r "BINNEN LAND Kerk en Schooi Kunst en Kennis Orde en Arbeid Gemengd Nieuws fi£M£NfiOE BUITEML. BERICHTE*. Sta GULD£I< RaAD. Aan het door Dr. Nederbracht uitge krachte prae-advies, naar aanleiding van het onlangs te 'sJtLage gehouden Midden- «uanaseausres, knoopt de „btaadaaid"' een beschouwing vast, waarin op het groote belang gewezen wordt, dat onze maat- icnappij neeft bij een krachtigen, bloeien- den, zeuelyk hoogstaanden Middenstand. Aan het slot geeft het anti-revolution- naire orgaan de volgende .vermaning: „Er is hier echter plaats voor eenige vrees, als zou ook in den middenstand de aroeiusschuwheid toenemen en. als zou lij het gemis van stoeren arbeid willen goeamakcn aoor een zekere knevelarij van het puoliek, waartoe ook de middenstand de macht verkrijgt door krachtige orga aisatie. Dit kwaad moet goed onder de oogen worden gezien. .Weet ue middenstand in zedelijken en geestelijken zin sterk te blijven, weet hij vlytigen arbeid aan so beren zin te paren, dan zal hij zijn plaats blijven innemen tot moreel en materieel .voordeel yan de maatschappij." EEN RAAR LID DER RECHTERZIJDE. kir. Dr. V an de Laar, die de christelijk- sociale party iu de .Tweede Kamer ver tegenwoordigt, heeft het noodig geachjt, op een openlucht-meeting dier partij te Doetinchem tegen het ministerie uit te pakken. Dat ministerie werkt de revolutie in de hand, zeide hij, volgens een verslag1 der „N. B. Crt." En hij voegde er aan toe, dat de recht eend partyen het meest staan „in het teeken van het behoud'". Als er in ons land minder kerken en minder prediking waren geweest, zou er misschien meer nood gelenigd zijn, be weerde deze christelijke afgevaardigde. Men moet zoo iets maar durven zeggen. Sinds jaar en dag heeft de heer Van de Laar zich deen kennen als een be strijder der Coalitie en van de Rechter- zijde. Vooral het samenwerken met de Ka tholieken was hem een doorn in Eet oog. Dat het Ministerie iiuys hem dus mis haagt, kan ons niet verwonderen. Maar het is wei kras, zegt „Het .Cen trum," een man, die zich christelijk-sociaal noemt en waarschuwt tegen het bolsje wisme, aldus te zien optreden tegen een Kaoinet, dat het revolutionnaire drijven zoo krachtig weerstaat. Mr. Van de Laai' verdient den lof van socialisten en bolsjewiki, die niet minder lei op Kabinet en Rechterzij gebeten zijn en niet minder hevig tegen beiden agitee- ren. De heer Van de Laar is altijd een vreemd mensch geweest; inaar nu blijkt hij toch wel een heel raar lid der Reeh-» terzijde te wezen, DE ONVERBETERLIJKE OUDE HEER. De oude Dr. W. A. Bronsveld blijft toch maar onverbeterlijk in zijn blinded haat tegen het Katholicisme. Hu weer drukt hij in het Augustus Ho van zijn tijdschrift „Stemmen voor .Waar heid en Vrede" zijn lezers op 't hart, toch te bedenken dat „voor elk Protestant een samengaan met de Roamschen onge oorloofd en noodlottig is."' ,Wij bedoelen niet zoo legt hij na der uit dat de iiberalen een kerkelijke partij moeten vormen, maar zij moeten eerbied hebben voor 't geloof, dat een zaak van t geweten is. Wanneer nu de zer dagen de liberalen van onderschei den nuance deuken over aaneensluiting mogen zij 't niet vergeten dat zij niets zullen winnen aan tracht, indien zij niet duidelijk doen uitkomen, dat zij niet al leen stoffelijke economische belangen van ons voik willen behartigen, maar voor ons volk bewaren willen zijn protestant scha vrijheden, en zijn nationale tradi ties. Dan zullen zij een dam vormen te gen het communisme, en tegen de jezuïten die druk bezig zyn met ons land in hun kunstvol web in te spinnen." Het noemen in één adem van het Oom- munisme en de Jezuïten, zooveel ais bond- genooten, kenschetst den verfoeilijken geest van verblind anti-papisme, waar dje bijna, het geheele denkvermogen van Dr. Bronsveld in beslag wordt ge nomen. De Jezuïten hebben het weer gedaan, want in een kunstvol web spinnen ze ons land in schrijft de Utrechtsche do- miné. En terwijl hij alle man en macht in hiet geweer roept tegen de Jezuïten, teekent de „Tijd" aan, bemerkt hij niet dat de Protestantsche kerken leeg loopen, zooala da. H. J. Heynes in hetzelfde nummer van het tijdschrift met feiten illustreert en dat socialisme en communisme een chaos ook in het religieuse leven voor bereiden.'" Zal deze blinde dan nooit ziende .wor den? GIFTEN. 'MfrlfTli Wij ontvingen nog: 1 M.** Voor de weesje van pastoor Grabe te Berlijn van N.H. f 10. Uit dankbaarheid, ter eere van het H. Hart, ter nakoming eener belofte f 6. N.H. f 2.50 en per postwissel, dato 6 Augustus K. te Tholen f 2.50; W. te Haarlem f 2.50; O. J. G. N. te Haarlem f 2.50. i i Voor de weesjes van pastoor Grabe te huvzen M. CL f 3. Binnenlandsch Nieuws. HET CONGRES VAN S0BRIËTAS. SALARISCOMMISSIE BURGERLIJKE RIJKSAMBTENAREN. Zün wij goed ingelicht, zegt het „HMd.", dan ligt het in de bedoeling van de rogee ring, de aalarisoommifisie vioor burgerlijke rijkaambtenarenwelke aanvankelijk 1 Augustus zou worden ontbonden, te hand haven, en d® Centrale commissie voor geor ganiseerd overleg alleen die zaken te deen behandelen, welke niet met de ealarieering verhand houden. De leden van de aalarÏBcom- maasde zyn indertijd door de regeering be noemd. die van de oentrale commissie deels door de rogeering, deels door de vakvereeni- gimgen. De salarisoommissde, die uit 20 leden bestaat, is echter wegens niet-aaavulling reeds lang onvoltallig. UITVOER VAN VROEGE AAiRDj- APPELEN. De Nederlandeche Uitvoermaatscliappjf heeft ter kennis van belanghebbenden ge bracht, dat zij geen consenten meer kan endosseeren voor den uitvoer van vroege aardappelen na 15 Augustus 1920. UITVOER VAN PAARDEN. De uitvoer van paarden naar België is bij beschikking van den Minister van L N. en H. verboden. .WEELDEBELASTING. Door den Minister van Financiën is eeni nieuw wetsontwerp tot heffing eener weel debelasting gezonden aan de verschillen de Kamers van Koophandel, van Arbeid enz. Onder den naam van „Weeldebelasting'' zal worden geheven een belasting van goederen genoemd in een bij deze wet be- hoorende tabel, bij levering hier te lande aan een kooper, door hen die de goede ren hier te lande vervaardigen, bereiden bewerken, telen of verbouwen; bij invoer van zulke goederen wordt die belasting vervangen door het te heffen invoerrecht Met levering aan den kooper wordt leve ring ingevolge iedere andere overeenkomst onder bezwarenden titel dan die van koop. en verkoop gelijk gesteld. Nederland en België DE WIELINGEN-KWESTIE. Uit Brussel wordt aan de "Msb." ge seind, dat men in welingelichte Belgische kringen verklaart, dat er hij de regeering te Brussel niets bekend is van het „Temps"-bericht als zouden Frankrijk eö Engeland deze week vriendschappelijke stappen bij de Nederlandsche regeering gedaan hebben inzake de iWielingen-kwes tie. Verkeer en Posterijen VEREENVOUDIGING VAN SPAAR BANK-ADMINISTRATIE. Met ingang van 8 Augustus is, meldt 'fc „Hbld." een groote verandering ten goede gekomen in de behandeling van spaar bankzaken aan de loketten der postkan toren, welke tot nog tóe zeer omslachtig en tydroovend was. De voornaamste wij zigingen zijn, dat o.a. voor ingenomen spaarbankboekjes voor rentebijsehrijving of vernieuwing geen ontvangbewijs meei wordt afgegeven, tenzij op uitdrukkelijk verlangen van den inlegger. De stam registers tot controleering der handteeke- ning worden afgeschaft en vervangen door een kaartsysteem. Boekjes met spaarbank zegels ter waarde van f 1 kunnen direct tegen geld worden ingewisseld. De in te plakken strookjes voor iedere inlage zul len worden vervangen door een stempel afdruk. Bovendien zijn nog een aantal administratieve hervormingen ingevoerd INVOER VAN DUITfeOHE STEENKOLEN Voor het vervoer van steenkolen, co kes en briketten van Duitschland naai Nederlandsche stations, loopen thans tot nader order gedurende 6 werkdagen pei week, over Zevenaar twee, en over Win terswijk één trein naar Rotterdam, Am sterdam en tussehengelegen stations. Luchtverkeer VLIEGEN TE fcCfiLVENINGEN. Bij gunstig weder zal Zondag 15 dezei te Scheveningen een groote viiegdemen stratie worden gehouden boven de zee, vóór het Kurhaus en boven het Wandel- hoof d. Verschillende vliegmachines zullen af wisselend loopings, luchtgevechten en ver dere vliegdeiuonstoaties uitvoeren. De demonstraties zullen plaats hebben van 11 tot 1 uur en van 3 tot 5 um\ HOOPVOLLE VERWACHTINGEN? Dr. Jan Smit schrijft in ,>Het Missie werk", Augustus 1920, over Japan o.a.: „Thans gaat het Missiewerk veel te langzaam Van de 60 miilioen Japanneezen zijn er slechts 83000 Katholiek; en de jaar lij ksche toename van 3000 Katholie ken moet vooral nnden natuurlijken groei der bevolking worden toegeschre ven. Bskeeringen zijn betrekkelijk weinig in aantal. De voornaamste oorzaak van de langza me ontwikkeling van het Katholicisme in Japan is gebrek aan missiekrachten en middelen. Zou hier geen prachtig mis- sieveld gelegen zyn voor de uit hun ge bieden verdreven Duitsche missionaris sen? Onder den oorlog heeft de Japan- sche regeering Duitsche missionarissen in volle vrijheid laten doorwerken. Het missiewerk, modern opgezet en krachtig doorgevoerd, zooals men van de Duitsche missionarissen kan verwachten (door lagere, middelbare en hoogere scholen een goed verzorgde pers, vereeni- gingen voor de jeugd, conferenties voor de meer ontwikkelden) zal zeker velen, vooral uit de hoogere standen, brengen tot de Kerk van Christus. (Utrechtsch Missie-Comité). D® nieuwe rijksacademie voor beeldende kunsten. Naar de ,Msb." mededeelt, i6 thans door Minister De Visser aan de arohiteoten de heeren Bijvoet en Du inker, wier ontwerp in de prijsvraag voor'n meuw gebouw de1 Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in de Hoofdstad bekroond werd, medege deeld, dat met de voorbereiding voor de zen bouw door hen een aanvang kan worden gemaakt. De gemeente Amsterdam heeft der re geering om niet den grond voor de nieu we academie in het uitbreidingsplan-Zuid aangeboden. Het terrein beslaat een op pervlakte van niet minder dan 20.000 M2 en is gelegen aan den over een breedte van 60 M. geprojecteerd en weg, welke de verbinding vormt met het in het uitbrei dingsplan-Zuid ontworpen nieuwe station. De werkzaamheden voor de nieuwe aca demie zullen waarschijnlijk in de lente van 1921 kunnen worden begonnen. De duur van den bouw wordt geraamd op 4 5 jaar; de kosten zullen ettelijke milli oenen bedragen. Wanneer het nieuwe ge bouw der Rijksacademie voltooid is, zal het oude aan de Stadhouderskade aan de gemeente Amsterdam komen. Een bestem ming hiervoor is nog niet bepaald. EEUWFEEST ALBERDINGK THIJM. De bibliothecaresse der R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Delft. mej. Toos Post, heeft het prijzenswaardig plan ten uitvoer gebracht, om ter gelegenheid van het Eeuwfeest der geboorte van I. A. Al berdingk Thijm 13 Aug. in genoem de Leeszaal een tentoonstelling te organi- seeren. Maandagmiddag werd deze tentoonstel ling in tegenwoordigheid van het bestuur der Leeszaal en vele belangstellenden ge opend en zal daar te bezichtigen blijven iederen dag van 's morgens 10 tot 's mid dags 5 uur en 's-avonds van 7-10 u., tot en mei Vrijdagavond a.s. De tentoonstelling is uiterst interessant en uitstekend geschikt om niet alleen de Ka tholieken. doch ook andersdenkenden wat meer bekend te maken met de pennevruch- ten en kunstuitingen van onzen Roomschen emancipator. Op enkele periodieken na is hier bijna ailes aanwezig, wat Thijm heeft uitgegeven of betrekking od hem heeft. Een der wanden van de toonzaal is stemmig met palmen en groen versierd; in 't midden prijkt een medaillon-portret van Alberdingk Thijm. door de familie te Amsterdam afge staan. Verder treft men nog andere por tretten aan o.a. den schrijver als 5-jarigen knaap, en m een lijst een facsimile en in 4 bijlagen de stamlijsten der Alberdingk Thijms. De bibliothecaresse heeft kans gezien een schat van werken bij elkaar te brengen, alle geschreven door of betrekking hebbende op Alb. Thijm. Vele boeken en bescheiden dankt mej. Post aan de welwillende tusschenkomst van dr. J. F. M. Sterck, die bijzonder in genomen is met het 'streven der Katholieke leeszaal, om de werken van een onzer Koomsclie voormannen in breeder kring bekend te maken. Vooral nu het plan bestaat, om in Sep tember een tentoonstelling en gedachtenis viering voot geheel Nederland te organi- seeren, kan deze expositie als een waardige voorloopster worden beschouwd. Het bestuur der Katholieke Leeszaal ver wacht dan ook met reden een druk bezoek, ook uit andere gemeenten. Een greep uit de vele werken zal duidelijk aantoonen, dat de moeite dan ruimschoots beloond wordt. Aanwezig zijn o.a. de Volksalmanakken voor Ned. Katholieken, later voortgezet in het „Annuarium der Apologetische Vereeni- ging „Petrus Canisius": Moraal en Aes- thetica, het H. Sacrament van Mirakel, de Menschenhater. de H. Linie over de Kom positie is de kunst, de Nederluiische Spel ling; Kunst en Oudheidkundeportretten van Vondel; het Voorgeborcht; een pionier door Poelhekke; critiek vas Busken Huet; bundel gedichten, schetsen en novellen van prof. Alb. Thijm en zijn dochter: de Klok van Delft; Verspreide Verhalen in 3 dee- !en; een Bloemlezing door Maria Viola, enz. Tevens is een lijst aaswezig van alle werken van den schrijver. Nader vernemen wij nog; Nadat Vrijdagochtend a.s. ie acht uur in de kerk van het Amsterdamsche Begijnhof een zielemis zal zijn opgedragen, heeft te elf uur op het graf van Joseph Alberdingk Thijm op het R.K. Kerkhof „De Liefde?', Bilderdijkstraat, de plechtige kranslegging plaats door het uitvoerend comié der Alber dingk Thijm-herdenking. Deze plechtigheid, waarbij alle belangstel lenden en cok de verschillende vereenigingen worden genoodigd. wier geschiedenis met de nagedachtenis van Alberdingk Thijm ver bonden is, zal een streng eenvoudig ka rakter dragen. Bij regenweer kunnen belangstellenden zich in het tegenover hét kerkhof gelegen St. Andreas-palronaat vereenigen. De 100e geboortedag van Jcs. Alberdingk Thijm zal dus in allen eenvoud worden her dacht. De Stedelijke gedachenisviering in he Ste delijk Museum zal denkelijk de volgende maand plaats hebben. STAKING IN DEN FRANSCHEN BAZAR TE AMSTERDAM. Door het be.stuur van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden is de staking geproclameerd bij den Fran schen Bazar te Amsterdam. De reden daarvan is, volgens bovengenoemd be stuur, dat de directie de leden van den Bond ontslaat. TEGEN HARD RIJDEN. Re den Tegen alle 70 reclamezuilen in de sidentie, is een biljet geplakt van volgenden inhoud: Mctojrijdeis, auiorbesttuurdeiy en fietsers N.V,„ w Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris A. 6. MULIE. A Woensdag 11 Augustus 1920 Prjs ven f 5000 3960 f 2000 10044 - - f 1500 623 o. f 3000 1998 8345 ■f 400 13968 f 100 5180 6342 9251 1559Ö f 15646 424' STAATSLOTERIJ. r 200, No. 1469, 15117, 10841, 225C9. f 1GU, No. 4825, 15026, 19124, 20837. PKIJZEN VAN 80. In de vorige lijst stond7160, m. z. 7196 20893, m. z. 20883. Dank zij de eigenaardige Hollandsche vrijheidsbegrippen en lijdelijke gedwee heid der Wetgevende Macht zijt gij u be wust van uwe onbeperkte heerschappij over den publieken weg waar gij tot groo te ergernis van het beschaafde publiek, het schrikbewind kunt blijven uitoefenen. Reden waarom U beleefd en dringend wordt verzocht, machtsmisbruik achter wege te laten, door IJw vaart zoodanig te regelen, dat het publiek niet langer overlaat daarvan ondervinde. Een voorstander van „Kort en snel recht.' BRUILOFSVIEEING UITGESTELD. In de „Gennepeche Courant stond on langs de volgende advertentie; Ondergeteekende geeft bij deze kennis dat zij as. Woensdag, U Aug. den dag hoopt te herdenken, d>i zij voor veertig jaren, met hem, die haar lief en dier baar ia, in het huwelijk trad, doeh we gens het heerschen van mond- en klauw zeer en daarbij den lagen stand der va luta zullen er geen feestelijkheden plaat# vinden. Vrouw Joseph Andriessen, J. Gennep, 6 Ang. 192(1 WAAROM DE WERD beztopoi te zwden met den titei van Hoogvn Oommisearia. Buikloop in het Ruhrgebied. .Volgens mededeelinigen Tan den mediaohen j dienst in bet liiinsch-V>'ea tfa alsche kolenge- bied noemt bet aantal gevallen Tan buik loop onder de mijnwerkers zeer toe. Sedert half Juli zijn 690 gevallen geconstateerd, .waarvan 96 met doodelijken afloop. In die laatste week steee het aantal nieuwe gevallen tot 279. tegen 260 in de vorige week. Ook hierbij waren gevallen met doo delijken afloop. Er zijn krachtige sanitaire maatregelen genomen om oen verdere uit breiding der ziekte te voorkomen. Intus- •ehen blijkt dat de mijnwerkers zelf de pre ventieve maatregelen weinig in acht nemen. De betreffende commissies van den iJReiohswirtscbaftsrat" en van den Rijksdag hebben aan de Ryksregeerijwr voorgesteld, van 15 September 1920 af de overheidsbe moeiing in Duitsciiland inzake de voorzie ning met aardappelen op te neffen. Te Berlij-n wordt offcieel medegedeeld dat werkvrouwen per dag moeten verdienen (achturge werkdag! 9 mark met voiien kost. ©f 15 mark zonder kost, per uur 1,40 mark met kost, 2,15 zonder. Voor wasehvrouwen »yn deze loonen nog iets hooger. Een huis naaister moet met kost verlangen 12 mark per dag. Tram- en treingeld moet natuur lijk vergoed worden, Alle speelelubs in Karlsbad en Mariën- bad zijn in den cacnt van Zaterdag op Zon dag in opdracht van de rogeering gesloten. De politie legde beslag (op bet geld en de ipeeiapparaten en nam den bezoekers de pas poorten af. Gisteren nam het 3e Hedierl. R.-K. Con gres ter bestrijding van het Alcoholisme een aanvang. Het werd geopend door een H. Mis opgedragen door Mgr. Dr. A. Ariëns in de Kathedraal van St. Jan te 'a-Bosch, die bijna geheel gevuld was door congressis ten uit alle oorden des lands. Na de H. Mis begaf men zich naar de groote zaal van he; Casino, waar om kwart voor twaalf de openingsvergadering plaats had. Op het met planten versierde podium had het bestuur van Sobriëtaa plaats genomen, terwijl onder de vele aanwezigen opgemerkt werden, de Hoog Eerw. Heeren Mgr. J. Prinsen, Mgr. A. Mutaaerg. Prof. Mag. V. de Groot O. P. uit Amsterdam. Prof. Rijken, de leden der Tweede Kamer de heeren Engels en Wintermans, verder dr. H. Banning, dr. Brom, mr. P. Loeff, mr. W. van La.nsobot, de inspecteur der drankwet, de heer J. Hermans en het bestuurslid van het R. K. Vakbureau de heer Serrarens. Het Doorluchtig Episcopaat van Neder land werd officieel vertegenwoordigd door den majoor-aalmoezenier Huys; de minis ters van Arbeid en Onderwijs door mr. Truyen en mr. Peerbolt, terwijl mede aan wezig was d© directeur-generaal der volks gezondheid. De drankweer van Stiermarken en België hadden afgevaardigden naar het Congres gezonden. Van de H edexlandsche Drankbestrijdersorganiaaties was de Ned. GeheeIonthiondersvereeniging vertegenwoor digd door prof. van Rees. de Ned. Ver. tot Afschaffing van alcoholische dranken door den heer Sehmiedt. de Ned. Ver. van drank bestrijders onder de onderwijzers door den heer van de Wolde. In lijn openingswoord hette de heer Zoet mulder uit Heerlen al deze autoriteiten har telijk welkom en gaf voorts een overzicht van den toestand der drank weer gedurende den laatsten tijd. &pr. spoorde aan tot vernieuw de actie en hernieuwden stxüd en sprak den wensch uit. dat het congres schitterende resultaten mag opleveren. Daarna werd het woord gevoerd door den secretaris van Sobriëtaa, den ZeerEerw. Heer L. Simons, den heer Van Steen, voor zitter der afdeeiing 's-Bosch en Mr. Peer- bolt als vertegenwoordiging van den Minister. Na de officieele ontvangst ten stadhuize van de bestuursleden van 't Congres, had de eerste algemeene vergadering plaats, waarin de Zeereerw. Zeergel. Heer A. van de Venne, directeur van Rolduc. het onderwerp .Jeugd" inleidde. Spr. wees op de groote be teekenis der alcohol-vrije opvoeding. Tevens is noodig de anti-alcoholische op voeding. welke positief tegen dien drank en de drinkgewoonten ingaat. Daar het huisgezin de eerste en voor naamste leerschool is voor karakter en deugd, is het de taak der ouders hun kin deren in geheelonthouding op te voeden. Wat het kind leerde van vader en moeder is meestal beslissend voor zijn verder leven., ook wat betreft zijn verhouding tot den drank. Het dagelyksck leven biedt tal van gelegenheden om die anti-alcoholische vor ming te verstrekken. Ook de school, die geroepen is om de op voeding te helpen steunen en voort te zet ten, trede in den dienst dier drank weer. De groote invloed van onderwijzers en leeraren op de leerlingen verzekert succes. De onderwijzer kan meer wetenschappelijk het verderf van het alcoholisme aantoonen. Zijn eigen voorbeeld in en buiten de school zal de kinderen gemakkelijk voor de ont houding winnen. Een bijzondere kracht kan uitgaan van hot godsdienstonderwijs. De f godsdienst doet de voorname motieven aan de hand om het alcoholisme te bestrijden, tevens die genademiddelen om dien strijd met opoffering en toewijding te voeren. De godsdienstleeraar gebruike dus zijn invloed, om het Roomscbe kinderhart, zoo toeganke. lijk voor godsdienstige beweegredenen, te winnen voor de drankbestrijding. Ook internaten moet de arankweer tot haar recht komen; daar ligt een groote kracht voor onze beweging, daar moeten de leerlingen worden ingewijd in het drank vraagstuk en aangespoord om tot de organi satie toe te treden. Door het geven van bevattelijke aleohol- aumussen, 't houden van voordrachten, door vertellen, zang, wandeltochten en dergelijke kan leven gehouden worden in de bonden. Alles hangt evenwel af van de geschikte 'eja. waarvoor in de eerste plaats pries ters in aan,merking komen. in het kebt. dat de toekomsti ge tyden hooge cischen „teUen aan de Katholieken Men zorge dus voor een jeugd, die berekend is voor haar taak. (Wordt vervolgd.) DE HEER VAN AALST GEHULDIGD. Van Duitsche zijde is de heer C. J. K. van Aalst te Amsterdam, president der Neder- landsche Handelmaatschappij, gehuldigd wegens zijn arbeid voor het tot stand bren gen van de eredietoYereenkxxmst met Duitschland. Dinsdag werd hem n-li te Amsterdam per soonlijk medegedeeld, naar die „Tel." meldt, dat de Berlijiische juridische faculteit hem die waardigheid yan doctocr in de rechten verleend heef t. - .Prijzen van f 90.fel gen geldj 19 2561 5302 7611 S610 11568 14202 16672 19035 4011607 28 76 96 j 63 37 29 9719257: 7911733 14369 16745 87; 9753 11850 14422 1S907 19316 9818 83 59 45 69 991712094 93 4819411 37 12178 14529 17032 78 39 80 37 39 88 44 12211 89 17104 19502 29 80 19 81 2616 73 83 99 5482 201 2723 90 65 2938 96 323 48 98 34 94 5501 82 3035 78 465 51 82 80 3186 98 627 95 5605 785 3224 T 858 58 18 81 3353 30 938 3435 5721 73 3516 23 1030 57 35 52 84 33 £8 3609 43 92 76 58 1116 3749 5867 35 57 8T 37 69 95 84 3929 5928 1219 56 6031 56 89 93 7709 7849 90 7904 46 8033 10036 50 38 60 10103 2414631 21 80 98 98 82 14765 17206 37 45 59 80 84 95 8185 5 12323 14839 17331 94 13 95 99 41 8247 16 12427 15089 61 89 29 12572 8417442 19609 8303 31 12685 95 90 25 8431 64 12782 15167 17511 64 47 10211 12857 85 29 19705 52 3512908 92 99 30 71 54 271522717612 41 8509 60 85 53 23 43 58 86 88 7217735 72 72 981303315335 43 91 8510314 62 79 5619S65 1323 4011 6200 861510499 97 83 70 19907 1431 33 12 8751 10511 13128 15407 17805 20044 8809 71 45 36 77 61 66 98 13252 48 17941 20103 7610609 7515539 45 67 8957 55 97 67 52 20258 79 5813355 84 67 2te59 82 99 13418 15656 82 20,36 8310727 25 .8518022 20554 9033 73 31 15776 18191 20641 35 10911 50 15814 18225 54 9109 37 95 32 29 58 14 7613503 51 40 96 41 11033 13819 15907 73 20702 42 42 13700 15 18359 18 62 61 21 43 134Ö2 42 923311135 31 1623418520 50 89 11231 66 63 13635 20829 91 51 70 67 57 51 93 6513905 16317 77 20953 37 56 85 1502 67 6315 86 83 40 1624 91 59 36 4113 6486 1703 23 6515 4 91 59 39 4311 6846 47 50 51 1812 4429 72 W) 46 6903 1902 80 7006 76 4515 38 2173 4/75 2218 4843 39 45 43 57 61 68 93 4925 7251 2313 37 57 38 43 89 50 5012 7335 62 14 7409 87 45 13 2457 76 7583 82 5187 7628 2543 5240 c9 43 CO 83 86 90 9365 86 33 34 97 83 99 35 71 187)2 944211337 37 95 21 9J 60 6416410 51 9508 62 14030 49 67 1611445 86 16628 89 17 50 14104 33 90 S9 73 31 41 18824 960411510 56 69 79 80 90 93 Tweede Klasse. Derde Lijst. Trekking van 11 Augustus. f 1000, No. 7121. r 4Ü0, No. 11318. 92 2959 5900 9172 12376 14823 17655 20481 99 3033 6042 9280 12380 14833 17715 20609 175 3061 6084 9325 12518 14918 17725 20701 188 3094 6104 9453 12568 15028 17802 20929 252 3120 6121 9-574 12590 15069 17923 20936 286 3162 6210 9583 12611 15081 17928 20949 291 3185 6216 9581 12614 15109 18044 20962 345 3219 6353 9610 12652 15133 18077 21001 402 3236 6560 9704 12674 15410 18118 21076 466 3296 6589 10056 12708 15459 18140 211:13 482 3310 6616 10077 12718 15521 1822» 21139 486 3348 6656 10078 12732 15526 18257 21155 491 3361 6679 10115 12740 15540 18362 21170 537 3416 6766 10126 12752 15576 18410 21179 567 3449 6807 10143 12763 15579 18602 21186 610 3486 6816 10156 12766 15722 18629 21197 659 3522 6870 10219 12787 15723 1S634 21216 684 3535 6994 10242 12829 15764 18664 21356 722 3631 7023 10304 12880 15800 18702 21378 761 3648 7164 10303 12890 15866 18730 21383 816 3847 7249 10319 12926 15881 18768 21442 839 3896 7295 10509 12932 15882 18782 21480 889 3933 7301 10510 12995 15958 18829 21484 906 3961 7305 10528 13044 16001 18842 21520 963 3977 7374 10631 13225 16011 18879 21655 1012 3989 7395 10742 13228 1614-5 18951 21683 1019 4106 7400 10770 13239 16194 19087 21710 1046 4165 7418 10848 13259 16259 19100 21723 1086 4334 7421 10900 13349 16261 19105 21773 1102 4346 7461 10928 13373 16293 19147 21777 1108 6358 7472 11025 13411 16359 19165 21803 1121 4517 7493 11136 13421 16414 19176 2'^7 1145 4563 7510 11142 13453 16525 19178 21824 1237 4672 7556 11190 13577 16553 19211 21836 1290 4683 7648 11231 136-48 16568 19326 21843 1328 4723 7f,7r' 11312 13740 16578 19364 21882 1377 4742 771:. 11327 13787 16619 19392 21899 1416 4763 7874 11335 13950 16656 19440 21960 1430 4776 7884 11503 14020 16657 19450 21965 1450 4857 7948 11617 14028 16672 19666 21972 1471 4899 7960 11627 14054 16703 19740 210°S 1804 4919 7969 11784 14065 16709 19793 21998 1549 4976 7996 11799 14067 16820 19845 22099 jfton «137 8088 11869 14128 16845 19917 22143 17m 59QO 80« 11875 14257 16906 19965 22188 1742 loO lm 1884 14276 16988 20013 22276 rail 5332 8174 11919 14851 17025 20099 22331 1922 5347 8199 11948 14464 17033 20127 22374 2023 5371 8207 11974 14504 17042 20185 22427 2218 5386 8218 11980 11511 17151 20215 22461 2226 5449 8219 11989 14558 17152 20300 22493 2261 5466 8509 12069 14595 17198 20306 22507 2285 5480 8676 12080 14610 17216 20347 22547 2289 5503 8707 12088 14616 17289 20371 22661 2327 5511 8711 12152 14633 17:186 20397 22763 2348 5539 8741 12254 14645 17400 20423 22833 2544 5579 8743 12267 14652 17413 20444 22838 2582 5606 8813 12282 14682 17446 20445 22871 2601 5677 8895 12286 14732 17520 20449 22885 2&31 5742 8907 12318 14784 17622 20450 22886 2880 5763 9018 12369 14793 17650 20457 22986 2934 6866 9129

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2