Nieuws uit Haarlem Kunst en Kennis Orde en Arbeid. Kerk en School. Handel en Nijverheid Gemengd Nieuws. Leger en Vloot Telegrammen Uit den Omtrek De crisis in üe oouwvakken HELDENZANG. Korte Berichten Landbouw en Visscherij. fslb'UXgsclie jeugd in November 1918' 't omvergeworpen. .Twee Rembrandt's en één Jan Steen i In de Dinsdag gehouden veiling van schilderijen uit de collectie Six van Vro- made hij de firma- Frederik Muller en Co. te Amsterdam, is Jan Steen's „Brui loft" voor f 73.000, Rembrandt's portret van Ephraïm Bueno voor f 88.000 en „Jo zef zijn droomen uitleggend" voor f45.000 aan de firma Frederik Muller verkocht. „Winterlandschap" van, Isaac van Ostade kwam voor f 37.000 in het bezit der zelfde firma. 't Is nu maar te hopen, dat deze mees terstukken voor ons land behouden blij ven en niet naar het buitenland gaan. Duitse he regoerirg den invoer van pad den uit Nederland in Duifaschland stop ge zet. Zij geeft voorloopig geen. vergunning tot invoer van paarden meer af. DE STAKING *DER CARTONBE- werkeks. Dé strijd der ccrtonbewerkers aan acht fabrieken in de provincie Groningen is nog in vollen gang. Meer dan duizend werklieden staken. Intusschen komen par tijen nader bij elkaar, want, is de eisch f 27 als minimum-weekloon, aan „De Toe komst" te Scheemdermeer is het loon nu reeds gebracht op f 26.50 met terugwer kende kracht tot 1 Mei j.l. De directie der fabriek Wilhelmina te Oude Pekela, bij wie Maandag de staking der 60 werklie den werd geproclameerd, verzocht uitstel daarmee tot a.s. Donderdag, om over de lconsvraag nader te beslissen. De sta kingsleiding voldeed aan dat verzoek en schorste de staking zoolang op. UITBEEIDING DEE STAKING. De uitsluiting in het bouwbedrijf, welke reeds eeuige da^en te 's-Gravenhage, Am sterdam en Botterdam onveranderd voort duurt, is ook thans in een aantal provin cieplaatsen ingegaan. In Zaandam, Apel doorn Arnhem, Freda, Zwolle, Deventer, Hengelo en Amersfoort werden Maandag alle moderne en syndicalistische bouw vakarbeiders met uitzondering van de schilders, uitgesloten. In Amsterdam en Botterdam zijn met ingang van Maandagavond ook de steen houwers eu graniet>verkers uitgesloten. Het collectief eaatraicfc. De Ned. 'E. K. Bcuwvakarbeidersbond St. Joseph te Amsterdam, heeft aan het bestuur meegedeeld, dat haar leden met groote meerderheid van stemmen hebben besloten het aangeboden collectief con tract te teekenen. DE ACTIE VAN U^T KATH. EN CHRIST. HAAGSCHE TEAM- PEBSONEEL. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de E. K. Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel St. Eaphaël, afd. 'sHage en de Prot. Christ. Bond. een druk bezochte vergadering in den B. iC« .Volksbond al daar gehouden. Aanwezig waren o.m. het Kamerlid y. d. Voort van Zijp, da raadsleden. Wesse* ling, Wittert, Silvius, Guit, y. ,d. Loo en yan Steenbergen. Geconstateerd werd, dat, als het tot een, strijd met de H. T. M- moet komen, waar op niet geringe kans is, de rechts georga niseerde Haagsche tram mannen, dan ten yolle op den steun der rechtsche raads fractie kan rekenen. Het Katholieke lid der Eerste Kamer, de heer Wittert van Hoogland uitte eveneens zijn sympathie .voor de actie der trammannen. Na uitvoerige besprekingen werd over gegaan tot schriftelijke stemming over 't voorstel van het bestuur tot het zenden van een ultimatum aan de directie der H. T. M., om indien a.s. Zaterdag niet aan de eischén van het personeel is vol daan, Zondagmorgen het werk neer te 'leggen. I Dit voorstel werd aangenomen met 166 Stemmen voor en .45 tegen. EEN ULTIMATUM. De directie van de Haagsche .Tram weg Maatschappij heeft Dinsdagochtend het volgende telegram ontvangen van het hoofdbestuur der Neder landsche Veree niging van Spoor- en Tramwegpersoneel, geteekend door de heeren Moitmaker, voorzitter, en Nathans secretaris: „Onze hedennacht door 1000 man perso neel uwer maatschappij bezochte verga dering droeg ons op u mede te deelen, dat, waarneer Zaterdagavond 8 uur geen gunstig antwoord op ons op 17 October 1919 gedane verzoek betreffende een .ver beterde loonregeling voor uw personeel aan ons bestuur is medegedeeld, de sta king bij uw maatschappij op Zondag 4 Juli 1920 zal worden geproclameerd. 55. D. H. MGR. G. J H. FREDER1X. Gisteren, Dinsdag, is de. nieuw benoem de bisschop van Tagasta, Apostolisch-Vi- caris van Ncord-Kansu, Mgr. G. J. H. Fred er ix, door Z. D. H. Mgr. L. Schrij nen, bisschop van Boermand, in de Kathe draal St. Ohristoffel aldaar, tot bisschop gewijd. Tal van Eerw. heeren geestelijken wa ren bij de indrukwekkende plechtigheid tegenwoordig. MGR. DE BIE f Te Rome ia Zaterdagavond op 76-jari ge» leeftijd overleden, M.gr. Amedeus de Biie, generaal der Bernard iner Cdster- ©Lensen. 1 HgT. Amedeus de Bie. wend te Wouw bij Roosendaal geboren. In de abdij te Bornem bij Antwerpen, trad hij1 in de orde dien Bernard iner Cistexciensen. Gedurende den laatsten tijd was Mgr. dë Bie ziekelijk, leed aan dysenterie en ten gevolge diaarvan aan hartzwakte. Hij was Irog vol gtoeden moed nn bereidde zich needs voor op de zomerreis naar Holland. PAARD AN. Naar de „N. R. Grt." verneemt, heeft de Naar aanleiding van de berichten over de „heldendaden" van den heer Duys,_ zendt Bart v. d. Veluwe het volgende versie aan de „Rott." Wie tuimelde eens van schrik on zii', Met pelsjas in de Zeeuwsche klei. Beducht voor vcr-granaatgesuis Heer Duvil j Wie sprong daar bibberend in een sloot! Die baas zoo bleek gelijk de dood? Die heid zoo dapper als een muis. Heer Dnys 1 Wie blaast zich als een kikker opi Wie zet de zaken op haar kop Al moet de heeie boel aan gruis? Heer Duysi Wie maakt in 's Lands Vergaderzaal: Het meest lawaai, het grootst schandaal? Wie lijkt er in zijn bol niet pluis? Heer Duys! Wie voert obstructie inderdaad. Alsof hij op de Visohmarkt staat! Wie hoort geborgen in een kluis? Heer Duys Wie schimpt op godsdienst en geloof! Wie brult zijn medeleden doof? Mie krijgt zijn streken wel eens thuis! Heer Duvs! Wie ia d© held va,n 't Vaderland? Wie Troelstra's vlegel-adjudant? Wie Don Quichotte in narrenbuis Heer Duvs NACHTELIJK BEZOEK VAN DUITSCHERS. Tc Dinxperlo aan de Duitsche grens zijn Maandagcchlend een 1500 Duitschers uit Duisburg, Essen en Giberhausen, die de trein hadden verlaten, langs de grens gekomen om toch levensmiddelen te krijgen. Vele Hol landsche grensbewoners stonden uit hun bed op en verkochten zooveel a!s ze kon den. Bij sommige grensbewoners drongen de Duiischers zoo maar binnen en stalen wat ze viijden konden. EEN LUIDRUCHTIGE OUDE DAME, De stoomtram station Hollandsche Spoor —Scheveningen is een hoogst merkwaard! dige luidiuchtige oude dame. een flodder madam, die tegen de negentig loopt, maar nog steeds ratelt en kakelt en doorslaat schrijft ,,Ari" in de „N. Crt." Ze is tusschen de andere verkeersmidde len als een jachtige, gehaaste, verschrikte kip tusschen postduiven. Ze slingert en waggelt kortademig langs haar traject, of ze zeggen wil: „Maak ruim te, want daar kom ik aan," De electrische trams, met hun moderne elegance, wachten met een beetie moqueuse eerbied, tot de oude totebel voorbij geram meld is. Ze weet het altijd zoo uit te pikken, dat bij eiken overweg twee electrische trams te gelijk op haar wachten moeten. Ze heeft het m het seizoen en vooral op Zaterdag en Zondag verbazend druk, en toont dan een bespottelijke kippenbedrijvig- heid vol angst en overhaasting en ontze. ting en amechtigheid. Het is in onze naaste omgeving heel moei lijk, iemand te ontdekken, die in de laatste 6 jaar wel eens in die stoomtram gezeten heeft en toch heeft ze het overstelpend druk en kachelt elke tien of vijftien minuten in een groote hoog van het Hollandsche Spoor naar Scheveningen vice versa, met drie o:i vier overbezette wagens. Wanneer wij echter iemand spreken, die wel eens haar passagier is geweest, praat hij over weilanden en duinen, die hij pas seerde bij de rit rond de stad. Dat de stad zich heeft uitgebreid en zij als een 'bespottelijk anachronisme thans door een moderne buurt rammelt, is niet haar schuld. Ze heeft haar eigen publiek. - Dit publiek komt van buiten, wordt recht streeks met de trein1 aangevoerd aan het beginpunt van haar traject en behoort nog volkomen tot wat wé buitenlui plegen te noemen. Je ziet er nog mannen met gekleurde en gelakte stroohoeden en- vrouwen met pleu- reuses en wijde lange sleepende rokken en jurken met hooge kragen en een kanten stukje aan den hals. Er zijn veel, heel veel kinderen, met ma trozenpakjes en matrozenjurken en groote, ronde hoeden, met opstaande randen, die ook neergeslagen kunnen worden. Deze reizigers zijn" ook extra (beladen. Ze hebben plantentrommela bij zich, waarin boterhammen te vermoeden vallen, en net jes met allerlei pakjes en bierfleschjes. ge vuld met melk. De kinderen hebben heele speelgoedkramen van schopjes en emmertjes en vlaggetjes bii zich. Het is het provinciaalsche publiek, voor wie Scheveningen 'bii het Kurhaus te duur te mondain is en 5t Stille Strand onbekend of te nieuwerwetsch en te vrij. Ze hebben hun eigen bescheiden strandje met goedkoope instellingen op het gebied van thee, koffie, limonade en bier, in de buurt van Zeerust. Ik geloof, dat de kinderen daar de groot ste zandkasteelen en de diepste kuilen en de sterkste forten graven. EEN ONVERWACHTE OPLOSSING. Te Enkhuizen had de politie zich in den laatsten tijd meermalen afgevraagd, wie toch de dadér kom zijn van tal van, be schadigingen aam het boomgewas van het stadssp tante oen. Eindelijk zag de burige- ineester zich verplicht in de plaatselijke bladen waarschuwingen te laten plaatsen. Thans ie het gelukt- den dader, te ontdek ken, n.L, d,en smidsknecht G„ die als won derdokter optreedt. Hij geeft meermalen alts geneesmiddel een of andere bereiding van boombast. Te Maastricht zün aam de glasfabriek De Sphinx", tengevolge van de staking der glasblazers, ook de slijpers wexkl-ooa gewonden. Ook 80 socialistische bouwarbei ders hebben gestaakt. Zondagmiddag is op den Leidsshen straatweg tusschen Deyl en de Haagsche Schouw, een dame met «en vierjarig meisje op de fiets door een auto aangereden, welke voor een andere auto uitweek. Deze kwam plotseling van een afgesloten weg. Beiden werden van de fiets geslingerd. Het meisje brak een enkel. De auto kwam in de sloot terecht, met de fiets er onder. In een viivr in het Haagsche Bosch, is Zondag gevonden het lijk van een onbe kenden man van ongeveer 1.75 M.. kaal hoofdig, gekleed in zwart colbert-eostuum. Op het Rik werden bevonden een portemon- naie met ©enig klein geld. benevens twee zakmesjes, een bril met etui en een nagel schuier. De politie verzoekt inlichtingen. Op den IJ muider stoomtreiler Z aan stroom IV, die in Februari op den Humber een Engelsohe stoomtreiler heeft aangeva ren. waardoor deze zonk, is namens de Engelsohe reed© rij bes-lag gelegd voor 100,000. Te Hooghalen (Gron.). is Zondagmid dag in d© stoomzuivelfabriek het ketelhuis en 'maalderij geheel uitgebrand. Aan de overzijde van het IJ, bij Sehel- iingwoude, ligt 53 H. A. bouwgrond, be dekt met bloeiend© graangewassen. Wijl die grond bestemd is voor bouwterrein, is men begonnen met opspuiten voor verhooging, zoodat het kostbare gewas voor den oogsttijd 'vernield wordt. De 30-jarige landbouwer H. Blokker uit Purm erend, reed Maandagmorgen op den Kanaaldijk aldaar met een jong paard, dat een der span-draden van een paal der bovengrondsohe leiding van het electriseh licht stuk reed De, dr.aad .viel neer en raakte Blokker, die onmiddellijk gedood werd. ii Het ligt in het v-oornemen der Ne- derlandisohe Prcmologisehe Vereen ig-ing gevestigd te Utrecht, om in de maand October van dit jaar ©en tentoonstelling van, voor den handel verpakt fruit. te. Amster dam te houden, in navolging van de eerste tentoonstelling op dat gebied, verleden jaar in Utrecht gehouden. Reeds is veel medewerking van die zijde der belanghebbenden toegezegd. Te Arnhem zijp op het Graaf Otto plein door een re-m-defect twea wagens met rails beladen naar beneden geloopen en in do bocht omgeslagen. Een gemeente-werk man op den wagen werd onder de vallende lading bedolven en gedood. Uit Aalten is Maandagmorgen gevan kelijk naar Zutphen overgebracht zekere H de B. uit Bredevoort, gem. Aalten» ver dacht van brandstichting ten zijnen huize. De 21-jarige bakkersknecht S. uit Heerlen is Zondagnacht op Duitsdh gebied, een uur buiten dde gemeente, vermoord!. Het lijk werd den volgenden morgen langs den weg aangetroffen. Do daders zijn nog onbekend. Te Groningen op den Bedumer weg en den Borgwal zijn bij 7 personen ernstige vergift! gingererschliniseLeii v-oox trek-omen door gebruik van worst, betrok&en van een exportsla gerij in de buurt van» Groningen, De worst ia in beslag genomen en de sla- g<rij onder controle gezet van den keu ringsdienst. Bij het smokkelen van sigaretten is de Nederlandsch© arbeider Stokker bii de grens te Dinxperlo, door Pruisische kommiezen doodgeschoten. Door de militaire politie van Woens- dxecht is een persoon opgepakt zonder goede papieren met een groot© waarde aan goud^ en diamanten bii zich. Hij is teirug' België ingebracht. worden ze gesplitst in t'wee groepen. Voor groep, A zijn de practische yakken fruit teelt, groententeelt en bloemisterij: voor groep. B: bloemisterij binderij' en tuin architectuur. Voor elke groep wordt na 2 jaar een diploma beschikbaar gesteld. DE DROOGMAKING DER ZUIDER ZEE. Te Durgerdam zal op Maandag 5 Juli oen vergadering word'en gehouden door een commissie uit den Zuiderzeeraa-d, en kede leden van den Zuiderzeevisscherij- raad! en het bestuur dier vaisschersveree- niging, om overleg te plegen ovear 't ver- leenen vam schadevergoeding voor schui ten. zeilen, netten ena Ook in andere Zu ider z eep 1 aatsen zullen dergelijke bij eenkomsten gehouden worden. WEDU WEN- EN WEEZEN VERZORGING Door de Eegeering is in beginsel aan genomen, dat de Weduwen- en .Weezen- verzorging van alle militairen van Land en Zeemacht volkomen gelijk moet wor den gemaakt aan de Weduwen-verzorging der burgerlijke ambtenaren. In verband hiermede is door jje Depar tementen van Oorlog en Marine, eene ge meenschappelijke Commissie ingesteld, teneinde de militaire weduwenwetten bij die van d,e burgerlijke ambtenaren te doen aanpassen en daarmede jn overeenstem ming te brengen. Waar de werkkring dezer Oommissie dus is afgebakend en haar taak niet in houdt, het ontwerpen van nieuwe, daar van afwijkende bepalingen voor te stellen, heeft de minister het niet noodig geoor deeld de organisaties tot deze commissie uit te "noodigen. EEN TOEPEDO-MITRAILLEUR De militaire medewerker van „De Haag sche Post" beschrijft de uitvinding van een stadgenoot, den heer J. iW;. Kral, oud- ccommies der posterijen. Het is een ge pantserd, vierradig wagentje, dat- snel kan worden verplaatst en met een mitrailleur bewapend, door één man kan worden be diend. Het heet de vuurkracht te bezitten van 300 infanteristen en is .vooral op de polderwegen bruikbaar, waar de mogelijk heid van het gebruik van tanks twijfel achtig wordt genoemd. De kosten bedra gen naar sohatting plm. f ,4000. Zoowel het Nederlandsche als het Ame- fikaansche legerbestuur zouden de uit-, vinding van d'ea heer Kral jn studie heb ben genomen. Genoemde heer zou misschien zijn ver nuft als uitvinder op nuttiger wijze kun nen aanwenden., dan tot het uitvinden van een nieuw soort moordtuig. EEN NIEUW TUINBOIUW-LEERYAK. Er is in tuinbouwkringen al jarenlang geijverd voor Onderwijs in de binderij, in de rangschikking der bloemen tot dé coratieve stukken. Thans zal met idit on derwijs een begin gemaakt worden en wel aan de Tuinbouwwinterschool W Nij megen. Dit onder wij's zal twee winters duren. De leerlingen van deze school zul len gezamenlijk a!le theoretische vakken hebben te. yolgen, jnaax. y,o,or -dé pr.aetische ANARCHISTISCHE ACTIE IN ITALIË. ROME, 29 Juni. Het bestuur der ar bei- densfederatie heeft die algemeene staking afgekondigd. De stad is kalm. Het is heden een va- eantiedag wegens het feest van St. Pie- ter. In verschillende streken duren de an archistische onlusten voort. Te Peasar ontwapenden anarchisten de waehts voor de kruitfabriek. Zij poogden de artilleriekazernes te vermeesteren, maar de karabiniers sloegen die aanval lers terug, doodden één en wondden twee hunner. In de provincie Acerata is de algemee- ne staking afgekondigd. Te Aneotaa is thans alles rustig. Bij een botsing tusschen karabiniers en anarchisten te Temi werden vele perso nen gewond, waaronder vier doodeüjk. MILAAN. 28 Juni. De vakvereenigin- gen hebben geweigerd te voldoen aan het vtrzoek van het bestuur dier arbeidersfe deratie om de algemeene staking af te kondigen. ROME, 29 Juni. Het uitvoerend comi té d>'T sociaal-democratische partij heeft een motie ten gunste eenter algeimeene staking verworpen. Het heeft een beroep gedaan op het proletariaat, om1 de tucht te handhaven en gereed te zijn om te sta ken indien de beloften der regeering on vervuld mochten blijven. De bond van vakvereenigingen is even eens tegen een algemeen© staking; ROME, 29 Jnni. Hee bestuur der socia listische partij en dat der arbeid©rsfede- ratie kwamen heden op Monte Citorio bijeen. De par tij-secretaris stelde een motie voor tien gunste van de afkondiging der algemeene staking in Italië. Het bestuur der arbeidtersfederatie was unaniem tegen dit voorstel gekant en verliet de zaal. Door de achtergeblevenen werd de motie met vier tegen drie stommen verworpen. ITALIA A N S C HE ONDERHANDELIN GEN MET DE OPSTANDELINGEN. Volgens een Reuter-bericht uit Rome ia l>arsoii Alotti met een bmi&sie dter regeering naar Albanië vertrokken om met de Albaneeiseh© opstandelingen te onderhandelen teneinde tot overeenstem ming te.g'erakeD. ONTRUIMING VAN OOST GALICIE? BERLIJN, 29 Juni. Volgens de Pool- sehe bladen bereidt de regeering die ont ruiming van geheel Oost-Galicië voor, daar een inval der bolsjewistische troe pen in diat gebied binnenkoi-t wordt ver wacht. Het aangeboden Tuberculose Ziekenhuis De Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose wil zooals bekend is de gemeen te een terrein aanbieden te Schoten bij de Lighal, tot het bouwen yan een Zie kenhuis, alleen bestemd voor tuberculose lijders, terwijl ziij bereid zou itjn bouw en inrichting, benevens de exploitatie on der hare leiding te doen plaats hebben. Het Dagelijksch Bestuur der vereeni ging beeft eenige voorbereidende stap pen gedaan en het heeft reeds overge legd een voorloopig schetspLan van een tuberculose.-ziekenhuis bevattende 84 bed den De gevel van het gebouw, waar zich de zalen bevinden, is gericht naar het 'Z.-O. terwijl de ramen zoo jijn aange bracht, dat' de1 zon bijna den geheelen dag in de vertrekken schijnt. Voor het gebouw ligt de .tuin van de Lighal, terwijl blijkens het uitbreidings plan van Schoten ten N.-O. yan dit zie kenhuis een park is geprojecteerd. De financieele krachten tot verven- lij king van dit plan ontbreken der Ver eeniging echter, waarom het Dagelijksch Bestuur de Gemeente Haarlem verzoekt, de kosten voor haar rekening te nemen. Waar dit ziekenhuis, behalve de Ge meente Haarlem, ook de omliggende ge meenten zal bestrijken, is: het Dagelijksch Bestuur van plan, voor bouw en exploi tatie ook de hulp van de Provincie Noord- Holland in te roepen, terwijl de Minis ter van Binnexdandsclie Zaken naar eene mededeeling in het Orgaan der Neder landsche Centrale Vereeniging tot Bestrij ding der Tuberculose van December lSl9 besloten heeft om aan de Yereenigingen tot Bestrijding der Tuberculose voortaan ook subsidie te verleenen voor de ver pleging van lijders en het oprichten van daarvoor bestemde inrichtingen. De. bouwkosten van het thans omtwor-" pen Ziekenhuis worden geraamd op f 1.000.000, de kosten van inrichting op f 200.000; de exploitatiekosten, berekend tegen, f per patiënt per d,ag op, f 153.300 Het Vragenreekt. Het voorstel van den heer M. L'. A. Klein, tot invoering van het schriftelijk vragenrecht voor de leden van den Raad dat in handen van B. en W. werd gesteld tot het uitbrengen van praeadvies, geeft B. en W. aanleiding het volgende als hun ne meening te doen kennen. iZij stellen .voorop flat eenig weweiijk bezwaar tegen de invoering niet wordt ge vonden. Toch komt het hun .voor dat dit instituut het moge dan voor Tweede Ka mer en Staten aanbeveling verdienen, niet moet worden toegepast voor den Ge meenteraad. Overigens, eene vergelijking met evengenoemde lichamen gaat niet op. Zoo kent de Tweede Kamer geen rond vraag, waardoor dus Üe andere be tere gelegenheid tot het stellen van vragen ontbreekt. Hetzelfde geldt voor de Provinciale Staten, die weliswaar een zeer beperkte rondvraag kennen, maar te zel den vergaderen dan dat een Statenlid daarmede voldoende gelegenheid zou heb ben om te berde te brengen wat hij in het belang der provincie wenscht te we ten. Geheel anders is dit voor de leden van den Baad, die als regel om de twee w exen in staat worden gesteld die vra gen te stellen, waarvan naar hunne mee ning het gemeentebelang beantwoording vordert. Zij meenen voorts, dat een mon delinge vraag de voorkeur verdient bo- veo. een schriftelijke, omdat bij de eerste de Eaad in zijn geheeL daaraan meer deel neemt, althans kan -deelnemen en uit het eventueel volgende debat eene wellicht vruchtbare conclusie geboren wordt. Teneinde de bestaande rondvraag nog beter dan tot dusver tot haar recht te doen komen zou het.,stellig aanbeveling verdienen, dat steeds <fe te stellen vragen zoo lang mogelijk te voren aan onzen voorzitter worden medegedeeld, welke goede gewoonte ook thans reeds (foor sommigen der leden wordt gevolgd. Uit een en ander volgt dat B. en W. niet kunnen adviseeren het voorstel van den heer Klein aan te nemen. Mej. A. G. Popma, onderwijzeres aan de Openbare Lagere School No. 6 vraagt wegens voorgenomen huwelijk eervol ont slag uit hare betrekking. GEMEENTEZAKEN. Spraakgebrekkigon. B. en W. stellen voor te beoalen, dat aap. ouders, voogden of verzorgers, inge zetenen der gemeente. die daarvoor in aanmerking komen, geldelijke steun .tzij voox het, gebeele. hetzij voor het gedeelte lijke kostenbedrsjg')» kan .worden verft?,:nd, -opdat zü hunne kinderen of pupillen, be hept inett zoodanige spraakgebrek, dat dezs het- daarvoor bestemde classikaal-onderwij.» niet kunnen volger), privaatespraakonderwiji alhier kunnen doen geven, indien en vooi zoolang d© gemeente-schoolarts dit noodtij oordeelt en hiervoor ter beschikking var B;. en W. een bedrag van f 1000 te stellen Verkoop Grond. B.en W. stellen voor om behoudens goedkeuring wam Gedeputeerde Staten der provincie Nooxd-Hollaxud. aan M. Bruin,mg eh J. A. Fr&kenharst, te Heemstede, in koop af te staan tegen dien prijs van 14, per M2., een gedeelte grond, gelegen aan de Hertogstraat, alhier, groot ongeveer 400 M2., waarvan de juiste oppervlakte door den landmeter moet worden bepaalt onrer de navolgende voowaaden: lo. dat de zuidtelblke-, oostelijke- en noordelijke gevels worden gevoegd' en niet worden jye^ledsterd. 2o. dat aan de west- en noordzijde van, het gekochte eene schutting ee afscheiding daarvan wosde geplaatst. B. en W. stellen voor, dat de vacantie- toeslag van pensonen. aan wie een vacantie is toegekend op zoodanig tijdstip, diat do berekening van dien vacantietoeslag over eenkomstig het raadsbesluit d.d. 25 Februari 1920. no. 11 moet eoechLeden naar do vóór 1 Mei 1620 geldende salarissen eu loonen. alsnog zal worden berekend naar salarissen en loonen. welke door hen zouden znij genoten, indien de thans geldende sa laris- en loon-regelingen op 1 Januari 192<? van kracht waren geweest. BLOEMENDAAL. Aanbesteding Woning fcouwvereeniging Bosch en Duin. Vrij'dag werd in Vreeburg door W. de Wijs aanbe steed het bouwen vam 40 middenstandswo ningen voor „Bosch en Duin". Ingekomen waxen 13 biljetten. Ingeschreven weid als volgt. V. Engelen ,en W. H. Kan. Rotter dam, massa, f 690.500: W. A. Philippe Zonen, Hillegom, massa, 699.240; D. v. Kampen, Bloemendaal, f 688.850: J. Schild meijer, Lonneker, massa, 665.000; B. Spilthölt. Enschedé, massa, f 594.000; G. Santman Jr., Coevorden, massa, f 651.400; H. J. Jannink, Usselo, massa, f 645.800; Draerink, Hengelo, f 587.900; J-»L. As- man, A'dam, perceel I 329.000: perceel II f 290.000; perceel III f 111.800; massa f 725.500H. A. Seegen, Nijmegen, massa, f 583.780; C. de Graaf. N. Niedorp, per ceel III f 81.396; H. L. v. Zeijl. Zandvoort, massa, f 632.990; fa. Homburg en Kra- :.;>er, IJmuiden, massa, f 599.200. Voor het schilderwerk wkren ingekomen 39 biljetten. Hoogste inschrijver was J. P- Fan- re te Schoten voor f 63.670, de laagste J. Huisman te Bloemendaal voor f 28.900. Over de gunning zal later woi'den beslist. HEEMSTEDE. Door O. J. van Z. al hier is aangifte gedaan van het vermis sen van een bankbiljet van f 10, geborgen in een jas welke in een schuur hing. Als verdacht van dien diefstal js op< gespoói'd de 12-jarige R. J. B. wonende alhier, die bekende dat bankbiljet te heb* ben ontvreemd. HEEMSTEDE. Door mevrouw B. alhier is aangifte gedaan van het vermissen van verschillende huishoudelijke goederen. HEEMSTEDE, Terug te bekomen bij L\ Pleging Leidschevaartweg 99, een wan delstok. Ebbers Raadhuisstraat 92, dames-: handschoenen. K. de Jong, Waldeck- Pyrmontstraat 25, Haarlem een lorgnet in étui. M. J. Gozeling Raadhuisstraat 85, een paar fantasiesokken. J. Koning Heerenweg 23, een rozenkrans. Limaeua- laan 20 een rozenkrans in étui en medail lon; Raadhuis, Heemstede een enveloppe met inhoud. ZANDVOORT. Er ziin er weer genoge! Voor de vacante betrekking van ondfer vryzer aan school D. alhier, hebben zich 68 sollicn tanten -aangemeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6