In en om Haarlem Wat de Pers zegt BUITENLAND Sport en Spel ONS VROOLIJK HOEKJE DONDERDAG I 1ULI1920 Uit den Gemeenteraad. De ironie van het noodlot! Nauwelijks waren wij gisterenmiddag be gonnen opeengepakt in de oude raads zaal, wegens vergadering van Provinciale Staten op het Prinsenhof of het fatum kwam ondeugend om den hoek gluren: een Voorstel van B. en W. om aan twee kermis exploitanten een gevraagde vergunning voor het inrichten van een vermakelijkheid te wei geren. Waarom moesten die aanvragen zoo dade lijk na de vorige raadszitting komen en waarom moesten B. en W. afwijzend advi- seeren? De Raad meesmuilde wat. maar kon niets anders doen dan zijn aanctie aan het voorstel hechten en dat zal hij nu wel iedere vergadering opnieuw kunnen doen! Met een snelheid, grooter dan den automo Wisten .thans binnen den kom der gemeente is toegestaan, renden wij toen door de agen- da heen. Het voorstel tot t et verleenen vaii gemeentelijken bijslag bij h spaarfonds der schoolkinderen tot het maken van schoolreis jes. gaf even oponthoud. Wethouder Bruch atelde run. voor om de oorspronkelijk aan gegeven bedragen te verminderen, omdat na de indiening der voordracht was bekend ge worden, dat de spoorwegmaatschappijen hadden goedgevonden om de tarieven voor genoemde reisjes tot op 1/6 te verlagen. De meerderheid van het college van B. en W. wilde na die mededeeling het geheele voor stel intrekken, vertelde de Wethouder, maar hij persoonlijk niet mr. Slingenberg stelde als minderheid voor om toch subsidie te ge- Ven. zij het dan minder dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Immers alles was duur der geworden: wanneer de kinderen nu een glas melk willen koopen moeten zij drie maal zooveel betalen als vroeger enz. De minderheid heeft altijd gelijk, riep de voorbarige heer Poppe. Wethouder mr. Heerkens Thiisaen bestreed namens mr. Bomans. die aan den overkant in de Statenzaal zat deze redeneering van mr. Bruch. De eenige grondslag voor de voordracht was de zeer groote stijging der spoorwegtarieven. Nu de maatschappijen daarin waren tegemoet gekomen, was de aanleiding voor dit voorstel vervallen. Dat de melk en verdere versnaperingen duurder zijn geworden kon geen aanleiding voor de gemeente zijn om deze niet noodza kelijke uitgaaf te doen. Irameds het heele leven is duurder gworden, waartegenover e,'°onen gestegen zijn. Daar moet iedereen rekenine mee houden. Zulke schijnbaar slui- mnde redeneeringen kunnen echter in onzen Kaad geen waardeering vinden. En er ligt toch ook wel eenige grond in de tegenge stelde meening, die zegt: de kinderen spa ren, dat is een goed ding. hetwelk de Over heid moet bevorderen, 't b een stout stuk om in onze eeuw van het kind daar tegen op te tomen. De minderheid kreeg dus geen ge lijk: de geheele Raad behalve mr. Heerkens Thijssen, die alleen in de minderheid bleef, •temde vóór de gewijzigde voorddacht. is en miscshien meer dan dat bleek uit de daarop volgende discussie bij den hoofdscho tel van ons menu van gisteren: het voor stel der heeren Poppe, de Braai en anderen om ls'e den Raad van Haarlem te doen be sluiten adhaesie te betuigen aan het wets- voorstel-Rutgers in zake plaatselijke keuze; 2de velschillende beperkende bepalingen be- treifende den verkoop van 'sterken drank in te voeren. De heer Poppe verdédigde zijn voorstel niet bijster gelukkig. Zonded eenig bewijs de biteerde hij: dat in de Vereenigde Staten sinds de „drooglegging" de aröeidsluste- Iccslreid was afgenomen; dat ten gevolge van drankmisbruik de misdadigheid sterk toeneemt, liet aantal ziektegevallen vermeer dert; dal in Frankrijk de stijging, der tuber- culosécijfers in gelijke mate omhoog gaat met het aantal liters gebruikte alcohol. Nu is het gevaarlijk om tegen de rede neering van een drankbestrijder iets in te brengen, omdat men dan altijd den schijn co zich laadt het drankmisbruik te verdedi gen, of -althans te vergoelijken. En toch kan men o.i. hartgrondig het drankmisbruik ver foeien en dien kanker der samenleving wil- en tegengaan zonder nu juist de middelen der ofiicieele drankbestrijding goed te keu ren. Opmerkelijk was het dat de heer Poppe in den boezem van zijn eigen partij sterken tegenstand ontmoette. Zoo wilde de heer Gerritsz nieis weten van de vergaande voor stel en van den heer Poppe om de café's op alle mogelijke en onmogelijke uren te sluiten omdat de kiezers over zulke ingrijpende maatregelen niet waren gehoord. Zulke voor stellen hebben op geen program van eenige politieke partij gestaan, zei de heer Ger- ritsz. En nu washet toch wel zeer vreemd, den heer Poppe later met stemverheffing een pa ragraaf uit het Gemeenteprogram der S. D. A- P. te hooren voorleezen en daaruit te be merken, dat..de heer Gerritsz gelijk had! Wethouder Slingenberg was blijkbaar ook wegens afwezigheid van mr. Bomans aangewezen om het standpunt van B. en W. tegenover deze zaak uiteen te zetten. Een adres aan de Kamer zenden tot steun van het initiatief Voorstel-Rutgers. daar voelen B. en W. niets voor. Eerstens niet, omdat het hier een zuiver plaatselijke aangelegen heid geldt en tweedens. omdat en hier «prak mr. Slingenberg voor zich persoon lijk aan de plaatselijke keuze een groote •chaduwzijde zit Oesteld in 'Haarlem besluit de meerderheid der bevolking de stad „droog leggen", dus den vekoop van alcohol te verbieden; maar de kring van gemeenten £®dom Haarlem laat de heibergen open. ;Wat krijgt men dan voor een toestand? De fiSSEWJ"** van een over- bugrng bi de burgerij, dat het strafbaar fifStelde iets ongeoorloofds is. Het stelsel van plaatseluke keuze nu voert er toe, dat b.v een Saarlemmer zich p. e. in Schoten gaat ■overgeven aan een genot, dat hem in de stad zijner inwoning ais iets ongeoorloofds' wordt voorgesteld. Met een deel van de 'voorstellen van den heer Poppe wilden B. en W. inmiddels wel meegaan n.m. met den wensch om de nieuw aan te bouwen arbeiderswijken „droog te leggen" en om het gebruik van alcohol in vergunningslokalen door kinderen beneden 16 jaar strafbaar te stellen; strafbaar in dit geval zijn dan zoowel de tapper als de ge bruiker. t Het behoeft niet gezegd, dat de discussie tot in het eindelooze verliep toen eenmaal het hek van den dam was. Het gewone verschijnsel deed zich hierbij weer voor, dat de heer Poppe en zijn hel pers geen onderscheid maakten tusschen drank gebruik en drankmisbruik en toen zij daarop gewezen werden zonder meer de stel ling poneerden: van gebruik komt van zelf misbruik. De heer Reinalda ging zelfs zóó vér te beweren, dat matig gebruik van alco hol door ouders erfelijke belasting tot krank zinnigheid toe bij de kinderen ten gevolge had, iets wat dr. van den Berg hem ten krachtigste bestreed. Van overtuigen was natuurlijk in dit debat geen sprake. Wij kunnen ons voorstellen, dat een drankbestrijder zich gedrongen ge voelt voor het wetsvoorstel-Rutgera te getui gen en zulks op goede gronden verdedigt; dat een tegenstander van plaatselijke keuze motieven vindt om zulk een poging af te wij zen. fDe Raad van Haarlem besloot tot ver zending van een adres van instemming met 19 tegen 11 6temmen. Eveneens werd (met 17 tegen 13 stemmen) aangenomen om Zondags vóór 12 uur en na 2 uur 's middags het tappen te verbie den, terwijl de heer Poppe eveneens succes had met zijn voorstel om het tappen vóór '•ochtends 9 uur op alle dagen der week te verbieden. Een gelijk verbod voor 9 uur 's avonds werd met al zijn andere voorstel len verworpen. Dat de heeren nogal ver wa ren gegaan, bleek uit een voorstel om het schenken van sterken drank te verbieden aan allen: die tot meer dan 7 dagen hechtenis veroordeeld waren! Een interessanter debat leverde het voor stel van B. en W, om drie studiebeurzen te stichten voor begaafde leerlingen der mid delbare scholen. Alleen de gemeente 'sGra- venhage heeft tot nu toe zulk een besluit ge nomen. En Haarlem gaat nu nog verder, door drie beurzen beschikbaar te stellen voor H. B. S. of Gymnasium of Lyceum en drie tot verdere studie aan een inrichting van hooger onderwijs. De heer Peper had hierbij natuurlijk en kele communistische critiek te leveren. Wat was dat nu voor een armzalig voorstel. Wanneer B. en W. nu eens iedereen, die wil de in de gelegenheid stdlen om middelbaar- en hooger onderwijs te genieten, dan viel er over te praten! Wij zouden op deze ongerijmdheid niet ingaan, wanneer mr. Brudi daarin niet de gelegenheid had gevonden tot eenige zeer juiste opmerkingen, die de dwaasheid der communistische denkbeelden weer eens scherp in het licht stelden. Het is juist zoo treurig in onze maatschappij zei de Wethouder dat iedereen, die geld heeft van de stel ling uitgaat: omdat ik het betalen kan moet mijn zoon of dochter studeeren. zonder te vragen of de betrokkene wel aanleg heeft, gelegenheid, om na het lager onderwijs ver der te studeeren. De rondvraag leverde onverwacht belang rijke mededeelingen op. Op een vraag van den heer Van der Kamp kregen wij te hoo ren. dat het distributie-bureau 1 Augustus wordt opgeheven. De heer Diik kreeg op een desbetreffende vraag ten antwoord dat van heden af in het Leidsche kwartier ook een gelegenheid tot gemeentelijken vischverkoop zal geopend worden en dat eenige hande laars. die B. en W. zouden adviseeren bij de vischdistributie, de zaak leeliik hebben gesa boteerd. De heer Miezerus oppende de vraag, of het wel aanging om zonder weistandsgrens vast te stellen, zoo maar aan iedereen ge meentelijke hypotheek je geven voor den bouw van middenstandswoningen. Wethou der Slingenberg trachtte zich van deze in derdaad niet heel eenvoudige vraag met een algemeenheid af te maken, wat niet gelukte. De zaak zal nog wel eens ter tafel komen. Mevr. Willekes Macdonald tokkelde de gevoelige snaar van de voortdurende stijging der prijzen van levensmiddelen en wees daarbij „gij heeren weet dat zoo niet" zuchtte ze op de schrikbarende prijsstij ging der aardappelen, groenten en fruit id Hifkte weken en vroeg: kan de Raad vau Haarlem daar nu niets tegen doen? En daar zaten we 'opeens midden in een levensmiddelendebat. Mr. Bomans. die in middels uit de Staten was teruggekeerd, hing een droef tafereel op van de onmacht der gemeentelijke overheid om de duurte tegen te gaan. Met krasse voorbeelden toonde de spreker aan, dat hii als voorzitter van de duurtecommissie niets heeft kunnen bereiken, zoowel door totaal gebrek aan medewerking bij het publiek als door onmacht om geble ken misstanden tegen te gaan. Weshalve vroeg hit namens de duurtecommissie eervol ontslag. De heer Klein raadde aan het rapport der groente- en veilingscommissie nu eens aan de orde te stellen en te overwegen, wat de gemeente er tegen doen kan dat, zooals de zer dagen nog geschiedde, 77 kisten spina zie op den mestvaalt werden gegooid, om dat er geen koopers voor waren. Anderen weer wilden een adres aan de Regeering sturen met verzoek om een uitvoerverbod van nieuwe aardappelen; een ambtenaar be noemen om de veil in gsprijzen te noteeren, en daarnaast de winkelprijzen, enz. B. en W. zullen overwegen en nogmaals overwegen als inmiddels Saguntum maar niet vergaat, wat in deze zeggen wil, dat het publiek zijn koopkracht verliest. LEUGENACHTIG EN TENDENTIEUS. De „Notenkraker" geeft een paar nog mee/ leugenachtige dan tendentieuze tee- kemngen betreffende de boycot in Hon garije en „Het Volk" doet ear nog een bij. Dö „terreur" in Hongarije wordt in af zichtelijke, afschrikwekkende gedaante voorgesteld: zij kruisigt het proletariaat na het de voeten te hebben afgekapt en de oogen uitgestoken, en een geridderde militair slaat grijzend den doodstrijd gade. of, andere voorstelling, de terreur haalt het neergeworpen Hongarije de in gewanden uit het lijf en verslindt die. Maar nu komt het Internationale Vak verbond, dat, reus van geweldige gestalte, de zweep van de boycot opheft om daar mee de „witte terreur" te striemen en tot het loslaten van haar prooi te dwingen. „Het is alles leugen en schromelijke overdrijving in de voorstelling", zegt het „Huisgezin". „Het is alle® longen en schromelijke overdrijving in de voorstelling. De heele wereld weet het. dat het proletariaat in Hongarije niet gekne veld en onderdrukt wordt, dat de witte terreur een mythe is, dat de boycot van het Internationaal Vakverbond niet be reikt wat het zich had voorgesteld, ze ker een mislukking is geworden, die men zoo goed en zoo kwaad het gaat, poogt te bemantelen. Niet tevreden met de terreur ia den afziohtelijksten. de boycot van het In ternationaal Vakverbond in den held- haftigsten vorm voor te stellen, heeft de teekenaar nog de opdracht gekregen, de christelijke vakbeweging te kleinee ren en belachelijk te maken. Om het eene been van den reus klemt zich namelijk een gebrild heertje, de christelijke vakbeweging, die een mach- telooze en ijdele poging doet om den wreker der ongerechtigheid tegen te honden. Zóó zonden de sociaal-democraten de christelijke vakbeweging wel graag zien, maar zoo is zij niet. Natuurlijk zit hun de Christelijke In ternationale. dezer dagen in Den Haag gesticht, dwars, maar dit is geen reden om haar als een onbeduidende tegen stander, als een lachwekkende figuur af te beelden. Het is ook niet verstandig, de betee- kenis van een tegenstander te onder schatten." Het Internationaal Vakverbond zal, in dien, 't zich zulks thans nog wil verhelen, weldra ervaren, dat de christelijke vakbe weging in Europa een even noodzakelijke als geduchte macht is, die de roode Inter nationale in toom zal weten te honden en ons werelddeel behoedend voor tirannie en gewetensdwang, tevens zal werken aam den wederopbouw eener christelijke maatschappij. Tusschen rood en wit, ongeloof en Christendom, is de groote eindstrijd aan gevangen en niet te haastig juiche de roode Internationale over de overwinning ALBANIë. Aan de rede ran Giolitti in de Italiaanache Kamer over het Italiaanache standpunt in- Hava*-Reut&r-telegram werd meegedeeld ontleend: Giolitti herinnerde eraan, dat hij, toen hii ion het bewind was. steeds tegen over Oostenrijk, dat de onafhankelijkheid van Italië bedreigde, had volgehouden dat deze onafhankelijkheid intact moest worden gelaten. Wij hebben er ons toen mee bezig gehouden, aldus ver volgde de premier, dat in Albanië een go- regelde regeering sou worden gevormd in staat om de volledige en definitieve onaf hankelijkheid van dit land te handhaven. Thans is de toestand volmaakt anders; Albanië verkeert in een toestand van anar chie. Er heerecht een strijd tusschen twee partijen, twee gebieden. Vele naburige lan den loeren er met boosaardige bedoelingen op: elk dozer landen zou ar een stuk van willen hebben. De quaesti© is dus niet zoo eenvoudig als vroeger, doch, verzekerde Giolitti, onze bedoelingen zijn nog steeds dezelfde wat betreft de volledige onafhan kelijkheid van Albanië. Hij herhaalde, dat Italië afziet van eenig protectoraat of man daat, zoo als men thans in de internationale taal legt. Wat Valona betrof, Mtt© de premier uit een. dat deze stad oen strategisch punt vormt, dat indien het bezet werd door een mogendheid, die niet bevriend met Italië, voor genoemd land een ernstig gevaar zou vórmen. Albanië, zooals het thans is, ver keert in de onmogelijkheid om Valona te verdedigen tegen eenige mogendheid, die een vloot bezit. Wij kunnen dm» Valona niet in den steek laten zopdar den waarborg te hebben, dat geen enkele andere mogend heid eg zich van zou kunnen bedienen tegen Italië. Daarom waart>°rgt Italië, aldus Giolitti, gelijk ik aan de Albaneezen heb verklaard, die het met mij eens waren, door Valona te bezetten Albauië tegen bezetting door een andere mogendheid. De Kamer heeft mol ^48 tegen 108 stom men een motie verworpen, waarbij het on middellijk terugtrekken der troepen uit Al banië werd gevraagd. Vervolgens kourde zij met 810 tegen 91 stemmen het ontwerp in zake de voorloopige twaalfden goed. De „Prawda" meldt, dat da Albaneezen Valona stormenderhand hebben ingenomen en dat ze het geheele Italiaansohe garnizoen gevangen hebben genomen. DE DUITSCHE SOCIAAL-DEMOCRA TEN EN DE REGEERING, Het bericht dat de rneeiderheidssocialie- ten in den Rijksdag hun toestemming zullen „even aan het regeeringsprogram. wordt bevestigd. Men deelt mee. dat de regeerings- partijen in den Rijksdag een voorstel zul len indienen, waarin zij de regeering ver zoeken te regeeren in' den geest van het ontwikkelde program. De sociaal-democra ten zullen .voor dit voorste] stemmen :OffeRTREDING DEB VERDRAGEN VAN VERSAILLES EN ST. GERMAIN? De Eclair" vestigt er de aandacht op, dat Frankrijk belangrijke voorraden lucht vaartmateriaal heeft, waarvan de liquida tie is opgedragen aan den onderstaatssecre taris voot de luchtvaart, Flanddn. Men be grijpt gemakkelijk, zegt het blad. dat dit materiaal verlokkend moest zijn voor de jonge mogendheden, die gevormd zijn door de verbrokkeling van Oostenrijk en de po gingen van den heer Flahdin gaan dus, moesten gaan in de richting dier nieuwe staten. De Fransche diplomatieke agenten en militaire missies leggen zich daarop, naar het schijnt, met ijver tóe. Dat lijkt een gemakkelijk werk. Frankrijk zou niets te vreezen moeten hebben van de Duitsche of Oosten rij ksche concurrentie, daar de verdragen van Versailles en St. Germain ten aanzien van hun luchtvaart materiaal aan genoemde staten bepaalde verplichtingen opleggen. Tsj ech o-Slo waijje is thans bezag een luchtvloot te vormen. Wendt het zich tót Frankrijk, dat zich reeds zware offers heeft getroost om den luchtdienst van deze bevriende republiek te organïseeren door baar in Mei 1919, hon- derdvijftien vliegtuigen ten geschenke te geven van de beste merken en de jongste modellen? Niets van dat all In weerwil van den tegenstand deT Fransche officieren, in dat land gedetacheerd, is Tejecho-Slówakjje in onderhandeling met Duits oh] and. en ver volgens met Oostenrijk, onder schending der artt. 147 en 148 van het verdrag van Saint-Germain, dat dergelijke transacties verbiedt. De „Éclair" maakt dan verder melding van weer afgesprongen onderhandelingen, in November 1919, met den Duitsdien ver tegenwoordiger van een maatschappij te Weenen, aan het hoofd waarvan eveneens een Duitscher stond, voor den anakoop van tachtig vliegtuigen. Het heette wel dat die vliegtuigen niet aan de Duitsche regeering behoorden, doch toch waren «ij van een mi litair type. Vervolgens werden in Oostenrijk bestel lingen gedaan, en ook uitgevoerd, voor mo toren, en 'een zestig vliegtuigen en wissel stukken. Het Fransche blad brengt deae feiten ter kennis van den heer Flan din, vestigt de aandacht op de overtreding der vredes verdragen van Versailles an St. Germain door Duitechlandi, Oostenrijk an Tsjecho- Slowakije en legt er ten slotte den nadruk op, dat de prijs hier geen rol heeft gespeeld, aangezien de Fransche vliegtuigen veel goedkooper zijn dan die, welke zün aange kocht, iv GEMENGDE BUiTENL. BERICHTEN. L. Huldiging vaar de groote gezinnen. De huldiging van groote gezinnen, waarvan wij gisteren melding maakten, had ook ten doei belooningen toe te ken nen aan die gezinnen, welke de meeste kinderen aan het leger hadden afge staan. Het ging om gezinnen met ten minste vijf kinderen, waarvan er ten min ste 2 gemobiliseerd waren geweest. 1000 gezinnen van het departement du Nord werden aldus beloond met prémies jn geld van 1005000 francs. Een ovatie werd gebracht aan het ge zin, dat de eerste premie .van 5000 francs kreeg-. Veder w moeder vorschenea met hun vijftien nog jn leven zij nde kinderen. Zij hadden er bij de oorlogsverklaring negentien; tien ervan werden gemobili seerd, vier zoons werden gedood, vier zoons of schoonzoons werden gewond, waarvan er één invalide werd. De vader is landarbeider te Millau in het arrondis sement Duinkerken. Aan handerdvijftig moeders (met tien tot negentien kinderen elk) werd door minister Breton de gouden medaille van het Fransche gezin uitgereikt. Den 14en Juli zullen er tienmaal zooveel uitgereikt worden, De Japansche regeering heeft plan om zelfregeering te verleenen aan Ko rea, door zelfgekozen provinciale en ge meenteraden, voor zoover de bevolking aldaar voldoende ontwikkeld js. Anders zullen de raden door de regeering wor den saamgesteld. Groote opwinding heerscht in Japan over de ontdekking van den yerkoop van militaire kaarten en plannen door een jong aristocratisch Japanner aan een bui- teniandschen militairen attaché. De docu menten zijn van weinig militaire waarde, doch er wordt gevreesd, dat andere zeer kostbare plannen voorheen reeds verkocht zijn. De politie arresteerde den Japanner en den militairen attaché, hetgeen nog tot moeilijkheden met den betrokken staat aanleiding kan geven. Maandag zijn te Parijs de juweelen van Gaby Deslys verkocht, ten bate van de armen van Marseille. De opbrengst was 2.303.900 francs. Een halsketting is yer- kockt voor 402.100 fr., een snoer Oos- tersche paarlen voor 462.000 fr., een pla- tinaring met een grooten briljant yoor 20.000 fr. Bij de. veiling waren een aantal persoon lijkheden uit de tooneelwereld en .veel ju weliers aanwezig. Blijkens een mededeeling van het Witte Huis zal, naar Radio meldt, de bui tengewone congreszitting ter bespreking van 't amendement inzake het yrouwen- kiesrecht, naar verwacht wordt, op 8 Au gustus worden gehouden. Bonar Law heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de „Brussels" zal wor den verkocht en de opbrengst zal worden gebruikt om in een of anderen vorm een gedenkteeken aan kapitein Fryatt op te richten. SCHIETEN. Vrijwillige Landstorm-wedstrijden. Uitslagen. van den grooten nationalen schietwedstrijd van den Vrij willigen Land storm, op de banen der Haagach© Burger wacht. op 23, 24 en 25 Juni 1920- GOEDE KAAD. Een parvenu, bekend om zijn gierigheid, tot een beroemd kunstschilder: „Ik wou wel graag 'n stilleventje hebben, in olie, maar zoo goedkoop als 't maar kan." „Dan moet u een blikje sardientjes koo pen," antwoordde de kunstenaar. DURE TIJDEN. Ze zaten aan het strand, bij 't ondergaan der zon, band in hand. dwepend. „O," zuchtte zij, „dat water, en die lucht en dat zandik zou hier wel eeuwig blij ven." „Nou," zeide hij. Jk heb vanochtend de hotelrekening 'ns nagekeken, jk geloof dat we hier wel eeuwig zullen moeten blij ven I" Afdeeling 1. A. Individueel© korptwed- «tijjd voor den Landstorm Geweer en kara, Min M. 95. Deelgenomen werd door 88 korpsen: 1. Landstormkorpa >,T wentseh-Verband," 01- denzaal. 237 punten; 2. Land» tor mkorp» „Twenteeh Verband", Hellendoorn, 235 punten: 8, Land»tormkorpa „Zuid-Holland* Weet", Leiden, 235 punten; 4. Lands torm- korpe „Weat-Brabanta Verband." B er gen-o p- Zoom, 233 punten. De hoogste koa-paeehutter, zijnde de eer* geant W. A. Thomassen uit Oldenzaal, ont* ving den persoonlijken «ereprijs, zilveren medaille, geschonken door H. M. do Koningin. Afdeeling 1. B. Tir&illeurvaurwedstrjjd voor den Landstorm. Deelgenomen door 83 korpsen: 1. Land-: •tormkorpa ..Nieuwe Hollandoch© Water linie," Hilversum 15 punteij: 2, idem „Do Meijerij", Nijmegen. 16 punten: 3. idem „Zuid-Holland-Weet," VGravenhage, 15 punten. Afdeeling 2. Individueel/ wedstrijd voor den Landstorm. Margageweer. Deelgenomen door 12 korpsen: 1. Land- •tormkorps Stelling van Amsterdam" Nieuwer- Amstel, 148 punten: 2. idem „Zuid-Holland-West", Zegwaard, 140 pun ten. De hoogste korpsschutter. tij nde J. L. van dei Zwaan, ontving den persoonlijken ©ere prijs, ziiv. medaille, geschonken door II. M. de Koningin-Moeder. Afdeeling 8. Personeele wedstrijd voor den Landstorm. Geweer en karabijn M. 95: 1. De Haas. 60 punten; ontving bovendien, als - persoonlijken ©ereprijs, zilveren me daille. geschonken door Z. K. H. den Prins der Nederlanden2. Blokker, Hóóg-Karspel, 60; 8. van Bunren. Dordrecht. 50: 4. de la Mar, Apeldoorn. 60; 6. Browne, den Haag 5b; 6. Hooighamer, Amsterdam. 497. Plim- ter, Assen, 49; 8. van der Wal. Drachten, 49; 9. Drijven. Hel vorst. 49: 10. Small en- broek, Assen. 49; 11. Lamars. Hilversum, 49; 12. Giroenier, Amsterdam 49; 13. Meuten belt, Almelo, 49; 14. Meeuwsen. Am sterdam, 49; 16. Thomas. Scheveningen, 49; 16. Kurth, An-nham, 49; 17. Thomassen, Enschedé. 49; 18. Dmsters. Heere. 49; 19. Hoogbeen» Voorthuizen. 4920. Rigter Pm.. Blaricum, 49; 21 Mastbergen. Nijmegen. 48; 22. van de<r Werff, Drachten, 48: 23. Hilt» Breda. 48; 24. Loedeman. Ermelo. 48; 25. Smeenk, Dordrecht, 48; 20. van Herpen, 48; 27. de Kinderen. Casteren. 48 28. van der Meer. Leiden. 48; 29. Kostink. Geeste ren. 48; 80. Gieliseen, Heumen. 4831. Pen, Den Haag. 48; 32. VenTooy. den Bosch, 48 punten. Opl uister irigs wedstrijden. Opengesteld voor leden ven den Vrijwiigen Landstorm, van Burgerwachten en schietvereenigingen. Afdeeing 6. Vaste-baanwedstrijd: L B. M. van Spronsen. Berkel. 100 punten; ontving bovenijdien als persoonlijken eere- prjj» de bronzen medaille, geschonken door H. M. de Koningin-Moeder2 Rosen, Over- veen 100; 3 de Jongh. Dordrecht. 100; 4 A. Bouwens, Ten Haag. 9£; 5. Lamark, Hilversum, 99 F 6. Slemmer. Den Haag, 99; 7. Sprengers, Utrecht. 99; 8. Hartevekn Utrecht, 99: 8. Boer. Bergen-op-Zoom. "99; 98: 10. Verheggen, Overasselt. 99: 1L Buschgens, Den Haag, 99; 12. ten Holt, Den Haag, 99; 13. Kostink, Geestereu, 88; 14. Korthal», Dordrecht. 98; 15. Brugge- man, O^erveen. 98; 10. Hubers. Dordrecht, 98; 17. van Keulen. Aerdenhout. 98; 18. Troll, Rotterdam, 96: 19. Van der Sluijs, Amsterdam, 98; 22. BriIJeman. Dordrecht, 9823. Wan Staveren. Leidon, 9824. Halle man, Apeldoorn, 8825. Thomas. Schevenin- gen, 98; 26. Mulder. Den Haag. 98: 27. de Boer, Den Haag. 98 28. Jac. Schijff, Den Haag, 97; 29. Van der Kam. Nijmegen, 97; 30. Houtgraaf, Bloemendaal. 9731. Duister. Heeze, 97; 32. Van Wees, Naarden. 97;. 33. Magnee. Bergen-op-Zoom. 97. Afdeeling 6. Korps wedstrijd voor afdee* lingen van den Landstorm, van Burgerwach ten en van Schietvereenigingen. elk ver tegenwoordigd door 5 echutters. Geweer en karabijn M. 95. Deelgenomen -werd door 53 vijftallen: 1- Schietvereeniging „Oefening en uitspan ning," Den Haa-g. 241 punten: 2. Burger wacht, Dordrecht, 237 3. Schietvereeniging ,J31oemendaal-commando," 2374. ide°* .Prins Maurits", Leur (N.-B.)« 248 Landstormkorpg „Stelling Amsterdam, district Amsterdam, 235: Meijerij," Nijmegen, district I. 23a: 7. idem „De IJssel," district Deventer 234: 8. Bur. gerwacht „Bloemendaal 234; 9. idem ,,'s-Gravenhage," 233; 10. idem „Utrecht", h'33; 11. Schietvereeniging „De Prins der Nederlanden," Den Haag. 232: 12. idem Generaal J©ubert" te Overveen. 23213. idem „Oranje-N assan," Den Haag, 232; 14. x-'clt de heer Poppe indeitd'aad voort>ari^ r>e overheid au doei verslandiirer ent aieli alleen hen. die begaafdheid Zicfciwsti ia <*e J&A*-ke AJbaniS. ia nog ike>t volfireikdo t©T Y6T- duideljjikïng- van netleen in ion in e<m j AfdeeJing 4. Personeele wedstrijd voor den Landstorm. Margageweer. l.Van der. Sluijs. Amstelveen, 40 punten; ontving bovendien al» persoonlijken eexeprüe, bron zen medaille, geschonken door H. M. de Konangin-MoedeT2. Oudman. Bedum. 36; 3. Versyeld, Gouda. 35; 4. van Dijk, Schie dam; 5. van Delft, de Lier: 6. Geelen Sit- tard. 837. Dhomen, Sittard. 338. Brahhe. Staphorst. 33; 9. Vollebregt. Berkele, 33; 10. Thijs&enSittard, 33: 11. van Wolfferen, maassluis. 83; 12. Berghoef. Maassluis, 32;. 18. Poot. Naaldwijk, 32: 14. van de Velde, Gouda. 32; 16. Roos, Zegwaard. 32; 16. Groothuizen, Alkmaar, 32: 17. Visser. Broek op Langend ijk; 18. Spijker. Maassluis, 31 punten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 5