Ingezonden Rechtzaken Uit den Omtrek HAARLEM. Rim SIIRG, k iïlifASIIEK-SCÜQEKEH. Luchtverkeer VLIEGDIENST OP BERLIJN. Uit onze Oost Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. HET ONGELUK MET; DE RODELBAAN TE GRONINGEN, B. JONCKBLOEDT Ziet de étalage. Een luchtipunt achtte spr. het, dab de aannemers gaan inzien, dat instellingen als de C. B. V. ook voor hen ruïneus kun nen zijn. Als leden van de Commissie van Scheids rechters verden herkozen, -de aftredende leden F. v. d. Venne, voorzitter; A. Bie- mand, viee-voorzitter; H. Bomert, J. Senff, M. van Alpen, A. A. Frijlink, M. van den Biggelaar* en O. H. van Duysen. Ais rechtsgeleerde, aan deze Commis sie van Scheidslieden toegevoegd, werd herbenoemd Mr. Heerma van Voss te Rot terdam. Hierna werden vastgesteld de kieskrin gen uit welke de hoofdbestuursleden wor den gekozen. Vervolgens was aan de orde de door het Hoofdbestuur voorgestelde statuten wijziging om de mogelijkheid te schep pen, voortaan „bindende besluiten" te ne men. Besloten werd hiertoe aan de sta tuten eenige bepalingen toe te voegen. Hierna werd van gedachten gewisseld over dc houding, die de leden hebben in te nemen in zake dc uitsluiting in de bouwvakken. Het hoofdbestuur herbaal de zijn advies om zooveel mogelijk samen werking te zoeken met de bouwvakpa- troors, ten einde hen te steunen bij hun. actie, waartegenover echter getracht moet werden, verschelende misstanden ten op zichte van den handel op te ruimen. Nair wij vernemen zal binnenkort een passagiersdienst geopend worden van Ne derland naar Berlijn v. v. Het initiatief daartoe gaat uit van de N. A. V. O. te Cuijk. WORSTELING MET EEN TIJGER. TJit Paree wordt aan de „Soc." geschreven: ,.In het begin dezer week kreeg Kond a n- gan bezoek van een tijger. Een jonge Javaan werd aangevallen en begon een worsteling met het beest. Spo/dig kwamen achtereenvolgens 5 a 6 andere Javanen hun dessagenoot te hulp. en zoo werd er een lustig schouwspel ver toond. Een hunner haalde een bül en sloeg den tijger den kop in. Hoeden waren er niet te betreuren, doch terwijl de tijger in triomf naar den ass- wedono werd gebracht, ging een minder triomfantelijke stoet naar Paree, teneinde de 5 gekwetsten in het hos pitaal te bezorgen. 't Is te hopen, dat de gestreepte heeren zich niet verdeT westwaarts vertooaen, daar een bezoek aan de naastbijgelegen suikerfa briek Kentjong niet bijzonder welkom is." Mijnheer de Redacteur. In uw" blad van 30 Juni j.l. Las ik het volgende: Hooiprijizen. Waar wij den laatsten tijd gewoon zijn geraakt aan de uitdrukking „buitenge woon hoog in prijs" verblijdt het, dat thans van het hooi geldt „buitengewoon laag in prijs." Toch eet men nog altijd dure boter en drinkt men dure melk. Hoe komt dat? 't Stuk kwam uit Hillegom. Heeft de schrijver hiervan ook wel eerst eens nagedacht? Ik betwijfel het. Laat hij eerst eens onderzoeken of hooi goedkoop kan verkocht worden. Als een boer, buiten pacht, interest en lasten om, voor een knecht f 36 per week plus goeden kost moet geven, wat sa men wel f 48 maakt, bovendien dikwijls nog f 0.80 of f 1 per uur voor een nood hulp betaalt en' f 20 a f 24 voor een mor gen land, dan geloof ik niet, dat het hooi goedkoop kan verkocht worden. Dan wat betreft die dure melk, bo ter en kaas; als de schrijver eens wist, wat het gemiddelde uurloon van een boer is dan zou jiij daarover wel zwijgen. Er is niemand die zoo weinig verdient als een boerenknecht. Bovendien is ook dat, "wat de hoeren noodig hebben voor hun vee, zeker vier maal zoo duur geworden, zoodat zij wel genoodzaakt zijn alles op te slaan. Laten wij Christelijke menschen, h,un dan ook gunnen, dat zij een redelijk be staan hebben en hen niet steeds in de oogen van het publiek verdacht maken, als zouden zij prijeopdrijvere zijn. Assendelft. Een Boerin. Aan Haarlem's Jongedames. Hebt ge liefde tot Maria, komt dan in de Congregatie, opgeficht ia de St. Jo- sephskerk, Jansstraat, alhier, waar de oefeningen Dinsdagsavouds van 78 ge- hondlen worden. Deze bloeiende Maria- Gongregatie is voor alle ware Mariakin- deren, jonge meisjes van eiken stand. Komt eens een keertje een oefening bij wonen, vooral ook jongedames uit den gegoeden stand. Wat u ontbreekt is het Lidmaatschap der Congregatie. Laten we ons met ketenen verhindlen aan Haar, die, ofschoon tot Hemelkonin- ginne verheven, onder de armen gerekend wilde zijn en de Moeder was van den ar men Jezus van Nazareth. Een dubbele liefdeband wordt gelegd, ééne van Ma ria's Harte tot het uwe en één tussch en uw hart en dat van nw a.s. medeleden, waaronder ook minder dan gij met aard- sche goederen bedeelden, daar alle stan den in de Congregatie Maria zullen die nen. Zoo moge 't spoedig zijn en moge dit welgemeend woord eenig gewicht in die schaal leggen om met alle menschelijk op zicht, waarvan eigenijk geen sprake mocht zijn, te breken ter liefde van Haar, wier kind ik ben EEN CONGREGANISTE. Tubcrculose-bestrijding te Velsen. 't Is reeds eenige maanden geleden dat te dezer plaatse een en ander werd ver teld' van onze vereeniging. De werkzaamheden op het gebied, der tb.c.-bestrijding blijven eentonig, zoodat het niet gewemscht is, dikwijls daarop te rug te komen; niettemin is een opfris- sehing zoo nu en dan toch noodig. Hoe verder het tijdstip van oprichting zieh van ons verwijdert zooveel te,meer moet het betreurd worden, dat de ver- eeniging te Velsen niet eerder is opge richt, want er is réeds nu veel vraag naar hulp, zooveel dat het bestuur soms niet bij machte is afdoende hulp te ver- leenen. De H.H. Doctoren hebben verschillende patiënten aangewezen, die in aanmerking komen voor een kuur van enkele maan den in een sanatorium. Er is helaas geen plaatsje meer over, hoogstens wordt de eandidaat op een volglijst geplaatst; dan zal men t. z. t, er wel meer van hooren. De patiënten hebben hieronder wel het meest te lijden. Op de vraag hoe hiervoor een, oplossing te vinden, hoop ik straks terug te komen. Het bezoek op het consultatiebureau te IJmuiden blijft constant. Te Santpoort is kort geleden zitting gehouden door de consyl teer end e geneesheeren, voor Wij- keroog zijn plannen in voorbereiding. Te IJmuiden komen zoo eiken Donder dagavond 4 of 5 personen. De verwach ting, destijds uitgesproken, als zou spoe dig weinig of geen bezoek meer te ver vrachten zijn wordt nog niet bewaarheid. Ook is het noodig, dat er patiënten na afloop van tijd weer terugkomen. De huisbezoekster, Zr. Veenstra, heeft handen vol werk. zij brengt thans bezoek aan 68 patiënten, over, de geheele gemeen te verspreid. Haar werk is moeilijk, lezer, weet gij dat wel? Zij zou zoo graag meer willen ingrijpen, eh veel patiënten zijn niet altijd in staat of van goeden wil om hare raadgevingen op te volgen. Het komt ook voor, dat er verplegingsartfke- len noodig zijn. waarvan het aanschaffen etc finaneieele krachten van de veneeni- ging te boven gaat en dan is het voor de huisbezoekster ondoenlijk hulp te verlee- nen. Er zijn huisgezinnen, waar de toestand van de leden van het gezin ellendig is; waar de man een goed weekgeld verdient, maar ten gevolge van de omgeving en den zie kei ijken toestand van zijn gezin niet bij machte is voldoende te helpen. Zal hier afdoende geholpen worden, dan komen wij er lang niet en toch moet juist daar het kwaad allereerst worden- bestreden. Hoe is hier eenigiszins te hel pen? Door ons eenige schenkingen in ma- tura te doen. Als die dag van gister her innert ieder zich nog levendig, den toeloop van vluchtelingen in ons land, vóórdat de vesting Antwerpen viel. Wat waren er tal van handen aiiu 't werk om goodte- ren van allerlei aard, als k lee ren, dekens, lakens enz., bijeen te brengen. Een ieder kon wel wat missen nog niet zoo lang geleden werd er nog -veel bijeengebracht voor de Oostenrijksehe stumpertjes. In onze eigen gemeente is een vereeni- ging ter bestrijding der tuberculose, die haar vinger legt op vele wondeplekken en zoudt ge nu niet kunnen helpen? Hebt ge alles, wat ge zoudt kunnen missen, reeds opgeruimd? 't Is toch niet zoo? Er zullen wel huisgezinnen zijn, die nog een deken en taken voor ons goed doel willen afstaan. Ziet nw linnenkast nog eens na. De vereeniging heeft ledikanten, lakens, sloopen, dekens enz. gekocht, maar heeft er nog lang niet voldoende. Mochten er onder de lezers zijn, die rie ten ligstoelen in bruikleen willen geven, dan kunnen zij onze patiënten daar een grooten dienst mede bewijzen. Voor een aatiënt is zoo'n meubel.een geneesmiddel. Voor hem of haar die zoo'n stoel bezit om .zalig" in den tuin te rusten een genot middel en wat gaat voor? De gezonde mensch kan zieh neervlijen o-p het gras, of op de heide; bedenk toch dat de zieke daar zoo dikwijls van verstoken is. Mocht een uwer ons dekens, lakens of ligstoelen in bruikleen willen geven, wilt u dan even aan Zuster Veenstra te Santpoort of den heer N. Beers te IJmuiden berich ten? En mu ons plan om aan het sanatorium-' gebrek tegemoet te komen. In onze gemeente zal een plekje grond gezocht moeten worden, lommerrijk, lek ker in. de luwte en droog, daar dienen voorioopig eenige ligtenten geplaatst In deze ligtenten komen de patiënten dan kuren, om genezing te zoeken onder vakkundige leiding van een huisbezoek- ster. Wanneer dat geheel levensvatbaarheid heeft dan de ligtenten te vervangen door een lighal, waarmede het sanatorium in het klein zijn voltooiing nadert. De juiste Ligging van het stukje grond wordt nog bepaald door de omstandigheid dat het door de patiënten gemakkelijk te bereiken moet zijn. Hoe wij ons hebben voorgesteld om aan dat stukje grond en aan de gelden voor ligtenten te komen, daarover een volgen den keer. Wil iemand van d,e lezers de vereeni ging de eerste ligtent cadeau doen of weet iemand een plekje grond beschik baar, dankbaar zal zij een en aader aan vaarden voor hare patiënten. Want dat de patiënten dankbaar zijn voor de hun geboden en verleende hulp,, hebben wij reeds in eenige brieven mogen ervaren. En nu nog eens een berichtje aan de patiënten, waar de huisbezoekster gere geld komt: Zuster Veenstra gaat spoedig 'n tijdje met vacantie. Zult ge dan even goed uw heette oen hare aanwijzingen op te volgen? EEN EIGENAARDIG GEDING. In verband met do staking op haar lijnen en het dientengevolge aan het personeel ge geven ontslag, heeft die dir. der Gel<S.-0ver- ijs. Stoomtram-Mij. aan het rijdend perso neel, (conducteurs) den eiseh, gestald! tot te ruggave van hun uniformen. Het personeel weigerde aan dezen eoeeh te voldoen. Maandag diende de aaak in burgerlijk ge ding voor het kantongerecht te Deventer, voor zoover die aldaar gevéstigde "conduc teurs betreft. Op verzoek van gedaagden werd de behandleldng echter 4 woken uitge steld. De Rechtbank te Groningen heeft een nieuw onderzoek gelast in de zaak te gen de heeren Hommerson, eigenaren, van de rodelbaan, die tijdens' de kermis is ingestort. De Rechtbank meende dat het onderzoek niet volledig is geweest, om dat niet is vastgesteld, Jioeveel personen tijdens het ongeluk boven waren en de conclusie der getuigen a charge en a déchargel omtrent de draagkracht van de gebroken balk' zoozeer ver schilde. Als getuigen zullen nog worden gehoord vier der gewonden en de hee ren Bloeme, arts te Groningen; F. A. H. Beude, majoor der genie; 0. H. J. Dries- sen, ingenieur der Nederlandsche spoor wegen en prof. J. A. G. van der Steur, .te Delft. ONTVREEMDING VAN MILITAIR GOED. Het Hoog militair Gerechtshof deed in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen W. m, oud 31 jaren, geboren te Hoorn, sergeant-fourier bij het Sliste Regiment Infanterie, die in eersten aanleg voor den Krijgsraad te 's-Gravenhage had terecht gestaan, beschuldigd dat hij te Hoorn in den loop van de maanden Juli en Augus- ust 1919 als fourier belast met het be heer en de verantwoording over een mili tair kleedingmagazijn op verschillende tijdstippen Jheeft weggenomen aan het Rijk toebehoorende model-goederen: a. omstreeks 25 Juli 1919 ongeveer 40 blau we jassen en een baal gevuld met reeds te voren gedragen militaire werkkleeding; b. omstreeks 7 Augustus 1919 ongeveer 50 blauwe tunieken, 60 blauwe pante lons, 5 paren schoenen, 20 hemden, 20 onderbroeken en 20 paren sokken. De Krijgsraad had beklaagde vrijge sproken van de ontvreemding der goede ren onder a genoemd, en ter zake van ont vreemding der goederen onder b genoemd veroordeeld tot een jaar militaire gevan genisstraf en met ontzegging van liet recht om bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen voor den tijd van vijf jaren. Het Hof verklaarde beklaagde óók schuldig aan ontvreemding van de' baal reeds gedragen werkkleeding onder a ge noemd, terwijl beklaagde thans voer de door hem gepleegde feiten werd veroor deeld tot elf maanden militaire gevange nisstraf met vijf jaren ontzegging. Raads man was Mr. Furnée. FEEST V ERG ADERING VAN DEN R.-K. VOLKSBOND. Door de goede zorgen der directie van de sociëteit „St. Bavo" was de groote zaal Woensdagavond in feesilooi gestoken. Op alle tafeltjes prijkten frissche bloemen en aan de wanden hingen een twaalftal kleurige vaandels onzer Roomsche vakvereenigingen. Ook de goede opkomst deed een belang rijke agenda vermoeden, vooral de aanwe zigheid der talrijk opgekomen dames. Na opening met het bondslied, deelde de voorzitter mede, dat in de maanden Juli en Augustus door den R. K. Volksbond geen vergadering zal worden nehouden. In de maand September zal wederom, evenals 't vorig jaar. een Triduum gehou den worden. De voorzitter zeide. dat men hedenavönd gekomen was aan een mijlpaal in de stands organisatie door de installatie van et nieu we hoofdbestuur. Hij bracht een woord van hartelijken dank aan de leden van het oude-hoofdbestuur. vooral aan de heeren Dammers. Glas en Van Seggelen. Onder algemeen applaus werd de oud voorzitter der R. K. Bouwvakarbeiders, de heer Frensen, benoemd tot lid van den Be stuursraad. Hierna installeerde de voorzitter het nieuwe hoofdbestuur, bestaande uit de heeren J. Ph. Castricum. G. Scholte, P. Dijt, H. J. Eichhorn. G. M. Govers. F. Keesen. H. Leeuw. G. Telman Sr. en H. A. Vulink. en sprak den wensch uit, dat allen hun volle kracht zouden geven tot bloei van den Haar. lemschen- R. K. Volksbond en tot heil van onze Roomsche Standsorganisatie. De heer Schutte, voorzitter van de fede ratie der Diocesane R. K. Volksbonden en Werkliedenvereenigingen, hield daarop een eenvoudige maar duidelijke en overtuigende- rede over 't nut en de beteekenis der stands organisatie, welke zedelijk boven de vakorga nisatie staat. Spr. wees er op. dat de voorzitter zeer juist gezegd had. dat we thans staan voor een mijlpaal in de standsorganisatie, omdat het nieuwe hoofdbestuur ereheel bestaat uit bestuurders of vooraanstaande leden uit de vakorganisaties, zoojlat de huidige bestuur ders op de beste wijze alle belangen der ar beiders kunnen behartig611want als be stuurders der vakvereenigingen gaan hun na tuurlijk alle vakbelangen zeer ter harte,maar als bestuurders der standsoganisaties zullen zij niets nalaten om aan de godsdienstig- zedelijke belangen hunner leden tegemoet te komen. Spr. deed zien, dat het onze plicht is om bij onze medemenschen het godsdienstig ge voel op te wekken en te ontwikkeleh, omdat het Geloof zooveel troost en opwekking schenkt, vooral aan den aibeider. zoodat het leven hem hierdoor in al zijn weder, waardigheden en droefenissen toch nog aan lokkelijk blijft, omdat hij in alles de raads besluiten en den aanbiddelijken wil van God ziet. Nog langer ging de heer Schutte door op 't zelfde thema en 't applaus der vergadering getuigde wel. dat zijn rede in den smaak gevallen was. Behalve door bovengenoemde schitterende 1 lezing werd de vergadering nog opgeluis terd door muziek en zang. D heer A. van Buuren zong eenige zeer in den smaak vallende liedereu. terwijl de heeren (f. Nibberciing (pianq) en Ransijn een even groot succes verwierven met hun mooi spel. Om kwart voor elven werd de goed-g^ slaagde vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Kwartetwedstrüd Gemengd koor „Poly hymnia"" te Haarlem. Zondag- j.l. had voor bovenomschreven wedstrijd de loting plaats in het gebouw „Zang en Vriendschap" te Haarlem, Vèlo vertegenwoordigers der deelne mende kwartetten waren aanwezig. Uit de mededeelingeu van den voorzit ter bleek dat niettegenstaande er bijna ge lijkertijd kwarlctwedstrijden zullen wor den gehouden-te Amsterdam en Delft de inschrijving' tot deelneming aan den wed strijd alhier groot is, hetwelk een succes mag worden genoemd voor de feestgeven de Vereeniging. Ingeschreven werd door 51 kwartetten, verdeeld over 7 ai'deelingen, t,w.: 2e Afdeeling Dubbelmannenkwartetten: 1 Orpheus Haarlem; 2 Zanglust Haarlem; 3 Onder Ons Beverwijk; 4 Harmonie B Amsterdam; 5 Haarlemsch Dubbel Man nen Kwartet. 6 Euterpe Sehoten. 7 Har monie A Amsterdam; 8 Orpheus Wormer- veer; 9 Jos. M. Orelio 'Amsterdam; 10 Apolio Amsterdam; 11 Sernpre Avantie, Amsterdam; 12 Sempre Melior Amster dam. Ie Afd. Dubbel Mannen Kwartetten 1 Inter Nos Haarlem. 2 Harmonie Alk maar. 3 Coneento Amsterdam; 4 Ouder Ons Utrecht; 5 De Damiaatjes te Haar lem. 2e Afdeeling Solo-Mannenkwartetten; 1. Zanglust Haarlem; 2 Onder Ons Haarlem 3 Kunst naar Kracht 's-Gravenhage; 4 Preciosa Haarlem; 5 Kunstmin Zaandam. 6 H. S„ Bussum. Ie Afdeeling Solo Maimenkwartetten: 1 Ons Genoegen Haarlem. 2 Harmonie te Haarlem; 3 Euphonia Haarlem; 4 Zaan- damseli Vocaal Mannenkwartet Zaandam; 5 Onder Ons Amsterdm. Afdeeling Solo Gemengde Kwartetten. 1 Met z'n vieren Haarlem; 2 Alkmaarsch Gemengd kwartet Alkmaar; 3 Bel Canto Haarlem; 4 Arti Vocatie Haarlem. 5 On der Ons Amsterdam; 6 Harmonie Alk maar; 7 Familiekwartét Deventer; 8 J. S. Baeh Watergraafsmeer. 2e Afdeeling Dubbel Gemengde Kwar tetten: 1 Bel Canto Haarlem. 2 Oefening zij Ontwikkeling 's-Gravenhage; 3 Nomen Nescio West zaan. 4 Amimato Helder; 5 Met z'n achten Amsterdam; 6 Entre Nous Amsterdam; 7 Spaarndamsch. Dubbel Ge mengd Kwartet Spaarncjjam; 8 Harmonie Amsterdam. Ie Afdeeling Dubbel Gemengde Kwar tetten: 1 Kunstmin Haarlem. 2 Amster- dainsch Dubbel Gemengd Kwartet Am sterdam; 3 Harmonie Utrecht; 4 Sempre" Crescendo Amsterdam. 5 ïtaarlemsch Dub bel Gem. Kwartet Haarlem; 6 Utrecht", Utrecht; 7 J. S. Bach Watergraafsmeer. De jury zal bestaan uit de heeren; Jac. Bonset, H. J. den Hertog, Willem Hespe, allen uit Amsterdam; Jos. de Klerk en Henry Pielage, beiden uit Haarlem. Kinder Oranje Load „Prinses Juliana". Op de Bestuursvergadering van den Kindcr-Oranjebond „Prinses Juliana", in het Amsterdamsche Kwartier, gehouden op 6 Juli j.l., werden in de ontstane va caturen, ontstaan door bedanken, resp. gekozen tot en voorzitter, len secretaris en len penningmeester; de heeren J, Lut- tik, J. O. Cotè en J. H. Engelen. Geen Concert. Wegens het ongunstige weder is gis teravond het concert in de St adel. ent niet doorgegaan. 'Poen er reeds een drietal nummers gegeven waren, besloot de con certmeester Jos, Dekker, er maar mede te eindigen. Van den wagen gieyallten. Gistermiddag 4 uur is de boerenknecht H. op het Houtplein van een hoog-opgela- den hooiwagen gevallen, met het gevolg dat hij nog al erg aan het hoofd werd ge wond. Hij werd een café binnengebracht, waar hij vereonden werd. De Commissie van Overleg. De Centrale Commissie van Overleg voor de Ambtenaren vergaderde 5 Juli onder leiding van den héér Mr, J. B. Bomans. De Commissie vereenigde zich met de benoeming en promotie van enkele am- teuaren ter Gemeente-Secretarie, bij den dienst van Bouw- en Woningtoezicht en van de Lichamelijke opvoeding, bij het Gasbedrijf en de Duinwaterleiding. Eveneens werd goedgekeurd een rege ling van de werktijden van het Stads- Sehouwburgpersoneel in de zomer- en wintermaanden. Na breedvoerige gedachtenwisseling werden een tweetal voordrachten van ver schillende diensten door de betreffende Directeuren voorloopig teruggenomen. Besloten werd, gunstig te adviseeren op het verzoek van een organisatie, om aan een ambtenaar een gratificatie toe te kennen voor buitengewone diensten, gedurende geruimen tijd bewezen. Zij vereenigde zich met een ontwerp voorstel aan den Raad, om bij het vast stellen van den pensioengrondslag géén rekening te houden met de vermeerde ring der wedden wegens kinder-supple- tieloon; eveneens werd instemming be tuigd met een ontwerp-voorstel aan den raad, om de pensioenen en den onderstand, doer de Gemeente aan oud ambtenaren en weduwen en weezen be taald van 1 Januari 1920 af met 40 pCt, te verhoogen. FailMssementeai. Heden werd in staat van faillissement verklaard: A. J. van den Bosch, koopman, wonende te Haarlem aan de Molensteeg no. 22. R. O. Mr. H. v. Loghem de Josselin de. Jong. .Curator. Mr, M. Slingegberg. veocvi. P. IV, T^EEHUIJSEN i BABTELJOfSJSSTRAAT 27. TELEFOON 1770 OjSEïeu» ontvansen De salarissen by de Politie. De afd. Haarlem en omstreken, van den Ned. R K. Politiebond „St. Michael," en de Christ. Politieaaeptenvereeitging .,Sur- sum Corda" voor Haarlem en Omstr. heb- ben aan den Raad dezer gemeente een adres gericht waarin wordt overwogen, dat zij met groote teleurstelling kennis hebben ge nomen van het Raadsbgesluit van 5' Mei a. dat de salarissen der agenten van Po litie aanmerkelijk worden verhoogd; b. dat zij gaarne zagen ingevoerd de 45.- urige werkweek: en c. een vacantie van 14 dagen, olus S^da. gen. tezamen 22 dagen per jaar. d. dat zij. voor eentueet te maken over uren, dezen gaarne zagen betaald met 25, 50 en 100 pet., respectievelijk voor dag-, nacrt- en Zondagsdienst. (Onder de Zom dagen ook te verstaan de niet genoten va- cantiedagen) e. deze regeling te doen ingaan op 1 Mei T920. 19920. Deze punten zijn in een memorie u:ivoe- rig toegelicht, waaraan wij in een voigend nummer nog een en anqer zullen ontleenen. Buigerlijke Stand. Ondertrouwd. 8 Juli. J. Kaastra en H. F. Wesselink. P. N. .Vink en H. J. v. d. Steijien. J. M. v. Kempen en A. O. M. Stet. Getrouwd. J. Leeuw cn J. v. d. Put ten. A. v, Nes en J. W. Svvart. J. P. de Klerk eu J. J. Adelaar. H. K. Folkerts en B. Stassen. Geboren. 6 Juli. d. van S. J. v. Osch Bertholee. 7 JuIjL z. van E. G. Rege- link—v. d. Walle.8 Juli. d. van O. J. BrinkmanKoopmans. Overleden7 Juli. II. I). E. Martens Siegers, 34 j., Ged, Raamgracht. L. Nuis—Stroomberg, ö-i j., Uasthuisvest. BLOEMENDAAL. Onder de auto. Gister (Woensdagf-morgeu werd een jon gen, die achter op den melkwagen van dten heer Maas zat ou daar afsprong, bij het oversteken vau den weg door een auto overreden. Gekneusd werd dc jongen opgenomen en naar huis gebracht. Een waarschuwend voorbeeld voor anderen. HEEMSTEDE. Voor het. te Amsterdam gehouden M.U.L.O. examen is geslaagd: B A, 'van Zeelt, alhier. 'ASSENDELFT. R.-K. Volksbond. Deze week vergaderde onze afdeeling. Na de opening met gebed en voorlezing ,en goedkeuring notu-len: ingekomen stuk ken. Het eerste was een schrijven van de Federatie der R.-K. Werkliedenvereeni gingen over dC verhooging van het or gaan „De Volkskrant". Het slot der be spreking was, dat de contributie, met in begrip van „De Volkskrant" op 12 cent voor enkel Bondsleden en op 11 cent voor Vakvereenigingsbondsleden werd bepaald per lid en P«r week. Meerdere leden uit één gezin natuurlijk één courant en de contributie 8 ets. Daarna kwam ter tafel een schrijven van de parochiale dran kb est r ijd e rs v ar e e - niging, waarin gepropageerd wordt in 't bijzonder het werk der R.K-. Drankbestrij ding als werk van maatschappelijke ver heffing, noodzakelijk voor het succesvol werken aan de vebetering der maatschap pelijke toestanden. De sociale verbeterin gen, als hoogere loonen, kortere arbeids duur moeten dienstbaar gemaakt worden aan de godsdienstige en zedelijke vorming van den arbeider. Ze mogen niet het drankgebruik en den genotzucht in do hand werken, want dan wordt het als ze- gien bedoeld© voor do maatschappij een vloek. Zes nieuwe leden uit We-stzaan van de afd. Zaandam in onze afd. overgegaan, werden met eenige welgemeende woorden door den voorzitter geïnstalleerd. De hee ren M. Heyne Jz. en B. Vrouwe werden aangewezen voor bet nazien der half jaar- lijksche rekening van den penningmeester Na m/Bdedeeling en bespreking van eenige huishoudelijke zaken smiting met gebod. ASSENDELFT. Hulpbetoon. De vereeniging „Hulpbetoon" hield deze week haar jaarvergadering. Met het bestuur waren aanwezig 17 leden. De voorzitter, de heer K. Cz. de Boer, bracht verslag uit over den toestand van den Spaarbank op l April 1920. De kasrekening sloot in ont vangst en uitgaven op 2038482.1534; de balans sloot op 1.257821.8234. de winst en verliesrekening op 57468.4534. Er wa ren op dien datum 1153 boekjes in omloop. DO heer K. Oz. de Boei- werd als bestuurs lid herkozen; voor den heer P. Boekei, die was overleden werd gekozen de heer D. Pz. Jongejans en voer den lieer'W. Tz. Jongejans, die als lid van he^bestuur had bedankt werd aangewezen-de heer T. Jongejans. De heeren K. t"z. de Boer en U Aafjes werden herkozen als commissa rissen vara het Spaarbankbestuur. In de vacature van Commisaris, ontstaan door het overlijden van den heer J. Fris, werd gekozen K. Az. de Boer. Bij de rondvraag deed de heer J. J. de Boer het voorstel om aan ieder leerling die de school met goed gevolg- verlaat, een spaarbankboekje te geven met een ze ker bedrag daarop, om zoodoende den spaarzin bij de jeugd op te wekken. Dit voorstel werd met alg. stemmen aangeno men. HILLEGC'M. Voor het te Amsterdam gehouden M.U.L.O. examen is geslaagd: P. H. N. Benkemper, alhier. BLOEMENDAAL. Leeraarsbenoe- ming Kennemer Lyceum. Thans heeft de volledige leeraarsbenoeming aan het Kennemer Lyceum plaats gehad, nl. Dr. A. de Vletter, rector en leeraar in ge schiedenis en Nederlandsch; Dsse. G. van Etelen in Aardrijkskunde; Dr. M. J. Hui- zinga in wis- en natuurkunde. G. v. d. Laan in Franscb; Th. van 't Lam in gym nastiek. Dr. J. Metzeiaar in plant- en dierkunde; P. di© Nobel in eau-s* A* IU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2