buitenland SCHULD EN BOETE FEUILLETON. VeroordeeSing van eigen stelsel De Conrerentie te Spa. Leger en Vioot Rechtszaken Handel en Nijverheid ZATERDAG 10 JULI 1920 16 yiJJFDE hoofdstuk. GEMENGDE BUiTENL. BERICHTEN, t t Is eigenaardig dat van een van socialisten ,Wèi voorzien Dagelijksch Gemeentebestuur «ds het Amsterdamsene de eerste en de krach tigste actie is uitgegaan om de broodkaarten ^geschaft te krijgen, dat juist in Amsterdam "de proef" zonder broodkaarten genomen werd, en dat het de socialistische wethouder He Miranda was, die prat gaande op het succes met de genomen proef in den Am- sterdamschen Kaad met voldoening mede deelde, dat de proef schitterend geslaagd was en dat men het ook elders maar eens zonder die geid-kostende, nergen -toedienende en per slot va i rekening toch maar vervelende brood kaarten probeeren moest, nu toch de levens- middeleripositie het ge-peuter met die bon netjes me», langer nooa-zakelijk maakte. Eigenaardig is het ook, dat de broodkas - ten-aisciraihng den sociaal-demokraten ovei t algemeen zoo welkom bleek, en dat we b. v. in meerdere gemeenteraden juist door socialisten het plan hoo.den opperen en ver- ueüigeu om het Amsterdamscne voorbeeld ten ueze te volgen. t Hoeft op ons den indruk gemaakt, dat de soci .listen, uoor re age eren tegen het brood- bonnensteisel, nu cut uoor de omstandigheden niet langer absoluu. geboden was en volgens hen ueruaivv zóóveel bezwaren mèt zich bracht, uat men het stelsel alteen onder crisis- üwang geuoogen kon, een v_. nie igend vonnis gestreden r.eoban over de praktische moge lijkheid van het stelsel, dat wij krachtens hun leer 111 den idealen toekoms .staat zullen moeten volgen ten aanzien van de zoo eerlijk(? mogelijke verdeq.mg per hoofd der arbeids producten. Och heve mensch In den socialistischen toekomststaat zullen we met ai leen bonnen hebban voor brood, suiker boter, enz., in dien heilstaat zal héél ons leven noodzake lijkerwijze moeten staau in he. teeken van bon en naaitdan krijgen we niets meer zonder bon 1 Wat toornen de hceren sociaal-demokraten thans tegen den overlast, tegen de niet te ver mijden onbillijkheid en ongerechtigheid en last not least ook tegen de noodelooze onkosten van alléén maar broodbonnen A!s ze hun heilstaat nog beleven, dan zal dat alles noodzakelijkerwijze duizendmaal erger zijn, voor zoover wij een en ander met ons niet socialistisch brein tenminste kunnen en moeten bevroeden 1- Hoe immers zal men anders kunnen coni.ro- Itrren, of de één niet méér neemt en ve - bruikt dan de ander, wanneer niet voor alle mogelijke gebruiksmidde.cn een bon wordt ingeleverd. Alleswat de afzonderlijke mensch en het hutagezin in do meest verschillende levens omstandigheden dagelijks noodig heeft, zal op bonnen bekomen moeten worden, tiaar geld rock uit den booze is en tot „kapital sine" voert. En wann er nu alleen een bonnenstelsel voor de verdeeling van brood reeds zóóveel bezwaren en kosten met zich mee brengt, dat de heeren socialisten thans maar lieist zoo gauw mogelijk van die bonnetjes bevrijd wil len worden, hoe zullen wij dan de bezwaren en de kosten van de duizend-en-één bonnen stelsels in den toekomststaat weten te over winnen Er zit blijkens de huidige houding dei sociaal demok.aten ten opzichte van het bonnensxelsel niets anders op, dan dat ze iets heel ènders, iets heel nieuws bedenken. Nu weten wij wel, dat de verdeeling der arbeidsproducten over de afzonderlijke leden van den toekomststaat volgens welken maatstaf slechts één van de vele vraag stukken vormt, welke opgelost dienen te wezen, alvorens men zich aan een socxalis- tischen heilstaat waagt, en dat de door ons bedoelde bonnen-kwestie, alweer slechts een onderdeel mag heeten van het verdee- lmgs-vraagstuk. Er is dus nog gróóter werk aan den winkel, alvorens over dergelijke „futiliteiten" kan worden nagedacht. Niettemin zou 't wel actueel zijn, indien de heeren voor déze futiliteit thans alvast eens een oplossing wilden naar voren brengen. Met bonnetjes is 't onmogejijk werken hoe eerder de bonnetjes verdwijnen en hoe of drstiibutie-bureaux worden opge heven (die zullen m een socialistischen staat toch vóór alles noodig zijn 1), des te beter zeggen de socialisten thans. Zóó moet de verdee ing pet hoofd der ar beidsproducten derhalve nut plaats hebben l Maar.... hoe dan well Duitschland capituleert. De crisis is voorbij. De Duitschers heb ben gesloten de ontwapeningseisehen der' Entente te teekenen. Reeds Donderdagavond was het duide lijk, d'at de Duitseliers zich aan de bepa lingen der Entente zouden onderwerpen. In de eerste beraadslaging der Duitsehe delegatie werd echter besloten, toch te Berlijn het oordeel van de rest van den ministerraad te vragen. Te Berlijn was men hevig ontsteld en maakte men ern stige bezwaren, maar besloot ten slotte toch de beslissing aan Je delegatie over te laten. Dit stond gelijk met de goedkeu ring van de onderteekening van het pro tocol. Daartoe werd ook in eeü nu vol gende zitting der delegatie met elgemee- ne stemmen besloten. Men maakte echter een voorbehoud en dat voorbehoud heeft Simons gisteren morgen in de zitting van de conferentie uitgesproken. Hij zeide, dat de Duitsehe delegatie niet het recht had de bezetting van het Roergebied, waarvan'in de voor waarden sprake is, mede door haar onder teekening te sanctioneeren, daar dit een uitbreiding was van het vredesverdrag en de delegatie niet het recht had daar over zonder voorkennis van den Rijksdag te beslissen. Lloyd George beeft daarop geantwoord, dat de Duitschers met deze bepaling niets te maken hadden, daar zij alleen de Entente betrof en voor deze slechts als dreigmiddel diende, om de Duitschers tot het naleven der bepalin gen te dwingen. Nadat deze bespreking had plaats ge had, werd tot onderteekening besloten. De conferentie werd daarop een oogen- blik. geschorst voor een pauze, en om 1 uur zou de onderteekening van het proto col dcor de Duitschers plaats vinden. Dit protocol bevat nu ook het dreigement met bezetting van het Roergebied. De korte pauze tusschen de zittingen diende om de stukken gereed te maken voor de onderteekening. De Duitsehe rijkskanselier had zich bereid verklaard het beele protocol te onderteekenen, na dat Lloyd George had uitgelegd, dat dit uit twee gedeelten bestond, een dat aan de Duitschers de ontwapening voor schreef, en een dat aan de geallieerden plichten oplegde voor het geval de Duit schers niet aan hun verpliehtinkeu vol deden. Lloyd George beriep zich verder op een overeenkomst die de Duitschers in Januari hadden onderteekend en die de bepaling ten opzichte van het Roergebied rechtvaardigde. De rijkskanselier verklaarde genoegen te neonen met deze uitlegging. Nadat het protocol onderteekend was, werd de kwestie van de beschuldigden van oorlogsbedrijven in behandeling ge nomen. De Minister van Justitie, dr. Heinze, legde uit, hoever het rljksgercelit reeds met de vervolging gekomen was, Lloyd George verklaarde daarop, dat deze zaak niet bij de. conferentie thuis hoorde en benoemde daarop een commis sie van deskundigen, bestaande uit den Duitse hen minister Heinze, een Fransch- man, een Belg en een Engelscliman om over deze zaak te beraadslagen. Een Ilavas-Reuter telegram, melding makend van de onderteekening door de Duitselsers van de ontwapeiiingsvoor- w aard en, voegt hieraan toe, dat dit ge schiedde na een bijzonder bewegen zit ting. Dr. Simons verklaarde, dat hij en zijn collega's bereid waren te teekenen, maar de strafbedreigLnk konden ze niet aanvaarden. Lloyd George antwoordde, dat de voorwaarden waren a prendre a laisser (alles of niets). Daarop teekenden de Duitschers. Gisteravond om half vijf begonnen de beraadslagingen over de kolenkwestie. De „New-Ycrlt Herald verneemt uit Spa: Daar de conferentie op zijn laatst Maandag moef eindigen is het twijfelach tig of er iets anders dan de grocte eco nomische lijnen vastgesteld „unnen wor den zonder een nieuwe conferentie. Ne- derlandsche bankiers hier hebben aan de bondgenooten gezegd, dat er niet van Ne derland verwacht kan worden dat voor meer dan 200 millioen aan een interna tionale leening deelneemt. Zij meenen dat het een 6 pets. leeniug zal moeten zijn. Engeland en de andere mogendheden moe ten het succes van de leening waarborgen. ENGELAND EN DE VER. STATEN. De Ghicago Tribune schrijft dat blij kens inlichtingen uit diploma, ieke krin gen te Parijs, Engeland streeft naar een verbond met de Ver. Staten ter bescher ming van de belangen van beide landen in het verre Oosten. Er wordt door de Britsche koloniën op aangedrongen, dat het verbond met Japan niet zal worden hernieuwd. Da-rom tracht Enge.and naar een ander middel om zoowei de veilig heid van zijn Aziatische bezittingen te verzekeren als Australië te behouden en de open deur ih China te handhaven. Al een jaar of vier drjngen zoowel Australië als Nieuw Zeeland er bij het dept. van buitenlandsche zaken op aan, dat een an der verbond dan dat met Japan zal wor den gesloten, dat het zelfde doel zou ver zekeren aLs het verbond met Japan, maar dat tezelfdertijd Japan als bondgenoot zou uitschakelen. Omtrent de kwestie der berechting yan de oorlogsmisdadigers kwam men tot overeenstemming, dat n.m. de zaken op denzelfden voet voor het Hof van Leipzig zullen behandeld worden. Daarna was de kolenkwestie aan de orde. Millerand voerde Ei erbij het woord. De Entente gedelegeerden kwamen tot besluit ook in de kolenquaestie krasse maatregelen te nemen en zieh te houden aan de volgende vier te stellen eischen: Primo, Frankrijk zal de prioriteit der ko- lenleveringen hebben; secundo, er zal een commissie van toezicht op dc leveringen worden ingesteld; tertio,Duitschland moet een verdeejingsplan der te Leveren ko len overleggen; quarto, de Commission des Réparations zal strafbepalingen voor het «met-nakomen der leveringen vast stellen. De indruk, dien deze houding der En tente in do kolenquaestie op de Duitsehe delegatie en de Duitsehe kotendeskundi- gen gemaakt heeft, is, naar ik verneem, zoo mogelijk nog grooter dan die van het militaire ultimatum. De Duitsehe deskun digen, speciaal Stinnes, zijn zeer veront waardigd en Stinnes heeft resds ver klaard, dat Duicsehland aan deze eischen onmogelijk voldoen kan. L'uitsehland zou heden, Zaterdagmorgen elf uur een beslissing moeten nemen. DE VOLKENBOND. - In het Engelsehe Lagerhuis is. mede gedeeld, dat president Wikón de uitnee- diging om de vergadering van den Vol kenbond tegen begin November bijeen te roepen, heeft aangenomen. de internationale zeelieden- conferentie TE GENUA. Art. I van de overeenkomst betreffende de arbeidsuren bepaalt, dat bii publieke of particuliere scheepvaart-ondernemingen de arbeid van zeelieden vaji beide sexen en alle leeftijden zonder one erseneid van nationali teit of ras. die aan boord van schepen werkzaam zijn niet uitzondering van ka piteins en officieren de acht uren l>er dag. dus 48 uur per week. niet zal mogen overschrijden. De internationale scheopvaartconferentie heeft over art. 11 v,;n de overeenkomst be treffende de arbeidsuren beraadslaagd, hetwelk bepaalt, dit de arbeid op zee op schepen tot 2000 ton bruto inhoud, die in de internationale vasrt ziin. voor drie kwart als dienst op de bru? en in de machineka mers zal worden georganiseerd. Barlow, gedelegeerde der Britsche regee ring. stelde amendementen voor op het re glement, betreffende _den a.rbeid van 48 uur per week bij de machines, en 56 uur voor het personeel in de havens, n.l. den ^gnuren werkdag van het personeel in de havens en 48 uur voor alie andere categorieën. Deroucier, Fransch reeder. ondersteunde de 48 uren week met supplementaire uren. Het artikei-Bariow werd mot 51 tegen 27 stemmen verworpenhet artikel der com- niisae met 43 tearen. 32 aangenomen, RUSLAND EN DE VER. STATEN. Het ministerie van buitenlandsche zaken te Washington, heeft alle beperkingen van den handel met So vief Rusland opgeheven, met uitzondering van de verscheping van oorlogsmateriaal, waarvoor slechts in bui tengewone gevallen uitvoervergunningen zullen worden verstrekt. LEVE DE BOYCOT! Volgens een telegram uit Boedapest aan de „Fraokf. Ztg.". is het gevolg van den boycot tegen Hongarije dat in verschillende plaatsen in Slowakije, die zeer zwaar hebben te lijden onder de boycot, de radenregeering is uitgeroepen. De plaatselijke politic-auto riteiten hebben zich bij de opstandelingen aangesloten. D© regeering te Praag tracht nu betrouwbare troepen naar deze plaatsen te zenden. Ook in Oostenrijk worden de gevolgen van den boycot steeds onaangenamer. Vooral nu hii gepaard gaat met oe staking der land bouwers in Ópper-Oostenrijk, die een jaar loon verlangen van 50.000 tot Gü.OOO kronen. De electrische centraie t-e Weeneu zal binnenkort geen kolen meer hebben. De Hoofdstad zal dan zonder industrie, ten deele zonder licht zun- MIJNWERKERSK.WE.STIE IN ENGELAND. De mynwerkersconferentie te Leaming ton heeft heden e®n m°rie aangenomen, waarin verklaard wordt dat d© mijnwerkers zullen weigeren te werken onder de nieuwe mijnwet, indien deze althans wordt aangeno men. (Vrij naar het Engelsch van A. g. g,wan] Q eau tc^Lseerde ver taling „Ja', Clara, zoo: kTunt' gij spreken, maar een moeder denkt er anders over," ant- 'woordde Lady .Eleanor, en ze wischte haar oogen af. „Je hebt er eenvoudig geen idee van hoe hardvochtig en on gevoelig Arthur is, vooral tegen Oeoffrey „Kom kom, Lady; Eleanor", trachtte Clara te glimlachen, „houd u tóch flink en wees niet dadelijk zoo heel ongerust over het lot van een volwassen jongen man' Alles zal zeker goed terecht komen en dat spoediger dan gij denkt". „Ik geloof het niet, Clara, Maar kun je nog niet een halven dag blijven? Ik vind het in deze omstandigheden zoo vree- sejijk om alleen gelaten te worden. Er is niemand die mij eenige vriendschap of sympathie toont als gij niet hier zijt. Zelfs Bryan's gelaat staat strak en hard zoodra ia 'jt gesprek de naam yan zijn broe der maar genoemd wordt. Misschien is hij wel blij dat de crisis die toch een maal komen pipest, eindelijk uitgebroken is. Zijn kansen en zijn toekomst worden nu aanmerkelijk beter". „Lady Eleanor, u mag niet onbillijk wor den jegens Bryan," sprak Clara blozend. „Bryan is boven zulke lage berekeningen hoog verheven. Ik begrijp uw verdriet, maar het mag u toch niet onrechtvaardig maken jegens-den anderen zoon." „Dat is ook zoo, maar je weet niet, wat ik te verduren heb. Nu, ais je bepaald gaan wilt, moet ik straks maar een wandelrit gaan maken, want alleen hier blijven is me bepaald onmogelijk." Qara bood niet aan haar te vergezellen, zooals ze anders steihg gedaan zou hebben. Zij snakte er naar ar .een en thuis te zijn. Haar eigen huis scheen haar op het oogen- blik het eenige piekje ter wereld, waar ze zich op haar gemak zou kunnen gevoelen. Vóórdat ze een oogenblik later naar haar kamer ging, om toilet te maken voor haar rit yoe.de ze zich onweerstaanbaar heen getrokken naar de kamer waar ze dien nacht een ongelukkige voor een misdaad bewaard had. het tooneej van dien nacht scheen haar, nu de zonnestralen zoo zacht en en .vriendelijk naar binnea vielen", haast niet meer dan een booze droom, en ze vroeg zich af, of het gepeurde van dezen nacht dan toch wel werkelijkheid geweest was.. Ze was niet erg °P hoogte met al de kostbaarheden, die Air. Faussit hier bijeengebracht had, ®aaf "f* scheen haar toch toe alsof er in "e st 11 °g iets ont brak aisof ze er den aigejoopen nacht niet geheel in geslaagd was at sporen van den reeds half augevoerdea diefstai te dpen verdwijnen. Dat drukte haar, en ze was blij, toen het oogenuhk van vertrek kwam en ze de met zulke onaangename herinneringen vervu.de atmosfeer van het oude huis kon verlaten, voor den herderen zonneschijn daarbuiten- Clara kwam volgens belofte ongeveer twaalf uur thuis en werd door haar vader hartelijk verwelkomd. „Ik hoop dat je pleizierig uitgeweest bent, kindje", sprak hij, „ofsciioon ik moet zeggen dat je er minder goed uitziet dan gisteren." „Pieizierig was het- eigenlijk heelemaal niet, papa", antwoordde ze openhartig. „Ooi u, de .waarheid te zeggen yan het Smillie verklaarde, dat in sommige dis tricten na het aannemen van de wet een loonsverlaging onvermijdelijk zou zijn en dat een algemeen© .staking-het gevolg zou zijn van de aanneming der wet. Het Guldensporen-feest te Antwerpen verboden. Naar uit Antwerpen aan de (Brusselsche) ,,Siandaard" wordt gemeld, zou generaal Mahieu aan den burgemeester medegedeeld hebben, dat hii een streng verbod heeft uit gevaardigd om soidaten of invalieden in uniform aan den optocht op .11 Juli ter ge legenheid van den Guldensporendag te la ten deelnemen. Aan overtreders zouden strenge straffen opgelegd worden. Burgemeester Devos heeft daarna in over leg met het college van wethouders beslo ten de 11 Juli-beiooging te Antwerpen te verbieden. Ambrose J. Small is een in Toroto en in geheel Canada bekend theater-eigenaar en millionair. Kende vóór den 2en December van het vorige jaar Canada zijn naam. thans wordt deze genoemd over de geheele wereld. Hij is namelijk dm 2en December spoor loos verdwenen. In den middag van dien dag ging hii niet wandelen, en keerde nimmer weder. Eerst meende men dat hii od reis was ge gaan. al achte" men het vreemd dat hii zijn echigenoote van zijn plannen onkundig had gelaten. Drie weken na zijn verdwijning, verdween op even geheimzinnige wijze zijn particuliere secieiaris. Wat het geval neg geheimzinniger maakt, is het feit. dat hii in zekeren zin orde op zijn zaken heeft gesteld. Toen na verloop van eenige maanden geen bericht van hem inkwam, begon mm te ver moeden dat hem een ongeluk was overkomen De geheele omgeving van Toronto werd af gezocht. echter zonder resultaat Nu 'begint men te vreezen dat hij is op gelicht en is em belooning van 50.000 dol lar uitgeloofd voor het verstrekken van be trouwbare inlichtingen omtrent het lot van den millionair. Volgens em telegram zijn in Trang- sund, in de nabijheid van Wiborg, (Fin land) door em grooten brand de haven werken gebouwen en sleepbooten, ter waar de va-n 50 millioen Finsche mark. vernield. Een groot magazijn, waar Amerikaansche levensmidelen waren opgeslagen voor reke ning van het Russische Noord-West-leger, is vernield. Twaalf personen zijn bij den brand omgekomen. Woensdag heeft de Koning van Beigie in verhoor onivangen Mgr. Roeiens, der Witte Paters van Afrika. Pauselijke slede- houder van Belgisch Opper-Congo, met zijn eersien zwanen priester. Stefaan Kooze. die in 1866 aan het Tanganikameer werd ge boren m priester gewijd te Boudewijnstad. den 21 en Juli 1917. Een plotseling uitgebroken staking der arbeiders in de gasfabriek te Alanchester veroorzaakt aan de burgerij gioote moei lijkheden. Havas-Reuler meldt uit Brussel dat Venizeios aldaar is aangekomen, en bij het Belgische Koninklijk echtpaar het noenmaal heeft gebruikt. De Fransche Senaat heeft beraadslaagd over de leeftiidsgrens van de opper-officieren in het Fransche leger. De wet van 1875 stelde de leeftijdsgrens vast op 60 jaar voor kolonels, 62 voor brigade-generaals en 65 voor divisie-generaals. Gedurende den oorlog werden de cijfers 59, 60 en 62 aan genomen, ten einde het opperbevel te ver- iongen. Doch na den oonos wérd de wét van 1875 wederom van kracht. De Kamer heeft kor.e ings een. voorstel aangenomen om de wet van 1917 te her stellen. In den Senaat werd een voorstel gedaan dat lret minden hield tusscL.en de wet van 1875 en die van 1917. Lefèvre, minister van oorlog, wees er op dat er bij een terugkeer tot de wet van 18(5 voor 1921 geen kolonel, voor 1922 geen brigade-generaal, en voor 1923 geen divi sie-generaal z< u kunnen worden gemaakt, hetgeen niet in liet belang van hiet leger De Senaat nam ten slotte met 250 te gen 50 stemmen het voorstel van de Ka mer aan, waar Jj de leeftijdsgrenzen op 59, 60 en 62 jaar, volgens de wet van 1917 zijn gesteld. Het congres, van Fransche persver- eenigingen heeft een resoiutie aangeno men0 ten gunste van de opheffing der Zondagochtendbladen. MILITAIR GEORGANISEERD OVER LEG. Het jongste nummer van ..De Verlofsoffi cier", orgaan van de algemeene vereeniging begin tot het einde een allerakeligste dag geweest." „Ja, ik had voet bij stuk moeten houden, en je niet moeten laten gaan. Het is vee, beter geen slapende houden wakker te maken, en hoe minder wij den eersten tijd onze oude vrienden oj> Branetnorpe Hall ontmoeten, hoe beter." „Ik geloof dat u genjk hebf', antwoord- de'ciara. Hoor eens meisje", sprak de vader hartelijk, „ik kan mijn nieuwsgierigheid best bedwingen, maar het zou wenicht goed voor je zijn, je eens uit te spreken, en daarom ais je me soms wat te vertellen hebt ik ben klaar om te luisteren." „Och, eigenlijk valt er niet veel te ver tellen. Ik ben er immers maar zoo kort geweest. Geoifrey, is nu voorgoed weg," „Heb je hem nog gezien?" Clara bloosde, en haar vader die haar meende te begrijpen doch integendeel op een geheel verkeerd spoor was klopte haar vriendelijk op den schouder. „Beste kind", sprak hij, „denk niet dat ik je een verhoor wil afnemen. Je weet dat ik het meest volledige vertrouwen in je stel. Maar wat zie je toch akelig bleek. Ik had je niet moeten laten gaan." „Ik heb slechl geslapen, vader; na al aa van veriofsofficiereu" der Ned. Land- en Zee macht. maakt melding van het resultaat der samenkomst te 's Gravenhage- van de hoofd besturen der officiersvereenigingen. Alle be-( staande vereenigingen waren vertegenwoor digd, behalve de Alg. Ver. van Marine-Offi cieren. welke echter wel een schrijven van in stemming met het plan tot samenwerking in zake georganiseerd overleg, waartoe de verlofsofficieren dan het initiatief genomen hebben, gezonden had. De heer. B. P. van der Sloot, res. Ie luitenant, voorzitter van de Vereeniging van Verlofsofficieren opende de bijeenkomst en verzocht de leiding op te dragen aan den heer Van Dijk. voorzitter van de Nat Chr. Officiersvereeniging, waartoe besloten werd. De vergadering keurde het plan tot georga niseerd overleg goed. alles zonder ..officieele leiding". Er werd een concept-adres opgesteld aan den Minister-President, den Minister van Ooi log. den Minister van Marine en den Minister van Koloniën. Van de verder ie neméh stappen zal na der melding worden gemaakt. VERGOEDING BIJ NUMMER RUILING. De Minister van Oorlog heeft aan de burgemeesters een rondschrijven gezon den waaraan het volgende is ontleend: Wanneer een militiepüehtige, ter zake van wiens verblijf onder de wapenen kost winner-vergoeding wordt genoten, bij lo ting niet is aangewezen voor het blij vend gedeelte, doch tengevolge van num mer-ruiling den dienst voor het blijvend gedeelte geheel of voor ©en deel voor een ander vervult tegen ontvangst van één som gelds dan moet de vergoeding1 geacht worden niet verdee te strekken dan tct den datum waarop de dienstplich tige dien dienst aanvangt. Het genot van vergoeding gaat daarna eerst weder in op het tijdstip waarop de volgens de cijfers van den Rijksmaat staf voor de berekening der gezinsbehoef- tën het door den dienstplichtige voor die nummer-ruiling ontvangen bedrag, ge voegd bij de overige als gezinsinkom- sten in aanmerking komen van-dien; ver wanten geacht kan worden te zijn inge teerd. INLEVERING KLEEDING EN UITRUS TING LANDSTORMPLTCITTIG EN LandsDcrmplichtigen die nog niet heb ben voldaan aan hunne verplichting tot inlevering van de bij hun verLek met on bepaald verlof medegegeven goederen kunnen in Se gelegenheid worden ge steld alsnog aan die verplichting te vol doen in de maand Juli, tegelijk met de in levering door de Landweerlichtingen 1916 b en 1916 c. De betrokken Landweerdistrictscom mandant geeft den belanghebbenden bij persoonlijke oproeping van het voren staande kennis. Van de inlevering, van kkeding en uit rusting zijn vrijgesteld, de iandstormplich- tigen, die zich hebben verbonden om in geval van uitgebroken onlusten dienst te doen bij den vrijwilligen landstorm. EEN PLEGER VAN 150 OPLICHTINGEN Voor de arroudissements-xechtbank te Dordrecht stond dezer dagen de 34-jarige J. -P. de Lijster uit IJselmonde, thans gedetineerd te Dordrecht, die zoover men kan nagaan, in ca. 90 plaateen van ons Land, ongeveer 150 oplichtingen gepleegd heeft. De Officier van Justitie vond het moei lijk te. zeggen, welke straf beklaagde moest worden opgelegd. In zeven arron dissementen van ons land had bekl. op lichtingen gepleegd. Spr. koesterde daar om verder geen goede verwachting .van dezen ontwikkelden man. Voor de 3 misdrijven in dit arrondis sement gepleegd, -eischte spr. 2 jaren ge vangenisstraf. Mr. Van Drooge, ambtshalve als verde diger toegevoegd, vond voor deze drie feiten 2 jaren te lang. Vooar andere rechtbanken moeten nog 48 oplichtingen behandeld worden en meer dan vier jaren gevangenisstraf kan men hem niet opleggen. Waarom vroeg spr. zou hij dan hier zooveel krijgen? STIJGING DER KAASPRUZEN. De aanvoer op de kaasmarkt te Alkmaar, bedroe* Donderde* een 1Ö0.P00 K.G.. waar voor 50.000 K. commissiakaaa De prijzen gingen mot sprongen omhoog. Bedroeg die voor de fabriekskaas de vorige week 74, thans liepen die tot f 80 per 50 K.G. Voor de commjssiakaas., die in België en I Frankrijk zeer gewild is. werd zelfs 90 l per 50 K G. besteed. gkiaciiteu, die ik van lady Eleanor moest aan- üooren." „Eén ding locü, Clara. Ik hoop, dat je je tegenover Geoffrey heel gereserveerd hebt gehouden T „Zeker, vader," antwoordde ze met een lichte huivering, want het hinderde baar, dat ze niet geheel open tegenover naar vader kon zijn. „We hebben elkaar niet eens de hand gedrukt bij het afscheid" „Goed zoo kind, het is nu eenmaal niet anders Geoffrey Faussit heeft alle aanspraken op den omgang met fatsoenlijke menschen verbeurd. Het is een vreeseiijke geschiedenis, d.o beet licht nóg erger had kunnen affoo- pen. Maar ais hij nu voorgoed weg is, dan is, den Hemel zij dank, de zaak daarmee nu voorgoed atgeioopen. Hebben ze daarginds nog plannen gemaakt voor zijn toekomst T „Hij gaat naar Canada," antwoordt* tiara A^Canada! At wat bier niet deugen wü trekt daarheen. Nu, we zuiJeflhÜ°^n^ daarginds nog een man van hem groeit. En nu moeten we zien, dat we weer wet kieur. op wangen krijgen. Ik heb op het oogenbJik wel Ujd voor eea uitstapje van een week of drie. Zuilen we naar Nizza gaan of naar Cannes, .wal denk jeï" (Wordt vervolgdj

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 9