Laatste Nieuws Stadsnieuws Amsterdamsche Beurs. HET AANTAL KATH. EN CHRIST. POSTMANNEN. Het ledental van de B. K. en Christ, [bonden te Amsterdam is respectievelijk ?Ï00 en 150. DE TOESTAND TE AMSTERDAM. meentc, waartoe door kiesgerechtigden' voor die Kamer stembriefjes kunnen wor den ingeleverd; ten Baadhuize, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur. Volgens rooster treden af de hoeren H. Fikkert, A. de Clercq, Th. B. J. Janzen en H. J. Geyl Jczn. Naai" wij vernemen wenscht de heer Geyl niet meer voor een benoeming in anmerking te komen met het oog op zijn gevorderden leeftijd. De heeren. de Clercq en Janzen heb- bben nog geen beslissing genomen, STAKING BIJ DE FIRMA STORK. De beschuldiging tegen Dr. van Konijnen berg. BE TOESTAND BIJ DE POSTERIJEN TE HAARLEM !Wie zou meer beet genomen zijn met flat lijdelijk verzet; het publiek of de man? De directeur-generaal soma? De Voorzitter van de af dee ling Haar lem en omstreken van „Sint Petrus" ver zekerde ons nog eens dat de leden tiezer afdeeling Kun plicht zullen doen. jWel weee hij 'er ons op echter, dat d© billijkheid ©n rechtmatigheid der loonactie als zoo danig ook door „Sint Petrus"' .volkomen jpBidersciireven is. 1 l Met de aangewende middelen Üpor tien, die staken willen of lijdelijk verzet .willen plegen, zijn de B. K. het echter biet eens. En in. dat opzicht zullen de Bk K. Postmannen hun plicht als over heidspersoneel .weten te deen, waarbij Ce Voorzitter wees op de encycliek tterum Novarum, :waarin. die plichten omschre ven staan. Door de afdl Haarlem van „Sint Petrus" |a in het gebouw „Sint Bavo" een perma nent bureau gevestigd, waar de R. K. postbeambten en ambtenaren zoo ncodig of gewenscht inlichtingen kunnen ver krijgen. i i t BUBGEBLIJKE STAND. Getrouwd. 8 October. L. J. M van (Bruggen .en E. P. Davidson. Geboren. 7 October, d. van M. P Schoo- TteveldScherjon. z. van A. fcl. Bak kerHenneke. 8 October, z. van J. Th. HeupermanBos. Overleden. 7 Octoler. A, de Maan, 56 Lange Heerenvest. «EN VERKIEZING VOOR DE KA,MER VAN KOOPHANDEL. B. en W. van Haarlem maken bekend lat op Dinsdag den 9 November 1920, E verkiezing (periodieke) zal plaats ien van 4 leden, van de Kamer yan ihandel en Fabrieken ju .d,eze ge- R. K. ONTWIKKELINGSAVONDEN, Gisteravond had in de groote zaal van het gebouw „Sint Bavo" de opening plaats van de R. K. ontwikkelings-avonden met een propaganda-rede van den heer Mr. L. G, Kortenhorst. Deze vergadering is een suc ces geworden. De zaal was goed bezetMr Kortenhorst hield een kostalijke rede en het aantal deelnemers is gisteravond met spron gen omhoog gegaan. Van de aanwezigen vernielden wij Mgr. G. H. F. Stoffels, deken van Haarlempastoor Reijnenberg, rector Borsboom en vele an dere eerwaarde heeren geestelijken de hee ren van Liemt en Klein, leden van den Haar- lemschen GemeenteraadDr. Droog, wet houder der Ge eente Heemstede den heer van Kessel, lid van den Gemeenteraad van Bloemendaal; den heer Michielsen, voorzit ter van den Raad van Arbeid te Haarlem en vele andere notabelen. Bij ontstentenis, wegens uitstedigheid, van den voorzitter der K. S. A., den heer Mr. Hagemeijer, presideerde de secretaris, de heer A. G. Th. De Neijn van Hoogwerff de vergadering en heette de aanwezigen wel kom, na de bijeenkomst met den Christe lijken groet te hebben geopend. De voorzit ter zeide verheugd te zijn, ondanks de te leurstelling, dat de voorzitter niet aanwezig kon zijn, de vergadering te mogen openen, omdat de opkomst zoo groot is en omdat het doel zoo prijzenswaardig is. Hij deelde mede dat de K. S. A. deze reeks ontwikkelings avonden organiseerde als proef om te zien of het volgend jaar misschien tot een uit gebreider plan kan worden overgegaan. Hij zette kortelings het doel der R. K. ont- wikkelings-avonden uiteen, die beoogen te zijn geen ontspannings-avonden, maar ont- wikkelings-avonden, lessen, waar men als het ware komt zitten op schoolbanken, waar men leest, aanteekeningen maakt, het geleerde vastlegt om er daarna op voort te bouwen. Zij duren één uur, van 8 tot 9 uur, dat is dus niet te lang. Nog wees hij op de superioriteit van R. K. ontwikkelings avonden boven de neutrale volksuniversi teiten voor katholieken en sprak de beste wenschen uit voor het succes van dezen avond Daarna stelde bij de vergadering Mr. -Kor tenhorst voor, dien hij dankte voor zijn bereidwilligheid de openingsrede te willen houden, waarop deze begaafde spr., onder applaus, den katheder besteeg. Rede van Mr. Kortenhorst. De heer Kortenhorst begon met 't woord van Henri Hermans als motto van zijn rede voering te kiezen„Een dom volk is voor het christendom verloren." Hoevelen, zoo vroeg spr. hebben al niet, zooals zoo dikwijls in den loop der eeuwen geschied is, hoevelen hebben al niet, toen het christendom en de Paus niet in staat bleken den grooten oor logsgruwel te keeren, voorspeld, dat het met 't christendom en in 't bijzonder met het katholicisme gedaan zou zijn binnen korten tijd Er is niets van die voorspelling terecht gekomen. En toen de menschenstrijd gedaan was, is er een strijd ontstaan der geesten en meer dan ooit wordt die geestesstrijd een strijd vanvoor of tegen Christus, een strijd ook tegen de gevestigde instellingen. Maar ook wij katholieken hebben niet stil gezeten, aldus spr.wij begrijpen dat ook in den strijd der geesten het eenige middel is-: de aanval! En ook in Nederland hebben de R. K. niet stil gestaan, maar zijn onversaagd de stormloop begonnen. Wij hebben begrepen, dat het niet voldoende is, onze katholiciteit uit te leven in onze kerk, maar dat wij, in processie, den Christus moeten uitdragen in het volle licht der openbaarheid. Te lang heb ben wij ons in onze bescheidenheid oogeslo- tui. Thans dient het masker te worden afge rukt en moeten wij het schoonc katholieke leven toonen naar buiten Mr. Kortenhorst wees er dan met grocte voldoening op dat, na vele jaren van onder drukking, de R. K. tot ontwikkeling naar buiten komen en in dit verband memoreert hij dat juist gisteren de Eerste Ka er met algemeene stemmen de onderwijswet aannam waarnaar wij jarenlang hakend hebben uitge zien, de wet die de verbreking beteekent uit de kluisters, waarin ons onderwijs zoo lang gevangen werd gehouden (applaus). Hij wees op den schoenen opbloei van ons katholiek leven in Nederland en hoe wij thans een Rechtsch kabinet hebben onder een Room- schen minister-president, gevormd door. eéti Roomsche prelaat(applaus). Het zijn schoone dagen voor de R. K. en spr. ver trouwt en ziet aankomen dat 1922 niet alleen een bestendiging van onze christelijke regee ring zal brengen, maar dat zij steviger ge grondvest op 'n sterker vertegenwoordiging zal worden en dat zoodoende de christelijke beginselen, veel meer dan tot nu toe, in onze samenleving zullen ingroeien. En als wij denken aan den opbloei van ons katholiek leven, aldus spr., dan denken wij ook aan den bloei der K. S. A. en aan heel ons R. K. vereenigingsleven; hoe in de broei kast van den oorlog mannen en vrouwen van alle rang en stand zich in vereenigingen heb ben geschaard rond den kruisboom. Zeg ik te veel, aldus de redenaar, wanneer ik spreek van een opbloeiend katholiek leven, van een offensief over het heele terrein Maar als wij trotsch zijn op onzen voor uitgang, dan toch sluiten wij onze oogen niet voor de tekortkoi ingen in onze kringen en zoo wijst spr. op het gemis aan een voldoend aantal goede leiders, begaafd met geest en gezond verstand en inzicht. En wanneer onze tegenstanders ons daarom trent verwijten doen, dan nemen wij die aan, maar voegen er tevens aan toe dat de oor zaak voor een goed deel ook ligt aan de ja renlange, stelselmatige achteruitzetting der katholieken. Het gaat beter, maar het ge beurt nog vaak dat wij verongelijkt worden. Of werd niet een R. K. dokter uit deze stad geweerd van een professorsstoel, hcewel hem die krachtens zijn kunde toek am. Het onrecht is nu hersteld en hij staat nu no. 1 op de voordracht (applaus). Stelsel matig werden onze knappe mannen geweerd. Al hebben onze tegenstanders ons te verwij ten dat wij ook nu met onze volksuniversi teiten weer achteraan komen, wij weten toch ook dat wij in staat zijn onze fouten te her stellen en zijn niet blind voor onze tekort komingen. Wijjzijn in het offensief, aldus spr. wij moeten zorgen niet te worden teruggedron gen in onze loopgraven Onze positie in Nederland legt ons ver plichtingen op. Wij moeten die etenthousias e nako en. Maar enthousiasme alleen kan ons niet helpen. Wij moeten werken aan de verdieping van het eigen ik, aan de ont wikkeling van ons zeiven, aan de opleiding van onze leiders. Een dapper leger kan niet overwinnen zonder goede leiders. Zie maar naar Polen. Goede leiders hebben wij van nodde. De Christelijke beginselen kunnen niet geleerd worden als niet de leiders zelf die eerst geleerd hebben. Laten wij aldus spr., het tekort aan lei ders in alle onderdeelen van de katholieke actie, erkennen. Zeker, wij mogen trotsch zijn op onze politieke leiders, maar voor spr. is het niet zeker dat wij ook daar het aller beste gegeven hebben wat wij [kunnen ge ven. Ook in andere regionen is dat zoo. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat wij op lijs ten van namen voor commissies en andere instellingen bijna tevergeefs een naam zoe ken, die zich tevens met den naam van R. K. tooit. Op dertig namen vinden wrj erg dikwijls maar één. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat men in plaatsen, waar men recht heeft op wethouderszetels, tevergeefs zoekt naar een geschikt man. In Haarlem voelt men dat zoo niet, want daar waren die mannen wel te vinden. Wij moeten menschen hebben o de opengevallen en open te tal len plaatsen te bezetten. Ook op sociaal ge bied* mogen wij niet tevreden zijn met mid delmatigheden, maar moeten er flinke man nen zijn om onze mooie idealen uit te zetten. Niets is treuriger, niets ontinoedigender dan te zien hoe in commissies en dergelijke onze idealen op stumperige wijze wor en voorgedragen en het groote woord Düjn aan anderen. En welk een kesc^^en^e" indruk maakt het niet als menschen met fortuin met een mond vol tanden staan wan- neer men hen vraagtwat willen jelui toch met al die R. K. vereemgmgen en instellin gen, en zij daarop niets weten te antwoorden dan dat de geestelijkheid dat zoo Of dat een arbeider met weet te antwoorden op opwerpingen tegen ons H. Nu het gaat om: wie met met mj is, is tegen Mij, heeft niemand het recht nog langer dom te zijnZooals het christendom in de middeleeuwen door de kloosterscholen de beschaving uitdroeg, zoo ook moet nu onze geestelijke meerwaarde haar invloed op de wereld krijgen. De heer Kortenhorst wees er dan op hoe de eerbied voor de geestelijke ontwikkeling, voor geestesarbeid tegenwoordig in t ge- dlDeS materialistische tijd heeft gemaakt at aan geestelijke ontwikkeling met meer de zoo noodige aandacht wordt geschonken dat spierkracht alleen nuttig wordt geoor deeld voor de maatschappij dat men naar boks- en worstelwedstrijden stroomen volks ziet gaan, terwijl een zaal maar half vol is, wanneer over geestelijke ontwikkeling wordt gesproken, (applaus). Het is, volgens spr., niet te verwonderen dat in geheel het land een drang komt naar R. K. ontwikkeling. Spr. wijst op het gelukkig initiatief van Am sterdam en andere plaatsen, om een R. K. Volksuniversiteit op te richtenhij brengt hulde aan de menschen, die, ondanks hun veel vuldigen arbeid, die eigenlijk een 48-urigen arbeidsdag noodig maakt, voor hen, zich beschikbaar stellen om de lessen te geven. Thans komt ook Haarlem met R. K. ontwik kelingsavonden en spr. brengt daarvoor hulde aan de K. S. A., die het initiatief nam. (applaus). Het is, volgens spr., te begrijpen en te yerontsokuldisen. dat niet allen de nop- dige ontwikkeling bezittenTKr was een tijd, dat men, vanaf de schoolbanken onmiddellijk aan zwaren arbeid moest gaan, en men geen tijd had voor verdere ontwikkeling. Dat mo tief bestaat niet meer, nu de 8 urige arbeids dag van min. Aalberse gekomen is, „Acht uren werken, acht uren rusten en acht uren mensch zijn," moet nu werkelijkheid worden. Het doel van de R. K. Vollcsuniversiteit onderschreef spr. met een definitie van prof. v. Aken, als het ontwikkelen van Gods beeld, op de gevoelige plaat. Het doel is niet een schijn van profane wetenschap te geven, maar menschen te vormen die Gods beeld nabijkomen. Spr. vond het programma van de Haarlemsche ontwikkelingsavonden in dit opzicht heerlijk gestoffeerd. Achtereenvolgen ging spr. de verschillende onderwerpen na, waarover cursussen zullen worden gegeven de historie en beginselen der vakbeweging, sociale wetgeving liturgie apologie alge meene gezondheidsleer en kerkelijke geschie denis. En dat alles door knappe menschen behandeld. Spr. wekte op zijn schroom te overwinnen en zich op te geven voor de cur sussen. Hierna werd gepauzeerd. In de pauze be stond gelegenheid zich op te geven voor de R. K. ontwikkelingsavonden. Na de pauze zette spr. het karakter der volksuniversiteit uiteen. Hij wees er op dat het instituut volksuniversiteit niet nieuw is en wijdde uit over het Engelsche stelsel en het Scandinavische stelsel, van volksuniver siteiten. De Engelsche volksuniversiteiten zijn een verlengstuk van de universiteiten en worden dan ook gegeven door professoren. In het Scandinavische stelsel, gehuldigd in Denemarken, Zweden en Duitschland, hebben de volksuniversiteiten een religieusen onder grond. In Denemarken werd de eerste opge richt rond 1840 vooral voor de boereu en de hooge vlucht van den landbouw en veeteelt in dat land o.m., brengt spr. op de credit zijde der volksuniversiteiten. Thans zijn er nog meer dan honderd. De bedoeling van het Scandinavische steiscl is riet zoozeer de we tenschap zelf te bevcK.ëren, maar de ont- ikkeling van den leerling, met het doel den persoon van den leerling omhoog te brengen. Het Engelsche stelsel kweekt maar halve wetenschap, die echter slechter is dan alge- heele onbekendheid. In Nederland heeft het Engelsche systeem op de neutrale volks universiteiten aanstekelijk gewerkt. De R. K. volksuniversiteiten willen het Scandinavische stelsel en dat is een der redenen, vooral de bovengenoemde, dat tot oprichting van R. K. volksuniversiteiten is overgegaan. Doel daar van is de algemeene wetenschap te bevorde ren en geen halve geleerden te kweeken, die denken dat zij groote geleerden zijn. Spr. vertrouwt dat de R. K. volksuniversiteiten in Nederland, op gelukkig initiatief der K. S. A. begonnen, zich zullen ontwikkelen. Wen- schelijk acht spr. het dat dan een centraal lichaam worde opgericht, van waaruit lei ding zal uitgaan. Dat zal het instituut bevor deren. Niet uitgesloten acht spr. dat wij ook hier op het voorbeeld van Denemarken inter naten krijgen, waar de toekomstige leiders gedurende eenige maanden doorkneed wor den in alles wat de Roomsche wetenschap betreft. Onr ogelijk Wie had eenige jaren geleden de retraite mogelijk geacht in Neder land? En zouden de rijke vakorganisaties geen gelden over hebben 01 de jeugdige lei ders te laten leeren in die internaten en de kosten b.v. betalen uit het stakingsfonds Kunnen zij beter belegging voor dat kapitaal wenschen Dat geldt ook voor onze vrouwen. Onze opkomende R. K. vrouwenbe eging moet hare eigen leidsters krijgen en de mannen moeten daarbij pas op het tweede plan ko men. (applaus) Na eenige nuttige wenken te hebben ge geven voor het volgen der cursussen, tot trouwe bijwoning te hebben aangespoord en opgewekt te hebben propagandisten te zijn voor de R. K. ontwikkelingsavonden, op dat het volgend jaar, evenals te Amsterdam, de toeloop ook hier overstelpend zij, eindig de spr. zijn rede met den kreet „Christus vinei t, Christusfregnat, Chris tus imperatChristus overwinne, Christus regeere, Christus heersche Warm en langdurig applaus bewees den heer Kortenhorst dat zijn optreden in Haar lem als spreker zeer gewaardeerd wordt. Mgr. Stoffels sprak het slotwoord. Hij dankte allereerst Mr. Kortenhorst voor zijn schitterende rede. Als wij allen, aldus Mgr. slechts dit eene woord mee naar liuis nemen een dom volk is de ondergang van het christendom", dan is het succes verzekerd. Mgr. mist onder de aan ezigen nog velen, die hij zeker gehoopt had te zien, maar hij vertrouwt dat de aanwezige propagandis ten zullen zijn voor deze goede zaak, die hij met warmte aanbeval. De heer De Neijn van Hoogwerff sloot dan de geanimeerde vergadering met een kort, hartelijk dankwoord en den Christelijken groet. zal aansluiten. POLITIE—BRANDWEER. Donderdagmiddag heeft op het Haarlemveld, daarvoor welwillend beschikbaar gesteld oor het Haarlem-bestuur, een voetbalwedstrijd plaats gehad tusschen het Haarlemsche PohUe-elftal en een elftal yan de Haarlemsche Vrijwillige brand- eer. Het was een echt gezelligen wedstrijd, zooais er tegenwoordig maar weinig gehouden worden. De commandant der brandweer, de heer G. A. v. d. Steur, had voor den overwinnaar een verguld zilveren medaille aangeboden, die „de jongens van de Tien" ten slotte, na een zwaren strijd, in de wacht hebben gesleept Onder leiding .van scheidsrechter, Bijleveld, wordt begonnen. liet politie-elftal is op zijn sterkst. De brandweer verschijnt in „Haarlem"-costuum en heeft o.a. Brakel en Spiekerman in de gele- deren. Captain Lamfers verliest den toss, zoodat de commandant voor het brandweer-elftal den a»- trap doet. De eerste aanvallen zijn voor de spuitgasten doch taai verdedigen van de politiemannen en het slechte schieten van de vrijwilligers, is oor zaak dat voorloopig niet wordt gescoord. Pok de politie krijst verschillends goed* kan- SCHO E NIEN N9 AGAZfi JM B. JONCKBLOEDT, ViSt- en Kameelhaarpantoffeïs en Knipschoenen, Overschoenen, enz. m° STAATSLOTEBIJ. NIETEN. 5? I Volgens mededeeling van den heer Kineron, den directeur van het Telegraafkantoor, is de 'toestand nog onveranderd. Wat de verzending der telegrammen betrof, kan Bij de firma Stork op het Spaarne is onder T. T. heeft hedenmorgen een stakingsbureau gevestigd aan het Damrak te Amsterdam. Naar het bestuur mededeelde, hebben reeds 100 beambten, georganiseerd in den R.K. en Christelijken Bond, zich opgegeven als lid van den Neutralen Bond. de verzending naar Engeland vrij wel geschie- J - den; naar Duitschland laat dit echter veel te j bet vrouwelijk personeel een staking uiigebroken. wenschen over. Het werk wordt verricht door i Een 60-tal personen heeft het werk neeige- rnkele werkwilligen en particulieren van buiten, 1 'e8c'. De oorzaak is, ontslag- ,en loonen-kweslic. die zich daarvoor vrijwillig hebben opgegeven. J Nader vernemen wij, dat door de lirma Stork I De hulp van burgerwachten is echter niet inge-1 reeds geruimen tijd onderhandelingen v,ei den ge roepen; wel hebben enkele studenten bestellers-1 "roerd met den I'ederatieven bond in de ee diensten verricht om de noodzakelijkste tele- din8 industrie inzake een nieuwe loonregeling, grammen le bezorgen. i Daar men nict lot overeenstemming kon j komen, heeft de tederatie Dinsdagmiddag om 12 C.EÜ S t AKifiGbEURfc.AU. uur <je staking geproclameerd, waarna van de AMSTERDAM. De neutrale Bond C. B. v. J gp vrouwen en meisjes een 60 "t werk hebben neergelegd. Door het stakende personeel wordt geregeld hij de fabriek gepost. Van werknemerszijde werd ons nog bericht, dat niet 20 (zooals de informatie's van de firma luidde) doch slechts nog 17 Meisjes aan den arbeid zijn. Onder deze is ook 't hooger perso neel begrepen als directrice, coupeuse en contro- leuses, zoodai in vergelijkging met het atelier- personeel maar drie modelwerksters en drie meisjes aan den arbeid zijn, waarbij niet uit 't oog mag worden verloren, dat de modelwerk sters, daarvoor schriftelijke toestemming hebben ontvangen van den federatieve» bond in de klceding industrie, die in deze slaking de leiding heeft, aangezien hun arbeid, niet rechtstreeks tot die van de staaksters behoord. Zoodra den controleuses of (en) aan de model- werksters arbeid wordt opgedragen die tot de werkzaamheden van de in staking zijnde meis jes behoord, dan zal, met goedkeuring van den modernen bond, zulks worden geweigerd met aanvaarding van de daaraan verbonden gevolgen. De Commissie uit den Raad, ingesteld om de beschuldigingen door het Raadslid Peper tegen dr. van Konijnenburg uitgebracht, te onderzoe ken, is thans verschenen. Samengevat, delt de commissie den raad als resultaat van haar onderzoek mede, dat de be schuldigingen door den heer Peper geuit, zoo wel in het algemeen als in het bijzonder, haar ten eenenmale ongegrond voorkomen. In een volgend nummer zullen wij een over zicht van het rapport der commissie geven. De Beurs opende heden: onveranderd. Staatsfondsen. 5 Nederland 84. 6 In- die 101. Culturen. Koloniale Bank 251. Indische Bank 246. Vorstenlanden 292. H. V. A. 720. Industrieele waarden. Insulinde olie 141. Oliewaarden. Koninklijke 794. Consols 301. Orion 80. Tabakken. Besoeki 165%. Rotterdam Deli 840. Rubbers. Amsterdam Rubber 196. Deli Ba tavia 157. Nederl. Rubber 109. Roti. Tapanoeli 133. Sdieepvaarlwaarden. Holl. Am. Lijn 368. Holl. Boot 159. Kon. Koll. Lloyd 128. Japanlijn 237. Pakctvaart 195. Scheepvaart Unie 211%. Marine 27%. Ameriksansche waarden. Hide and Lea ther 77. Sicel 111%. Smelting 78. Anaconda 132. Cigar 80. Atchison Tepéka 109%. Voting Rails 40%. Denver 5%. Southern Pacific 128%. Union Pacific 161%. AGENDA 9 OCTOBER. Sociëteit „Sint Bavo". Gewone zittingen. Er valt over den toestand te Haarlem niets anders te vermelden, dan dat de dienst normaal functioneert en de telegrafist-staker de Kadt nog steeds in zijn isolement staat. De man is .voorzitter van de syndicalistische organisatie, .welke hij onlangs heeft opgericht. Gisterenavond werd in het Communistengebouw aan de Krom me Elleboogsteeg, een vergadering gehouden, Waar een honderdtal beambten tegenwoordig wa ren en waar de Kadt weer aanspoorde tot het neerleggen van het werk. Er werd zelfs stem ming gehouden, vóór of tegen staking. Met het povere resultaat, dat slechta 4 of 5 stemmen Vóór staking werden uitgebracht. In Haarlem schijnt men ai bitier weinig voor staking te voe len. Vanuit Amsterdam zijn vanmorgen maar twee postzakken aangekomen. In één zat niets dan ieen ambtsbrief; in de andere één aangeteekende brief. Gisteravond had hier ter stede een conferen tie plaats tusschen den directeur van het post kantoor, den directeur van het Telegraafkantoor den inspecteur van Noord-Holland en den hoofdinspecteur der Posterijen en Telegrafie, ter bespreking van den toestand. De dienst verloopt normaal. De bestellingen fcingen heden op tijd uit. t Wij meenen een staaltje van lijdelijk verzet te [hebben opgemerkt, dat eenvoudig belachelijk is. w Door een brievenbesteller of hulpbesteller Werd in een der wijken dezer slad huis aan huis gebeld en gewacht tot volk voorkwam om dan den brief te overhandigen. Model dienst doen dus,, hoewel wij niet gelooven dat er gewacht moet worden tot de bewoners voorkomen. Wij jrreezen echter, dat de besteller zelf er meer last van heeft dan de bevolking. Immers hoe langer zijn bestelling duurt, hoe later hij naar huis gaat. 27 B flRTELJORISSTRA AT 27 Ontvangen een ruime keuze VurrB Klasse. Elfde Lijst, j Trekking van 7 October. f 1*5000, No. 19858. f 1000, No. 2498, 2793, 19181," 19990.X f 400, No. 9530, 15824, 16320, 16968A f 200, No. 1459, 6436, 12742, 22088. ij f '100, No. 11326, 11608, 12975, 14883,1 J 21075, 22485. - PRIJZEN VAN ƒ70. '8 2748 5592 9534 12304 15285 17376 20191' 23 2753 5612 9555 12484 15322 17460 20263 '270 2920 5694 9592 12534 15552 17473 20267j 335 2957 5733 9619 12570 15621 17544 20284 !S89 3043 5753 9637 12746 15628 17563 20409. 403 3107 5758 9788 12751 15694 17640 20498 411 3122 5762 9798 12783 15736 17910 2055-51 '524 3156 5770 9809 128-18 16022 17954 20606 '633 3356 60o9 9918 12868 16028 1809-1 20787 1639 3510 6127 10042 12878 16036 18174 20814P '624 3890 6264 10046 13016 16056 18295 20879 '639 3946 6345 10092 13180 16124 18327 20944 ,697 4006 6442 10192 13203 16216 18404 20991 733 4277 6463 10225 13247 16254 18411 21184/ '894 4397 6604 10274 13285 16319 18461 21471 956 4400 6764 103S2 13294 16331 18499 21472f 1068 4413 6930 10393 13300 16347 18562 21406 1128 4441 7085 10445 13-101 16391 18652 21020 1143 4646 7151.10613 13853 16392 18661 21623 1154 4684 7341 10627 13860 16418 18812 21673 1213 4835 7464 10821 18905 16473 18861 21943 1253 491-5 7798 11153 14049 16529 18988 21968 1407 4936 8012 11539 14089 165S2 19018 21975- 1451 5050 8286 11623 14101 16647 19071 22157' 1795 5090 8418 11655 14360 16735 19088 22208 1800 5093 8426 11700 14391 16748 19467 22346 1838 5129 8556 11709 14662 16833 19480 22436 2090 5151 8638 12034 14664 16872 19608 2271# 2133 6176 8652 12104 14920 17089 19772 22833 2223 5395 9188 12219 15125 17156 19918 22851' 2585 5437 9329 12301 15238 17266 20172 2289© 2704 5450 ,64 3044 6035 72 3208 6041 77 3240 6085 I 89 3247 6116 f 105 3256 6156 157 3475 6213 161 3586 6235 194 3619 6237 214 3672 6243 271 3716 6265 9559 12465 14357 17694 20427, 9745 12478 14897 17700 20163 9779 12501 14890 17701 20483 9795 12505 14921 17742 20546 9803 12521 150-21 17772 20565 9812 12539 15027 17810 20593 9908 12544 15032 17811 20636 9915 12549 15099 17824 20662 9988 12564 15103 17831 20703 9989 12566 15107 17832 20802 343 3786 6284 10014 12634 15123 17844 20807 348 3810 6322 10016 12653 15141 17870 208191 358 3853 6360 10026 12689 15207 17909 208231 i 883 3859 6416 10084 12705 15249 18004 20838) S391 3867 6435 10004 12716 15266 18028 20883 C 392 4035 6480 10130 12818 15277 18029 20886. F 396 4039 6489 10131 12843 15286 18203 20887 £454 4096 6538 10133 128-17 15325 1824-4 20926/ i 529 4104 6555 10149 12870 15330 18263 20946, 'S 679 4128 6573 10190 12913 1-5397 18285 21024 683 4226 6668 10209 12923 1 5442 18293 21047: l 643 4250 6688 10210 12942 15452 1S270 210ST 653 4280 6726 10220 12.908 15467 18409 2109: i 671 4281 6785 10267 12978 15488 18413 2I1C' 1716 4295 6813 10292 12979 15620 18422 2115 |759 4309 6881 10312 13011 15635 18433 2114 f766 4336 6941 10325 13039 15670 18492 ""1116 i772 4343 6963 10335 13066 15708 18509 21163 f 808 4350 6987 10338 13103 15712 18576 2117-t 827 4411 6993 10360 13106 15788 18608 21269, 833 4424 7044 10378 13132 15765 18621 21291 978 4467 7084 10391 13139 15849 18625 21294 1013 4511 7146 10468 13151 15874 18611 21315 1123 4626 7156 10490 13224 15878 1865-4 213511 1191 4531 7175 10494 13302 15896 18733 21354' 1268 4612 7178 10514 13304 15916 18772 21368 1341 4645 7303 10557 13320 15938 18825 21371 1360 4679 7319 10575 13337 15951 18864 21418 1365 4733 7361 10617 13432 15962 18892 214-58 1384 4884 7366 10632 13439 16038 18930 21460 1421 4850 7377 10722 13536 16047 18982 21490 1472 4896 7892 10729 13568 16051 19004 21492 1488 4909 7456 10758 13601 16057 19139 21544 1503 4937 7467 10850 13673 16087 19194 21594 1525 4956 7481 10876 13676 16100 19217 21640 1597 4983 7562 10877 13729 16149 19232 21665 1599 4992 7647 10901 13759 16207 19251 21685 1602 6001 7660 10909 13777 16249 19289 21717 1664 6033 7668 11038 13805 16298 19296 21718 1745 6061 7811 11081 13816 16336 19361 21728 1787 5068 7823 11113 13822 16421 19408 217 1806 6107 7854 11132 13876 16441 19415 217: 1836 6109 7870 11143 13896 16454 19455 21776 1841 5124 7920 11164 13941 16457 19525 21796 1865 6126 7994 11169 13977 16631 19561 21804 1941 6143 8078 11206 14007 16634 19567 21808 1968 5207 8103 11218 14037 16537 1^17 2185," 1982 5268 8108 11230 14149 16569 19637 2192 2017 6287 8120 11329 14158 16579 19652 2201: 2060 6318 8204 11344 14167 16687 19726 2204 2062 5411 8293 11364 14175 16622 19752 221 20S9 5458 8320 11375 14195 16635 19784 221 2099 5475 8345 11408 14264 16665 19810 22f 2107 6503 8360 11419 14265 16694 19817 2p 2229 6512 8379 11472 14276 16811 19819 2! '2246 5524 8481 11484 14310 16853 19884 222 2302 5530 8630 11486 14328 16907 19895 222 0339 6547 8634 11563 14362 16925 19906 22341 2355 5548 8663 11680 14374 16946 19913 2236' 2387 6577 8729 11689 14390 16954 19919 224! 2405 5609 8856 11626 14400 16995 20021 2243 2408 6633 8863 11649 14414 17035 20043 2248' 2426 6652 8890 11766 14429 17101 20071 2266, 2434 5682 8949 11808 14460 17109 20091 22592 2481 6702 9024 11941 14491 17128 20131 22611 2603 5722 9101 11953 14512 17163 20162 22678 2635 5779 9196 12018 14523 17273 20160 2268-8 2569 5810 9201 12047 14557 17321 20161 22698 2603 5822 9275 12067 14625 17823 20174 2272J 2676 6836 9300 12111 14626 17332 20202 22771 2727 6907 9302 12199 14655 17358 20205 22772 2776 6911 9320 12238 14658 17363 20299 22777f 2812 5921 9345 12389 14663 17511 20322 22782 2862 6926 9372 12402 14674 17517 20358 2Ï 2867 6970 9473 12411 14728 17591 20368 2! 2871 6011 9480 12429 14752 17608 20370 2'. 2908 6012 9531 12436 14812 17623 20416 22949 2921 6026 i)641 12463 14880 17624 20420 22964 3016 603Q •l sen, doch ook deze gaan, door gebrek aan scliul* ters, verloren. De frandweer verschijnt in „Haarlem"-costuuW als de bal eens kalm naar het verlaten politie,, heiligdom rolt, „achtervolgd" door een spuitgast,- die Yan meening is, dat de bal wel in t doel zal rollen, als de paal nog juist het gevaar bezweert* waarna 't leder wordt weggewerkt. Even daarna schiet Spiekerman tegen dert paal, doch geeft vlak hierop met een kalm, goed geplaatst schot de brandweer de leiding. Nu komen de politiemannen flink opzetten, en de brandweer-achterhoede, waarin Neder» koorn een „stevige" partij speelt, kan elechti met croote moeit© stand houden. Lamfers kan zijn keepers-talenten toonen en heeft zijn handen vol om zijn heiligdom yooÉ doorboring te vrijwaren. De brandweer-verdediging kan den druk tw slotte niet weerstaan, en door een fout der ach. terhoede, worden de partijen op gelijken voet g«t bracht Dit natiek taat P ten Na geeft de politie moed eri zij vallen nu fa-< aan, doch zonder het gewenschte resuri Snoedig hierop is het rusten. a de thee komt de politie weer flink opzet» en weet zelfs de. leiding te nemen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2