Uit den Omtrek HAARLEM. Verkeer en Posterijen Uit onze Oost EERSTE KANER. zikale eenheid, want de Uïé'dcrtarci oe- antwoordt zoo goed als volmaakt aan zijn leiding die altijd door de fraaiste inten ties bewogen wordt. Het is een genoegen terug te denken aan de schooue pianissi mo-passage in Handi's werkje aan de vele krachtig-harmonieche gedeelten in „Groot is de Heer" van Roeske en aan de Bede. Men kan eenige wankele momenten wat zuiverheid betreft, verontschuldigen door het moeilijk zingen jn deze ruimte. maar met het controlesysteem zooals uat thans te Amsterdam wordt toegepast In te voeren. De broodkaarten blijven dus yoor Amsterdam afgeschaft en zullen nu »ok in de andere gemeenten verdwijnen. HOOGE RAAD VAN ARBEJD. De Hooge Raad van. Arbeid heeft in zijn, onder voorzitterschap van den minister van arbeid gehouden vergadering zijn adviezen vastgesteld over alle' ontwerp-besluiten tot uitvoering van de arbeidswet 1919, waar over hij advies had uit te brengen voordat deze wet, voor wat betreft fabrieken of werkplaatsen, in werking zal kunnen treden. Bij de behandeling van het overgangsbe- riuit stond de Taaó langdurig stil bij de vragen, of voor de textiel- en metaalnijver heid overgangsbepalingen moesten worden opgenomen. De meerderheid van den raad, waarin de drie groepen, waaruit de raad is samengesteld (werkgevers, werknemers en wetenschappelijke leden) waren vertegen woordigd. sloot zich aan bü de eenstemmig door de commissie voor de textielnijverheid uitgesproken meening. dat aan de textiel industrie gedurende een overgangstijdperk een 48-urige werkweek moest worden toe gestaan. Deze oveigangstüd zou echter niet anger dan voor twee jaar behoeven te wor den vastgesteld. Ten aanzien van de metaal nijverheid was daarentegen de meerderheid van den raad van oordcel. dat voor het ver leen en van een overgangstijd geen aanlei ding bestond. De raad heeft in zijn advies uitvoerig de gronden uiteengezet, die voor de verschillende opvattingen werden aange voerd. In dezelfde vergadering heeft de raad zijn adviezen vastgesteld omtTent een wetsont werp tot wijziging van de S Leenhouwers wet, een wetsontwerp regelende de vreedzame bü-iegging van arbeidsgeschillen en een ontwerp-besluit. houdende regeling van de premie-betaling door middel van dagzegels. Aan het slot van de vergadering zeide de voorzitter met vreugde te kunnen constatee- ren, dat de hier en daar geuite beweringen omtrent de trage werkwijze van den Hoogen Raad van Arbeid, na een praktijk van oog Steen b maanoen. geheel en al ongegrond waren gebleken. Op dit oogenblib had de raad toch zijn adviezen uitgebracht over nagenoeg alle wetsontwerpen en ontwerpen van algemeene maatregelen van bestuur, iie Lij het college aanhangig waren. Er waren ruim 1000 afdrukken van de ontwerpen van algemeene maatregelen van bestuur aan de organisaties van belangheb benden toegezonden; ook waren in de com missies uit den raad enkele organisaties ge hoord en de talrijke, naai aanleiding van die ontwerpen ingekomen adressen besproken. Een groote en moeilijke arbeid waa op degelijke wijze in uiterst korten tijd ver richt. Al et een woord van dank voor dezen arbeid sloot de Toorzitter de vergadering CRISISMAATREGELEN. Op Zaterdag 24 Juli had de Permanen te Commissie inzake Cnsisaangelegenhe- den uit de Katholieke en Christelijke Werklieden- en Vakbondlen een bespre king met Zjjne Excellentie den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, De Commissie wees den Minister op het feit, dat allerlei levensbehoeften neg steeds in prys stijgen en drong er op aan daartegen maatregelen te nemen. Meer in het bijzonder werd de aandacht gevestigd op de hooge prijzen van bet roggebrood. De Minister deelde mode. dat Hij voor nemens was. binnenkort een nieuw wetsont werp bij de Tweede Kamer Ui te dienen ter bestrijding van de duurte. Wat de prikten van het roggebrood! aan gaat, wees de Minister er op, dat de bruin broodvoorziening blijft voortgaan, aoodai dit tegen matigen prijs verkrijg baar zal blijven. Getracht zal worden, zoodanige controlemaatregelen te troffen, dat de kwaliteit van het bruin brood goed is. Waar door de Commissie werd geweien op het feit, dat sommige gemeentebestu ren de bruinbroodvoorziening belemme ren, verklaarde de Minister zich bereid om, indien hem dergelijke feiten uit een gemeente werden medegedeeld, en er te vens zon blijken, dat de bevolking bruin- broed verlangt, te zorgen, dat ook daar bruin brood wordt verstrekt. Door de Commissie werd nog de aan dacht gevestigd op de turfprijzeni. Men vreesde, dat die tegen den winter buiten sporig hoog zouden worden. De Minister deeldte mede, dat hij voor nemens is voor do turf een maximumprijs vast te stellen, In het algemeen verklaarde de Minis ter, dat hjj zal trachten, dat de produc ten van ons eigen land niet te duur wor den door eventueel stopzetten van dfcn uitvoer. Wat de zaken aangaat, die wij uit het buitenland betrekken, hoopte do Minister dat hij door wettelijke maatregelen daar tegen zou kunnen optreden. SPOORWEG W AGGON S. Den 8en Augustus zal in aLle landen van Europa een telling paats hebben van de lanwezige personenrijtuigen en goeaeren- saggons op de Spoorwegen. «ENERAAL SNIJDERS VIA SUMATRA NAAR NEDERLAND TERUG. Generaal Snijders ie na een rondreis over Java naar Batavia teruggekeerd. Hij gaat begin Augustus naar Sumatra en vertrekt 2 September per Iosulin.de naar Holland, CIPIER VERMOORD. Twee Hadoereezen vielen in de gevange nis te Semarang den cipier van Tintelen •an. die met messteken werd gedood. De opzichter Westendorp schoot de aanvallers dood. De anti-revolutiewet aan- genomen. Minister Heemskerk heeft gisteren de ver schillende sprekers over de anti-revolutiewet beantwoord. Zelf zeide Z.Exc. dat hij er niets nieuws meer over vertellen kon. Maar uit beleefdheid zei hij dan nogmaals onge veer hetzelfde, wat hit; reeds in de Tweede Kamer had verteld. Toen werd er nog gere pliceerd en die wet met 35 tegen 5 stem men aangenomen. Dat is nog één stem meer tegen dan in de Tweede Kamer! Zomerteutoonstclling Kunstnijverheid. Op deze tentoonstelling zal, buitten het geen we eldters in dit blad melden, nog een tentoonstelling worden geboudlen van negerkunst, onder welke een aantal zeer zeldzame bronzen, afkomstig van Benin (W. Afrika) uit de verzamelingen van 's Rijke ethnografisch museum te Leiden en van den heer M. Knoops te Amster dam; van den heer J. C. de Joeeelin de Jong, directeur van Landbouw te Living stone (N. Rhodesia), benevens primitieve indonesische plastiek uit de verzamelin gen van het koloniaal instituut te Am sterdam en anderen. Verder zal nog ten toongesteld zijn een vijftal zeer fraaie 17e ceuwsche goudleerpaneel en naar Rubens, toebehoopende aan den heer J. L. Schou ten te Delft. Het museum is dagelijks geopend van 10—4 uur. 's-Zondags van 125 uur. De Barteljorisstraat. Het asfalt der Barteljorisstraat zaïl) binnenkort onder handen worden geno men. Wait wel noodig is. Gedurende den tijd der werkzaamheden zal de tram dan niet door de Barteljorisstraat doch door de Smedestraat en vandaar over de Groote Markt naar de Koningstraat.. Daartoe is op de Groote Markt reeds een verbindingslijn gelegd. Rijwielen. Van het terrein, waar de paardenmarkt gehouden wordt, 't zoogenaamde „Kalf je", is gisteren een rijwiel verdweneu. Uit een pakhuis aan, het Wijde Gel- delooze Pad zijn ten nadeele van dien heer Veen, een motorrijwiel en een fierte gestolen. Posters. Toten twee agenten hedenmorgen om zes uur een werkwillige van uit zijn wo ning in de Hagestraat naar zijn werk in de Lange Heerenstraat brachten, ver zamelde zich daaromheen een 60-tal uit gestotenen. Om den werkwillige voor onaange naamheden te vrijwaren, zette een dier agenten de Lange Heerenstraat af, ter wijl de andere zich met den werkwillige naar het werk begaf. WAAR GAAN WIJ I1EEN, Kerkconcert Nieuw IlAar- lemsch Kinderkoor. Men seurijft ons: In het afgcloopen winterseizoen is dcor bovengenoemd koor een tweetal uitvoe ringen van de bekend© mooie „De Ruy- te<r Cantate" gegeven. Ofschoon dit werk onder leiding van den heer J, de Nobel reeds herhaaldelijk is uitgevoerd, was 't succes wederom zoo groot, dat honderden belangstellenden moesten worden teleurgesteld. Het bestuur heelt daarom het plan op gevat, nog eenmaal deze echt nationale Cantate, waarin 't leven van onzen groot sten zeeheld en de macht onzer voor vaderen in de gouden eeuw zoo levendig beschreven en bezongen worden op 't pro gramma van het kinderkoor te plaatsen. Ditmaal zal het concert plaats yinden in de Groote of Sint Bavokerk, waar ook een der eerste uitvoeringen ter gelegen heid van d,e De Ruyter herdenking in 1907 gegeven werd. De 3000 toehoorders die toen 't kerkgebouw vulden, waren ten zeerste onder den indruk van de ver tolking der statige koraal melodiën, bree ds koren en zangerige solo's waaronder die van de Ruyter als schooljongen 't tref fendst waren. De jeugdige zanger, die toen met zijn gouden stem de aanwezigen verrukte is waarschijnlijk reeds een eer zaam huisvader geworden. Maar het elf jarige koorlid dat op de laatste uitvoe ringen de party van Michieltje met zulk 'n uitbundig succes vertolkte is zijn waar dige opvolger gebleken, 't Bestuur hoopt dan ook met deze laatste „De Ruyter Can tate" uitvoering, die aangevuld wordt dcor eenige liederen van solisten en koor en waaromtrent nadere bijzonderheden bin nenkort bekend zullen worden gemaakt, aan hen die ze nog niet gehoord hebben of nogmaals in gewijde omgeving willen genieten een dienst te bewijzen. ZANG EN VRIENDSCHAP. Kerkconeert. Vv aarom moest deze uitvoering eigen lijk een kerkconcert zijn? Men kiest een aantal zoogenaamd „gewijde" of „gedra gen" werken ,waar God of de dood in te pas komen en men geeft een kerkcon cert. Wanneer ditzelfde programma in 'n zaal was uitgevoerd, kon men spreken van een ernstigen avond; maar wanneer dit programma in een kerk wordt gezon gen, doet men juist verkeerd, want de Kerk eischt heel wat anders dan een vage vroomheid, een langzame plechtig heid en allerlei weeke trage gevoelens. De kerk eischt een zeer positieve reli- gieuse muziek, waarin een volle men- echelijkheid leeft. Afgezien van deze kwestie, kunnen wij het concert muzikaal beschouwen en dan komen wij tot zuivere appreciatie. Het bekende, prachtig ruischende zingen van Zang en Vriendschap is altijd de moeite waard te hoeren. Zoo was de voordracht voor Jesu dulcis van Kothe en Bcce quo- modo mar it ui- van Handl, van welke het tweede aristieke waarde heeft, onmid dellijk volgens de verwachting, die men kon stellen. Roeske verstaat de kunst bij mannenzang de bescheidenheid en de eenvoud tot muziek te maken. Dit is bij zijn aangeboren vurigheid een héél mooie gave. Hij is de kunstenaar van het man nenkoor; hij weet er precies de waarde en de beteekenis van en deze muzikale overtuiging die zoo sterk is door zelf- critiek is een te groote zeldzaamheid, om niet afzonderlijk te bewonderen. Zang nn Vriendschap, met Roeske fa aldus een mu Het sotokwartet „Euphodia" had met deze laatstgenoemde moeilijkheid natuur lijk nog méér te kampen. Maar vier ge zonde mannen sparen ons als-'t-u-blieft het süsze gekweel van prutsers als Sic- kinger, Attenhofer en Giesen. Dat klinkt hoe. mooier hoe leelijker. H. F. A. Tilly KoenenLouis Robert, Het Concertbureau Vermout deelt ons mede, dat Tilly Koenen, altzanger-es en de heer Louis Robert, organist, Vrijdag avond 30 Juli a.s. een Kerkconcert zulLen geven in do Groote- of St. Bavokerk te Haarlem. Een zéér mooi programma is samenge steld en er staat dfen muziekliefhebbers 'n avond vol kunstgenot te wachten. G emeenl ezakeu Het bestuur van het gemengd koor „Polyhymmia" heeft den Raad verzoch;t voor den wedstrijd, georganiseerd ter herdenking van het 20-jarig bestaan der vereeniging, een of meer medailles be schikbaar te stellen. B. en W. adviseeren echter afwijzend te beschikken, omdat soortgelijke veree- nigingen in deze gemeente zoo talrijk zijn, dat het naar hun oordeel alleen bij het vieren van belangrijke herdenkin gen, op den weg der gemeente ligt, daar voor een medaille of prijs beschikbaar te stellen. Daartoe kan, dunkt hun de herdenking van een twintig jarig bestaan niet ge acht worden te behoeven. B. en W. stellen yocr hen te mach tigen om voor de som van f 10.000 voor de gemeente aan te koopen het perceel aan de Raaks no. 32. Patrimonium. B'. en W. stollen voor aan de woningstich ting Patrimonium", in verband met den bouw van 81 middeneiandswoningen o-p de terreinen aan en nabij den Kloppersingel onder eerste hypothecair verband ter leen te verstrekken een bedrag tot een maximum van 441,000 en benevens aan genoemde stichting uit de gemeentekas te Terieenen eene bijdrage ten bedrage van bet verschil tusschen de onder goedkeuring van B, en W. geraamde werkeliik kosten van de bedoel de woningen en anderhalf maal het bedrag dier kosten, geraamd naar de prijzen en loo- nen, die op 1 Augustus 1914 golden, doch ten hoogste 439.000. De woningen zullen onderscheiden wor den in type A. en type B. Het verschil van type A, waarnaar 20 woningen en van type B, naar hetwelk 61 woningen zullen worden gebouwd, is hoofd zakelijk gelegen in de grootte: type A. is grooter dan type B; bovendien is de gevel van type A eenvoudiger bedoeld dan die van type B. Voor 61 woningen is een voortuin ont worpen. Deze tuinen zullen op koeten van de stichting worden aangelegd, en zoo noodig op haar kosten worden onderhouden. De bouwprijs is bepaald voor type A op 11000 en voor type B op 9500 per wo ning. terwijl de huurprijzen züu berekend op respectievelijk 750 en 614,11 per jaar. De stichting&kosten van de 81 woningen worden geraamd thans te bedragen 880,000 naar den toestand op 1 Augustus 1914 worden die kosten gesteld op 294,000. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raaa der gemeente Haarlem op Woensdag 28 Juli 1920, des namiddags ten ha.f 2, zoo noodig voort te zeiten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal Prinsenhof. De volgende zaken zlilen aan de orde worden gesteld. 1. Meüedee.ingen en ingekomen stukken. Verzoek ontslag leeraar Gymnasium Dr. J. W. van Rooijen. Verzoek ontslag leeraar Gymnasium G. v. d. Laan. Verzoek onisiag z.g.n. „urenleeraar'' le H. B. S. met 5-ja- rigen cursus Mr. Dr. J. J. M. Noback. Ver zoek eervol ontslag leeraar in de staatsin richting Meisjesschool v. M. O. Mr. Dr, J. J. M. Noback. Verzoek eervol ontslag onderwijzer school voor U. L. O. letter A, D. Talsma. 2. Voorsiel B. en W. tot goed keuring 2e suppl. begr. en staat van af- en overschrijving, dienst 1919 burger.ijk Arm bestuur. 3. Voorstel B. en W. goedkeuring rekening en verantwoording 1919 gem. hank van leening. 4. Voorstel B. en W. tot goedkeuring begrooting 1921 Gildegoederen 5. Voorstel B. en W. goedkeuring balans, winst- en verliesrekening 1919. Haarl. Stichting voor Woningvei betering. 6. Voor stel B. en W. inzake verzoekschrift Gemengl koor Polyhymnia beschikbaarstelling me daille. 7. Voorstel B. en W. afwijking ait. 10, 2a. Bouwverordening Mij. tot expl. v. onroer. goed. Neptunus II. 8 Voorstel B. en W. bekrachtiging aankoop grond en wa ter nabij Duvenvoordestraat. 9. Voorstel B. en W. verkoop grond Hertog straat. 10. Voorstel B. en W. aankoop per ceel Raaks No. 32. 11. Voorstel B. en W. verlenging termijn onbewoonbaarverklaring perceel Zakje no. 7 C. 12. Voorstel B. en W. beschikbaarstelling gelden plaatsen ge makkamertje en urinoir Parklaan. 13. Voor stel B. en W. uitgifte grond in erfpacht Haarl. Stichting voor Woningverbetering. 14. Voorstel B. en W. toekenning voorschot en bijdrage bouw middenstandswoningen Patrimonium. 15. Voorstel B. en W. verhoo ging voorschot bouw 24 gemeente-woningen. 16. Voorstel B. en W. wijziging overeen komst gaslevering militaire gebouwen. 17. Voorstel B. en W. wijziging en aanvulling Ambtenarenreglement Burgerlijk Armbe stuur. 18. Voorstel B. en W. wijziging art. 8 der Verordening, regelende den rang en de bezoldiging van het politiepersoneel. 19. Voorstel B. en W. verhooging pensioenen. 20. Voorstel B. en W. om kindersuppletie- loon niet te beschouwen als vaste inkomste, bedoeld in art. 2. H, Pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren in 1913. 21. Aanbe veling B. en W. benoeming nvee negen ten St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. 22. Voorstel B. en W. vaststelling lijst van per sonen. voor benoeming tot lid van het Col lege van Zetters. 23. Benoeming lid Com missie A tot wering van schoolverzuim. 24. Benoeming leeraar wiskunde le H. B. S. met 5-j. cursus. 25. Benoeming hoofd school voor U. L. O. letter E. 26. Benoe ming twee vakonderwijzers gymnastiek school no. 10. Schoorsteenbrandje. Zondagmiddag kwart over twaalf had er door ophooping van roet jn de schoor steen van perceel lrood Emmakade een schoorsteenbrandje plaats. Direct was de brandweer aanwezig, maar toch nog te laat, daar het brandje reeds door eenige schoorsteenvegers van de firma Andreoli gehluscht was Aangehouden. Alhier werd aangehouden een zekere Z. M., boekbinder, wiens opsporing ver zocht was door de politie te Heevenveen, als verdacht van diefstal van pl.m. f350 uit een kast van de gemeente-secretarie aldaar. Eindexamen H. B. S. 5-j. c. Alkmaar. (Groep II.) Geslaagd; N. ,W. Doorn, D. Erginke, J. A. Levert, E. Stuart, H. D. Smet, F. G. van Teylingen, mej. J. J. Stoel, F. H. War naar, G. van Tienhoven, allen uit Haarlem; P. 0. de Boer, M. Dekker, J. W. de Vries, iW. Zwikker, allen uit Zaandam. Examens akte L. O. Gymnastiek. Te Haarlem slaagden voor dit examen van de vjjf geëxamineerde mannel. can- ddidaten, de heeren D. Eveleens en B. A. Lacroix van Haarlem en F. Hemmin- ga, van Maastricht. Kindexamen H. B. S. Voor 't eindexamen der R.K. Meisjes H. B. S. met 5-j. cursus te Amsterdam slaagde o.m. mej. W. A. M. Coebergh van hier. Verduistering. Te Amsterdam heeft zich bij de politie aangemeld, een öl-jarig persoon die mede deelde te Haarlem een bedrag van f 250 te hebben verduisterd. Het is Th. C., loop knecht te Haariem, die het bedrag ten na deele van zijn patroon, de firma O., Schag- chelstraat had verduisterd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 27 Juli, M. Visser en J. M. T. Kolderie. Getrouwd: 27 Juli. J. W. van Helle en J. A. Veeter. Overleden; 27 Juli, J. W. OappelhoU 17 jaar, Glas-blazeratraat. 25 Juli J. M. Cramex-Sinit, 48 j.. Kamperlaan. 20 Juli M., 6 mud., z. y. G. J. Spanjaard, Kamperkiaii. Geboren. 23 Juli. z. van ,W. A. Delliez Verheggen. 24 Juli. d. van H. P. v. Lierüe Bruijn. d. van M. P. H. v. LunenburgSaeijs. z. van H. A. v. HeuvenDeen. 25 Juli. z. van L. SchuurmanHennipman. z. van A. M. KeiualdaDeen. 26 Juli. d. van J. M. BrinkmannKievits. d. van J. J. Baas—Strij bis. 27 Juli. z. van B. Bos Helfrich. z. van A. S. Oudshoorn van Es. z. van C. Stokmanv. Delden. d. van A. v. SlootenMulders. d. van A. M. TrakselArisz. H1LLEGOM. Personalia. De heer F. J. Gerritsen alhier slaagde voor het Staats examen. toeiaiing tot de Hooge School. ZANDVOORT. Burgerlijke Stand. Geboren; z. van K. Koper—van der Werff. z. van' L BeekhuisKeur. ZANDVOORT. Donderdagmiddag om streeks drie uur werd een Zandvoortsche aannemer op den strandweg lasiig gevallen door een paar beschonken personen, het geen aanleiding werd tot een ernstige vecht partij. Ben toevahig voorbijkomende briga dier van politie uit Amaleraam werd aan le knie verwond door een sabelsteek. Eén der vechtenden werd naar het bureau van po litie overgebracht, terwijl een ander een ernstigen sabelhouw, opliep. BEVERWIJK. AardbeiencampaRne. tiet drukke aarebeienverkeer in onze straten be hoort weer tot het verleden. Zeer spoiadisch ziet men nog 'a slofje. De tuinders tellen hun winsten, welke, dank zii den betrekke lijk. schra.en oogst, geringer ziin dan het vorige jaar enmaken plannen voor het volgende jaar. HOOFDDORP. Met het bouwen van de zeven middenstandswoningen aan de Pak- laan te Hoofddorp verdert men goed. Naar wij vernemen zullen er met September a.s. reeds enkele woningen gereed zijn. De wo ningen worden gebouwd met subsidie van hei K. N. Steuncomité door den aannemer W. N. Bakker. Wij juichen het ioe dat er nog personen zijn die voldoen ondernemingsgeest bezit ten om woningen te bouwen met hef doel om die te trachten te verheren. Hier wordt toch immers in groote mate het algemeen be.ang mede gediend. Het bouwen van ge meentewege kan ons om meerdere redenen niet behagen. Nu de mogelijkheid bestaat om voor het bouwen van middenstandswoningen subsidie te verkrijgen van Rijk en Gemeente is het in het belang van de woningvoorziening te Hoofddorp, dat er spoedig aanvragen aan het gemeentebestuur gericht worden om subsidie. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN. WOUDE. Geboren: d. van I- M. v. Acker; d. van A. v. Deventer; z. van A. Th. de Boer. Ondertrouwd: A. H. Vosman en J. v. Gel dorp; W. Bastiaans en E. -M C. Cornelis- sens. Overleden: C. J., z. van A. Vink en M. E. de Mol. MEDEMBLIK. Zondagmiddag werd al hier eeen voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Avanti II uit Bovenkarspel en Stormvogels II uit Medemblik. Er werd vrij goed ge speeld. De beide clu'bs gaven elkaar niets toe zoodat de rust dan ook inging zonder det een der beiden een punt wist te maken. Na de rust wist na hardnekkigen strijd H. Wagenaar, Stormvogels, het eerste punt te maken. Hoe Avanti ook opzette, zij wisten geen tegenpunt te bemachtigen. Indien de Stormvogels vlugger waren ge weest hadden zii zeker nog een punt ge- lar STAATSLOTERIJ. Eebste Klasse. Twebde Lijst. Trekking ran 27 iv&i. f 2000, No. 3285. f 1500, No. 6891. 10UU, No. 11393. f 400, No. 18129. 200, No. 13148. f 100, No. 4699, 8361, 11871, 14230- 19275, 20748, 21930. PRIJZEN VAN 29. 63 3234 6176 97l4 12703 15381 17827 20339 85 3268 6204 0741 12712 15398 17862 20502 201 3293 6301 9769 12730 15464 17910 20513 220 3309 6312 9814 12761 15493 17938 20525 261 3319 6338 9884 12784 1-5502 17955 20542 297 3447 6341 9689 12813 15-580 17982 20557 306 3524 6389 10025 12838 16505 18003 20575 320 3530 6409 10051 12850 15610 18082 20592 334 3552 6480 10108 12862 15676 18103 20597 604 36iO 6526 1011O 12947 15687 18132 20602 62-6 3623 6582 10150 12976 15779 18154 20702 669 3630 6623 10197 12998 15810 18219 20715 680 3682 6624 10207 13167 15815 18278 20716 690 3690 6725 10305 13195 15937 18303 20752 696 3712 6894 10351 13264 15943 18309 20799 774 3751 6897 10413 13410 15975 18315 20822 805 3951 6972 10424 13423 16143 18364 20851 812 4009 7020 10-144 13425 16l51 18417 20871 898 4031 7054 10456 13502 16223 18469 20976 934 4215 7226 10506 13534 18301 18473 21063 1026 4249 7309 10522 13576 16388 18501 21232 1028 4253 7337 1C539 13591 16423 38522 21254 1232 4311 7384 10639 13610 16429 18566 21256 1279 4392 7465 10650 13614 16443 18568 21260 1320 4102 7487 10733 13662 10175 18-582 21263 1396 4410 7491 10823 13663 16486 18746 21265 1554 4478 7628 10865 13709 16495 18758 21312 1584 4519 7803 10932 13735 16605 18788 21324 1632 4540 7830 10974 13741 16603 18809 21381 1639 4580 7847 10978 13797 16621 18926 21445 1690 4620 7885 11005 13808 16784 1895-5 21454 1715 4(64 7919 11002 13368 16791 19078 21474 1738 4069 7936 11087 34000 16799 19151 21534 1837 4689 8008 11205 14015 16S09 19221 21579 1858 4745 «rn 112;1 14076 16313 19240 21583 1867 4843 8054 11220 140S5 16834 19299 23599 1914 4849 8113 11223 14105 16904 1S330 21609 1931 4852 8142 11247 14144 16913 19353 21621 2273 4911 8354 11259 14194 16924 19451 21639 2274 4935 8376 11336 1423 5 16977 19562 21650 2330 4986 8430 11581 14251 16987 19576 21746 2362 5116 8463 11630 1-4325 17000 19598 21871 2366 5179 8609 11745 14335 17093 19639 21913 2507 5239 8618 11754 14375 17245 19677 21919 2563 5295 8634 11764 14401 17249 19741 21923 2576 5301 8713 11837 14446 17262 19742 21924 2611 5409 8952 11910 14697 17269 19780 21941. 2613 5418 8974 11923 14712 17298 19785 22093 2712 5509 9002 11946 1-1820 17346 19824 22252 2714 5635 9139 12019 14902 17380 19855 22321 2724 5642 9165 12070 14949 17417 19890 22389 2726 5711 9221 12138 15080 17455 20026 22470 2744 5767 9253 12164 15150 17501 20032 22643 2910 5781 9292 12237 15167 17553 20147 22677 2984 5802 9339 12246 15169 17586 20173 22735 3011 5882 9375 12299 15199 17607 20175 22749 3050 5953 9394 12348 15260 17617 20186 22927 3068 5963 9502 12507 1526R 17636 20225 22930 3180 6083 9510 12610 15302 17692 20227 22952 3213 6131 9560 1261Ö 15311 17763 20239 22974 3233 6150 9612 126-15 15326 17767 20305 22990 maakt. Scheidsrechter H. G. Schoutsen leid de tot genoegen den wedstrijd, welke in 'n 1—0 overwinning voor Stormvogels eindig de. EGMOND A D. HOEF. Personalia. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor de hoofdakte is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer J. P. Geensen. ZAANDAM. Personalia. Tot plaatsver vangend lid in de commissie van onderzoek naar toestanden in het bouwbedrijf is o.m. benoemd onze plaatsgenoot de heer Q Ka- kes. bestuurslid van den Centralen Raad voor de Bouwvakken in Nederland. KOOG AAN DE ZAAN. Persona'.ia. Bij het te Amsierdam gehoucen examen voor de hoofdakte is o.m. geslaagd de heer W. Hekkenburg. alhier. MEDEMBLIK. In den nacht van Zater dag op Zondag j.L te ongeveer één uur, werd bij den gemeente-secretaris, de heer B. Meindersma een pan door het spiegel ruit gegooid. De ruit is verbrijzeld, daar ae pan in de kamer terecht kwam. Door den zwaren knal, welke het gaf. was spoedig volk aanwezig. Van den dader echter nog geen spoor. MEDEMBLIK. De tuphus-ziekte, welke hier ruim een jaar heeft gewoed, schijnt thans eindelijk te ziin verdwenen, daar er op het oogenblik geen patiënten meer zijn. De laatste patiënt is 1.1. Zaterdag cit het Geref. Weeshuis, dat tot ziekenhuis was in gericht, Weggegaan. Ook de ziekenzuster, <tïe speciaal voor de typhus-patiënten was en met Maart hier is gekomen, gaat Maandag weder naar Den Haag terug. Het is te hopen, dat de gevreesde ziekte hier mag hebben uitgewoed. BEVERWIJK. Aardig werk. De firma Botterop. alhier, étaleert twee door haar ver vaardigde gouden medailles, welke be stemd zijn als hoogste prijzen in het mu ziekconcours. dat op 1 en 8 Augustus a.s. te Veisen gehouden wordt. Het is aardig werk, waarop de firma trolsch mag zijn. WEVKRWUK. Koningi miedag. »er viering van den verjaardag van H.M. de Koningin heeft de tot dat doel te dezer plaatse opgerichte vereeniging in haar bij eenkomst van 22 eezer het volgende feest programma vastgesteld: 's Morgens: Aubade met nieuwe liedjes, kinderspelen, tractatie en vliegerwedstriid met prijzen voor hoogsten en mooisten vlieger. Des middags: Aantreden in het Villa- park, ommegang der meisjes en jongens deelnemende aan de volksspelen: Volksspelen: Hardloopen voor jongens van 15 tot 20 j.. zoo mogelijk gecostumeerd hardloopen met hindernissen voor jongen? van 12 tot 15 iaar; langzaam fietsen voor meisjes boven 11 jaar op versierde fietsen: mastklünmen. Aan den ommegang kan. voor reclame doeleinden worden deelgenomen. Des avonds ten slotte Openlucht-bioscoop De Beverwijksche Harmonie-kapel zorg» voor de opluistering van dezen gezelliger dag. BEVERWIJK. Raadsvergadering. Heden avond to half acht. komt d© Raad^ onze? gemeente in openbare vergadering bijeen. BEVERWIJK. Burgel. Stand. Onder trouwd: G. A. J. van der Weyden en G. P Braun* TT xr Getrouwd: H. J. Balfoort en H. A. M W. Roggeveen. G. Groen en G. H. Bos. R. Westra en O. Glim. Geboren: d. van G. Oostewaal-Kos. B van A. G'. van der Roer-Maters.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2