BËRÏGHTEfr _J_, -i 20525 f" Hiermede is ia't kort weergegeven wat '„Be Hijo Boodschap" bedoelt. Met de leiding van het catlechumenaat te 's Ha,-e is belast mej. A. v. d. Most'; jdie vroeger in het Leger des Heils werkte*, ma:;i' tot het Katholicisme bekeerd is. j; Mej. v. d. Most deelde een en ander mede over de wijze waarop gewerkt ftrordt. j Bij de scholen ia de buurt hal men «trooibiijetjes verspreid, waarop de bij leenkomst was aangekondigd en den eer- fcten keer was het lokaal reeds geheel ge vuld. Be opkomst der kinderen nam ge leidelijk top zoodat er de afgeloopen week bijeenkomsten konden worden gehouden, op Zon ag en Woensdag om 4 en 5 uur, Op Donderdag en Vrijdag om 5 en ,7 uur on bovendien nog een op Zondagavond voer de grootere kinderen. De bedoeling is uit de kindereD, die hier komen, een kern te vormen en met die kern de an dere kinderen te bereiken om ze ook hier heen te brengen. Voer dit werk, zegt spreekster, is lief de noodig, een liefde, die er niet tegen opziet om die meest verwaarloosde kin deren in de armen te drukken, ook al zijn zy kali-gekleed in lompen en al stin ken ze, en hun een kusje te drukken op hun kopje om ze dan te zeggen: vind je het hier prettig? Spreekster vraagt gebeden om van God te verkrijgen, dat deze geest onder de dames van het lief dewerk behouden bljve. EERSTE KA 18ER. UIT ONZE VORIGE OPLAAG felOHOOLVOKDING. cffeHhing van 975 nummers ten overst 'Notaris fl. G, MULIE. Woensdag 6 October 1920 85 Sr Vervolgens sprak de Zeereerw. Paler Dr. Jac. v. Giuaeken S. J., die er op wees dat het ca- techuminaat niet aanvallend optreedt. Als goed- gelcovige proteslactsche kinderen hier komen, worden ze afgewezen; voor hen is- dit werk niet. De opzet is voor z g. heiden-kinderen, die prac- tisch absoluut niets zijn. De katholieke kinde ren, die hier komen, worden naar de patronaten verwezen. Spr. deelt mede, dat het reglement voor hel caiechumenaat en de statuien van Bethanië te Bloemendaal door Mgr. Callier op 8 December van hel vorige jaar zijn goedge keurd. Mgr. spoorde aan zoo spoedig mogelijk met het catechnmenaat in Den Haag te begin nen om te laten zien wat men kan. Het gebouw heeft f 76.000 gekost. Spr. wekte vervolgens op, om optimist te gijn, Ook Jezus is optimist geweest Als wij Je zus willen navolgen, moeien wij den durf heb ben om te zeggen tot O. L. Heer: Stuur mijl Ieder mensch is geschapen om God een dienst te bewijzen. Begrepen alle menschen dit, dan zouden zij veel gelukkiger zijn. Het is niet de schuld van de massa, maar van de leiders, wanneer de wereld niet deugt. Vraagi van God een ziel en leeft daarnaar. Leeft zoo, dat gij eenig recht hebt iets van God te vragen. Met de bede, dat God deze woning zegene en Zijn vrede sehenke aan allen, die hier komen dat hier gepreekt moge worden de ware leer van Christus, dat de catechisten een voorbeeld mogen zijn en dat de kinderen, die in de Kerk worden teruggebracht, nieuw bloed mogen brengen in de Kerk en Haar versterken, ein digde spr. zijn geestdriftig toegejuichte loe- «praak. Hierna was gelegenheid de verschillende ver trekken en het eenvoudige, stemmige huiskapel letje te bezichtigen. Deze dagen namen we een artikel .Levens- kunst" over uit de „Bossche Crt.", waarvan de bronvermelding door ons onwillekeurig over 't hoofd werd gezien. Vergadering uan 6 October. De Onderwijswet. De heer VAN DER FELTZ, V. D., beoordeelt het ontwerp los van het rapport der bevredi gingscommissie. Hij is voor een eerlijke en loyale uitvoering van Art. 192 der Grondwet, doch heeft bedenkingen tegen de voorgelegde uitvoering. De openbare school wordt op som mige punten als overwonnene behandeld; de bijzondere school kon nog altijd uit particuliere fondsen worden gesteund. Zij wordt bevoorrecht ten aanzien van het ambulantisme. Zij kan door regeling voor sumumeraire onderwijzers de openbare school dwingen haar te volgen. De regeling voor overneming van bestaande school gebouwen is onbillijk. Nog heeft spr. bezwaar tegen het verbod van onderwijs in onverplichte vakken in de eerste zes leerjaren Spr. verheugt zich er over dat de minister de uitdrukking christelijke deugden heeft gehand haafd. De heer DE WAAL MALEFEIT A. R. heeft eenige bezwaren tegen het ontwerp. Voor eerst om de groote kosten, die het minst voor ge meenten bezwaarlijk zullen zijn. Voorts is er gevaar voor tekort aan onderwijzers. Alles weegt z.i. evenwel niet op tegen het groote feit, dat het doel van schoolstrijd is bereikt. Mevrouw POTHUIS-SMIT, S. D. A. P., ver klaart, dat de pacificatie strookt met 't socialis tisch beginsel. Spr. wil zich daarom neerleggen bij de uitbreiding der confcssioneele school, die haar ideaal evenwel niet is. Zij is het met den heer Van der Felftz eens, dat de gelijkstel ling niet volledig bestaat en betreurt het, dat het onderwijs niet kosteloos San zijn. Het aantal kinderen per klasse is nog te groot. Spr. heeft bezwaar tegen het instutunt van de onderwij- ieressen met akte A. Spr. bepleit een ruime salarieering der onder wijzers en betuigt instemming met de instelling van ouder-commissies. De heer FRANSSEN A. R. betoogt dat niet de wet de openbare schoot achterstelt. Als zij die liefde hebben voor openbaar onderwijs dit wen- schen, kunnen zij zooveel voor dat ouderwijs doen als de voorstanders der bijzondere school jroor deze. Spr. heeft eveneens bezwaar tegen de inmen ging van het schooltoezicht in de benoeming der bijzondere onderwijzers. De hr. BERGSMA, U.L., zal ondanks bezwaren, gaarne voorstemmen, al voorziet hij vooral Voor de gemeenten grooten financieelen druk. waarschuwt tegen een salarisregeling die het U. L. O. in het gedrang zou brengen. Voor de U. L. O.-onderwijzers is een bijzondere sala- tieering noodig. De heer VAN DER HOEVEN (C.H.) juicht bet ontwerp toe, ais opheffing van een jaren lange onbillijkheid. Spr. komt op tegen de vrees Voor bevoorrechting van het bijzonder onder lijs. Hij ziet in afschaffing van ambulantisme hadeel voor de openbare school. De heer VAN DER MAESSEN DE SOM 5BEFE (R.K.j ziet in het instituut van onder wijzeressen A. een middel ter voorkoming van' tekort aan onderwijskrachten. De heer GILISSEN (R.K.)zal met hart en ziel voorstemmen. Hij brengt hulde aan de bijzon dere onderwijzers voor hun opofferingen je gens de bijzondere school. De heer SMEENGE (U.L.) juicht uitvoering van art. 192 der Grondwet toe. Hij is bijzonder ingenomen met de oudercommisssies en wil daarvoor een wettelijke regeling. De heer VAN NIEROP (U.L.) stemt in met het bezwaar van den heer v. d. Feltz. Hij vraagt een zoo nauwkeurig mogelijke kostenraming en wijst op de finantieeele moeilijkheden welke voor de gemeenten uit de wet zullen voort vloeien. Ten 4.40 wordzn de beraadslagingen verdaagd II I. R.-K. VEREENIGING VAN POST-, TELE GRAAF- EN TELEFOONPERSONEEL „ST. PETRUS". Op Zondag 3 October herdacht de afdeeling Haarlem „St. Joseph", haar 12%-jarig bestaan, 's Morgens om 8 uur was er een H. Mis in de Kleverparkkerk, waaronder vele leden tot de H. Tafel naderden. Om 2 uur werd een groote pro- paganda-vergadering gehouden. De voorzitter opende deze vergadering met gebed, heette de aanwezigen, waaronder Mr. Bomans, eenige le den van Hillegom en Beverwijk, van harte welkom. Hij ging in het kort den levensloop der afdeeling na: hoe zij door zes wakkere mannen werd opgericht en nn gegroeid is lot een klein honderdtal, waarmede onze tegenstanders reke ning moeien houden. Een eeresaluut voor die zes mannen. Dank zijn wij daarvoor verschul digd aan God. Wat de toekomst zal zijn, weten we niet, maar zeker zal de strijd hevig zijn. Daarna kreeg de feestredenaar, de bondsbestuur- der, de heer Perreyn, het woord. Hij ging in het kort na zijn levensloop als organisatie-voor man. Eerst was hij jarenlang bestuurslid ge weest van den neutralen bond „De Post". Hij dacht steeds, dat slechts door eendracht verbe tering kon worden gcbrachten noode zag hij de oprichting van „SI. Petrus". Weldra bleek ech ter dat zulks noodig was, want de neutrale bond werd steeds rooder. Ook hij ging nu over en was voortaan een voorvechter van den ka tholieken bond. Hij is de man die kan oordee- len, welke bond het best voor de belangen van het personeel opkomt en waarlijk „St. Petrus" staat niet ten achter, maar zelfs aan de spits. Dan ging hij na de salaris-misère, die reeds dateert van voor 1914 en hoe de oorlog alles in duigen wierp. Toen kwam de commissie- Stork met een salarisvoorstel. De vorige regee ring wilde slectxts 75 pet uitbetalen. Toen de huidige regeering aan het bewind kwam kregen we dadelijk de volle 100 pet. Een woord van dank aan den voorvechter hiervan, Mr. Bo mans. (Applaus). Deze regeering, die in het be gin reden tot tevredenheid gaf, liet de post mannen weldra in den steek. De toen ingestel de salariscommissie adviseerde een verhooging van 80 pet. Wat absoluut onvoldoende was, daar de levensstandaard met 213.8 pet gesle gen was. De regeering trok er toen nog 7 pet voor pensioen, plus 4 tot 8 pet voor stand plaats af. Als men bedenkt, dat de levensstan daard sinds Maart 1919 weder met 67 pet. ge stegen is, is bet dan wonder dat de nood hoog is gestegen? Is dat de dank voor den plicht en de opoffering van het grootste deel van het perso neel, gedaan tijdens den oorlog en bij de poging tot revolutie in November 1918? Maar niette genstaande dien noodtoestand moeten wij loonen dat wij katholieken zijn. Nooit mogen wij toege ven aan de oproerkreten van den anderen kant. Wij moeten steeds denken aan den eed van trouw, dien wij hebben gedaan, nooit mogen wij de samenleving door staking te kort doen, nog erger door onze oproerigheid de oorzaak zijn van revolutie. Zien wij eens naar het buitenland wat daar de revolutie gebracht heeft! Als wij onzen toestand daarmede vergelijken, leven vrij nog in een paradijs. Steeds moeten wij onze vereeniging volgen, die altijd voor onze belan gen op de bres gestaan heeft en het nog steeds zal doen. Maar nogmaals plicht voorop en dan zal de toekomst wel verbetering brengen. (Appl.) De voorzitter dankte voor de feestrede, die eenigszins het karakter kreeg van een demon stratieve rede en gaf het woord aan Mr. Bo mans. Deze zeide, blijde te zijn, dat hij hier te genwoordig was, daar hij nu met cijfers te we ten kwam, hoe hoog de ellende onder het per soneel was. Steeds heeft hij op de bres ge staan voor het postpersoneel en wat is de dank wel geweest? Naroepen en uitschelden op straat. Dan komt de mensch wel eens boven en wil men ze in den steek laten. Doch hij zal, hoewei hij niets kan beloven, bij de regeering aandrin gen op verbetering van salaris en premievrij pensioen. Doch het personeel moet zijn plicht doen en nooit mogen wij onze beginselen prijs geven. (Applaus). Ten slotte spreekt de geestelijk adviseur eenige woorden tot de vergadering en geeft de oor zaken aan, waarop de vorige vergadering zoo rumoerig was. Nooit moeten wij luisteren naar de oproerige kreten van anderen en nooit nieuwsgierig zijn, wat vijandige bladen ons voorhouden. (Applaus). De voorzitter dankte allen voor de gesproken woorden en spoorde allen aan de ellende voor een oogenblik te vergeten en hedenavond eens recht vroolijk feest te vieren. Des avonds had de feestelijke bijeenkomst plaats. Dank zij de moeite van de feestcom missie was waarlijk het feest, waar zang en voordrachten elkaar afwisselden, luisterrijk en gezellig en dat in deze tijden, met heel weinig geld. Den dank voor allen, die daartoe hebben medegewerkt. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over September 1920 1919: Aantal behandelde posten 3067 (vorig jaar 2635); aantal inlagen 2109 (vorig jaar 1704); aantal terugbetalingen 958 (vorig jaar 931); in gelegd 199,962,55% (vorig jaar 157,392,29); terugbetaald 174,171,83% j. 182,646,87%) Meer ingelegd 25,790,72 (vorig jaar minder 25,254,58%); aantal nieuwe boekjes 164 vorig jaar 108)aantal afbetaalde boekjes 59 (vorig jaar 56); Spaarboekjes op 30 September 1920 in omloop 583; geledigd in September 1920 98 busjes met totaal 1495,70%; aantal boekjes n bewaring op 30 September 1920, 260. STEUNFONDS M. T. S. Dinsdag 5 October werd de eerste vergade ring gehouden van het „Steunfonds tot bevor dering van het Onderwijs aan de Middelbaar Technische School" alhier, waarvan dezer da gen de stichtingsakte was gepasseerd. Dit fonds dat door eenige industrieelen te dezer stede werd gesticht, beoogt uitsluitend hét onderwijs aan »f de inrichting, outillage, enz. van de M. T. S. te Haarlem te bevorderen. Ingevolge de bepalingen der statuten werd als voorzitter van het Bestuur van het Steunfonds aangewezen de heer Geyl, voorzitter van de Vereeniging voor Ambachts- en Middelbaar Technische Vakonderwijs te Haarlem, terwijl het bestuur verder is samengesteld uit 2 leden van het bestuur der Vereeniging voor Am bachts- en Middelbaar Technisch Vakonderwijs te Haarlem, 3 leden aangewezen door het Be stuur van het Departement Haarlem der Maat schappij van Nijverheid en 3 leden gekozen door en uit de begunstigers. Door den heer Ir. Hofstede, directeur van de M. T. S. werden eenige mededeelingen gedaan betreffende het onderwijs aan de school. Ten slotte werd door de vergadering het be drag vastgesteld dat voor 1920-1921 uit het fonds ten behoeve van het onderwijs aan de M. T. S. zal worden aangewend. R.K. DAMCLUB T. E. P. Zondag j.l. had een vriendschappelijke dam- wedstrijd plaats tusschen D. I. D. Amsterdam en T.E.P. Haarlem met den volgenden uitslag: D. I. D. T. E. P. G. v. HoutH. Sanders 20 B. v. L. HermansTh. Bennes 20 H. BlokdijkR. Pannekeet 20 HoestC. Steinman 20 N. N. Hetem 11 DrinkgreveG. Mensiug 20 De LangeJ. v. d. Kamp 11 TijburgP. J. Blesgraaf 2—0 14—2 D. I. D. was niet geheel compleet. Aangezien D. I. D. ruim, wat spel gehalte aangaat een klasse hooger speelt dan T. E. P. is er door laatstgenoemde club schitterend stand gehouden, en werden interessante par tijen gespeeld, deze duurden aan de eerste bor den zelfs 3% uur. Deze wedstrijd is voor T. E. P. niette genstaande de nederlaag, een waar succes ge weest en tevens een uitstekende leerschool. GUNNING. Het nraken van grondwerken, den onderbouw en het bassin c.a. van gewapend beton, voor een bad- en zweminrichting aan de Kleverlaan, waarvan de openbare aanbesteding heci't plaats gehad op 6 September 1920 is door B. en W. óp 30 September d.a.v. gegund aan de Naam- looze Vennootschap Maatschappij tot bet uit voeren van werken in regie, te Rotterdam, voor f 83.606. WERKLOOZENKAS. De Minister van Arbeid heeft op bezwaar schriften van het bestuur van den Nederland- schen Neutralen Timmerliedenbond tegen be slissingen van B. en W., d.d. 19 Juli en 29 Juli, waarbij bezwaar werd gemaakt tegen uit de werkloozenkas van dien bond verstrekte uit- keeringen aan twee-en-dertig werklooze leden dier kas, verklaard, dat B. en W. terecht te rugstorting hebben gevorderd. Ten aanzien van de verstrekking, ingevolge art. 35 der Leerplichtwet, van voedsel aan schoolkinderen, wier ouders hen daarvoor in aanmerking willen brengen, is namens het Col lege van B. en Vten vorige jare te kennen ge geven (in de Raadszitting van 19 November), dat hun standpunt was: voeding van gemeen tewege, maar dat eerst de juiste methode moest worden gevonden. B. en W. hebben daarna een onderzoek inge steld. Resultaat is geweest, dat de Hoofden van 6 openbare- en 15 bijzondere scholen geen be richt hebben gezonden en dat de Hooiden van 4 openbare en 1 bijzondere school melden, dat geen leerlingen hunner school van de voedsel voorziening van gemeentewege zouden gebruik maken. Voorts gaven de Hoofden van 9 open bare en 5 bijzondere scholen te kennen, dat wèl leerlingen hunner school voor die voedsel voorziening in de termen vielen, (aan de open bare scholen ten getale van ruim 400, aan de bijzondere scholen plm. 45 leerlingen, terwijl het Hoofd van 1 bijzondere school geen cijfer- noemde, mar de deelneming zoo algemeen mo gelijk wilde doen zijn en ook zelf tegen betaling den maaltijd wilde nuttigen). Op de medewerking van het onderwijzend personeel zou, blijkens de ingekom antwoorden, slechts in geringe mate kunnen worden gere kend. Aan 4 openbare schoten verklaarden 32 personen zich daartoe bereid; aan 4 andere stelde het personeel zich ook in grooter of kleinergetal voor liet toezicht beschikbaar, ter wijl aan 1 openbare school, waarvan niet min der dan 80 A 90 leerlingen voor voCdselverslrek- king in aanmerking zouden komen, het onder wijzend personeel niet genegen was belangeloos medewerking te verleenen. Wat de 5 bijzondere scholen betreft, •er klaarde het personeel van 3 scholen geen toe zicht te willen' houden; aan 1 school was dat wel het geval en aan 1 school waarschijnlijk wel. Verschillende onderwijzers wilden hun mede werking alleen tot „toezicht" (dus met uitslui ting van distributie) beperken en ook alleen tot de kinderen hunner eigen school. Het onderzoek naar de gelegenheid, om in de schoolgebouwen-zèlf de maaltijden te doen nut tigen, bracht aan het licht dat die gelegenheid aanwezig was (of nog te maken zou zijn) in 8 misschien 9 openbare- en in 3 bijzon dere scholen; in twee van de vijf bijzondere scholen kon zij niet worden verkregen. Het resultaat van het onderzoek was voor B. en W. een teleurstelling, zóó zelfs, dat de vraag is opgekomen of aan de gedachte, de voedsel- verstrekking rechtstreeks van gemeentewege te doen geschieden, nog kan worden vastgehouden. De moeielijkheid, dat niet aan alle scholen, waarvan leerlingen voor schoolvoeding in de termen vallen, gelegenheid bestaat om aldaar de maaltijden te nuttigen, ware nog wel te over winnen. Overwegend is ook niet het bezwaar, (hoewel niet te onderschatten), dat telkenmale d. i. eiken dag, gedurende 5 A 6 maanden lang bij name in de openbare scholen een of meer klasse- of gymnastieklokalen in gereedheid moeten worden gebracht tot het nuttigen van een maal tijd, en in de meeste geyallea onmiddellijk daar na weer als klasse-lokaal moeten worden In ge bruik genomen; de kosten en de bezwaren, daar aan verbonden, zijn niet gering. Bedenkelijker vinden B. en W. het verschijn sel, dat niet op de belangelooze medewerking van het geheele onderwijzend personeel, noch aan de openbare- noch aan de bijzondere scholen, mag worden gerekend. Die medewerking wordt tot het welslagen der rechtstreeksehe voedselverstrekking onontbeer lijk geacht. Zij kan vermoedelijk, althans in rui mer mate, worden verkregen indien daarvoor eene belooning wordt uitgekeerd, maar de kos ten daarvan zouden niet onaanzienlijk zijn. Immers, stelt men de belooning voor toezicht op 1.per keer (wat zeker niet te ruim be loond is), dan zou daarvoor eene uitgaaf van 7000.A 8000.worden gevorderd, een bedrag, even groot als dat van het geheele sub sidie voor schoolvoeding, in 1920 toegekend. Gerekend toch op pijn. 500 kinderen, en op elk 10-tal één onderwijzer, worden de kosten, ad 1.per keer, 50.per dag, d.L 300. per week of 7500.gedurende het wintersei zoen (een tijdvak van 25 weken). Of neemt men aan, dat per school 4 onderwijzers noodig zijn het aantal leerlingen varieert tusschen 20 en 90 aan 10 scholen dan wordt de berekening minstens: 1 X 4 X 6 X 25 X 10 of 6000. Wij hebben dan ook geene vrijheid, om in die richting een voorstel aan Uwen Raad te doen. Nog andere overwegingen hebben ons tot de vraag gebracht of het niet wenschelijk ware, van ons oorspronkelijk voornemen tot school voeding, rechtstreeks door de gemeen td$ terug te komen. Het voedsel toch, in één op een centraal punt gelegen gebouw gereed gemaakt, zou vandaar uit in ketels of pannen eiken dag tijdig moeten worden vervoerd naar de over de geheele ge meente verspreid liggende schoolgebouwen en de materialen daarna weer eiken dag moeten wor den teruggehaald. Het spreekt vanzelf dat een en ander aanzien lijke (moeielijk te ramen) kosten met zich zou brengen, en daarbij zouden rechtmatige klachten over koud worden van het voedsel, te late be zorging, enz. niet altijd zijn te voorkomen; in tegendeel, het is door de afstanden te verwach ten, dat zij veelvuldig zouden zijn. Misschien dat daaraan eenigermate ware lege- moet te komen, indien de beschikking kon wor den verkregeb over twee of meer gelegenheden tot het gereed maken van het voedsel, welke zich dan in verschillende wijken of gedeelten der gemeente behoorden te bevinden. Zij zijn evenwel, voor zomer ons bekend is, niet be schikbaar; zouden siechts ten deele de genoem de bezwaren kunnen ondervangen en in elk ge val de kosten vermeerderen. Met een en ander te rade gaande, zijn B. en W. alsnog in mondeling overleg getreden met de vereeniging „Kindervoeding," die tot heden op lofwaardige wijze zich met de verstrekking van voedsel aan schoolkinderen belastte, niet alleen belangeloos, maar lot 1917/1918 zelfs de kosten geheel voor hare rekening nemend. In dat winterseizoen en wel voor het eerst werd haar op aanvrage een gemeentelijk subsidie ver leend van 1584.79 en in 1920 een subsidie van 8000, waarover zij eehter slechts ten deete beschikte, (in de kosten ongeveer 8000 be dragende, werd door genoemde vereeniging eene som van pl.m. 3000 bijgedragen, verkregen uit coulributiën, vrijwillige bijdragen, enz., zoo dat steclUs pl.ni. 5000 voor gemeente-rekening bleef.) Zij hebben die vereeniging bereid bevonden, om haren arbeid voor de schoolkinderen voort Ie zetten, doch met het voorbehoud, dat, zoo noodig, op financieelen steun van gemeentewege zou mogen worden gerekend en op deze voor waarde vooral werd de nadruk gelegd, de vereeniging zich van voldoende hulp zou kun nen verzekeren. Alleen de toenemende moeilijk heid om personen te vinden, bereid en geschikt om het zoozeer vereischte toezicht bij het uit deden en gebruiken van de maaltijden ui! Ie oefenen, deed de vereeniging aarzelen om zich weder beschikbaar Ic stellen. Mocht de ge meente echter van hare diensten gebruik willen maken, dan zoudeD pogingen tot het verkrijgen van geschikte personen op nieuw door haar wor den aangewend. Voor het gereed maken van het voedsel heb ben B. en W. de St. Vinccntius-vereeniging be reid bevonden. Ook gedurende het bomende winterseizoen 1920/1921 wilde zij zich, evenals vorige jaren, daarmede belasten. De prijs van een liter-portie daarbij rekenend op pl.m. 500 portiën per werkdag werd door het Bestuur gesteld op 21 cent, mits afgehaald aan het gebouw; met be zorging aan de schoolgebouwen kon men zich niet belasten. Wel stelde de vereeniging hare lokalen enz., voor het nuttigen van de maaltijden, weder be schikbaar; in dat geval, zou de prijs per portie 24 cent bedragen. De aanzienlijke koslen van het in gereedheid brengen der schoollokalen, van de aanschaffing van materialen (bannen, borden, enz.), en van het vervoer naar en van die lokalen, daaren boven (eventueel) de koslen van toezicht door de onderwijzers, welke alléén reeds op pl.m. 6000 A 8000 zouden1' moeten worden ge raamd, afgezien nog ervan, dat het vervoer lot tallooze klachten aanleiding zal geven, terwijl niet kan worden voorkomen, dat een deel der behoetlige kinderen zich van hun schoollokalen naar een ander gebouw en dus, al dan niet in „optocht", langs den publieken weg moe ten begeven, houden B. en W. terug van het doen van voorstellen om de voedsel-verstrekking rechtstreeks te doen plaats hebben. Anderzijds maken èn de bereidverklaring van de vereeni ging „Kindervoeding," èn het aanbod van de St. Vincentius-vereeniging het aan B. en W. niet moeielijk, afstand te doen van hun aanvankelijk voornemen, hel verstrekken van voedsel aan schoolkinderen rechtstreeks van gemeentewege te doen geschieden, als zijnde dit noch in het belang dier kinderen, noch in het financieel be lang der gemeente. Een gedeelte der gelden, welke daardoor worden uitgewonnen, zou ge bruikt kunnen worden tot wegneming van de bezwaren, welke tegen de gebruikelijke voedsel voorziening zijn geuit Trouwens, lectuur welke wij omtrent deze materie raadpleegden, leerde, dat men in tal van andere gemeenten, waar de vraag: al- dan niet rechtstreeksehe verstrekking van voedsel aan schoolkinderen, aan de orde kwam, tot dezelfde conclusie is gekomen. Mocht het gevoelen van B. en W. ter zake door den Baad worden gedeeld, dan is het voor nemen, dat B. en W. zich zóó tijdig weder met meergemelde vereenigingen in betrekking zullen stellen, dat met de .voedselverstrekking reeds -Prijs van f 1000 4832 9083 13517 181061 f 400' 4756 7495 8311 13866 t 14964 15608 r f 200 18144 f 100 5041 7484 8529 8767 J 14249 15563 17126 177481' grijzen van f 90.— (eigen geld) -nrafcj* y 67 2075 4275 6952 0664 12723 14578 1725319229* 138 2112 77 85 72 66 S3 17349 f 51 59 2233 4455 7211 9755 13024 14860 17633 y 52 26f> -70 4553 90 984913176 72 54 ..-,6a 84 2486 4707 7659 9992 13242 14923 17731 19§33i 355 2569 30 7729 10011 13382 69 361942S 550 72 60 7848 21 13434 15043 17821 *.5ij 92 2631 4996 78 56 37 15234 37 MÖffi 712 61 5243 7915 1018! 6S 86 47 197S9J 40 67 5430 8242 91 81 15433 17942 87) 849 2764 93 67 10294 87 15674 7219887i 50 X 66 5633 8305 10550 13539 15734 92 20143 1161 -77 93 15 10662 -51 4018040 961 1338 2870 5878 8437 83 13610 15942 74 2021Cl' -39 2949 90 8662 11016 25 1305818325 44 3087 5947 884411385 32 16207 45 %7l 1418 3133 6083 8908 11417 53 41 95 204415 34 3333 6327 6010 21 13794 58 18402 2072 1609 3602 6457 89 11520 13806 16530 18705 95 912311910 13915 16823 10 53 12089 32 54 34 2 2C04 3933 6745 92C3 98 65 '!~?0 18868 13 66 -77 7512170 I5Ö1 16944 78" 99 85 14185 17057 18975' 14 9334 12217 86 *319128 37 9470 12585 14233 93 75 1880 3783 1982 91 6877 31 4007 6803 53 69 67 4230 70 36 80 9587 12611 14490 95 «1 Later aflosbaar. |sS- 88 2205 4399 6977 658211869 1404316530 IS - 25 4400 7042 9653 96 14116 16614 79 9511918 30 85 88 9712 - 34 96 16706 1912 7117 21 35 14203 8 44 4S 21 52 104^.27 «^*35 4516 20 ^1 2322 205 69 .*11 2441 j|74 74 F79 251S *'"96 2615 4624 305 27 34 33 39 51 433 48 57 64 7200 99 - 63 75 79 97 9652 91 85 9923 12Q00 99 27 3714386 - 4521 41 12106 87 168291 71 „-50 14443 53 7311 10130 '67 14503 71 65 44 12200 21 16933 43 54 «2 7415 65 12325 >82 47 1' >'46 2707 ,-*72 2510221 47 92 5t mi 95 81 30 32 56 94 57 1 89 99 4714 55 49 5914612 60 515 2847 15 66 51 65 17 17066 18 64 31 73 6212457 «317141 40 81 88 7510 10319 12307 i 602 2955 4813 63 3021 44 93 37 4950 41 54 54 5019 7710 69 82 28 73 5150 707 27 37 68 30 20 8 14716 - S8 15 51 87..-V.13 27 "89 97 10405 5*2914314 96 7696 23 »"3j .,Al 17222 39 36 76 17300 19 7112644 85 12 88 82 48 14900 48 816 3120 72 780310534 55 47 6ö 24 99 5230 41 42 12719 53 17415 6210691 25 15017 5219 39 55 7954 10713 61 28 3236 40 42 67 65 97 94 5314 8053 923 3314 i.43 68 - 36 40 46 84 50 84 76 8231 )71 97 80 84 3487 5411 j93 94 25 61 74 74 15148 17643 73 77 58 15218 fsr 61 21 «8 ,75 2817721 9 41 38 aS55 42 8359-^3 fÓ49 3560 5585 8410 1®43 12947 V-66 47 53 67 87 55 50 56 ,.J017807«j 1115 71 94 - 77 77 81 :§U 6U«) 17 36U 5709 90 78 84 *)1 30 29 37 8513 \82 13017 15302 33 46 39 25 94 27 21 66 71 78 45 11053 &65 15402 1221 3710 5823 99 65 77, 27 21 5903 8605 81 89 33 77 U „3 >82 13250 67 3819 6009 *7911106 -,69 "'«9 1320 34 44 8724 17^ 8415504 - - 48 37 90 35181, 78 6513315 80 «£73 31 8802 :iïb -#91 11 2,1 F 93 44 fAM 1*34^4 t 11217 89BB50 54 13508 15914 II 60 64 904811309-7 74 9122 r4flf6 13644 fe='4 99 84 45 50 1405 53 52 82 77 93 4 96 3913 6217 99 40 33 15U - 49 45 12 «bü 6306 19^*70 17 27 4035* 49 71 96 - 73 6401 1606 77 4* 8 .,51 - 44 4101 iX 39 feTT 9*5 >184335 J403 1370 171», 954 921 i5« 11# 91 >34^25^X22 72 1850 73 6583 57>? CtTfJ 25 75 77 80.aK?7 9310t/69" 82 81- 48 1VW82 89 93 73 54 89 4203 79 'S 61 11530 138Ï8 16245 18638.. *'98 10 6650 63 62 82 50 78f 1949 24 53 9421 11739 95 rfl 2061 58 6704 44 551391» 18739, 5311808 ..- 2716355 8! 73 28 58 16429 18623 86' 33 67 35 45, 93 59 STmi'l 75.' 95 57 98 v-6J igggs <*.5 L Vorige lijst ontbreekt 12324, 11393 ra.!, 11392a 206» 74 6 9 6 87 4316 59 92 36 60 2124 53 6907 33 90 24 aan het einde der maand October, (zoo noodig), een aanvang kan worden gemaakt GARN1ZOENSBERICHTEN. De sergeant C. Meyer en de fourier K. E, Bulder van het 10e Regiment Infanterie zijn op de wapensgewijze ranglijst voor sergeant* majoor-administrateur geplaatst. De milicien-korporaals F. W. Moens en L. B. Starmans van het 10e Regiment Infante* rie zijn op heden bevorderd tot milicien-ser-, geant. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 6 October. G. H. Kruijcr en A. Oomen. s- L. Bergers en J. Harms. E. G. Bouwman en C. J. Heijmen. A. B, Dijkmans en M. J. Henstra. J- H. Linsen en C. Zwart. R. Veldhuisen en M. Jolman. Getrouwd: 6 October. M. J. M. Ëiemans en, P. H. v. Leen. J- A. W. Pompe en A. v. d. Veen. G- v- Heide en M. C. de Lange. t W. F. Bloem en G. M. Koelemeijer. J. de Vos en E. Berendrecht. J. v. d. Putten en H. J. Bogaards. H. Kneijnsberg en C. C, Drogtrop. A. W. Captijn en J. v. Roon. P. Daim en T. Dragtsma. Geboren: 3 October, z. van J. C. Kal—Som* mer. z. van H. LucasKoorn- 4 October* z. van M. A. Steeman—Hoseck. 5 October* d. van J. v. d. Berg—Vermeer. z- van E. G, Korfage—Ter Veer. d. van R. Boerstra-* Flietstra. 6 October, d. van P. v. Loevezijn Steffers. d. van A. Hoogeboom—Buiter. Overleden: H. Tutert, 69 jaar, Kamperlaan* Geachte Redactie. Gelieve onderstaande in uw blad te plaatsen. In uw blad van Dinsdagavond staat, dat del Centrale Commissie van georganiseerd overleg in ambtenaarszaken, met 10 legen 3 stemmen heeft besloten voor te stellen: 5 pet tijdelijke sa* larisverhooging, ingaande 1 October voor onge* huwden. Voor gehuwden bovendien nog eene uitkeering van f 200, f 150 en f 100, resp. Ie, 2e en 3e klasse standplaatsen. Deze cijfers zijn als minima bedoeld. Ware dit maar zoo, de on* tevredenheid zou niet zoo groot ziin. De waar*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2