De kleine Pilatus 1 Wat de Pers zegt BUITENLAND Gemengd Nieuws FEUILLETON. lil «1K jS vm g«g DONDERDAG 7 OCTOBER 1920. DE P00LSCH RUSSISCHE OORLOG. Kunst va Kennis fmrSTAATSLOTERIJt r 1000, No. 2892, 5881, 14098, 146 21935. 400, No. 11435, 20961, 22147, 22327. 200, No. 15040, 19620. -• 100, No. 2607,3116, 6224,10574,12301) 16481, 19995, 21058, 21270. PRIJZEN VAN 70. NIETEN. i\H E K K 18855 21690 1380 4li 7766 10819 13703 16239 18880 21591- 1397 4206 7780 10829 13795 16271 18882 "1695 r DE STAKING VAN HET POST- EN TELEGRAAFPERSONEEL. Het „Cenlr." na als haar meening fe kennen gegeven le hebben, dat hel gedurig stopzetten of verwaarloozen van den dienst door ambtenaren niet te dulden is, vervolgt daarna: „De groote meerderheid der betrokkenen zal daarvan trouwens ook niet zijn gediend en alleen een langs wettigen en ordelijken weg verkregen regeling van hel salaris- vraagstuk wenschen, waarvoor dan ook een commissie van georganiseerd overleg werd benoemd. Waartoe dan deze uitbarsting? Het zal zaak zijn hier wel te onderschei den, en dit te meer, wijl de socialisten er onmiddellijk bij waren om 't hooge woord te voeren en tegen de Regeering stemming te maken. Zoo trachtte men ook nu weer een anti- ministerieele beweging op touw te zetten, een politiek relletje met de gebruikelijke dikke woorden en scheeve voorstellingen. De ambtenaren mogen daarvan niet de dupe worden. I Zij zullen er voor hebben te waken, zich niet door socialistische en andere propa gandisten van dat kaliber op sleeptouw te laten nemen. Een overheidsbedrijf brengt voor hen, die daarbij in functie zijn, verplichtingen met zich, die niet mogen worden over treden. En even kloek en merkwaardig als sym pathiek is hel woord, dat gisteren in een Haagsehe vergadering van post- en tele graafpersoneel gesproken werd door een kathol, hoofdbestuurder, die onomwonden verklaarde dat bij de R.K. ambtenaren ten allen tijde het principieel belang boven het materieel belang gestaan heeft en dat de katholieken hun eed van trouw gestand zul len doen. Dat is het juiste woord en het juiste standpunt, dat allerminst afbreuk doet aan den eisch en het recht op een goede en bil lijke regeling van salaris en loon. Loonactie en revolutionnaire actie zijn t echter twee. r De „N. Crt" bespreekt o.m. devraag, wat er 'Jal moeten geschieden om, te verhinderen, dat onze publieke diensten opnieuw worden g'esabo- ut?erd. „Het hoofdbestuur zal ongetwijfeld zonder ruimte aan eenige bijoverweging te laten, degenen, die door hun houding bewezen hebben, dat ze niet weten, wat de allereer ste plicht is van den ambtenaar, de aan- .voerders dezer misdadige „demonstratie" als schurftige schapen verwijderen en daar na de vraag moeten overwegen of bij de keuze van nieuw personeel niet een heel andere maatstaf moet worden aangelegd dan tot heden is geschied. Als dat tot ge- ',volg heeft, dat dan ook de bezoldiging moet -Worden verhoogd, zal deze consequentie zonder meer moeten worden aanvaard. |Er bestaat bij het posfpersoneel de indruk, dat het wordt achtergesteld bij dat van an- 1 dere openbare diensten dat gelijksoortige •j ^opleiding genoot. Ten aanzien van het hoo- jgere personeel is dat naar onze meening 1 piet geheel onjuist, wat evenwel de bestel- 1 ijers betreft is de voorgestelde belooning al- j- '-lei-minst van dien aard, dat daardoor het- Igen gisieren geschied is, zou kunnen wor den verklaard, indien ten deze niet opzet telijk hoogere verwachtingen Waren gewekt 'door de agitators." Te dien aanzien zal, hoopt het blad, de re geering vcet bij stuk houden en zich er reken- Schap van geven, dat deze loonen terstond in heel den lande hun invloed zullen oefenen op 'de loonen in particuliere bedrijven en dus een Onevenredige belooning voor de diensten der bestellers enz. een verdere stijging der prijzen onherroepelijk tengevolge zou hebben, die niet slechts voor deze categorie van rijksambtenaren maar voor ieder de waarde van het geld nog Sterker zou doen dalen. - - „De houding van den Minister van Bin nenlandsche Zaken tegenover de vertegen woordigers der organisaties, die het gebeur de van gisteren op hun geweten hebben, verdient toejuiching en geeft hoop, dat bij ;'de behandeling dezer zaak ruggegraat zal Worden getoond tegenover de aanmatiging »- Van groepen, die getoond hebben gespeend te zijn van het meest elementaire besef xan v plicht en verantwoordelijkheid' J ■V' Vrede op komst Reeds meldden wij, dat er sprake was van het sluiten van 'n voorloopigen vrede tusschen beide partijen. De berichten loopen echter nog uiteen. Volgens „Poliliken"; zoo meldt Wolff uit .Ko penhagen, heeft Lenin op liet Al-Russisch con gres te Moskou verklaard, dat de winterveldtocht tegen Polen onvermijdelijk was, maar dat de eindoverwinning door de militaire macht en den economischen toestand van Rusland gewaar borgd is. Ietwat in strijd met dit bericht is, helgcen Wolff ontleent aan een ander Kopenhaagsch blad „National Tidende". De vrede staat voor de deur. De Poolsclie de legatie, aldus genoemd blad, heeft zich reeds ak koord verklaard met het vredesverdrag en liet is mogelijk, dat de preliminaire vrede nog deze week wordt gesloten. Het eerste bericht komt via Helsingfors, het tweede uit Warschau. De correspondent van de „Daily Chronicle" te Riga seinde Dinsdag, dat de voorzitters dei Poolsclie en Russische delegaties overeengeko men zijn om Vrijdag den wapenstilstand en de voorloopige vredesvoorwaarden te teekenen. De oplossing dcc nog hangende kwesties zal tot later worden uitgesteld, teneinde een wintercam- pagne le vermijden. De „United Telegraph" verneemt nog uit Riga. Het sluiten, van den preüminairen vrede kwam zeifs voor de deelnemers aan de conferentie ta melijk onverwacht, daar de leiders der beide delegaties, Joffe en Domski, in alle stilte on derhandeld hadden. Beide partijen hebben zich verplicht voor Vrijdag den wapenstilstand te on derteekenen en deze onmiddellijk van kracht te doen worden. Men heeft echter nog niet op aile punten een definitieve overeenstemming bereikt. Voor de opzegging van den wapenstilstand heb ben de Russen een termijn van 2-1 dagen geëisclit, terwijl de Polen slechts een termijn van slechts 36 uur voorstellen. In de territoriale kwestie is men tot overeen stemming gekomen. De oude grens van Oost- Galicië zal blijven bestaan. Lilhauen daarentegen zal van Rusland door een corridor worden ge scheiden. De Polen hebben bij de onderhande lingen alles bereikt wat zij zich ten doel gesteld hebben. De binnenlandsche toestand van Rus land moet wel zeer slecht zijn, als de Russen zelf de afscheiding van Lithauen toegeven, Door de thans bestaande mogelijkheid van een verbond tusschen Polen en de Oostzee- slaten dreigt Sovjet-Rusland de algeheele afschei ding van West-Europa. Een bevestiging van het bovenstaande be richt geeft het volgende telegram: De correspondenten van de „Times" en de „Manchester Guardian" te Riga melden, dat de presidenten vau de Poolsche en Russische dele gaties een gemeenschappelijk communique heb ben uitgegeven, waarin zij te kennen geven, dat zij overeengekomen zijn het wapenstilstandsver drag en den voorloopigen vrede Vrijdag a.s. te teekenen. Dinsdagavond teekenden zij een proto col, waarin zij verklaren, dat zij tol deze schik king zijn gekomen. Deze overeenkomst werd bereikt door persoon lijke onderhandelingen tusschen Domski en Joffe. DE TOESTAND IN IERLAND. De lionger-lijders. De Londensche bladen vertellen, aldus schrijft het „Hbl." met vette opschriften in hun kolom men, dat de Lord-Mayor van Cork thans 35 dagen gevast heeft; de „Daily Mail" voegt er zelfs aan 'soe, dat hij in staat is zich te scheren en de kranten te lezen. „Wat men ook over deze lange hongerkuur van den Corkschen magistraat en andere Iersche gevangenen denken moge", schrijft de Dublin- correspondent van genoemd blad, „dit staat in elk geval vast .dai een aantal Iersche gevange nen van het beginnen of voortzetten van hun hongerkuur hebben afgezien. Gedurende Septem ber werden door militairen en politie in Ierland 300 personen, wegens gewelddaden in de ge vangenis gebracht; van dezen beproefden slechts vier de hongerkuur." De „Daily Mail" verneemt uit Dublin dat door geldgebrek, sanatoria voor teringlijders en krank zinnigen-gestichten gesloten worden. Het afbran den van zuivelfabrieken heeft de nijverheid ver lamd. Het stopzetten van treinverkeer over 600 mijlen spoorweg, heeft sommige deelen van zuid-, noord en west Ierland in de onmogelijk heid gebracht artikelen te distribueeren. Er is gebrek aan boter en room en melkkoeien en kalveren worden in grooten getale naar Enge land gezonden. Tal van kleine zakenmenschen zijn failliet en de handelsreizigers hebben haast niets meer te doen." De moordpartijen en weerwraak- maatregelen. Tengevolge van een overval der Sinn Feiners op een fabriek in Roscommon, hekben eenige in uniform gekleede mannen een aanval op eenige huizen in de nabij gelegen stad Ballinagar gedaan. Vijf winkels en huizen werden neerge- brand, en in twee gevallen werd de brand door de ontploffing van bommen aangesticht. Zondagnacht deden de Sinn Feiners een aan val op een woning in Queenstown; zij waren bezig het huis te onderzoeken, toen hun werd meegedeeld dal de plaatselijke rechter, alsmede eenige vooraanstaande lieden in de scheepvaart wereld appartementen in het huis bewoonden. De aanranders trokken toen snel af. Een groot aantal personen in Engeland, waar onder 16 bisschoppen, hebben een oproep ge richt lot het Britsche volk om gezamenlijk voor den „vrede in Ierland" tc bidden. Nog wordt melding gemaakt van een aanval van een paar honderd Sinn Feiners op een poli tiekazerne te Scull, eindigende met de zege praal der Sinn Feiners, die de vijftien agenten, welke zich in de kazerne bevonden, gevangen namen, vele wapens buit maakten en daarna het gebouw in brand staken. Ook wordt er melding gemaakt van aanvallen op patrouilles in Cork en van een inval van vijf gewapende mannen in een bank te Dublin, waar personeel en bezoekers werden beroofd. Iersche transporten stopgezet. Het stopzetten van den maritiemen transport dienst tusschen Dublin en Liverpool heeft zich thaifs uitgebreid tot op de stoomvaartlijnen tusschen Dublin cn Schotland. De stopzetting geldt voor Iersche producten met bestemming naar Liverpool; er worden geen levensmiddelen noch vee vervoerd. Deze toestand doet zich te Birkenhead door een toeneming der werkloos heid en verhooging der prijzen gevoelen. WAAROM GEEN KABINET-BRIAND? De naam voor den opvolger van Milierand ais premier, die op aller lippen lag, toen deze naar het Eiysée ging, was die van Briand. Leygues werd niettemin minister-president, een handig man, maar geen figuur. De Parij- sche correspondent van de „Etoile Beige" ver raadt het geheim, dat niet deze oplossing sa menhangt. Bij de versie-zing te ersailïes veranderde de toestand: Milierand, tot dusver dc absolute meester van het groote nationale bloc, werden eischen gesteld. De groep van de Entente (republikeinsche rechterzijde) deelde Milierand bij monde van haar voorzitter, Francois Arago, mede, dat zij vijf portefeuilles eisebte in het nieuwe kabinet en daaronder die voor binnenlandsche zaken. De groep-Barthou (linkerzijde van het centrum) wensebte er drie, de Action républicaine' ct so ciale maakte aanspraken op twee zetels. Zoodoende bleef er niets over voor de radi calen en onafh. socialisten, voor de parfij- Briand. Alle verwijten van Milierand aan Arago, Bav- tliou e.a. over dit optreden bielpen niets, hij vermocht hem niet te vermurwen. Toen Briand vernam lioe de zaak gelegen was, trok hij zich terug. Waarmede Leygues het premierschap in deu schoot viel, terwijl het ministerie verder onveranderd bleef. Hbl. EEN INTERNATIONAAL VRIJHANDELS- CONGRES. Gistermorgen is te Londen een driedaagsch internationaal vrijhandelscongres geopend. Lord Beauchamp treedt op als voorzitter. De voornaamste landen van Europa zijn op hel congres vertegenwoordigd; ook Oostenrijk en Duitschland. Ook voor Nederland zijn verschei dene vertegenwoordigers aanwezig. Reuter seint nog, dat de Anlwerpschc gede legeerde Strauss op een congres een incident verwekte door le weigeren aan de beraadsla gingen deel te nemen, 'wijl onder de sprekers ook een Duitscber was en omdat de agenda melding maakte van een brief van den Frank- forter hoogleeraar Arndt, die weigerde de con ferentie bij te wonen en tegen het tractaat van Versailles protesteerde. GEMEKG0E BUiTENL. BERSCRTE^ GRIET TE PARIJS? Reeds enkele dagen kwamen in dc Fransche bladen berichten voor over griepgevallen. Thans wordt gemeld, dat te Parijs weer een griepepidemie iieerseht. Een predikant al» mijnwerker. Tee- kene-nd voer de tóestanden in Duitsch land. meer nog wellicht dan de tallooze berichten der Duitsche bladen over moor den, rooverijen en diefstallen, is de rae- dedeeiing in een Duitsche courant, dat de predikant van Grosz-Leiningen zich heeft aangemeld als mijnwerker, omdat hij zijn gezin van zijn tractement van 5800 Mark niet kan onderhouden. De pre dikant blijft pok zijn geestelijk ambt waarnemen. Een medewerker van de „Daily Tele graph" Vertelt, dat de leden van het La gerhuis hun aanslagbiljet hebben ontvan gen van de inkomstenbelasting over den derden termijn. Sedert de leden emolumen ten ontvangen is er elk kwartaal steeds een proportioneel bedrag voor inkomsten belasting pver 300 pd. salaris afgetrok ken: terwijl de overige 100 pd> yïij yan' belasting b-IeVen. In Juli 1.1. toen het! Ra- laris yoor het op 1 April beginnend kwar taal werd uitbetaald, werden de leden aangenaam y er rast hun volle salaris van 100 pd. te ontvangen, vrij van inkom stenbelasting. Een hooggeplaatst regee ringsambtenaar had n.l. ontdekt dat de betaling geen salaris, doch slechts een vaste toelage gold, en dus niet onder (ie inkomstenbelasting viel. Gedurende drie maanden leefden de leden in de geluk kige verwachting bij het einde van het kwartaal opnieuw 100 pd. te zullen ont vangen, yrij van belasting, doch tot hun verbazing ontvingen zij van den algemeen betaalmeester een chéque voor slechts 59 pd. 10 sh. met de mecftdeeling dat een bedrag van 40 pd. 10 sh. was afgetrok ken voor inkomstenbelasting over., twee kwartalen. Opnieuw zijn een honderdtal Duit sche koopvaardijschepen ter uitlevering naar de Firth of Forth gebracht). Sedert den wapenstilstand zijn daar 300 Duit sche schepen heengebracht. .Te Londen wordt thans in den Dru- ry Laneschouwburg opgevoerd „The Gar den of Allah", waarin vooral de schitte- terende decors duizenden trekken. Er tre den o.a. in op vijf „heusche" Arabieren, die van Biskra gekomen zijn. Toen die mensehen enkele weken geleden in Enge land aankwamen, kenden zij geen woord Engelsch, thans spreken zij die taal reeds vrij goed en hebben ook de Westersche stakiugsziekte gekregen en voor hun zwij gende rollen in het stuk hooger loon ge- eischt of staken Het is nog niet bekend, zegt d,e „Daily News" of zij een vakvereeniging hebben gevormd oneer den naam de „Amalgama ted Society of Stage Arabs." De „Times" meldt uit Manilla, dat _'t gebouw va.t den PPhiiippijnschen Senaat van het departement van financiën en de Munt in brand staan en vermoedelijk ver loren zijn, oncanks liet krachtdadig wer ken van de branJwp". De ziekte van Wiilem Mengelberg. Naar de „N. Crt." verneemt, ligt de heer Mengelberg ern stig ongesteld o|> zijn zomerverblijf in Zwitser land. Daar de woning zeer afgelegen is, is iiet vervoer van den patiënt zeer bezwaarlijk. In- lusschen is voor een nauwkeurige verpleging zorg gedragen. Waarschijnlijk zal het geruimen lijd dureD eer Ir ij geheel hersteld is. Vanwege (OPGRAVINGEN IN DRENTE. de Eren tsche Prae-histori- sche vereeniging werden op het Hooge Loo te Nocrdbarge in de nabijheid van Emmen oudheidkundige onderzoekingen gedaa nonder l.i.ling van Dn-, van Giffen, conservamr van het Drenlsch Museum te Assen. Reeds in 1845 en 1846 zijn aldaar een aantal Jtomeinsahe oudheden gevon den. Thans .werden gevonden fragmenten van aardewerk tuic de voor-Karoliagischen tijd, den tijd vau tie z.g. volle volksverhuizing, een sloot aan de binnenzijde van den wal, zocals uit de grondsporen duidelijk te zien en te velgen is, iet-s verder buitenwaarts overblijfselen van palissaden, welke ver brand zijn, (de palissaden waren van ei kenhout, hetwelk uit de overblijfselen blijkt), een voete.uk vau een Romeinsche kruik, ,2de eeuvvs h werk, eenigermate versierde brao-durnen, van zeer fraai zwart-, dunwandig aarde werk, dat blijkbaar gediend heeft tct bewaring van de z.g. bijgaven, welke aan de dooden werden meegegeven. Vroeger was hier reeds een z.g. üstru- uurn gevonden. Zeer waarschijnlijk heeft men hier te doen gelial met een oude versterkte legerplaats, waar de Romei nen zich tijdelijk hebben opgehouden. De strategische ligging van de hoogte, die kl.e omgeving beheerscht, wijst hier op. De oude heirweg naar Coevorden loopt er juist langs. INBREKERS GEARRESTEERD. Zaterdagochtend hebben eeu wachtmeester der militaire politie en ccu gemeenteveldwach ter uit Winterswijk op den Winterswijksclien weg bij Groenlo twee personen op rijwielen aangehouden, die zonder licht reden. Er ont stond een worsteling, Waarbij de wielrijders werden overmand en geboeid naar Winterswijk gebracht. Zij bleken in het bezit te zijn van f 6000 aan bankpapier en verschillende gouden en zilveren voorwerpen. Daar men vermoedde, dat zij dezelfde per sonen waren, die eenige dagen in het te Ok- kenbroek onder Diepenveen gelegen jachtbuis van den heer mr. Capadose hebben vertoefd, dat zij leegplunderden en verregaand verontrei nigden, zijn zij door dc marechaussée uit De venter per aulo naar Okkenbroek overgebracht Novelle van P, Louis Coloma. - En ontstemd, woedend, boos op zich Zelf nIS VOlede hi'i <^en en hield in ZiCh zelf één van di0 tweegesprekken, die de hartstocht meermalen die mysterieuze Stem, ju het binnenste van den mensch laat hooren, zoo duidelijk, zoo onverbiddeilijk, zoo spottend, dikwijls zoo gruwzaam en steeds zoo gerechtigd!.... „Ik zal moeten gaan," zei do Gabriel tot zich zelf, „wat zou deze domkop zeggen, wanneer ik niet ging Dat ik een laf aard1 ben i En de mysterieuze stem antwoordde hem met zekere ironie: i' „Laat- den kerel zeggen, wat hij wil, je goede, heilige moeder zal zeggen, dat je èen flinke, gcede student zij t." „En bovendien," ging Gabriel voort, „do-e ik locli niets verkeerds, .wanneer ik naar Tabladas ga." i ..Niets." antwoordde dg sjtgm, .absoluut niets.... maar in de maand van Maria moet gij niet gaan." „Ach, de maand van Maria is niet ver plichtend En wanneer ik op een namid dag ontbreek, dan kan ik thuis de oefeningen verrichten." Gabriel had in den grond gelijk Sen de stem zweeg, maar zij zweeg zucütenJ. De beide vrienden richtten zich nu naar het plein van San Francisco, om daar in een rijtuig te stappen, dat hen naar Tabla das voeren zou, het beroemde veld, waar de stieren ten toon gösteld werden. Gabriel wilde een gesloten rijtuig nemen, maar Garcia gaf aan een geopende, eon zoogenaamde. (Vic toria de voorkeur en bet plompe gevaarte rolde de kathedraal voorbij naar Tabladas, De groote kerkdeur stond open, op den ach tergrond zag- men links het groote beeld ran en eluuisigde met een purpermantel, zijn doornenkroon, zijn riet in de hand en zijn deemoedig |gn geduldig gebogen hoofd u Gabriel was op het punt, in vrome eerbied zijn hoofd te ontblooten, toen Garcia plot seling een luid gelach deed hooren en, op de kolossale gestalde van den H. Petrus wij zend, zijn vriend de bekende leugen vertelde, hoe Petrus een oude vrouw gedood had, door dat hij den sleutel, dien 'hij in zijn nand hield, op haar liet vallen. Gabriel's hand bleef in d§ lucht, zonder (lat hij ziin hoofd ontblootte, zijn oogen ontmoetten die van den Gekruiste en bet was hem, alsot de bleeko lippen als in het college paier Ye- lasco tot hem spraken: „Jonge Pilatus IJenk aan Pilatus.;." 3. 1 Tot den kring van vagabondeerende stu denten behoorde ook Bias Garcia. Ilel was een van die leerlingen van Themis, die hun hospita niet betalen, die er mede Leg innen hun boeken te v-erkoopeu en er mee eindi gen, hun jas naar liet pandjeshuis te bren gen... straa-tloopers, boemelaars, hazardspe lers, die zich voor ervaren m&uschen hou den en niets anders zijn dan eerloozc ge zellen. Hij was een landsman van Gabriel en had acht semesters in Se villa ge-studeerd, waar van hem echter, zooals hij zelf Zeide, slechts twee aangerekend konden worden. Zijn vader had een kleine manufacturenzaak in de bene denverdieping van bet geërfde huis van Ga briel's ouders, en van daar kwam de kennis making van beiden. Bias had steads tot zijn buurman opgekeken, intussch-en nooit met hem omgegaan; maar de verwijdering van de geboorteplaats verkort de afstanden en verleer dert de harten en toen hij zijn landsman in de Sierpesstraat ontmoette, omarmde hij hem fl»t oprechte toegenegenheid, D&é soort studenteo, die steeds democratisch zijn, laten nooit de gelegenheid voorbijgaan, om op de relaties of vriendschappen te wijzen, die hun ten aristocratisch cachet kunnen verleenen. Dat was ook de reden, waarom Bias een c-pen rijtuig koos. In de kussens leunend, ktek hij thans met dat hoogmo-edig en daar om belachelijke gezicht van den mensch, die niet op zijn plaats is en dit legen eiken prijs zou willen verbergen, overal om zich heen, alsof hij wilde zeggen: „Ziet gij mij dan niet met Gabriel Fonseca, den neef van drie gra ven en twee hertogen en bet petekind van een bisschop?" Gabriel daarentegen, die ondanks zijn on schuld, die ijdelheid bezat, die men nij jon gelui meermalen vindt, zette zich in den anderen hoek van het rijtuig in de veronder stelling, dat hij, omdat hij niets zag, ook me. gezien werd, juist ais een struisvogel, die zijn kop onder de vleug-els vei bergt en. meent, dat de jager hem niet ziet, omdat hij den jager niet ziet; een zeldzaam punt van ver gelijking en niet het eenige, dat men tus schen de menschen en den struisvogel vindt. Gabriel schaamde zich over zijn begeleider, niet zoozeer om hetgeen hij was, maar om hetgeen hij scheen en bevond zich spoedig in den kwellenden tweestrijd: wat zal Bias zeggen gn wal suUgjU de meqsfihen zeggen, 110 2904 6722 1G3 2917 6851 167 3393 6986 682 3403 7092 132 3093 6274 146 3117 6348 162 3133 6414 174 8160 6443 236 3170 64S7 830 3203 6523 885 3243 6578 890 3353 6630 442 3365 6643 449 3371 6666 496 3395 6710 607 342-3 6769 640 3433 2823 68-5 3467 6840 699 3469 6948 657 3498 6S63 728 3547 6908 766 3555 6927 85-6 3663 6955 858 3739 6995 uVijtde Klasse. Tiende Lijst. Trekking ran 6 October. 76 2840 6678 9403 13309 15409 18227 20637.. 9405 13385 15482 18878 20666 9536 13408 15742 18487 20675 9693 13528 1576S 18680 20730 1 uoa «uo 9923 13607 15821 18722 20818 603 3432 7132 10012 13619 15996 1S774 21005 609 3466 7176 10082 13714 16161 18801 21189 629 3625 7247 10116 13878 16192 18903 21267 700 3671 7250 10441 13887 16248 18938 21551 1 770 3759 7408 10519 13911 16255 18960 21557 1035 3974 7431 10540 14163 16368 18972 21561 1092 4209 7749 11016 14176 16374 19000 21570 1223 4319 7978 11093 14190 16615 19085 21738 1446 4466 8010 11127 14226 16737 19125 21940, 1476 4832 8268 11291 14292 16751 19414 219ÓO 1522 4914 8438 11402 14340 16758 19430 22149 1646 4962 8494 11488 14376 16902 19820 22293 1663 6002 8536 11907 14448 16961 19843 22364 1908 5430 8616 12009 14454 17043 19847 22394 1911 5540 8636 12068 14571 17078 19899 22615 2048 5624 8709 12095 14635 17135 19905 22631, 2117 5723 8754 12264 14684 17207 20166 22640 2247 6052 8867 12266 14716 17252 20195 22649 2444 6168 8982 12598 14999 17812 20331 22730 2446 6355 9143 12603 15070 17846 20344 22774 2572 6485 9170 12676 15114 17931 20401 22S91 2579 6621 9266 12849 15261 17953 20572 22951 2770 6649 9400 12951 15401 18067 20617 23000 9353 12680 15096 18074 20414 9472 12667 16108 18120 20418 9482 12693 15139 18128 20447 9608 12698 15153 18135 204-52 9523 12704 15169 18144 2W67 9607 12710 15166 18168 20530 9611 12726 15195 18203 20563 9615 12757 15202 18209 20611 9620 12807 15208 18247 20633 9631 12855 15227 18280 20654 9660 12866 15236 18284 20712 9678 12872 15288 18302 20738 9707 12915 15299 18319 20771 9721 12928 15320 18330 20773 9754 12950 15354 18348 20839 9785 12971 15368 18369 20910 9792 13030 15372 18381 20951 9878 13064 15379 18390 20959 9914 13073 15422 18407 20978 o/ou uuïto 9965 13127 15426 18440 21022 917 3740 7014 10004 13129 15530 18456 2105o 94 0 3748 7019 10020 13145 155.56 18474 21067- 942 3778 7107 10048 13149 15615 18503 21077, 961 3814 7144 10112 13182 15637 18534 21153 997 3828 7150 10127 13212 15645 18555 2116-5 1027 3829 7210 10132 13223 15673 18577 21181 1043 3840 7214 10226 13257 15675 18579 21191 1076 3860 7225 10252 13295 15876 18610 2 203 1090 3887 7234 10282 13306 15808 18665 21264 1100 3895 7256 10347 13335 15959 18673 21298 1156 3898 7282 10460 13352 16018 18676 21302 1202 3911 7345 10465 13366 16042 18708 21401' 1208 3921 7367 10530 13391 16058 18728 21499 1266 3934 7396 10558 13-403 16074 18754 21622 1307 4018 7420 10691 13418 16082 18759 21566 1325 4034 7422.10696 13443 16113 18779 21592 1336 4093 7538 10752 13537 16147 18781 9-648 1353 4170 7578 10784 13549 16168 18787 21668 1410 4239 7815 10867 13854 16305 18915 21703 1411 4241 7863 10878 13863 16340 18928 1758 1426 4289 7934 10883 13899 16341 18992 21772 1452 4291 7946 10896 13943 16419 18998 "'834 1594 4312 8016 10907 13958 16514 19002 21861 1701 4322 8025 10927 13960 16552 19035 21904 1770 4477 8040 10992 13965 16561 19049 21914' 1773 4495 8118 11009 13981 16580 19094 21933' 1782 4587 8141 11070 13983 16589 19096 22021 1825 4749 8152 11111 13985 16604 19127 22073 1842 4802 8242 11158 13990 16663 19130 22089 1849 4807 8245 11185 14029 16692 19143 22168 1880 4831 8265 11228 14062 16719 19144 22168 1800 4855 82/0 112-58 14077 16732 19202 22207 1955 4988 8321 11289 14131 16774 19317 22213 1969 5028 8335 11313 14156 16789 19351 22227: 1997 5047 8390 11325 14170 16808 19352 22247 2016 5094 8395 11332 14179 16930 19393 22285 2043 5123 8407 11355 14207 16933 19406 2228/ 2051 5216 8462 11398 14214 16939 19412 22302 2063 5330 8484 11446 14216 16941 19644 22o03 2055 5373 8544 11447 14271 16942 19649 22352 2085 5374 8564 11458 14286 16996 19653 22357 2120 6408 8589 11485 14290 17027 19662 22367 2124 5461 8661 11606 14357 17044" 19676 22410 oifir KJR» Rfi73 11590 14370 17194 19693 22422 2185 5549 8696 11611 14422 17286 19795 22487 2186 5565 8706 11661 14427 1(294 19807 22o28 2224 6598 8708 11757 14436 17325 19809 22oo2 2309 5616 8726 11831 14467 17340 19815 225o0 2338 5653 8744 11S38 14184 17S97 19820 22577 2353 5670 8774 11866 14522 17490 19912 22-586 2376 6693 8796 11868 14548 17510 19920 22612 2386 5731 8815 11887 14580 17564 19950 22656 2438 5744 8903 11895 14608 17575 19962 22718 2642 5849 8922 11921 14629 17590 20019 22742 2593 5S76 9035 11958 14632 17639 20041 22810 2598 5928 9002 11993 14642 17680 20048 22820 2606 5969 9065 12017 14657 17781 20067 22826 2610 6157 0108 12160 14673 17819 20072 22888 2627 6169 9132 12162 14736 17874 20076. 22891 2710 6177 9140 12214 14794 17915 20078 22911 2857 6184 9198 12328 14804 17959 20090 22923 2892 6185 9244 12354 14862 17964 20140 22939 2932 6201 9258 12390 14S74 17998 20189 22961 2971 6202 9286 12543 14911 18001 20312 22973 3009 6226 9290 12557 14913 18020 20396 3037 6228 9316 12620 14942 18038 20402 3085 6242 9351 12654 15061 In de vorige lij et stond 18087, m. z 1S078{ I 21806 70, m. j>. niet; 21609, m. H. 21607, om te worden geconfronteerd. De smid G. Maats, die in 't jachthuis een kachel moest zetten en de inbrekers bij hun vlucht aan de deur tegenkwam, herkende hen terstond. Men weet nu vrij zeker, dat deze gevaar lijke sujetten, Duitschers van 20 25 jaar oud, wanneer zij mij in dit gezelschap zien Ongelukkig voor den een .gelukkig voor den ander, promen-eerde de elegante wereld nog niet in haar equipages aan den oever van den vloed, de DeÜcias waren nog leeg, en de beids vrienden reden nu heen, waae de een zich vertonnen, de andere zich ver* bergen wilde; zij ontmoetten slechts een paar fatten te paard en een paar huurkoetsen, door Jan eu alleman bezet, die naar de vel den van Tabladas reden, om ds stieren le zien, die den volgenden morgen in het ge vecht zouden gaan. In de bocht, die do Guadalqivtr vprmt direkt achter de Deiicias vajj ArgO-na, be ginnen de Tjablada'sche velden, groene wei den, door den vloed bevochtigd, met geüj vervuld van de oranjeboomen van de na- bij gelegen moiestuinen, en door dg boven genoemde gevechten beroemd géwordén^ Hier werden die stieren ten toon g^téld, die den volgenden dag te vechten hadden en hier vain den avprnd voor den strijd tot den opgang der zon verbleven. Hierheen ijlden de stierenvechters met hun «anh^rig bij' wie de titer van teen Grande van Ketf- staRë met dien van stierenvechter afwis selt, om de dieren gade te slaan, over hun eigenschappen tg spjreken en hun kansga tfi; Vpprspelieft; v {Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 5