DERDEBLAD BINNENLAND n Kerk en School Orde en Arbeid. VRIJDAG 8 OCTOBER 1920. Binnenlandsch Nieuws. De staking aan het Post- en TeSe graaf kantoor te Amsterdam. HE STAND VAN Z^KEN DP, VRIJDAGMORGEN. M©W Sint ons uit Amsterdam: De sta king Van 't Post- en Telegraafpersoneel duurde hedenochtend ongewijlzigd voort'. (De buitendienst) ligt geheel stil. Vele tele grammen 'worden door studenten bezorgd. De verschil.lende organisaties hebben gis terennamiddag (en gisteravond vergaderd. Het resultaat der ,4 samenwerkende orga nisaties, (was, dat met 1343 tegen 39,3- stem men beelitoen werd, de staking voort te zetten. He Kath. en Christ, organisaties hebben ook vergaderd. Er werd yan be stuurszijde geadviseerd aan Jf werk te blijven, waartegen in de vergadering- yeel verzeat was1- He 4 samenwerkende organi saties -zuilen een conferentie aanvragen met het) N. ,V. V, en het N. A S, ten einde te beis-preken wai) verder in zake de (staking behoort te worden gedaan. He conferentie zal heden, Vrijdag plaats vin-den. He mogelijkheid zal worden overwogen tot uitbreiding der staking over te gaan. HE (MINISTER VAN WATERSTAAT ONTVANGT EEN DEPUTATIE VAN - VROUWEN. He (Minister van Waterstaat heeft Don derdagmiddag ©en deputatie Van vrouwen van postbesteUers in gehoor ontvangen. Zij klaagden, d,at de nood i,n de gezin nen tengevolge van de reeds laingen tijd; te lage bezoldiging op onrustbarende wijze steeg. In behoeften aan schoeisel, kLee- ding (en brandstoffen kan niet' worden vo.o-rzien, terwijl de belasting niet betaald kan worden. He kinderen kunnen iriat naar school wegens gebrek aan schoeisel. Verzocht wordt op de een© of andere wijze den nood) te lenigen. De Minister merkt© op, dat het advies vian (de commis-sie voor georganiseerd over leg pas Woensdag bij de Kegeering is ingekomen. Alvorens ©ene beslissing te nemen dient een onderzoek, ook omtrent de daaraan verbonden, kosten, te worden ingesteld. Die voorstellen betreffen voorts niet alleen het postpersoneel maar alle rijksambtenaren. Bovendien ïlioet het per soneel (eerst weder regelmatig zijn ar beid verrichten voor dat iets gedaan kan werden. HET SPOORWEGPERSONEEL EN DE FOBT-STAKING. H-e-t Hoofdbas-tuur der Ned. Ver. yan Spool'- .ten Tramwegpersoneel is van mee- j ning, dat geen werkzaamheden van thans stakende 'post- en telegraafambtenaren en beambten door Spoorwegpersoneel mo gen 'worden verricht, en heeft bet bestuur der afd. Amsterdam dienaangaande in structies gegeven en tevens de Directie der Spoorwegen verzocht het spoorweg personeel dergelijke werkzaamheden niet op te dragen. Ten slotte zegt spr., dat de inzet yian dezen strijd, is, de regeering' Dm ver, tie werpen. Verder werd geprotesteerd tegen Üe hulp dpor de R .K. studenten geboden. Een ander spreker verklaarde zich ver plicht tie gevoelen aan het werk te gaan, nu het N. V. V, zich achter fle staking heeft 'geplaatst. Sommigen 'zeiden niet op de politie te Vertrouwen en beklaagden zich over haar. optreden. De heer v. Langen las een manifest voor, Verspreid door de „Tribune" waar in wordt gezegd, d,at de B'trjjd gaat tegen de regeering en dat deze verdwijnen moet. Spr. weerlegde de geopperde bezwaren' en gaf den raad om al® geconstateerd wordt, dat de agenten staan aan de zijd© der stakers, daarvan mededeeling te Apen, opdat zulks ter kennis, van d© autoriteiten kan .worden gebracht. DE (Trekking van 975*nummersten overste A van Notaris fl. G. MUUE, Donderdag 7 October 1920 Vrijdag !te mogen interpelleeren over. den financieelen toestand Van het Post- en Telegraafpersoneel. Hij wees op den acuten vorm, dien hefi conflict heeft aangenomen, maar .wilde daarop niet den nadruk leggen, maar op de houding van de Regeering. Zij (treedt z.i. provoceerend op. Daarom spreke de Volksvertegenwoordiging een woord (mee. De h eer Haaaevoet R..K., zeide daarop, dat ier iets in den lande gaande is, (Lawaai); hij erkende den noodtoestand! van hét personeel, maar hij wilde niet onder dwang van staking hier deze zaak behandelen. Eerst moet heit personeel tweed aap het werk.. De heer Rutgers zeide dat wie met het (voorstel-van den .Tempel meegaat, met hem jnstemt, dat de regeering provocee, rend werkt, (interrupties). De heer 'Ketelaar (V. D.) Ondersteunde het yoorstiel, al achtte hjj h©t geopperd© argument pok bedenkelijk, evenals enkele politieke (vrienden van d©n heer y, tf- Tempel dit deden. Het (Voorstel-Van den Tempel om een interpellatie te mogen houden °,rci salarieering van het Rijkspersoneel, na uitgevoerde discussie, verworpen piet 50 tegen 87 Htemmen. I i De staking b|j de P. en T. in de Tweede Kamer. lp de Donderdagmiddag gehouden zit ting der Tweede Kamer, (Vroeg Öe heer v. d' tEejnpel ft Ek Regeering In aansluiting met het gisteren medegedeelde, kan nog worden gemeld, dat om ruim 9 uur voor de afdeeling aangeteekendc brieven van het hoofdpostkantoor een zeer lange rij menschen stond. Velen kwamen hun brieven zelf afhalen, doch Wanneer deze niet meer aankomen aan de spoor wegpostkantoren, zal, als de staking lang duurt, ook dit ophouden. In de groote hal was het eenige opvallende, de aanwezigheid van enkele agenten. Buiten het gebouw was het den geheelen mor gen vol nieuwsgierigen. Ook aan de achterzijde in de Spuistraat, waar een lange rij post-auto's opgesteld stond, -bevon den zich vele nieuwsgierigen, welke telkens door de politie tot doorloopen aangemaand werden. Ondanks het feit dat het hoofdpostkantoor in het brandpunt van aller belangstelling stond,' hadden op dit drukke punt der stad geen verstop pingen van het verkeer plaats en ging alles zeer geregeld. OP HET TELEGRAAFKANTOOR. Daar kwamen tegen 8 en 9 uur vrij wat werk willigen. Aangezien er onder hen, vooral bij de jongeren enkele weifelachtigen bleken te zijn, heeft de directeur hen toegesproken, hun ge- Wezen op hun plichten, den ambtseed, dien zij bij hun intreden in den dienst hebben afgelegd, hetgeen nogal indruk maakte. Door nog eenige andere maatregelen, zooals het onttrekken van ambtenaren aan werkzaamheden van anderen aard, die wel een paar dagen konden blijven rus ten had de directie het tenslotte zoover gebracht dat de groote seinzaal, die in verbinding staat met de groote plaatsen in de provincie, en de teinzaal buitenland voor ongeveer 80 pet. bezet Was. De overige seinkamers, die voeling houden met de kleinere plaatsen in het land, konden voor ongeveer 50 pCt. bezet worden. Wegens den grooten voorraad achterstallige telegrammen yoor het buitenland, die eerst moeten worden Weggewerkt, is de aanneming van buitenlandsche telegrammen voorloopig gestaakt. Telegrammen uit het buitenland worden wel opgenomen, maar (en dit geldt natuurlijk ook yoor de binnenlandsche) de bezorging aan de geadresseerden gaat met groote moeilijkheden gepaard, daar de bestellers zoo goed als allen Staken of uit vrees yoor molest niet durven .uitgaan. Met bezwaren van hen, die meenden geen werk yan stakers te moeten op zich nemen (de z.g. besmettingstheorie) werd geen rekening gehou den, daar volgens hun instructies het post- en telegraafpersoneel verplicht is, al die werkzaam heden te verrichten, welke het door of namens den directeur worden opgelegd. OP HET POSTKANTOOR ZELF. De stagnatie aan dit kantoor is grooter dan b(j den telegraafdienst. De dienst staat nagenoeg geheel stil, daar slechts een gering aantal werk willigen -leden van de kerkelijke bonden en een paar „modernen" zijn opgekomen. De directeur was daardoor voortdurend in con- if eren tie. Men kon echter wel mededeelen dat de ïerste en volgende lichtingen niet waren gedaan jen dat ook nog geen bestellingen hadden plaats ^ehad. DE STEMMING ONDER DE R.-K. EN DE CHRISTELIJKEN. Gisteren zijn in den loop -van den ochtend de christelijk georganiseerden opnieuw bijeen geko men onder leiding van het Comité van Actie en Yoorlichting, ter bepaling van hun houding. De Bondssecretaris van St. Gabriël, de heer Moonen, deelde mede, dat de Christelijke bonds- besturen den Christelijk georganiseerden blijven 'fdviseeren den plicht te vervullen en aan den '*rbeid te blijven. Dit advies gaf aanleiding tot yeel yerontwaar <Hgd protest. De heer Moonen zeide het ronduit: deze sta *tng moet mislukken. Te 's-Gravenhage en te Rotterdam is gisteravond overeenkomstig het ad vies der organisatiebesturen, ook van de moder nen, besloten, niet te staken, maar nader onder ling overleg der besturen af te wachten. De toe ■tand is nu zoo, dat op het oogenblik alleen te Amsterdam gestaakt wordt en enkel door het be ■tellend personeel en een deel van het middelbaar personeel. De bondsbesturen kunnen geen ander advies uitbrengen, omdat voor het slagen van de actie tot lotsverbetering noodig is contact met de re geering en de regeering overleg weigert met orga nisaties die in staking zijn. Dit standpunt moet elke regeering innemen, zelfs een soclaal-demo- Sratische bestuurder. Bij het debat bleek een stemming van groote -Verbittering. Maar de sprekers, die aanspoorden tot het volgen van het advies van de besturen, Wezen erop, dat de staking ook te Amsterdam onder de modern georganiseerden lang niet alge meen is, dat ook de moderne besturen de sta king niet hebben gewild, zij hebben zich, door en tengevolge van de weigering van de regeering om e eputatie te ontvangen, de leiding zien ont Xiemen. bpdat hldbtiurenrd %r^fing geschorst, Jich ngmaal- 0p hun „dvf nk® organisaties Na nervattine van zullen beramen. Zeereu Padding, voor Doorheb?'In'pHch" en Moonen, voor St. Gabriël, het definitief advies der besturen uit. Dit adviei luidt: blijven doorwerken en niet Slaken. De heer Moonen voegde aan dit advies nog toe, dat blijkens pas door hem uit Den Haag ont vangen bericht, daar algemeen wordt doorge Werkt. Wie tegen dit advies wiL staken moet dit zelf weten, maar wete dan ook, dat hij niet meer behoort tot de Christelijke organisaties en dat de Christelijke bondsbesturen de leiding van zulk «en actie niet zullen nemen. Dan moeten zij dus Z'ch een eigen leiding kiezen. De geestelijke adviseur, pater Meijer, ónder Ztreepte het gegeven advies. Hij wees in het bij Zonder op het ontbreken van een weerstandskas de ellende, die daarvan het gevolg zou zijn. De voorzitter, de heer Van Lingen, wenscht p n\e' tot een stemming te doen komen. Men - a£* niet ■temmen, oyer een besluit, dat in strjid vzou zijn met de beginselen der Christelijke orga- nisaties. Er mag en er kan niet gestaakt wórden, een ander besluit is onmogelijk. Dit offer zullen we moeten brengen, omdat we in dienst van de over heid zijn. En het is ook practisch dit offer te brengen, omdat geen enkele regeering concessies lean doen met het mes op de keel. Deed zij dit, dan zcu zij de macht uit handen geven, dan zou de leiding der regeering uit hare handen over gaan in de handen van den man uit de si raat. Zoo verstaan het de modernen ook en in het or- tot dusver alleen het bericht oyyr den kinder-' bijslag officieel is; alle verdere» berichten zijn niet van de regeering afkomstig. De daad van gisteren was dan ook ten zeerste onverant woordelijk. Het standpunt der regeering is nu om haar meening niet te publiceeren. Wellicht zou anders de schijn ontstaan, dat de regeering zwichtte voor hetgeen geschiedt is. De regeering zal ook geen haast maken. (Gefluit). Spr. achtte dit echter wel begrijpelijk. De totale indruk, dien men door het onderhoud kreeg was, dat de za ken slecht staan, dat allicht de regeling van de gaan van den Centralen Bond van P. T. T.-per- kwestie zeer vertraagd zal worden. soneel verheugen zij zich over dezen overgang van een deel der macht in handen van de vak antie. Ook is het advies practisch, omdat u c-n uwe gezinnen diepe ellende wacht en ge over een week met hangende pootjes zult moeten terug komen en moeten smeeken weer te worden aan genomen, omdat uw gezin honger lijdt. Boven dien deel ik u mede, dat de directeur-generaal der P. T. T., het personeel aanzegt, dat wie niet binnen 24 uren zijn dienst volledig heeft hervat, door hem met ontslag zal worden gestraft. DE LUCHTPOST GAAT DOOR. De luchtpost ondervindt geen hinder van de staking tot dusver. Donderdagochtend vijf uur en om twaalf zijn postzendingen naar Engeland ver trokken. Velen hebben van de luchtpost gebruik gemaakt, nu geen buitenlandsche telegrammen aangenomen worden. EEN PROCLAMATIE TOT LIJDELIJK VER ZET. - Het Hoofdbestuur van den Centralen hond van Post- en Telegraafpersoneel heeft een pro clamatie tot het personeel in het geheele land gericht, waarin wordt aangespoord „model" dienst te doen, d.w.z. dat alles slipt volgens de voorschriften moet worden uitgevoerd en alle werkzaamheden zoodanig verricht, dat geen fouten of vergissingen meer kunnen voor komen. Dan zal de dienst, zoo zegt het hoofd bestuur in de proclamatie, tot tevredenheid der regeering verricht worden en dit zal een reden zijn om aan de rechtmatige verlangens van loonsverhooging tegemoet te komen. Deze proclamatie blijkt niets anders te zijn dan een aansporing tot lijdelijk verzet. UIT 'sHAGE. DE DEMAGOGISCHE ONDER GROND DER STAKING ONTMASKERD. Op de te 's Hage gehouden openbare vergade ring van den Christ. Protest. Bond van P. T. T, personeel, onder leiding van den heer A. M. v, d. Ven, wees de heer v. d. Loo, voorzitter van de Christelijke Vakcentrale in de Residentie op den demagogischen ondergrond die er gelegen is in het streven van 't georganiseerd overleg zooals dat door den heer van Hinte in den Die rentuin is uiteengezet. Het verzet, dat heeft plaats gehad, is ten zeerste te betreuren. Men moet niet vergeten, hoezeer de opruiers van dit verzet hun politieke overtuigingen vast- knoopen aan de belangen der ambtenaren. En dit is het gróóte gevaar, aan dit verzet ver bonden. Er is gezegd: „Wij moeten onze Chris telijke beginselen niet zoozeer op den voor grond stellen." Maar deze beginselen moeten juist het hechte fundament zijn, waarop wij onze salarisactie verder kunnen opbouwen. Wij mogen niet dreigen, want een regeering die op dreigement moet toegeven, is geen regeering meer. Onze Christelijke regeering, zeide hij, mag in geen enkel opzicht doorgaan onder het juk van den sociaal-democraat. OTT ROTTERDAM. DE HEER STJJLEMEYER, WETHOUDER VAN ROTTERDAM EN LID DER TWEEDE KAMER SPREEKT. In de gehouden vergadering van de R.K. Vereeniging van P. T. T. personeel St. Petrus en de Christ, organ. Door Plicht tot Recht, zei de de spreker van dien avond, de heer Perreyn hoofdbestuurder der Kath. Ver. dat de staking een lafheid was, omdat de regeering haar oor deel over het advies nog niet had uitgebracht, hoewel, aan den anderen kant, de regeering te lang gewacht heeft met het personeel tegemoet te komen. Of wij echter, als er dingen gebeu ren als op j.l. Dinsdag, nog wel aanspraak kunnen maken op medewerking van de volks vertegenwoordiging, is een groote vraag (ap plaus). Wij zijn rijksambtenaren, zeide 'spreker, hebben een eed van trouw afgelegd en zeggen dus, als men ons vraagt, of wij willen staken: neen, wij blijven onzen eed getrouw (luid ap plaus). Niettemin vervolgde spreker het gist ook in onze afdeelingen. Maar bij ons zitten de principes voor. Men heeft het belang van het personeel met voeten getreden; de regeering kon op grond van de gebeurtenissen van Dins dag, zonder haar prestige te verliezen, nooit aan de eischen tegemoet komen. De heer Kan heeft ons verzekerd, dat de regeering bereid is, het personeel tegemoet te komen; in hoeverre dat mogelijk is, wordt thans op het departe ment van financiën berekend. Wij hebben dus alsnog vertrouwen, dat de regeering ons tege moet zal komen. Maar als de neutralen en mo dernen de houding van de regeering anders willen schetsen, blijft ons dan getrouw, dan zal de regeering met onze wenschen eerder reke ning kunnen houden dan met die van hen, die het gezag met voeten treden. (Applaus). De heer Stulemeijer, lid van de Tweede Ka mer en wethouder van Rotterdam, ter verga dering aanwezig, zeide, dat hij de overtuiging had dat, als hier het besluit genomen werd, het gezag hoog te houden en niet te staken, de mo dernen niet tot de staking iouden durven over gaan. Spreker kon zich indenken, dat er ont stemming heerscht, ook over het feit, dat de minister een onderhoud geweigerd heeft, maar men moet voor oogen houden, dat de minister in de gegeven omstandigheden niet anders kon doen. Zorgt er voor, zeide spreker, dat uw be stuur tot de regeering kan zeggen: onze men schen hebben hun plicht gedaan. UIT APELDOORN. Woensdagmorgen vóór den aanvang van den dienst op het post- en telegraafkantoor te Apel doorn, heeft in de bestellerskamer de hoofd- brieven- en telegrambesteller H. J. F. Kortebeïn m een korte toespraak het personeel gewaar schuwd om geen orders van eenige organisatie op te volgen, alvorens in het gezin met de vrouwen te hebben overlegd. Geroepen werd, dat de vrouwen tot staking zouden dwingen, Met een „leve de Amsterdamsche stakingl' werd de arbeid aangevangen. HET STANDPUNT DER REGEERING. In een te 's-Gravenhage in het verenigings gebouw „Veritas" gehouden vergadering van katholiek personeel, deelde de voorzitter, de heer Ooms mede, dat Minister De Vries den R.-K. bond gehoor heeft willen verleenen, De Minister deelde, volgens sprekei mfide, dat De bondsvoorzitter, de heer van den Broek, hierop bet woord nemende, meende dat de op lossing gevonden moet worden door onderling overleg. Fluiten, zingen, ja zelfs staken zal niet helpen. Het relletjes maken, het ontwrichten van onze maatschappij zal niet bevorderlijk zijn aan een goede regeling. Spr. schrijft hetgeen nu ge schied is voornamelijk toe aan de jongeren. De salarisregeling is te laag, dat erkent zelfs ook minister Ruys. Er moet echter een maat staf van loon zijn. Verschillende categorieën van arbeiders meenen echter steeds meer te moeten vragen; de bond St. Petrus vraagt ten slotte al leen een menschwaardig bestaan. Hiervoor zijn wel andere middelen dan een staking. (Rumoer). Spr. meent, dat de modernen het zagen aankomen, dat er een regeling zon komen en dat zc nu een celletje uitlokten om la ter te kunnen zeggen, dat de regeling een ge volg van dal relletje is. Dit noemen ze de moder ne taktiek, welke taktiek spr. ten zeerste ver oordeelde. Herhaaldelijk werden de sprekers door inter rupties, gefluit enz. onderbroken. Van de gelegenheid tot debat werd door ver schillende aanwezigen gebruik gemaakt. Met luid applaus werd begroet een vraag waarom thans niet met de andere bonden geza menlijk tot staking wordt overgegaan. Ten slotte werd besloten om niet te staken. UIT UTRECHT. In een te Utrecht gehouden drukbezochte ver gadering van P. T. T.-personeel werden de vol gende moties aangenomen; „Hét noodlijdend P. T. T.-personeel te Utrecht in vergadering bijeen geeft zijn verbittering en verontwaardiging te kennen over de door de commissie voor georganiseerd overleg voor amb tenaarszaken voorgestelde fooi; noemt deze be jegening een uittarting voor alle ambtenaren die geen fooien, maar een billijk en voldoend loon voor hun arbeid vragen om menschwaar dig te kunnen leven; beschuldigt de regeering openlijk van ambtenaren en hun huisgezinnen onnoodige armoede en gebrek te laten lijden en stelt de regeering verantwoordelijk voor de na deelige gevolgen die door verbittering der ambte naren zullen ontstaan, en schaart zich achter hun bondsbesturen in wie het ten volle vertrou wen stelt." De tweede motie luidde: „De vergadering enz eischt intrekking van de overplaatsing van den telegrafist Roos van Amsterdam naar Leeuwar den." DE DJENST OPGEZEGD. Naar de ,,N. Crt." verneemt, is aan een aan tal ambtenaren der Posterijen en Telegrafie, allen onderteekenaars van de in de pers gepubliceer de, onder de leden van den Centralen Bond voor Post, Telegraaf- en Telefoonpersoneel verspreide aansporing tot, en handleiding voor het plegen van lijdelijk verzet, door den Minister van Wa terstaat de dienst opgezegd. MAATREGELEN DIE WORDEN OVERWOGEN. Als een der maatregelen, welke door het hoofd bestuur der P. en T. worden overwogen om, zoo mogelijk ook met het buitenland een norma len dienst te onderhouden, behoort ook het ver leenen van meerdere faciliteit voor het vervoer van brieven per luchtpost naar het buitenland. ACTIE DER STUDENTEN. Gistermiddag hebben zich te Amsterdam een 30-tal leden der R.K. Studentenvereeniging „Sanctus Thomas Aquinas" ter beschikking van het telegraafkantoor gesteld voor het be zorgen van telegrammen- BESCHERMING VAN WERKWILLIGEN. Er heeft zich in de Hoofdstad een commissie gevormd uit Kath. en Christ. Postbeambten om met den directeur van het Postkantoor te bespreken, welke maatregelen ter bescherming van werkwilligen kunnen worden genomen. DIRECTEUREN EN COMMIEZEN VAN P. T. In een zeer druk bezochte vergadering van de afdeeling Amsterdam der vereeniging van di recteuren en commiezen der P. en T. waarbij 3 leden van het Centraal bestuur, w.o. de bonds voorzitter aanwezig waren, werd met algemeene stemmen besloten, dat de leden onder allé om standigheden hun plicht zullen blijven doen. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: „de vergadering betreurt ten zeerste, dat een deel van het personeel tof het stakingsmiddel zijn toevlucht heeft genomen, vol komen begrijpende, den gemoedstoestand van een in financieel opzicht achtergesteld personeel, dat al zijn dringende -verzoeken in deze ziet afge wezen, van meening, dat inderdaad van een noodtoe stand mag worden gesproken, doet een dringend beroep op de regeering om alles te doen, wat tot opheffing van het ern stig conflict kan leiden met name het over leg te openen adviseert geen rancune-maat regelen te treffen, omdat dit tot gevolg kan heb ben, dat voor den bestaanden toestand andore niet aan te wijzen uitwassen als sabotage en lij delijk verzet in de plaats kunnen treden, waar door blijvend onnoemelijke schade aan de bedrij ven en daardoor aan het algemeen belang kan worden berokkend en gaat over tot de orde van den dag." DE RIJKSTELEFONISTEN BLIJVEN AAN DEN ARBEID. In de Donderdag te Amsterdam gehouden ver gadering van den Ned. Bond van Rijkstelefonis ten is besloten aan den arbeid te blijven, terwijl in een motie het bestuur werd opgedragen op de meest krachtige wijze te blijven opkomen voor een billijke toeslagregeling voor het geheele rijkspersoneel. EEN BELANGRIJKE VERGADERING. Donderdagavon had in het St. Andreas-patro- naat te Amsterdam een zeer druk bezochte ver gadering plaats van 't Christelijk georganiseerd personeel. Uit gedane mededeelingen bleek, dat verschil lende moeilijkheden bij pogingen om aan het werk te gaan waren ondervonden. Tevoren had de voorzitter, de heer v. Lingen verklaard, dat niet mocht gesproken worden over deelname aan de staking, waaraan alle sprekers zich hielden. Van verschillende kanten had men hinder on dervonden, ook van de zijde van het publiek, terwijl vele sprekers gewaagden yan tegen hen geuite bedreigingen. Ook werd medegedeeld, dat de politie-be- scherming op vele plaatsen, vooral op het Cen traal Station, absoluut onvoldoende was. Allereerst beantwoordde de Christelijke be stuurder, de heer Padding, verschillende spre- kers. Van het bij het werk geleden of te lijden Schade, aldus spr., kan opgave worden gedaan aan het bestuur, dat de verzekering gaf zich daarvoor met de directie te zullen verstaan. Het bestuur had den ganschen - dag controle uitge oefend, en den indruk gekregen, dat voor ern stig molest geen gegronde vrees bestond. Vervolgens zeide spr., dat deze staking wel degelijk een politiek karakter had. De katholieke hoofdbestuurder, de heer v. d. Broeke, dan het woord voerend, constateerde met vreugde, dat niet meer gesproken werd over meestaken, doch enkel over de te nemen maat regelen om het werk zoo goed mogelijk te kun nen uitvoeren. De Regeering heeft recht te verlangen, dat eerst ordelijk het werk wordt hervat, voordat ze verder werkt aan de lotsverbetering. Spr. stelt voor de regeering bescherming te vragen voor de werkwilligen. Laten we om rijkspolitie of marechaussee verzoeken. TE 'sHAGE ZAL GESTAAKT WORDEN. De „Msb." meldt, dat op de Donderdag avond in het Volksgebouw te 'sHage gehouden vergadering der moderne bonden yan het post en telegraafpersoneel besloten Is, na uitbetaling van het tractement het werk neer te leggen. Prijs van f 100000 18836 f 1000 3519 1 f 400 820 863 3398 5915 6446 6930 11822 19049 f 200 1105 8564 19312 2080? f 100 27C0 3544 8002 10133 11579 13400 15941 17139 18742 20367 Prijzen van f 90.— (eigen geld) A 15 2253 90 5868 8589 11333 13446 1695318867 61 2399 4063 5S84 04 55 96 17120 80 277 2419 4108 60C6 8606 11502 13561 94 82 f: 437 29 4312 6242 63 41 681721418S27 93 30 21 6463 8848 98 13827 32 77 500 2506 44 69 8911 11803 14037 67 19070 25 52 96 6519- 37 6 79 17305 72* f 694 2653 4465 70 9006 45 1412S 47 19351: b 723 2725 4626 6670 910411907 14210 80 91 r 910 36 86 6800 75 74 2717501 19457) r- 57 2810 4719 7 94 12Q36 14427 53 19Ö4Ö 1018 24 67 7265 9253 12147 14309 77 19739 88 2962 4829 7384 9379 63 14656 1770819813 1100 3033 54 7424 9423 12209 15286 26 20026 1286 35 4903 7577 97 41 15324 17854 20260 1333 43 5085 7610 9662 12329 5317919 73 42 55 5164 7738 87 87 15556 56 89 |4S) 3122 5228 61 9767 12414 15710 18137 20320 !- 42 3250 54 78 97 64 15805 89 69. b 70 3305 5341 7867 9916 12576 98 1822320405 76 25 5436 7975 10367 84 15939* 41 20521' 1559 70 47 8138 10413 12707 16431 55 38 1683 3525 5513 62 10595 49 42 - 77 20630 1905 63 5663 827510617 97 1661618323 20988 211'6 3677 5702 8S95 10707 12896 57 79' Is 42 3823 17 8407 67 13302 78 18416 A 43 61 64 81 11222 751681518754 13*59 3984 5838 8507 11310 13417- 91 18846 - fe? 7 Later aflosbaar. V&v 17 2337 4522 6749 8985113971393816041 18562 34 52 81 58 9611424 44 65 85 92 9014 30 26 70 97 58 9102 62 I 125 i 230 •s 51 72 97 79 4623 6808 91 37 19 92 97 93 88 41 '95 2411 4704 337 15 17 45 83 52 2590 78 2645 407 82 13 2739 98 62 9518605; 33' 7316103 8 67 84 7 54 90 86 21 75 93 14005b» 22 99 95 20 "C 30 f8708, 97 9200 11536 33& 47 1884lf 12 9315 58 44 57 ^71, 2611605 57 16210'*» 96 54 9400 11714 59 18 18924 -78 9524 61 92 47 28 88 71 14183 74 37 72 45 4944 87 9211888 9f 97- 38 528 81 59: 92 9651 11915 95 16339 69 48 2836 5002 99. 73,.. 54 14208 49 19011, 58 2903 48 7029 9709'- 58 7716467 39 65 9 86 65*?# 20 1205395 16504 97 68 3001 5121 77" *25 77 14311 10 19139 95 18 42 7102 38 12105 30 58 19334 613 82 5213 7206 92 27 43 16603 19444- 30 84 5311 34 9801 87 14424® 19 19503 39 311*. 49 35 11 93 42' 32v» 55 82 17 57 47 9904 12232 1454frr- 66*. 60 if 92 24 83 55 18 79 54 88 i» 64 746 45 95 95 45 86 86 16731 19620 64 85 5459 7350 67 12322 14657,, 85 3206 81 748510006 31 1? 87 22 84 7505 28 807 85 5649 14 39 57 76 49 72 7614© 62 75 62 75 35 3308 48 42 80^76 32 85 16818 *82 61 14729 60 19705 8314823 90, 25 91 24 93 A. 42 74 43 75 551011712402 30 95**49 967 54 81 57 34 98 1495316921 19866 1032 72 86 97 54 1253815000. 42 67, 69 82 90 7700 10204 - 4? 34 61- 72 77 3415 5754 11 22 52 9617009 .75 1109 79 5807 7812 84 54 15168 5519911) 14 89 U 31 10313 67 91* 69 17 79 95 35 34 15 90- 95 86 25 1283 3520 75 7916 87 75 5909 49 77 37 56 80 81 1312 32 75 76 1401 3616 33 27 1576, 59 4915205 2 82 64 59 12 27 97 41 69 95 74 59 46 20109 53 801310401 79 70 50 44 73 56 21 8815303 51 54 74 97 28 12781 14 81 20299 88 8143 45 91^27 87 20321; 98 44 59 95^8917216 45 8f 98 6007 56 10508 12832 1543417310 93 I" 1614 3733 43 8208 63 33 76 56 20407 33 58 96 9 88 4315538 78 10 57 66 6106 10 10621 72ij„ 62 17493^40, 25 ,:;>28 29 12936%81 17500*^88' 32 29 90 13031 TA 82 82 205271 45- 82 10726 13108"?* 83^-86 89, 6C 86 70 271561617532 20685, 83 80 95 54 25 96„ 95 8340 10841 13214' 67 1775?" 51 53 21 77 1780ffj 56 67© 46 15713 179011 76 96 60 26 29 1'7 91 10916 64 38 66 77 98 21 13386 41 73 20634 86 8438 43 95 50 94 47 89 39 83 13426 1580318010 61', 72 73 76 3827 1732 85. 87 3928 1836 35 71 37 1990 4021 6218 2010 36, 88 i 94 61 97 97 4116 99 2221 25 6329 33 77 36 84 38 4203 90 6911049 39 41 55 6405 8514 86 92 A 46 4324 16 870311140 13567 A-7 KC - 47 55 47 8 43 13624 f#71 67 64 15 46 38 96 98 90 46 87 13724 97 4425 6537 47 02 48 2201 66 6608 73 96 13804 15 72 56 7711202 I. 22 78 63 8875 45 2316 85 6721 8944 11312 33 4509 28 60 61 6 26 57 18188 58 97 70 18247 73 53 74 90 7 79 18354 1715926 85 80 47 18434 97 95 60) 25 93 28 20941 76 57, EEN CONFERENTIE MET MINISTER KöNIG, Naar de „Nieuwe Cr." verneemt, beeft de minister van Waterstaat, de heer Woensdagmiddag de beide roereters van den Centralen Ambtenaarsbond en het Algemeen Nederlandsch Vakverbond, de heeren Perdok en Dekker, in audiëntie ontvangen. De minister heeft hun toegezegd de salarlskwestie nog eens nader in den ministerraad ter sprake te bren gen, en te overwegen of er aanleiding bestond alsnog tot verdere herziening over te gaan. Pater A. N. Broeken. De HoogEerw. Patel? A. N. Broeken, Generaal-Overste der Missionaris-- sen van het Heilig Hart, is gisternamiddag In het Missiehuis te Tilburg gearriveerd. Vermoede lijk zal het verblijf aldaar slechts van korteü duur zijn en zal Zijn HoogEerw, .wederom spoe dig naar Rome terugkeeren. SLAPTE IN DE TEXTIELINDUSTRIE. (Wegens groote slapte in de textielindustrie beeft de firma H. ten Gate Hzn. en Co. te Al melo de gehuwde arbeidsters allen naar huis gezonden. De ongehuwden heeft men van 4 o» S en .van 8 op 2 getouwen moeten plaats®.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 9