Stadsnieuws Orde en Arbeid» Gemengd Nieuws Telegrammen Laatste Nieuws Amsterdamsche Beurs. Verkeer en Posterijen Korte Berichten RUSLAND EN .WEAN GEL. BAZEL, 6 Oct. De Sovjet ml onder handelingen aanvangen met Generaal Wrange! over een wapenstilstand en den vrede. Een desbetreffend voorstel is reeds naar het hoofdkwartier van den gene raal gezonden. DE ACTIE VAN HET PERSONEEL VAN P. EN T. ]>E EISOHEN DEE H0STA3IBTENAREN HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ HOOFDPRIJZEN. ÏNGEZOiNDEN Voor den inhoud dezerruhriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. R. K. QNTVÏIKKELIN6SAVQNDEN, DE TOESTAND BIJ DE POSTERIJEN TE HAARLEM Afwezig waren de hoeren Boes, de Zeeuw, Mr. Hagemeijer en Gerritsz. De heer KLEIN merkt op dat als de begrooting dit jaar weer zoo Iaat zal wor den behandeld als verleden jaar, dit wel wat laat wordt/ om dan de toeslagen op brandstoffen te behandelen, zooals B. en W, voorstellen. De menschen, die er voor in aanmerking komen, zitten er in den regel niet zoo ruim voor. Wat de promor tie der ambtenaren betreft, waarover in de ingekomen mededeelingen sprake is, vindt spr. deze wel wat ruim genomen. Spr. vraagt of het niet wensehelijk zou zijn, dat een commissie van raadsleden in. dezen van advies zou dienen voor iwat betreft de ambtenaren, .waar geen com missie advies in geeft. De heer DIJK zou het op prijs stellen dat B. en ,Wi. prae-advies uitbrengt op de loonadressen. Do heer HEERKENS THIJSSEN beant woordt de verschillende vragen. „w,*- TIJDGEEST" Trzhking van 975 nummers ten overstaan j Ni:;' van Notaris fl. G. MULIE. - Dinsdag 5 October 1920. Tijdelijk is in dienst getreden aan de Openbare Handelsavondschool de heer Hellinga, hoofd eener school alhier. EEN COMMISSIE VAN ADVIES. Bij Kou. Besl. is thans eau commissie van advies betreffende aangelegenheden van het staatsbedrijf van de posterijen, de telegrafie en telefonie ingesteld. Zij zetelt te ,s Gravenhage. Deze commissie bestaat, behalve uit dein voorzitter, tevens lid, uit 6 leden, door de Koningin te benoemen op voordracht van den minister van Waterstaat. De voordracht van één dezer leden ge schiedt op een aanbeveling van 2 per sonen, opgemaakt door den Nijverheids- raad van 2 leden op een aanbeveling van 6 personen (waarvan 3 voor elke plaats) docr de commissie van overleg voor het staatsbedrijf, ojgemaakt uit de ambtena ren in vasten dienst bij dat bedrijf. Do directeur-generaal der posterijen en telegrafie is ambtshalve lid en voorzitter der commissie. Do commissie houdt zich bezig met die onderwerpen, betreffende het maats bed rijf van de posterijen, de telegrafie en tele fonie, welke haar door den minister van Waterstaat, den voorzitter of een harer leden worden voorgelegd en brengt daar over advies uit aan den minister van (Waterstaat DE ACTIE DER CACAO EN CHOCOLADE BEWERKERS. He! hoofdbestuur van den Algemeeneu Bond van Arbeiders in het Bakkers-, Chocolade- en Siiikerbc-.vcrkingsbcdrijf, besprak in haar Dins dag gehouden vergadering den stand der loon aciie in dc cacao- en chocoladebedrijven. Ter tafel lagen verzoeken van meerdere afdeelingen, om wegens de afwijzende houding van de fa- brikanlen-verccnigingen zoowel aan de Zaan streek als elders, tot weigering van het verrich ten van overwerk te mogen overgaan. Het Eondsbestuur overwoog de wenschclijk- heid daarvan, doch meende dat daartoe nog niet inoest worden besloten, omdat een inmiddels ontvangen brief van den Voorzitter der Vereeni- ging van Ned. Cacao- en Chocoladefabrikanten nog den weg openlaat to! het plegen van over leg oinlrent de ingediende voorstellen. In spoedige afwachting van de nadere over wegingen der fabrikanten-Vereeniging zal den betrokken afdeelingen daarom worden geadvi seerd aan hun voornemen geen uitvoering te geven. DE DADERS VAN 50 INBRAKEN GEVAT. In de maanden Mei en Juni van dit jaar werd herhaaldelijk ingebroken in pcrceelen, gelegen in het Statenkwartier te 's-Gravenhage; o.a. kre gen niet minder dan vier woningen aan de Sla- tcnlaan een bezoek van ongewenschte nachte lijkc bezoekers; en ook aan de Johan van 01- denbarncveidtiaan en de Willem de Zwijgerlaan hadden belangrijke inbraken plaats. Dank zij de groote activiteit van de inspectie en der recherche, die met het onderzoek inzake bovenbedoelde inbraken werden belast, is bet gelukt dc vermoedelijke daders te ontdekken. Aanvankelijk slaagde de recherche er niet in gen spoor le vinden. Toen evenwel bleek, dat in een Bank van Leening te Delft goederen waren beleend, afkomstig van diefstal in een perceel aan de Willem de Zwijgerlaan, en deze goederen in beslag waren genomen, kon het on derzoek met succes worden voortgezet Bedoelde gestolen voorwerpen waren beleend door een dame, wier spoor, welke pogingen de recherche ook aanwendde, gedurende geruimen lijd niet te ontdekken viel. De recherche kreeg evenwel hel vermoeden, dat in meerdere Banken van Leening voorwerpen Waren gebracht, welke van de betrokken dief stallen afkomstig waren. Zij stelde een nauw keurig onderzoek in in verschillende banken, zoowel in den Haag als in andere plaatsen, o.a. Haarlem, Leiden, Amsterdam, Rotterdam en slaagde er in een groolen voorraad goederen in beslag te nemen. In Rotterdam werd bovendien een doosje gevonden waarin gestolen voorwerpen Waren verpakt geweest Na een nauwkeurig en uitgebreid onderzoek kon worden vastgesteld, dat dit doosje afkomstig was van een winke lier in dc Van de Werffstraat te Scheveningen. Deze winkelier, omtrent wien later gebleken is, dat hij geheel onschuldig is aan de zaak, werd in verhoor genomen en daarbij bleek, dat het bewus'e doosje, dat hij slechts een nacht in zijn huis had gehad, door hem aan een zijner klanten was afgegeven. De recherche kreeg door een en ander den beslisten indruk, dat de daders in die buurt hun verblijf hielden. De geheele omgeving werd „af- gevischt". En ten slotte slaagde de recherche er In de dame te vinden, die steeds de goederen beleende. Inspecteur Smith en zijn medewerkers deden nu een inval in een groot heerenhuis aan de Van Boetzelaerlaan ie 's-Gravenhage en ar- resteerden de bewoners. Een zeer groote partij goederen, afkomstig van verschillende inbraken Werd in het huis ontdekt. Het verder onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat de aangehoudenen met grond kun Ben worden beschouwd als verdacht zich ie hebben schuldig gemaakt aan tal van inbraken, vermoedelijk een vijftigtal, gepleegd in de laat- Vte drie jaren. Reeds zijn goederen afkomstig van .Vijftien inbraken, voornamelijk te Schevenin gen gepleegd, gevonden en herkend. En een groo- partij voorwerpen, waaronder zeer kostbare, ï(Jn in beslag genomen. De „N. Crt." verneemt nader, dat op Maan dag 11, Dinsdag 12 en Woensdag 13 October, tusschen 2 en 4 uur namiddags, aan het politie bureau in de Duinstraat te Scheveningen, voor de benadeelden gelegenheid bestaat de goederen te herkennen. VERGIFTIGING AAN BOORD? Volgens „Het Volk" hebben zich aan boord Van het s.s. „Nieuw Amsterdam", van de Hol- tend-Amerika-Lijn, dat 27 Augustus j.L van Rotterdam naar New-York is vertrokken, onder >en 12 14-tal 2e klasse-passagiers verschijn- ielen van vergiftiging voorgedaan. Na het ge bruik van busgroenten zouden drie der opvaren den, resp. 3, 10 en 18 jaar oud, aan boord ge- fctorven zijn. NEDERLANDERS TE LUIK AANGEHOUDEN. Een reiziger van een Rolterdamsche firma, die voor zaken te Luik vertoefde, ontving bij jfangeteekend schrijven een 300 francs. Toen hij utze echter uïrgar, «Juurcle hét niet lang 'of liij werd wegens het uitgeven Van valsch geld gearresteerd. De fabrikant, die het vernam be greep nu, dat de straatwisselaars, bij wie hij de francs gekocht had, hem valsche biljetten verkocht hadden. Om echter de onschuld van zijn ondergeschikte aan te loor.en, reisde hij naar Luik, doch toen men vernam dat hij ook er bij betrokken was, werd hij zonder meer ge arresteerd. De vrouw van den fabrikant riep nu de hulp van de Rotterdamsche politie in, die er in slaagde in drie, vier instanties de bona-fide ver- koopers van de valsche biljetten na te gaan, ten slotte echter komend bij den onbekend gc- blevene. Rapport hiervan werd naar Luik ver zonden en een advocaat aldaar trachtte met deze gegevens, waaruit ten duidelijkste de on schuld van de twee gearresteerden bleek, hun beider invrijheidstelling le bewerken. Zonder resultaat echter. Reeds een week zijn de beide Hollanders zonder eenige grond in hechtenis gehouden. Naar het „Vad." meldt, heeft de vrouw van den fabrikant zich nu tot den Minister van Bui- tenlandselie Zaken gewend. Tc Groningen hebben de melkboeren zon der motiveering den prijs der melk van 18 op 20 cent gebracht. Een 68-jarige man werd in zijn woning aan de Westerstraat te Amsterdam dood aan getroffen. Vermoedelijk is hij in beschonken toestand van de trap gevallen. Een 6-jarig knaapje geraakte spelenderwijs tusschen een stapel planken, liggende aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam bekneld en stikte. ENGELAND EN SOVJET-RUSLAND. LONDEN, 5 Oct. Naar verluidt, heeft de Brit- sciie regcering binnen een bepaalden termijn behoorlijke waarborgen van de sovjetregeering gcëischt inzake de Brilsche gevangenen, de bol sjewistische propaganda en andere hangende kwesties. De Brilsche regeering weigert vol strekt, zegt de diplomatieke correspondent van de „Evening Standard", de onderhandelingen over den handel of wat ook te Londen of el ders voort te zetten, zoolang deze waarborgen niet verstrekt zijn en dat moet geschieden binnen den geslelden termijn. Een gevolg van deze nota der Britsche regee ring is al geweest het zenden van een telegram van de sovjet-regeering, waarbij aan Krassin al le bevoegdheden, zoowel op politiek- als op han delsgebied, welke Kamenef vroeger bezat, zijn overgedragen. DE BELGISCHE MINISTERCRISIS. BRUSSEL, 5 October. Koning Albert zal be gin November te Brussel terugkomen. Bij zijn aankomst zal hem onmiddellijk de beslissing van het ministerie-Delacroix worden meegedeeld, en men meent, dat het kabinet weer gevormd zal zijn legen 9 November, den dag waarop de Kamers weer zullen bijeenkomen. UIT SOVJET-RUSLAND. BERLIJN, 5 Oct. De „Iswestia" meldt, dat bij de laatste samenzwering tegen het leven van sommige Russische volkscommissarissen ook een volkscommissaris is geweest. DEN HAAG, 6 Oct. Hedenmorgen heeft zich een deputatie, welke zich gevormd had uit de besturen van verschillende organisaties der Post cn Tel. aan het Departement van Bin- nenl. Zaken gemeld, met verzoek door den tij- delijken voorzitter van den Ministerraad te wor den ontvangen. In opdracht van den Minister werd haar door den secretaris-generaal in alg. dienst, Mr. Kan, meegedeeld, dat de Minister in de gegeven omstandigheden niet bereid is de de putatie te ontvangen, gelet op hetgeen gisteren is voorgevallen. Na het bezoek aan Binnenlandsche Zaken ging de deputatie naar het gebouw der Tweede Ka mer, waar zij de medewerking van verschillen de fracties inriep om te trachten alsnog toegang tot de Regeering te krijgen. Het resultaat is op 't oogenblik nog onbekend. EEN GEWEIGERD ONDERHOUD. Naar het Corr. Bur. verneemt, had het be stuur van den Centralen Bond van P. T. T.-per- soneel verzocht, om een onderhoud met den di recteur-generaal der Posterijen en Telegrafie en was dit verzoek aanvankelijk door den direc teur-generaal ingewilligd en het onderhoud be paald op Woensdag. Intusschen heeft de direc teur-generaal zich verplicht gevoeld, in verband met het optreden van leden van den bond op de kantoren der posterijen en telegrafie, aan 't testuur van den bond mede te deelen, dat hij het niet kan ontvangen, alsvorens de dienst in zijn vollen omvang is hervat en hij de zekerheid heeft gekregen, dat elke actie tegen de geregel de uitvoering van den dienst zal worden nage laten. De eischen, die door de deputatie van de 3 organisaties aan den Minister van Binnenland sche Zaken zijn gesteld, komen neer op een salarisbijslag per 1 Jan. 1921 van 12 voor salarissen tot f 3000 met een minimum van f 200 en boven f 3000 f 210, voor premievrij pensioen en 5 bijslag. Nos. 2292 5881 14098 14388 eu 21936 ieder f 1000. Nos, 11435 20961 22147 en 22327 ieder f 400. Nos. 15040 en 19620 ieder f 200. Nos. 3116 2607 6224 10574 12391 16481 19995 21058 21270 ieder f 100. Medegedeeld door „De Spaarne-Bank", De Beurs opende heden vast Staatsfondsen, 5 Nederland 84. 6 Indië 101 - Culturen. Koloniale Bank 28Ï1 Indische Bank (250. Vorstenlanden 312. H. V. A. 759. Industrieele waarden. Insulindc olie 145. Oliewaarden. Koninklijke 817. Consols 312. Orion 81. Rubbers. Amsterdam Rubber 207. Deli Ba tavia 157. Ncderl. Rubber 105. Rott Tapanoeli 130. Scheepvaarlwaarden. Kon. IIolI. Lloyd 128: Marine 28%. Amerikaansche waarden. Hide and Lea- lehr 78. Steel 11114- Smelting 76. Anaconda 132. Cigar 79. Atchison Topeka 111%. Voting Rails 40%. Denver 6. Southern Pacific 130. Union Pacific 163. Geachte heer Redacteur. Op den vooravond van de opening der R.-K. Onlwikkelingsavondcn, den dag voor de spreek beurt van Mr, L. G. Kortenliorst, een enkel woord tot U, die reeds zoo trouw in de courant op de bres staat voor de lessen van Katholieke wetenschap, in dit seizoen op initiatief der K. S. A. te geven. Zou het werkelijk mogelijk zijn, dat de leer aars dezen winter voor leegc banken zullen spreken? Zou het mogelijkzijn, dat hunne woorden zullen weerklinken in de ruimte, zoodat alleen de muren van SL Bavo en St. Josephgczelicn- vereeniging hen zullen opvangen en naar den lesgever zullen ierugkaatsen, zonder een men- schelijk oor te ontmoeten? Zou het mogelijk zijn, dat alle moeite en zor gen reeds besteed om straks degelijk onder wijs op populaire wijze door de uitermate be voegde lesgevers te geven, te vergeefs waren? Zou het mogelijk zijn, dat de vrije winter avonden, door menigeen zoo nuttig en heilzaam te besteden, worden gebruikt zonder op een werkelijk praktische wijze hoofd en hart te ver vullen met de zoo nuttige ontwikkeling en roomsclie gedachten en gevoelens? Zou het mogelijk zijn? Immers neen. Haarlem begrijpt, dat werkelijk de R.-K. Ontwikkelingsavonden komen en in 't bijzonder ingesteld zijn voor ieder, voor, hetzij den werkman, die dagelijks, misschien als een machine zijne bezigheden verricht en voelt en tast, dat zijn werken de maatschappij tot heil verstrekt, al is hem niet recht duidelijk: „het hoe?" en „het waarom?" hetzij den ambtenaar, die in zijn functie, ver schillende werkzaamheden verricht, door natuur en wettelijke instellingen, hem, in samenwerking met anderen opgedragen, tot instandhouding van maatschappij en staat, hetzij den handelsman, die gedreven door den strijd om het bestaan, iederen dag de uitingen van zijn handelsgeest en koopmanservarii B met zijn handelingen als Christen moet doen Srmo- nieeren, hetzij de(n) rijke, die de plichten genover zijn medemenschen moet kennen en zijn woor den en werken daarnaar inricht, hetzij de(n) hooggeplaatste, hetzij de(n) meest onafhankelijke, zij allen hebben noodig, behalve de kennis van hun geloof, de kennis van hun lichaam, de kennis van hun staat en stand, de kennis van liun eerediens», de kennis van hun eigen, ook de kennis van de huishouding van den Staat. In den tegenwoordigen lijd te leven als een Jantje zonder zorg, als een individu buiten de gemeenschap, het is niet mogelijk zonder zich zelf te benadeelen en zijn omgeving te schaden. Het is daarom, dat ik mij de laatste dagen afvraag: begrijpt een ieder wel goed, wat de K. S. A. met zijne entwikkdingsavonden be oogt? Ach. kwamen velen, zoo het kan, morgen avond in „Sociëteit St. Bavo", zij zouden hooren, wat de ontwikkelingsavonden kunnen geven; ze zouden ondervinden, hoe noodig deze lessen voor hen zijn; zij zullen reeds bij voorbaat hunne gedachten laten gaan over den cursus, dien ze dezen winter zullen bijwonen. Dat allen kwamen; 't is geen bioscoopgenoe gen 't is geen blij- of treurspel, dat wordt bij gewoond tot ontspanning van den geest, maar zij zouden hun kennis kunnen verrijken, hun Roomsch hart kunnen vervullen, him oordeel kunnen verscherpen, liun leven kunnen bezielen, hun wil kunnen stalen. Zoo zullen deze ontwikkelingsavonden het succes kunnen brengen, dat van hen wordt verwacht en zullen leeraren en leerlingen bei den aan het eind van de curussen zich werke lijk opgewekt gevoelen, dit instituut te doen be stendigen en het volgende winterseizoen aan allen de blijde boodschap te laten brengen van een uitgebreider en schooner plan, tot versprei ding der heerlijke Roomscbe wetenschap. Deze gedachten U mede te deelen, was mijn wenscb. Met alle hoogachting, A- G. TH. DE NEIJN VAN HOOGWERFF, Secr. vJi. PI. Comité dei K-SA. Geachte Redactie. Gelieve onderstaande in uw blad te plaatsen. In uw blad van Dinsdagavond staat, dat de Centrale Commissie van georganiseerd overleg in arabtenaarszaken, met 10 tegen 3 stemmen heeft besloten voor te stellen: 5 pet. tijdelijke sa- larisverhooging, ingaande 1 October voer onge- buwden. Voor gehuwden bovendien nog eeue uitkeering van f 200, f 150 en f 100, resp. le, 2e en Se klasse standplaatsen. Deze cijfers zijn als minima bedoeld. Ware dit maar zoo, de on tevredenheid zou niét zoo groot zijn. De waar heid is, naar wij uit officieele bron weten: 011- gehuwden zoowel als gehuwden krijgen 5 pet. van hun salaris met een minimum vaa f 200, f 150 en f 100, resp. voor le, 2e en 3e klasse. Meer niet. Ingaande 1 October en wel uitbetaald voor bestellers in 13 weken en voor de overi ge ambtenaren in 3 maanden. De kindertoeslag bl(jft voor de eerste 2 kinderen 2% pet. van hun loon met minimum van f 60, ingaande 1 April, dus voor drievierde uitbetaald. Dus in het gunstigste geval krijgt een besteller in Haarlem met een gezin van 2 of meer kinderen f 75 ineens, plus elk» week tot 1921 pl.m. f 4 Met dank voor de plaatsing, Het bestuur van de R.-K. Vereeniging van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel „St. Petrus". Nog eenige Ingezonden stukken moeten we gens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen. Redggtie, AGENDA. 7 OCTOBER. Sociëteit St. Bavo. 8 uur Propaganda- vergadering K. S. A. 8 uur Bestuur Spoor cn Tram. Aan het loket van Sint Bavo zijn steeds kaar ten verkrijgbaar voor de cursussen van de K. S. A. Prijs is slechts f 2 per cursus. Groote Kerk. 2—3 uur Orgelbespeling door den heer Louis Robert. St. Martliavereeniging, Kleine Houtweg 13 3—4 uur Betrekkingbureau. Soc. „Vereeniging" 8 uur Paganini-con- ccrt door A. Schmnllcr. Stadsschouwburg. 8 uur Kon. Vereen. „Het Ned. Tooneel": Prulletje. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 49. Geopend iederen werkdag. Toegangsprijs 25 ct. Wij hebben bij den directeur van bet Post kantoor geïnformeerd naar den. toestand op het postkantoor te Haarlem, en gevraagd of er stag natie in den dienst te bespeuren was. De directeur deelde ons mede dat er van stagnatie in den dienst geen sprake is. Wel zijn "door de ontwrichting in andere plaatsen o.a. te Amsterdam sommige bestellingen laat binnenge komen en gingen enkele postbestelling van morgen later uit, doch deze vertraging was maar gering. Het personeel doet hier zijn plicht. Er is geen staking en er wordt ook geen lijdelijk verzet gepleegd, deelde de directeur ons mede. Van andere zijde vernemen wij dat verschil lende postbestellingen van morgen iets later zijn uitgegaan. Dat vond zijn oorzaak in het feit dat vannacht de bestellingen niet in orde ge maakt waren. Het personeel had toestemming gekregen naar de vergadering te gaan, die gis terenavond gehouden werd. Ook het nachtper soneel. Nu worden verder des nachts de be stellingen in orde gemaakt en hebben de bestel lers des morgens alleen de bestellingen van de twee laatste treinen in te steken. Dat was van nacht door de gehouden vergadering niet ge beurd en zoodoende duurde het uitzoeken der bestellingen vanmorgen iets langer, en gingen vele bestellingen later weg dan gewoonlijk. Wel trachtten eenige bestellers zich stipt aan de reglementen te houden en zoodoende den boel in de war te sturen. Maar dit was toch van weinig belang. Zoo begonnen sommigen, wan neer er een adres was zonder voldoende aan duiding, ijverig in een adresboek te zoeken, al wisten zij den persoon ook zeer goed te wonen, of gaven geen antwoord als een onbekend adres werd afgeroepen, die in hun bestelling thuis be hoorde. Maar dit had geen invloed op den tijd, waarop de bestellingen uitgingen. Naar men ons echter mededeelde is het niet onmogelijk dat, wanneer de heden te houden conferentie met den minister van Binnenland sche Zaken geen voldoende resultaat oplevert, de leden van den Centralen Bond van P. T, T. het werk neerleggen. In dat geval is de bestelling van hedenavond cn morgenochtend niet verzekerd. De stemming is onder liet personeel, ook on der het R. K„ dat evenwel het advies van het hoofdbestuur trouw zal volgen, zeer verbitterd. Gisteravond heeft de afd. Haarlem van den C. B. P. T. T. een druk bezochte huishoudelijke vergadering gehouden, Ier bespreking van de voorvallen der laatste dagen. De voorzitter, de heer S. v. d. Mije, opende de vergadering, be sprak de resultaten der laatst gehouden vergade ring van de Commissie van Overleg en gaf de vergadering in ernstige overweging, niet lot slaking te besluiten, alvorens daartoe het con signe van liet Hoofdbestuur kwam en zich dus vooralsnog uitsluitend aan de bekende procla matie le houden. Bij hel debat, dat hierop volgde, bleek een deel der vergadering sterk voor directe actie te zijn, waartegenover verschillende bestuurs leden en andere personen uit de vergadering het groote nut van organisatorisch optreden be pleitten. Ten slotte verklaarden zich bij de stemming, die met gesloten briefjes geschiedde, 124 leden voor opvolging van het advies van het Hoofd bestuur, en 68 voor slaking, zoodat voor Haar lem een proclamatie van het Hoofdbestuur geldt, ienzij andere nadere instructies mochten komen. FIETSTOCHT H. B. S. De directeur der 1ste H. B. S. 5-j. Cursus, heelt voor morgen, Donderdag een fietstocht uitgeschreven naar Noordwijkerhout, Y/aaraan alle leerlingen deelnemen. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den heer Mr. J. N. J. E Heerkens .Thijssen, locor burgemeester. Voorgesteld wordt de loonadviesen in handen te stellen van B. en W. ter afdoening op het voetspoor van andere dergelijke adressen, die op dezelfde wijze zijn behandeld. De heer BOMANS wijst er op, dat op adressen van R.-K. en Christel, organisaties ook afwij zend beschikt is en het gaat niet aan nu op een adres van de moderne anders te beschikken. Dat wekt ontstemming. Spr. stelt dus voor de adressen op dezelfde wijze te behandelen en wil men dat B. en W. de zaak nog eens onder de oogen zien, laat men hen daartoe dan uitnoodi- gen door een motie of iets dergelijks, los van adressen. De heer DIJK zegt toe, zulk een motie te zullen indienen in deze vergadering. De heer KLEIN bepleit zijn voorstel nader om .een commissie JM» advies in te stellen voor Prijs van f 1000 168 18C9 1S993 198711 f 400 7122 16027 17483 f200 6958 10926 13075 f 100 1954 2578 4223 867Ö 24663 15171 16747 37059 t g. 37403 1744117689 19974 -Prijzen van f 90.-— (eigen geld) -1 i6 2469 4905 7322 957911903 13792 15559 18957 106 93 13 42 SG85 4 13822 16714 66' 303 2545 20 9210003 12032 r 51 16842 19034 t- 12 2705 39 7516 IC 127 43 65 77 *521 60 U 5091 20 58 71 13983 16998-S67 556 2858 5245 7708 10231 12115 14028 1702319242 637 80 5359 783510343 3914187 25%. 48 65 3010 62 7319 i04341 42 14247 17117 S 73 h»3 3198 5433 78 92 74 14385 17480-4®82i b-- - 43 3263 5526 8293 10579 12259 14405 8619315? 47 3411 5638 84701C665 95 38 17537 19492! 1443 3518 78 8521 77 12200 15008 17682 19622' 5 64 46 87 8602 10756 18 66 17702 28 1558 3610 5862 90 10805 12591 15365 55 19785) b 85 65 61 93 7 12846 15536 87 93i 1634 re 6021 8739 10914 55 1560717801 19965: 1707 88 6176 4311071 12949 84 1120170. jr 18 3712 6257 7511!81 701574318109- 745 54 54 82 8817 11240 13000 15868 18214 v 98 fi' 75 3807 6309 894311332 36 15902 25 2021 li 1004 60 50 88 64 4016082 4820574' 95 3969 97 9107114631333916169 5120639/ 2364 4135 6470 1911533 13420 84 18301 92 80 4242 6523 31 57 41 16279 18591 „V= 2413 4521 6652 942211689 7616453 1SC73 17 67 7238 9501 11752 86 16512 18925't 3 32 4823 7316 621188613790 33 51 Later aflosbaar. TiPP i f4 2063 4675 7092 9165 11470 14107 16580 188® 86 72 89 7150 88 71 35 9518912 87 78 92 73 9235 80 62 16674 84 89 2125 4706 81 39 11503 98 1675319037 90 31 23 88 46 5 14221 63 19116 48 7204 96 35 55 93 25 54 15 9406 38 14334 16808 37\ 68- 89? 98 s- 97 55 110 2200 24 30 93 38 244 85 82 99 4805 308 2306 7 26 2438 32 64 88 2534 482 63 560 75 620 2606 720 29 29 8 48 40 38 74 64 35 52 72 .„39192001 80 85 53 78 "50 5> 93 94 11648 14432 88 5; 36 97 9543 71 49 169131%491 31 7308 963311713 65 17^70? 38 60 47 15 96 461% 88: 50 74!6 59 17 14575 56 193091 64 35 9751 4314611 17003 «*171 86 80 71 62 14707 42# 285 92 96 7211314 1417107 52/ 12 49U0 7503 93 58 50 45?; 60 44 64 19 98051190014804 75 N 84* 1317233 Jfaet 54 39*® 951 50 195211 '44 98 £008 38 45 48 r 52 2701 45 52 58 49 .803 8 53 57 79 7914918 32 51 68 7 9 9902 12G70 25 5519644 47 67 5224 7604 15 79 31 69 57 i": 69 68 25 69 2512100 3517326 96 j. v, 98 2896 58 90-j, 52 45 m 79 35 19711 j 915 2901 5327 7818 61 1230760 75 32 K. 75 4 5415/- 29 72 95 86 17422 00 !'- 97 3028 31* 47 79 12426 15038 23 19812 1007 31 53 64 82 48 51 31 17 Jv 8 95 83 95 94 53 81 - 51w* 22 14 3118 89 792710054 54 15119 55 41 re 79 5521 8011 00 92 36 57 M 70 39 3254 35 271013512503 451753619902» P 56 62 42 3410280 12 72 59-c 4 61 79 58 85 87 18 96 87' 28' m 72 33I6 67 8104 10305 22 15222 17620 381 fïïZ'84 fifi®'69 a 20 69 3f) 37 ko 84 86 69 20 69 30 37 26 62 j 1152 3409 5673?', 66 82 37 S3 3020010} m 73 3556 5722 97 9812666 15332 63 303 81 70 53 8216 J0429 1213 3815 84 18 39 21 5848 30 73 63 24 64 50 82 52 5921 8309 87 12853 40 17816 «f eOi 91 59 57 31 10541 79 15525 17915 /'79 93 78 6010 41 86 80 34 27202775 I 97 3702 6101 6010632 13034 59 18059 20310 "98 13 3 8423 46 1310715602 66 471 1347 47= 10 68 88 29 3518146 60 .55" 51 38 851210702 41 89 6520433] c 57 92 40 ,19 19 50 15772 84 59? f 82 3805 41' 34 23 13220 15809 18209 7e' Mk 83 59 78 51 49 26 11 42 74 92 84 6236 54 77 7316000 - 4320502 te" 97 3902 80 68 9613312 11 80 61 17727 20125) 62 12729 15420 "52 49/ V- 09 f 1417 "14 6334 861910808 22 1476 47 j 27 69 30 89 501 U 40 20 78 20 PiW 81* 25 6409 25 6213452 j 1503% 36 6561 46 85 69" 66 "36 gö': fee.43 4023 65 84 10907 75*-. 74 44 20609 W50 54 6036 94 1513525 87/ 51 iV - 90 93 44 8728 56 87 16125 66 41 i 1620 4117 83 591106213675 31 7320703 91 26 87 8807 95 13717». 59/» 96 in L 1713 30 6715 1311112 54 8218400 - w 7X' 42 74 27 62 55 5916220 46 07' I4219 38 90 - 6313802 43 ^"57 20810 r. 83 31 42 891311201 - 20 f. 78 - 957/23 - .95 4318 63 r, 29 73 47 86 18505 jo\ -1829 29 - 70 33 85 5816341 1820968 37 37- 89 3411300 84 85 19 fsa! "41 97 6876 50 31 13925 16401fe 3d,'" 49 4411 92 81? 65 56 22 - 42 1915.. 2ö 6905 91 8314014 43 /82: 21 90 12 6007 93 31 59 83, F 2023 4506 13 631140515 38 9218650 28 47 57 76 14 471650018715' -*29 4613 7053 9113"' 22 61 31 571 (32-.W 74 64 2714103 j 47 18802 J wfortge lijst stond abussievelijk boven de Latéf', '-aflosbaar gestelde Nos., Prijzen van f 90.--; I-: (eigen geld). 15705, 13, 93 m.r, 18705 enz.pi 'die ambtenaren, waarvoor zulk een commissiai nu nog niet bestaat Er is nu een deel dat met een commissie te maken heeft; een ander deel -niet Dat is onredelijk. De heer BOMANS geeft dat toe, maar vindt alle commissies in dezen Onvoldoende. Rationeel zou spr. dan ook een voorstel vinden om voor alle personeel die commissies af te schaffen. •De heer REINALDA ondersteunt het denk* beeld van den heer Klein. De promotie is niet 'goed geregeld. Spr. zal met nadere voorstellen komen. Na antwoord van den heer Bomans, .werden de discussies gesloten. Het bestuur der concertvereeniging Haarlem's Muziekkorps verzocht den entreeprijs voor dfl 'populaire concerten te mogen stellen op 25 cent met inbegrip van programma's en belasting. Het yoorstel .wordt goedgekeurd. vergadering duurt voort.) BURGERLIJKE STAND, Ondertrouwd: 6 October. G. II. Kruijer en A. Oomen. S. G. Bergers en J. Harms, —a E. G. Bouwman en C. J. Heijmen. A. B. Dijkmans en M. J. Henstra. J. H. Linsen en C. Zwart. R. Veldhuisen en M. Jolman, Getrouwd: 6 October. M. J. M. Biemans en P. H. v. Leen. J. A. W. Pompe en A. v, d. Veen. G. v. d. Heide en M. C. de Lange. W. F. Bloem en G. M. Koelemeijer. J. de. Vos en E. Berendrecht. J. v. d. Putten en H. J. Bogaards. H. Kneijnsberg en C, O Drogtrop. A. W. Captijn en J. .v. Room P. Daim en T. Dragtsma. Geboren: 8 October, z. van J. C. KalSoml mer. z. van II. LucasKoorn, 4 October) z. van M. A. SteemanHoseck. 5 October d. van J. v. d. BergVermeer. r. van E. Gi Korfage—Ter Veer. d. van R. Boerstra-i Flietstra. 6 October, d. van P. v. Loevezij* Steffers. d. van A. HoogeboomBuiter. Overleden: H. Tutert, 69 jaar, Kaïnperlaam PERSONALIA.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2