"~I5am¥öbrïek7~ m,w, Orde en Arbeid Handel en Nijverheid Agent-QouranteRibezorger Uit den Omtrek Heeren Bottines en Molières Luchtverkeer Uit onze Oost De crisis in de bouwvakken BENNEBROEK GEVRAAGD? in bezit van rijf wiel Brieven, of zich in persoon aan te meiden, Administratie B. Haarl. Courant, Bassauiaan 49, Haarlem mm. *mm,. Awm, ''Wé mm. mm. mm !_jH I JOF^GKBLOEDT's Scboenmagazijn pwnhco.eeH, zee atdis dat de Isuae-te buren tot 6 a 7 auiltn moet-en won.!en opgevoerd. Deze fLUUFrectioogin-g zal in me nis: opzicht selfs gaan bat nagenoeg vijftig {^-ocent. DE HEEREN TREUR, VISSERING EN TERMEULEN REGEF.RINGSVER TEGENWOORDIGERS. Benoemd zijn. tot vertegenwoordigers der Naderlianti&chei regeeriiag op de dlooo: den Volkenbond te Brussel bijeengeroepen Inter nationale Financieel© Conferentie prof. mr. M. W. F. Tïreub, oud7ininister Tan Land bouw en Financiën, lid dier Tweede Kamer; mr. G. Vissering, president der NecJeriandr- »che Bank te Amsterdam, en K. E. Termeu- len. lid der firma Hope en Go. te Amster dam. DE TUIN VAN HET PALEIS GESLOTEN. Naar wii vernemen, beeft de burgemees ter der Hoofdstad, Woensdag de sluiting ge last wan den tuin van het Paleis van Volks vlijt te Amsterdam. (P. A. T. A.) Als gTond hiervoor werd opgegeven de aanwezigheid yan een tentje, waar mén met ringen naar voorwerpen kon werpen en het optreden van specialiteiten in de open lacht, welke beide attracties de burgemeester als kormisver- makelij'kkeden schijnt aan te merken. MILITAIRE VLIEGERS EN VLIEG VERTOONINGEN. De Minister van Oorlog heeft een ant woord ingebonden op de schriftelijke vra gen van het Kamerlid Ter Hall, betreffen de het deelnemen van. militaire vliegers aan particuliere vliegvertooningen. Daaraan ontleenen wij, dat de minister niet het voornemen heeft bepaalde ver bodsbepalingen uit te vaardigen voor mi litaire vliegers om tijdens een hun ver leend verlof deel te nemen aan particu liere vliegvertooningeöj Wel zijn door den commandant der Luchtvaariafdeeling reeds op 1 Mei 1.1. in een dienstorder de militaire vliegers ge wezen op de gevaren en bezwaren, welke het vliegen met particuliere vliegtuigen medebrengt. Verder merkt de minister op, dut bij het departement van Waterstaat beperkende voorschriften met betrekking tot het ge bruik van vliegtuigen in voorbereiding lijn en dat op verzoek van dat departe ment thans reeds dcor de Gedeputeerde Staten van de provinciën aau de burge meesters eenige wenken en aanwijzingen zün gegeven, die gevolgd kunnen worden bij het nemen van veiligheidsmaatrege len bij vliegvertooningen, terwijl deskun dige voorlichting aan genoemd departe ment kan worden gevraagd, o.a. wat be treft keuring van vliegtuigen geschikt heid van wliegers enz. VLIEGONGELUK TE DEVENTER. De Fransche vlieger Gonnay is Woens dagavond op het J. L. V. O.-terrein te De venter onder zijn machine geraakt. Met been- en armkwetsnren moest hij naar 't ziekenhuis worden vervoerd. VERWORPEN. Met 18 tegen 6 stemmen, zoo seint ons Aneta uit Weltevreden, verwierp de Volks raad het regeeringsvoorstel tot benoeming van den heer Van der Waerden tot burge meester van Batavia. Houdt deze verwerping nu in. diat de heer Van der Waerden geen burgemeester van Batavia wordt? DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN BATAVIA. De „Meier. CTt." meldt, dat de heer v.d. Waerden, de nieuwe burgemeester van Batavia, een oud-Eindhovenaar is, zoon van den heer H. van der Waerden aldaar en thans Gedelegeerd lid van de Nijver heidscommissie ia Nederlandsch-Indië, wonende te Weltevreden. In verband met zijn ambt heeft hij reeds veel bijgedragen tot de stichting van nieuwe fabrieken, om zoodoende de nij verheid tot hoogeren Taloei te brengen. B. en W. wordt daarom verzocht bij bouwwerken door de gemeente in eigen- of serni-oigen-beheer uitgevoerd, mede geen uitgesloten arbeiders te werk te willen stel len. DE KATHOLIEKE INTERNATIONALE. Op initiatief van het bestuur der Fe deratie van Diocesane R. K. .Volks- en Werklicdenbonden kwamen Dinsdagmid dag in Den Haag een aantal vertegen woordigers van R. K. organisaties bij een, ten einde van gedachten te wisse len omtrent do .wenschelijkheid en moge lijkheid van een Katholieke Internatio nale. In de vergadering werd geconstateerd, dat reeds verschillende organisaties elk op haar terrein bezig zijn met het aan- knoopen en bevorderen yan internatio nale betrekkingen. Het denkbeeld van 'ééne Katholieke In ternationale werd dan ook algemeen toe gejuicht en een aan de vergadering voor gelegd p'an om in die richting te werken vond aller instemming. Overeenkomstig dit plan zullen de ka tholieke organisaties, in drie groote groe pen ingedeeld, n.l. in sociale, charitatieve en cultureele, internationaal contact trach ten te krijgen of uit te breiden. Tot het instellen van groepscommissies werd be sloten. Nadere medcdeelingen hoopt men spoe dig te kunnen verstrekken. DE AANNEMERS EN DE UITSLUITING. In het jongst verschenen orgaan van den Nederlandsehen Aa nnemersbond wordt ten aanzien van de positie van den bond met betrekking tot de uitsluiting o.m. het vol gend© opgemerkt: ,,De strijd, welke thans wordt gestreden, is er ©en van buitengewoon gewicht. Het is geen loonstrijd, zooals vroeger, doch een strijd om de macht in het bedrijf - een etiijd om het bestaan van den werkgever als zoodanig. Een strijd dus waarbij het gaat om het A of niet voortbestaan van den •annemersstand." In het orgaan wordt voorts gewezen op de verplichting der leden, géén uitgeslotenen te werk te stellen. Overeenkomstig de bonds- •tatuten kunnen leden, die deze verplichting niet nakomen, bebcet worden met ©en be drag van vijfduizend gulden voor eiken dag en voor elketf man, die. m strijd met de voor&cjiriften der uitsluiting, nog wordt te werk gesteid. DE TOESTAND TE UTRECHT. Daar er te Utrecht nog een oollefctieve arbeidsovereenkomst bestaat tussohen alle ueorganiseerden in het bouwvak, die -eerst 31 •Juli a.s. eindigt, zal de uitsluiting in de bouwvakken eefet op 1 Aug. a.s. aldaar van kracht worden. De af deelingen Utrecht van den Bond van Patroonsvereenigingen in Nederland, geves tigd te 's-Hago. en van den Ned. R.-K. .Bond van Bouwpatroons. gevestigd to Utrecht hebben een adres aan B. en W. ver zonden, waarin zij op de mogelijkheid wij zen. <Sat elders uitgeslotenen zullen pogen te Utrecht werk te vinden. De patroons organisaties aldaar hebben daarom besloten geen uitgesloten arbeiders in dienst te nemen en hebben gelijke verplichting aan de niet-georganiseerde patroons opgelegd. De bouwdirectlcs van het Jaarbeursgebouw en de bouwwerken van de spoorwegen zegden toe in gelijken zin te zullen handelen. Aan SUIKERFABRIEK GESLOTEN. Naar „Het Volk" verneemt, zal, met in gang van September a.s. de bekende sui kerfabriek van Spakler en Tetterode, aan de Lijnfcaangracht bij het Leidscheplein, te Amsterdam, werden gesloten. De fabriek, die binnenkort juist 75 jaar zou bestaan, heeft gebrek aan grondstof fen. Den werklieden is voorloopig een uit- kecring van 10 weken loon toegezegd. Half Augustus zal de directie met na dere voorstellen komen. Er werkten in de fabriek ongeveer 100 man. Verzoeke alle correspondentie, deze. ru briek betreffende, te zenden aan den Daru- redaeteur, P. J. van Dartelen, Spionkop straat 55, Schoten.- MARIUS FABRE. Uit „Het Damspel" ontleenen wij onder staande interessante beschouwing over Fabrc's verblijf in Holland. De heer Marius Fabre, kampioen van Frankrijk, heeft in de tweede helft van April een tournee door ons land gemaakt dank zij de bemoeiingen van den Nedor- landscben Dambond. Het programma was als volgt opge maakt: 17 en 18 April in do Amstcrdamsehe Damvereeniging „Van Embden". 19 April te Haarlem. 20 April Deu Haag. 21 en 22 April te Rotterdam. 24 on 25 April in de Amster damsche Damvereeniging „Gezellig Samenzijn". 26 en 27 April te Groningen. 28 April Am ster damsch© Damvereeni ging „Gezellig Samenzijn". 29 en 30 April en 1 Mei. Vereenigd Am- sterdamsch Damgezelscliap. De heer M. Fabre is 19 Augustus 1893 geboren en beoefende reeds op zeer jeug digen leeftijd het damspel. In 1907, dus op 17-jarigen leeftijd, kwam hij eerste aan in den hoofdklassewedstriid te Lyon. In 1908 werd hij door Isidore Weis verslagen in een mateh wan 3 partijen, waarvan hh er twee remise maakte, de derde verloor; in 1909 werd Fabre door Ottina verslagen maar won van Bizot. In een match tegen den Nederlandschen kampioen J. de Haas, bleef de Haas overwinnaar. In 1910 nam de heer Fabre deel aan een grooten wed strijd in Marseille en kwam eerste aan, Wold-ouby, Chardonnet, Bizot en Sonier achter zich latend. In den wedstrijd om 't wereldkampioenschap, in 1912 te Rotter dam gehouden en waarin van Frankrijk mededongen Weiss, wereldkampioen, dr. Molimard, Bonnard, Garoute en Fabre, wist Herman Hoogland Jr. uit Utrecht den eersten prijs en kampioenstitel te be halen. De heer Fabre kwam als 6e aan, met slechts énkele punten verschil. Kort daarna trad hij in 'het leger, was tijdens den oorlog op den Balkan en bij Verdun, werd verscheidene malen gewond, maar wijdide zich na het sluiten van den vrede opnieuw aan het damspel en wel met schitterend resultaat. Tegen dr. Molimard remise in een serie van 13 partijen, waar van hij er 3 verloor, 3 won en 7 remise maakte; tegen Garoute in 10 partijen over winnaar, waarbij Fabre in 5 partijen één schijf voorgaf; tegen Marcel Bonnard ge wonnen in 10 partijen. Ten slotte versloeg Fabre den oud-wereldkampioen Weiss in een mateh van 34 partijen, waarvan hij er 8 verloor, 12 won en 14 remise maakte. Uit voorstaand staatje blijkt voldoende, dat Fabre onder de beste Fransche spe lers kan gerangschikt worden. Wij laten hieronder zijn resultaten in ons land volgen: Te Amsterdam: in „van Embden" (vier kamp) gewonnen van H. Koperberg en J. Swart, remise tegen L. Prijs. Simul- taan voorstelling: 24 deelnemers: 17 par tijen gewonnen, 5 remise, 2 verloren. Te Haarlem: remise tegen P. J. v. Dartelen. Simultaan 29 spelers: 18 gewon nen, 9 remise, 2 verloren. Te den Haag: gewonnen van J. J. Kemmers. Simultaan, 28 spelers: 16 ge wonnen 6 remise, 6 verloren. Te Rotterdam: gewonnen van A. N. OlSen, remise tegen C. G. Vervloet en J. J. de Boer. Simultaan 24 spelers: 16 gewonnen, 4 remise, 2 verloren; 2e simul taan 26 spelers: 17 gewonnen, 3 remise» 6 verloren. Te Amsterdam: Gez. Samenzijn, gewon nen van J. H. Vós. Simultaan 25 spelers: 18 gewonnen, ,7 remise. Te Amsterdam; Gez. Samenzijn, gewon nen van C. J. Loehtenberg. Simultaan te gen 10 hoofdklasee^spelens van. „Gez. Sa menzijn: 6 gewonnen, 4 verloren. Te Groningen: gewonnen van P. Vis- rar, Emmererfseheadenveen. Simultaan 29 paxtijien: 20 gewonnen, 7 remise, 2 verlo ren; 2e simultaan 21 partijen: 20 gewon nen, 1 remise. Te Amsterdam: remise tegen L Pres berg. Simultaan J) .O. S." 21 partijen: 15 gewonnen, 5 remise, 1 verloren. Te Amsterdam: „V. A. D.", gewonnen van O. Schellenberg en Hem. de Jongh. Wegens de spoorwegstaking in Frank rijk is Fabre 30 April naar Parijs terug gekeerd, zoodat zijn match tegen don Ne- derlandëohen kampioen J". de Haas en een simultaan, in het „V. A, D." niet zijn doorgegaan. In totaal zijn door Fabre in Holland 14 partijen gespeeld ,hij won er 9, en speelde 5 remise, geen enkele partij werd door hem verloren. Hij gaf 10 simultaan-voor- stellingen tegen totaal 235 deelnemers. Hiervan won Fabre er 163, verloor 25 par tijen en speelde 47 partijen remise. Voorwaar een schitterend resultaat! Wij hopen den sympathieken Fransehen meester weder spoedig in Holland terug te zien. SLAGZETTEN VAN FABRE. Hieronder geven wij eenige slagzetten, door hem in partijen en simultaanseances uitgevoerd. Wie deze naspeelt» zal moeten erkennen, dat Fabre onder de geniaalste Fransche spelers kan gerekend worden. 12 3 4 5 Ww/k v-W/ Ém vm. 'fom. 46 47 48 49 5o Stand: Wit: 26, 27, dammen op 4 en 46. Zwart: 16, 17, dam op 44. Oplossing: 26—21 (zwart 17—26) en 27 21. Slaat zwart 1627, dan wit 431 en 4650; op zwart 2617, wit 4628 en 436. 1 23 4 5 :"f W/W. ■y^Ax/. V////- 46 47 48 49 59 Stand. Wit: 25 27 29 31 32 34 36 38 39 42 43 44 en 48. Zwart: 3 5 6 7 8 9 11 13 15 16 18 23 en 26. Fabre speelde hier 2520; Hoe zwart nn slaat, hij kan wit niet van dam houden Op 26:28 volgt 38—33, 33:22, 39:19 en 22:4; op 15:33 39:19 (zwart 26:28), wit -38:32, «w. 28:37 gedwongen wit 42:31, 27:21 eii 31:4. DAMNIEUWS. Wij ontvingen een schrijven van den heer Marius Fabre, Parijs, waarin hij ons den uitslag meldde van den onlangs ge houden wedstrijd om het kmpioenscliap van Parijs, aul.: 1. M. Ftrhre; 2. Bizot; 3. I. Weiss; 4. Duinont. 5. Cros; 6. Girouy. P. J. VAN DARTELEN. HILLEGOM. Posterijen. - De heer J. Molenaar, commies der Posterijen to 's-Gravenihage is aangesteld als plaats vervangend directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, D° 'l&er Mole naar is reeds in functie getreden. SCHAGEN. Burgerl, Stand. Ge boren: dochter van P. J. M. Heijer en E. Waag.. zoon van C. Hof en H, Band zoon van K. BlaauGoer en G. Streek. SCHAGEN. Verloren: 1 bankbiljet, van NIEUW-VENNEP. Landibouwbezoek. Donderdag vertoefde alhier een groep leerlingen van de Middelbare Landbouw school te Groningen, y Op eenige groote model-boerderijen werd door 'hun eendg pradtisch onder richt genoten. Per rijwiel werden verder de verschil lende landbouwbedrijven opgezocht, o. a. bij de heeren Geertsina en Bus ongeveer 140 H.A. bouwland bezichtigd. Juist was daar een aanvang gemaakt met den erw- tencogst. NIEUW-VENNEP. Rust zacht! Dooi de familie B., S. en W. werd dezer da gen een formeele kloppartij gehouden, om de erfenis van een bed» dat W. bezat en waarvan B. en S. ook een stuk wilden hebben. Met bebloede hoefden, schrammen en verhitte gemoederen, eindigde deze fami lie-vee te. HALFWEG. Woensdag j.l. maakten de kinderen der openbare lagere school te Zwanenburg een boottocht naar Katwijk aan Zee. Begunstigd door het mooie zo merweer en ouder de tonen van een mu ziekkorps togen de kinderen met van vreugde stralende gezichten naar de ver sierde boot. Te ongveer acibt ure werd afgevaren. Jammerlijk was het, dat de boot op zulk een laat uur- des avonds arriveerde, zeer velen waren vol belangstelling voor de kinderen, waarvan nog enkelen ver van huis waren; hoewel het een aardige at tractie was dat er voor eenige rijtuigen zorg was gedragen. Het onderwijzend personeel, zoowel de commissie mag inet dankbaarheid terug zien op den genotvollen dag den school jeugd geschonken. VELSEN. Openbare vergadiori-ng van deu gemeenteraad van Voken op Dinsdag 20 Juli 1920, des namiddags 8% uur ten ge meen teli-u ine. Agenda; 1. Ingekomen stukken en mode- dt-elmgen. 2. Openstelling van. gemeente wege van dien; 3-jarigen. handekcursus te vIJmuiden. 3. Veriioogj ng der beloonamg van den secretaris dier commissie van advies v-oor die werkloosheidsverzekering. 4. Toekenning van een© vergoeding aan P. Flink, agent van politie te Schoten, voor geleden schade aan Weeding bij het verleen en van politie- assistentie. 5. Voorstel van de leden. J. M. Beers-Kerrebijn em K. H. Tusenius om» terug te ko-men op het besluit tot- uitstel der be slissing omtrent eubsidiiëering van de open bare leeszaal. 6, Bevordering van den klerk ten kantore van den gemcenteontvain-ger tot adjunct-eomimïes. 7. Beslissing omtrent toe kenning kindientoclaffe aan den commissaris van politie. 8. Vaststelling balansen en ver lies- en winstrekeningen levensmiddelenbe- drijf. gasbedrijf en waterleiding over 1919. 9, Voorstel om niet over ts gaan tot onbe- wooiubaarvcnkia 1'i n.g vian de woningen Ver keerde Molenweg, G nos. 12 en 13. 10. Wijzi ging vair hét raadsbesluit d.d. 13 April 1916 tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Woningbouw Y©reeBigimg ..Velsen." 11. Ver huur vaai gemeentegrond. 12. Wijziging in de inrichting van de algeaneen-e begraaf plaats „de Biezen." J3. Adressen; a. van A. Markerinik te Santpoort om vergunning tot liet maken van een uitwegb. -can de af- dccling Noord-Hcllaind van do Yere-eniging van Nodferlamdiscke Gemeenten om een© bij- draige ten behoeve der malariabestrijding: c. vnn de N.V. Bioscoop en Schouwburg Mij. „ThaJia" te IJmuiden inzake wijziging der verordening op de invordering een©r belas ting op openbare vermakelijkhedend. van den Npoixt-Hollaindischen B-oud van Veehan delaren om verbetering van de veemarkt in het dorp Velsen; e. van P. G rickapoor, - ont slagen tijdelijk gemeentewerkman om toe kenning van eene gratificatie. 14. Verzoek van het lid F. O. J. Netscber tot het houden van eene interpellatie betreffend© de exploi tatie van den tram-dienst door de N. Z. H. Tram weg una a techap pij. 15. Benoeming eener oommissie inzake reorganisatie van dié poli tic 16. Benoeming van dre leden der oom- missie van advies voo werkloosheidsverzeke ring. 17. Aanbevelingen tor benoeming van leden van hot college van zetters. -18. Belas tingzaken. HAARLEMMERMEER. De Raad van d<- ze gèneen-te vergaderde Donderdag 15 Juli des namiddags te 2 uur. Voorzitter de burge meester. Afwezig de heeren v. den Heuvel, Scheffer en Borst. De voorzitter deelde mede. eenige'beschikkingen van Gedeputeerde Staten op belastingredames alsmede dat door -dit college is goedgekeurd het besluit van den Raad .dezer gemeente tot het aangaan yan een geldleening groot f 1.300.1)00 ten behoeve van het gemeentelijk eleciriciteitsfedrijf. Aan den lieer P. A. Troost werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als ambte naar van den burgerlijken stand dezer ge meente, met ingang van 1 Aug. a.s. Verder deelde de voorzitter mede, dat in. de plaats van den commies-redacteur, den heer A. G. Delen, tot hoofdcommies ter se cretarie .is* benoemd de heer H. v. d. Weerd, commies bij de Provinciale Griffie te Utrecht. Tot onderwijzers werden benoemd: aan school no, 4 te Hoofddorp, de beer G. Tit, üjde.ijk aan genoemde school werkzaam; de heer S. P. Doek te Schoten en de heer H. Rcodenhurg te Haarlemaan school no. II: mej. A. F. G. Roskam te Amsterdam en mej. M. Mensing te, Wageningenallen no. 1 van de voordracht. Voor de voordracht ter benoeming van drie leden van-'t college van zetters, wegens pe riodieke aftreding op 31 December a.s. van de heeren B. Biesheuvel, J. Suidgeest en G. A. A. Knaap Pzn., werden gekozen: in de plaats van den heer Biesheuvel: 1. B. Bies heuvel, 2. P. Borst; ia de plaats van den heer'J. Suidgeest: 1. S. Beljaars. 2. H. Ko ning en in de plaats van den heer G, A. A. Knaap Pzn. 1. K. Kistemaker. 2. G. A. A. Knaap Pzn. Hierop kwam in behandeling het adres van het bestuur van de vereeniging „Vooruit" be treffende het gebruik van het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp voor het aldaar op 21 en 22 Juli as. te houden concours- hippique. Met algemeene stemmen werd besloten ten bate van de gemeente voor het gebruik van genoemd terrein te vorderen al naar gelang van de 3 verschillende 'rangen een tarief van 5, 10 en 15 cent voor ieder verkocht entree bewijs. Het verzoek van genoemd bestuur, om van gemeentewege een zilveren wisselbaker ter waarde van f 500 voor het concours beschik baar te stellen te verrijden in 5 i a ren o n dervond aanvankelijk eenige bestrijding van enkele leden. Na een krachtig pleidooi van met en zonder lakneus NIEUWSTE MOD3SE.E.EN Verkrijgbaar iti BA&TEUGRISSTRAAT 2Ï den voorzitter, die aantoonde dè. opvoedende: kracht welke van dit concours uitgaat en hef groote belang dat deze landbouwende ge meente bij; het concours-hippique heeft, werd? het verzoek bij acclamatie aangenomen. Een voorstel tot het aankoopen en aanvaar- clen in erfpacht van gronden benoodigd voor, het bouwen van noodwoningen te Nieuw- Vennep. werd goedgekeurd. IJMUIDEN. De beslissing <y> het verzoek van de N. V. Vereenigde Traan- en Oiiefa- bn-eken om een definitieve vergunning tor hel oprichten van een fabriek voor het verwerken v. visch. lever en traan alhier, is door B. en W. voor onbepaalden tijd verdaagd, daar het technisch onderzoek nog niet is geëindigd. VELSEROORD. Het verfwerk aart de Rijks- tuchtschooi alhier is opgedragen aan den heer J. P. van Brussel te Santpoort. HAARLEMMERMEER. Een geldleening groot f 1.300.000 voor de Eiecirificatie. Hel 'begint met de eiecirificatie van deze groote gemeente nu meenens te worden. Den dag vóór Kerstmis vau het vorige jaar. is het besluit genomen door den gemeente raad om met het provinciaal bedrijf de noo- dige contracten te sluiten; daarna zijn véle voorbereidende maatregelen genomen; de ou- reaux voor de P. E. N. zijn op het terrein aan liet eind van de Mariegelaan gereed en ook het gemeentelijk bureau is al met een di recteur en 'n voorioopigen boekhouder geïn stalleerd. Verwacht wordt, dat spoedig de xade» voor het hoogspanningsnet zal afkomen en dan begint de arheid met volle kracht. Dan ko men natuurlijk ook de betalingenhet zal al les veel geld kostendaarom heeft de ge meente een paar weken geleden een besuut genomen tot het aangaan van een geldlee ning van niet minder dan f 1.300.000. Deze leening is door de directies van de Haarlemsche en Twenlsche bank op de geid- markt gebracht; ook de ingezetenen van Haarlemmermeer en omgeving kunnen daar op inschrijven. Het is te hopen, dat velen dit zuden doen want daar is inderdaad reden voor; de ge meente Haarlemmermeer is in vergelijkinj met andere gemeenten welvarend; ze heef weinig schulden; het eiectrisch bedrijf belooft een gezond bedrijf ie zullen wordeniedereen weet dus waarvoor hij zijn geld geeft en z.e. niet alleen wat er met zijn geld gebeurt, maai kan er tot op zekere hoogte door tusschen- komsj: van de mede door zijn invloed geko zen raadsleden toeeicht op houden. Bovendien behoeft voor een ooiigaue van f 1000.maar 997.50 te worpen beiaald en geeft dit 6 procent rentedeze stukken zijn straks op de beurs verhandelbaar: ze zijn dus contant en kunnen gemakkelijk te gelae gemaakt wonden. Talrijke gemeenten hebben moeite om hun geldleeningen geplaatst te krijgen; 'daarom zou het wel de goede reputatie van deze ge meente veilioogen als, mede door door fiinice deelname van eigen burgers de inschrijving ten volle gebukt. Wie Haarlemmermeer liefheeft, zal er ze ker toe willen meewerken. HAARLEMMERMEER. Burgeil. Smnd. Geboren: z. van A. Speee.mansKamer man; d. van H. SplinterOussoren; z. van C. C. van GreenRietveld; z. van E. Bok horstVaas. Ondertrouwd: J. Franken en A. J. A. van Nieuwkoop; A. J. Korthals en W. Bre- develd; G. Koopmans en C. Balk: W. Th A. Kreike en A. H. Bakker. Getrouwd: L. Smeenk en I. Jongejans. Overleden: J."P. van Splunter. 54 j.; C. SmitSchaap, 76 jaar; T. Markwat—-Vis been, 86 jaar; L. van der Woude. 78 j HAARLEMMERMEER. Diefsial motor rijwiel. Eenigen tijd geleden werd van deu landbouwer A. Pruissen alhier een moior-rij- wiel ontvreemd. De Amsterdamsche recherche heeft den vermoedeliiken dader, zekeren A. S., een zee man van beroep, gearresteerd. De man wordt verdacht van nog een be langrijken diefstal, gepleegd le Mijdrecht. HEEMSTEDE. De Burgemeester van Heemstede verzoekt opsporing, aanhouding en voorgeleiding van een manspersoon van het navolgend signalement: oud ongeveer 35 a 40 jaar, middelmatig lang,' donker ui terlijk, zonder baard of knevel. Geldersch of Noordbrabaptsch type, draagt een peper en zoutkleurige jas. gestreepte broek en vuite witten stroohoed (model panama) met zwar ten band en groote grove schoenen. Hij spreekt niet Geldetsch (misschien Noordbrabantsch dialect) en geleek wel een grasmaaier te zijn. Deze persoon maakte zich schuldig aan onzedelijke handelingen met een iongen van 7 jaar. BLOEMENDAAL, Mr. P. Tideman. Mr. Tideman, die thans ehr. socialist is, is "door -do kerkvoogdij der Ned. Her v. Kerk te Haarlem, ontslagen als advocaat van di't college wegens zijn optreden in de politiek. „Opwaarts" deelt verder mede, dat Mr, Tideman sedert 1906 die functie bekleed de, wélk ambt sedert I915 vast werd ge salarieerd. Mr. Tideman heeft ophelde ring gevraagd. HEEMSTEDE. Uittreksel uit het po litierapport van 14 Juli 1920. Door R. G. alhier is aangifte gedaan van het ver missen van zijn heercnrijwiel. Terug t^e bekomen aan het bureau van politie Boekenrodestraat 9: een pa- papluie; N. J- Kruger, Westergracht 34z. een gouden lorgnet. HEEMSTEDE. D alhier ontvreemde hand wagen is te Haarlem bij J. H. in ffesiag ge nomen. Als verdacht van dien diefstal is opgespoord T. v. H. wonende te Haarlem, die bekende dien wagen met A. de L. ié heb ben ontvreemd en te Haarlem ie hebben ver kocht. HEEMSTEDE. Terug te bekomen bij W. Kres. Binnenweg 54, een Hos sleutels; J- v.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2