Jtdvertentien- KLEINE HOUTWEG 14 Stoomwasscherij W. H. KLOES Vïaagt tarief voor droog toegeslagen wasch Nieuws uit Haarlem Uit den Omtrek Sport en Spel. 'Aangifte van Leerlingen voor Sep tember a.s. voor de OE SP A ARNE-B ANK Scheepmakersdijk 32, Haarlem H. STINIS, Sigarenmagazijn „Borneo" GOLDEN STAR, VICTOR HUGO, 10 CENTS PER JACOB v. LENNEP, '»ïj yOLKssTEManrre- in het oosten YAN DUITSCHLAND. Landbouw en Visscherij "v- b BEVERWIJK HAARLEM HILLEGOM Volgestort Kapitaal f 2.009.000.— Reserven circa f 400.000.— Spaarboekjes met 4°/o rentevergoeding. ANNO 1847. ANNO 1847» KRUISWEG 23, hoek Molenstraat - TELEFOON 1506 Bijzonder aanbevelenswaardig: i Groote sor teering Import sigaretten en Engeische tabak; r I De volksstemming in Oost-Pruisen is gis teren zonder incidenten verloopen. Het re sultaat in Marienwerder-stad was om 11 uur 's avonds tot op den uitslag van drie 'districten vastgesteld. Acht duizend bewo ners stemden voor Duitschland en 320 voor Polen. 'De volksstemming in West-Pruisen is een groote Duitsche ovenvinning geweest. Vol gens het resultaat tot 's morgens twee uur zijn op Duitschland uitgebracht 59.827 stem men, op Polen 5144. 118 Gemeenten heb ben zich voor Duitschland verklaard, 16 .voor Polen. .Volgens de tot 's nachts één uur bekend geworden resultaten werden in de steden fZooals G.oetzcn, Lyck, Ortelsburg, Bischofs- iburg, Allenstein, slechts zeer weinig Pool- Bche stemmen uitgebracht. Het ging den Polen niet beter in het landelijke gebied ïond deze steden. i DE POOLSCHE KWESTIE. Een wapenstilstand voorgesteld. De geallieerden nebben adn de Sovjetre- goering voorgesteld esn .wapenstilstand te sluiten met Polen op voorwaarde dat de Palen binnen hun eigen grenzen terugtrek ken. De wapenstilstand zou dan gevolgd wor den door een vredesconferentie, waaraan alle randstaten zouden deelnemen. Indien de Sovjetregeoring mocht weige ren of de Polen binnen hun wettige gren zen doel aanvallen, zullen de gcalieerden Polen a len mogelijken steun verleenen. Volgens teiegrammen uit Spa wordt daar aan de Pooisehe kwestie groote aandacht gewijd. De Pooisehe delegatie ontving yan •haar regeeriug, naar Keuter meldt, een nota waarin Polen bereidwilligheid betuigt om ivrede te sluiten met Sovjet-Rusland op den grondslag van het zelfbeschikkingsrecht der Volken. De nota werd gezonden ter mede- desling aan de vredesconferentie maar ze •was zoo verminkt overgekomen, dat nu ver zocht is haar nog eens over te seinen. (Men hoopt, dat het nieuwe telegram nog zal aankomen vóór de vredesconferentie uit eengaat. Dit Iïome wordt aan de „Franf. Ztg.'" meegedeeld, dat Italië bereid is, onmiddel lijk na het einde van de conferentie te Spa •te bemiddelen tusschen Polen en Rusland. Het stelt tot eisch, dat beide partijen het zelfbeschikkingsrecht van de randvolkeren zullen erkennen. Volgens een door de Pooisehe delegatie ontvangen communiqué trekken de Pooi sehe troepen langzaam en onder tegenaan vallen op de hoofdlinie terug. Een poging van het roodc l'egc-r om bij Bobrinsk de Be- resina te forceeren is afgeslagen. In de Streek van Rovno duurt de strijd met de cavolerie van Boedienny, voort. öEMEN&QE BUITENL. BERICHTEN. Het proces tegeen de Ilougaarsche V olks- commissarissen. Ia het proces tegen de volkscommissaris sen te Boedapest heeft, naar het Hon- gaarsch correspondentiebureau meldt, de .beklaagde Haubrick zijn verdediging vooral gevoerd door een zelfverheerlijking. Hij heeft zich zelf grooten lof toegezwaaid, omdat hii tal van gijzelaars voor lijden be- evaaxd heeft en na den val van het bolsje wisme door strenge militaire maatregelen bloedvergieten verhinderd heeft. Hü werd ook opgeroepen om in heit Koemeensahe leger te dienen. Op een vraag van het open baar ministerie of hem in geval van ovar- jgeven van de macht straffeloosheid verze kerd was. antwoordde hij ontwijkend, dat ook de buitenlandsehe commissies hem geen beloften daaromtrent gedaan hadden. De gewezen commissaris Bakacy deelt eveneens mede. dat hii ais leider van de Booiaal-democraten vijandig tegenover de communisten stond. Naar men meldt, wordt het aanbal Viterkloozen te Manchester op een kwast ijnillioen geschat. Volgens een telegram uit Perth, in West-Auatralië, hebben drieduizend ambte naren. o.a. de onderwijzer# en de bedienden jvna de ataata-apaarbamk het werk gestaakt. !De regeering heeft toegestemd ia de instal ling van een loonraad wiens beslissing .(terugwerkende kracht zal 'hebben, msar ds stakeri willen dadelijk opslag hebben. De Banday-Exprea^erneemt. dat hat JEsngelsohe garnizoen te Bagdad van de bui- denworehl is afgjeeneden. Er worden geen -bizonderheden bekend, maar er wordt ba- .idchtr dat de Arabieren te Samaria. 160 mijl ten noordwesten van Basra in opstand, ge komen zijn. Volgens de jongste berichten uit Ofli- cië hebben er plaatselijke schermutselingen plaats gehad tusschen de Pr au se hen en vrij zwakke nationalistische afaeelingen. Maarschalk Poch is Zondagmorgen te Parijs teruggekeerd. De Zeppelin 72. die door Duitschland aan Frankrijk is uitgeleverd, ia te MSuL;:|ige aangekomen. Volgens het Petit Journal" hebben drie bolsjewieken de bureaux van het Ver bond van Vakvereenigingen der Seine leeg geplunderd sii werden gearresteerd. Frankrijk heeft vergunning gekregen om tien Duitsche onderzeeërs te houden, welke ter uitvoering va®, het vredesverdrag van Versailles zijn uitgeleverd, en er ge bruik van te maken. Krass in zal uit St. Petersburg naar Londen terugkeeren om de onderhandelin gen met de Engelscbe regeering weder op te nemen. De gewezen minister van buitenland» sohe zaken graaf Josef Sommsick is be noemd tot Hongaarsch gezant bii het Vati- caan. HET LAGER ONDERWIJS IN HAARLEM. Verschenen is het verslag omtrent den toestand van het Lager Onder wijs in de gemeente Haarlem, gedurende het jaar 1919, uitgebracht door de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Hieraan ontleenen wii het volgende: Openbaar onderwijs. Den algejneenen toestand mogen wij gun stig noemen, doch op enkele punten van minder bevredigenden aard wensohen wij toch de aandacht te vestigen. De verhoudingen in ons maatschappelijk leven weerspiegelden zich ook eenigermate in de stemmingen en verhoudingen bij heit onderwijs. De gevolgen van de mobilisatie en de griepepidemie behoorden gelukkig grootendeels tot het verleden®, er kwam weer regelmaat in de klasse-indeeling in de schoolbevolking. Toch mogen w ij ons niet vleien met de gedachte, dat de rust geheel hersteld is. Verschillende factoren werken nog storend op den goeden gang van zaken. De crisis, die Europa en ook oma land doormaakte, en die hier en daar aanleiding gaf tot een soort, vam onverschilligheid: of tot verwildering, zjjn wij nog niét t® boven. De terugslag er van doet zich. op school ge voelen. meer onverschilligheid bij de kinde ren, minder steun en nauwgezetheid bij de ouders. Wii hopen echter, dat mét da ver betering ia onze maatschappelijke verhou dingen dit euvel verminderen zal. Een andere oorzaak van onrust in de school zal echter niet verbeteren, zoolang geen nieuwe regeling getroffen wordt. Door gsede zorg van overheidswege zün verschil lende uitstekende maatregelen genomèn, die echter de rust op school niet bevorderen. Het bezoek dier schoolarts wordt zeer op prijs ge steld. maar het werkt storend voor het on derwijs. dat haar spreekuur onder schooltijd valt en de kinderen inèt de ouder onder schooltijd opgeroepen worden, soms na een dag van onderzoek pl.m. 30 kinderen. Niet alleen komen de afwezige kinderen ten ach ter, doordat zij 't onderwijs missen, maar de gedeele klasse lijdt eg onder, daar ieder achterblijver het gehalte van het onderwijs omlaag trekt. De uren voor den cursus voor spraakge- biekkagen vallen ook onder schooltijd. In het bestaan van den cursus verheugen wü ons. dooh wij mogen niet voorbijzien den starenden invloed op het onderwijs. Waar wij hopen, dat van gemeentewege nog veel gedaan zal worden, ook oip hygiënisch ge bied, voor de schooljeugd, meenen wij goed te doen door op de schaduwzijden te wijzen, ten einde dia bezwaren aooveel mogelijk té ondervangen door eene goede regeling van cursuseen, enz. Wij mogen ook niet verzwijgen, dat de taak dor onderwijzers om eene goede en rustige «temming in de klasse te hebben, moeiluiker-geworden ia. nu de nieuwe salaris- regeling velen hunner teleurgesteld heeft. De gedachte, dat vele ambtgenooten over gaan naar beter bezoldigde betrekkin gen, geeft e#n druk op de aabterhlüvenden en oen gevoel van onzekerheid. Wii herhalen nog eens. dat de algemeen© toestand gunstig geroemd mag worden en dat er met opge- wekthead door de onderwijzers gewenkt wordt, oe uitzonderingen ma ken gelukkig nog niet den regel. Doch wij mogen ons niet verhelen, dat de school zéér moeilijke jaren tegemoet gaat. als de salariskwestie niet op bevredigende wijze opgelost wordt. En ten «lotte wijzen wij op een verschijn sel, diat waarschijnlijk ook samenhangt met de zich wijzigende toestanden, in onze maat schappij. De trek maar U. 1 .O.-onderwifs is zeer sterk toegeniomen. de U. L. 0.- echolen geraakten overbevolkt. Het gehalte der scholen G. L. 0. zakte, doordiat verschil lende kinderen uit beteren kring de school verlieten. Om ruimte to verkrijgen voor de leerlin gen van U. L. O. weerden de M. U. L. O.- scholen omgieeet. Een groote verplaatsing van onderwijzers en leerlingen was hiervan het gevolg. Wijzigingen waren noodzake lijk geworden, zij brachten echter onrust met zich. Doch wij vertrouwen, dat de stabili teit hier spoedig zad intreden, als de nieuwe scholen aan de verwachting beantwoorden. Bijzonder Lager Onderwijs. De scholen voor Bijzonder Onderwijs wer den door ons geregeld bezocht en de alge- meene indruk is zeer bevredigend. Oyeral wordt met ijver en toewijding gewerkt.' Enkele nieuwe schoolgebouwen voldoen aan da allerhoogste eiecthen van dien tegemwoor- digen tijd. De betrekkelijke vrijheid, die sommigen der schoolhoofden genieten, maakt, dat zij hunne school naar eigen op vatting kunnen inrichten en daardoor ver- toonen deze scholen; dikwijls een persoonlijk karakter. Helaas moeten wii er bijvoegen.' dat er ook bijzondere scholen zijn, die blijkbaar met geldzorgen te kampen hebben en waar slechts met moeite aan de eischen voor ge bouw en onderwijs voldaan kam worden. Nn bij de nieuwe wet bijzonder en openbaar on derwijs gelijk gesteld worden in sufcaidiee- ring is het te verwachten, dat zij zioh uit de zorgen zullen 'kunnen opheffen en de nood zakelijke verbetering aanbrengen. De meeste schoolhoofden gaven ons min oef meer uitvoerige inlichtingen, zoodat wjj in staat zijn een verslag over het Bijzonder Onderwijs aan u uit te brengen. Wij zijn erkentelijk voor de gewaardeerde mede werking, die aan. onze commissie verleend werd en hopen, dat de opembaarheied, welke aan de verslagen gegeven wordt, aan het onderwüb en aan de kinderen ten goede komt. De Directeursbenoeming aan de Hoogere Handelsschool. Do leeraren aan, de Ho engere Burger school met 3-jarigen cursus en daaraan verbonden Hoogerë Handelsschool met 2- jarigen cursus hebben een adres aam den Raad gericht, -waarin zij zeggen dat hum bekend is geworden dat door Uw College in^overieg met de betrokken Inspecteurs en Com missiën ad! hoc is op gemaakt een voordracht ter voorziening in de vacature van directeur der ouder» wijsin richting voornoem dj moedig gewor den door het aan den heer Dn. A. Borg man verleend eervol ontslag; dat op die voordracht achtereenvol gens voorkomen de namen der hoeren El- zinga te Rotterdam, en Dr. van Oss te Hengelo; dat zij daardoor tot hun groot leedwe zen hebben moeten oomstateeren dat Uw College aan düe voordracht niet heeft toegevoegd den naam vaa een der aan de school vierbonden solliciteerende leera ren; dat zü, schoon het standpunt eerbiedi gende dat Uw college vermeend heeft in casu te moeten innamen, met nadruk wetschen te betoogien, dat de heer Nie mann, een der door hen bedoelde sollici teerende leeraren, naar hunne besliste overtuiging voldoet aan alle zoodanige eischen als ter zake van organisatie, tact en tucht aam een directeur van een groo te school als de omderwerpelijka, mogen en moeten worden gesteld; dat de heer Elzinga, naar luid! van be richten in de pers en uit andere bron, binnenkort staat benoemd te worden als directeur eener Hoogere Burgerschool te Rotterdam en dat zoo goed als zeker mag worden aangenomen dat deze heer die benoeming eventueel zal aanvaarden dat Uw College daardoor ongetwijfeld' in de noodzakelijkheid zou komen om die reeds opgemaakte voordracht aan een herziening te onderwerpen. Redenen waarom zij eerbiedig, maar met den meesten nadruk, Uw College ver zoeken om, bijaldien de heer Elzinga tot directeur te Rotterdam benoemd zijnde, die benoeming mocht aanvaarden, de in dit adres bedoelde voordracht te wijzigen in dien zin, dat de naam van den heer Nieman voor dien des heeren Elzinga in de plaats gesteld worde. Een afzonderlijk adres in denzelfden geest is gezonden door de heeren J. H. Mulder en J. ML Hillemius. Uitslag Examen aan de 2e H. B. S. (Prinsenbolwerlr.) Klasse la. JacoBa S. W. van Asch. J. v. Buuren. H. W. Casteren v. Cattenburch. A. F. Copini, H. van der Esch, Maria P. Huls hof! PoL J. M. van der Lijke, W. M. Ma- zee, P. C. Nieuwdorp, H. van Nifterik, A. J. Notefooom, N. J. J. van Opzeeland. Titia A. Roos, C. G. Saeijs, H. W. Saeijs, G van der Sande, Margaretha E. Schoorl. H. Mi Willemsen, Ph. Wolterson, G. J. Timmer mans, P. J. Bak, voorw. Afgewezen 2. Klasse lb. L A. Bolkestein, J. P. van der Borden. K. Brands, Cato Brauns. D. Canne- gieter, H. J. Duyishoff, Gerdina Gerritsz, A. P. W. van der Ham. B. W. F. R. Jonker, S. Kramer, O. E. Th F Lohman, Jentina A. van Mels, J. A. A. Pieters. G. Sant. J. H. L. van Wijk. K. van Willigenburg. voorw. A Hoogendom. voorw. Afgewezen 5. Klasse lc. G. P. Baum, H. A. Bunge, W. P. van Harreveld, J. L. Hennetnan. M Heij- selaar, A. A. Kampfraath/ J. A. L. Kesse- ler, H. Kleibrink, R. E. Laan. W. H. Neute boom. F. de Nobel, Cornelia van Noppen, voorw.. H. Vesluis. W. C. P. de Vies, D. A. Vriesendorp, Joh. C. H. Vries, voorw. Af gewezen 4. Klasse 2a. E. N. C. Brantjes, J. C. Bus- puet, J. R v. Gelderen, alle 3 v.w.. G. J. Groeneveld, W. HTv Helden, W. K. Hirsch feld, G. I. Hnig. A. aan. F. A. Maz, J. R. Nicolaï, W. Nieuwdorp. H. D. Prins, A. G. Schieffelers. Titia A. H. Slis. Theodora Sorg drager. C. Vries, voorw. Afgewezen 4. Klasse 2b. J. Benjamins. S. Bon, Ida Ha. bennehl, C. de Klerk, L. Kranenburg, W. v. Meurs, J. Ch. Schuil, voorw.. A. C. Stoel, J. C. Strebe, M. J S de Waard, H. A. Wester- ouen van Meeteren. Catrarina A. J. Thie- rens, J. L. van Verre. H. L. Zeelenberg. Af gewezen 5. t Klasse 2c. C. Brauns, J. K R ten Broeke, J. H. W. Bückmann, J. Giltay Veth, Chris tina H Goedkoop. J, F. Hellendoora A. C. Immink, C. I. Jansen. A. M. N. Koning, voorw., A C Kroonenberg, H L v Lennep, V. J. van der Lijke, H. E. Prinsen Geer- ligs, F. Smit Kleine, J. Verheek, J. van Zijll de Jong Afgewezen 2. v WAAR GAAN WE HEENi Tentoonstelling van werken door William Degoune de Nuncques. In De Bois' kunstzaal zien we thans een uitgebreide tentoonstelling van het werk van bovengenoemde kunstenaar. Deze schil der is voor hen die wel eens hii De Bois binnenloopen geen onbekende. Meermalen zagen we hier enkele zijner werken en het verlangen naar eene tentoonstelling die een meer volledigen kijk op des kunstenaars ar beid zou geven werd daardoor opgewekt. William Degouve de Nuncques werd gebo ren in 1867 te Monthermé (Fransche Ar dennen) uit Fransche ouders. Hii is een dergenen met aangeboren talent die zichzelf vormen'. Gevoelige natuur, dichterlijk en muzikaal van aanleg, neiging tot het roman tische. openbaren zich deze eigenschappen in zijn werk, waarin men. dan ook onmiddellijk den fijnbesnaard en mensch onderscheidt. Zijn arbeidsveld is ruim en vooral in België en Holland, in Italië, Frankrijk en op de Ba learen vond hij zijn onderwerpen. Holland kreeg hij lief. het wekte zijn bewondering en inspireerde hem tot velerlei arbeid. Een vijf tigtal werken, waarvan een groot deel nog niet in ons land werd geëxposeerd, vragen de aandacht. Prettig gearrangeerd komt dit werk. waarin zoo sterk de ernst van het we zen van den maker zich uitspreekt, hier goed tot z'n recht. De 'kunstenaar liikt ons in de eerste plaats paysagiste. althans een voor naam deel zijner werken vertolkt de schoon heid der natuur en dat op een wel zeer bij zondere wijze. Daarnevens vindt hii ook in de steden ziin gegevens of treft hem een of ander bouwwerk. Men herinnere zich bijv. zijn groote litles „Brouwersgracht te Am sterdam" en het schilderij naar de Suiker fabriek te Halfweg, 'beide werken hier vroe ger geëxposeerd. Een dorpsplein of straatje aanziet hij met een romantisch oog en geeft het in winter tooi met zachtgestemde bekoorlijkheid van het sneeuwkleed. We zagen nog op de tentoon stelling enkele bloemstukken en van zijn gra- fischen arbeid de litho's waarin beelden uit den oorlogstijd werden vastgelegd. Degoune de 'Nuncques geeft niet de realiteit der din gen, ze zijn meer aanleiding tot een vertel ling in fantasievollen verhaaltrant In een werk van hem zien we dan ook veelal een stuk omdroomde werkelijkheid. De zeer eige ne. fijne techniek werkt daartoe mede. Het is alles zeer dun in de verf met nu en dan aanwending van de pointillistische schilder wijze. Niet forsch geborsteld en dik opge- bdacht zooals de Hollandsche impressionist dit gaarne pleegt te doen. doch een behoed zaam plaatsen van de kleuren in geSfjtanaT* ge schralf verfverdeeling. In 't kort is hiermede getradht een indruk te geven van Degoune's werk. Wilden w« een meer gedetailleerd verslag van de .ten toonstelling, onze notities ziin vele en moei-1 lijk is het er een keuze uit te doen en zeker niet minder in enkele regels te beschrijven de sdioonheidsindrukken die ons van deze ten toonstelling in herinnering blijven, te vertel len van de vredige stemming van „Les champs après la pluie", van de gouden ko renvelden of van de wondere kleurenpracht van een maannacht. We zullen ons daarvan onthouden en besluiten met de opmerking dat van de verschillende tentoonstellingen, die we den laatsten tijd zagen, deze zeker onder de meest belangrijke gerekend mag worden en ons een edel genot heeft geschon ken. M. v. d. W. De leeraren aan de H. B. S. 5-j. c. Met 't inde van den cursus lijdt deze school 't verlies van vier harer leeraren, n.l, Dr. Calkoen, Dr. Opstelten Mr. Malga en de heer Huizinga. De eerste is gedurende 30 jaren werkzaam geweest aan de school als leeraar in de plant- en dierkunde. Hii heeft zich in dien tijd verbazend verdienstelijk gemaakt voor 't onderwijs en voor de school. Daarom waren de leerlingen Zaterdagmorgen bij eL kaar gekomen om afscheid van hem te ne men. Een van hen sprak, uit naam. van al len. een hartelijke afscheidsrede, waarin hij de verdiensten van den vertrekkende schetste, hem tevens van de svmpathie ziiuer leerlin gen overtuigend. Hem werd als souvenir een staande schemerlamp overhandigd. Dr. Calkoen dankte met eenige hartelijke' woorden voor de hem bewezen hulde. Nader zal 't afscheid van de leeraren in intiemen kring plaats vinden. HEEMSTEDE. Burn. Stand. Geboren e. van P. A. E. ValkenHiiner; z vau Th. Campiervan Bakeld. van s de Grootvan Ham; d. van M. F. Overmeijer Overmeijer; d. van A. C. Kuiper—-Wu- ixands. Ondertrouwd: W. van Huis en N. Ra'vens- .feerg. J. J. Prayer en G. van Beek. Getrouwd: H. VredenburRh met P. L- Du ij ris. J. M. van der Meer met M. P. Driessen. K. P- Muller met M. L. de Cat. HEEMSTEDE. Door P. J. B., wonende te Schoten, is aangifte gedaan van !'ei^'er" missen van een signaalhoorn en oarbidbus, eu door L. K. It. alhier, van het vermissen van twee visehsoliakels. HEEMSTEDE. Terug te bekomen bureau va,n politie. Boekenrodostraat 9. een insigne van muHekvereeniging. J. Floris. Driehoe- renlaan, een moersieutel. Postkantoor, een heerenparapluie. J, Westerhoven, Glip- perweg 107. een rijwiel. J. B. Jonkman, Eikenlaan, een ceintuur van eeu regenjas. A. C. Polak. Glipperwesr 54. bus met 'kranen. A. PAULEN. Op de Zondag te Rotterdam, door Pro Patria gehóuden internationale en natio nale Atletiekwedstrijden, kwam in het nummer 409 M. hardloopen internationaal als eerste aan A. Paaien van Haarlem in 54 sec. OLYMPISCHE SPELEN. Het Nederland.sch Elftal. Men meldt: Broekman en Smitshoek1, hebben bedankt, aangezien zij geen extra verlof (na gedane moeite van bomdszijde) hebben kunnen verkrijgen. Beyers, die eerst' disponibel was, is thans verhinderd,, terwijl van Dieman in verband met zijne werkzaamheden niet aan de training kan deelnemen en zich dus genoodzaakt ziet te bedanken, ddandy-like over den arm, in de beklaagv AARDBEIEN. De vorige week was te Beverwijk da( drukste week van het seizoen. De aanvoer van aardbeien aan de veilingen, -was zeer Kroot. De prijzen waren echter minder hoog. enkele dagen zelfs laag te noemen. Gemiddeld was de prijs tusschen 40 en 60 ct. per K. G. De meeste aardbeien wor den gekocht voor Engeische rekening, dr firma Groei and Blackwell te Lenden. Dea heeft nabij het station een terrein van 4 gemeente gehuurd, waar de aardbeien voorloopig werden ingemaakt in vaten. Hier kunnen per dag 105.000 K.G. ver werkt worden. fOpfcfding tot HUISHOUDSTER HULP IN DE HÜISHOUDINO DIENSTBODE COSTUUMNAAISTER I INNFM7VA AISTF» Z Z ONDERWIJZERES IN NUTTIOE HANDWERKEN. Wiook DAMESCURSUSSEN in: Koken en Voedingsleer, Huishoudkunde, Waschbehandeling, Costuum naaien, Linnennaaien, Verstellen, Huishoudelijk Boekhouden, Gezond heids- en Verbandleer. DIENSTBODENCURSUSSEN in: Koken, Wasschen, Strijken, Tafeldekken en dienen, Costuumnaaien Linnennaaien en Verstellen. ~}pre«kuur dep Directie tot 16 Juiii MAANDAGMIDDAG 2-4 uur. - u- tWOENSDAGAVOND 7-8 uur. •DONDERDAGMORGEN 10-12 uur. Na dien datum alleen des Woensdags van 78 uur. EFFECTEN Bericht de geachte Clientele dat de aloude bekende merken sigaren weder van uitsluitend le kwaliteit tabakken zijn gefabriceerd. V 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6