Nieuws uit Haarlem Sport en Spei. Leger en Vloot i eiegraLiiiiien DE OLYMPISCHE SPELEN. Geen Nederlandse&e bokser naar de O. S. Op de vergadering, welke de Nederland sdie Krachtsportbond den 21 en Dec. 1.1. te Rotterdam belegde, zoo schrijft de „Tel", werd besloten niet deel te nemen aan de Olympische Spelen in 1920, waarvan de Centralen zouden zijn uitgesloten. Na een onderhoud, dat een der bestuurs leden van den N.K.S.B. had met baron van Tuyll, werd het besluit herroepen, terwijl op de Maandag te Amsterdam gehouden ver gadering de zaak wederom ter sprake is ge komen. Hier bleek dat het N. O. C. aan den Krachtsportbond een subsidie van f 2000 toekent, terwijl er f 3500 noodig is. Eenige aanwezigen stelden in het vooruitzicht, dat de ontbrekende f 1500, althans het grootste gedeelte, van andere ziide zou kunnen wor den bijeengebracht, doch enkeele leden stel len als eisch. dat liet N.O.C. het geheele be drag zou storten. Mocht dit niet gescheiden dan zou de N.K.S.B. ziin inschrijvingen voor de Olympische Spelen herroepen. Hier toe werd ten slotte besloten, zoodat de Ne- derlaridscfie worstelaars en gewichisheffers Antwerpen niet zullen uitkomen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat, naar aanleiding van dit besluit dat allerminst in het belang van den N.K.S.B. kan wezen, 'i bestuur zal aftreden. De paardenwedstrüden. In de te Ostende gehouden polowedstrijd te paard sloeg Spanje, Amerika. Voor die polo-wedstrijden te paarde w^t Engeland België met 8—3 te kloppen. Donderdag zal die finale plaats hebben iussehen Spanje en Engeland De Schietwedstrijden. De verdere resultaten van de Olympi sche schietwedstrijden, clay pigeons, zijn: Personeel: Marcus Arit, Amerika. 95 pt.; Irock, Amerika, 93 pt.; Wright. Plum en Bouser, allen Amerika. 87 pt. Niet geplaatst: Montgomery, Canada. 86 St.; Quersrin. België, at Lunde. Noorwegen, 5 pt.; Dupont en Bosquea, België, 84 pt; Hamilton, Canada. 82 pt.Withaker. En geland, 79 pt. uTel." Onze handboogschutters. Volgens de „Tel." zijn de volgende per sonen aangewezen om Nederland op de Olympische Spelen te vertegenwoordigen!. A. Theeuiwes, te Bijen; H. van Brussel, te Helmond; J. J. Packhiers te Maastricht; A. van Merriënboer te Oud1 Gasbel; J. van Gastel te Tilburg; Th. Willems te Veg- bel; P. G. de Brouwer te Gestel; P. Rre- kelman te Vughit. Reserves zijn: J. B. J. van Gestel te te Gai le en A. J. Vugts te SohijtadeL Voorwedstrijden van onze roeiers. Dinsdagavond hebben, zoo deelt die Tel. mede, op de Ringvaart tusscben Stollen en het stoomgemaal „Lijnden" de voor- wedstrijden voor de Olympische Spelen plaats gevonden, onder leiding van d|en kamprechter dr. E. J. Th. Meuner. De baanlengte bedraagt, ook voor die skiffeuns 2000 Meter en is geheel zonder bochten. De roeiers hadden den wind mee doch dien stroom tegen. De uitslagen luiden: Skiff le haet. Ge wonnen door Dijken (Lagu) tijd 8 min. en 16 4/5 sec. De Haas (Posceidwn) ongeveer 2 lengjen achter. Na de start vangt Haas direct oen snoek, terwijl Eijken spoedig met een flinke spurt de leiding neemt om dien niet meer af te staan. 2e haet. Veth (De Hoop) alleen over de baan; tijd 8 min. 29 sec. Tweeriamsgieklen. Ie haet: Amstel leidt aanvankelijk Yi lengte, doch de cadetten zijn spoedig gelijk. Na 1000 M. nemen de cadetten 1 lengte voorsprong en winnen met ruim 1 lengte, Tijd 8 min. 2/5 sec. 2e haet: Nereus alleen over de baan in 9 min. 7 2/5 sec. Het programma van den wedstrijd van heil.'na vond luidt: 7 uur: Skiff, Eijken (Lagn) Veth (de- IIoop). 74)0 uur. 8 riemsgieken. Noordelijken Zuidelijken. 8 uur. Tweeriemsgieken, Cadetten—Ne reus. ROOMSCHE SPORTBEWEGING. De compctitie-indeeling vau den D. H. V. B. Het besiuur van den Dioc. Haarl. V. B. heeft voor het aanslaande seizoen een com- peffliie-indeelinjr ontwoipen, die er als volgt uitziet le klasse A: R.K.A.V. II, Zwaluwen en Wilskracht, allen AmsterdamV.V.Z., Zaan" dam; S.D.E., Wormerveer; S.D.O.. Bever wijk, en V.A.F.C.. Alkmaar. le klasse B: Wilhelmus. Voorburg; V.V. S. en Graaf Willem II 2. beide Den Haag; D.H.L., Delft; Celer en Leonidas II, beide Rotterdam; T.I.A., Dordrecht. 2e klasse A; K.D.O. De Meer: Rood-Wit. V.I.C., N.E.A., en P.V.QB, alien Amsterdam 2e klasse B: Leonidas III en Celer II, tbai- den Rotterdam; Graaf Willem II 3 en V.V. S. II beicen Den Haag; Wilhelmus II, Voor berg; D. H. L. II. Delft, en T. I. A. II, Dordrecht. 2e klasse C: R K. A. V. Ill en G. V. A., beide Amsterdam; Willem Eggart, Pur- nrorend; S. D. E. H, Wormarveer: V. V. Z. n, Zaandam;: V. A. P. C II Alkmaar 3e klasse A :Rotd Wit II, R. K. A. V. IV, K. D. O. 1L Wilskracht II, Zwalu wen 2, G. V. A. 2, V. I. C. 2, alle Am- stordn.ni. 3e klasse B: De Moer 2. K. D. O. 3, Zwa luwen 3, R. K. A. V. 5, N. E. A. 2, Wils kracht 3, P. V. C. B. 2, allen Amsterdam. Se klasse C: Graaf Willem 2, 4 en 5, V S. 3, beiden den Haag, D. H. L. 3, Delft, Wilhelmus 3, Voorburg; Celer 3 en Leo nidas 4, beiden Rotterdam. Voorts wordt ontworpen een compe titie. voor Haai lom (stad) en omgeving eu den lagere com petitie voor Rotterdam en omgeving. dragen kleeding van goede en hnuLkbarie' hoedanigheid kan wórden baschilkh aan de troepen geen nieuwe kljeeditng ma® worden uitgereikt, doch dat voor, eerste en tweede kleediinigstukilen uitsluitend d'e gedragen kleeding moet worden verstrekt beb oorendd respectievelijk tot dia klasse g en b. Als de voorraden in de kleedlimg- kamers niet toelaten, daaruit de noodüge gedragen kleedtngstukken beschikbaar te stellen, moeten deze uit de garnazoens- kleedlingmagazijiEen wordfen omrtvamigient De bepalingen nopens de verstrekking van nieuwe Meedong aam militairen van bij zonderen lichaamsbouw fo'ldjrvieni ge handhaafd. Nieuwe kleeding mag alielen worden verstrekt als er geen bruikbare gedragen werkklceding meer beschikbaar is. VLOEKEN BIJ DE MARINE. Het Dep. van Marine heeft de volglen- de circulaire verzonden: Waar de geest van het reglement van krijgstucht en die van de verordeningen K. M. onder meer im de 2e en 25e afdee- limg van het reglement I. D. eiken mi litair ernstig aansporen om zich te ont houden van vloeken en godslasteringen, van het bezigen van onzedelijke taal of liederlijke uitdruik kingen en niettemin, zij bet soms ook uit oomaderikendheid in strijd met den geest van dit voorschrift gehandeld wordt, is hert mijn wensch, dat die geest met kracht gehandhaafd wordt en ook door een goed voorbeeld aan deze hoogst afkeurenswaardige ge woonte een dode wordt gemaakt. Jk moedig U mitsdien uit om aan de comnmn deerendie officieren en comman danten van opleidingen onder nw bevel of toezicht op te dragen om hunne volle aandacht aan. deze aangelegenheid te wijdien. Hot ligt verder in mijn voornemen om een nieuw artikel 94a te doen opnemen in het reglement I. D. diat aan ieder ge legenheid zal geven tot gebed voor en na dien maaltijd. Dit artikel zal lui dien: „(1). Voor ochtend- en middagsohaften wordt, zoodira de zeuntjes bij de bakken zijn, op een door den commandant te bepalen signaal, aan alle bakken gezwe gen en gelegenheid gegeven tot gebed; na een tweede signaal kan mot den maal tijd worden aangevangen. (2.) Voordat laag water gefloten wordt wordt wederom op diezelfde wijze tot ge bed gelegenheid gegeven." Oak art. 26 der bakserder, zal in die- zen zin wordien aangevuld. U gelieve in afwachting yan het be treffende aanvullingsblad reeds thans hiermede rekening te houden. De Minister van Marine: (get.) W. F. POP. Zuinigheid. Bij beschikking van den minister van oorlog i* bepaald, dat, zoolang over ge- gemeentezaken. Aankoop Perceelen. Op 15 Juli j.l, werden in publieke veiling gebracht eenige perceelen grond en water, gelegen achter de Duvenvoordesiraat, langs den spoorweg en de Garenkok ersvaart en uitkomende aan den Zijlweg en de Duven voordesiraat. Aankoop door de gemeente van genoemde perceelen, kwam B. en W. gewenscht voor aangezien daardoor de mogelijkheid zou worden geopend! om den loswal aan den Kinderhuissingel in de toekomst te doen verdwijnen. Op de perceelen kadastraal nrs. 1711 en 1713 zou gelegenheid kunnen worden ge geven de vereciiillende materialen te lossen. Bovendien, zou het niet voor loswal te bestemmen terJeinsgedeelte kunnen worden ingericht voor opslagplaats voor materialen ten behoeve van den dienst van openbare werken. Reeds ge rui men tijd ziin de gemeentelijke opslagplaatsen voor materialen te klein. Om genoemde redenen ia door B. en W, dan ook last gegeven te trachten vorenge- meldo perceelen tegen een redelijken prijs aan te koopen. Het gevolg is daarvan geweest, dat de gemeente van de onderwerpelijke perceelen koopster is geworden voor de som van 4550 B. en W. stellen daarom den Raad voor dezen koop te bekrachtigen. Rekening. B. en W. stellen voor. de balansen met verlies- en winstrekeningen Per 31 Decem ber 1919. betreffende de drie blokken ar beiderswoningen, voor den bouw waarvan bij zijne genoemde besluiten aan de Haar- lemsche Stichting voor Woningverbetering voorschotten ingevolge de bepalingen der Woningwet ziin toegekend, goed te keuren zooals die stukken den 15aen Juli 1920 bij Burgemeester en Wethouders zijn ingeko men. Afwijking Bouwverordening. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen „Neptunis II" is aan B. en Wr. een plan overgelegd! tot het bouwen van twee loodsen op het terrein aan het Zuider Buitonspaarne. nrs. 20 en 22. Bedoelde gebouwen ziin ontworpen op meer dan 10 M. uit den openbaren weg, zoo dat vcor de uitvoering van het plan vrij stelling van het bepaalde bii art. 10, 2a, dar Bouwverordening wordt vereischt, welke vrijstelling B. en W. advisee ren te ver leen en. Verhooding van Pensioenen. B. en W. stellen voor te bepalen, dat de pensioenen en de krachtens Raadsbesluit dd. 7 januari 1904 no. 11. verleende on derstand. toetrekend of toe te kennen aan oud-ambtenaren of weduwen en weezen van Smotenareri of oud-ambtenaren der gemeen te, met ingang van 1 Januari 1920 of van het latere tijdstip waarop zij ziin ingegaan of zullen ingaan, overeenkomstig de in de wet van 29 Mei 1920, S. 283. opgenomen regelen zullen worden verhoogd tot ae bedra gen, waarop de pensioenen volgens die wet ten hoogste kunnen worden gesteld. Het vorenstaande geldt niet wanneer krachlens de bovengenoemde >vet door au- deien dan de gemeente een verhooging is of wordt toegekend. De verhooging heeft uitsluitend betrekking op dat deel vau het pensioen, dat even redig ia aan den tiid, in dienst der gemeen te Haarlem doorgebracht. Aan hen, die een aanvullingspensioen onf vangen, verleend krachtens Raadsbesluit van 18 Maar 1914, no. 12. wordt met in gang van het hiervoor bedoelde tiidstip een j aariijksche bijslag op dat pensioen toege kend, welke verhoudingsgewijs gelijk is aan de verhooging van het pensioen of pensi oensgedeelte. waarmede het aanvullingspen sioen verband houdt. De verhoogingen toegekend krachtens het bepaalde onder I, zullen over 1920 worden verminderd met de gratificatiën, over dat jaar verleend ingevolge Raadsbesluit van 5 November 1919. Nu gebleken is. aldus schrijven B. en W. dat aan het Raadsbesluit dd. 13 Au gustus 1919. no. 14, door den Minister van Financiën deze beteekenis wordt gehecht, dat de daarbij toegekende kinderbijslag voor de toepassing der Pensioenwet voor de Ge meente-ambtenaren 1913, is te beschouwen als wedde en derhalve in den Pensioens grondslag behoort te worden opgenomen, hebben wij overwogen op welke wijze door een nadere formuleering kan worden bereikt, dat het suppletieloon bit de vaststelling van dien grondslag buiten beschouwing blijft. Ook wij toch achten de opneming van de kindertoelage in den pensioensgrondslag in het algemeen niet gewenscht. Immers, het kan niet worden ontkend, dat zoo die grondslag na het vervallen van de aanspraak op suppletieloon bevestigd blijft op het vroegere bedrag en derhalve de jaar wedde van den betrokkene soma aanmerke lijk te boven gaat, het doel. dat de Raad zich bij de toekenning van den biisiag voor oogen heeft gesteld;, wordt voorbijgestreefd. Op het oogemblik. waarop ouderdomspensi oen wordt verleend en de vader derhalve wellicht voor geen der kinderen aanspraak kan doen gelden op suppletieloon. wordt niettemin onder de tegenwoordige wetge ving het pensioen berekend naar de wedde zooals die met inbegrip van het gelijktijdig voor alle kinderen genoten suppletieloon is geweest. Eveneens wordt, bii de berekening van het weduwenpensioen, een verschillende maatstaf aangelegd al naar gelang in de wedde van den overleden echtgenoot al dan niet kindersuppletieloon begrepen was. Tegen deze bezwaren weegt niet op het voordeel, dat in sommige gevallen van pen- sionneering wegens invaliditeit door de aan gegeven wijze van berekening van het pen sioen de lasten van het gezin beter dan an ders in aanmerking kunnen worden genomen B. en W. stellen dan ook voor te bepalen: dat de bijslag op salarissen en loonen. be doeld bij Raadsbesluit van 13 Augustus 1919, no. 14. niet is toegekend als vaste inkomst in den zin van art. 2H der Pensi oenwet voor de Gemeenteambtenaren 1913. Dienstkleeding inspecteurs. Het bestuur der vereeniging van inspec teurs van politie van Haarlem en omstreken doet in een adres aan den raad. naar aan leiding van een voorstel van B. en W. op merken. dat het bedrag dat B. en W. voor stellen aan de inspecteurs te vergoeden voor de burgerkleeding 175) met 't oog op de enorme prijsstijging der kleedingstoffen, veel te laag moet worden geacht en dat de inspecteurs gedwongen zijn, 'n groot bedrag bij te betalen, ten einde zich naar den eisch te kunnen kleeden. Het behoeft h.i. geen betoog, dat bii re cherchediensten als huiszoekingen, onderzoe ken in pakhuizen en werkplaatsen enz. de kleeding aan groote slijtage onderhevig is. Redenen waarom het Bestuur den Raad verzoekt de vergoeding aan de inspecteurs, dienstdoende in burgerkleeeding. te brengen op f 250 per jaar. „Reclame-zegel." „Reclamezegel". Door de „Vereeni ging tot verfraaiing van Haarlem en omlig gende gemeenten en tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer", is een zegel uit gegeven voor leden-winkeliers, waarop zijn aangegeven de letters V. v. V.. die iederen vreemdeling aanduiden, dat de houder yan dit zegel is aangesloten bii de Ve re enig mg voor Vreemdelingenverkeer. Het is de bedoe ling van bovengenoemde vereeniging. dat het zegel onder de firmanaam oo het étala- geraam wordt geplakt. Een kranige juffrouw. Zondagmiddag waren eenige kinderen aan het spelen op het weiland, gelegen aan de Delft, nabii den Verspronckweg, toen een paard, dat voor een brik gespannen was, door het naderen van de electrische tram schrok op hol sloeg. Het rende in vólle vaart over het weiland waar de kin deren aan het spelen waren. Eén van hen, de 11-jarige G. werd in het nauw gedreven en viel in de Delft. Een juffrouw die per fieis passeerde, zag het ongeval, sprong van de fieis en begaf zich tot het midden in het water. Het mocht haar gelukken den jongen met veel moeite op het droge te brengen. De omstanders die intusschen waren toegesneld betuigden hunnen dank aan de moedige juf frouw voor haar kranige redding. „Wü vliegen." Binnenkort zal Henri ter Hall. zooals elk jaar gedurende de kermisweek. weer in onze stad verschijnen met z'n nieuwste revue „Wij Vliegen", welke in alle plaatsen, waar zij reeds geweest is. ontzaglijk succes geoogst heeft en welke er wederom op ondubbelzin nige wijze toe bijdroeg om den naam van Henri ter Hall bij duizenden en nogmaals duizenden onafscheidelijk te verbinden met alle blijde herinneringen aan een echt vroo- lijken en genoeglijken avond. De gansche pers is vol lof over de schit terende praestaties van het alom bekende revue-gezelschap en ook de Roomsch-Katho- lieke dagbladen raden unaniem tot een be zoek aan, als men eens echt wil lachen en genieten van onschuldige scherts en fijne geestigheid. Ook wij kunnen onze lezers en lezeressen een bezoek aan deze revue gerust aanbeve len en we gelooven wel. dat ook in Haar lem deze revue wel groeten opgang zal maken. Personalia. Op de examens der Nederlandsche Toonkunstenadrs-Veoeeniging zijn voor solozang geslaagd do dames A, .0» Dijk stra, S. Stork, G. Al er ens, allen te Haar lem. Gemeen lelijk Lev nsa; i ddel eu bur au Dezer dagen is een financieel verslag verschenen over het eerste hjalfjaar van 1920 van het gemeentelijk levensmidde- lenbedrijf in deze gemeente. IHieruit blijkt, dat de balans, ver lies- en. winstrekening over dit halfjaar sluit met f 15372,40. Er js een winst van f 13227,36. Bij de administratie kosten komt - een post van f 15,997, 97 vooj^ welke uitge trokken is voor salarissen." It-esumeerende, beeft de Levensmidde- lenvoorziening in deze gemeente van 1 Januari—30 Juni 1920 gekost: AdministratiekOiS'ten enz. van liet Bu reau f 23.796,05y3. Bijdragen aan liet Rijk (art. 3 Distributiewet 1916) f 13.074.90. Prijsverschil manufacturen f 28.716,26. Totaal f 65.587.301/2. Af: Voord eelig saldp verlies- en winst- rekeninlgi f 13.227,36. Tortaail f 52,359,9,4i/2. Verder schrijft de directeur, de heer F. de Jonge, nog het volgende Nu dit financieel Verslag, behoudens te zijner tijd een liquidatiebalans, het laat ste regelmatige verslag is, stel ik er prijs op, een resumé te geven yan de ge maakte winsten en de geleden verliezen over den geheelen duur van het Ge meentelijk Levensmiddelenbureau. Vooropgesteld zij, dat, waar ges-proken wordt van geleden verliezen, dit niet zijn verliezen in den gewonen zin yan het woord, doch onvermijdelijke onkosten, voortgesproten uit Ministeriëele bepalin gen. Zoo werd o.a. bepaald, dat alle on kosten voor transport en opslag binnen de gemeente voor rekening van het Bu reau kwamen; dat onderwichten bij aan komst beneden een zeker percentage niet konden worden gereclameerd, terwijl ver dere onderwichten door indrogen enz., mede voor rekening van het Bureau kwa men en meer dergelijke bepalingen. Het totaal van die verliezen ja opge nomen in onderstaanden staat en bedraagt over 4 jaren f 86.276,46. In dien zelfden tijd kon door tijdigen aankoop van ver schillende artikelen bij oploopende markt en verkoop vóór intreding van prijsda ling een handeLswinst yan f 96.717,88 worden geboekt, zoodat thans met een saldo winst van f 10.441.42 kan worden afgesloten. Deze cijfers toonen aan, dat de ge meente Haarlem gedurende den geheelen distributietijd buiten de administratiekos ten enz. van het Bureau en de verplichte 10 pOt. bijdragen jn de prijsverschillen niet alleen geen verlies heeft geleden, doch nog een batig saldo van ruim f 10.000, heeft te boeken. HEEMSTEDE. Terug te bekomen bij Mej. Visser. Raadhuisstraat 23. een R.-K. gebedenboekje. Zomerluststraat 7 een zwarte dameshandschoen. Ben der Heeerenweg 160 een witte strik. HALFWEG. De Suikercampagne. De sui kerfabriek „Holland" te Halfweg heeft dit jaar meer beetwortelen gecontracteerd dan het vorige jaar Hierbij in aanmerking ne mende den gunstigen stand der beetwortels, wordt een campagne van 3 maanden ver wacht. DE SAMENKOMST VAN LLOYD GEORGE EN MILLERAND. BOULOGNE, 27 Juli. Een bijzondere vertegenwoordiger van Havas telefo neert, dat Lloyd George en Milieu-and aanstonds na afloop van het noenmaal tot de conferentie in het Hotel Imperial, waar zij waren afgestapt, en niet in het gebouw der onder-prefectuur, zooals aan vankelijk was bepaald, bijeenkwamen. De conferentie duurde tot half zes. De eerste ministers en de hen vergezellende ambtenaren gebruikten daarna de thee. Om half zeven verlieten LLoyd George en zijn gebolg met hetzelfde ceremonieel als waarmede zij gekomen waren, Bou logne, aan boord van een patrouille vaartuig der groote vloot, om naar En geland terug te keer en, door de Fransche persoonlijkheden en tal va/n nieuwsgieri gen uitgeleide gedaan. De conferentie heeft zich met twee soorten vraagstukken bezig gehouden. Met betrekking tot het door de Sovjet-re geering gedane verzoek eten in ter natio nale conferentie bijeen te roepen, zal Groot-Brittanjnia, in overeenstemming met Frankrijk, aan Tsj itsj erin antwoor den, dat de conferentie slechts plaats kan hebben, indien die bolsjewistische autori teiten, in tegenstelling met hun huidige eischen, goedkeuren dat er over het lot van Poleu zal worden beraadslaagd. In dien de regeering' te Moskou in deze voorwaarde toestemt zal Milleraad wor den geraadpleegd over het gevolg, dat aan het bolsjewistisch voorstel zal wor den gegeven en hij zal de voorwaarden stellen, welke hij noodig acht voor de er kenning der Sovjets. Alle bevoegde ver tegenwoordigers van Rusland en van de randstaten zullen aan de conferentie moeten deelnemen. Aldus sloot de Britsche eerste minister zich bij de Fransche stelling aan door elke bespreking met de bolsjewieken uit te stellen. Polen kan dus nog hopen nog niet te worden verpletterd in onderhan delingen, onder vier oogen met de boI§je- wieken. Op initiatief van Marsal, den Franschen minister van financiën, is een ander be langrijk besluit genomen met betrekking tot de toepassing van het financieele ge deelte van de overeenkomst van Spa be treffende de door Duitschland te leveren kolen. De commissie van herstel zal wor den belast de volledige uitvoering yan de overeenkomst van Spa te .verzekeren, zoowel wat betreft dc dcor Duitschland. te verrichten levering van kolen, als de voorschotten, welke de belanghebbende mogendheden het als contra-prestatie zul len verstrekken. DuitschLand zal den len September ,1920 aan de. pommissj© ,van herstal Duifcsche N.V. „DE TIJDGEEST". Maandag 26 Juli 1970 Prijs van f 20000 13456 f 2000 11058 1000 20575 r 400 12751 f 100 2140 5094 6368 7772 14848 17343 Prijzen 62 2394 5162 63 2406 74 151 18 97 66 2624 5297 224 42 5318 46 2737 5426 379 63 54 419 75 61 73 92 65 502 28C2 5677 13 15 5746 51 25 56 82 77 5834 626 79 76 5! 2924 82 81 65 5201 89 3016 13 706 49 45 34 68 68 65 72 6035 79 3157 6123 872 74 6216 77 92 23 900 3210 38 15 39 48 41 93 6309 1000 3310 19 1131 71 66 97 3441 91 1307 46 6431 43 76 6508 1525 3593 29 39 3808 97 41 41 6609 60 3899 93 N.V. „DE TIJDGEEST"/ Dinsdag 27 Juli 1920 511600 14262 16205 15 Vorige Ujst ontbreek/ 17671, schatkistbiljetten ter waarde van GO mil- lioen Mark in goud overhandigen, ver vallend op 1 Mei 1921, tegen een jaarlijk- sche interest van zes pOt. Na 1 Septem ber 1920 zal Duitschland, naar gelang van de kolenlevering door Duitschland en de voorschotten der geallieerden, gelijksoor tige schatkistbiljetten ter liand stellen. De voorschotten zu'.len noodzakelijkerwijs volgens de leveringen worden geregeld!. De commissie van herstel zal, om zich de noodige geldmiddelen te verschaffen, ten bedragje: van de schatkistbiljetten, deze kunnen verkoopen of in omloop bren gen met of zonder endossement der ge allieerde mogendheden. Ten slotte zal de commissie van herstel, ten einde het bedrag der te verstrekken voorschotten spoediger te kunnen vast stellen, het overeenkomstig bedrag vooi het aan Duitschland te verstrekken maandclijksche voorschot voorloopig op 40 mill. mrk. in goud p. ton kunnen bepa len onder voorbehoud van n latere nauw keurige regeling. Aldus zal het verstrek ken der voorschotten aan Duitschland ter uitvoering van de overeenkomst van Spa, aan die Fransche schatkist worden vergemakkelijkt door. een eenvoudig baukvoorschot op de goederen. In Fransche kringen toont men zicb aeer voldaan over deze beide beslissingen die met de. door de Fransche vertegen woordigers geuite wenschen overeenstem men. Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris fl. G. MULIE. V* 61 4080 99 1670 85 6751 98 96 80 1306 4121 94 13 4373 6832 1907 83 90 17 4424 6938 56 99 65 88 4508 7010 91 69 66 2016 4642 76 mi 4811 7123 2132 15 55 50 4915 57 76 66 76 2292 5028 96 2351 36 7224 58 47 28 74 5153 44 77 54 50 van f 90,-— 7359 9730 76 41 79 9891 7420 9942 25 65 42 10015 61 23 7518 55 7726 86 39 10105 7833 10 66 18 68 10205 7930 26 34 55 90 10334 8021 10418 8102 38 13 53 22 68 64 93 89 10519 8295 22 97 8323 25 34 39 35 58 61 80 99 8422 10640 89 85 8500 10708 15 37 56 10801 71 32 83 64 8666 10908 8725 33 5411005 8878 47 80 80 8970 84 9050 11109 913011244 3511304 67 6 9217 34 930/ 45 71 47 7811423 943911512 87 17 9513 94 8411604 91 62 9706 83 (eigen geld,! 11781 13903 15860 18990 11843 14 71 19059 76 26 15911 66 80 95 60 91 85 14040 16153 99 11975 64 73 19159 12009 67 90 98 10 82 16202 19212 68 14157 16387 44 12144 14224 16514 50 54 37 15 53 99 52 3219359 12214 14333 61 19405 30 35 65 62 47 60 16687 19640 12334 14446 16840 98 12419 86 74 99 23 88 86 19773 62 14524 16950,19835 84 38 64 39 12551 60 17054 60 93 76 17230 19933 12808 14605 96 45 24 6 17309 92 76 24 75 20103 12993 82 17514 4 13013 14724 18 33 37 34 45 78 48 45 17648 97 5414818 72 20211 68 3817715 53 74 47 17957 57 76 14924 18044 86 90 15020 57 20308 13115 41 80 43 97 15137 18245 81 13203 87 52 94 74 15200 18321 96 75 31 32 20443 82 40 13358 43 13466 76 13510 15344 59 15444 18435 95 81 18600 35 47 37 83 39 20565 48 20655 64 75 13628 15554 50 20780 91 79 6420827 13701 15619 74 90 63 29 1874T 20970 72 9918838 99 15728 189UÖ 13805 71 40 53 97 50 6215818 52 92 42 53 Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris 0. G. MULIE. Prijs van 1 5000 3502 f 1500 19518 i 1000 5837 f 400 52330 14861 f 200 2517 5179 f 100 1710 11956 12922 Prijzen 39 2174 4670 64 2229 95 84 2333 4846 98 93 61 164 2426 4984 206 2543 98 7 84 5138 26 2513 5201 66 2722 5328 92 59 69 324 65 92 402 2855 5456 12 84 94 41 2926 5533 98 85 36 511 99 5674 81 3014 89 708 79 5715 15 £6 65 41 3114 95 78 42 97 800 64 5829 60 66 44 912 3215 65 30 31 5967 46 53 6020 1027 3374 25 73 3458 47 87 3605 77 1125 63 6105 40 74 65 1233 3715 65 1396 35 71 1433 64 87 66 79 92 1514 93 6221 63 3812 24 80 29 61 82 30 79 1651 3910 6305 1721 4019 18 74 42 28 97 51 36 1815 55 53 22 4156 82 46 71 6436 93 72 6541 1918 83 56 46 4214 78 53 32 6610 55 74 26 61 4363 43 1036 4493 46 44 95 6729 71 4668 6874 iran f 6901 20 7089 7109 30 7203 31 36 7328 55 7433 62 7537 69 7632 88 7705 56 93 7931 40 95 8057 8101 93 8221 27 40 838/ 8406 8541 63 73 74 95 8613 59 8731 8819 22 56 73 77 8939 9039 75 78 9103 9333 45 60 87 9417 9511 45 90.(eigen gtldj 9561 11864 143C4 16291 18934 64 78 816388 43 93 87 76 96 63 97 81 16437 92 71 11911 14414 56 19012 9723 44 38 16550 19228 70 12081 89 16704 86 7312149 14577 18 16304 9822 57 14615 3Ü 19429 90 12226 25 38 41 Ë934 8S 14731 67 60 51 90 46 16S13 19561 55 12440 99 32 19b68 10001 90 14834 16940 19794 69 12502 S4 6S 19805 98 28 149:6 17001 28 10128 59 15055 5 43 10214 69 15132 5619937 17 74 34 75 52 57 12637 66 51 10356 76 10529 30 53 61 64 33 98 20C56 56 17170 69 78 17280 83 83 85 20122 83 17359 42 72 15274 17437 62 70 12784 83 17502 77 10941 92 15317 20 20220 42 12840 30 21 47 53 01 t5439 79 79 64 93 85 95 85 74 12907 15540 17774 20328 11048 46 60 17950 85 57 96 68 87 90 68 13003 15614 18027 2C420 11131 13119 15707 35 28 45 86 12 60 44 84 13243 62 18149 20723 95 13333 66 78 40 11224 13409 15827 92 44 34 61 35 18260 98 61 13550 52 5 20603 91 97 15921 49 56 11338 13633 24 70 95 82 42 31 18333 20709 94 48 36 85 20459 11405 54 16017 18497 85 11555 13825 54 18509 86 11601 96 57 15 20905 30 13988 16139 18752 36 31 14002 40 60 52 75 71 18889 79 93 91 (8909 40 48 53 72 11702 14147 60 74 67

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6