Wisselkoersen en koersen van Bankpapier ROK- BESGBERME8 HUNKEM0LLEB-LEX1S' Uit den Omtrek Sport en Spel; Telegrammen ArïweB*fetiiI©Biia Haarlem Groote Houtstr. 7 f I-25 s 1*3 jüj a a a iia Vraag en Aanbod S Advertentiën Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 6.80 6.90 6.85 6.95 Bankpapier 6.85 6.95 6.871* 7.— 22.30 22 50 22.40 22.50 Bankpapier 22.40 22.60 22.50 22.60 BRUSSEL 23.80 23.95 23.80 24.- Bankpapier 23.95 24.121* 24.— 24 121* WEENEN 1.70 1.75 167% 1.721* Bankpapier 1.50 1 55 1.45 1.521* LONDEN 10.94 10.96 10.951* 10.96^ Bankpapier 10.951*2 10.98 10.97 10.99 STOCKHOLM 62.10 62.25 62.10 62.35 45.80 46 10 45.85 46.15 CHRIST1ANIA 46.20 46.45 46.25 46.50 49.95 50.10 49.971* 50.121* 2.92b'g 2.931*2 2 92% 2.931* Telegrafisch Weerbericht CORSETTEN MAGAZIJNEN onmisbaar voor iedere Dame. Hagestraat 16 Telefoon 2086. LëJ S LÜÜ [i] uö fel iüi [®j Examen akte Lager Onderwijs Gymnastiek. Haarlem, 29 Juli. Geëxamineerd negen candidaten. Geslaagd de heeren: M- Hout- kooper, van Haarlem. J. Lontermans, van Rotterdam. 0. G. Lijesen, yan Amsiter- dam. ,W. G. Marqueering, van Groningen. N. Th. Reinders, van Haarlem. i0. Rog gen, van Haarlem. A. A. van Schaik, van Nijmegen. R. J. .Talen, van Haarlem'. fen B. O. M. M- Veerman, van Haarlem., II. O. R. A.-dag. De Saterdag alhier gehouden H. O. R. A.-coltecte ten bate van een herstellings oord voor Rijksambtenaren, heeft 1875.95 opgebracht. I SANTPOORT. Personalia. Voor 't eindexamen der .Willem Barendsschool te Terschelling is geslaagd de heer O. J. Nieuwmeijer alhier. IJMUIDEN. De Grotius. Gisterenmiddag kwam de mailboot Grotius dei' Mij. Ne derland van Batavia binnen. Het gebeurt wel meer dat passagiersschepen des avonds vastmaken, maai' dit geschiedt dan Vlak bij IJmuiden. De Grotius maakte echter vast te Vel- jin tegenover de papierfabriek, waar het schitterend verlichte schip des avonds reel bekijks had. Voor de bezoekers van het Muziekconcours, vooral voor de vele plattelandsbewoners, was het een evene ment. HILLEGOM. Burgemeester Bulten. Aan den Edelachtbaren heer G. Bulten, bur gemeester van Voorhout is bij Kon. Be sluit verlof verleend om tot 1 Juli 1921 alhier te blijven wonen. BENNEBROEK. Zondag behaalde het Harmonie- en Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier in den wedstrijd van der gelijke corpsen te Velsen j,n de derde afdeeiing den eersten prijs met 152Va pun ten. Deae overwinning is des te mooier daar de kleine afdeeiing van 18 man voor het eerst uitkwam in een wedstrijd. Naar men ons mededeelde had zij het hoogst aantal punten van alle af deelin gen. Dat zij echter onder goede leiding stond en daarmede zeker voor het grootste ge deelte haar succes te danken had, be wijst wel het feit, dat haar Directeur, de heer A. Pusch van Sch.oten, ook den Directeursprijs verwierf. Onze g elukwenschen v,oor ,ons kranig Harmonie- en Fanfarecorps. Moge zij nog menige medaille aan kaar vaandel kunnen hechten en moge h,et te vens een aansporing zijn ycor vele plaatsgenooten, om deze vereeniging als donateur of werkend lid te steunen. Zondag speelde onze .Voetbalver- eeniging B.P.O. II een .vriendschappelijk match tegen Concordia II van Hillegom op het terrein van laatstgenoemde, wel ke d oor B.F.O. met 1O gewonnen werd. Ons kleine Bennebroek was dus wel Jn de overwinning Zondag. JBen aanmoe diging voor goede en beleidvolle oefe ning te meer. 1 ilLLLC OM-ZJJUKZondag speelde de St.K. Voetbalclub Z.V.V. een vriendschap pelijk en wedstrijd tegen Qonoordia uit Hillegom op 't terrein van eerstgenoem de vereeniging. De match eindigde met gelijk spel 4—4. NOOKDWIJK. Tweede ontwikkelingsavond op politiële gebied voor de Roomsche vrouwen, In de kleine zaal van het Juvenaat waren Vrijdagavond j.l. vergaderd de dames der Politieke Ontwikkelmgsclub, als we het zeo mogen noemen en enkele bestuursleden der R.K. Kiesvereeniging. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer C. Verweij, leidde de heer C. G. J. Alikemade de bijeenkomst. De voorzitter opende met den chr. groet en heette allen welkom, in het bijzonder den Wdeerw. heer Kapelaan Braakman, die de zen avond spreken zou over het vrouwen kiesrecht. De Eerw. spreker, het woord ver krijgende, begon met te zeggen, dat het nood zakelijk is, om als propagandisten eenigszins beslagen ten ijs te kunnen komen, dat we er voldoende kennis van hebben. Toen 't vorige jaar het vrouwenkiesrecht was aangenomen was de indruk 'bii de vrou wen geheel verschillend. Enkele waren enthousiast, anderen legden het onverschillig naast zich neer en velen begrepen het niet. Reeds in de oudste tijden zeide spreker, heeft ae Grieksche wijsgeer Platoeen wijs£eerig werk geschreven om de vrouw in het politie ke leven te brengen, met het averechtsche gevolg, dat het de vrouwen verboden werd, op de straat te komen. In de eerste eeuwen van het christendom molesteerden de vrou wen in Rome de senatoren, doclh niet om vrouwenkiesrecht, doch om ,te protesieeren tegen een wet, waarbij werd verboden aan, de u.."-. purperen kleedereu. te dra gen en gouden sieraden boven een bepaald' gewicht te dragen. Dus geen suffragettes. In de middelleeuwen heeft geen beweging ten gunste van vrouwenkiesrecht plaats gehad. Op hët einde der 18e eeuw schreef de onge- loovige schuiver Jean Jacques Rousseau een werk waarin de gelijkstelling van de vrouw met den man werd gepropageerd. In 1848 werd te New-York het eerste vrouwencongres gehouden. In ons vaderland telde de ver eeniging voor vrouwenkiesrecht in het jaar 1916 nog slechts 20.000 leden, dus nog geen 2/3 pci. der Nederl. vrouwen. Doch nu zijn we zoover dat de vrouwen het kies recht hebben. Spr. zette deze stelling op. De kwestie van het vrouwenkiesrecht is van christelijk standpunt beschouwd een vrije kwestie. Men kan er voor en men kan er tegen zijn. Spreker behandelde eenige tegenwerpingen tegen vrouwenkiesrecht. Ook enkele argumenten voor vrouwenkiesrecht passeerde de revue. In zijn slotwoord wees de Eerw. spreker er op, dat nu we het vrouwenkiesrecht heb ben, het ook noodzakelijk is dat de vrouwen allen van hun recht gebruik maken om een rechlsche regeering aan het bewind te hou den. Groot is de invloed der vrouw. Ze heeft er dan voor te waken Jat er geen wetten uitgevaardigd worden zooals in Frankrijk geschiedde, waarbij de priesters en kloosterlingen vebannen weden, de liefde" zusters uit de ziekenhuizen en hospitalen werden verjaagd, waar ze toch, zonder eenig loon voor zich zelf, dikwijls met gevaar voor eigen leyen de zieken verpleegden. Al was men tegenstander van vrouwenkiesrecht dan zou men alleen hierom reeds voorstan der moeten zijn. Een dankbaar applaus loonde den Eerw. spreker voor ziin moeite. Er werd eenigen tijd gezellig gediscussieerd over het vrou wenkiesrecht. waarna de voorzitter, na een dankwoord aan den Eerw. heer Kapelaan voor zijn interessante lezing en aan de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid, deze vergadering OP de gebruikelijke wijze s,oot. Geitenkeuring. Op het plein bij de R.-K. School werd de geitenkeuring gehouden waarbij de opkomst zeer bevredigend was; er waren er ruim 50 stuks aangevoerd. De keuring had plaats onder toezicht van den Rijksveeconsulent voor Z.-H., den heeer Tukker, en de heeren j. W. Maibus van Sassenheim en J. van Ncort van Lisse voor de regelingscom- missie-. Nadat de inschrijvingen hadden plaats gevonden werd de keuring gehouden van wege de afdeeiing. waarbij de prijzen wer den toegekend als volgt; le prijs Stamboek „Jo" J. v. d. Voet, 2e prijs Register Johanna" van G. M. Thijssen, 2e prijs Register „Marie" van het Seminarie, le prijs hulpresister „Bet" van C. v. Winsen, 2e prijs hulpregister „Marie" van A. Cozijn, 2e prijs hulpre gister „Geertje" van M. Kortekaas, 1ste prijs lammeren „Corrie" van G. Groen in 't Woudt 2e rijs lammeren „Marietje", van P. S. van Rijn. Yolksf eesten. Deze week zal de commissie, voor .de Volks feesten vergaderen tot nadere vaststelling van de dagen waarop de volksfeesten en harddraverijen zullen worden gehouden. Vrijwel zeker is het dat het in de week van 30 Aug. tot 4 Sept. zal plaats vinden. Burgerlijke Stand van 24 tot 31 Juli 1920. Geboren; 25 Juli: Heiltje, dochter van J. v. d. Haak en N. Broekhuizen. 30 juli: Nitolaas, zoon van T, Bedijn en M. Klop per!. Ondertrouwd: ,W. A. van Doorne en W. Ghoufour. Getrouwd: F. A. de Kort en M. v. Bo- hemen. Overleden: 23 Juli: Maria Cornelia de Groot, 40 jaar, gehuwd met A. P. West geest. 25 Juli: Jan van der Zwan, 31 jaar, wedr. van W. Bouwmeester. Ma rianne Alberse, 91 jar. wed. Jacs. v. Veen, eerder van Chr Smit. 28 Juli: Cornelia Koemans 2 mnd., dochter van A. Koemans en W. M. v. Winsen. N OORD WIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren. Cornelia, d. „van J. v. d. We ij- den en A. W. v. d. Berg. Maartje Cla- zina, d. van P. Timmers en F. W. v. d. Wel Maria Petronella Francisca. d. van C. P. van Stein en M. Cl. Koot. Nico- laas Adrianus, z. van H. Lammerse en van M. de Winter. Franciscus Jozeph. z. van J. v. d. Berg en van C J. Plomp. Overleden. Cornelia v. d.Weijden. 3 da gen. - Apollonia Margaretha Verdegaal, 2 jaar. Anna Johanna Al, 18 jaar. Getrouwd. Phildppus Hoogkamer, en Pe tronella v. d. Berg. VOETBAL. Zondagmiddag had alhier de aangekon digde voetbalwedstrijd plaats tusschen de R. K. voetbalclub N. V. C. I alhier en U. V- S II van Leiden. Er werd zeer goed spel geleverd en beide elftallen bleken in zeer goede conditie te zijn. Voor de rust slaagden de Leidenaars er reeds in twee doelpunten te maken en was de stand 1—2 voor U. V. S. Het gelukte de N. V. C.'ers niet de tegen partij te daan. want bij het einde was de overwinning aan U. V. S. met 3—2. Op het terrein der voetbalclub der Con" gregatie-jongens had een vriendschappelijke match plaats tusschen C. V. C. I en N. V. C. Ill, waarin laatstgenoemde club overwin naar bleef met 10. Het 2de elftal van N. V. C. toog naar Hillegom om zich daar te meten met V. V. H. III en slaagde er in daar een overwin ning te behalen met 1—0. R.-K. Geitenfokvereeniging. Donderdagnamiddag hield de R-K. Geiten fok vereeniging de Werkmanskoe een ver plichte keuring. Deze keuring was verplich tend gesteld door het Provinciaal Hoofdbe stuur en werd gehouden door een Rijksvee arts. Er waren ruim 40 geiten aangebracht, waaroner zer mooie exemplaren. Door het Bestuur waren 11 prijzen beschikbaar ge" steld. In de afdeeiing oude Saanegeiten werden de prijzen toegekend als volgt: le prijs ƒ4, M. Butot, 2e prijs f 3.50, N. Warmerdam; 3e pr. f Ant. v. d Berg. In de aid. jonge Saanegeiten le pr. f 4, J. J. Nulkens; 2e pr. f 2.50 Gvd Berg. In de afd. Saanelamrneren le pr. 4, W. Kaptein 2e pr. 2 M. Butot; 3e pr. 1 Joh. Jan sen. In de afd. Hollandsche Geiten werden de prijzen toegekend als volgt: le or. ƒ2.50, P. Lamboo, 2e pr. 2 J. J. Nulkens. 3e prijs 1 A J. v. d. Burg. De Rijksveearts was zeer voldaan over de kwaliteit der aangevoerde dieren. Moge dit een spoorslag zijn voor het Bestuur en voor de leden om op den ingeslagen weg voort te gaan. VOORHOUT. Kinderen met lucifers. Eenige kinderen hadden Donderdag avond een vuurtje gemaakt j.n de schuur van J. Th. v. d. P. alhier, waarbij de kleeren van het 5-jarig zoontje van v. d. P. vlamvatten De .kameraadjes gingen naar huis. De kleine jongen, wiens kleer tjes intusschen in volle ylam waren ge raakt, ging naar zijn moeder. De branden de kleeren werden met een emmer water gebluscht, waarna de hulp van Dr. Bots werd ingeroepen, die de ernstige brand wonden, over het geheele h,oofd en bo venlijf verbond. Door het inbrand geraken der kleeren vaii het kind is misschien grooter onheil voorkomen, daar anders waarschijnlijk de schuur en de aangrenzend© woning in de vlammen zouden zijn opgegaan. Hieruit zien we weer hoe gevaarlijk het is lu cifers onder het bereik van kinderen te laten komen. ROELOFARENLSVEEN, 2 Aug. Markt bericht. Snijboonen 130140, Bnijboonen II f 1.Stek 40—30 cent. Prinseb. 190 —205, idem z- draad 215 jWitte Pronk- boonen 35:Ct, p.cfJLO Kilo. Augurken fijn 13.40—10.50, Ai/U»- .740 —400, Raster .4,25 4.30, Grof 230270, Bommen 150180 Stippel 195200, Aardappelen 140190 Drielingen 90 cent per 25 Kilo. SANTPOORT. Een wraakneming. Toen de tuinder öhr. Duin Vrijdagmor gen op zijn tuin kwam, ontwaarde hij met schrik, dat er in zijn boonen en aardappelen op. ontzettende wijze was huisgehouden. Aanstonds bemerkte hjj wie de schuldigen waren. Het hek, dat tusschen zijn tuin en de weide van den veehouder Smit staat, stond namelijk ge heel open en de koeien van laatstge noemde hadden van deze mooie gelegen heid op, bovenvermelde wijze gebruik ge maakt JVaar het touw, waarmede het hek dichtgebonden was, er naast op. den grond lag, denkt men aan een persoon lijke wraakneming. CRICKET. Uitslagen. De uitslagen van Zondag ziin: Haarlem H. C. G. gewonnen door H. C. C. met 2 wickets en 126 runs V. O. C.V. R. A., gewonnen door V R. A. met 13 runs. ForwardRood en Wit II, gewonnen idoor R. W. II met 109 runs. ATHLETIEK. Om den.Prins Hendrik Beker. De Zondag te Den Haag gehouden wed strijden om den Prins Hendrikbetker had tot resultaat dat Blauw-Wit (Amsterdam) met 56 punten, den beker voor een jaar in bezit kreeg. Voor 't nummer 800 M. hardloopen om 't kampioenschap van Nederland, kwam 1 aan A. Paulen in 2 min. 3 sec. De 4 X 400 M. estafette werd gewonnen door V. en L. in 3 min. 462/3 sec. „Haar lem" kwam als tweede aan in 3 min. 4p2l5 sec. (borstl. verschil). Zwemmen. Vrijdagmorgen hebben de kortebaan- zwemmers, de hr. J. G. Korsten en J. v. Silfhout, de 100 M. baan gezwommen voor twee officials van den Ned. Zwem- bond, met het oog op uitzending voor de Olympiade. De maximum tijd over dezen afstand was door den bond gesteld op 1 min. 7 3/5 sec. (volgens onze meening, schrijft het .Algemeen Handelsblad" veel te laag). Tot onze groote voldoening hebben bei die heeren de baan binnen de en-onn zwaar gestelde limiet gezwommen. Kor sten maakte n.l. 1 min. 5 1/5 sec en Silf hout 1 Min. 7 1/5 sec., zoodat beide zwem mers gerechtigd zijn in Antwerpen de Hollandsche kleuren hoog te houden. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 3 Augustus. ,,v. Hoogste Barometerstand 764.1 m.M. Neu- fafarwasser; laagste Barometerstand 749.5 m.M. Haparanda. Verwachting van den avond van 3 Aug. tot den avond van 4 Aug.: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring. Weinig of geen regen. MAATREGELEN VAN ORDE IN BELG IE. Hava6-Reuter meldt uit Brussel, dat de ministerraad beraadslaagd heeft over de te "treffen maatregelen tot handhaving der orde. Allé gouverneurs der provincies woonden de zitting bij. BETOOGING VAN VLAAMSCHE OUD STRIJDERS VERBODEN. BRUSSEL, 2 Aug. De „Soir" meent te Weten dat de bestraffingsmaatregelen, welke zijn getroffen tegenover Maes, den afgevaardigde der Frontpartij, die de overweldiging van de Kamer door de oud-strijders heeft toegejuicht, morgen ia die Kamer zullen worden medegedeeld. Hetzelfde blad zegt, dat burgemeester Max ©en betooging heeft verboden, welke het verbond van Vlaamsche oud-strijders op 15 Augustus had beraamd. DE TOESTAND TE KONINGSBERGEN BERLIJN, 3 Augustus. De staking te Koningsbergen, die nu bijna vier weken duurt, heeft een omvang aangenomen, die voor de geheele provincie een economisch gevaar beteekeat. Er staken thans niet minder dan 25.000 arbeiders. Vooral de transportarbeiders houden onverzettelijk vast aan de voortzetting der staking. Een kleine verbetering in den toestand is in zooverre te eonstateeTen, dat sedert giste ren de tram weer rijdt en de gasfabriek de electrische centrale en de waterleiding weer functioneeren. HET IERSCHE ONTWERP. LONDEN, 2 Aug. In het Lagerhuis heeft Greenwood het wetsontwerp be treffende het herstel van de orde in Ier land formeel ingediend. Het wetsontwerp, dat o.a. in bijzondere rechtbanken voorziet, welke misdadige overtredingen zullen berechten, zal Don derdag en Vrijdag in behandeling komen en in alle stadia worden afgedaan. DE POOLSCH-RUSSISCHE OORLOG, BERLIJN, 2 Aug. De Moskousehe „Prawda" meldt: Het bolsjewieksche noordelijke leger ontving uit Moskou be vel de Oost-Pruisische grens niet te over schrijden. De aan de Pruisische grens bij Lyck aangekomen bolsjewieksche contin genten wenden onmiddellijk naar het zui den gebracht om aan den hoofdaanval van het roode leger op Warschau deel te nemen. Verder meldt het bolsjewieksche blad, dat de groote raad der sovjet de mobili satie der vloot heeft gelast. De golf van Reval en Petersburg werden tot oorlogs gebied verklaard. Een Engelsche en een Fransehe zee- strijdmacht zouden volgens een bericht aan den grooten raad der sovjet onder weg zijn naar de Russische wateren om een aanval te doen. BERLIJN, 2 Aug. Zooals uit Warschau wordt gemeld, weigeren de bolsjewiek sche generaels den opmarsch te staken. Het opperbevel van het roede leger deelde den Poolschen onderhandelaars mede, dat het Russische leger zijn op marsch niet zal staken, voordat de wa penstilstand geteekend is. De Russische generaals verklaren, dat 't begin der onderhandelingen niet het ophouden der vijandelijkheden beteekent en dat slechts het onverwijld aannemen van alle Russische voorwaarden, die he den of morgen zullen worden gepubli ceerd, het roode leger in de stellingen, waar het zieh bevindt, tot staan kan brengen. Verder wordt gemeld, dat het oomman- do van het Poolsche leger een bolsje- wieksch bevel heeft opgevangen, waarin de sovjet-regeering het oprukken der troepen tot 5 Augustus en de beeztting van alle gebieden tot aan de Boeg-San- linie categorisch heeft gelast. Ingeval dit bevel niet wordt nagekomen, zullen de legerleiders aan het Poolsche front ter verantwoording voor de revolutionaire rechtbank gedaagd worden. Volgens een radio-telegram uit Moskou heeft Trotzky in weerwil van de intus schen aangeknoopte wapens tils tandson- derhapdelingen in ziin jongste manifest nog verklaard, dat van vredesonderhan delingen tusschen Polen en Sovjet-Rus land geen sprake kan zijn, zoolang niet het Pool&che grondbezit en de bourgeoi sie vernietigd zijn. .Holen moet als een zelfstandig lid in de familie der Oost-Europeesche republie ken treden. Dood aan de Poolsche bour geoisie, dood aan de tegenrevolutie, dood aan onzen vijand Pilsoedski." Teneinde in het bezit te komen van de laatste goudvoorraden, die zich nog in het bezit van de bevolking bevinden, heeft de sovjet-regeering het houden van een .gouden week" aangekondigd. In deze week znllen alle zich nog in particulier bezit bevindende kleinoodieën en siera den van staatswege in beslag worden ge nomen. WARSCHAU, 2 Aug. Generaal Rozwa- dowski, chef van den Poolschen genera- len staf, heeft aan vertegenwoordigers der pers een uiteenzetting van den mili tairen toestand gegeven. Hij zeide o.a. Wij zijn er in geslaagd den toestand meester te worden. Voortaan zullen wij weerstand kunnen bieden aan den vijan- delijkon druk, die poogt de Boeg-linie te bereiken voor het sluiten van den wapen stilstand, Het is daarom onontbeerlijk den strijd voort te zetten. Wij hebben vol doende zrijdkraehten. Zij moeten worden gemobiliseerd en ten nutte gemaakt. De Heer en Mevrouw VAN DIEIR STAAY-DUYNSTEE be tuigen. hun dank voor ö!e be toonde belangstelling bü de ge boorte va® hun dochter onder vonden. Visites worden bii voorkeur afgewacht a.s. Donderdag tus schen 2 V24% uur, Haarlem, Y erspr o nok weg 43. Een sedert jaren gevestigde Levensverzekering Mii. zoekt in aanraking te komen met een ADJUNCT-INSPECTEUR, ivoor het aanstellen van agenteü en heit afsluiten van verzekerin gen, tegen vast salaris en provi sie. Een inspecteur geeft den eersten tijd leiding. Brieven onder No. 4623, Bur. tmn dit blad. AMSTERDAM, ROTTER DAM, 'e-GKAVENHAGE, ARNHEM, UTRECHT, LEIDEN, MEPPEL BARBIERSBEDIENDE gevraagd bij J. RUIGROK. v. d. WERVE. Korte Jansstraat 4. ANT. J. LUBBERS Timmerman Metselaar Aannemer. H 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 LïJ Elke regei meer f 0.15 L-1 [■j Bij vooruitbetaling. [ÊT, FLINKE HULP dn de huishouding gevraagd tegen 1 Sept. Geen Juffrouw. Waecü buitenshui» en geen kindieren. Br. ond. no. 4306, bur. v. d. blad. Gevraagd NET DAGMEISJE bii C. BOOMS, Resn.pl. 1 b. d. Binnenweg. Heemstede. EEN WINKELJUFFROUW gevraagd bij D. BIJLEVELD, Gr. Houtstraat 104. 8137 EEN NET DAGMEISJE of Werkster gevraagd j® eon klein gezin, zich aan te melden Judith Ley ster sir. 81. bij de Klevecrlaan. 4638 FLINK DAGMEISJE gevraagd. Mevr. LEiMBEOK, Anegiang 40. 4337 Noodhulp-Keukenmeisje Wordt gevraagd, liefst terstond, wegens ziekte der tegenwoordige een Noodhulp-Keukenmeisje, die goed kan koken, in groote om geving. Loon 15 of 16 pei week. Brieven franco of persoon lijke aanmelding bij Mevrouw DEL COURT v. KRIMPEN, Huize-Booswijk, nabij Beverwijk. Gevraagd in een klein gezin m©t huiselijk verkeer een nette R.-K. DIENSTBODE. Adres: Spaarne 93. 4626 Gevraagd een net 463U R.-K. KINDERMEISJE niet ben. 17 iaar. gew. met kin deren om te gaan, v.g.g.v. Zich aan te melden na 7 uur. STAM. Zijlstraat 45 Direct govraagd een R.-K^HUISHOU dster. miadelb. leeftijd, in de® werk mansstand, bij vader en zoon. A. v. 'f HOOI T, Kruisweg 656, Hoofddorp.4618 HULP IN HUISHOUDING. Wij zouden gaarne in kennis komen met deg. Juffrouw, die gen. ia tegen hooug loon en goe- dtabohandeliftg de vrouw des huizes in alles bohulpzaiam te ziin, tegen 1 September. Maison Hilbramds. Bid.weg 81, Bloemen- diaal. In een winkel v. Glas, Porselein en Huishoudelijke art. kan een net MEISJE ALS LEERLINU- WINKEUUFFROUW geplaatst worden. Brieven onder No. 8121. Bur. van dit blad. DAGMEISJE gevraagd te Heemstede, hoog loon. Brieven onder No. 4631, Bureau van dit blad. Te Bloemendaai aan de J. G. Vaart wordt gevraagd een nette R.-K. DIENSTBODE. Loon 250 a 800. Huiselijk verkeer. Brieven onder No. 4630, Bureau 7&n blad. Bii de N.V. D. HOGENBIRK ZOON'g IJzer- en Staalindu strie te Bloemendaai, kan go- plaatst worden EEN JUFFROUW voor correspondentie en admini stratie. Bekwaam typiste. Schriftelijke aanmelding met volledige bijzonderheden betrel- fende bekwaamheid au opleiding Gevraagd een NET MEISJE van 9 tot 12 uur. Adree te ver nemen Bur. van dit b.ad. 4©3 Tegen 15 Aug. gevraagd een NETTE HUISHOUDSTER niet boven de 30 jaar, tegen hoog loon, in gezin va® 3 personen, waar de vrouw den geheel en dag werkzaam is i® de zaak. Brieven onder No. 4632, Bur. v. d. bl. Een net R.-K. Meisje, 22 J, zoekt voor 4 a 5 dagen p. w. VERS 1ELN AAIHülS of Werkhuis. Franco brieven te bezorgen bij H. JANriEN. Cloos- tenwog No. 13, Heemstede. 4628 JONGENS GEVRAAGD om te wieden. Adres: G. W. TWEEHUUiZEN. Ziilweg 74. Overveen. 4618 Gevraagd een nette LOOPJONGEN leeftijd ongev. 15 jaar, goéd kun- nende fietsen, Zijlstraat 28. KANTOORBEDIENDE gevraagd, bekend met de Engel sche taal. bü W. C. ROOZEN Co., Bloemhiollenlhiandel, Over veen. 4925 FLINKE BAKKERSJONGEN gevraagd, Broodfabriek FRAN KEN. L. Margaretnastraat. 8127 PLAATSING GEZOCHT voor een aankomenden Kantoor bediende. 18 jaar oud. Adres: A. VAN WOESIK te Heems- kerk.4619 Oudste Spaarkas, vraagt voor elk der plaatsen: Beverwijk es Uitgeest DEGELIJK ACTIEF AGENT Succes verzekerd. Hulp van een inspecteur. Ruime bijverdienste Brieven onder No. 7671. Bur. van dit blad. KANTOORBEDIENDE. Gevraagd een iiverig en accu. raat werkend Jongmensch, R.-K. met eenige kantoorroutine. Flink salaris. Uitvoerige brieven worden ingewacht onder No 8188, Bur. van dit blad. R. K. weduwe zo ader kinderen ZOEKT BOVEN HUISJE binnen door. bii nette lieden Onverschillig in welke stad. Huurprijs niet boven 16 gvt maand. Br. onder no. 4629 rea® van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 3