Sport en Spel. Laatste Nieuws Stadsnieuws SöLIEö SCHOENWERK Amsterdamsche Beurs jbea commissie van onderzoex naar de toe- «tanden in het bouwbedrijf. Aap de com missie is opgedragen: l lo. een onderzoek in te stellen naar ide toestanden in genoemd, bedrijf; 2o. in een rapport medé te deelen, in boe verre de toestanden in het bedrijf als 'engewenscht zijn te beschouwen en mede met het oog op de .voorziening in den .woningnood, wijziging behoeven; So. in dat rapport aan te geven, wat paar het oordeel der commissie als rede lijke arbeidsvoorwaarden vcor het bouw bedrijf zijn aan te merken; In deze commissie zijn benoemd tot lid 'en voorzitter: professor Glir. K. Visser, hoogleeraar te Delft; tot leden: G. Elfferieh, '2de voorzitter van denJJentr. Raad voor de bouwvakken in Nederland, te Rotterdam; Ir. ,W. 2d. T. ïhijssen, secretaris id., te Amsterdam; H. Rutgers, bestuurslid id. te 's-Gravea- hage; de Vilder, bestuurslid van den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons, te Sloten; A. Allessie, voorzitter van den E- K Bcuwvak.arbeidersbond „St. Jo seph," te Utrecht; H. J. ïerwey, voorzit ter van den Ned. Óhr. Bouwarbeidersbond, te Utrecht; L. van der .Wal, voorzitter van den Alg. Ned. Bouw arbeidersbond, te Amsterdam; A. de JKlerk, voor zitter van de Band. Fed. van Bouwvak arbeiders in Nederland, te Amsterdam; L- A. Fruytiev, hoofdinspecteur van den ar beid, te 's Gravenhage; Jhr. G. de Graeff, inspecteur van de volksgezondheid, te 's Gravenhage; mr. M. A. Kngels, hoofd commies bij het departement van Arbeid, te 's Gravenhage; mr. B. J. A. Trip, the saurier-generaal bij het Departement van Financiën, te 's Gravenhage. Tot plaatsvervangers van genoemde le den: O. Bakes, bestuurslid van den Centr. Baad voor cie bouwvakken in Nederland, te Zaandam; J. A. de Moet, bestuurslid van idem, te 's GravenhageO. G. Si mons, bestuurslid van idem, te Botter dam; E. B. Wirtz, bestuurslid yan den Ned. E. K. Bond van Bcuvpatroons, te Hilversum; O. A. van Zeeland, bestuurs lid van den li. K. Bouwarbeidersbond „St. Joseph," te Utrecht; J. J. de Jongh, secr. van den Chr. Nat. Bouwvakarbeidersb., te 's Gravenhage; G. Kapteyn, penningm. v. d. Alg. Ned. Bouwvakarbeidersb. te A'dam; W. van Blijenburgh, penning meester van de Band. Fed. yan Bouwvak arbeiders in Nederland; A. J. KIoos, in- epepeteur van den arbeid, te 's-Graven hage; W. van Boven, inspecteur .van de volksgezondheid, te 's-Gravenhage; mr. G. Jansen, hoofdcommies bij het dep. van arbeid, te 's Gravenhage; mr. A. Span- jer, hoofdcommies bij het dep. yan finan ciën, te 's-Gravenhage; tot secretaris: A. J. KLoos, inspecteur- van den arbeid, te 's-Gravenhage. Telegrafisch Weerbericht Medegedeeld door het Ned. Kon. ileteorol Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 87 Juli. Hoogste Baromerstand 76-6.7 m.M. Valentie. Laagste Barometerstand 749.2 m.M. Haparanda. Verwachting van den avond yan 27 STuii tot den avond, van 28 Juli: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot) Westelijke, later krimpende wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, Jets warmer. R. K. Veetbalorganisatie. Het voorloopig bestuur der E.. K- voet balclub „Het Westen" is thans afgetreden. Het definitieve beeluur is saaangesteld uit de heeren H. Hirsch, voorzitter, ,W- Hirsch, J. v. d. Horst, W, Lijnzaad, P- Paradijs. U R. K. Sportpark. Door het regenachtige weder der laat ste dagen zijn de terreinen yan het R. K- Sportpark aanmerkelijk yexbeterd. De Haarl. E. K. Comm. voor Bich. Opvoer jding hoopt de terreinen op Zondag 8 Augustus ter bespeling- te kunnen open stellen. In de maand Augustus zullen alleen oefeningen worden gehouden tusschen de leden van dezelfde club. De eerste wedstrijden worden gespeeld brij: de opening der competitie. PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJD. Zaterdag 24 en Zondag 25 Juli j.l. heb ben op de schietbanen te Laren de schiet wedstrijden voor Burgerwachten in de Provincie Noord-Holland plaats gehad, waarvan wij dén uitslag hieronder latten Tolgen: Korps-wedstrijd, afstand 100 Meter. A Kinase. Ie prijs: Burgerwacht Bloe men daal, 578 punten; 2e prijs: Vele en, 577 ponten; Se prijs: Heemstede, 528 puntten. B Klasse. Ie prijs: Veteen» 712 ponten; De prijs: Amsterdam, 599 punten; 3e pri>s: Bloemendaal, 577 punten. C Klasse, he prijs: Bloemen daad, 600 punten; 2e prijs Edam, 490 punten; 3e pr.: Veisen 480 punten. Korpswedstrijd Marga, afstand 20 M. Algen ie ene klasse. Ie prijs: Burgewaeht Edaan (Volendam) 527 punten; 2e prijs: N. Amstel, le vijftal 520 punten; 8e prijs: idem, 2de vijftal 514 punten. Korpsweristrijd Vliegende Vendels. A Elaeee: Burgerwacht Bloemendaal, 617 punten; B Klasse: niet afgeschoten; C Klasse: Veisen 433 punten. Hoogste korpeechntters: A Klasse: J. F. H. Kehlwey, Amster dam: B klasse; J. I>. Heykoop, Veisen; 2 klasse: A Akkerman, Edam. Korps-rozenprijs: le. J. D. Heykoop "te Veisen; 2de P. Bruym den Helden. Korps treffeneprijs: G. M. Boersma, Amsterdam. Personeele baan, afstand 100 Meter. A Klass. le prijs: M. Hulzinga, Hilver sum, 55 punileu; 2e prijs: J. ten Sehip- borst, Amsterdam, 52 punten; 3e prijs: W. Kuipers, "bloemendaal, 52 punten; 4e prijs: C. Meer ai nik, Bloemendaal, 52 pun ten; 5e prijs: M. Duisterhof, Heemstede, 51 punten. B Klasse: le prijs: C. van der Leek,' Heemstede, 54 punten; 2e prijs: K, Wal ter, Amsterdam, 52 punten; 8e prijs: P. Langendonk, Bloemendaal, 52 punten; 4e prijs: J. H. Vogelpoel. Alkmaar, 50 pun ten; 5e prijs: C. Butter, Amsterdam, 50 p. C Klasse, le prijs: L. Bahn, Hilversum 51 punten; 2g prijs: G. Blok, Amsterdam, 51 punten; 3e prijs: B, v. A Hamer, Am sterdam, 51 punten; 4e prijs: T. Stachel- hausen, Overveen, 50 punten; 5e prijs: J. Boeren, Overveen. 50 punten. le rozenprijs, personeele baan: M. Hui- zinga, Hilversum; 2e prijs: C. van der Leek, Heemstede. De uitgeleefde medailles voor de beste serie en voor het beste laagste schot vie len ten deel aan M. Huizinga te Hilver sum, Kamploeuwedstrüd van den Haarlem- schen. Schietbond. De 3e ronde voor dezen wedstrijd op ge weer is thans door alle deelnemende ver- eenigingen geschoten met de volgjende resultaten: Generaal Joubert 214 punten; Generaal van Merlen 208 punten; Claudius Civilis 200 punten; Bloemendaal Commando 189 punten en Voor Vaderland en Koning 183 punten. GROOTE BRAND TE BREDA. BEEDA, 27 Juli. Hedennacht is jn 't' £ebouw, waar de paardenstallen geves tigd zijn der militairen, brand uitgebro ken. De militairen, die in £et gebouw sliepen, konden nog een veilig heenkomen zoeken. De paandon werden onmiddellijk losgesneden en werden gered. Het 50 M. lange gebouw js ongeveer geheel uitgebrand. De oorzaak is onbe kend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade heeft men niet kunnen schatten. BRAND TE LANAEKEN. BRUSSEL, 27 Juli. Hedennacht is het kasteel van den graaf de Meroda, gele gen in liet naburige Lanaeken, een prooi der vlammen geworden. Het kasteel js geheel uitgebrand. Alles was verzekerd.. Onvoorzichtigheid met vuur is de oor zaak van den brand. AGEND A 28 JULI. Sociëteit Sint Bavo. 8 u. Hoofdlbe stuur Volksbond. 8 u. Rederijkers. S'A u. Haarl. Inkoopeombinatie. Feestterrein nabij 't S-oendapleim VRegdemonsfcraties met annex Luna park. 8 n. Lucbtaerobatiek. 9 u. Para chutesprong van Fehi*enbach. In den Hout. 8 u. Haarlem's Mu richkorps. Concert. Bisschoppelijk Museum. Eiken werk dag geopend. Zomertcn toonstelling Kunstnijverheid. Op deze tenttocrastelling- zal, buiijen het geen we elders in dit blad melden, nog een tentoonstelling worden gehoudjen van negerkunst, onder welke een aantal zeer zeldzame bronzen, afkomstig van Benin (W. Afrika) uit de venzainelingym van 's Rijks ethnografisch museum te Leiden en van den heer M. Knoops te Amster dam; van den heer J. C.de Joseelin de Jiong, directeur van Landbouw te Living stone (N. Rhodesia), benevens primitieve Indonesische plastiek uit de veraamalin- gfcn van het koloniaal instituut te Am sterdam en anderen. Verder zal nog ten toongesteld zijn een vijftal zeer fraaie 17e eeuwschc goudleer-paneel en naar Rubens, toehehooitendie aan d)en heer J. L. Schou ten to Delft. Het museum is dagelijks geopend van 10i uur. 'e-Zondag® van 12—5 uur. De Barteljorisstraat. Het asfalt der Barteljorisstraat Bail) binnenkort onder handen worden geno men. Wat wel noodig is. Gedurende den tijd der werkzaamheden zal de tram dan niet door de Barteljorisstraat doch door de Smedestraat en vandaar over de Groote Markt naar de Koningstraat... Daartoe is op de Groote Markt roods een verbindingslijn gelegd. Rijwielen. Van het terrein, waar de paardenmarkt gehouden wordt, 't zoogenaamde „Kalf je", is gisteren een rijwiel verdwenen. Uit een pakhuis aan het Wijde Gel- dtetlooze Pad zijn ten nadeeie van dlon heer Veen* een motorrijwiel en een fiets gestolen. Posters. Tkfen. twee agenten hedenmorgen om zes uur een werkwillige van uit zijn wo oing in dé Hagestraat naar rijn werk iin de Lange Heerenstraat brachten, ver zamelde zich daaromheen een 60-tal uit- geslotenten. Om den werkwillige voor onaange naamheden te vrijwaren, zette een dier agenten de Lange Heerenstraat af, ter wijl de andere zich met den werkwilligje naar het werk begaf. WAAR GAAN WU HEEN. Kerkconcert Nieuw Haar lem ach Kinderkoor. Men schrijft ons: In het afgeloopen winterseizoen is dooi* bovengenoemd koor een tweetal uitvoe ringen van de bekende mooie „De Ruy- tea- Cantate" gegeven. Ofschoon dit werk onder leiding van den heer J. de Nobel reeds herhaaldelijk is uitgevoerd, was 't succes wederom zoo groot, dat honderden belangstellenden moesten worden teleurgesteld. Het bestuur heeft daarom het plan op gevat, nog eenmaal deze echt nationale Cantate, waarin 't leven van onzen groot sten zeeheld en de macht onzer voor vaderen in de gouden eeuw zoo levendig beschreven en bezongen worden op 't pro gramma van het kinderköor te plaatsen. Ditmaal zal het concert plaats yinden in de Groote of Sint Bavokerk, waar ook een der eerste uitvoeringen ter gelegen heid -van de De Ruyter herdenking ïn 1907 gegeven werd. De 3000 toehoorders die toen 't kerkgebouw vulden, waren ten zeerste onder den indruk yan de ver tolking der statige koraal melodiën, bree- de koren en zangerige solo's waaronder die van de Ruyter als schooljongen 't tref fendst Waren. De jeugdige zanger, die toen met zijn. gouden stem d,e aanwezigen verrukte is waarschijnlijk reeds een eer zaam huisvader geworden. Maar liet elf jarige koorlid dat op de laatste uitvoe ringen de partij van Michieltje met zulk 'n uitbundig succes vertolkte is zijn waar dige opvolger gebleken, 't Bestuur hoopt dan ook met deze laatste „De Ruyter Can tate" uitvoering, die aangevuld wordt door eenige liederen van solisten en koor en waaromtrent nadere bijzonderheden bin nenkort bekend zullen worden gemaakt, aan hen die ze nog niet gehoord hebben of nogmaals in 'gewijde omgeving willen genieten een dienst te bewijzen. ZANG EN VRIENDSCHAP. Kerkoomeerf. Waarom moest deze uitvoering eigen lijk een kerkconcert zijn? Men kiest eon aantal zoogenaamd „gewijde" of „gedra gen" werken ,waar God of de dood in te pas komen en men geeft eon kerkcon cert. Wanneer ditzelfde programma in *n zaal was uitgevoerd, kon men spreken van een etostigen avond; maat' wanneer dit programma in een kerk wordt gezon gen, doet men juist verkeerd, want de Kerk eischt heel wat andera dan een vage vroomheid, een langzame plechtigj- heid en allerlei weeke trage gevoelens. De kerk eischt een zeer positieve reli- gieuse muziek, waarin een volle jnen- schelijkheid leeft. Afgezien van deze kwestie, kunnen wij het concert muzikaal beschouwen en dan komen wij tot zuivere appreciatie. Het bekende, prachtig ruischende zingen van Zang en Vriendschap is altijd de moeite waard te hooren. Zoo was de voordracht voor Jesu duLcis van Kothe en Eeee quo- modo maritur van Handl, van welke het tweede aristieke waarde heeft, onmid dellijk volgens de verwachting, die men kon stellen. Roeske verstaat de kunst bij mannenzang de .bescheidenheid en de eenvoud tot muziek te maken. Dit is bij rijn aangeboren vurigheid een héél mooie gave. Hij is de kunstenaar yan het man nenkoor; hij weet er precies de waarde en de bet eekenis van en deze muzikale overtuiging die zoo sterk is door zelf- critiek is een te groote zeldzaamheid, om niet afzonderlijk te bewonderen. Zang en Vriendschap met Roeske js aldus een mu zikale eenheid, want de Liedertafel be antwoordt zoo goed als volmaakt aan zijn leiding die altijd door de fraaiste inten ties bewogen wordt. Het is een genoegen terug te denken aan de eehoone pianissd- mo-passage in Handi's werkje aan de vele knachtig-harmonische gedeelten in „Groot is de Heer" yan Roeske en aan de Bede. Men kaai eenige wankele momenten wat zuiverheid betreft, verontschuldigen door het moeilijk zingen jn deze ruimte. Het solokwartet „Euphodia" had met deze laatstgenoemde moeilijkheid natuur lijk nog méér te kampen. Maar vier ge zonde mannen sparen ons als-'t-u-blieft het süsze gekweel van prutsers als Sic- kinger, Attemhofer en Giesen. Dat klinkt hoe mooier hoe leelijker. H. F. A. Tilly Koenen—Louis Robert. Het Concertbureau Vermout deelt ons minde, dat Tilly Koenen, alteangenes en de beer Louis Robert, organist, Vrijdag avond 30 Juli as. een Kerkconcert zulten geven in dé Groote- of St. Bavokerk te Haarlem. Een zéér mooi programma is samenge steld en er staat den muziekliefhebbers 'n avond vol kumstgienot te wachten. Gemeentezaken. Het bestuur van het gemengd koor „Polyhymïnia" heeft den Raad verzochjt voor den wedstrijd, georganiseerd ter herdenking van het 20-jarig bestaan der vereeniging, een of meer medailles be schikbaar te stellen. B. en W. ad vis ©eren echter afwijzend te beschikken, omdat soortgelijk» veree- nigingen in deze gemeente zoo talrijk zijn, dat het maar hun oordeel alleen bij het vieren van belangrijke herdenkin gen, op den weg der gemeente ligt, daar voor een medaille of prijs beschikbaar te stellen. Daartoe kan, dunkt hun de herdenking van een twintig jarig bestaan met ge acht worden te behooren. B. en ,W. stellen yoor hen te mach tigen om voor de som yan f 10.000 voost de gemeente aan te koopea het perceel aan de Raaks no. 32. Patrimonium. B. en W. stellen voor aan de woningstich ting .Patrimonium", in verband met aen bouw van 81 middenstandswoningen op de terreinen aan en nabij den Kloppersingel onder eerste hypothecair verband tey leen te verstrekken een bedrag tot een maximum van 441,000 en benevens aan genoemde stichting uit de gemeentekas te verieenen eene bijdrage ten bedrage vatl ^et verschil tusechen de onder goedkeuring van B, en W. geraamde werkelijk kosten van de bedoel de woningen en anderhalf inaaHhet bedrag dier kosten, geraamd naar de prijzen en loo- nen, die op 1 Augustus 1914 golden, doch ten hoogste 439.000. De woningen zullen onderscheiden wor den ia type A. en type B. Het verschil van type A» waarnaar 20 woningen en van type B. naar hetwelk 61 woningen zullen worden gebouwd, is hoofd zakelijk gelegen in de grootte: type A. is grooter dan type B; bovendien i® gevel van type A eenvoudiger bedoeld dan die van type B. Voor 61 woningen is een voortuin ont worpen. Deze tuinen zullen op kosten van de stichting worden aangelegd, en zoo noodig op haar kosten worden onderhouden. De bouwprijs is bepaald voor type A op 11000 en voor type B op 9500 per wo ning. terwijl de huurprijzen ziin berekend op respectievelijk 750 en f 614,11 per'jaar. De stichtingskosten van de 81 woningen worden geraamd thane te bedragen 880.000 naar den toestand op 1 Augustus 1914 worden die kosten gesteld op 294,000, GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad .der gemeente Haarlem op Woensdag 28 Juli 1920, des namiddags ten half 2, zoo noodig voort te zeiten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal Prinsenhof. De volgende zaken zlilen aan de orde worden gesteld. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoek ontslag leeraar Gymnasium Dr. J. W. van Rooijen. Verzoek ontslag leeraar Gymnasium G. v. 'd. Laan. Verzoek ontslag z.g.n. „urenleeraar'' le H. B. S. met 5-ja- rigen cursus Mr. Dr. J. J. M. Noback. Ver zoek eervol ontslag leeraar in de staatsin richting Meisjesschool v. M. O. Mr. Dr. J. J. M. Noback. Verzoek eervol ontslag onderwijzer school voor U. L. O. letter A, D. Talsma. 2. Voorstel B. en W. tot goed keuring 2e suppl. begr. en staat van af- en overschrijding, dienst 1919 Burgerlijk Arm bestuur. 3. Voorstel B. en W. goedkeuring rekening en verantwoording 1919 gem. bank van ieening. 4. Voorstel B. en W. tot goedkeuring begrooting 1921 Gildegoederen 5. Voorstel B. en W. goedkeuring balans, winst- en verliesrekening 1919. Haarl. Stichting voor Woningverbetering. 6. Voor stel B. en W. inzake verzoekschrift Gemengl koor Polyhymnia beschikbaarstelling me daille. 7. Voorstel B. en W. afwijking art. 10, 2a. Bouwverordening Mij. tot expl. v. onroer. goed. Nepiunus II. 8 Voorstel B. en W. bekrachtiging aankoop grond en wa ter nabü Duvenvocrdestraat. 9. Voorstel B. en W. verkoop grond Hertog straat. 10. Voorste! B. en W. aankoop per ceel Raaks No. 32. 11. Voorstel B. en W. verlenging termijn onbewoonbaarverklaring perceel Zakje no. 7 C. 12. Voorstel B. en W. beschikbaarstelling gelden plaatsen ge makkamertje en urinoir Parklaan. 13. Voor stel B. en W. uitgifte grond in erfpacht Haarl. Stichting voor Woningverbetering. 14. Voorstel B. en W. toekenning voorschot en bijdrage bouw middenstandswoningen Patrimonium. 15. Voorstel B. en W. verhoo ging voorschot bouw 24 gemeente-woningen. 16. Voorstel B. en W. wijziging overeen komst gaslevering militaire gebouwen. 17. Voorstel B..en W. wijziging en aanvulling Ambtenarenreglement Burgerlijk Armbe stuur. 18. Voorstel B. en W. wijziging art. 8 der Verordening, regelende den rang en de bezoldiging van het politiepersoneel. 19. Voorstel B. en W. verhooging pensioenen. 20. Voorstel B. en W. om kindersuppletie- loon niet te beschouwen als vaste inkomste, bedoeld in art. 2. LI, Pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren in 1913. 21. Aanbe veling B. en W. benoeming twee Regenten St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. 22. Voorstel B. en W. vaststelling lijst van per sonen. voor benoeming tot lid van het Col lege van Zetters. 23. Benoeming lid Com missie A tot wering van schoolverzuim. 24. Benoeming leeraar wiskunde le H. B. S. met 5-j. cursus. 25. Benoeming hoofd school voor U. L. O. letter E. 26. Benoe ming twee vakonderwijzers gymnastiek school no. 10. MR. Tl DEM AN IN HET HUIS VAN BEWARING. Omtrent het elders in dit blad vermel de geval, dat Mr. P. Tideman van Bloe mendaal vrijwillig ie gaan ritten, verne men wjj nader, dat hij eenlgen tijd gele den door den kantonrechter veroordeeld werd tot 2 boete subsidiair 2 dag,en hechtenis, wegens het rijden zonder lieht en eveneens tot 2 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis wegjem het niet op eer ste verordening der politie afstappen van zijn rjjwieL Vandaag moest de boete betaald wor den, doch Mr. P. Tideman wensohte dat niet en wildé liever de hechtendsstraf on dergaan. Hij liet rieh op zijn kantoor ar- resteeilen door een veldwachter, wien hij zeide hem maar in den bak te stoppen. Deze bracht heim naar het Paleis van Ju stitie. Vandaar werd hij per celwagen naar het Huis van Bewaring gebracht. De 'bedoeling moet rijn, zelf te onder vinden wat heahtesrisetraf bete'ekemt. Dat Mr. Tideman rieh in het Paleis van Justitie heeft aangemeld, zooals el ders in dit blad vermeld staat, is niet ge heel juist. Schoorsteenbrandje. Zondagmiddag kwart over- twaalf had er door ophooping van roet jn de schoor steen van perceel lrood Emmakade een schoorsteenbrandje plaats. Direct was de brandweer aianwezig, maar toch nog te Iaat, daar het brandje reeds door eenige schoorsteenvegers van de firma Andreoli gebluecht was Aangehouden Alhier werd aangehouden een zekere Z. M., boekbinder, wiens opsporing ver zocht was door de politie te Heerenveen, als verdacht van diefstal van pl.m. f350 uit pen kast van de gemeente-secretarie aldaar. Eindexamen H. B. S. 5-j. c. Alkmaar. (Groep H.) Geslaagd: N. ,W. Doorn, D. Erginke, J. A. Levert, F. Stuart, H. D. Smet, F. G. van Teylingen, mej. J. J. Stoel, F. H. Warnaar, G. van Tienhoven, allen uit Haarlem; P. 0. de Boer, M. Dekker, J. W. de Vries, ÏWw Zwikker, allen uit Zaandam. Examens akte L. O. Gymnastiek. Te Haarlem slaagden yoor dit examen van de vijf geëxamineerde mannel. can- ddidaten, de heeren D. Eiveleens en B. A. Lacroix van Haarlem en F, Hemmin- ga-, van Maastricht. Edndcxamiem H. B. 8. Voor 't eindexamen der R.K. Meisjes H. B. S. met 6-j. cursus te Amsterdam slaagde o.m. mej. W. A. M. Goebergh van hier. Verduistering. Te Amsterdam heeft zich bij de politie aangemeld, een 51-jarig persoon die mede deelde te Haarlem een bedrag van f 250 te hebben verduisteird. Het is Th. O., loop knecht te Haarlem, die het bedrag ten na deeie van zijn patroon, de firma O., Scliag- eiielstraai had. .verduisterd. ikjgaij BJONCKBLOEOT. II gABT LJ Oü ISJÏRAAT N? 27 voor PABO, HEEREN en K1HDEBE N De Beurs opende heden: vasten', staatsfondsen. 5 Nederland 85. Culturen. Koloniale Bank 340. Indi< sehe Bank 301. Vorstenlanden 376. H. V, A. 776 en Inaustrieele waarden. Insulinde olie 191. Oliewaarden. Koonirfklijko G50. Com sols 248. Orion 78. Tabakken. Bezoeki 175. Rotterdam Detli 357 M. Rubbers. Amsterdam Rubber 228. Deli Batavia 180. Nederl. Rubber 126. Rote terd. Tapanonli 140. Scheepvaartwaardien. Heil. Am Lijn 381. Holl. Boot 166Z. Kon. Holl. LIoy<l 159. Japanlün 251 Paketvaart 198 Scheep vaart Unie 237ld. Marine 3414. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 100. Steel 10414. Smelting 69. Ana conda 168. Cigar 72. Atchison Topeka 90. Voting Rails 3154. Denver 7. Southern Pacific 105. Union Pacific 13014. HOOFDPRIJZEN OER STAATSLOTER J Trekking van Dinsdag. 2000: No. .3285. 1500: No. 6891. - 1000No. 11393, 400: No. 18129. 200: No. 13148. 100: Nos. 4699 8361 11871 14232 19275 20748 21930. Op de 1LV0. ■De regendag van gisteren ie een tegen valler voor de Iivo met Lunapark ge weest Wie gisterenavond nog den moed had gehad op te tornen tegen den stevigen Westerstorm, vergezeld van strientendie regenvlagen, vond voor de cassa de me dedeel ing, dat allo inrick langen gesloten waren. De eigenaars hadden wijselijk be sloten van dazen verregenden dag een vacantic-avond te nemen. Wel wérden entreebewijzen verstrekt, doch deze ble ven geldiig voor een anderen avond-, ook al ging de houder een kijkje op het ter rein nemjen. Het feestterrein zelf bood ©en bed roe- venden aanblik, Veel waterplassen en geen licht en geen muziek De tenten wan ren alle met zeildoek afgesloten en da eigenaars hielden een oogje in het zeil of de storm ook probeeren zou onverwachte parten te spellen. Het was maar het bes te, want bezoekers wren er weinig. Al leen in de danstent speelde een strijkje er lustig op los en zweefden toch eeni ge paren over den dansvloer, waaronder vele houders van kermisvermakelijkhe den. Onder het afdak hadden de Beieren^ kellners en vele bezoekers beschutting teg(en regen en wind gezocht Het was een droefgeestig gezicht. Het vliegveld lag verlaten. Van onder een tentzeil stak de glimmende staart uit van de sopwith en Hefctling's „noodte* trotseerde weer en wind voor zijn etal, Toch is er gisteren nog gevlogen. Dr. Fraenkel bracht riin nieuwe Spij ker in dien storm naar Schiphol om hem daar even na te laten zien. Deze week stak het ding n.m. in een onbewaakt oogen'bilk den neus in den grond en blee seerde zich een weinig. Hettling ging-, ia zijn eigen maahine, voor pleizier in den storm m«de. Om 6 uur kwam hij terug, en verscheien boven het terrein toen er, een ware orkaan stoad. Ooggetuigen ver haalden ons, dat hjj wel een half uur boven het feestterrein worstelde tegjen den storm, omdat hij in die geweldige stormvlagen het goed© moment niet te pakken kon krijgen voor de landing. Zooals men weet, voldoet het vlieg terrein wel, maar voor een landing la zulk een noodweer als gisteren, is het wat klein en zijn de vliegers te veel ge noodzaakt uit één richting te landen. Toch liep de landing goed af. Het war een kranig stokje werk, zeker zoo moei- lijk als een vijf-en-twintig .maal herhaal de looping the loop. De burgemeester van Schoten heeft toestemming gegeven, om het feestter rein Woensdagavond tot 12 uur geopend te honden, als Fehrenbach althans op dién avond den parachutesprong doet BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; 27 Juli, M. Visser en J. M. T. Kolderie. Getrouwd: 27 Juli. J. W. v*a Welle on J. A. Vester. Overleden: 27 Juli. J. W. Cappelhoff, 17 jaar, Glaablazerstraat. 25 JuH J. M. Cramer-Smit, 48 j.. Kamperlaan. 20 Juli M., 5 mnd.. z- v- G. J. Spanjaard, Kamperkan. Geboren. 23 Juli. z. van ,W, A. Delhez -Verheggen. 24 Juli. d. van H. P. v. Lier—de Bruijn. d. van M. P. E* v. LünenburgSaeijs. z. van H. A. v, HeuvenDeen. 25 Juli. z. van L. SchuurmanHennipman. z. van A. M.' Reinalda—Deen. 26 Juli. d. van J. M. BrinkmannKievits..d. van J. J. Baas—Strijbis. 27 Juli. z. van B. Bos Helfrieh. z. van A. S. Oudshoorn— van Es. z. van C. Stokmanv. Delden. d. van A. v. Slooten—Mulders. d. v,an A, M, JWaksel—Arisz. P W TWE.F hij 1.55E.N T C '.JLPrtOO* N91770

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2