BINNENLAND Orde en Arbeid. Gemengd Nieuws Telegrammen Sport en Spei Stadsnieuws V. „DE NIEUWE GEDACHTE". DE OPHEFFING VAN HET PROCESSIE VERBOD. Binnenlandsch Nieuws. Korte Berichten. HAARLEM—KEVELAAR. 424' STAATSLOTERIJ. N.V. „DE Tl JDGEEST".\ Trekking van 500 nummers ten overstaan] van Notaris fl. 6. MUUE. Woensdag 25 Augustus 1920; Het „Volk" houdt er eeu populair weten schappelijk bijvoegsel op na en in dat bij voegsel schrijft een zekere Kees Meijer, «en naam die óók heel populair klinkt. Die „Volks-Kees" blijkt een man van vinding te wezen. Hij heeft een afkeer van oude gedach ten en daarom pleit hij vol vuur voor eene rereeniging', die den naam draagt van „De Nieuwe Gedachte" en voorloopig drie ifdeelingen telt, in Amsterdam, Den Haag en Botterdam. Kees heeft ze met eenige partijgenooten en geestverwanten opgericht. Natuurlijk moet de man niets van gods dienstoefeningen oP Zondag hebben; dat is z.i. volgens de oude gedachte en ook hee- iemaal niet socialistisch. De kern der „Nieuwe Gedachte" zit hier la, dat Kees Meijer op Zondagmorgen, als de geloovigen in de kerk zijn, sprekers en spreeksters wil laten optreden, om praat jes te houden over kunst, wetenschap, wijsbegeerte, reügieuse en letterkundige vraagstukken, afgewisseld door muziek. Dat zal, als het plannetje lukt, dus een soort roede kerkdienst worden. De „Nieuwe Kees" houdt dan ook al vast beschouwingen over de „religieuse gevoelens", die hem en zijne geestverwan ten bezielen met betrekking tot de „Nieu we Gedachte". Hij is met Troelstra tot de ontdekking gekomen, dat „wil het so cialisme zün werfkraeht en vat op de men. schen behouden en vergrooten" het „een eigen levensbeschouwing zal moeten scheppen", „nieuwe verbindingen" zal moeten zoeken met „cosmische krachten". Uit al dit fraais blijkt opnieuw, dat het Socialisme den Godsdienst uit het hart van het volk wil rukken om daarvoor o.m, in de plaats te stellen, praatjes over kuns1 letterkundige vraagstukken enz:, het ge heel overgoten met een muzikaal sausje. Uit den Bond van Vrij-Liberalen heeft een commissie van advies een rapport sa mengesteld over de an. grondwetsherzie ning. Daarin heeft die commissie ook hare meening gezegd over art. 170, dat onder scheid maakt tusschen openbare gods dienstoefeningen binnen en buiten gebou wen en besloten plaatsen en daardoor bijv. processies in het openbaar verbiedt. Iets waartegen met name Mr. van Schaik in do Tweede Kamer meermalen met klem en uitnemende argumenten opkwam, zoo als onze lezers zich zullen herinneren. De commissie uit bovengenoemd en Bond meent dat men dit onderscheid moet la ten vervallen. Zij schrijft: „De openbare godsdienstoe fening buiten gebouwen en besloten plaatsen, moet, evenals die daar binnen, vrij zijn, behoudens de noodige maatrege len ter verzekering der openbare orde en rust." Verder betoogt zij. dat de tegenoverge stelde bepaling in het tweede lid van bo vengenoemd artikel „getuigt van de vroe ger bestaande, sterke anti-katholieke ge zindheid en ingegeven is door de vrees dat deze processiën de ergernis van anders denkenden zouden opwekken, maar „nu niet ongewijzigd kan worden behouden." Het gevaar, „dat het eene kerkgenoot schap aanstoot neemt aan de openbare godsdienstoefeningen van een ander, is ln den tegenwoordigen tijd zoozeer afge nomen, dat het als verdwenen kan wor den beschouwd." Ook ziet de commissie niet in, „waar om deze optochten meer ergernis zouden verwekken, dan andere manifestaties van politieken en socialen aard, waaraan geen grondwettelijke belemmeringen in den weg zijn gelegd." Hier wordt dus van liberale zijde rond uit de onrechtmatigheid van het proces sie-verbod ingezien en erkend. De vrij-liberale „Nieuwe Crt." is het eens met het advies der commissie en spreekt als haar oordeel uit; „dat verbod moet ieder, die voor anderer geestelijke vrijheid het respect heeft, dat hij voor ei gen vrijheid opeiseht, een doorn in het oog zijn, het is een vorm van betoogen minstens even eerbiedwaardig dan welke andere ook." RIJKSPERSONEEL. Op uitnoodiging van het Dagelijksch bestuur der Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's-Rijks dienst, werd een conferentie gehouden, waartoe waren uit- genoodigd; de Centrale van Hoogere Rijksambtenaren, de Roomsch-Katholieke Centrale van Burgerlijk overheidsperso neel, de Nederlandsche Federatieve Bond van Personeel in Openbaren dienst, het Permanent Comité uit de bij het Christe lijk Nationaal Vakverbond aangesloten organisaties van Overheidspersoneel en het Comité van Samenwerkende Postale Organisaties. Heit doel dezer conferentie was om met elkander te bespreken de wenschelijkheid van samenwerking voor de te voeren ac tie ter verkrijging van spoedige algeheele salarisherziening voor het Rijkspersoneel en in afwachting daarvan een extra maand salaris met een minimum van 200 gulden. Met uitzondering van het Permanent Comité nit de bij het Christelijk Nationaal Vakverbond aangesloten organisaties van Overheidspersoneel, waren al de genoem de Centrale organisaties vertegenwoor digd of betuigden instemming. Een comité werd gevormd, dat 30 dezer opnieuw samenkomt om definitief te wor- 'den geconstitueerd. Vertegenwoordigd waren 40.000 Rijksambtenaren. SAMENVOEGING VAN ZAANSCHE GEMEENTEN. Op uitnoodiging van B. en W. van Zaan dam werd daar eenieren tiid geleden een con ferentie gehouden, van. de dagelijkach© be sturen der verschillend© .gemeenten uit do Zaanstreek, inzake samenvoeging van Zaan- sche gemeenten. Besloten werd de betrokken gemeente raden over deze plannen uitspraak te laten doen. De gemeenteraad van West zaan Heeft zich tegen samenvoeging met Zaansch© gemeen ten verklaard. In den gemeenteraad van Oostzaian kwa men ook de Zaansche plannen aan de orde De Voorzitter, burgemeester Teer zeide, dat B. en W. samenvoeging van gemeenten ook van Zaansche gemeenten, van veel be lang achten, met het oog op verschillende sociale maatregelen. Op de Conferentie had den zij echter den indruk gekregen, d'at men in de Zaanstreek meer gevoelde voor samen, voeging van de industrie-gemeenten Zaan-i dam, Koo.g a/d. Zaan, Zaandijk. Wiormer- veer en Krommenie, en op de plattelandsge meente Oostzaan minder gesteld was. In verband hiermede stelden zii voor, aan B. en W. van Zaandam te berichten, dat de gemeenteraad van Oostzaan samenvoeging met Zaansche gemeenten niet gewonseht acht. Met algemeene stemmen werd aldus be sloten. DR. ARIENSVEREENIGING. Het Bestuur der Dr. Ariërus vereen iging tot bevordering van het herstel van Ka tholieke alcoholisten, heeft een commissie, ingesteld, die het zal voorlichten omtrent de volgende vragen: „Is een R.-K. Sanatorium voor alcoho listen nocdig? Zoo ja, hoe moet dit wor den ingericht?" Tot leden van deze commissie zijn be noemd: de ZeerEerw. Heer L. Simonie, di recteur van het Centraal Bureau van So- briëtas te Den Bosch, de Wel eer w. Paters Ildefonsus, Capucijn te Helmond, voorzit ter van het R.-K. Consultatiebureau voor alcoholisten aldaar en B. Meyer C. S. C., oud-directeur van het St. Gerlachus sana torium te Heer; alsmede de heeren dr. F. B. Banning te Nijmegen en Th. v. d. Won de, paedagogisch leider van het Consulta tiebureau voor Alcoholisten te Amster dam. DE CRISIS IN DE BOUWVAKKEN. De datum, waarop de uitsluiting in de bouwvakken gedeeltelijk opgeheven zal worden (voor den Fed. Bond van Bouw vakarbeiders blijft zij gehandhaafd) is op het oogenblik onbekend. De R.-K. Pa troons willen de werken reeds heden open stellen. Nu zijn de antwoorden bij den Raad van Patroonsvereenigingen nog niet ingeko men. Van patroonszijde kon men ons dan ook nog niet mededeelen, op welken dag de uitsluiting als opgeheven beschouwd wordt. Als datum wordt ook 30 Augustus genoemd, tenzij de patroons plaatselijk overeen kunnen komen, een vroegeren datum vast te stellen. NAAR HET EINDE. In de Dinsdagavond gehouden spoed vergadering van de afdeeling Apeldoorn van den Ned. Aannemersbond is met al gemeene stemmen besloten, de uitsluiting a.s. Maandag 30 Augustus op te heffen. Alle gezellen worden weder aangenomen op de voorwaarden zooals die in Mei van kracht waren. EEN SCHRIJVEN VAN DE LANDELIJ KE FEDERATIE VAN BOUWVAKAR BEIDERS. Uit Amsterdam wordt gemeld: Het hoofdbestuur van de Landelijke Fe deratie ,van Bouwvakarbeiders heeft den volgenden brief gezonden aan den Cen- tralen. R,a,ad voor d;e bouwvakken in Ne derland en den R, K. Bond van Bouw- patroons. „Wjj namen goede nota van den inhoud van uw schrijven, dato 21 Augustus 1.1., waarin u laat uitkomen, dat ons inzicht, neergelegd in een schrijven van 16 Au gustus 1.1., als zou er bij uw besturen „een ernstige absentie van goeden twil" dienen te worden geconstateerd, „om door middel .van bespreking tot oplossing yan het conflict in het bouwbedrijf te gera ken," absoluut onjuist is, wijl dit „wordt gelogenstraft door het feit, dat thans ook met .de moderne groepen juist door be sprekingen .overeenstemming is bereikt." Ei' is dus ook met de moderne groepen „overeenstemming" .bereikt. Welke be- teekenis dient er te worden gehecht aan het woord „ook"? Aangezien ons hoofdbestuur geen uit noodiging gewerd tot bijwoning van de op Donderdag 19 Augustus 1.1. gehouden conferentie, .was het ons dus niet moge lijk nota te nemen van de bereikte over eenstemming, dewelke verkregen heet door middel van bespreking. Heeft ,die bespreking inderdaad een op lossing .van het comiict -gebracht, een oplossing dan, die voor partijen bevre digend is? Uwe. besturen zuilen ons ten zeerste verplichten ais ze ons hoofdbestuur met den inhoud der verkregen overeenstem- ming in kennis wilden stellen." ADVIES TOT OPHEFFING. De Centrale Raad voor de Bouwvakken in Nederland zond aan haar leden een telegram van den volgenden inhoud: „Centrale Raad adviseert uitsluiting voor leden van moderne en neutrale werk nemersorganisaties op te heffen, zoodat vanaf heden maatregelen worden getrof fen om de werklieden aan den arbeid te laten gaan. Leden van Syndicalistische vereenigin gen blijven dus uitgesloten. Nauwkeu rige herlezing van ons schrijven yan 20 Aug. aanbevolen." Theoretisch komt dit advies hierop neer, dat reeds vandaag de arbeid kan hervat worden, practisch gesproken, zul len ,de werkzaamheden echter niet dade lijk bij alle patroons begonnen kunnen worden. Dit hangt ook van plaatselijke omstandigheden af. In elk geval iwordt verwacht .een hervatting van Hét [werk vóór. Maandag 30 Augustus, Uitgesloten! .blijven dus nog de syndi calistische. organisaties. De Federatieve Bond ,van bouwvakarbeiders Je it ip. het geheele land 14,000 leden. Daarvan mei den zich bij; de laatste jiitkeering 3627 om steun aan. Hiervan waren ongeveer 1000 yéór de,1 uitsluiting in staking of werkloos, zoodat er ruim 2500 witgesio- 5tenen blijven. In Amsterdam telt tie Fe deratie ,4400 leden,; waarvan er ongeveer 1700 niet werken, In hoeverre de arbeid; die zo,o lang heeft stilgelegen thans, op. regelmatige wijze voortgezet kan worden, nu er nog uitgestotenen zijn,; vzal de toekomst jmoe ten toeren, i fj i ROYAAL BEHEER. Te Vlachtwedde (Gron.) wordt een ma rechaussee-kazerne gebouwd, waarvan de kosten ongeveer 1 ton bedragen. Inmid dels wordt door het persbureau V. D. de aandacht gevestigd op het feit, dat de thans nog in gebruik zijnde kazerne, die niet meer aan de eischen voldoet, doeh met 15.000 a 20.000 in goeden staat zou kunnen worden gebracht, door den eigenaar aan het Rijk is aangeboden. BRAND IN EEN MOTORBOOT. Toen do heer. J. W. Korendijk, in de Diergaarelaan te Rotterdam woonachtig', Dinsdagmiddag met een motorboot door den tunnel onder de Gr. Markt aldaar voer, raakte de aanzetter van den mo tor in brand. Tevergeefs trachtte hij zelf den brand te blusscken, zoodat, toen hij met het bootje eindelijk den Steiger be reikte, de vlammen van alle zijden uit den motor sloegen. Spuitgasten hebben met een slang op de waterleiding het vuur gebluseht. De heer Korendijk heeft vrij ernstige brandwonden in het gelaat en in den hals gekregen en is door manschappen van het reserve-brandspuithuis, op hef Groo- te Kerkplein voorloopig verbonden, Tijdens het rangeeren op het spoor wegemplacement te Zaandam heeft Maan dag de rangeerder L. W. Lingbeek, die op de machine van den rangeerenden trein stond, een ernstig ongeluk gekregen, aan welker gevolgen hii bij aankomst in de po likliniek is overleden. Of de verongelukte door de machine is gegrepen of hiervan afgevallen is. zal het onderzoek nog moeten uitmaken. Lingbeek was 25 jaar, gehuwd en vader van een kind. Te Parijs is de Nederlander W. Deutschman tót vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens oplichting van drie banken aldaar. Hii had zich voorgedaan als vextegenwoordiger van een bank te Brussel en te Amsterdam en aldus bij ver- schilldene banken 276.000 fr. geind. De veroordeelde moet 140.000 fr. terugbetalen aan de civiele partii. Hbld. In verband met het heerschen van de veepest in België, is een detachement poli- tie-troepen onder commando van den eer sten luitenant Suylep naar de Zuidergrens vertrokken. Te Smilde (Dr.) is het 6-jarig doch tertje van den heer T. Borrel in de Drent- sche Hoofdvaart geraakt en verdronken. Van den rijksveldwachter De Vries te Olterterp heeft men bii nacht 10 korven bijen in het water geworpen, die verloren gingen. Op Schiermonnikoog is de stroovoor- raad der cartonfabriek De Toekomst ver brand. De geheele voorraad, 214 millioen kilogram verbrandde. Het stroo is vcreekerd voor 130.000 gulden. DE ONDERHANDELINGEN TE MINSK. LONDEN, 25 Aug. De „Manchester Guar dian" meldt uit Minsk d.d. 23 Aug., dat Let Poolsche antwoord op de Russische vredesvoorwaarden neerkomt op oen vol komen verwerping ervan. Slechts een dei- vijftien voorwaarden wordt aanvaard, n.,. de demobilisatie en dan. alleen als Rusland eveneens demobiliseert. De diplomatieke medewerker van de „Evening Standard" meldt, dat de Sovjet- regeering niet onherroepelijk getrouwd is aan het plan inzake een Poolsche burger lijke militie, gelijk dit is belichaamd in d© vredesvoorwaarden, welke de strekking hebben Polen te polsen. Hij voegt er aan toe, dat er sterke redenen zijn om aan te nemen, dat de vredesbesprekingen binnen kort naar Warschau zullen worden over gebracht. EEN RUSSISCH TEGEN-OFFENSIEF? BERLIJN. De Oost-Duitsclie bladen melden, dat de Polen over de Duitsehe grens zijn gekomen en een aantal Russen, die de grens hadden overschreden, ont wapenden. Het aantal over de grens geko men Russen bedraagt thans 24000. Volgens berichten uit Markgrabowa be reiden de Russen achter de Njernen een groot nieuw tegenoffensief voor. Er wor den geweldige troepenmassa's gesigna leerd. GENERAAL WEYGAND NAAR PARIJS TERUG. BERLIJN, 25 Aug. De Fransche gene raal Weygand is gisteravond, naar uit Warschau wordt gemeld, met een gedeel te van zijn staf van Warschau naar Parijs teruggekeerd. Groote men&cheumenigtën brachten hem en zijn officieren storm achtige ovaties. Het stadsbestuur van Warschau benoemde hem tot eere-burger. DE OLYMPISCHE SPELEN. De Zwemwedstrijden. De resultaten zijn: Schoonspriugen. Finale: 1. A. Voll- man, Zweden, 7 punten; 2. N. Skoglund, Zweden, 8 punten; 3. J. Jansson, Zweden, 16 punten; 4. E. Adlerz, Zweden, 19 punten. 100 M. borstzwemmen voor dames. FinaleL Bleybtrey, Amerika in 1 min. 13 3/5 sec. 400 M. schoolslag, Finale; 1. Malmroth Zweden, 6 min. 31 4/5 sec.; 2. ïïenning, Zweden; 3. Aaltoonen,.Finland. 1500 M. snelzwemmen, vrije slag. Fi male. 1. Norman Ross, Amerika, in 22 min 23 1/5 sec.; 2. G. Vernot, Canada, in 22 min. 36 2/5 see.; 8. F, Beatirepaire, Australië, 23 min. 4 sec. Waterpolo. HollandSlowakije. In de-samenstelling van ons nationaal team is eene kleine wijziging gekomen. Hooigendijk heeft namelijk de doelverdedi- gersplaats ingenomen, terwijl P, v. d. Vel len de plaats van. Plantinga inneemt, welke laatste in den wedstrijd tegen Bel gië een kleine verwonding boven het tin keroog opliep. De heide andere Holland- sche polo-spelers spelen dus nu hun eerste partij. De Slowaken probeeren het dade lijk na den aanvang met een ver schot vanuit het midden, het levert echter niets op. Met de eerste kans voor Holland wordt de bal corner geslagen. G. Bohlan- der plaatst bij K. Meyer, deze speelt terug naar Bohlander en Holland leidt., 10. Kort daarop tracht de Slowaaksche voor hoede het nog eens met een ver schot, het gaat echter naast. Het leder komt dan bij V. Silfhout, deze geeft over aan Boh- lander, die vrij ligt en het tweede doel punt is gemaakt. 20. Geleidelijk ver grooten de onzen de leiding tot 50, dan wordt een der Tsjecho-Slowaken het wa ter uitgezonden en V. Silfhout, die den bal van Cortlever krijgt, weet even voor rust den stand op 60 te brengen. Bij den aanvang van het tweede gedeel te zien wij Kratz geducht aan het werk; hij weet dan ook te doelpunten, na een ra ce met den doelwachter. 70. Bohlander maakt daarna het 8ste doelpunt in dezen wedstrijd, 80. Een der Slovaken verlaat het water wegens vermoeidheid en Hof land laat daartegenover Silfhout uitval len, De Slovaken kunnen echter niet tot het Hotiandsche doel naderen; integendeel brengen de onzen den stand nog op 90 door v. d. Velden. Dan moet Bohlander het water uit en met 5 tegen 6 man wordt voortgespeeld. Ondanks dit feit weet- K. Meyer het dubbele cijfer van 100 te be reiken. Het is dan tijd en de eer is door onze tegenpartij niet gered kunnen wor den. Onze nationale ploeg was uitstekend op dreef, over alle linies werd goed ge speeld. De Slovaken zijn tegengevallen. „Tel." Schermen. De schermwedstrijden werden voortgezet met equipe sabel. De resultaten zijn. Denemarken—Italië 3—13, DenemarkenBelgië 79, 1 A HollandEngeland 124. BelgiëAmerika 115. i Denemarken—Engeland 12—4. Holland—Italië 4—12. FrankrijkEngeland 106. Boksen. Uitslagen finales: Laagste gewicht: Degenaro. Amerika, slaat Petersen. Denemarken; 3e prijs Cuth- bortsen, Engeland. Extra licht-gewicht: Walker. Zuid-Afri- ka, slaat Graham. Canada; 3e prijs Mac- kensie, Engeland. Licht-gewicht: Fritch, Frankrijk, slaat Gachet, Frankrijk; 3e priis Garziena, Ita lië. Zwaar licht-gewicht: Mosberg. Amerika, slaat Johansen, Denemarken; 3e prijs New- tno. Canada. Licht midden-gewicht: Schneider, Cana da. slaat Ierland. Engeland: 3e prijs Kol berg, Amerika. Midden-gewicht; Mallin, Engeland, slaat Prudhomme, Canada; 3e prijs Herxovits, Canada. Zwaar midden-gewicht: Gragan, Ameri ka. slaat Sorsdal, Noorwegen; 3e nr. Frank Engeland. Zwaar-gewicht: Rawson, Engeland, sl. Petersen, Denemarken, door knock out; 3e prijs Elsiere, Frankrijk. Roeien. De loting voor de roeiwedstrijden heeft uitgemaakt dat de Hollandsche acht Vrij dagmiddag 6 uur roeit tegen Frankrijk. De winnaar hiervan roeit Zaterdag om 5.45 tegen den winnaar van AmerikaBelgië. De finale heeft plaats Zondag om 5 uur. In het nummer dubbel-Scull roeit Neder land Vrijdag om 4.30 tegen Brazilië en Amerika, terwijl Zondag om 4.30 de finale van dit nummer gehouden wordt. In het Skiff-nummer viel de loting aldus uit: Vrijdag 2.25 Holland tegen Italië en België, Zaterdag 3.15 roeit de winner van deee Heat tegen den winnaar in de Heat Engeland—Tsjecho-Slowakiie en Zwitser land, terwijl Zondag om 3,30 de finale van dit nummer zal plaats hebben. Tel. AGENDA 27 AUGUSTUS Sociëteit „Sint Bavo" 8 uur Re derijkers. m Groote Kerk 8 uur A. G. ,Wer- theim en Evert Cornell's. Kerkeoncerte Kinderhuissingel 8 uur Circus Carl Hagenbeek. Museum van Kunstnijverheid 10o .uur Zomert entoomste lling. Brongebouw 109 uur n.m. Bijen teelt-tentoonstelling. Spaarbank „Sint Rosa" 71/28$ uur Patronaatsgebouw Nassaulaan 50. Bisschoppelijk Museum Geopend el- ken .werkdag. VOOR PASTOOR GRABE. N N f B-50' Van V. R. 2-50. DJ9 UITSLUITING IN DE iBOU/VV- VAKKEN. De uitsluiting in de bouwvakken wordt, wat Haarlem en omgeving betreft, met ingang van morgenochtend opgeheven. De Federatie van bouwvakarbeiders valt buiten deze opheffing. Men ve/zoekt ons mede te deelen, dat van de Duit-sche consul te Arnhem be richt is ontvangen, dat zich alsnog pel grims kunnen opgeven. Zij die van deze gelegenheid nog g_ bruik wensclien te maken, doen dit di rect aan de bekende adressen. Derde Klasse. Derde Lust, r) Trekking ran 26 Augustus. f 1500, No. 3390, 9166. f 1000, No. 20199. f 400, No. 14384, 17426. f 200, No. 8466, 11006. f 100, No. 1180, 6926, 7269, 22070. t PRIJZEN TAN 45. 48 2580 6145 1 62 2771 6149 66 2859 5208 112 2907 5254 141 2939 5256 207 2958 5288 213 2982 5289 248 3022 5312 285 3041 5323 296 3049 6338 310 3106 6367 370 3140 5403 432 3144 5410 505 3149 5.525 532 3181 6658 656 3196 5673 $82 3221 5761 699 3286 5782 707 3345 5851 771 3350 5896 814 3398 6954 860 3415 6993 866 3419 6010 885 3443 6040 929 3452 6046 943 3453 6094 949 3514 6188 952 3608 6190 1008 3673 6267 1094 3677 6305 1129 8743 6352 1152 3787 6419 8058 11422 14870 16993 20053! 8131 11477 14994 17137 20059: 8151 11502 15018 17190 20087, 8318 11507 15092 17283 20117 i 8339 11567 15132 17366 20278 8423 11683 15158 17515 20291' 8482 11724 15180 17601 20313 8483 11870 15205 17606 20386 8579 11965 15318 17670 20441 8580 11996 15346 17677 20487i 8602 12218 15405 17707 20491 8693 12327 15436 17750 20506 8765 12367 15472 17886 20550 8823 12395 15491 17944 20632 8827 12420 15534 17980 206Ö3 8871 12443 15572 17994 20679 8966 12461 15652 18057 20680 9328 12477 15669 18149 20691 9331 12497 15686 18202 20793 9340 12593 15713 18300 20816 9433 12898 15715 18341 20830 9438 12952 15720 18359 20875 9443 13018 15769 18376 2n884 9446 13110 15808 18386 20917 9520 13126 15814 18432 21064 9568 13194 15842 18450 21096 9749 13206 15848 18565 21102 9752 13209 15873 18580 21123 9773 13241 15889 18596 21126 9842 13283 15903 18678 21158 9934 13361 15941 18709 21223 9963 13400 16053 18718 21314 1173 3792 6427 10032 13477 16134 18822 21342 1303 3822 6445 10128 13500 16136 18850 21457 1378 3843 6603 10134 13515 16154 18921 21483 1385 4002 6604 10163 13522 10204 18927 21525 1429 4061 6629 10177 13530 16221 18948 21622 1433 4113 6646 10185 13623 16222 18961 21644 1464 4192 6732 10256 13629 16300 19023 21764 1465 4204 6761 10272 13656 16355 19110 21790 1571 4313 6794 10291 13677 16361 19135 22007 1696 4344 6808 10420 13761 16366 19149 22033 1702 4347 6843 10476 13912 16377 19190 22037 1771 4399 6900 10556 14046 16425 19210 22062 1784 4429 6904 10649 14048 16468 19314 22098 1905 4449 7047 10659 14110 16476 19335 22153 1910 4490 7078 10671 14141 16477 19424 22170 1924 4529 7166 10881 14159 16573 19448 22190 1954 4583 7201 10984 14294 16590 19504 22250 1979 4693 7254 11061 14303 16601 19542 22342 1990 4774 7320 11137 14432 16633 19586 22376 2024 4794 7339 11166 14479 16687 19611 22488 2050 4803 7426 11182 14513 16714 19645 22501 2104 4838 7433 11201 14578 16753 19668 22553 2202 4848 7482 11212 14623 16761 19675 22562 2219 4933 7673 11225 14624 16787 19690 22637! 2252 4958 7708 11334 14631 16805 19725 22877! 2341 5021 7788 11339 14669 16814 19952 22914 2367 6024 7813 11386 14703 16876 19963 22913 2428 5036 7896 11406 14741 16878 20029 22924 2483 6141 7971 11407 14762 16976 20049 22960 2489 In de vorige lijst stond: 4029, 4030, 4060,. 4084, moeten zijn: 4129. 4130, 4160. 4184; 8415, m. a, 8414; 19223, m. a. 19222. Prijs van f 5000 6418 f 1500 2281 f 1000 17044 f 4C0 7011 f 200 290 f 100 5193 8898 9229 11000 12219 12470 14053' 17857 18623 Prijzen van f 90.(eigen geld) 9 2180 4565 6767 8732 11256 13447 16260 18443 48 2220 4733 81 7611320 13514 16319 66 78 2475 70 86 8833 70 24 20 85 177 84 73 6801 895311408 45 38 18613 95 88 4835 6917 93 15 48 16403 42 356 96 42 27 90C011507 49 718773 70 2504 67 35 45 2513680 36 79 445 27 76 55 9211611 96 66 99 49 40 89 81 9159 161381016698 18803 536 49 97 7014 9205 50 35 16809 13 41 2629 4904 47 9304 79 46 52 81 83 52 5030 78 23 92 541691219023 603 69 99 7104 9466 11794 87 43 74 53 2709 5136 51 831186213949 84 19165 714 38 69 7207 9527 11917 14C22 17034 19383 31 85 77 14 39 4014121 17132 92 35 2959 5264 23 9708 68 22 6819418 43 3068 70 62 3612031 7617249 52 54 3109 87 81 37 3914213 88 63 851 30 90 7335 47 42 61 91 19520 1119 3216 5364 44 90 641435417329 46 45 34 78 7408 9850 69 58 32 43 87 3320 5405 51 51 7514407 33 57 95 3412 17 7539 991212234 35 45 79 1209 24 22 4810010 39 75 53 82 31 29 76 96 43123681463917419 19627 89 34 5613 7631 51 70 47 3619756 90 59 29 871010012401 60 4019810 1310 85 55 7747 59 291471917574 59 30 3508 5774 48 87 51 14859 17611 19935 64 27 5839 7827 10212 55 98 37 66 87 82 43 53 381254515093 52 97 1428 95 51 7910 72 9715105 87 20054 45 3664 5992 64 10300 12646 26 17732 71 48 3722 6027 8127 45 65 4717833 93 50 25 64 35 6212788 15507 73 20112 72 48 75 921045512S35 31 17900 13 74 50 82 8300 58 74 85 85 32 1510 3900 87 28 76 12910 15744 18009 52 72 8 92 26 8813011 4918102 71 1610 4030 6113 4210544 46 56 74 80 19 58 6286 52 74 73 7518210 20305 47 76 6302 7010628 13113 77 21 51 48 87 96 80 42 2515828 57 77 1705 4263 6430 8437 79 39 31 88 20421 23 64 43 41 10705 59 76 91 26 35 71 72 93 14 13209 8318307 39 1838 4341 83 8533 22 35 15925 8 20516 51 60 6520 3910809 81 32 29 19 81 80 57 4610995 9316044 45 45 2001 4438 63 48 1 (003 13316 16129 18410 20666 30 4538 80 9311136 65 45 13 20744 55 4629 85 8622 70 67 46 23 78 95 50 6631 872911221 13403 16225 32 20844 Koninginnedag. Hieronder laten wii nog eens het feest- programma voor den a«s. Koninginnedag, zooals dat thans definitief is vastgesteld, volgen 8,309 uur: Carillon-bespeling. 9 uurAubade op de Groote Markt met hegeleiding van Haarlem's Muziekkorps. 1012 uur: Kinderspelen in. den Herteiv- kamp. Van de groote Markt wordt door de kin deren met .jHaxrnonie-Grecendo" voorop naar den Hertenkamp gemarcheerd. 12V2 uur: Kerkconoert. 35 uur: Middiagfeesi in het Bionge- bouw, muziek, zang, specialiteiten. 7,308 uur: Muzikale wandeling van het Kennemerplein af naar het Brongeibouw. Voorop „Harmonie-Crescendo". 8—2 uur: Avondfeest in het Brongebouw, Muziek. Zang, Specialiteiten. Bioscoop, Ballet. Verlichting, Vuurwerk en Bal. Tiet vuurwerk wordt om 10 uur afgesto ken. Na dien tijd gepn kaarten meer ver krijgbaar. Als het weer medewerkt. belooft bet ©en prachtige feestdag te worden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2