Marktnieuws Telegrammen Korte Berichten Landbouw en Visscherij Uit den Omtrek Vergeten? 5 Men schrijft aan de „Msb.": Er is bijna geen enkel openbaar be- Btunr meer dat niet zoekt naar een ver sterking van middelen, zooals leniging van den geldnood wordt genoemd in den ambtelijken stijl. Alle soorten van belasting hebben dan ook een beurt gehad en zijn aanmerke lijk verhoogd. Alle rijks-, provinciale en gemeentelijke tarieven zijn herzien" en zóó herzien, dat het den belastingbetalers geel en groen voor de oogen geworden is. Slechts één soort van contribuanten tot de geldmiddelen der openbare besturen is bevrijd gebleven van zulk een verrassing. En dat is de categorie, die niet tot de gemakkelijinsra declen der burgerij be hoort, namelijk die der boetebetalers. De bedragen der boeten" worden nOg altoos bepaald volgens een tarief, dat niet berekend is op dezen tijd. Dit geldt voor het Rijk, het geldt ook voor provincies en gemeenten, die alle ge bonden zijn aan de desbetreffende bepa lingen der Rijkswetten. Een regeering kan niet aan alles den ken, maar zonder staatscommissie zou wol een van hare ambtenaren kunnen worden belast met de taak Pin een heel eenvoudig wetje te ontwerpen. Dit zou kunnen bestaan uit één artikel: „De bedragen, tot welker betaling we gens boete de rechterlijke macht iemand veroordeelen kan volgens de bestaande wetten, verordeningen en reglementen, worden, ingaande 1 December 1920 ver dubbeld." Voor Staat, provincies en gemeenten zou dit wel een post van eenige beteeke- nis kunnen wezen. En de overtreders van wetten mogen even goed als de belastingbetalers gevae- len, dat de tijden veranderd zijn' In de fabriek van melk- en zuivel producten te Rhenen, hebben dieven zich toegang verschaft, de brandkast open ge hakt en een bedrag van 1500 ont vreemd. De daders zijn onbekend. Te Weerdinge (Dr.) is ingebroken ten huize van den heer Kaigge en uit een lessenaar 5ü00 ontvreemd. Te Middelburg is een 64-jarige man door een wagen overreden, toen hij het onhandelbaar paard wilde doen drinken en het dier er van door ging. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. Nabij Asten (N.-Br.) zijn twee automo bielen tegen elkaar gebotst. Een viel in het Kanaal, terwijl de andere werd ver nield. Een der inzittenden werd gewond. De andere personen kwamen met een nat pak en den schrik vrij. De landbouwer Joh. van Beek, te Herveld (Geld.) is, toen zijn paarden schrikten voor een korenmaai- en bind- machine en op hol sloegen, van zijn wa gen geslingerd «n met verbrijzelden rech tervoet opgenomen. Hjj moest naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd worden. Men schrijft uit Dinxperlo: De ver- schil#ude personen, die voor enkele we ken aan de grens goede zaken maakten, hebben van den inspeeteur der Directe Belastingen en den burgemeester alhier, weer vergunning gekregen om uit te stallen. Verschillende hunner zijn dan ook met uitstallen begonnen, maar het suc ces is bijzonder gering. Er komen bijna geen Duitsehers meer. Uit het militair magazijn te Kaar den werden onlangs een groot aantal paardendekens, leidsels enz. vermist. Eenige dekens zijn bij koetsiers te Bus- sum, die deze gekocht hadden, door de po litie in beslag genomen. Iemand, ver dacht van heling, is thans aangehouden. De politie zet het onderzoek voort. De politie te Gorinchem heeft zeke ren M. v. d. O. nit Heusden gearresteerd, verdacht van een aantal oplichterijen van geld en kleedingstukken in verschillende plaatsen van ons land. Een week had hij zijn intrek in een hotel te Gorkuin geno men en was zonder te betalen met de Noorderzon vertrokken. Op de verschil lende plaatsen waar hij oplichting ge pleegd heeft, zal v. d. O. door de politie getoond worden en daarna wordt hij ter beschikking van de justitie in het huis van bewaring te Dordrecht gesteld. De Haagsche correspondent van de Daily Mail" verneemt dat de ex-keizeria van Duitechland een nieuwen aanval van haar hartkwaal heeft gehad, waardoor haar toestand verzwakt is. Haar zoons, de prinsen Oscar en Eitel Friedrich, aldus meldt hetzelfde blad, bevinden zich te Doorn. De recherche te Utrecht is er in ge slaagd, de drie vermoedelijke daders van de inbraak in het magazijn en het kan toor van den Stichtscben Glashandel aan het Pieterskerkhof aldaar te arresteeren Het zijn drie recidivisten, volgens het «jU. D.", beruchte inbrekers van beroep, namelijk M. U., M. v. N. en H. G v B, die ai meermalen de stad door inbraken en diefstallen onveilig hebben gemaakt. Zij zfjn ter beschikking van de justitie ge steld. KRACHTIGE MAATREGELEN TEGEN MONDp EN klauwzeer. Op de druk bezochte zomervergadering ier Overijseische Landbouw Maatschap pij te Hardenberg, deelde Dr. Molhuizen, secretaris van het Kon. Ned. Landbouw- .CSomité mede, dat tegen den winter de meest intensieve maatregelen tegen mond en klauwzeer», door de regeering zullen Worden genomen. DE MELK VO O RZIENING IN DE GROOTE STEDEN. t °P \et vf! v23 tot 26 Augustus e.k. te Arnhem te houden Landh/uis houd kun dig Congres, zal door den secretaris der Vereeniging van Zuivelfabrikanten, den heer G. J. Blink, de vraag, beantwoord worden: „Op welke wijze kan de melk- voorziening van de groote steden verze kerd worden?" In verband hiermede zullen door den heer BLink de volgende stellingen be handeld worden: 1. Een melkvraagstuk zooals dit wordt opgevat door het ministerie van Land bouw, Nijverheid en Handel, bestaat niet. 2. Elk" kunstmatig ingrijpen ten aan zien van de verdeeling voor binnenlandsch verbruik en voor uitvoer van melk en daaruit bereide producten, of ten aanzien van de prijzen, heeft de strekking op zeer naleelige wijze de melkvoorziiening en zeer gewichtige, daarbij betrokken alge- meene en bijzondere belangen te beïnvloe den. 3. Gemeentelijke melkbedrijven zijn eco-: nomiscli niet aan te bevelen; zij hebben velerlei nadeelen, waaraan de zeer enkele voordeelen niet evenredig zijn, terwijl die voordeelen langs anderen weg zekerder; en beter bereikt kunnen worden. 4. De grootst mogelijke Zekerheid ten! aanzien van eene gezonde melkvoorzio- ning vin onze groote steden wordt bereikt, door de er bij betrokken bedrijven de grootst mogelijke eeconomische vrijheid te laten; ten behoeve van een grondig toezicht op de kwaliteit en zuiverheid van de melk, moeten Rijk en Gemeente samenwerken, om te komen tot betere resultaten dan men tot heden bereikte. De voorzitter' acht zulks yooruitioopcn op 's Raadsbeslissing en wijst op de moei lijkheden met tijdelijk personeel en losse werklieden; de wethouder y. 'Plas ver wacht moeilijkheden bij intrekking yan den kindertoeslag. De. heer Bramson wil tijdelijk personeel en losse werklieden voorschot geven naar tij dsgelang en gepresteerde diensten. De voorzitter acht drie gulden per week genoeg. De heer Bramson neemt dit als amen dement over, waarna het voorstel met al- gemeene stemmen wordt aangenomen. Met ingang van 16 September wordt eervol ontslag verleend aan den onderwij zer H, H. van Gessel en de onderwijzeres mej. D. V. d. Gragt. De voorzitter weigert den heer Bram son inlichtingen te geven inzake de be weerde onregelmatigheden bij de brand stofcommissie, aangezien deze zaak nog in onderzoek is. Op de vragen van den heer Bramson naar aanleiding van 't verdrinken van een knaapje bij de kostelooze baden, deelt de voorzitter mede, dat de badmeester niet was, waar hij wezen moest; reeds bij •vroegere gelegenheid is hij te dezer zake gewaarschuwd; thans is hjj door B. en iW. geschorst. De, heer Bramson zegt, dat de signaal- fluit slecht in orde was en d,e boot lek. Verdere problemen levert de melk- D® voorzitter deelt mede, dat de boot X - rwsin 1 O 17" XXT QO Hof voorziening van de steden in ons niet op. land' VAN HET OORLOG STOONEEL. BERLIJN, 11 Augustus. Het Poolsehe legerberieht ivan 10 Augustus meldt o.a. De bezetting van Mlawa slaat alle aan vallen van den vijand met succes af. Tus- sehen Narew en Boeg hebben zich hardnek kige gevechten ontwikkeld, waarbij, de vijand niettegenstaande zijn bloedige verliezen, er niet in slaagde ons front te doorbreken. Ten westen van Wengrow duurt de strijd voort. Ten oosten en zuiden van Siedlce worden onze afdeelingen verder gereorganiseerdzij bobben geen voeling met oen vijand. Tus- schen Sereth en S try pa plaatselijke gevech ten. die voor onze troepen en de Oekra- jiensch® een gunstig verloop hebben. 3IEEN BETREKKINGEN MET KAMENEF PARIJS, 11 Aug. DeFransche regeering heeft den Franschen handelsvertegenwoor diger te Londen gelast geen betrekkingen aan te knoopen met Kamonef en Krassin. MUNITIEONTPLOFFING. FLORENCE, 11 Aug. Ten gevolge van brand ontplofte een munitieopslagplaats na. bil de stad. Twee personen werden gedood, velen gekwetst; bonderden ruiten werden verbrijzeld. DE VEKEEN1GDE STATEN EN POLEN. WASHINGTON, 11 Aug, President -Wil son beeft een bijeenkomst met de leden van heit kabinet gehouden. Naar wordt gemeld zou deze bijeenkomst van bijzonder gewicht zijn geweest met het oog c-p den toestand in Polen. niet zoo lek was, dat er niet mee geva- rne kon worden, ze is thans in reparatie. De heer Slagveld zegt, d,at de badmees ter meer nut had kunnen bewijzen door zich met een lij n in zee te begeven dan met een boot. Besloten wordt een kasgeldleening nan te gaa.il van f 100.000. Met algemeen© stemmen wordt be noemd tot hoofd van school A. de heer H. .Volger, thans onderwijzer aan school o, i Herbenoemd wordt ais doodgraver de heer F. Koper. Het college van zetters wordt bij stem ming samengesteld uit de heeren H. O. Voet, ,W. Groen en Boddee. Het voorstel tot verpachting van een gedeelte strand wordt aangenomen. De, begroetingen Burgerlijk Armbestuur worden aangehouden; eveneens de sub sidie-aanvragen van dit college. Aangenomen wordt de door ons reeds medegedeelde aanvulling der politiever ordening inzake het berijden der Kerk straat door auto's en motorvoertuigen. Het voorstel inzake afschaffing der schoonheidscommissie, wordt aangehouden Het door ons reeds meegedeelde voor stel tot leggen van een bouwverbod op het plantsoenterrein bij het Ra»dh,uis, wordt aangenomen Op een desbetreffende vraag van den heer Bramson zet de Voorzitter breedvoe rig uiteen, dat de Raad zich nooit ge bonden heeft om geen bouwverbod op dat terrein te leggen. Het ingediende stratenplan wordt aan genomen, Bij de rondvraag blijkt, dat de heer Van der Schinkel niet tevreden is over het werk van den getneentereinigings- diénst, inzonderheid de wegruiming ,van weggeworpen en slingerend papier. De. heer Molenaar dringt aan op meer stipte uitvoering der begrafenis-verorde ning, wat de iinanncieele bepalingen aan gaat. Hij verzoekt maatregelen tegen lan ding van vliegmachines op het verpacht te deel van het strand. Be voorzitter zegt, dat de luchtreederij Hofstee er mee in kennis is gesteld, dat zulks verboden is. De heer Bramson dringt aan op een voorschot van 260 ook aan tijdelijk on derwijzend personeel; hij wenscht, dat B. en W. in deze zaak drang bij den minister zullen uitoefenen. Voorts deelt hij mede, dat in ver schillende der 24 in gebruik genomen gemeente-woningen lekkage bestaat. Hij dringt voorts aan op het stichten van een volksbadhuis; inplaats van den als raadsjid afgetreden heer Collot d'Es- eury wenscht hij den wethouder Van der Plas als voorzitter der commissie van voorbereiding. Hij dringt aan op een waarschuwings bord bij den overgang der tramlijn aan den Koninginneweg. Wenschelijk acht hij, nu de heer v. d. Plas wethouder is ge worden, een nieuwe benoeming yan den voorzitter bij de commissie voor Publieke Werken. Tenslotte laakt hij zeer het in hooge mate ontactisch optreden van bet jonge re politiepersoneel en wijst inzonderheid op het 1.1. Zaterdag voorgevallene. Als geen afdoende verbetering komt, zal hij in 't vervolg stemmen tegen eventueele verhoogingen van salaris by de politie. ZAN'DVÖORT. Bij het baden verdronken. Inzake het jammerlijk verdrinken van den 12-jarigen W. H. Groen, den oudste van het raadslid Jn. Groen, is een officieel on derzoek ingesteld. Dit is niet gunstig uitgevallen voor den badmeester bij de kostelooze baden, waar de knaap, buiten voorkennis zijner ouders, in zee gegaan was. De badmeester verklaarde vijfmaal waar schuwend te hebben gefloten; wat echter tot door geen der nabijziinden is gehoord. Op schorsing de* raadsleden Groen, IKoning, j het oogenblik der ramp. was hij (jg tent Slegers en Zwaan, met 4 tegen 3 stemmen op aanmerkelijken afstand van de ebbende aangenomen. Tegen stemden de beide wet-zee. De boot lag ook tengevolge dier eb houders en de heer Van der Schinkel, 5— vrij hoog op zand; de Poging van den Voor stemden de heeren Bramson, Mo- badmeester om ze vlot te krijgen mislukte, lenaar, v. d. Moeien en Van Helden. Inplaats van zich onmiddellijk zelf te wa- De aanwezige geschorste raadsleden ver-j ter tebegeven. heeft hij den kostbaren tijd laten de vergadering en nemen plaats on- daarmede verloren laten gaan. Over het der de t oehoorders. algemeen schijnt de badmeester den indruk J&ANDVOORT, Gemeenteraad. Aan h et korte verslag van den gemeen-: teraad van Zandvoord, opgenomen in ons blad van gisteren zij nog het volgende toegevoegd. Allereerst was aan de ord,e het voor- stei-schorsing Raadsleden. De heer Molenaar- acht ihjet onderzoek van B. en W. in deze zaak geleid in eenzijdige richting, n.l. in den geest van het rapport van rnr. fTheyse, den rechts kundigen raadgever der tegenpartij, 't Ad vies van mr. Cramer i3 eveneens gebouwd op mededcelingen en argumenten, door mr. Theyse verstrekt en aangevoerd. Wanneer sommige der betrokken raadsleden over een voorstel tot schorsing mochten mede stemmen, zouden zij ongetwijfeld vóór stemmen. De heer Bramson wenscht breeder ge motiveerd praeadvies; wat B. en W. als zoodanig geven, is slechts de meening van twee rechtskundigen; hij wenscht over legging der bescheiden van de N.V. „On derling Belang." De heer Van Helden wenscht eveneens nauwgezetter onderzoek. De voorzitter schetst den gang van za ken, bij het onderzoek gevolgd. Het oor deel van mr. Cramer is een uitvloeisel van het door B. en W. geleverde bewijsma teriaal; ongetwijfeld heeft hij inzage ee- ïad van alles, wat bij noodig vond; hij deelt ml. niet mede, dat men hem gege vens onthouden heeft. Be wethouder Van der jPlas zegt dat men de N. V. „Onderling Belang" niet dwingen kan tot het overleggen van be scheiden. De heer Bramson wenscht Ged. Staten uitspraak te laten doen en stelt daarom voor tot schorsing der jRaadsleden over te gaan. Als de voorzitter hiertegen nog oppo neert, verzoekt de heer Koning „die lui" hun zin te geven en tot stemming over te gaan. De heer Bramson protesteert tegen ge noemde uitdrukking. Bij stemming wordt het voorstel Daarna wordt punt 1 der agenda be handeld,: Ingekomen stukken en mededee- lingen. O.m. was er onder de ingekomen stuk ken een adres der afdeeling Zandvoort van werklieden in Overheidsdienst, om voor- loopige verhooging der weekloonen in af wachting der definitieve herziening. De heer Bramson stelt voor vanaf 1 J,an. 1920 een voorschot aan al het personeel in gemeentedienst te geven yan 3.50 per week. te hebben gekregen, dat hij met een loos alarm te doen had; zoo'n kwajongensstreek moet wel eens meer bii de kostelooze baden zijn uitgehaald. Het lijk van den verdronkene spoelde reeds een half uur later aan. Volgens des kundigen wijst dit er op, dat de knaap niet in een z.g. meri (maalstroom) is ge raakt, daar de drenkeling dan veel verder van ,de kust zou zijn weggevoerd. Schorsing van raadsleden. Dinsdagavond werd in den Zandvoort- schen Raad besloten een viertal raadsleden te schorsen. Dit staat in verband met den aanbouw van school D. Daar de aan nemer failliet was gegaan, werd voor re kening der gemeente met den bouw voort gegaan. Hetë schilderwerk werd gegund aan de N. V. ,,Ons Belang", opgericht door de aannemers hier ter plaatse. Een 4-tal leden van den Raad zijn aannemers en dus ook aangesloten bij bovengenoemde vennootschap. Enkelen hadden zelfs aan- deelen. De schilderspatroons, die ook ge organiseerd ziin, dienden een verzoek in aan den Raad om de 4 leden te schorsen B. en W. stelden voor, niet tot schorsing over te gaan, omdat gebleken was dat de raadsleden hun aandeeien weer verkocht hebben en tevens, dat de N. V. nog geen Koninklijke goedkeuring had verkregen op haar statuten. De bedrijfsleider, de heer E. ten Broeke, heeft dus kan men zeggen de gunning gekregen en de aannemers staan buiten deze kwestie, ook de 4 raads leden-aannemers. HAARLEMMERMEER. Vrijwillige Land storm. 'Dezer dagen werden in hotel „de Landbouw" te Hoofddorp door de bere den leden van'den vrij willigen landstorm de harnachementen weer ingeleverd, wel ke zij hebben gebruikt bij hun optreden op het laatst gehouden coneours-Rippique. Daarna werd een vergadering gehouden met de verschillende prijswinners. De voorzitter Mr. Slob memoreerde met een enkel woord de vorming van de eerste groep der bereden vrijwillige landstcr imers en hun optreden in het openbaar; van verschillende zijden was groote sym pathie met deze poging betoond o.m. door de milde bijdragen, waardoor het bestuur der plaatselijke commissie in de gelegen he id werd gesteld alle deelnemers een aardige herinnering aan te bieden en bo vendien prijzen van f 20, f 15, f .10 en f 7.50. Inde rubriek het beste geheel werden de prijzen behaald door: J. Meijor (me daille van „Vooruit") J. Slootweg, N. H. )Knibbe, A. T. van der Sluijs, D. C Schou ten en II. A. O. van Driel. In de rubriek de beste ruiter: J. Meijer. J. Slootweg, K. O. de Pous en A. T, van der Sluijs. Voor het springnummer werden dria eerste prijzen toegekend aan F. Visbeen (medaille van kolonel Fabius) D. G. Schou ten en Cln\ van ,Wijk Ant. zoon en drie tweede prijzen aan P. .Clement, C. Ros sing en J. Slootweg. Een bijzonder woord van dank werd nog gebracht aan den kapitein Schell en den eersten luitenannt der huzaren Jhr. Bogaert te Haarlem en zijn beide pikeurs van der Blom en van Dijk en den heer Nijhoff voor zijn assistentie bij de uit reiking van harnachementen en kleeren Aan alle deelnemers en helpers werd een keurige foto uitgereikt. Daarna werden nog uitgereikt eenige prijzen aan de beste schutters. In den afgeloopen winter is er een z.g Kringwedstrijd in het schieten gehouden, wie daarbij de beste schutters zijn ge bleken, hebben met elkaar weer gekampt in een districtswèdstrijd. Beschikbaar waren nog enkele prijzen van de algemeene Landstorincommissie en bovendien enkeje prijzen van de plaatse lijke LandStormcomrnissie, doch deze laatsten alleen voor inwoners yan Haar lemmermeer. Uitgereikt werden aan; J. J. van Nieu- wenhuijzen te Halfweg een verguld zil veren regeeringsmedaille en een fraai le deren zakporteieuille; J. Lamers een ver guld zilveren regeeringsmedaille en een gouden medaille van de Boerenleenbank; J. A. van Leeuwen een bronzen regee ringsmedaille en een gouden medaille van Plauriemmermeer; Joh. van der Bleij een gouden medaille van de Roll. Maatschap pij van Landbouw alhier; F. van Reeuwijk Lzn. een verguld zilveren medaille van den heer Zeestraten; J. van der Laan, F. van Dam en H. A. van Leeuwen ieder een zilveren medaille van de Geweste lijke Landstorincommissie en B. Rib een bronzen medaille van kapitein Schell. Dit zijn dus op het ©ogenblik nog de beste schutters van Haarlemmermeer; meegedeeld werd, dat weldra weer op ver schillende plaatsen schietoefeningen zul len worden gehouden en daarna weer een groote wedstrijd om vele fraaie prijzen Besloten werd dat vijf of tien van hen in de volgende week deel zullen nemen aan de schietwedstrijden, weike er te Hoorn worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de schiet- vereeniging aldaar. Laten we hopen, dat zij daar de eer hoog houden van ons vrijwillig Landstorm- corps. BENNEBROEK. Burgerlijke Stand. Overleden: D. van EsGravestein, 56 j. BENNEBROEK. Als verloren bij de po" litie aangegeven. Een taschje met geld; een lantaarn; een gouden armband; een paardendeken; een mantel met zwempak. HILLEGOM. Vrijdag 6 Augustus werd in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Hillegom de jaarvergade ring gehouden van de afd. Hillegom van den Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden. Deze vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer A. J. v. Maris, die weer in Holland is teruggekeerd. In de ontstane vacature, wegens aftreden van den secretaris, die zich niet herkiesbaar stelt, wordt gekozen de heer C.Seysener, die de benoeming aanneemt. De penning meester doet verslag over het afgeloopen boekjaar. Voor zijn accuraat beheer wordt hem dank gebracht. Hierna breedvoerige bespreking over diverse in gekomen stukken. Betreffende een nieuw te ontwerpen contributieregeling zal de afd. aan het daarvoor ingesteld comité het volgende voorstel doen: Regeling voor asp. leden blijft van kracht. Leden betalen aan contributie IK van hun salaris. Voor dames en heeren gelijke regeling. Van gehuwde leden met kinde ren wordt voor elk kind 100 afgetrok ken van het bedrag, waarover contribu tie moest worden geheven. De rondvraag braelrt niets neiabgrijfc» naar voren en J de voorzitter «loot na dankzegging met den Christ, groet. NIEUW-VEN'NEP. Been gebroken. Mej. de Gr., dochtertje van den winkelier A. de Gr. alhier was met haar zusje oer rijwiel naar haar tanie te Korfenaar geweest. Doordat een paar honden aldaar aan het vechten waren en een rijtuig haar achterop, kwam, moest ze onverwacht afstappen. Hier door kwam zij te vallen en onder het rijtuig terecht. Met gebroken been en ernstig ge kneusd werd ze opgenomen en overgebracht naar het St. Elisabeth Gasthuis te Leiden. NIEUW-VENIN'EP. Gisteren stond vermeld dat mej. B. G. Groot voor een examen ge slaagd was. Dit bericht is niet juist. Het moet zijn den heer B. G. Grooi-Nrbbeiink. VELSEN. Burg. Stand. Geboren; z. van G. Visser-Oudshoorn. z. an F. M. ter, VoortBeringen. d. van K. Oldenburg Korf. z. van M. A j ScholtenBaart z. van T. Posch—Eijssen. z van H Duijn—Limburg. z. van G. Doopeweerd Foppen. d. van W. J Ninabervan Luijk. d. van M. FortuinPronk. z. van M. J C DuijvisBoeken oogen z van Chr. StrijkerBrouwer. d. van M. G. MusVeter d. van W VeldmanLeije- naar. d. van K. GoudekettingWijn schenk. Overleden: J. Bakker, 4 jaar. d. van K. Bakker en J. Mars. P. Kramer. 70 jaar, ech'tg. van E. W. Meijer DJ van Rijs wijk, 72 jaar. echtgen. van G. Breed. IJMUIDEN. Voor 't examen L. O. slaagde te Den Haag o.m. de heer G. Le- ves. alhier. NIEUW-VEN'NEP. Geslaagd. Voor 'i examen Hoogduitsche taal L. O. slaagde te Den Haag o.m. de heer J. Postema, alhier. VELSEN. Voor "t examen Hoogduitsche taal L. O. slaagde (e Den Haag o.m mej J. Bos, alhier. IJMUIDEN. Geslaagd. Voor het examen Fransch L. O slaagde o.m. (e 'sGraven- hage mej. S. Veldman, alhier. IJMIUDEN. Het bouwen van 24 dienst woningen ten behoeve van het Siaatsvis- schershavenbedriif te IJmuiden is opgedra gen aan de firma P. Heere en Zn. aldaar voor f 261.300. De raming bedroeg f 204.000. VELSEN. Op 27 Augustus zal door den Rijkswaterstaat worden aanbesteed het wij zigen en verbeteren van de aanlegplaats aan den zuidelijken oever van het Noord zeekanaal, beoosten het stoompontveer en het uitvoeren van bijkomende werkzaamhe den. De raming bedraagt f 12.300. SANTPOORT. De schouw over de Jan Gijzenvaart en de Delft, alsmede over be ken .waterleidingen, heulen en duikers zal plaats hebben op Woensdag 18 Augustus aanstaande. HILLEGOM. Tandarts Spreii. Men schrijft ons: Het zal een verblijdend feit geacht wor den. dat Hillegom thans ziin eigen tandarts heeft. De heer Heiser, die slechts enkele uren voor onze plaats per week disponibel had, heeft thans een opvolger die het aan 't publiek gemakkelijker maakt, tandoperaties te ondergaan. De Hillegomsche doktoren met hun drukke praktijken worden door den tandarts gedeeltelijk verlicht wat het ver zorgen der tanden betreft. Ook vernemen we, dat de heer Spreii in 't naburige Lisse spreekuren zal houden. Zoo gaat Hillegom ook in dit opzicht vooruit. Men zie de adv. in di't nummer. NIEUW-VENNEP .Ernstig ongeval. Men schrijft ons: Mej. G. S. alhier was Zondag met haar vriend op weg naar de voorbrui loft van een dochter van den landbouwer H. te Hazerswoude. zuster van de verongelukte. Naar we vernemen brak onder het rijden een leidsel. De vriend wilde over den rug van het paard heen dit gebroken stuk grijpen, het gevolg was dat het paard schrikte en hij uit het rijtuig viel, waarna beide wielen hem over he hoofd reden. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen en overleed spoedig daarna aan de bekomen kneuzingen. HEEMSTEDE. Door den beer B.. wonen de te Haarlem ia aangfte eedaan van het vermissen van zijn rijwiel. Gebleken is ech ter, dat dat rijwiel niet ontvreemd was, doch bii vergissing door een ander was verwis seld. HEEMSTEDE. Door de politie alhier is aangehouden de minderjarige K. A. H. oe B., wonende te Haarlem, die hier zwo-vonde werd aangetroffen. Hy is aan zijn ouders afgegeven. HEEMSTEDE. Door W. J. H.. wonende te Amsterdam is aangifte gedaan van het vermissen van een blauwen werkkiel nit een gesloten loode van een bouwwerk aan de Craijenesterlaan alhier. HEEMSTEDE. Terug te bekomen bij E. v. Fel, PrinsenJaan 8, een koperen ge wicht. J. Luiten. Raadhuisstraat 57, een zilverbon. PURMEREND, 10 Aug. Aangevoerd 12 stapels kaas; fabriekskaas ƒ78; 41 st. boe renkaas 79; 1 st. middelbare 74; 4 sL Goudsche 77; 1449 kilo boter 3—3.10; 369 vette koeien 1.80—2.26 per kilo; 369 melk- en geldekoeien 450—900; 35 stieren; 31 paarden 200550; 65 vette kalveren 22.30 per kilo; 146 nuchtere kalveren 2570; 174 vette varkens 1-641.84 per kilo; 205 magere varkens 75—110; 176 biggen 48—65; 85 scha pen 5090 308 lammeren 3048: 3 bokken. Handel matig; kipeieren 13.50 —14.50 per 100 stuks; 60 zak appelen; 45 zak peren. BEVERWIJK, H Augustus. R.-K. Coop. Tuindersvereeuiging Kexmemer- land te Beverwijk. Selderie 25 oent; wortelen 716 cent; rabarber 25 cent; per bos; Uien 40—55 cent; postelein 35— 60 cent; per ben; Sla 11.60; andijvie 0.70—1.20; per kist; raspers per 100 pd. 16—20; capucijners per 100 pond f 14— 18; dubbele bocaen 914; 6percieboouen met draad 15—18; zonder draad 18—25; fijne tros 2941; sujjboonen 917, Alles per 100 kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 3