Nieuws uil Haarlem. Orde en Arbeid. Leger en Vloot Rechtszaken Handel eii Nijverheid INGEZONDEN kort© karakteristiek van de beteekenis van Thijm. Daarna droeg de heer Gilhuys wegens verhindering van inevr. GilliuvsSasbach bet lied van de twee zwaarden uit „De dochter van Eoeiant" voor en zong mevr. Joh. Dekker een viertal liederen, tioor Thijm 'esproken en door zijn broeder Lambert op muziek gezet. Dé heer M. A. P. O. Poeihekke schetste in zijn gedachtenisrede Thijm als de diep voelende elegische dichter, de geweldige strijder, de groote emancipator. Spreker teekende de groote eenheid, do levende eenheid van Thijm's veelzijdig gemoed, een eenheid die voortsproot uit het levenmakend beginsel, waaruit Thijm's geest altijd weer de nieuwe en veelomvattende kracht putte, die het kin derlijke „In den hemel is het altijd zo mer," zoowel ais de romantische dit-hy- •amber over onze bouwkunst deed ont springen aan hetzelfde gemoed. Spreker trad in een nadere beschouwing van de beteekenis van Thijm voor den op bouw van de Roomsch Katholieke cut- tuur, zijn streven om Vondel te doen herleven voor onzen tijd, zijn.arbeid voor de kennis van de schoonheid van zijn re lief d Amsterdam, waardoor hij werd een der voormannen van de al gem e ene cultuur, van de cultuur van den eigen tijd. Men heeft wel eens gezegd, dat Thijm terug wilde naar de middeleeuwen. Dat is onjuist; van Thijm is de regel afkomstig: „Onze tijd moot van zijn eigen *dem leven," de grondregel van de aes thetics. voor alle tijden. De heer Gilhuys zeide na deze rede het. slottooneei uit „De dochter van Koer lant." Een knapenkoor onder leiding yan den heer Th. van der Bijl, zong „Dauwe Hemelen" en „In den hemel is het altijd zomer." i Toen kreeg de minister van binneii- iandsclie zaken het woord voor tie ope ning .van de tentoonstelling. Spr. wees erop dat in Thijm möet wor den geëerd een emancipator voor de cul tuur van een geheel volk, die het Jïeder- landsclie zelfbewustzijn wakker riep. Zijn proza en poëzie worden tot het allen- beste gerekend van zijn tijd. (Hij toonde iich warmvoelend vaderlander, fier hoofd!- »tadbewoner, vurig aanhanger van ons Koninklijk Huis. ,Wee wie zijn vader landsliefde in twijfel waagde te trekken, hem vervolgde Thijm's brochjure-toom. Hij was gelukkig Nederlander te zijn; zulke .verknochte zonen heeft ons vader land noodig. Met den wensch dat zijn beschavende beteekenis .voor ons volk immer beter moge begrepen worden en zijn letterkun dige nalatenschap meer en meer moge worden gewaardeerd, verklaarde Z.Bxc. ide tentoonstelling voor geopend'. Nadat aan Thijm's borstbeeld een krans was nleergelegd, sprak de heer Btearck een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van deze gedachtenisviering hebben medegewerkt. Het gezelschap maakte daarna een rondgang over de tentoonstelling. regel om uitsluitend gemerkte kaas uit te voeren schijnt voorl-oopig althans, nog niets te komen. DE HARINGINVOER IN DUITSCH- LAND. De ,,V3isseherij' Crt." bevestigt het be richt van het „Hbld.", dat vóór 1 Janu ari, wellicht zeer spoedig, de haringin- %"oer in Duitsehland vrij ko-mt. DE ACTIE DER LANDARBEIDERS. Op een. te Utrecht gehouden jaarvergadering van de vakgroep Tuinlieden van den Ned. Land-arbeidersbond, welke doer afgevaar digden uit allo doelen van het land werd bijgewoond, werden tot leden in den Bonds raad gekozen P. L. W. Kok te Den Haag en G. Veen te Haarlem, tot plaatsvervangers P. Hart te Koedijk en J. Emmens te Naald- wijk. Uivoerige besprekingen werden g<v voerd over de voor het komende jaar bij de patroonsorganisatie in te dienen loonkwee- tie. Besloten werd voor dat- doel vergaderin gen te beleggen in de tuin/bonwcentra's, als mede een federatie op te ri-chten voor die bloemisten uit grooter gemeenten. De vak- groepsvergadering verklaarde zich tegen 'Ie plannen van den Minister van Arbeid om een hoogere bijdrage van 50 Cpt. voor de werkeloozenkas. staking van bootwerkers. Een staking van bootwerkers ia de houthaven te Amsterdam, dde gisteren- uitbrak, als protest tegen het ontslag van 2 arbeiders-commissieleden, is heden weer opgeheven. ONDERSCHEIDINGSTEKKEN ONDER OFFICIEREN. 3>e oaderscheid'inigsteekenen, voor de sergeanten^madoor (opperwachtmeesters), en sergeanten (wachtmeesters), thans be staande uit chevrons op de benedienimou- wen, zullen, naar vernomen wordt, ven- vangen wonden door lussen op dien kraag der veldjaaatilla enz.; voor den sergeant wachtmeester)twee en voor den ser geant-majoor (opperwachtmeester) uit 3 lussen en wel voor het administratief van goud- en voor het instinict-iek ader van zil verdraad. DE SPOORWEGRAMP TE WEESP. De verdere behandeling van de proce dure dezer zaak is bepaald op Dinsdag 21 September. DE WOL VEI UN O UITGESTELD. De in Augustus te Amsterdam als stapelplaats te houden wol veiling van de commissie voor den coöperatieven wolafzet in het Noorden van ons land, is twee maanden uitgesteld door 't sterk te- rugloopen van die wolprijzen dezen zomer. In het buiten- zoowel als in het binnen land kochten fcoopers zoo weinig moge lijk; natuurlijk met het doel de prijsdaling te versterken. Het Is op het oogenlbdik niet mogelijk d'e waarde der verschillende kwaliteiten te bepalen. Dit kan pas geschieden als weer een meer geregelde handel is ontstaan. Heb verloop der laatste veilingen in En geland wijst ex op, dat verbetering waar schijnlijk is. Al de wol ligt thans volgens het bericht i in het „N. v. d. D." te Amsterdam. Men meent, dat. door het aannemen van een af wachtende houding de belangen der le veranciers het beste worden gediend. ACTIE TEGEN HET MERKEN VAN KAAS. De heeren P. Koppes en Van Langen uit Heer-Hugtowaard, hebben een bezoek gebracht bij den minister van L. N. H. en op deze audiëntie hun bezwaren tegen bet merken van kaas ter sprake gebracht. De minister was van oordeel geweest jdiat het merken noodzakelijk was en vroeg of de zelfkazende boeren hun prodUot niet in 't binnenland kouden vexkoopen, waar na? de heexen antwoordden dat het binnen land lang niet zooveel betaalde ale het buitenland en hier te lande bovendien geen oommissiejkaas wordt gebruikt. Het buitenland en met name Amexika, vraagt volgens den Min. gemerkte kaas. Z.Ex. wees op de goede resultaten van het mexken van boter. Do heer Koppes voerde hiertegen aan, dat een merk voor kaas heel iets anders is dan voor boter, en wees er op, dat men bij kaas zg. knijpers kan maken, dd'e aan bet vetgehalte voldoen en dius het merk krijgen, maar die toch zoo goed als oneet baar zijn. Spr. oordeelde daarom het mer ken een gevaar voor den goeden naam onzer kaas. De kwaliteit toch wordt op andere gronden beoordeeld Den zelfkazen- den boex is het nist mogelijk onderzoek te doen naar het Vetgehalte en er mensehen voor aanstellen kan hij nu eenmaal niet. Het aantal handteakeningen onder de bekende motie der zeiftkazende boeren, zou .volgens den heer Koppes den minister wel overtuigd hebben, dat ex nog wel degelijk veel van deize boeren zijn, in tekenstelling met hetgeen vatn andere zijde wel is be weerd. De heer K. zag in het drijven naar het merken niet anders dan een po ging van de groote fabrieken om de kleine op te slokken en de boeren dan te noodzaken om te volgent, een poging waartegen hij met kracht opkwam. Het slot van de audiëntie was, dat de minister toezegde te zullen zien, wat hij yoor de zelfkazende boeren kan doen. v Aan intrekking van den bekenden maat. Voor den inhoud dezerrubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. OPHELDERING. Geachte Redactie Met plaatsing van onderstaande zoudt U mij ten zeerste verplichten, bij voorbaat hartelijk dank. Er wordt de laatste dagen veel geschreven en gesproken over het collectief contract in de machinale schoenindustrie. gj Het komt mij voor dat het meer dan tijd wordt, dat ook dezerzijds deze zaak eens belicht wordt. -Wat is n.l. het geval De R. K. Bond van Schoenfabrikanten, heeft een „sociaal economisch adviseur", die met het oog op de hernieuwing van het C. C. aan de fabrikanten o. a. deze vraag stelde „Welke zijn uwe ervaringen omtrent de werking van het coll. contract Wij jonden dat een zeer gevaarlijke vraag en dat We in deze niet alleen stonden, bewijs t o.a. een artikel, van pater van Aken redac teur v. h. „Patroonsblad". Z' Eerw. schrijft hierin o.xn. Nu is dat altijd een eepigszins gevaarlijke vraag, omdat de collectieve arbeidsovereen komst nog doende is, populariteit te winnen, maar die nog niet geheel verkreeg in de krin gen van die werkgevers, die de meening zijn toegedaan, dat dit moderne instituut niet veel anders is dan een reglementeering der steeds toenemende concessies van allerlei aard Welke de Werkgevers en zij alleen moeten doen. De eeiw. Pater schrijft verder, terecht, dat die antwoorden niet geheel onverwacht kunnen genoemd Worden. Wie de mentaliteit kent, van vele patroons in het Zuiden zal dit onmiddellijk beamen. Die beruchte antwoorden nu, waaruit men een bloemlezing in de pers heeft kunnen lezen, luidden o.m. als volgt „De arbeidsprestatie is sterk vermin der." „De arbeiders worden door hun leiders te weinig op hun plichten gewezen." „Alleen degenen, die niet Willen of piet kun en Werken zijn met het contract ingeno men. V ele Werkgevers en flinke arbeiders zijn over het contract ontevreden." „Het contract heeft van een vroegeren vluggen knecht nu een luien knecht gemaakt, tenzij men vijf gulden boven het contract betaalt, en dat maakt de schoenen duur." „Het contract bracht alleen voordeelen aan de Werknemers. De fabrikant is achterop er mee geraakt." Menigeen zal dan ook den indruk hebben gekregen, dat het daar in BraDant een luie, lamlendige Doel is, en de aroeiders der schoen industrie, eigenlijk niet oeter verdienen dan in hun vroegeren toestand van verdrukking te Worden teruggebracht. En toch niets is minder waar dan dat. De R. K. Leder De Werkers-Bond hield j.l. Zaterdag een DuitengeWone algemeene bonds vergadering te 's Bosch en wat kwam daar, met bewijzen gestaafd aan het licht jjj Dat tal van fabriKanten, althans tot voor eenige maanden, zelf de arbeiders opdroegen, «langzaam aan te doen" met het oog op het bedrijf. Men wilde ondanks de malaise de krachten niet missen. Dat er afgevaardigden ter vergadering waren, Welke in opdracht van hun patroon, kwamen verklaren, dat de beweringen over arbeidsschuWheid in algemeenen zin, abso luut onjuist Waren. Dat de geheele vergadering van harte in stemde met een regeling der minimum arbeidsprestatie. Dat het Hoofdbestuur sinds eenige dagen in het bezit was van een officieele loonlijst, Waaruit bleek, dat zeer vele fabrikanten nu' nog niet het loon betalen, van het oude con tract, (i) Dat daar tegenover reeds verschillenden de loonen uitbetalen van het nieuwe con tract enz." enz. Is het wonder dat in deze vergadering, onder donderend applaus een luidklinkende protest-motie werd aangenomen, welke men zeer zeker ook in dit blad dezer dagen zal vinden En dit protest is op zijn plaats. En het is ten zeerste te betreuren dat een sociaal adviseur van een kath. patroons-bond, door zijn eenzijdige voorlichting, de gemoederen in beweging brengt. Alsof Wij in bnzen tijd niet meer dan ooit, èn patroon èn arbeider, mede te hebben werken, aan de zoolang ver beide bedrijfsvrede. En we mogen het gelukkig prijzen, dat de leiders der arbeiders, goddank te veel gezonde koppen hebben, om uit vragen, individueel aan ieder onzer menschen gesteld, de deugde lijkheid te putten voor een actie, als voor een collectieve arbeidsovereenkomst. Moge deze dan een weinig „ter ophelde ring" hebben bijgedragen. U geachte redactie nogmaals hartelijk dank,. H. VULINK, Voorzitter afd. Haarlem, R. K. Lederbew Bond, (i) Zouden dit misschien de patroons zijn. welke de gewraakte antwoorden inzonden DE LEERAARSSALARISSEN. Mijnheer de Redacteur, Mogen Wij U nogmaals gastvrijheid ver zoeken in uw blad, om eenige opmerkingen te maken over de voor Haarlem zoo belang rijke kwestie der leeraarssalarissen Heden, Woensdag, komt in den Gemeente raad het nieuwe salarisvoorstel in behande ling, dat 30 Augustus j. 1. door B. en W. aan den Raad is toegezonden. Dat daarmee de zaak in een nieuw stadium komt, kan even wel niet Worden beweerd, daar de vaststel ling van deze salarisregeling niet anders is, dan een bevestiging van het reeds vóór de vacantie door den Gemeenteraad genomen besluit, de uitbete!- "".Grissen vol gens de toen geldenu g te doen geschieden. Deze Rijksregeling ngt thans voor ons, een overzicht is mogelijklaat ons zien, wat zij voor Haarlem beteekent. Allereerst evenwel de opmerking, dat wij zeer Waardeeren de groote moeite, die het Gemeentebestuur zich heeft gegeven om van den Minister van Onderwijs vergunning te verkrijgen de regeling gunstiger te mogen maken dan de Rijksregeling. De omstandig heden thans, maken het echter onmogelijk een betere regeling te verkrijgenWij be seffen, dat Wij er ons op 't oogenblik Wel bij neer zullen moeten leggen, maar willen toch doen uitkomen, dat de verordening, die voor ons ligt, ten eenenmale onvoldoende genoemd moet Worden, eenige bepalingen bevat, welke ongeWenschte verhoudingen zullen scheppen bij ons onderwijs en zullen voeren tot een steeds grooter Wordend ge brek aan die leerkrachten, welke het Gymn. en M. O. te Haarlem noodig heeft,-om het te houden op het hooge peil, waarop het staat. ie. De voorgestelde bedragen zijn te laag. Een leeraar te Haarlem komt (behoudens een uitzondering, waarover straks) tot een maximum van 5500 en dit maximum Was vóór den oorlog 3400. De verplichte pen sioenstortingen van 210 en f 120 in aan merking genomen, is de vooruitgang 61% terwijl volgens de laatste opgave de stij ging van de kosten van Levensonderhoud 116% bedia '.gt. ?2e. Het zal volgens de voorgestelde rege ling mogelijk zijn, in bijzondere gevallen aan een leeraar een hooger salaris toe te ken nen, dan waarop hij naar zijn diensttijd aanspraak heeft. Dat beteekent een terug keer naar het in vroeger tijd veel gebruike lijk stelsel van persoonlijke toelagen. Leera ren, die dreigen Weg te gaan, zullen op deze wijze behouden kunnen blijvennieuw te benoemen leeraren zullen een salaris ver langen hooger dan dat hunner collega's. En dit hooger salaris zal gegeven moet<n worden, om de nieuwe leeraren hier te krij gen. Maar daarmee geschiedt een onrecht tegenover hen, die reeds tal van jaren aan diezelfde school werkzaam zijn 1 3e. Aan doctoren (gepromoveerd aan een Nedlfcandsche universiteit) worden na 18 en 20 dienstjaren nog 2 verhoogingen van 250 toegekend. Dit is de zoogenaamde door het geheele Nederlandsche leeraren- corps felbestreden „differentiatie" die, ter onzaliger Ure door de Rijkssalanscommissie in het leven geroepen, nog door niemand is kunnen Worden verdedigd en die aan som mige leeraren voor een zuiver Wetenschappe lijke 1 r -statie, Welke met hun gesel i'dheid voor het le( r.arsambt m geen enkel opzicht ook rna.f.r iets te maken heeft, na n. b. 20 jaareen belooning geeft. Deze op een bij komstige bijzonderheid gegronde splitsing van het leerarencorps zullen wij thans ook hebben te aanvaarden |i 4e Aan onbevoegden zal op hun sa ans I5% worden gekort. Dit is een bepaling, Haarlem onwaardig 1 Aan de Haarlemsche scholen mogen geen onbevoegde leerkrach ten worden aangesteld Dit zijn, Mijnheer de Redacteur, eenige bedenkingen die wij tegen de nieuwe rege ling hebben. Er zijn er meer Wij zuilen b. v. inaar niet meer spreken over de geringe bezoldiging der overuren en ons achter stellen bij alle andere gemeenteambtenaren, Wat betreft kindersUppletieloon en vacantie- toeslag. De door ons gemaakte bepalingen, zullen een funesten invloed zijn op het on derlijs hier ter stede en wij hebben gemeend verplicht te zijn het openüjk te zeggen, ter wille van de groote belangen, die hier op het spel staan. Bij vroegere gelegenheden heeft het bestuur van onze Vereeniging reeds gewaarschuwd voor de gevaren, die het Gymn. en M. O. te Haarlem bedreigden. Helaas, wij moeten thans constateeren, dat het begin van verval in is getreden. Eenige gewaardeetde leeraren hebben onze scholen verlaten, wederom zal een collega Worden benoemd aan het Kennemer Lyceum, een tweede trekt naar Rotterdam, anderen sol- liciteeren naar verschillende plaatsen, r.n is dit een Wonder, Waar b. v. een leeraar te Amsterdam na 10 jaar zijn maximum jaarwedde verkrijgt en dan i960 meer ver dient dan zijn collega tc Haarlem Een aan de 2e H. B. S. benoemd leeraar heeft bedankt, daar bij nader inzien zijn positie tc Enschedé voordeeliger bleek te zijnde nieuwe cur sus is aan de verschillende scholen begonnen oing van de meerderheid, die zoodanig met behulp van onbevoegde leerkrachten. Een bedroevend, maar uit de thans gegroei de toestanden logisch voortvloeiend feit En men mag zich daar niet bij neerleggen met de verzuchting, dat de omstandigheden het niet anders mogelijk maken. Zoolang het in onze kracht is, de omstandigheden te Wijzigen, is men niet verantwoord een der gelijke toestand te doen voortduren. En de omstandigheden kunnen worden gewijzigd de band die Haarlem aan den Minister bindt en Waaraan hij zijn recht van veto ontleent, kan Worden losgemaakt. Om duidelijk te zijn; Haarlem kan afzien van het subsidie, dat van Rijkswege voor ons Gymn. en M. O. Wordt gegeven. En Haarlem moet hiervan afzien en zal zich voor zijn onderwijs deze opoffering moeten getroosten, voor zijn onderwijs waarvan onze Burgemeester bij de ontvangst van de Algemeene Vereeniging van Leeraren ten Stadhuize op Vrijdag j. 1. nog kon getuigen, „dat het ver buiten de grenzen der Gemeente een goeden naam ver wierf en immer ook behield." DE PERSCOMMISSIE van de Ver. van Leeraren, enz. te Haarlem. N.V. „DE TIJDGEEST" Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris A. G. MULIE. -J Dinsdag 7 September 1920 GEMEENTEZAKEN. B. en W. dragen ter benoeming voor: tot leeraar aan het gymnasium in de Fransehe taal en letterkunde: 1. J. B. Tiel- rooy; 2. v. Wijngaarden. Tot leeraar aan het Gymnasium in de oude taal: 1. D. M. Hooge veen; 2. L. H. Lucassen. Voor tijdelijk leerares in de oude talen mej. C. J. Vooys.en mej. C. J. Honge- veld. Dinsdag 11 September as. herdenkt de heer P. B-lamkwater den dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de fir ma Gebr. Merems, caoutch one fab r i k an t e n Zuider Buiten Spaarne alhier. Mej. A. F. M. v. Be mme] en, alhier, is geslaagd voor 't Mereurius-exameu in Engelsche Handelscorrespondentie. Pathologische Bacteriologie. Verschenen is het verslas over het jaar 1919 van het gemeentelijk laboratorium voo Pathologische Bacteriologie. Het aantal onderzoekingen bedroeg 4778 tegen 3739 in het iaar te voren. Er heeft dus eene vermeerdering van ruim duizend plaats gehad. Van de verrichte onderzoekin gen waren 3203 voor Haarlem en 1575 voor de aangesloten gemeenten. In 1918 waren deze cijfers 3055 en 684. De grootste ver meerdering is dus geweest voor de omlig gende gemeenten, dat voor een belangrijk deel moet worden toegeschreven aan in Zandvoort voorgekomen Typhusgevalien. De vermeerdering van nderzoekingen voor Haar lem is voor een deel toe te schrijven aan de voorgekomen gevallen van vlektvphus. De gezondheidstoestand was gedurende het afgeloopen jaar bet-er dan in het jaar te voren. Dit blijkt uit liet verminderd aantaL gevallen van besmettelijke ziek ten «en het lagere mortaiiteitscijfer. De hier regelmatig voorkomende be smettelijke ziekten, rcodvomk, Diphtbeiie en Febris Typho-ïdea toonon een lager cijfer aan dan in 1918 daarentegen kwa men zooals reeds vermeid is gevallen van vlektyphus voor. Het totaal is ech ter toch 'nog vier en twintig minder dan in het jaar te voren. De'vermindering betrof in hoofdzaak Febris Typhoïdea, terwijl roodvonk en vooral Biphtherie wel lagere cijfers gaven maar toch niet zoo belangrijk dan voor eerstgenoemde ziekte. Van meer beteekenis is de afname van sterfgevallen. Voor het grootste gedeelte is dit gun stiger cijfer het gevolg van de sterke af name van sterfgevallen aan Influenza en Pneumonie «die in 1918 als gevoLg van de Spaansche Griep een buitengewoon hoog cijter vertoonden en wel 348 tegen 97 in het afgsloopen jaar. De sterfte aan de zoogenaamde kinder ziekte kinkhoest en mazelen is even1eff1nf minder. -Aan kinkhoest stierven m ,19lö 11, in 1919: 4. Aan mazelen in 1918: 11 en in 1919 geen. Uit d-e bijgevoegde grafiek van de ge boorten, sterfte en huwelijken blijkt, dat de lij** van de geboorten nog steeds blijft dalen ,en in het afgeloopen jaar, met uit zondering van het ja,ar 1911 in de laat ste tien jaren nog nimmer zulk een laag peil heeft bereikt. Hoe zeer dit ook te betreuren is, zoo moet hiertegenover toch gesteld worden de Verminderde sterfte van kinderen be-^ neden het jaar, die zooals eveneens uit de graphische voorstelling blijkt, niet onbe langrijk gedaald is, al weegt deze daling niet geheel op tegen de daling van liet fireboort-ecij f er In 1918 bedroeg het totaal der geboor ten met de Levenloos aangegevenen 1624 Levenloos aangegeven werden 58, terwijl de sterfte beneden het jaar' bedroeg 135, zoodat een» overschot van 1431 den leef tijd van een jaar bereikte. In 1919 was de totale geboorte 1533. Levenloos aan gegeven werden 54, terwijl 101 stierven beneden het jaar. Het overschat bedroeg dus 1378 of 53 minder dan in het jaar te yoiren. Het aantal huwelijken iz toegenomen en bereikte per 1000 inwoners het hoog ste cijfer van de laatste tien jaren. Van de Spaansche Griep, die an 1918 hier eene zeer groote uitgebreidheid ver kreeg en dikwijls gepaard ging met Pneu monie kwamen in het begin van het jaar nog enkele gevallen voor. Het sterfte cijfer aan longontsteking was dan ook fn de eerste drie maanden nog vrij hoog LU vergelijk met de laatste tien jaar. De; ziekte nam in den loop Ivan het jaar meer en in&eb af. maat Aft jaar Kalt er AU' STAATSLOTERIJ. Vierde Klasse. Tweeoe Lijst Trekking van 7 September. ƒ200, No. 154Ü3, 21150. ƒ100, No. 4546, 11204, 12215, 17678. PRIJZEN VAN ƒ65. 49 3136 6805 10311 13484 16467 19034 21192 172 3184 6839 r03'21 13497 16504 19040 21238 216 3186 7039 10345 13548 16592 19069 21282 219 3205 7090 .10348 13558 16669 19136 21807 232 3228 7103 10382 13649 16673 19189 21310 258 3450 7289 10432 13678 16710 19231 21321 346 3511 7376 10518 13701 16712 19287 21323 355 3517 7406 10544 13801 16842 19464 21353 445 3582 7457 10611 13828 16937 19529 21389 453 3602 7475 10665 13908 17068 19532 21412 475 3650 7660 10672 13992 17)06 19538 21435 610 3656 7677 10735 14133 17212 19516 21446 667 3754 7728 10869 14138 17286 19596 21493 711 3771 78ÖO 10916 11255 17339 19643 21565 '750 3781 7805 10926 14258 173.43 19734 21618 837 3795 792S 10964 14334 17428 19754 21651 861 3802 7938 10986 14336 17439 19849 21693 863 3830 7956 11043 14343 17444 19870 2r(07 887 3841 7972 11046 1-1490 1/453 19903 21A30 L991 3894 7977 11066 14576 17466 19939 21754 1120 3912 7991 11068 14586 -17521 19944 21789 1155 3929 8044 11089 14622 17527 10988 2.1810 1164 3953 8104 11094 14770 -17546 10991 21841 1172 4021 8143 11097 14791 3 7557 20061 21885 1242 4132 8171 11145 14802 17621 20116 21689 1261 4208 8342 1)183 14841 17630 20135 21906 1282 4341 8387 11199 14980 17651 20137 21957 1339 4385 8489 11269 15009 17738 20194 21967 1342 4446 8518 U4C1 15095 17841 20266 21974 1400 4512 8603 11516 15111 17856 20357 21992 1438 4624 8663 11537.15136 17865 20395 22012 1536 4801 8780 11540 15151 1.7882 20404 22031 1542 4S86 8783 11804 15171 17896 204)7 22040 1564 4912 8788 12139 15222 17932 20433 22100 1595 4931 8788 12183 15233 18055 20439 22119 1694 4945 8811 12220 15258 1S071 20469 22120 1711 5029 8877 12239 15291 18081 204(o 22121 1792 5048 8948 12249 15301 18086 20522 22220 1797 5207 9033 12261 15305 18170 20545 22226 1840 5334- 9102 12298 15314 18201 20580 22241 1885 5356 9!04 12379 15334 182S4 20599 22254 1898 5444 9146 12430 15438 18294 20601 222/2 1917 5463 9157 12455 15457 18313 20619 22384 1925 5478 9175 12529 15471 18405 20717 22397 1935 5552 9182 12578 15480 18406 20761 22487 1958 5564 9226 12586.15531 18447 2076o 2IJ7 9004. 5004 Q99Q 12617 15536 184ö9 20/82 ^Ö^Vr! 2025 5671 9373 12838 15731 18464 20785 22519 2067 5794 9448 12844 15767 18537 207.-6 22u_„ 2221 5831 9514 12851 15837 18559 2079ö 22512 «311 5968 9605 12943 15838 18564 20812 22546 2352 6253 9857 )2960 15893 18627 20831 22628 2374 6373 9932 12973 15917 18745 20846 22736 2432 6413 9946 13046 15948 18777 20872 22740 2697 6424 9993 13163 15981 18808 20912 22750 2774 6453 10009 13171 16092 18883 20930 22837 2809 6472 10060 13177 16127 18900 20960 22857 2850 6547 10090 13253 16188 18934 21004 221)00 2882 6553 10167 13364 16357 18952 21039 22926 2956 6645 10287 13409 16405 1898C 21109 229.33 3054 6692 10288 13424 16431 18987 21160 22970 «3098 6767 10306 13429 16465 1901J echter weder eene vermeerdering der ziektegevallen waar te nemen en al n het aantal wat Haarlem bet,reit tot op, een oogenblik ook niet te vergelijken met dat in 1918, zoo is het toch *«-ak waakzaam te bUjven, al. valt niet te ont kennen, dat van eene bepaalde bestrijding geen sprake kan zijn door de buitenge- wGon snelle verbreiding en de onbekend- heid met de oorzaak der ziekte. SCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren 2 dochters Van W. E. Smit en H. W. Reijnders zoon van E. G. van te- roen en C. M. Keij-zer zoon van G. J. van Ba aren en J. J. Heilig zo-on van A. van Dalen en J. J. Groenend-aal zoom van F. C. Geenevasen en C. Koop man zoon van W. F. Jansen en Si Bruij'3 dochter van H. J. de Brnjjn en O. H. J. Le Noble dochten van A. Kra* kor en ik. H. Smits. Overleden: Jacob van den Berg, ongeu. 18 jaar. Gehuwd: E. M. van Soest en Ohx. W. M. A. Beekman H. M. Jansen en J G van Kollen C. J. Aarts en M. A Joustra - PA. Noor land en G. de Gooijer. Ondertrouwd: J. H. Stevens en Chr. A. Blaas - L. J. Muntz en C. M. Bergwerf P. Bakker en A. J. Ineke H. «L Lis en M,: E. Huntiiig, Prijs van 1 25COO 11633 f 5C00 9719 f 2000 4941 f 1500 10399 t 1000 6153 14934 15696 f 400 308S 3706 15714 f 100 3126 12169 18777 Prijzen van f 90.(eigen geld) 55 2598 4899 6984 9285 11925 14562 16837 18740 7018 9437 53 14609 89 18848 28 9519 69 34 15937 18954 37 3712C22 14737 39 82 7242 58 87 14802 55 19001 53 85 88 82 74 75 59 98 12118 95 83 19135 96 9621 32 14913 17048 192C8 7307 30 12238 15002 52 20 15 9777 55 40 74 27 7453 86 12389 88 82 34 78 99 12422 15122 90 75 97 9825 12558 97 17122 79 7600 58 75 15255 8419335 25 95 12800 71 88 70 34 9973 5 15331 17289 1970/ 40 89 27 49 17315 9 45 10016 12(10 73 85 18 7718 29 17 97 17412 19834 25 57 60 69 65 2601 4952 140 5 5054 89 21 5128 99 75 29 233 2754 83 35 82 5206 48 97 18 304 2849 11 2975 13 80 38 3020 42 26 5312 47 81 42 77 3149 44 83 5C 5423 519 82 35 74 3203 51 612 83 62 25 96 5522 36 3306 29 49 18 40 76 3407 86 87 39 5610 91 42 20 703 3510 5723 836 3613 '70 89 42 5841 70 59 90 80 4 917 21 33 54 61 3762 63 1017 70 96 1113 3876 6099 1563 80 6139 1618 2973 99 67 92 6209 1717 41C0 10 1853 34 6383 75 4251 98 1911 88 6404 16 4372 24 24 4448 45 39 54 88 2077 59 94 80 97 6523 84 4603 32 2203 4 6624 6 61 6768 12 94 83 2326 4809 6827 45 19 67 55 69 96 2420 79 6948 7837 77 21 15499 13 62 81 93 62 15505 53 85 84 10223 12864 33 54 94 91 10303 73 97 63 20023 7918 60 12906 15627 76 52 22 73 75 4 92 94 89 1045413018 63 96 20147 8031 10611 19 15739 17572 20225 55 61 25 4617728 33 74 10706 41 74 02 40 90 51 13143 92 bö 74 91 5905 8137 65 6515864 97 98 99 14 45 86 1321/ 82 17832 20427 8212 10319 13300 15966 53 95 64 10932 4 1612 4 6 20526 7/ 71 64 26 17923 51 85 89 13445 42 31 20640 8547 11018 13569 16253 33 20712 8618 51 77 16305 48 39 73 72136ól 75 11113 13733 80112^8 53 y9 43 87 8S05 46 13809 12 16425 27 79 20:04 36 180s5 7 45 98 30 69 13164 22 6318362 43 18 72 69 11375 98 34 18414 88 88 13940 84 16624 898911455 46 16522 41 9011513 69 78 79 9025 11655 70 bö 84 36 70 14007 16631 18619 81 72 83 86 86 9110 11816 14192 16743 96 44 42 14317 5018717 9224 77 14467 16816 23 2511923 14510 24 31 76 20916 32 46 85

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6