Kunst en Kennis Gemengd Nieuws. Rechtzaken EERSTE BLAD Indrukken van den dag BINNENLAND SIPKES' JAMFABRIEK. Handel en Nijverheid UITLOTINGEN KENNISGEVING. flAAPJBAti 2S JULI &9SÜ 43ste JAARGANG No 19227 PER KWARTAALn pk PER WEEK0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57V, NASSAULAAN 49, HAARLEM. - TELEFOON 1426, 274! EN 1748. 'T* ADVERTENT1ËN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING- ANDERS NIET1 TEEKENEND. Binnènlandsch Nieuws- credietverleening aan Nederland en België Verkeer en Posterijen t Eigen vruchtenkweekerijen. MET EEN REVOLVER IN DE KERK. 33 seri ën DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT V0O8 HAARLEMEN AGENTSCHAPPEN» BUREAU Xt Dit nummer bestaat uit 2 bladen De Directeur vaa bet Gemetentelijk Le- vensmlcldteleiibureau te Haarlem deelt medie, dat zij, die verhinderd, waren op de aangekondigde tijden hunne bruinbrood- kaarten af te halen, daartoe alsnog in de gelegenheid zullen worden gesteld Dins dag en Woensdag a.s„ telkens van 9 tot 2 uur. 7590 NA diien datum zullen geen brninbroód- ikaartien over de loopende periode meer worden afgegeven. LXX DE HEERSCHAPPIJ VAN HET RECHT. Allen beeft het indertijd als een ironie van bet noodlot beschouwd, dat degene, die de eerste Vredesconferentie bijeen riep, de Ozaar van Rusland, ook die eer ste was, die na 1870 den wereldvrede ver stoorde. En die noodlottige toevallighe den schijnen maar niet de wereld uit te kunnen. Terwijl mjen in den Haag bet Vredes paleis bouwde, werd van allen kant bet buskruit voor den grooten wereldbrand van 1914 aangedragen. En nauwelijks was de oorlog gedaan en was men in Versailles bezig om vred-eetraetaten op te stellen en de grondslagen te leggen voor het nieuwe Europa, of den eemen dag na den anderen hoorden wij uit het Oosten, hoe daar uit het groote Ruesi- soke rijk en de aangrenzen/do strooiden lands, zich nieuwe staatjes vormden, die, nauwelijks gesticht, de wapenen opna men, om elkander te bestrijden. Hét is zoo ver af en wij hebben de laatste jaren zooveel van oorlog gelezen, dat wij liefst die heibeltjes daar in Oost Europa maar onze aandacht lieten o:it snappen. Toch zou het de moeite waard zijn, eens de dooden te tellen en het leed op te sommen, welke ook na 1918 nog op rekening- van den oorlog te schrijven zijn. Finland, Estland, Lethland, 'Ui thamen, Georgië, Oekraïne, de Krim, de Ka uk as us, Polen, en Groot-Rusland, om van Ierland en de woelingen en opstan den in Engelsch-Indië. Egypte en Me- sopotamië nog- maar te zwijgen. Al die landen zi.j,n het laatste jaar nog in de bloedigste botsingen gewikkeld geweest. En terwijl de „herstellers van Europa" onder den' schuilnaam van liet zoeken tiaar eien nieuwe wereldorde, twistten over de verdeeling van do oorlogsbuit, smeul de daar in het oosten het oorlogsvuur al verder en verder doem totdat het ver leden week in vlammen was uitgeslagen, die bijna heel West-Europa hadden aan getast. Een parlementaire overzichtschrijver van 'n Engelsch blad, merkte de vorige week op, dat Lloyd George er in de laat ste vergadering van liet Lagerhuis bleek en vermoeid uitzag en dat de toon van zijn anders zoo opgewekte en levendige stem, mat was en gedempt. Is 't wonder? Na jaren van bovennsaasehelijke inspan ning- heeft de Engelsche premier zijn volk naar de overwinning gevoerd en de Engelsche vlag hoog gehouden; maanden Jang heeft hij daarna gezwoegd om zijn volk de vruchten dier overwinning te verzekeren; en nu alles gereed scheen, dreigt het bereikte ineen te storten. Hoorde Polen niet tot de groote be schermelingen van de Entente? Was het dan geen terggnde beloedrgipg voor de Hritsehe wereldmacht, diat do mfcdadi- fTre, van Europa, de Russische holsjewi- ki, de Polen onder den voet liepen en de Engeiische wereldheerschappij niet bij machte was dat te beletten? 't Is inderdaad een hachelijk oogjenblik, flat wij verleden week hebben beleefd: de Russische horden, een leger vain ander half millioen man, voor de poorten van Oost-Europa. Het heet nu, dat Rusland eien wapen stilstand zal sluiten en dat de rood© le- 8ol's aftrekken. Doch de vraag blijft: wr hoe is het gevaar gekeerd? En nop»''*?- is' t,at er Seen dam sterk ge- sc-uJnt, om bij een nieuwen was van houden' 811 vloec1, l'*m stroom tegen te i)at blijft de schrik vin het «rtw do heei'On van VensalUrè vwïnlnd i,d,- beu, het evenwicht tusseheu Oost 'en West-Europa te herstellen. En terwijl op het Poolseh-Rnaslische front zware gevechten werden geleverd en zich onheilspellende wolken samen pakten, vergaderden in het Haagsche .vredespaleis de knapste rechtsgeleerden van de wereld om den grondslag te leg gen vaot een internationaal gerechtshof, waarvoor* voortaan geschillen tusscben da volkeren zullen worden opgelost, on bloedig, door het Recht en niet meer door het zwaard. Pp denzelfdian dag, dat de crisis van mhopa op het hoogste punt wa-s 'gek0- meii rX Zaterdag, ..kwam de Haagsche Lonteren tie met haar arbeid gereed en nam Rusland het voorste! van Polen om en WPfymstilstand te sluiten, san Hag dit als een gunstig toeken gorden beschouwd? Er zijn, Zaterdagmiddag, bij het slui ten der internationale Juristen-Confer|en- tie zooveel schoone wensehen geuit, wel ke onze Minister van Buitentandbche Zaken o.m. met deze woorden besloot: „Worden deze wensehen werkelijkheid dan zal uwe conferentie, mijne lieeren, ■/.eer veel hebben bijgedragien ertoe, dat het Hof van Justitie wordt omringd door een stelsel van internationale wet ten en rechtsbegrippen» waarvan het ge heel onontbeerlijk is voor de vestiging van de heerschappij van het recht in de internationale betrekkingen." Aan de etene zijde dreigt de wanorde, de chaos, de verwildering van het bol sjewisme onze beschaving weg te vagen; aan den anderen kant lokt een organi satie der volkeren, waarbij het zwaard zal rusten en bij rijdende geschillen het Recht het laatste woord zal spreken. De beslissing kan niet moeilijk zijn. Al leen wanneer men de volkeren kan te rugvoeren tot de oude christelijke opvat tingen, alleen wanneer wij in de naaste toekomst weer van een christelijk Euro pa" kunnen spreken, zonder dat dit is een ijdele klank, zal van den heerschap pij van het Recht iets te verhopen zijn. Andera zal van binnen uit de ehaos on herroepelijk over ons komen. „Der Sozialist", orgaan der Duitec.be Onafhankelijke socialist,en heeft een ar tikel vain George Young- over de ontwik keling van het Russische Sovjet-stelsel. „Het Volk" brengt hiervan een verta ling aan zijn lezers. Het uitvoerige ar tikel besluit aldus: „Resumeeren wij: De sovjets, die bun werkzaamheid als uit de fabrieken naar voren gekomen komitees met wetgeven- uieri, zijn allengs onttrokken aan hun eko- aomische basis en hun werken werd be perkt tot zuiver politieke funkties. Een feit is, dat zij bun oorspronkelijke be- teekenis verloren hebben. Zij hebben zich ontwikkeld van een lichaam der revo lutionaire en opstrevende klasse tot een slechte tot voiiuelijkhed.en beperkte na tionale Kamer en tot provinciale komi tees. De kommunistiscke leiders van Rusland zien daarin een bewijs voor hun marxistische theorie, dat binnen korto ren of langoren tijd de politieke instel ling-jen niet alleen van Rusand maar van geheel Europa, door ekonomische orga nisaties vervangen worden en d>at sov jets en parlementen plaats zullen maken voor vakvereenigingsorganéu en hooge- re ekon-omische rad/en. „Alle macht aan de sovjets!" was de strijdkreet der Russische revolutie. Maar de macht is van de sovjet overgegaan naar de economische organisaties van Rusland." Met andere woorden: het heele sovjet systeem draait hierop uit, dat als hoog ste ideaal wordt gerekend: de publiek rechtelijke erkenning* der vakorgauisa ties, en een vorming der' Regering niet meer uit politieke partijen, maar uit ver tegjenwoorddigers van het" bedrijfsleven. Maar als dat zoo is, dan vraagt men zich toch af: was daarvoor nu zooveel dr ukte noodig! „HeUVadeiland" heeft een artikel gewijd aan het feit. dat de S. D. A. P. zich bij de behandeling varx ,de anti-révolutiewet in de Eerste Kamer zoo muisstil heeft gehouden Aan het slot v,an het artikel trekt de schrij. ver de conclusie, dat de wet feitelijk over bodig is, want dat de S. D. A. P. toch n tot een revolutie zal overgaan. Tot zoö'n domheid zou alleen Troelstra in staat zijn niaar de jongere, leidende geesten der S. D. 7en /';1,I;")0CteiV daar nie(s van hebben en ,de- 3 5 Deelstra nog zoolangom- t hij net toch zoo lang niet meer maken zal Met die conclusie zijn wij het niet geheel eens. Want Troeistra heeft nog gro e vat op de massa; dat blijkt telkens op roode meetingen en congressen. Enkele kalmere so cialisten, zullen die massa niet tegenhouden, wanneer Troelstra het op een goeden dag geJ raden acht haar in een avontuur te wikkelen. maar afeezien daarvan is de schildering, welke „het Vaderland" van de malaise in ,de tegenwoordige S. D. A. P. geeft zeer juist, vooral deze passage, die slaat op het jong ste debat in de Eerste Kamer. „Het is wel teekenend, schrijft het blad, dat de S. D. A. P. het niet meer aangedurfd heeft ,te demonstreeren tegen de wet. toen ze in de Eerste Kamer, in „het heilige der hei lige van het kapitalisme" om het sociaal-de mocratisch jargon te gebruiken, in behande ling kwam. Dat was toch het oogenblik bij uitnemendheid om de gehate bourgeoisie door een reuztddemonstratie (in de S. D. A. P. is alles „reuze") van schrik (e .doen ineen krimpen, en het iag op den weg van eene Partij, die alles uitbuit voor de propaganda waarbij dan nog kwam. dat elk voorwerp van agitatie op dit oogenblik voor de S. D. A- goud waard is; Duys, die zelfs tegen- ovei eigen rariii de bienséance niet in acht ne.-nn, heeft er citgefiapt, dat de agitatie tegen de wet door de S. D. A. P. enkel be gonnen was. omdat het op dat oogenblik in de partij een „dooje-vissdiies-vreterij" was. En dat is het nog. en de partijleiding moest wel vertuigd geweest zijn, dat het piet mogelijk zou wezen om nog eenige demn- stratie tegen de wet op touw te zetten, dat ze het psychologische oogenblik voor nog grooter verzet dan 8 Juli onbenut liet. Maar genoeg over die sinistere comedie, waarbij de partijleiders op de meest onverantwoor- lijke wijze den arbeiders een ganscb on juiste voorstelling van de 'bedoeling der wet gaven, maar waarbij ze gelukkig van de meeste bij haar aangesloten arbeiders de ge voelige les kregen dat men hun niet met praatjes voor den vaak aan boord moet ko men. De hr. de Vos van Steenwijk, die er in de Eerste Kamer dan ook zijne verwonde ring over uitsprak, dat ng anderen dan de communisten tegen het wetsontwerp ge kant waren, vinde in de dooie-visschies-vre- terij den sleutel van dit raadsel. KWEEKERS. Volgens' het voorloopig verslag van de Commissie van Rapporteurs over het ontwerp van wet tot wijziging en ver hooging van het zevende hootfdstujk B der Staat'Sbegrooting voor het dienst.jaad 1920 (Kredietverleeniiug aa.n kweekers) betwijfelen onderscheidene leden, of de regeering met haar voorstel tot krediet- verlelening wel op den goeden weg is. Tegen het kunstmatig op de been hou den van het bedrijf der boomkweekerij hadden zij overwegend bezwaar. Een dergelijk bedrijf moet trachten door eigen krachten en gezonde ontwikkeling zich staande te houden. Anderen, hoewel begaan met het lot van vele boönikweekers, stelden de vraag, of zij te helpen zijn en welke waarborgen men Van hen vraagt? Is het juist» dat wanneer Amerika ge sloten blijft, alle in deze verleende kre dieten verloren zijn? Voor tuin,dors achtte men de hulp on- noodig. De tuinders hebben goede jaren gehad. DE FINANCIEN VAN NED.-INDIE. Blijkiens een mededeeling van den Mi nister van Kolonifën bii de toelichting van een wetsontwerp staan de financiën van Indië er zoo goed voor, dat de te korten der laatste jaren en de buitenge wone uitgaven gedeeltelijk uit de belas tingen kunnen gedekt worden. DE KLERK t. Te Schevcningen, waar hij tijdelijk ver toefde, is op 68-jarigen' leeftijd overleden d>e heer D. de Klerk, lid van den gemeen teraad van Rotterdam en van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland, oud lid van de Tweede Kamer en directeur van de Eerste Rotterdamscbci Hulpbank te Rotterdam. INCIDENTEN BIJ DE DUITSCHE GRENS. Wolff seint dM. 24 Juli uit Munster. In aansluiting aan de door verschil lende bladen gepubliceerde berichten over grens-incidentjen aan de Nederlandsche grens nabij Suderwick, waarbij een Ne derlander gedood en twee zwaar gewond werden, wordt van bevoegde zijde mede gedeeld, dat de ter gelegenheid van de staking, aan de Nederlandsche grens ge stationeerde groene politie, in den nacht van 17 op 18 Juli, door een aantal man nen gewelddadig aangevallen ,en ten slotte met revolvers beschoten werd. De beambten der veiligheidspolitie maakten daarop ook van hun wapenen gebduik, waardoor een Nederlander gedood en twee zwaar gewond werden. Na een on derzoek is gebleken, dat men te doen had met smokkelaars en roever», van Neder landsche nationaliteit, die tevoren bur gers hadden aangevallen. Deze feiten ge- schieddjen op Dultsch grondgebied. Een uit Duitsehe en Nederlandsche politiebe ambten samengestelde commissie heeft geconstateerd, dM; de groene politie agenten in de uitoefening yan hun plicht onberispelijk hebben gehandeld. INTERN. LANDARBEIDERS CONGRES. Op 17 Augustus en volgende dagen wordt te Amsterdam eien landarheiders- eongres gehouden. Terugwerkende kracht tot Januari 1919 niet goedgekeurd. Naar verluidt, hebben de Gedep. Sta ten van Zuid-Holland het besluit van den Rotterdamschen Gemeenteraad tot het verleenen van terugwerkende kracht aan de sal aris verb oogin g, g-emeente- werkliedjen tot 1 Januari 1919 niet goed gekeurd. Het ligt in het plan der S. D. A. P.- fractie in dén Raad voor te stellen van deze beslissing van Gad. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. ONZE VERHOUDING TOT SOVJETT- RÜSLAND. Op een vraag van hot Kamerlid, den heer Van Itavesteijn berteffènde de ver houding van Nederland ten opzichte yan de Russische sovjetregeeaing heeft Mi nister Van Karnebeek geantwoord, dat voor zcover bekend is in de staatkundige verhouding door de verschillende Staten ingenomen ten opzichte van het sovjet bewind in Rusland, geen wijziging is ge komen, die aanleiding zou kunnen geven thans, contact te zoeken met dat' bewind. ,Wfit de handelsbetrekkingen aangaat, wordt hetgeen op dit gebied voorvalt door de Regeering met aandacht gevolgd. SLUITINGSZITTING INTERNATIO- NALE JURISTENCONFERENTIE. Zaterdagmiddag 3 uur is in de groote rechtzaal van het Vredespaleis te 's Gra- venhage, de plechtige sluitingiszitting ge houden van de internationale juristencon ferentie, belast met het samenstellen van een ontwerp voor een permanent Hof van Internationale Justitie. De voorz., baron Descamps, gaf een overzicht van-'t werk der comm. en d.e csuitaten waartoe men na vijf weken ver gaderen gekomen was; dankte onze Ko ningin voor de betoonde gastvrijheid en sprak de hoop uit, dat liet verblijf der in ternationale juristenconferentie op den Nederland,sclien bodem vruchtbaar zal blijven voor het weizijn van het land dat hen zoo vriendelijk lieeft ontvangen, .vcor de toenadering der volkeren in de in ternationale gerechtigheid en voor h,et welzijn der menschheid. Het woord was hierop aan den minis ter van buitenlandsche zaken, jhr. van Karnebeek, die de bijeenkomst pp den Nederlaudschen bodem een onderschei ding noemde, het werk der conferentie hoofdzakelijk prees, speciaal cok de open baarheid, welke zij aan haar beraadsla gingen heeft gegeven en besloot met een wensch voor de overwinning van het Recht in heel de maatschappij. DE CREDIET-OVEREENKOMST MET DUITSCHLAND. Naar het Hbld. meldt, zal de behande ling van het wetsontwerp tot bakraohti- iriuK van die met de Duitsehe regeering ge sloten erediet-overeenkomst door de Eerste Kamer worden uitgesteld tot September. VERHOOGING RIDDERSOLDIJEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de wet op de Militaire Wil lemsorde ter verhooging van de diidder- soldijeu (vanaf 1 Jan. 1920). De in art. 8 der wet op de riddersoldijen voorkom len de staat van bet bed'rag der ddddersol- dijen van militairen beneden den rang van officier zal luiden: adjudaat-onder-- officier 250, sergeant-majoor 225, ser geant 180, korporaal 140, soldaat of matroos 120. De correspondent te Brussel, van de „N. RL Crt." meldt: Betreffende dé verdeeling va-a den Duitselien kolen voor raad, d oor do con ferentie te Spa bepaald, heeft de „Na tion Beige" twee afdoende middelen ont dekt, door Parijs en Brussel toe te pas sen tegenover Nederland, namelijk: Frankrijks overtollige voorraad Duit sehe kolen kon aan Nederland volgens de bepalingen vah het verdrag van Ver sailles afgestaan worden. Frankrijk heeft echter het recht, aan Nederland voor de levering van die kolen condities te stel len. De Belgische regeering moet er bij Maller and op aandringen, aan haar de zorg voor de leveling van Duitsehe kolen aam Nederland op te dragen, waardoor België tegenover de Nederlandsche re geering een middel tot actie zal krijgen. Frankrijk moet van het kabinet in Den Haag vergen, dat de nationale etechen van. België ingewilligd worden, vóóraleer Frankrijk kan medewerken aan de in stelling van een scheidsgerecht van den Volkenbond lte 's-Gravienhage. Frank- rijk's belangen gaan aldus met die van België gepaard. België mag de goede ge legenheid niet laten ontsnappen. VAKOPLEIDING BIJ P. EN T. Wij vernemen, dat als eisch voor toe lating voor ambtenaar, bestemd v,oor de boogere rangen bij het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, wederom het be zit van het einddiploma eener Hoogere Burgerschool met 5-j. c. of daarmee ge lijkgestelde inrichting van onderwijs is gesteld. Aan de jongere ambtenaren bij het hoofdbestuur zal bovendien voortaan een vakopleiding worden gegeven. het monument op 1 Augustus a.s. aan do Frans c'lie regeering worden aan ge» boden. Röntgen-Trio. Heden, Maandag 26 Juli beginnen dl uitvoeringen v. d. Egmondsehen Kunst kring met een concert door het wereld» vermaarde Röntgen-Trio te Egmond aaa Zee, Badhotel Welgelegen. Dinsdag 27 Ju li zal d-it Trio in het Hotel Nassau-Ber» gen te Bergen aan Zee optreden. Jarenlang heeft het Röntgen-Trio niet meer in Holland geconcerteerd, daar de cellist Engelbert Röntgen solo-cellist van het New-York Sinfonie-Orkest als Amerikaan naar het front werd ge zonden, waar hij, na gewond te zijn, in al aan h©t front en in de Fransche musici een kwartet had gevormd en over- ol aan het front en in de Fransche hoofdplaatsen concerten gaf. Dit kwar tet» samengesteld uit groote kunstenaars in 't soldatenpak, werd spoedig heel be roemd en de heer Engelbert Röntgen 'heeft door de geallieerde grootheden uit den wèreldkrijg vele bewijzen van hulde mogen ontvangen, zijn instrument draagt ook de handteekeningen van Wilson, Foch, Clemienceau, Poincaré en vele an« deren. Het Röntgen-Trio bestaat uit de heeren Julius -Röntgen, klavier, directeur van het Conservatorium te Amsterdam, Ju lius Röntgen Jr., viool en Engelbert Röntgen, cello. EEN KUNSTRIJKE CASSETTE. Van 22 Juli tot eu met 28 Juli wordt in den R-otterdameohfen Kunstkring ten toongesteld de cassette, welke de opdracht en de 10.000 namen der deelnemers aan het Verdun-monument bevat. De cassette is vervaardigd van palis sanderhout en vertoont 't Nederlandsche wapen in inlegwerk, citroen-, syeomore-, not|en- en rozenbout en de data 1914—1918, eveneens in marquetterie. Dit deftige stuk schrijnwerkers-kunst is naar ontwerp van Huib Luns vervaar digd op de Kon. School voor Kunst» Techniek en Ambacht te 's-Hertogenbosch onder die leading van dien leerajar W. Vrij bol der. Huib Luns lithografeerde twee prenten-: de eigjentlijke opdracht v. het monument aan het Fransche volk en een zinnebeeldige voorstelling vande geheimdie Fransche Maagd, omgeven van emblemen beüekking heb'bpnde op de voornaamste tijdperken der Fransche ge schiedenis. De cassette zal bij de onthulling van Gisterenmorgen werd tijdens een gele zen H. Msi in de St. Wiliibrorduskerk te Amsterdam plotseling een revolverschot gehoord. Bij onderzoek bleek, een jong- ïuensch zich met een zeer primitief revol- vertje een kogel in het lichaam te heb bien geschoten. Bij aankomst in het gast huis bleek de verwonding echter vrij on schuldig; de kogel was op de ribben af gestuit. Het jongmensch, bijna nog een kind, had zoowaar al een liefdesgesehie denis achter den rug en ging zich au in een kerkgebouw wat aanstellen met zelf moordpogingen! 16e jaarl. Uitloting der St, Bavo-losning, gehouden te Amsterdam ten overstaan van den Notaris J. Th. Brugman. Uilgeloo.' zij.1 de volgende seriën 15, 24, 25. 46, 54, io3> 106, 158, 162,-184, 201, 250, 278, 280, 2^8. De premiën zijn gevallen op de volgende aandeelen f 100 ^erie 46 no 6 20 serie 15 no. 7, 16, 32, 39s. 24, no. 16, 25, 29, 33, 58, 77, 81 s. 25, no. 67, 70 s. 46 no. 1, 16, 22, 54; s. 54 no. 21 81; s. 103 no. 24 27, 30 9i;s. 106 no. 34, 76 s. 158. no. 3,18, 54 s. 184 no. 6c 63, 77, s. 201, no. 25, 27, 64, 70, 95 s. 2$o no. 28, 74s. 278, no. 16, 19s. 280, no. i, 28 92 s. 298 no. 30, 53. Alle overige aandeelen der 15 uitgelote seriën welke niet afzonderlijk op bovenstaan de lijst voorkomen, worden ingelost met den inleg ad i xov De uitbetaling der uitgelote aandeelen en piemiën zal geschieden ?an de Bisschoppelijke Secreu ne te Haarlem (Nieuwe Gracht no. 80), van at 1 Oct. 1920. Aandeelen Congostaat a fr. 100 van 1888» 194ste loting van 21 juni. 11x75 3c34 3171 5524 5554 6403 9052 113x3148631016123115 23144 27486 2803c 2885; 3053X 32699 34762 35x75 35633 40084 40735 41006 42526 45267 46218 46232 47050 48929 54200 54841 55343 57418 Ser. No. Fr. Ser. No. Fr. Ser. No. Fr, 117520 750 3034 2 750 3I34 7 750 3171 2 2000 317119 750 552421 750 552425 750 9052 2 750231151475c 23144 4 750 2314424 750 28857 7 75C 2885715 750 35175 10 1000 4008412 750 4073523 10000 46218 1 750 4621814 750 46232 6 750 4623217 750 4623225 75c 4892924 750 5484117 1000 5484122 750 55343 7 1000 De overige ia gemelde seriën begrepen nos. met fr. 265. Aflosbaar 15 April 1921. Oni het tapverbod te ontduiken. Te Vlissingen wordt deze week voor hel eerst een kermis gehouden, waarbii het tap- verbod van krachit is. Een der caféhouders die in het gewone leven op een avond in de week zijn café af staat voor een sociëteit, heeft bekend ge maakt. dat zijn inrichting de geheele week sociëteit is en dacht zoo aan htt tapverbod te kunnen ontkomen. De politie denkt er andere over. en beeat proces-verbaal opgemaakt, daar bedoelda persoon geen societeitsvergunning beeft. De kantonrechter te Middelburg zal nu deze zaak moeten berechten, terwijl de café»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1