouwer O. V. aan den Spieringweg onder Vijfhuizen. Vermist wordt een nieuw com- plecit paardentuig ter waarde van f 200. Op eenzelfde wijze is van den landbou wer N. S.. eveneens wonende aan den Spie- ringweg. een zoo goed als nieuw heerenrij wiel .ontvreemd. HAARLEMMERMEER. Geboren: d. van P. H. de KookerBuurmon. z. van G. C. Struikvan Someren. z. van A. Spaargaren—Spaargaren. z. van M. G. de Boer—Assman. d. van H. de Ruijter Akkerman. Overleden; A. JI. Verbeek, geb. Kist, 80 jaar, O. M. iiuisboscli, 7 w. WORMERVEER. Personalia. De com- mies-ffitulair bij de post en telegrafie W. Jans is verplaatst van Wormerveer naar 'sGravenhage (postkantoor). ZANDVOORT. Alhier is aangehouden de vreemdelinge M. R. A. die niet in het bezit was van de vereiischte napieren. IJ MUIDEN. Personalia. De minister van Waterstaat heeft benoemd Jot buitengewoon opzichter G. W. van der Does. bij den bouw der schutsluis te Ijmuiden. BEVERWIJK. Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Beverwijk op Woens dag 30 Juni ,1920. des namiddags half 8 ten gemeentehuize. Agenda. 1. Benoeming hoofd der school voor L. en M. ,U. L. On derwijs. 2. Regeling financieeie aangelegen heden, dienst 1919. 3. Voorstel inzake ver hooging tarieven van waterleiding. 4. Mede deelingen en ingekomen stukken. 5. Belas tingkohieren en reclames. BEVERWIJK, jubilé. 1 Juli a.s. hoopt de heer R. J. Zuidema zijn 25-iaitig jubi leum pis onderwijzer te herdenken. Voor deze gelegenheid heeft zich een commissie gevormd van oud-leerlingen, om den leeraar een blijvend aandenken .aan dezen dag .te overhandigen. Donderdag a.s. om 2 uur zal in het Gymnastieklokaal der M. ,U. L. O.- school, het souvenir wonden aangeboden. BEVERWIJK. Aardboienomzet. De veiling der .aardbeien blijft schitterend. Om een voorbeeld te noemen, de R.K. Coop. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland' alleen veil de in adrt dagen tijds 272.384 K.G. met een opbiengst van 180.160.72. De prijzen blijven op het hooge peil, niettegenstaande Duitschland niet koopt met het oog op den lagen marken-koers. .De groote massa gaat naar Engeland, dat royaal geld voor Be- verwijk's vr-uch-t over heeft. HAARLEMMERMEER. Voetbalwed strijd. .l.t. Zaterdagavond had op het ge meentelijk sportterrein een ontmoeft'ng plaats van de Hoofddorpsche voetbalclub (H. V. V.) met de Amstelveensche club (A. V. V.) De uitslag was dat Hoofddorp het'spel won met 40. De Hoofddorpsche club be staat -nog slechts enkele weken en >woa reeds de beide door haar gespeelde wedstrijden. In den wedstrijd van 1.1. Zaterdag schenen de partijen wat ongelijk. De keeper van A. V. V. komt een "woord van hulde toe. Aan hem de eer dat Hoofddorp nog niet meer punten maakte. UITGEEST. Goed Wonen. Tot commis saris der Bouwvereeniging „Goed Wonen" is in de vacature P. Twaalfhoven 'benoemd de heer C. N. Schaar. UITGEEST. Benoeming. In .plaats van den heier C. Henke. die zich elders gaat vestigen, is benoemd door het polderbestuur tot machinist van het stoomgemaal voor de Uitgeester en Hcemskerkerbroek, de heer M. Rodenburg. UITGEEST. Burgerl. Stand. Geboren: z. van C. Noom en B. Schavemaker. z. van J. Goedhart en G Bakker. z. van J. Bak en M. Ooms. Getrouwd: J. Gerritse en Marg. Gromm. Everhardus Vrugt en Maria Vollenga. HEEMSTEDE. Burgelijken stand. Onder trouwd: K. I. Müller en M. L. De Cat, H. Vreedenburgh en P. L. Duijvis, W. I. A. H. de Graaff en A. L. Donker. Getrouwd: G. A. Barger met M. H. Gre gory, J. H. van Bilderbeek met A. Redeker. Bevallen: A. van der Asdonk—-Hooget- boom z„ H. MouwNummerdar d„ A. F. WeodaSiegel e., H. M. Kremer Priest d. Overleden: Joh.a. M.a. Wubbe 85 j. A. Logman, echtg. G. J. v. Slingerland 49 j. SPAARNDAM. Woensdag a.s. 7 uur ijh Gemeenteraadsvergadering. ZANDVOORT. Door J. P., is aangifte ge daan» dot ten zijn-en na-deeto een rijwiel is ontvreemd. ZANDVOORT. Als verdacht van oplich ting. is alhier J. M. K. aangehouden. HALFWEG. Mooie overwinning. Te Hoorn, waar Zondag 1.1. een groot muziek concours gehouden werd in den Parktuin al daar. behaalde onze plaatselijke muziekver- eeniging „Eensgezindheid" verschillende tri omfen. 's Middags in den marschwedstrijd be haalde zijn de 3e prijs met de „Marche de Saltimbanques'' en moest de" le en 2e prijs aan andere vereenigingen afstaan. Daarvoor echter nam zii schitterend revanche door in de daarop volgende 3e afd. fanfare dén len prijs weg te halen, met het verplichte zware nummer „Un Intrigue de Coeur" en als vrij nummer ..Emira" va nH. Escudie, met 67 punten. De jury achtte 't op z'n plaats, de win nende vereeniging nog 'uextra-priis toe te zkennen voor het hoogst an tal behaalde punten. 's Avonds echter steeg de triomf van „Eensgezindheid" ten top. In de eere-afdeeling bestaande uit ver eenigingen die een le prijs behaalden en de Uitmuntendheid's 1,, 2e en 3e afdeeling. De beuns opende heden onverander. Staatsfondsen; 5 Nederland 8TA. 6 Indië 100. Culturen: Koloniale Bank 378; Indische Bank 337; Vorstenlanden 416: H V A 995. - Industrieele Waarden: Insulinde Olie 205. Oliewaarden: Koninklijke (392; Consols 317; Orion 9134. Rubbers; Amsterdam Rubber 251. De li Batavia 170; Nederl. Rubber 134; Rot terdam Tapanoeli 151. Scheep vaartwaarden; Holl. Amer. Lijn 410; Holl. Boot Koninklijke Holl Lloyd 170. Japaniijo. Paketveart 226; Scheepvaart Unie 276; Marine 3614. Amerikaansche Waarden: Hide and Leather 104; Steel 017; Smelting 67; Anaconda 127; Cigar Atchison Tope- ka 88; Voting Rails 24*4; Denver - 7*4; Southern Pacific 102. Union Pacific 129. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 11J3; Berlijn 7b0; Parijs 23.10; Brussel 22.20; New-York 2ND; Bazel 50.85 Weenen 1.90; Kopenhagen 46,90; Christia nia 48.40; Stockholm 61.10. behaalde ons Halfwegsch muziekkorps den le prijs, ziiveren lauwerkrans met het nummer .,L'aurore d'un beau jour," fanta sie van J. Martin. Prachtige prestatie en groote voldoenning voor maanden lange studie Hulde aan den wakkeren directeur, den heer M. J. Komsten ziin mannen. Eens temeer toonden zij. wat ijverig wil len kan uitwerken. Moge zij op den inge slagen weg voortgaan, dan zuilen ze. we hebben het reeds voorspeld, nog menige lauwerkrans aan hun banier hechten. Donderdagavond zal vermoedelijk alhier een uitvoering plaats hebben van de stukkeu waarmede „Eensgezindheid" de overwinning behaalde, waarna een optocht met muziek door het dorp zal plaats vinden. HILLÉGOM. Mond- en klauwzeer. Bij het vee van de landbouwers in de Zilk ver toont zich het mond- en klauwzeer. Tot he- den bleven eii er van bewaard; 't is dus voor hen een tegenvaller. HILLÉGOM. Hooiprijzen. Waar wij den laatsten tiid gewoon zijn geraakt aan de uitdrukking „buitengewoon hoog in prijs" verblijdt het dat thans voor het hooi geldt „buitengewoon laag in prijs." Toch eet men maar dure boter en drinkt dure melk: Wie raad dat? HILLÉGOM. Doperwten. Aan de veilin- den daalt de prijs van doppers voortdurend. Ze worden zelfs geveild beneden de gecon- tradteerde prijzen. HILLÉGOM. Pastoor Mes. De Zeereerw. heer J. J. Mes, pastoor van Sint Jozef, die sinds half Maart de opvolger is van pastoor Sshraag. is hier tot heden niet gezond. De temperatuur blijft voortdurend hoog, terwijl de longen mede niet in ide zijn. Door Z. D. H. den Bisschp is hem om die reden ziekte verlof verleend tot het ondergaan van een rustkuur. De pastoor vertoeft thans te Apel doorn. Moge hij spoedig geheel hersieid wede in ons idden teugkeeren! HILLÉGOM. Burg. Stand. Getrouwd. G J. Koster en J. A. P. van Lierop. A. N. Teeuw en P. M. Griekspoor. Geboren, z. van E. WijnnobelVer boom. d. van W. A. M. van Haastert van Oerle. z. van E. C. M. Lommer- seKamphuijs. z. van G. v. Rooden— Veenings. z. van A. ZweegmanStock- fisch. z. van C. Wijngaarden—van Loon. z. van W. A. Keijzers—Sjoukes. "tfverleden. J. B. J. Lommerse. 23 j„ m. C. v. Berkel. 4 jaar, m. HILLÉGOM. De eerste!- De firma O. Telkamp heeft voor geheel zijn personeel den vrijen Zaterdagmiddag ingevoerd. Voor zooverre ons bekend is dit de eerste bloe mist firma, die zijn bedrijf „in deze nieuw ste banen" leidt! ERNSTIG A L' TO-(J NGELÜK. Op den Napoleonsweg tusschen Baarlo en Blerick had Dinsdagmorgen een auto ongeluk plaats. Door het niet werken van het stuur reed de auto, waarin gezeten waren de rveleerw. pater Petrus Nielen, geestelijke adviseur van de R. K. Limb. Middenstands vereeniging, de lieer F. v. d Velden, voorzitter, de welaerw. kape laan Krijns, de heeren van den Broek en Breukers, allen uit Weert, tegen een tele foonpaal, welke doorbrak en vervolgens tegen een boom. De weleerw. heer Krijns werd vrij ernstig aan het hoofd gewond, de heer v. d. Broek brak een rib; de heeren v. d. Velden en Breukers bekwa men lichte verwondingen; Pater Petrus Nielen bleef ongedeerd. De auto werd grooteadeels vernield. Geneeskundige hulp werd verleend door dr. v. d. VVeijden uit! Blerick. BEVERWIJK. Marktbericht v. d.^R.K. Coop, Tuindersver. „Kennemerland"' te Beverwijk op Maandag 28 Juni 1920. Aangevoerd Selderie 812 cE Worte len 10—19 ct. Rahbarber 815; Uien.,1 —2 ct. alles per bos. Sla 80140 p. kist; Postelein 20—40 per ben; Groentjes I 8 f 12; Capcijnders f71' 11; Raspers f 9 f 15; Peulen 610 gulden; alles per 100 pond. Tuinboonen f 5—f 9 per 100 K.G. Aardbeien f 70—f 85 per 100 K.G»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2