i 1 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier Kerk en School. Gemengd K[ieuws AmsterdamschëTïeurs. Stadsnieuws Opening van het R.K, Sportpark, Officieele Mededeelingen van den Diocesaan Haarlemschen Voetbalbond (D. H. V. b.) Korte Berichten HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 5.071/2 5.12% 5.121/2 5.221/2 t Bankpapier 5.17% 5.27 5.22% 5.35 parijs. ;-"ï 21.55 21.65 21.65 21.771/2 Bankpapier 21.65 21.75 21.75 21.85 BRUSSEL 23.65 23.75 23.721/2 23.85 Bankpapier 23.75 23.85 23.85 23 95 WEENEN ."i 1.35 1.45 1.371f,, 1.421/2 BankPaPfer 1.— 1.071/2 1.— 1.05 LONDEN. 11.22 11.25 11.23 11.251/2 Bankpapier 11.23 11.251/2 11.24 11.27 Stockholm r- 64.30 64.50 64.40 64.60 KOPENHAGENi CHRISTIANIA V "1 43.75 44.25 43.80 44.25 43.80 44.25 43.80 44.30 BAZEL. 51.85 52.- 51.85 52.— NEW-YORK. VV'. 3.22 3.23 3 221/2 3.231/a Afdeeling Haarlem en Omsrt^ 17 October Westen 1—S. D. O. 2; Zwa luwen 1Geel-Zwart 1Concordia 1H. B. C. 4. -DE STERRENWACHT IN INDIA Jin de Zaterdagmiddag gehouden vergadering de afdeeling der Koninklijke Academie te asterdam, bestemd voor de wis*, en natuur- ige wetenschappen, heeft prof. Van de nde Bakhuyzen een rapport uitgebracht naar ileiding van het verzoek, om instemming ten zien van de plannen tot atichting van een dische sterrenwacht. In het rapport wordt ge vezen op het groots wetenschappelijke belang ten dergelijke instelling. Hier te lande rordt slechts 'n deel van den sterrenhemel ge len. In het Zuidelijk halfrond zijn wel waarne- jen gedaan door expedities, doch het aan- observatoria is daar gering; één te Kaap stad, een in Zuid-Amerika (Cordoba) en een in Australië. In het Noordelijk halfrond zijn on geveer honderd sterrenwachten. Uit deze rege ling aldus het rapport, dat aan de regeering Uitgebracht zal worden blijkt wel, dat het Stichten van een sterrenwacht in Indië in een behoefte voorziet. Daarbij komt nog, dat parti culieren terrein, Instrumenten en geld beschik baar willen stellen. De stichting van een ster renwacht is wenschelijfc, ook omdat de ligging ervan dicht bij den evenaar is, hetgeen voor '4* waarnemingen en vergelijkingen me,t het Noordelijk halfrond van belang is. De Akademie liep dan ook den krachtigen steun en de mede- .WerkLng der regeering in, om tot de oprichting Tan een 'Indische sterrenwacht te geraken. Dit rapport was opgesteld door prof. Van de Bande Bakhuyzen, Kapteijn en dr. Van der Btok, JUVENAAT IN HET BISDOM HAARLF.W. .Woensdag 39 September om half twaalf wordt |K 'a-Gravenhage in het gebouw van de St. Jo- léfsgezellenvereeniging de jaarvergadering ge- gouden van het R.-K, Juvenaat in het bisdom Haarlem!. De agenda vermeld om. eed drietal inleidin gen en wel van den heer J. A, Sleijffers, presi dent van het liefdewerk Ambachtsleerlingen te Den Haag over „Organisatie en werking van öntwlkkelingscluba in patronaten", van den Wel- Eerw. pater Aug. Strijhosch OJ. uit Schie dam over „Oudersavonden in het patronaat" en Tin den ZeerEerw. rector B. H. de Groot uit Amersfoort over „Het nut yan congregatie ypor gatronaatsjougens". t 1 PATER VAN THEEL B.J, 1 In het Canisius-college te Nijmegen is op 45- jarigen leeftijd overleden de ZeerEerw. Pater A Th. van Thiel S. J. De overledene, die in 1907 tot priester werd gewijd, was eenlge ja ren als leeraar aan voornoemd College werk- «aani. 1 1 SJJ REAGEERDE NIET OP HEEREN- l LUCHTJES. Bij een. familie in een der breede straten hx bet Statenkwartier der Residentie, zoo Yertelt bet „VacL". was e enige maanden geleden ingebroken. Uit de benedenverdie ping was alles wat waarde bad. meegeno men. De inlbrekers. die een ruit van de serre uitgesneden hadden, waren keurig te werk gedaan. Niets was beschadigd, zoo was b.v. de sleutel van een kastie, waarin kostbaarheden waren geborgen en welke sleutel in een puiletje op bet kastje be waard werd, gebruikt en de deur niet opengebroken. Het vreemde van de inbraak Was verder, dat deze juist plaats bad in sen nacht, dat de meid uit was en dat mijn heer dien avond het tafelzilver enz., dat bij altijd mee naar de slaapkamer nam, bene den gelaten had. Verder bad de hond niet aangeslagen. Van de daders aanvankelijk geen spoor, totdat de Bank van Leening goed in be slag genomen werd. Een paai- dagen later ontvingen de bestolenen bezoek van een re chercheur. die bun verzocht even mee te gaan naar een huis aan de overzijde. Dit geschiedde en daar vonden mijnbeer en mevrouw tot bun groots verbazing een groot deel van hun eigendom. De inbrekers warenen.... de overburen, Duitschers, man en vrouw, die reeds gerui- men tijd daar woonden, hun huis. een groot perceel, goed hadden laten meubileeren en die zich door niets opvallends onderschei den hadden. De verwondering over hun ar restatie was bii de omwoners dan ook groot. De aandacht viel op hen, doordat de vrouw een deel van het gestolen goed naar de bank van leening gebracht had en bij het naar huis gaan, was zij gevolgd. De verklaring, dat de hond tijdens de inbraak niet aangeslagen heeft, ligt waar schijnlijk hierin, dac hij nooit reageert op. heef enluch ties. Het gearresteerde tweetal maakt vermoe delijk deel nit van een kleine bende vreem delingen, die het hare tot de onveiligheid Van de stad 'bijdraagt, In het gehucht Beertsenhoven bij Wij- Vre zijn de woningen van M.. wed. R. en H. geheel door brand vernieeld. De ge- bede inboedel, alsmede enkele stuks vee en veel hooi, graan enz. werden 'n prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Verze kering dekt grootendeels de schade. ten man, J. H. H.. die in' een der ■jachtholen van Amsterdam van f 800 Wa® beroofd, kreeg bii zijn thuiskomst twist zjiü vrouw. In een vlaag van waanzin v\ 4* man zijn revolver, op het hoofd fe,rif Hd kreeg een niet doo- delijke schoiwond ia 't voorhoofd en werd flaar het Binnengasthuis gebraeht De Beurs opende heden onveranderd. Staatsfondsen. 5 Nederland 85%. 6 Xadië lor. Culturen. Koloniale Bank 391. Indlsidhe Bank 280. Vorstenlanden 335. H. V. A. 815. Industrieele waarden, Insulinde olie 170 Olierwaarden. Koninklijke 853. Consols 316 Prion 83. Taibakken, Besoeki 170. Rotterdam Dell J40. Rubbers. Amsterdam Rubber 228. Dell Batavia 186. Nederl, Rubber, 118. Rott Tapa- jtoeli 141. 1 ^e<3>Y.aartwaa,r4sA 1 Roll, Am. Lijn 385%. Holl.j B.oof" 170. Kon, Holt, Lloyd 148M. Japanlijn 250.' Paketvaart' 204H, Scheepvaart Unie *27%. Marine 30H, Amerikaanschë waarden, Hide and Lea,t her 84, Steel 114JL Smelting 78. Anaconda' 135. Cigar 81. Atchison Topcka 105K. Voting Raiils 40H. Denver 7. Southern Pacific 124^. Union Pacific 158. Trekking, van Maandag. v f 1500: No. 8633. f 1000: Nos. 17310 17486 19928 21339. f 400: Nos. 4307, 4750. f 200; Nos. 571, 3397, 6750, 7627, 12805, 19256 2274. f 100: Nos. 301, 714, 1638, 7177, 10475, 12509 14114, 14503, 15244, 15880, 16542, 21596 21649. AGENDA'28 SEPTEMBER Sociëteit „St, Bavo" 8 uur Bestuur Vrouwenbond, r— 8 uur Eeddingsbrigade JXalf 9 Bureau Van Rechtskundig Ad vies, 8 uur Ledenvergadering Bouw,- vakbond, ,8 uur Bestuur Overheidsper soneel. 8 uur Leerbewerkers. Stadsschouwburg l 8 u« f— Ret SchouW- tooneel: Jetje Gebert, Grootel (Kerk - 2—3 uur Orgelbe speling door den heer Louis Robert, St. M&rtha-vereeniging, KI. Houtweg .13 34 uur Betrekkingbureau, Bisschoppelijk jMuseum Geopend el- ken werkdag. i 1 DE ST, ÏINOENTIUS-TENTOONSTEL. i .4.1 LING. De poppenkast-vertooning door prof. An- tonlni Zaterdagmiddag op de Vincentius- tentoonstelling is een werkehi'k succes ge worden. Bij elke voorstelling was het zaal tje geheel gevuld met belangstellenden!, En niet alleen kinderen., neen, ook vele grooteren genoten mede van dit oud-Hol- landsche spel en.... van het medeleven der kinderen. Wamt ook dat droeg bij tot het succes van d middag. Het met spanning volgen van het verloop der poppenkast, het als uit één mond ant woorden. als Jan Klaassen hun iets vroeg en de blüde gezichtjes en de van vreugde stralende oogen der kleinen, dat alles was bewijzen te over. dat het genot der kinde ren onverdeeld was, dat zii geheel in de voorstelling opgingen. Een der commissieleden merkte ons zeer terecht op, dat de kinderen hun rechtvaar digheidsgevoel zoo duidelijk lieten spreken, daar zij steeds den verongelijkten Jan Klaassen wilden helpen en den boozen bak ker alle hulp ontzegden. Om ongeveer kwart voor vüf was de laatste voorstelling geëindigd en was weder een succesrijke middag, zoowel voor ..Si. Vimcentius," als voor prof. Antonini, achter den rug. Gisteren, den laatsten dag der tentoon stelling werd deze druk bezocht. Vooral des avonds was de drukte overweldigend. Bij het einde van den avond nam de voor zitter der St. Vincentius-vereeniging, de heer Van Keseel. het woord en. bracht in een hartelijk speechje dank aan allen, die tot het welslagen van de loterij en tentoon stelling hadden meegewerkt. Zondagmiddag is onder veel belangstelling et R. K. Sportpark te Heemstede officieele geopend. Deze gebeurtenis een felt van beteekenis in de ontwikkeling van het R. K. sportleven te Haarlem en Omstreken zette de kroon op maandenlangen noesten en stagen arbeid. Maar de mannen, die hun schouders onder 't werk zetten, mogen dan nu ook met voldoening en genoegen op den tot dusver volbrachte taak terugblikken. Wij mogen hier wel even hun namen memoreeren. Het zijn de heeren Henri Haar, S. Hooi, J. H. v. Tol, en de kapelaans Groot en Jacobs, W. J. Speller, Oscar Smit maar bovenal de heer C. A. P. Dammers. Deze laatste vooral heeft zich buitengewoon verdienstelijk gemaakt, voor de R. K. Voetbalbeweging in onze stad in t algemeen en voor het R. K. Sportpark in t bijzonder. Bijna al de hem toch zoo karig toegemeten vrije tijd werd door deze in Haarlem nieuwe beweging in beslag genomen en, wij we ten het maar al te wel, het slagen van onder nemingen als deze hangt in den regel af van de energie, die een of enkele personen daarachter laten spelen. De heer Dammers mag den dag van gisteren dan ook voor een groot deel als een persoonlijk succes boeken. Het R. K. Sportpark is gelegen aan de Molen- werfslaan. Om er te komen kan men per Noord- Zuid-Hollandsche tot aan het eindpunt te Heemstede gaan. Een honderdtal meter verc er ligt de Cloosterstraat, de weg, die recht op den ingang toeloopt van de buitenplaats t Clooster, waar t nieuwe Klein-seminarie zal komen. Men slaat bij den ingang daarvan rechtsaf en na een wandeling van eenige minuten over een harden maar on bestraten weg komt men aan het frisch geverfde witte hek van het R. K. Sportpark. Dit park beslaat reeds een respec tabele oppervlakte en, naar verluidt, zal t nog uitgebreider worden, want de liefhebberij is zoo groot, dat nog eenige nieuwe terreinen in orde gebracht zullen worden. Naar als bekend mag worden verondersteld, behooren deze ter reinen aan t Clooster en zijn in 't belang van de sportbeoefening door Z. D. H. Mgr. A. J Cahier aan de R. K. Commissie in hu ur afge staan. Jammer dat het weer gisteren niet meewerkte om het openingsfeest nèg luisterrijker te doen slagen. Was t weer beter geweest, dan zouden voorzeker vele honderden belangstellenden meer het nu toch reeds talrijke publiek nog he- ben versterkt. Alleen echter de echte sportlief hebbers en allerwarmste belangstellenden trot seerden het mistroostige miesregentje dat neer- Sijpe de en zoo nu en (jan overging in een dreinend regenbuitje. Een enkel oogenblik was t droog schijnbaar om den moed bij het publiek er niet heelemaal uit te halen. Edoch, zooals gezegd, er was veel belang stelling, ook Yan officieele zijde. Het Haarlemschegemeente bestuur was offi ciéél vertegenwoordigd door den heer Mr. J. B. Bomans, wethouder van Haarlem, die, bij tal rijke eeretitels en verdiensten op velerlei gebied, in sportkringen naam maakte door zijn liefde voor de sport vooral voor de voetbalsport. Ook mevrouw Bomans was aanwezig. Het gemeente bestuur van Heemstede was vertegenwoordigd door den waam. burgemeester, den heer Dr. E. A. M. Droog en den heer A. A. Swoefs, gemeente-secretaris. Verder merkten wij op den heer Warnier, inspecteur der lichamelijke op voeding te Haarlemde heeren H. Putters, te Amsterdam en G. Kruijver, te Zaandam, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Dioces. R. K. Voetbalbond, den heer A. B. Michielsen, voorzitter van den Raad van Arbeid, te Haarlem, vele Eerw. heeren geestelijken, waaronder den Plebaan der Kathedraal, den hoogeerw. heer H. T. J. Rikmenspoel, den weleerw. heer kapelaan H.G. Caarls, voorzitter van den Haarlemschen Patronatenbond, den geestelijk adviseur van de Haarlemsche R. K Sportcommissie, den weleerw. heer Groot' mann, de heeren J. Hensen en Th. Dusseldorf, voorzitter en secretaris van de afd. Haarlem de „Hanze" en waarschijnlijk zullen nog andere notabele personen aanwezig zijn geweest, die voor ons echter onopgemerkt bleven, want langs het lijntje zagen wij in de pauze o.m. eenige raadsleden der gemeente Haarlem en Heemstede staan. Wij zullen het daarom bij de vermelding van deze namen laten. Om ruim half drie kwamen gymnasten en voetballers het speelveld opgemarcheerd, voor afgegaan door de muziekvereniging „Utile Dulci die kranig eenige marschen speelde. Toen turners en voetballers in een halven cirkel vóór de officieele tribune hadden plaats genomen, nam de heer W. J. Speller, als voor zitter der R. K. commissie voor lichamelijke opvoeding, het woord en heette allen hartelijk welkom in t bijzonder de officieele vertegen woordigers van de gemeenten Haarlem en Heemstede, den voorzitter van den Dioc. Haarl. Voetbalbond en de E.E. H.H. Geestelijken. Het speet den heer Speller dat Mgr. niet tegen woordig kon zijn bij deze opening, maar hij bracht Z. D. H. niettemin een hartelijk woord van dank voor de wijze, waarop Mgr. de R. K. Sportbeweging van den beginne af gesteund heeft, 0. m. door het terrein beschikbaar te stel len. En niet alleen stelde Mgr. het terrein ten beschikking, maar verleende ook zijn moreeier en financieelen steun. Ook de aandeelhouders, die obligaties van het R. K. Sportterrein namen, bracht spr. dank. Vooral den eersten aandeel houder, die onbekrompen deelnam en wiens voorbeeld zoo goed werkte. De heer Speller wees op wat in enkele maanden tijd is tot stand gebracht. „Ons eerlijk gezicht en ons optimisme heeft ons in staat gesteld door te zetten en dit te bereiken", aldus spr., maar gereed is het werk nog niet en spr. bleef de zaak in aller belangstel ling aanbevelen. De heer Speller zette daarna uiteen dat daar het werk lag van drie maanden. Twee terreinen zijn nu gereed. Daarachter liggen nog twee terreinen. Ook die worden klaar ge maakt, zocdat nog dit seizoen over vier terreinen beschikt zal kunnen worden. En nog is de com missie er niet, zeide hij. Zij moet reeds aan uit breiding gaan denken en trachten er nog meer terreinen bij te krijgen, omdat de aanvraag zoo groot blijkt te zijn. Spr. hoopte dan ook dat de aandeelhouders de zaak zullen blijven steunen. Daarna verzocht de heer Speller den heer Bomans, als vertegenwoordiger van Haarlem's gemeentebestuur, het sportterrein te openen en den aftrap te doen van den bal voor den eer- steri hier te spelen officieelen wedstrijd en wees er daarbij op dat de heer Bomans een enthou- siat voorstander is van sport en van de R. K. Sportbeweging in 't bijzonder. De heer Bomans verkreeg daarna het woord: Aan mij valt de groote eer te beurt hiej te spreken tot R. K. menschen en wel tot R. K. sportmenschen, dus tot een keurcorps. Dit doet spr. genoegen dat deze R. K. sport beweging is opgericht, zoodat wij nu ook op sportgebied kunnen streven voor het behalen der overwinning op de neutrale en anders denkenden bonden, want ook bij ons geldt het mens sana in corpore sano een gezonde ziel in een gezond lichaam. „Het is wel jammer, zei de spr., dat Mgr. hier niet aanwezig kan zijn, doch wij kunnen alleen aan den goeden God vragen dat Mgr. nog lange jaren zijn herderstaf over ons moge heffen." Spr. wees op het nut van de sport voor lichaam en ziel. Ook deed het spr. genoegen dat de gemeentebesturen van Haarlem en Heem stede hier hand aan hand gaan om de R. K. sport groot te maken. Haarlem mist de velden om de voetbalsport te doen beoefenen, maar als Heemstede, dat de velden wel heeft, de sport wil beschermen, dan lijdt het geen twijfel of ook de R. K. Sportbeweging zal hier groot worden. Dat de R. K. sport in R- K. sportver- eenigingen wordt beoefend acht spr. heerlijk en logisch, want wat baten alle moeiten en kos ten aan het R. K. onderwijs besteed als onze jongens op de voetbalvelden verliezen en ver- leeren wat zij op de R. K. scholen hebben ge leerd. Het is goed dat wij wat in de R. K. scholen is geleerd niet op de velden laten ver trappen door sportvoeten. Spr. wees een oogenblik op het enthousiasme heerscht; het wordt hem soms angstig als hij de groote ontvangsten ziet die daar geïncas seerd worden en hij vraagt zich aan wel eens af of daar niet het professionalisme gekweekt wordt. Spr. vreest dat daar het professionalisme uit moet voortkomen, maar hoopt dat, als die eenmaal gebeurd mocht zijn, in de R. Kt voetbalvereenigingen het ware amateurisme nog zal worden gevonden. (applaus). Spr, wees er op dat ook de sport moet worden dienstbaar gemaakt aan het doel, waarvoor wij allen op aarde zijn, het doel van ieder mensch n.l. het hiernamaals te bekomen. Dan zal de sport zijn een sport van de Jacobsladder om op te stijgen van deze velden naar de velden hiernamaals. De heer Bomans noemde zich een enthousiast sportliefhebber en als enthousiast voetballer vooral, blij ook als spr. is dat hij Weldra vijf zo nen zal kunnen leveren aan de voetbalbeweging en aan deze velden, (applaus) opent spr. dit sportterrein met den wensch waarmede wij R. K. alle instellingen openen Christus regnat, Christus imperat, Christus heersche, Christus regeere. (Applaus) Daarna sprak nog Dr Droog, waarnemend burgemeester van Heemstede. Hij wees er op dat de velden onder Heemstede zijn gelegen, en dat de uitnoodiging aan het gemeentebestuur om hier tegenwoordig te zijn, op hoogen prijs werd gesteld. Dr Droog wees op het verschil nu en vroeger, In zijn jeugd moest spr. de sport beoefenen, door in een boom te klimmen. Voet bal, Korfbal, Golf was onbekend. „Dan hebben jelui het toch heel wat beter" riep spr. uit. Spr. gaf de verzekering, dat het gemeente bestuur Yan Heemstede de ontwikkeling der Fransch - Duitsch - Engelsch schrijven, lezen en spreken kan elk leeren, mits hij zich abonneert op „Ons Studieblad" en dit trouw volgt. Prijs van elk weekblad f 0.60 per maand. Toezending wekelijks. Geen verdere kosten. Ondergeteekende verlangt gratis en franco toezending van proefnummers Fransch, Duitsch, Engelsch, Ned. Taal en Stijl, Ned. Taal en Rekenen, Algebra en Boekhouden. 10270 NAAM-ADRES In open enveloppe met 1J4 cents postzegel gefrankeerd toezenden aan: D. H. SCHEiNKRITZ F Hoofdonderwijzers, Amsteldljk 47, Amsterdam. Telef. Z. 4072. sport met belangstelling volgt. Als gij de sport beoefent, zooals 't behoort, aldus spr. dan zult gij spieren krijgen als ankerkettingen en ze nuwen als staaltrossen. (applaus). Dan werden onder leiding van den heer S. Hooy eenige goed geslaagde gymnastiek-oefe- ningen uitgevoerd door de patronaten St, Bavo O. L. Vrouw Rozenkrans en H. H. Elisabeth en Barbara, waaraan een honderdtal gymnas ten deelnamen. Daarna vertoonde de vereeni- ging „Ursus" eenige mooie krachtstukjes. Het viel zeer in den smaak en de heer Hooy, zoowel als de deelnemers, oogstten veel applaus. Onmiddellijk daarna het défilé van de twee elftallen. Eerst het Westen, daarna de Zwaluwen Onder leiding van scheidsrechter J. Koop man stellen de volgende elftallen zich op. Zwaluwen. Slobbé v. Hetem, v. d. Drift. Zonneveld, v. Dam, v. d. Velden Alleman, Lunenburg, de Vries, Klamoen, Visser Strik, de Liefde, H. Hirs, W. Hirs, v. Lieshout P. Zalm, G. Fennis, A. de Vries P. Paradijs, G. de Poel 't Westen C. Pot 't Westen raadt goed, zoodat de Zwaluwen den aftrap hebben. Mr. Bomans plaatst zich achter het bruine monster en doet met een flinke schop den wed strijd een aanvang nemen. Direct neemt 't Westen 't spel In handen en tiaar voorhoede rent op Slobbé af, doch. V. Hetem retourneert. Fennis neemt den bal over en weer zit 't Westen voor Slobbé die een schot van Lies hout verdienstelijk stopt. 't Is al dadelijk te zien dat de lichtgebouwde Zwaluwen 't tegen de stevige Westen-lieden zullen moeten afleggen. De strijd gaat in hoofd zaak tusschen Westen-aanval en Zwaluwen verdediging. De voorhoede van 't Westen is echter voor doel 't hoofd kwijt en schiet verbazend slecht, zoodat scoren voorloopig uitblijft. De enkele uitvallen van de Zwaluwen leveren voor 't Westen geen moeilijk werk op. Fennis, die een uitstekende speler blijkt te zijn, heeft 't vijftal voldoende in bedwang terwijl ook de beide backs niet onverdienstelijk staan te spelen. Pot krijgt hoegenaamd niets te doen. Een snellen uitval van de Zwaluwen is een oogenblik gevaarlijk doch 't schot taalt. Nadat verschillende kansen verloren zijn ge- gegaan weet Hirs 't Westen de leiding te geven. De Zwaluwen geven niet op, doch veel ver band zit ej in 't elftal niet, zoodat de blauw witte verdediging niet veel moeite met deze tamme aanvallen heeft. Beter gaat 't met 't Westen, als na een voor zet van links de midvoor de leiding vergroot. Met dezen stand treedt rust in. Na de hervatting denken we dat de Zwalu wen op zullen halen, doch 't blijkt slechts een laatste stuiptrekking te zijn. 't Westen is over alle liniën sterker. Stevig gesteund door Fennis trekken ze telkens weer op de Zwaluwen af. De zwartjes kunnen den druk niet weerstaan en- bij tusschenpoozen wordt destand tot 50 op gevoerd. De Zv/aluwen trachten tenminste nog de eer te redden doch de verdediging weet van geen wijken en als Koopman's fluitje, dat goed klonk, voor 't laatst gaat, heeft 't Westen een verdiende overwinning behaald, al had dan 't Zwaluwen-elftal wel een tegenpuntje verdiend. Op 't tweede veld kampte 'n jongere generatie. Hier ging het tusschen S. D. S. en Geel-Wit. Geel-Wit bleek hier de sterkere te zijn en wist met 31 de overwinning te behalen. De elftallen waren Geel-WitPot, Strik, J. v. d. Sluijs, Gigen- gack, Kramer, Moerkerk, G. Boot, Aardweg, Mourits, L. v. d. Sluijs, Kordela. S. D. S.J. Kraakman, J. Schipper, P. Pau- len, J. Hamers, J. Adelaar, W. Hamers, J. Schipper, P. Kraakman, v. Engelen, van Schooten, van Reijsen. Do entréeprijzen bij „Haarlem" Naar wij vernemen wordt door verschillende belanghebbenden in de voetbalsport, een actie op touw gezet .tegen de hooge entree-prijzen wel ke het bestuur der voetbal-wereeniging „Haar lem" durft te vragen. Binnenkort zal een vergadering worden be legd, waar allen, die met dit plan symphatisee- ren worden uitgenoodigd. De beloeling is de zaak krachtig aan te pak ken. Men acht de toegangsprijzen b.v. in vergelij king met die van H. F. C. veel te hoog. BURGERLIJKE STAND, i Ondertrouwd: 27. Sept. J, H. Mulder en A. i Terreinen Haarlem. Door het Gemeentebestuur van Heemst^ de is verlof gegeven op onze terreinen wed-i strijden' te spelen, echter, od voorwaarde, dat op het terrein geen rijwielen mogen ge plaatst of gestald dan tegen afgifte van een ontvangstbewijs, te geven door iemand! die de rijwielen bewaakt. De portier van het terrein zal nu de rij wielen bewaren van bezoekers en de rij wie len der spelersi zullen aan het kleedhuis in' bewaring worden genomen. Dit laatste ge schiedt gratis. Dit zelfde geldt voor waarde artikelen die de spelers bii zich hebben. Deze mogen niet in hun kleeding in het kleedhuis blijven, maar moeten im de kast jes bewaard worden. Competitie Haarlem en' Omstreken. Voor de 2e klasse is hét programma over, October als volgt vastgesteld door den D, H. V. B. 3 October S. D. O. 2—H. B. C. 4; Geel- Zwart 1—Concordia 1: D, V. O. 1—N. W C 2 10 October N. V. C, 2Westen 1. Con- coi-dia. 1Zwaluwen li H. B. C. 4D. V, 21 October H. B. C. 4—N, V. C. 2. S, D. O. 2Concordia 1D. V. O. 1—Zwa luwen L 31 Oc'obei Geel-Zwart 1Westen 1N. V. C. 2—S D. O, 2. Zwal 1—D. V. O Voor de 3e en 4e klasse is voorloopig al leen vastgesteld voor 3 October; 3e klasse'"' N V. C. 3Geel-Zwart 2; Concordia 2—i Zwaluwen 2Westen 2H. B. C. 5. 4e klasse; S. D.S. 1Zilk 2. Zwaluwen 3 Geel-Wit 1. Geboren: 24 Sept. dochter van W4 Griffioen; Wevers zoon van J, C. v. Amstel v. Löben Seis 25 Sept. zoon van A. Bruins- mav. Asperen dochter van C. M. Seve- rijnseRedeker dochter vau J. L. V. DeU- dekomScholten zoon van P, F. BruschettO Eik'mails zoon van J. C JansenVerr' steeg 26 Sept. doöhter van A. C. M. v. Kem penStet zoon van J. M. ZwartsLodder dochter van P, T. RaapLis - 27 Sept, dochter van A. J. J. HouwelingMulder. Overleden: 23 Sept. C. J. v. DoornMeer man, 70 jaar, Raamvest 24 Sept. Pj Moer kerk, 10 jaar, Poellaan. J. C., 6 jaar, zoon van J. Boeree, Vooruitgangstraat. 25 Sept. LI, J. v. Buurende Graaf, 24 jaar, Frans Halstraat 26 Sept. J. C. Lourenburg—Goversl 38 jaar, Linsöho.tenstraat J. Pekelharing, 64 jaar, Hasebroekstraat H. D. Schneiders, 25 jaar, Gasthuisvest J. Boersma, 23 jaar, dt. Clercqstraat. 27 Sept. H. G., 9 jaar, zoon van G, M. Dirken, Hazepaterslaan. J FEESTEN „st. HüBBEOHT". De feesten, door de afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Bakker^ Cacao- Chocolade- en Suikerbewerkers „St.- Hubrecht" bij gelegenheid van haar 25-jariF bestaan georganiseerd, zijn Donderdagavond op waarlijk schitterende wijze besloten. Met voldoening mogen degenen, die dit feest in elkaar gezet hebben, dan ook op hun werk terugzien en de herinnering aan dit jubili zal den leden der afdeeling voorzeker nog lang bijblijven. Door den voorzitter, der feestcommissie, den heer C. van Wieringen, werd de feest- vergadering met den Christelijken groef geopend, waarna hij allen aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, verschillende me dedeelingen deed en eindelijk allen een ge noeglijken avond toewenschte. Hierna wer den eenige vroolijke muziekstukjes ten best< gegeven, waarna het duo Carel Helleman en Bernard van Leeuwen optrad met een keurig repertoire en met muziek en bege leiding van den heer J. Bezem. Dat men zich vermaakte, bewees wel het daverend lachsalvo, dat meermalen uit de zaal opsteeg. In de pauze had de verloting van de tombola plaats, welke uit zeer fraaie prijzen bestond, 0. a. was een geheel kamer-ameublement als prijs beschikbaar gesteld door iemand, die aldus hare groote belangstelling voor „St. Hu- brecht" wilde toonen. Ook werden in de pauze, evenals j.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2