m 49 98 ct. ct. Het beste voedsel voor Orde en Arbeid, Kerk en School» Gemengd Nieuw Telegrammen Sport en Spel Ofticïeele Mededeelingen van deir Diocesaan Haariemschen Voetbalbond D. H. V. B, GEDUKEAOE 8 HAGEN SPECIAE.B RECLAME AANBIEDING in DASSEN en STRIKJES. öinnenlanclsch iNieuws. delingen. 2 READ - VIJF PERSONEN VERDRONKEN. Korte berichten. Afdeeling Haarlem en Omstr. De voorloopigé statuten zullen in die aan gesloten bonden worden besproken, zoo-" dat op het eerste congres tot definitieve stichting van een christelijke interna tionale in het grafisch bedrijf kan wor den overgegaan. Duitschland. Oostenrijk, Zwitserland, Holland, België en Tejecho- Slowakije zullen zich op het a.s. congres doen vertegenwoordigen, terwijl ook Frankrijk is verzocht een vertegenwoordi ger te zenden. Met „Makkers ten laatste male!" eer den de zware ijzerstukken „verwerkt,'* en toen de gedelegeerden goed moe waren, fcwam een soldaten-orkest hun met mooie arbeidsliederen te hulp. Zoo werd doorgewerkt tot men door en door vermoeid was. Als treffende bijzonderheid wordt nog verhaald, dat de heeren allemaal behoorlijk zwart werden en dat zij zich na het werk in het fabrieksbad gingen reinigen. De bedrijfsleiders zeiden aan de gedele geerden (en dezen aten het blijkbaar voor zoete koek op), dat ze veel arbeid hadden geleverd in die paar uren werk. Met den kreet: Leve de communistische Zaterdag! en de Internationale zingend, verlieten de gedelegeerden de fabrieken om naar hun hotel te gaan, waar brood en thee hun wachtte. Het treffende verhaal wordt besloten met dit woord van diepen zin: Zóó wordt in Kus'and de opbouw door vrjj willigen arbeid volbracht. Echte onnOozele. comeaianten toch, die comamnisreu DE NIEUWE ARBEIDSWET Voor spoedige aanbieding aan den Hoo- tteu Kaad vaij Areid zullen het eerst gereed lijn de ontwerpen eener landiouwarbeidswet en eene scheeps-arheidswet. In de laatste wet zal de stuwadoorswet ge wijzigd werden verwerkt en voorts zal zij bevatten regelingen voor alle transport te va ter, n.l. de zeevaart en de binnenvaart en misschien ook de visscherij. GIFTEN. Wij ontvingen nog voor pastoor Gra- ben, ter eere van den H. Antonius 2.50. DE NIEUWE ARBEIDSWET EN DE METAALNIJ ERHE11). In hrt overgangsbesfuit inzake de nieuwe Arbeidswet zullen ook bepalingen worden opgenomen betreffende de machine-fabrieken corsjrucue-werkpiaatseA. fabrieken van spcorweg-materieel, scheepstimmerwerven, stoomketeimakerijen, ijzergieterijen en stand- serijen. De directeur-generaal van den arbeid heeit hieromtrent een brief aan de vijf vak- cemraien gericht. Voor deze bedrüven zal gedurende een overgangstijd van twee jaar gelüen een 48-urige werkweek, te weten een werkaag van 81/9 uur, met den vrijen Za terdagmiddag. üe Ilooge Kaad van Arbeid was er tegen dat voor de metaal-inaiuetrie een overgangs termijn zou worden vastgesteld. Minister Aalbcrse echter heeft, naar men aan het Vo.k 1r1cedee.de. besloten van het advies van den ticcgen Raad af te wiiken. De minister is hiertoe overgegaan in verband met de moeilijke positie der Nederlandsche metaal nijverheid wegens de buiienlanGSche concur rentie. Zij lijdt zeer onder de mededinging, speciaal van de Be.gische en de Duitsche in dustrie als gevolg van de lage valuta. Op het gebied aer metaal-industrie levert Belgie thans zijn productie twintig percent goed- kooper dan Nederland. Duitsche offertes wa ren dertig percent lager dan Hollandsclie. Het gevoig hiervan is. dat de vervaardiging van tai van in ons land benoodigde metaal werken aan het buitenland wordt opgedra gen, terwijl de concurrentie tusschen de Ne derlandsche industrie cenerziids en de Duit sche en Belgische metaal-industrieen ander zijds op het gebied van den Nederiandschen uitvoer nog slechter voor de eerste uitvalt. Het advies van den Hcogen Raad van Arbeid was gebaseerd op een concept-advies van een sub-commissie van den Hoogen Raad, welk conc-advies in Mei en Juni was opgemaakt, en met name nadien ging zich de buitenianosche concurrentie zwaar gevoe len. o.a. hieruit biijkende. dat tal van bestel lingen in ons land ten aanzien van scheeps bouw en constructiewerken aan Duitschland en ten aanzien van gietwerk ook aan Belgie worden gedaan. Het doet ons genoegen, dat aan het ver zoek uitgedrukt in het indertijd door de R.K. Werkgeversver. in de Metaalnijverheid gezonden acres, gevolg is gegeven. KATMO LUtEfeNDAG IN HET BISr DOM HAARLEM. Naar aanleiding van de ontvangst van het programma-boek van den 8sten diocesa- nen Katholiekendag, vestigen wij er nog maals de aandacht op dat de Katholieken dag zal gehouden worden te Leiden op Dins dag 14 Sept. a.s. A. H. TH. HERMENS. t In den ouderdom van 46 jaar is na een- smartelijk lijden te Amsterdam overleden de heer Anicon Hendrik lheocoor Hermens. De overledene, die bij de jongste door H. M. de Koningin toegekende onderschei dingen benoemd werd tót ridder van de Oranje-Nassau-orde, een vreugde, welke waarschijn.ijk tot den ongelukkigen lijder op zijn ziekbed niet meer is doorgedron gen, bekleedde de tweede voorzittersplaats in d afd. Amsterdam der R. K. Midden- standsvereeniging was verder bestuurslid van de Hanzeborg mij. te 's Bcsch en eere- vcorzitter van de afdeeling Roermond der R.K Middens'tandsvereenigimg. Jarenlang was hij ook secretaris van den Ned. Midden standsbond. De neutrale vereeniging keerde hij echter voor omstreeks twee jaren om principieele redenen den rug toe om daarna zijn groote werkkracht en helder inzicht in middenstandsaangelegenheden ten dienste te stellen der Katholieke organisatie, waar hij buitengewoon werd gewaardeerd. DE HERVATTING der ONDERHAN Naar uit Brussel aan de „Msb." geseind wordt, zullen binnenkort van Belgische zijde pogingen worden gedaan, om de Neder- landsch-Belgische onderhandelingen te her vatten. De afgetreden minister van buitenland- sche zaken Hijmans had in ziia laatste on- 'derhoud met ziin collega's een uiteenzetting gegeven over hetgeen hij van plan was in zake de Nederlandsch-Belgische kwestie. De minister had besloten, dat het onder zoek betreffende deze kwestie onmiddellijk zou hervat worden. Minister-president Delacroix, die ,,buiten- landsche zaken'' ad interim behandelt, zal de kwestie in den terstond na zijn terugkeer uit Parijs te houden ministerraad voorleg gen. -• SaaaL ï«a. GRAAN i"EtlflANDEl v oiuoa i wam DE RIJP EEN ONDERZEEBOOT NAAR INDIë De onderzeeboot K 3 is Zaterdagmiddag 12.45 uit Vlissingen naar Indië vertrokken. Bij het vertrek waren tegenwoordig de vice- acaniraal Bleisvvijk Ris. een vertegenwoordi ger van het departement van marine en van de landmacht, de commandant va& het wachtschip, de burgemeester en een talrijk publiek. Met muziek en zang en luide hoe ra's werd de duikboot uitgeleide gedaan. HET TtfANhSi'TU-VERVOER VAN GOEDEREN. Om aan den handel tegemoet te komen en de Nederlandsche havenstations in staat te steilen met de Duitsche te blijven concur- reeren, zal dezer dagen een speciaal ver- minded tarief ter goedkeuring aan de re geering worden aangeboden voor het tran sitovervoer van goederen van allerlei aard, ossteiad voor et afkomstig van transpor ten overzee. Dit speciaal gereduceerde ta rief, ontworpen mede in verband met de op heffing van de recinstreeksciie Duitsch-Ne- dexianasche goederentarieven en de interna tionale locale goereren- en "veetarieven van de Nederlandse1 te spoorwegen, zal, naar de ,,N. R. Ct." meldt. 1 October worden inge voerd en gelden van. resp. naar de Neder landsche havensiations Rotterdam. Amster dam, Viissingen, Heek van Holland, Mid delburg en Dordrecht naar, resp. van. de Nederlandsche grenspunten Broek Heurne, Coeybrden, Nieuwesciians. Enschede. Gennep Groesbeèk, Kerkexade, Kcliuc, Oidenzaal, Simpeiveld, Vlodrop Venio. Zevenaar en Winterswijk. UIT DE TEXTIEL-INDUSTKIE. Naar wij vernemen, is de dreigende sta king onder de arbeiders der sajetfabrie- ken te Veenendaal, vcorLcopig door ver dere toezeggingen van de fabrikanten voorkomen. CHRISTELIJKE METAALBEWERKERS INTERN ATION ALE. Aan een door ons ontvangen schrijven van bet Hoofdbestuur van den Ned. It. K. Me ta albevv erker sbond ontkenen wij het volgende: In de maand Augustus hau te Essen (Duitschland) een bijeenkomst plaats van afgevaardigden van den R. K. Metaalbe werkers bond in Nederland en de Christ. Metaaibewerkersbonden ,n Nederland, Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland teneinde een kartelverdrag te stichten en tevens besprekingen te houden ever een in ternationaal verbond van C'hr. Metaaibe werkersbonden. Deze besprekingen hadden een g-unstig. gevolg. Een internationale overeenkomst werd getroffen, waarbij o.m. het voigende is 'be paald: De leden worden bij verandering van hun woonplaats naar het gebied van een aange sloten organisatie zonder betaling van en treegeld aangenomen, wanneer zij zich 'bij hun vroegere organisatie heben laten af schrijven en hun bijdragen ten volle be taald hebben. De termijn tusschcn afschrijving en aan melding mag voor het behoud der rechten de vier weken met overschrijden. De leden van de aangesloten organisa ties heben aanspraak op de ondersteuning van den bond,waarin zij overkomen op voorwaarde dat zij minstens 26 weken lid ziin geweest van den hond. waaruit zij over gekomen zijn en hun contributie betaald hebben. Bii intreding worden de ontbreken de zegels betaald aan de organisatie waarbij men óverkomt. Bij stakingen en loonbewëgingen ver plichten Hch de bonden waar zulks noodig en gewensebt is hun leden van de plaats der staking verwijderd te houden en van den strijd in het vakblad mededeeii'Jg te doen. Deze overeenkomst treedt op 1 Septem ber 1020 in werking, is voor een jaar gel dig en wordt, zoo 3 maanden te voren geen opzegging plaats vindt, telkens voor een jaar verlengd. Verwacht wordt dat de Belgische organi satie zich ook zal aansluiten, terwijl voor- loopig nog met Frankrijk en Italië bespre kingen tot aansluiting zullen worden ge houden. Ook over het organisatorisch verband zijn de lijnen uitgestippeld. De bedoeling is om tot stand te brongen een Internationaal verbond, waarin o.m. opgenomen een internationaal vertrouwens- mannenstelsel, het uitwisselen op bireede schaal, door middel van het Internationaal Secretariaat, van gegevens op organisato risch en maatschappelijk terrein, het zoo veel mogelijk bevorderen der uniformiteit in werkwijze, de organisatie van de jeugd, het uitgeven van een vakblad, het samenstellen van vragenlijsten, het op gezette tijden ver gaderen enz. O-Keel, om den-voorzitter, St. Gallen, Zwitserland, (Centr.-Verband); J. Hofman, secretaris,Amsterdam, (Ned. Christ. Grafische Bond); A. Hornbaeh, tweede secretaris Keulen, (Duitseh Centr. Verband); Chr. J. v. d. Dries, Penningm., Utrecht, (Ned, R. K. Graf. Bond) Dit voorloopige bestuur zal voorberei dende maatregelen treffen tot 't beleggen van een congres in dien aanvang vagf 1921. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, heoft eene nieuwe parochie opgericht te Schermerhorn (Noord-Holland* Dekenaat Purmerend), onder den titel va,n O. L. Vrouw Geboorte en benoemd tot pastoor dezer parochie, den "WelEerw, Heer G. van Niekerk, kapelaan te Hoorn. SUIKERFRAUDE. Te Delft werd eenige maanden geleden de penningmeester van de Delf tee he In- kocpeonibinatie van neringdoenden ont slagen. Bij de afrekening was slechte een bedrag, groot f 2400 aan contanten aan wezig, de rest, die men nog van hem te vorderen had, vergoedde hij in suiker. Thans is uitgekomen dat deze suiker trog betaald moet worden aan het Centraal Suikerkantcor. De verduistering loopt over een bedrag van ongeveer f 5000 en de betrokkene is gearresteerd. DE DIEFSTAL VAN f 33.000. Van de personen, die Zaterdag op het p-olitie-bureau in de Warmoesstraat te Amsterdam gehoord werden in verhand met de berooving van den banklooper in het verdachte huis in de St. Olofspoort, zijn er vier in verzekerde bewaring ge houden, t.w. twee vrouwen en twee man nen. Zij worden verdacht van medeplich tigheid aan den diefstal. Van de f 33.000 is nog niets terecht. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur had op den IJsel nabij Kortenoord een droe vig ongeluk plaats, hetwelk aan 5 perso nen het leven kostte. Het sehip „Liquen- da", groot 58 ton, geladen met pannen, sloeg door een rukwind om. Be vrouw van den schipper benevens zijn drie kinderen, die in de kajuit waren, verdronken hierbij jammerlijk. Dok de knecht, welke over hoor sloeg, verdronk. Alleen de schipper D. Pols genaamd, werd gered. Omtrent dit noodlottig ongeval, worden navolgende bijzonderheden nog nader ver nomen De schipper, Dirk P.tls gcheeten, ge huwd met Dirkje Goudriaan, wonende te Ouderkerk en vader van drie kinderen, had een vracht dakpannen van Woerden naai' Tuindorp. Bij Kortenoord tegen over de' steenbakkerij van den heer Myn- iiel'f maakt de IJsel een bocht en zijn op dien hoek geregeld rukwinden te ver wachten. De schipper, dl jaar, ds vrouw 26 jaar en drie kinderen van 31/2, 2 en 1 jaar benevens een knecht, Benus Mid delkoop, oud 21 jaar, wonende te Krim pen a.d. IJsel, bevonden zich op het schip. Het Schip htad een laadvermogen van 58 ton en was niet verzekerd. Terwijl het omsloeg klom de vader op zijde yan het schip; de vrouw en de kinderen be vonden zich ia de kajuit en konden deze, terwijl het sehip zinkende was, niet meer veriaten en vonden den dood. Naar men zegt, sprong de knecht over boord en tpachtte zwemmende den kant te berei ken. .Waarschijnlijk dcor kramp is deze verdronken. Thans is men bezig het schip te lich ten, wat met het' oog op de zware vracht geen gemakkelijke taak is. De dijken aan weerszijden ,v,an den IJsel zien zwart van de menschen. Met het oog op de verdere scheepvaart ju den IJsei is men reeds met het lichten begonnen. In een hotel in de Kal verstraat te Amsterdam, is ten nadeele van een logeer gast een bedrag van 1435 uit zijn porte feuille ontvreemd. De 5-jarige A. Raymaekers te Roo sendaal is Vrijdagmiddag door een kar overreden en gedood. Door inbrekers is in het hotel v. d. Burg te ApMjooru, in den nacht van 3 op 4 dezer etm som van f 1700 ontvreemd, Zaterdagavond half tien is het trui- denpakhuis der firma Salomons en Mar cus, gelegen tusschen de Oesterstraat en de jGelkingestraat te Groningen, geheel uitgebrand. Aan een in aanbouw zijnde nieuwe fabriek aan het Merwedekanaai te Utrecht, ie een werkman die arbeid ver richtte op een steiger, daarvan at'gevaLeu. De man greep zich in zijn val vast aan een eiectrischeia draad, waar stroom op stond, tengevolge waarvan hij op slag ge dood w€rd. In de jongste Raadsvergadering te Doesburg heeft het raadslid van Aalderen voorgesteld zijn medelid Hartemiuk te schor sen, omdat deze. terwijl hii raadslid was, tegen vergoeding de aanslagbiljetten in den Hoofdelijken Omsiag had bezorgd. In de bakkerij van de firma Sanders aan de Maarten van Rossumstraat te Am- hem ontstond een hevige brand, waardoor de bakkerij geheel werd vernield. De bewo ners konden zich nog redden. Te Glane (O.) is een vrouw gearres teerd. verdacht van poging tot vergiftiging van haar twee kinderen. Daar verschillende ingezetenen van Apeldoorn door de hooge prijzen aldaar er toe overgingen hun schoeisel in de omlig gende plaatsen te laten repareeren. hebben eenige schoenmakerspatroons eene centrale werkplaats in het leven geroepen om tegen meer beho'orlijke prijzen te kunnen reparee ren. 1 September is deze modem ingerichte schoenmakerij geopend. De 57-jarige metselaar H. G. Mom, uit Oosierbeek. .(Geld.) was werkzaam nabij de sajetfabriek yan Leeuw en's .Wolindustrie, te Veenendaal, toen een zijner mouwen door een buiten de fabriek uitstekende as werd gegrepen. De man werd eenige malen rond geslingerd en zeer ernstig verwond, zoodat voor zijn leven wordt gevreesd. Per auto werd hii naar het Diaeonessenhuis te Arn hem ova-gebracht. Hij is gehuwd en vader. .Tusschen Gastricum en Heilo is Za terdagnamiddag de gehuwde Fz. bij het oversteken yan de Holl. Spoor onder een trein gekomen en gedood. DE M KJNWERK ERSSTAKING IN ENGELAND. LONDEN, 4 September. De „Sunday Ti mes" publiceert een interview met den mijnwerkersleider Smillie, waarin deze zijn bereidwilligheid uitdrukt bemiddeling te aanvaarden door een onpartijdig li chaam, volgens het principe dat de loonen in evenredige verhouding staan tot de werkelijke stijging van de kosten van het levensonderhoud en dat de vermindering der kosten van het levensonderhoud bij voorkeur moet worden tot stand gebracht ioor een vermindering van den steenkool prijs. Sir Robert Home begroette Smillie's verklaring met voldoening en sprak de hoop uit, dat zij tot een schikking zou leiden. STAKINGSONLUSTEN IN ITALIË. TRIEST, 5 September. Te Triest is een algemeene staking uitgebroken. Er had den botsingen plaats tusschen de stakers en de troepen-afdeelingen. BERLIJN, 5 Sept. Uit Lugano wordt bericht: Sinds gisteren zijn op enkele uitzonderingen na, alle ijzer- en staal-, locomotief en wagenfabrieken, auto- en machinefabrieken en wapenfabrieken in g'oh eel Italië door de arbeiders bezet en worden de bedrijven door deze in wer king gehouden. In enkele fabrieken te Mi laan zijA de arbeiders militair georgani seerd en gewapend. Deze bedrijven zijn door draadversperringen omgeven. De an archistische elementen eischen alle in- dustrieele bedrijven, de mijnen en andere eigendommen op, benevens do verdeeling van land en grond. De georganiseerde landarbeiders hebben zich solidair ver klaard met de metaalarbeiders. Een lan ger voortduren van den tegenwoordigen toestand lijkt onmogelijk en ernstige on lusten zijn ieder oogenblik te verwach ten. DE REVOLUTIE IN IERLAND. LONDEN, 5 Sept. Gewapende Sinn Fei- ners hebben een aanval gedaan op de te lefooncentrale te Cork. De draadlooze en telefonische installaties werden onbruik baar gemaakt. Ongeveer 1000 Sinn-Feiners bebben bet gerechtsgebouw en de politierkazeme te Mount-Mellich in brand gestoken. DE BRUSSELSCHE CONFERENTIE. BERLIJN, 4 Sept. Naar de „Deutsche Tageszeitung" uit Brussel verneemt, js thans definitief vastgesteld, dat de in ternationale finaneieele conferentie ge houden zal worden van 24 Sept. tot 8 Oct. Er zullen 33 naties vertegenwoordigd zijn en ieder zal 3 vertegenwoordigers heb. ben. De besprekingen zullen plaats heb ben in het gebouw van de Kamer van Afgevaardigden te Brussel. De centrale mogendheden hebben de uitnoodiging aangenomen. VOETBAL. De uitslagen van Zondag zijn: SpanjeNederland 3—1 Om den Zilveren bal (le ronde.) Rotterdam: H. B. S.A. D. O. 1—3 ConcordiaQuick II 11 (Concordia wint bij loting) S. V. V.-V. U. C. 0-2 V. O. C.—R. F. C. 3-D Sparta—C. V. V. 1-0 D. F. C.Feyenoord 2—4 Serie wedstrijden, Stormvogels. IJniuiden: BloemendaalV. S. V. 10 E. D. O. IIGermaan 41 Gastricum—E. D. O. Hl 31 Vriendschappelijk. Hengelo: Tubantia—De Spartaan 07 IJmuiden: Stormvogels't Gooi 02 Haarlem: E. C. H.Haarlem 32 Utrecht: HerculesZ. A. C,, 04 Enschedé: Enschedé—Ajax 1—2 NEDERLAND-SPAN JE. Voor dezen wedstrijd had ons elftal een kleine wijziging ondergaan, doordat en kele boeren, welke zich niet aan de trai ning hadden gehouden, werden uitgelaten. Het elftal zag er nu als volgt uit: Mc. Neill Denis Verweij Boesohart Kuypers Steeman v. Rappard, v. Dort, Groosjohan, v. Heij den, E. Bulder. Het was een wedstrijd, waarin Spanje beslist sterker was. Met rust was de stand reeds 20. Na rust wist Spanje de score tot 30 op te voeren. Groosjohan redde de eer van ons nationaal elftal. R. C. H.Haarlem. 32. Om over drie worden de elftallen door scheidsrechter Vrng-ht, binnen de kalklij- nen geroepen. Haarlem telt verschillende invallers. Als een vier-jarige R. C. H.-klenter voo1 Haarlem heeft afgetrapt, gaan de rood- brpeken ,diree± pp dd R, O, H.-yest© af, Competitie, De mededeeling, welke clubs ia de very, schillende c omp etiti e a f d e&lingen zullen uitkomen, is geplaatst in de N. H. Crt, van Woensdag j.l. Wij verwijzen dus daarnaar. Vergaderingen. A.s. Zaterdag om 6 uur, in het Patro- naatsgebouw Si,ut Bavo, Leidsehevaart. Les in de theorie van het voetbalspel, voor de leden van „Geel-Wit" en „S d. S Gezien den uitslag der gespeelde wad- strijden hebben de besturen d'er clubs on derling afgesproken, dat aan „Het Wes ten I" en „Zwaluwen I" het reèht toe komt, te spelen bij die officieele, opening van het ,,R.-K. Sportpark voor Haarlem", Terreiuregeling. A.s. Zondag. Kleine terrein 24 uur: Geel Zwart IIIS. d. S. I; 46 uur oefe nen Zwaluwen I. Groote terrein: 24 uur: Westen III Geel Wit I; 46 uur Westen IIZwalu wen II. Scheidsrechters gevraagd. Adres O. A, P. Dammers, KI. Houtstraat 41rood. doch de corner die hiervan het resultaat is, levert niets op. Haarlem is aanvallend. Houtkooper. lost een schitterend] schot, dat tegen de lat afspringt en dan gaat R, C. H. tot den aanval over, waarbp direct blijkt, dat de nieuwe roodbroek Baay 'n goed, kalm speler is, waarvan Haarlem nog veel pleizier kan hebben. Voor rust weet E. C. H. éénmaal te doel punten en is zoo sportief om een penalty opzettelijk naast te trappen. Na rust maakt Haarlem door Brakel gelijk, doch R.C.H. herneemt de leiding en weet zelfs een 31 voorsprong te krijgen. Brakel maakt er intussohen weer 3—2 van, waarmede het einde aanbreekt. KORFBAL. Advendo-comb.—K. D. V. I. 4—4. Advendo verschijnt met hiet volgende XH-tal. Dames M. en T. van Pelleeom, G. Borgerding, L. Citroen, L. Smit en J. Eloenson; heeren P. Looijen, Th. Ramaker Th. v. Beaumont* H. v. d. Berg, P. de Bie en T. Eekhout. Een vrij slappe combinatie dus. Hef begin is voor Adivendo, want al spoedig weet mej. Borgerding op eenigs- zins gelukkige wijze haar club de leiding te bezorgen. De zwart-witte verdediging geeft geens kans, zoodat de Haarlemmers voortdurend in actie zijn. Ramaker weet dan ook met een handig schot te doelen, 2—0. K. D. V. I komt nu geducht opzetten, terwijl de Advendo-aanval de gemakke lijkste kansen mist. Het middenvak speelt voortdurend door, doch is de bal eenmaal in den aanval, dan is 't mis. De zwart witte Verdediging kan het op den duur dan ook niet. 'bolwerken. Wanneer Rama kers even z'n heer loslaat is het 21, Weldra weet K. D. V. de gelijkmaker tn den mand te do po nee ren. Met dezen stand gaat rust in. Direct na rust komt Advendo geducht opzetten. Een goed schot van Looyen rolt op den mand. Even hierna weet mej. To van Pelleeom na handig samenspel ntet Looyen, geheel vrijstaand, keurig te doelen. 3—2. Het spel gaat nu gelijk op en weldra weet K. D. V. wederom gelijk te maken. Even hierna brengt een Amster- damsdhe dame den stand op 34. Mej. v. Pelleeom en P. Looyen verdedigen uitste kend, terwijl mej. L. Citroen eveneens een goede partij speelt. Wij denken reeds dat hot einde met onver and erdeu stand zal komen, doch Ramakers denkt er anders over en maakt met een goed schot gelijk. Kort hierna is het tijd. De Amsterdammers gaven over het al gemeen een ving spel te zien, vooral hun dames speelden uitstekend. Bij Advendo speelden van de jongere spelers v. d. Berg Baum uitstekend, terwijl de dames M. v. Pelleeom, Lien Smit en Lies Citroen niet vergeten mogen worden. BEKERWEDSTRIJD. Macbi—S. D. O. (Amsterdam) 52. Macbi is vrijwel volledig, terwijl S. D. O. geheel compleet is. De Amsterdammers beschikken over een 6-tal flinke hoeren. Macbi is direct iets sterker, doch voor- loopig blijven doeltjes uit, daar iedereen een puntje wil maken en zoodoende el kaar in den wTeg loopen. Eindelijk weet mej. B. de Vries, die een keurige partij korfbal speelt te doelen 1—0. Spoedig weet M. Bondorp, aa ettelijke malen ge mist te hebben 2—0 te maken. Voor de rust weet Maehi den stand nog op 40 te brengen. Na de rust komt S. D. O. flink opzetten en weet dan ook met een goed sebot den achterstand te verkleinen. 41. Geruimen tijd gaat het spel gely'k op en neer. Over het geheel staat de wedstrijd echter op laag peil. Na een goeden aam val weet Benjamins 51 te maken, terwijl de Am sterdammers even voor het einde zeer verdiend 52 maken. De Amsterdammers spelen wel goed, doeh hebben geen idee van verdedigen. Macbi speelde zeer slecht; alleen B. de Vries en Prik waren uitstekend. Mej. B. de Vries speelde, on danks lange rustperiode, uitstekend. Macbi is dus winnaar geworden van het fraaie zilveren bekertje. Scheidsrech ter J. van Hezel floot correct. Haarlem IIIAdvendo. 0—2. In een aardigén wedstrijd wisten de zwart-witten, ondanks de onvolledigheid', volkomen verdiend te winnen. Vrü spoe dig weet Ramakers te doelen, hetgeen door Baum na rust herhaald wordt. Ad vendo wint dus deze, door den Haarl. Korfbalbond vastgestelde wedstrijd met 2K

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2