r KENNISGEVING. Indrukken van den dag BINNENLAND Orde en Arbeid ingezonden. Telegrammen Stadsmeuws ZATER0AG 31 JUU I3S0 43ste JAARGANG No 1523a PER KWARTAAL T 3.25 PER Wt£K f 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.571/, BUREAUX» NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748, ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL EI) CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Dit nummer bestaat uit vier bladen J waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. EERSTE BLAD Cl zou bii het wankelen van alle tronen en het meeren meer bewust worden van de vrouw, ook de alleen-heerscheresse Mode in boeien worden geslagen, nu zij haar gril lige willekeur weer eens op zoo'n despotische wijze getoond heeft? Dd te beweren zou willen zeggen, dat de me-rderLeid van onze vrouwen ook op eer. voor haar zoo voornaam gebied als dat der kleeding een eigen wil heeft gekregen. En we noeten dat eerst nog zien om het te gelooven! LXXIV. ÉEN MODEPRAATJE Vooraf een opheldering, waarde lezer nog liever, nieuwsgierige lezeres, die met gerechte verbazing het opschrift boven dit artikeltje leest, ten modepraatje onder deze rubriek, aan het hoofd van de courant? Ja. maar niet een, waarin u de nieuwste snufjes voor het a.s. seizoen beschreven vindten toch wel een heusch praatje over de taaiste Parijsche creaties; maar - behoeft niet opeens op te houden met lezen zonder dat wij aan de hand van die „hauies nouveautés" ons zullen verstouten vermaningen uit te deeien over de gevaren, welke de deugd van de mode te duchten heet, vermaningen, welke meer bevoegden bijna dag.ijks moeten herhalen. Wat wij te zeggen hebben is niets anders dan wat wij dagelijks ten opzichte van aller lei andere zaken doen. n.m. een vluchtige opmerking maken over iets, wat in het voor bijgaan frappeert. Er was eens een tijd. waarin de dochteren Eva's op aanwijzing van haar onverbidde lijke koningin Mode. alles bedachten om de negerinnen der oerwouden in zoo weinig mogelijk lichamelijke 'bedekking nabij te ko men, een tijd. waai in twee modecampagnes ieder voor zich tot het uiterste gekomen wa ren: de een, die de rokken bij de voeten be gon weg te snijden, al verder en verder, tot zij nog nauwelijks tot aan de knieen reik ten; en de ander, die aan den hals begon en de eerste actie nog in durf en gewaagd beid overtrof door te gaan tot het uiterste. Er was eens een tijdmaar die is nu voorbij. Gij gelooft het niet? Dan zijt gij zeer achterlijk Laten wij u dan vertellen, welke de jong ste besluiten zijn van uw aller gebiedster Vrouwe Mode te Parijs: gii zult de rest van dezen zomer een ruigen. wollen mantel dra gen met kleinen vilten hagd. Décolletés zijn absoluut verboden; de dwaze ruguitsnijdin gen zelfs zóó pertinent, dat integendeel de nek moet- bedekt worden. Korte rokken heb ben afgedaan. Het voorschrift werd- rokken tot over de enkels. Daartegen hebben de de Paristennes zich echter aanvankelijk ver zet en hebben genoegen genomen met; „tot a a n de enkels". Maar. vrouwe Mode krijgt toch haar zin en 't zou ons niet verbazen, wanneer de reactie straks weer tot den sleep voerde. Lach niet; want ook de oüderwetsche parasol met kanten en franjes van uw groot moeder moet gij weer dragen. En om den O-uk eer te volmaken is de „iazz" en zelfs de \apgo uit de balzalen van Londen en Parijs aio onbeschaafd verbannen. ook °(ri^e!pe modeveranderingen heeft ditmaal daf I3ar diepen en die is ■cutmaal, dat de vrouw van de wereld bezon te bemerken, dat haar grootste macht, haar natuurlijke eave haar aangeboren gratie en bevalligheid bit de laatste radicalism*! van de Mode in plaats van te winnen totaal ver loren gingen. En zij gaat weer over tot de beproefde methoden van een vroeger ge slacht. Wij zullen naar aanleiding van deze laat ste Parijsche modenieuwtjes niet aan het ze- demeesteren gaan, maar bepalen ons tot deze ééne vraag: waarom wordt in dezen tijd van emancipatie, in dezen tijd nu ko- nings- en keizerskronen als voetballen over •den grond zijn geschopt; nu iedereen spreekt van vrijheid, gelijkheid, zelfbewustheid, me- dezeggingsschap en zelfbeschikkingnrecht, waarom wordt in zoo'n democratischen, tijd de tyrannie van ééne geduld, van de Mode, die u in den winter in onvoldoende kleeding laat rillen, des zomers onder een iismuis en wollen mantel laat smelten, wanneer dat b®ar belieft. Als ©ver een oaar jaar de Mode EEN VERHEFFENDE OPROEP. Binnenlandsch Nieuws. VERVAARDIGING VAN MARGARINE Daardoor wordt ook tegemoet gekomen aan de bezwaren van hen, die gewoon waren roggebrood te eten. De prijs van dit brood is toch tengevolge van het wegvallen van den bijslag belangrijk ge stegen. RIJKSMERKEN VOOR VOLVETTE KAAS. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. KINDERELLENDE IN HONGARIJE. Drinkt SIPKES' Limonades, j GENERAAL LUCAS ONTSNAPT. NIEUWE COURANT DE ABOHWEMEHÏSrayS BEDRAAQÏ VOOR HAARLEMEN AGENTSCHAPPEN» De Directeur van het Gemeentelijk Le vensmiddelen-bureau deelt mede, dat met ingang van 1 Augustus 1920 genoemd Bu reau is opgeheven. De verdere afwikkeling, wat beta-eft de Meelvoorziening van bakkers en winke liers, zal geschieden ten kantore van het Haven- en Marktwezen, Jacob ij nestraat No. 26. De distributie betreffende brood- en ►uikerkaarten is overgegaan aan het Bu reau Bevolkingsregister, Kruisstraat No. 45. Ia verband biermede, worden de inge zetenen uitgenocdigd bij eventueele ver anderingen in de samenstelling van hun gezin (verhuizing, huwelijk enz.) hunne Rantsoeneeringskaartea bij tl; aangifte mede te brengen. 7769. onze dames weer heeft aangekleed in lange rokken en hooge kragen, zullen vele wellicht met schaamte denken aan den tijd. waarin haar kleeren te samen nog geen pond wogen en zij zuilen haar portretten van dezen tijd niet aan haar kinderen durven vertonnen. Maar wanneer over tien, of twintig jaar de lieftallige tyranne, welke zich Mode noemt, weeer even radicaal aan het ontkleeden gaat, dan volgt men weer ge willig zonder blos en zonder protest. Het is ook hier weer een oude geschiede nis. die altijd nieuw blijft. Et was eens een tijd, aat onze dames zich in den zomer de schaarsch bedekte huid lie ten verbranden door de zon. Er was eens een tijd. dat mén winter en zomer door de dwaasie dansen uitvoerde, die. iazz en tango weiden genoemd en dat wel met een erns en een volharding, uren en uren achtereen, als kon men er zijn zaligheid mee winnen. De Unie van R. K. Studéntenvereem- gingen in Nederland heeft aan de K. K. Studenten in Engeland het volgende schrij ven gericht Sinds ons land aan uw land het geiool dankt, hebben wij een heilige schuld^ die enkele Nederlandsche priesters in Enge land en velen in Engelsche kolonies beta len. Want van 't begin af heeft de Missie congregatie van Mill-Hill de hulp onzer landgenooten niet versmaad. Een van de zen heeft het Duitsche boek „The last will of Jesus" in het Engelsch vertaald, om uw edel volk te dienen, dat door ons volk aan Duitschland zijn apostel gaf. Samen dee ien wij de erfenis van Sint Bonifaas en daar om wagen de katholieke studenten van Hol land aan de katholieke studenten van Enge land een apostolische boodschap. Met al de kracht der liefde, broeders, dringen wij er bij u op aan, te helpen bewer ken, dat de Duitsche missionarissen, die uit het veld verdreven zijn, op hun post kunnen terugkeeren. Wij vragen dit recht voor de Duitsche missionarissen niet, omdat het Duitschers zijn, want wij zouden hetzelfde even krachtig voor Franschen eischen, maar omdat het missionarissen zijn. Wij vorderen het in 't belang zelf van uw kolonies, nu alleen het. Christendom de orde onder de volken handhaven kan wij vorderen het vooral in 't belangvan deze volken zelf, die recht op de volle openbaring, recht op den zegen van 't Evangelie, recht óp hun vaders in Christus hebben. Wie het werk der genade onverschillig Iaat verstoren, werkt tenslotte met Gods vijand mee. Terecht werd geklaagd, dat onschuldigen onder de gevolgen van den oorlog leden. Welnu, wie zijn er onschul diger dan de vredeboden, die hun vader land verlieten om zich met vreemde rassen te verbroedéren Zijn de missionarissen niet het onschuldigst, dan zijn 't de slacht offers van hun verdrijving, de natuur kinderen in uw kolonies. Vergeet niet, dat the British Empire blijkbaar de roeping heeft om de wereld in de wereldtaal te lee- ren bidden en dat vrijwilligers uit andere landen bij die verantwoordelijke taak on misbaar zijn. In Engeland heet van ouds her de vrijheid van het woord te handhaven, maar geldt dit dan niet allereerst voor Gods Woord? Wij smeeken u daarom in den naam van onzen gemeenschappelijken Vader in den hemel, in den naam der ééne Moederkerk, in den naam onzer christenbroederschap Wilt het katholieke werk bij uitstek, wilt de universeele missiebeweging, wilt der internationalen kruistocht met hart en ziel bevorderen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald!: a. het ia met insane van 16 Augustus verboden volle geheel of gedeeltelijk afge roomde of op andere wij7.0 verwerkte melk te bezigen bij d,e vervaardiging van margarine; b. het sub. a, gestelde verbod ia niet; van toepassing voor zoover daarvan door of namens den minister van landbouw, nijver heid en handel, zoo noodig onder daarbij ie stellen voorwaarden, ontheffing wordt ver leend. (St.Ot.) De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald1, dat de boter, bereid door producenten, welke zich schriftelijk bobben verbonden tot nakoming der ver plichtingen. hun ingevolge artikelen 1 en i van do ministerieel© beschikking van 15 Augustus 1919 opgelegd, aal mogen worden uitgevoerd 20 pet. der productie over de week 1826 Juli j.l. NEDERLAND EN BELGIE. Reuter seint uit Londen. Op een vraag of de Belgische regeering zich in verbinding had gesteld met het Engelsche departement van buitenland- sche zaken, om zijn aanspraken op Ne- derlandsch grondgebied to ondersteunen, heeft Harmsworth in het Lagerhuis in ontkennendien zin geantwoord. DE GRAANPOLITIEK DER REGEE- RING. Het Ned. Corr. bureau in Den Haag meldt: Ia verschillende bladen hebben mede- deelingen omtrent d© te wachten maat regelen van do regeering in zake de broodvoorziening gestaan, die niet geheel met de feiten atrooken. Naar oos van welingelichte zijde wordt medegedeeld, zijn de voornemens van den Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel te diien opzichte als volgt: Zooals hij reeds geruimen tijd geleden heeft medegedeeld, wordt met 15 Augus tus as. de invoer vata tarwe en met 15 September die van tarwebloem en meel geheel vrijgegeven. Ieder kan dan op de vrije markt of geïmporteerd meel of ge- importeerde bloem of meel of bloem van de Nederlandsche meelfabrikanten koopen die deze bereidt zullen hebben uit inmid dels door ben aangevoerde tarwe. Het be richt, dat de meelfabrikanten niet bereid zouden zijn, zelf tarwe uit Amerika te la ten komen, is onjuist. Zij hebben de noo- ilige maatregelen getroffen om den im port te bevorderen. Intüsseben meent de regeering, dat zij niet verantwoord zou zijn, op eenmaal ha re bemoeiingen ten opzichte van de brood voorziening te staken. Zij zal na 15 Sep tember nog de gelegenheid openen om, mochten de dan aangevoerde hoeveelhe den tarwe of bloem niet voldoende zijn, hare voorraden tot eeno beperkte hoe veelheid ter beschikking van de meelfa brikanten of de bakkers te stellen. Dit alles geldt voor de grondstoffen van bet wittebrood. Daar reeds sedert geruimen tijd op de fabricage van het wittebrood door de regeering niet wordt toegelegd, spreekt het van zelf, dat de verstrekking dier grondstoffen zal plaats hebben tegen den wereldprijs. In hoeverre zuiks eene verhooging van den wittebrood prijs ten gevolg© zal heb ben is niet te .voorspellen, ld' zal na 15 September een concurrentie ontstaan tus- sehen de van overzee aangevoerde bloem en de hier te Land© gefabriceerde, die, ook in verband met het dan beschikbaar komende inlaadsche product, uit den aard der zaak op den prijs een eenigszins ver- lagenden invloed zal kunnen uitoefenen. De. onderlinge, concurrentie der meelfa brikanten ten aanzien van het vrije pro duct wordt dan ook weer hersteld. De moeilijkheid, die vroeger zoo sterk gold, n.l. of het aan te voeren graan al of niet door schepen, welke door de regee ring bevracht werden, zou getranspor teerd worden, ia opgeheven, omdat er zuik 'n daling op de vrachtenmarkt plaats heeft» dat' het requireeren van schepen door de regeering geen verlaging van tlo vracht tengevolge heelt. Tegenover de belnngrijJee verhooging- jll prijs die het wittebrood in den laatsiten tijd ondergaan heeft, staat de posieve toezegging van den minister yan Land bouw in de Tweede Kamer, dat de goed- koope, bruinbroodvoorziening nog gerui men tijd zal worden voortgezet. De minister van landbouw, nijverheid en handel, heeft aan do ministerieeie beschik king van 19 Juli 1913. houdende vaststelling van een merk voor volvette kaas. een bepa ling toegevoegd, waarbij aan de besturen van controle-stations voor niet volvette kaas onder Rijks toezicht, ten behoeve van de daar bij aangesloten fabriekmatige kaasbearijven welke volvette kaas bereiden, onder door den minister van landbouw nader vast te stellen voorwaarden, Rüksmetrken voor vol vette kaas kannen worden, verstrekt. EEN STAARTJE VAN DE PROTEST STAKING. Tusscben de organisaties van werkgevers in het bakkersbedrijf en den Algemeenen Neder] Bond va® arbeiüe-rs(ster3) in bet Bakkers- Chocolade- en Suikerbewerking- bedrjjf bestaat eene coJleetiev© arbeidsover eenkomst. waarbii is ingesteld een arbitrage commissie, onder voorzit ter scüap van mr. J. H. Telde-rs, landsadvocaat |_e 's-Gravenhage. Deze commissie beeft Donderdag <jat de Alg. Bond va® arbeiders ia hert bakkers bedrijf, die de arbeiders in de afdeelingen Botterdam en Ben Haag bad! geadviseerd, indien zij dit wilden, bet werk voor één dag neer te leggen ais demonstratie tegen de behandeling van het antirevolutie-wetsont werp in de Tweede Kamer op 8 Juni j.l., hierdoor beeft gehandeld in strijd, met bet collectief contra-ct. en hem. als gedaagde, tegenover de werkgeversorganisaties in bet ongelijk gestelde party", veroordeeld in de kosten van arbitrage, Van alle ellende, die wij tijdens ons ver blijf in Hongariif hebben gezien, is de kinderellendo en m bet bijzonder die onder de jonggeborenen bet hartverseheurendst. Wij willen daarvan in enkele regels een indruk geven, bet aan u overlatende, of bet niet onze plicht is. om daar eenige hulp te bieden, een plicht, die wii zelf zoo diep gevoelen. Weet dan, dat boven bet hoofd, van bijna iederen zuigeling ia Budapest de doods klok luidt: weet dan. dat niet epidemieën maar ondervoeding, sterker nog, honger door absoluut melkgebrek de kleinen weg maait. Al de heerlijkheid van het kind is weg: lachen kan bet niet meer. huilen zelfs niet, alleen nog klagelijk kreunen. Skeletjes zijn bet, waarvan als gii ze zelf eens gezien hadt, bet beeld onuitwisebbaar in uw hoofd en hart zou staan. Welnu, dit kinderwee. die kinderzuchten, ze zijn met ons meegereisd uit dat schoone. maar uitgemergelde land naar onze vlakkee velden met bun overvloedig melkgevend vee. Ze laten ons niet meer los en 't is ons, alsof de engel dier kleinen ons droef en ern stig aanstaart en zegt: „Kunt gij die doods klok hooren luiden dat zuchten en dat ker men en zoudt gij niets kunnen en willen doen voor die kleinen, die toch ook recht hebben op bet leven?'' Na ingewonnen advies van Dr. E. S Frank, kinderspeoialiteit, hebben wii beslo ten. ta Budapest een consultatie-bureau met mel-kkeuken te openen, niet voor zieke maar voor hongerende zuigelingen. Elk kind zal per dag zijn f les oh j es Hollandacbe melk ont vangen, streng in bet gezin door Hongaar- sehe wijkzusters gecontroleerd, terwijl eenige Hollandsche verpleegsters de hoofd leiding houden. Wii vragen u; wilt gii on voor hoe lang een uitgehongerd zuige- lingetjo voor uwe rekening nemen? Twee gulden vraagt bet voor zich per dag. Ge hebt bet in uw macht, om een hoopje schrij nende ellende te herscheppen'in een vroo- lijke, gezonde baby, om kreunen en steunen te veranderen in gezond kindergekraai en bet papier waarin bet kind nu gebuid is, te vervangen door doelmatige kleeding. O, als gij 't wee hadt gezien en geboord, zooals onze oogen bet zagen en onze ooreu bet hoorden, zoudt gii niet talmen, gii zoudt na gaan, hoeveel ge kunt missen en uw gift sturen aan één der oadergeteekenden, die deze gaarne in ontvangst zullen nemen. P. Blaauw. Diaconessenbuis. Haarlem. Zuster M. E. M. Havelaar. Wagenweg 28, Haarlem. J. H. Lede'ooer, van Eeghenstraat 63, Amsterdam. F. W. A. van Ouwenalier-Kool. Hilver sum. J. Schoon. Penningmeester. Keizers gracht 517. Amsterdam. Haarlem. 28 Juli 1920. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik u ónderstaande in uw blad tewillen plaatsen. Bü voorbaat mijn dank. Toen de landelijke bond tegen de dunrte zqu op gericht worden, plaatste ik een stukj e in de courant, waarin ik vroeg, wanneer het zou blijken, dat die bond niet anders zou kunnen werken als cle bestaande coöperaties en winkeliers, men dan weder zou bedenken om zich den goeden leider te toonen. En ziet daar gaat de landelijke bond. Gebrek aan voldoende deelneming, ma- t uur lijk. Ja, zeker natuurlijk. Want volgens mij beeft geen mensch bet recht te trachten bet bestaande recht van anderen, hem door de natuur gegeven te nekken. Het spreekwoord, wie een kuil graaft voor een ander enz. is bier wel van toepassing. Wil men tot betere toestanden ge/aken. laat men dan ziin hersens gebrui ken en begrijpen, dat partijzucht alleen tot die ellende aanleiding geeft, en alleen enkele door hunne mooie tongetjes voordeel er bii hebben, ter-wille van bunnen naam of bun beurs. Alleen door eendracht, kan men tot beter komen, doch niet door mooi sprekerü van betaalde egoisten. die door de ellende, die zji veroorzaken, tot bun doel trachten te ge raken. Later we liever toonen menscb te zijn met hersens, en unarmed© tot in 't bui tenland een voorbeeld geven, waardoor we alléén betere toestanden kunnen scheppen. Door te trachten de wereld op ziin kop te zetten, maakt men bet alleen voor die be taalde egeisten goed. doch niet voor zich zelf. De rechten, de ons door de natuur gegeven zijn. kan geen menscb ons ontne men, tenzij wii onze hersens niet gebruiken, dan gaat bet als met twee bonden, die vech ten om een been en de betaalde egoist loopt er mede heen. Met hoogachting, Een Abonné. Smaken zuiver en verfrisschend. V der de kreten: Leve de oud-strijders, lev» België! Havas-Reuter meldt nog, dat ook in den Senaat verontwaardiging oven- hét gebeurde is uitgesproken en de wenseh te kennen is gegeven, dat de verantwoor delijke personen zullen worden gestraft BELA KUN. BERLIJN, 30 JulL Naar wij, vernemen, heeft Bela Kun Duitschland reeds verla ten. In zijn gezelschap bevindt zich de Hongaarsehe communist Gabor, die met Bela Kun samen was geïnterneerd. Binnen enkele dagen zou Bela Kun in Petrograd aankomen. DE KOZAKKEN TEGEN DE SOVJET. BERLIJN, 30 Juli. De troepen van ge neraal Wrangel hebben volgens een be richt uit Weenen Kriwoirog in het gou vernement Jekaterinoslof bezet. Kriwoi rog is een van de hoofdplaatsen der ijzer en kolenindustrie van bet Donetzbekken, De Oekrajiensche kozakken van bet Don- en Koebangebied zijn tegen de Sov jet-commissarissen in opstand gekomen. Dientengevolge zijn de roode troepen op Noworossik, Jekaterinodar en Rostov teruggetrokken. In den rug; van bet bolsjewistisch leger breidt zich de opstan dige beweging der Oekrajiensche bevol king tegen het Sovjet-bestuur langs de Dnjepr meer en meer uit. LONDEN, 30 Juli. Generaal Lucas, dia einde Juni door de Sinn Feiners was ge vangen genomen, is hedenochtend ont snapt. Hij werd in een militaire auto bij Oola tusschen Limmerick en Tipperary opge nomen. De auto viel in een hinderlaag. Er ontstond een verwoed gevecht, waar in twee soldaten gedood en drie gewond werden. Toen ©en tweede militaire auto nader de, trokken de Sinn Feiners af. Generaal Lucas werd naar de kazerne te Tipperary gebracht. DE VERGADERING TE ST. SEBASTIAAN. PARIJS, 30 Juli (N. T. A„ draadloos van Lyon). Balfour en de meeste afge vaardigden naar de vergadering van den raad van den Volkenbond zün te St. Se- bastiaan aangekomen. Leon Bourgeois werd Vrijdag verwacht DE BETOOGINGEN TE BRUSSEL. BRUSSEL, 30 Jnli, Ten gevolge van de incidenten van gisteren hebben hedlen 31 arrestaties plaats gehad, waaronder die van den secretaris van den bond van Vlaamsche Oudstrijders. BRUSSEL, 30 Juli De bladen melden, dat de koning, die zich buiten bevindt, naar Brussel zal terugkeeren. Op bevel van het parket is een huiszoe king in de- bureaux yan bet blad „Ons aderland gehouden, hetwelk dien op roep tot de betooging beeft gepubliceerd. Er werden documenten in beslag geno men. Do oud-strijders, die hedenmiddag bij eengekomen waren, verspreidden zich na dat zij kennis hadden genomen van het besluit der Kamer betreffende bet aan vaarden van bet beginsel der dotatie, on- WAAR GAAN WIJ HEENt Orgelbespeling; Zooais te verwachten was, waren gis teravond een groot aantal menscb en weer getuige van bét heerlijk© orgelspel van den beer Louis Robert. De overgroote belangstelling gold dit maal ook voor den talentvollen compo nist Hendrik Andriessen. Op het pro gramma kwam on, voor een werk, n.L 3e Choral van genoeindien Componist Ik heb 't genoegen gehad, al meerdere compositiën voor orgel van hem te hoo ren en volg ze geregeld met groote be langstelling. Verleden jaar heb ik nog 'fc voorrecht gehad een der werken, opge dragen aan den heer Louis Robert te hel pen registreeren en daarbij gelegenheid gehad een der kunstwerken van nabij, te leeren kennen. Het 3e Choral is een meesterlijk ge schreven werk en zeer zangrijk met prachtige klankeffecten. De registratie was zeer rijk en afwis selend. De compositie Is in manuscript var- schenen, maar ik zou collega Andriesseu willen aanraden, dit werk in druk uit te geven, opdat de organisten (er zijn zeer veel goede in Holland), de gelegen heid hebben dit werk uit te voeren of er kennis mede te maken. Hartelijk geluk gewensobt met dit schoone werk en wij honden ons aanbe volen voor meerdere. Het is eigenaardig, de muziek is zoo modern geschreven, maar voor het pu bliek best te begrijpen en te leeren waar. deeren. Garnizoensberlchten. De le luitenant Hennink, de 2e lui tenant Blokhuis en de sergeant-majoor instructeur Piederiet van bet 10e Regi ment Infanterie zijn aangewezen voor 't volgen van een stormcursus, die van 4 tot 17 Augustus te 's-Gravenhago wordt gehouden. Aanbesteding. Heden werd aanbesteed: het make* van den bovenbouw voor de te vernieu wen Hakkelaarebrug over de Naarder» trekvaart onder de gemeente Muidien. Raming 45.400.—. Laagste inschrijver: de N.V. Machine fabriek v.h. C. Eijkeihoon te Overschie voor 41900. Het maken van den onderbouw voor de te vernieuwen Hakkelaarebrug over de Naardertrekvaart onder de gemeente Muiden met bijkomende werken. Raming 62.200.—. Laagste inschrijver G. J. de Haan te Amsterdam voor 69.943.—. Het maken van een aanlegsteiger ev van twee rems toeken en het plaatsen van meerpalen In en langs de berghaven do noordzijde van bet buitenkanaal te IJmuiden. Raming 41000.—. Laagste inschrijver G. Schermers te Nieuwendjjk voor f 42.820.—»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1