Sport en Spel Telegrammen In en om Haarlem Stadsnieuws SOLIED SCHOENWERK TEGEN OE VliAN&EN WYBERT-T ABLETTEN. De marechaussee uit Gemert, die ge waarschuwd was, stelde onmiddellijk een onderzoek in. De daders, de gebrs. II- werden nog denzeli'den nacht in Minne woning aangehouden en in arrest ge steld. Up den 19-jarigen M. B., die zooals uit het ingesteld onderzoek is gebleken, den doodelijken steek moet hebben toege bracht, werd nog een met bloed bevekt dolkmes gevonden. De vers 1 age ne staat als een zeer gun stig persoon bekend. De 19-jarige M. R., heeft Maandagna middag, nadat het seetieonderzoek in te genwoordigheid van de Justitie uit Roer- -noncl hal plaats gehad en na eerst hard- aekkig te hebben ontkend iets van de zaak at te weten, bekend den doodelij ken steek te hebben toegebraahit. Rader wordt ver. omen, dat de toestand van Van der H., wien een steek in den Behouder was toegebracht, cok levensge- va a njk is; bet lougvlies sclujilt een wei nig geiaakt te zijn, zoodat deze persoon floor de Justitie niet kan worden gehoord. Ook heeft R. bekend Van der- H. den eteek ie hebben toegebracht. De 2 overige vernachten zijn op last van de Justitie in vrijheid gested, ter wijl M. R. naar de gevangenis te .Roer mond zal worden overgebracht. KINDERMOORD? In verband met het korte bericiiltje in een deel der vorige oplage vernemen wij nog het volgende: Zondag werd te YoLendam gemist een ongeveer 5-jarig dochtertje van den kunstschilder JET. Men hfeeft gezocht, doch vergeefs. Gisteren is het lijkje gevonden in den regenbak die in een hokje in huis uitmondt. Het voorh.oofd was ge wond. Een uitgebrei# onderzoek is door den burgemeester ingesteld en vervol gens door het parket uit Haarlem. Aan de stiefmoeder is een scherp verhoor af genomen Nader meldt men ons. Het lijkje van het 5-jarig dochtertje van den kunstschilder H. te Volendam is in een auto ter gerechtelijk onderzoek naar Haarlem vervoerd. Het had zeven wonden aan het hpofdje. Er is geen ar restatie geschied. De ouders zijn den ge heele n avond op hjet Raadhuis te Edam in .verhoor geweest. Korte Berichten Landbouw en Visscherij BUITEN DE SPAARNW0UDER EN SCHALKWIJKERPOORTEN. R.K. ONTWIKKELINGSAVONDEN BJ0NCK6L0E0T gABTEUOQISjraAAT voor DAMES, HEEREN en KINDEREN N.V. „DE TIJDGEEST"! T*ekking van 1000 nummers ten overstag van Notaris A. G. MULIE. Dinsdag 12 October 1920. Uwer stemorganen kunt U zich het best beschutten door het regelmatig gebruik der beroemde Wybert -Ta bietten. Verfris- schend, ontsmettend. Vraagt alleen Blauwe blikken doozena80 ct. met nevenstaand fabrieksmerk. flood, terwij L van der H. een steek in den ichouder kreeg. UN VEILIGHEID AAN DE GRENS. In de grensstreek van Berg en Dal tot Kleef is het in den laatsten tijd zeer onveilig ge worden, zoo wordt aan de „Msb." geschreven. Een bijzonder kras staaltje daaromtrent is Zaterdag gepasseerd. In den voormiddag, dus op klaarlichten dag, drongen een tweetal bandieten, afkomstig uit Dortmund, een boerderij binnen bij Berg en Dal. Ze knevelden de vrouw des huizes en sleepten haar naar den stal, waar ze 't bewust zijn verloor. Een twee en een halfjarig kiml iverd eveneens aan handen en voeten gebonden en in een kleerkast gestopt. De inbrekers sloe gen daarna bun slag en maakten zich met 200.— uit de voelen. De vrouw was inmiddels bijgekomen en sleepte zich naar een naburige woning. De politie werd gealarmeerd, waar door de roovers konden worden gepakt, vaór- iat zij op de tram naar Kleef wilden springen. VERZET BIJ CONTROLE VAN DE DRANKWET. Een 2-tal agenten zouden in de Goudsbloem straat te Amsterdam, war een verlofzaak is gevestigd, controiecren of overtreding van de drankwet plaats had. Zij werden daarbinnen niet vriendelijk ontvangen, want niet alleen de trierhuishouder, ook de gasten wilden de agen ten met bierglazen en flesschen te lijf, toen ze bet doel van hun komst kenbaar maakten. De agenten moesten ter verdediging sabel en revolver trekken, maar vonden het tenslotte be ter te wijken en versterking te halen. Toen ze met hun vieren terugkwamen, werd weer een dreigende houding aangenomen. Echter kon thans een flesch sterken drank in beslag wor den genomen. Men scheen daarover woedend te zijn, want toen de agenten weer buiten kwa men, werd met steenen gegooid en werd er zelfs heet water uit een der vensters naar be neden geworpen. Toen de agenten van hnn vuurwapenen gebruik maakten stoof de menigte nitcen. MAIIONSDIEFSTALLEN TE AMSTERDAM. Dinsdagmiddag heeft de politie aan het Cen traalstation te Amsterdam een hulpkruier en nog een ander gearresteerd in verband met een groot aantal diefstallen aan dat station. In verschillende banken van leening rijn 14 rijwielen en een aantal koffers in beslag geno men en naar het politiebureau in de Warmoes Straat vervoerd. Daar zijn ook de beide daders yoorloopig in arrest gesteld. EEN BRUTALE VROUW. Bij afwezigheid der huisgenooten is een dienstmeisje te Woensel IN.Br.) door een ver koopster van parapluies, die vernam dat het meisje alleen ihuis was, overvallen en op een stoel vastgebonden. Nadat het geheele huis was doorgesnuffeld, kwamen de buren op het hulpgeroep van het meisje toegesneld en redden haar uit haar nete lige positie. De verkoopster was ondertusschen verdwenen. De politie is van dit geval in ken nis gesteld. Te Nijmegen is Maandagavond bij het op brengen van een beschonken persoon die ver zet pleegde de 49-jarige politieagent Brand vlak voor den politiepost gevaUen en overleden. Het lijk vertoonde geen uiterlijke kenteekenen van geweldpleging. De sectie zal heden moeten uit maken wat de doodsoorzaak kan zijn. Het «lachtoffer is gehuwd en vader van drie kin deren. Even over de grens te Hameln bij Nieuwe Schans, zijn door zandafschuiying drie kinde ren bedolven; rij hebben zoo den dood gevon den. Te Assen is een geval van hondsdolheid geconstateerd. In verband hiermede moeten alle honden in die gemeente gedurende vier maan den een muilkorf dragen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de kantoren der American Petro leum Company aan den Heerderweg. Uit de brandkast welke werd opengebroken wordt 600 gulden vermist. Voorts is een rijwiel medege nomen. De daders zijn onbekend. Te Kampereiland zijn twee groote bergen koren bij de boerderij van Ufkes in vlammen op gegaan. Bij de steenfabriek te IJzcndoorn (Neder- Betuwe) is de vrouw van schipper v. L. over boord gevallen cn verdronken. Te De Lemmer (Fr.) is binnengesleept het wrak van d sleepkraan „Casper", die op 20 Augustus gezonken is bij Urk. Het Lemmer-vaar water is nu weer vrij. Zondagmiddag is te Leeuwarden, vermoede lijk door liet misstappen, door een trein over reden T. G. de Groot, oud 29 jaar, dienstbode aan het burgerweeshuis aldaar. De politiedokter constateerde dat de dood onmiddellijk was in getreden door oveerrijding van borst, linker arm en rechterhand. Maandag is door een trein nabij, de stop plaats Zalk (O.) een met een paard bespannen wagen aangereden. Een der zich op den wagen bevindende personen, nl. Dirk Lans is overre den en gedood. Te Buitenpost (Fr.) is Maandag het 2-jarig dochtertje van den kaasmaker E. Kloosterman bij het eikelzoeken verdronken. De 22-jarige landbouwer J. ten Thy te Aamsveen, gemeente Lonneker (O.) heeft zich bij het schieten op kraanvogels zoodanig in een bovenarm getroffen, dat hij kort daarop is overleden. Op „St. Jozefsdag" te Medemblik, kwam een aanvoerder met een schuit bloemkool, in houdende 225 stuks. Deze geheele partij bracht op 22 Yi cent1 Niet alles is dus duurl Hoe groot de woningnood te A'aam is gestegen blijkt wel uit het volgende: Een agent van politie die een gezin heeft met vrouw en 8 kinderen moest zijn woning veria ten. Nergens was een onderdak te krijgen. Tenlsotte heeft hij vergunning van het Gemeen tebestuur gekregen tijdelijk intrek te nemen in de koffiekamer van de sedert een paar jaar ge sloten Wester begraafplaats. DE MELK VOORZIENING. Naar de „Tel." meldt, heeft een conferentie plaats gehad tusschen den Minister van Land bouw en de vertegenwoordigers van de melkslij ters, de melkinrichtingen en kaasfabrikanten. Deze conferentie heeft tot resultaat gehad, dal de prijs van de melk, die door liet zuivelkantoor wordt bijgeleverd, is gebracht van 19E cent tot 19 cent per liter. Verder zullen kaasfabrikanten met ingang van lieden zoogenaamde kaasmelk bijleveren tot een hoeveelheid van 140.000 liter per dag, waarvan Amsterdam 70.000 liter zal krijgen, die geleverd zullen worden uit Noord- nolland en uit Friesland. De kaasfabrikanten, die deze melk bijleveren, zijn met ingang van 1 November vrijgesteld van het verbod van kaas- aanmaak. De hoeveelheid, die wordt bijgeleverd, kan door de kaasfabrikanten desnoods worden opgevoerd lot een half millioen liter per dag. De uitvoer van aardappelen. De N. U. M. deelt mede, dal de uitvoer van aardappelen ook langs het station Budel (N.-Br.) kan geschieden KIEF GENOMEN. LONDEN, 12 Oct. De .Associated Press" ver neemt uit Warschau dat Oekrajiensche opstan delingen Kief hebben bezet, dat door de Bolsje wisten werd ontruimd. DE PRELIMINAIRE VREDE GETEEKEND. BERLIJN, 12 Oct Uit Moskou wordt gemeld, dat gisteren te Riga de wapenstilstand en het preliminaire vredesverdrag door de Russische en Poolsche vertegenwoordigers werden geteekend. De wapenstilstandsovereenkomst behelst o.m. dat de Poolsche en Russische troepen zich 15 K.M. van de demarcatielijn moeten terugtrekken, De zone van 30 K.M., die daardoor ontstaat, wordt neutraal verklaard. Dc vijandelijkheden worden l-«4 uur na de onderteekening gestaakt De wapenstilstand is voor l dagen gesloten. Wordt hij niet binnen dien tijd opgezegd, dan wordt hij automatisch verlengd tot de ratificatie van het vredesverdrag. In het vredesverdrag wordt gezegd, dat de beide contracteerende partijen de onafhanke lijkheid der Oekrajine en van Wia-Rusland er kennen. WILNA. PARIJS, 12 Oct De president van den Vol kenhond verzocht den leider der militaire mis sie, welke door den Bond naar Litauen is ge zonden, hem op de hoogte te houden met de berichten omtrent de bezetting van Wilna door Zeligoiski opdat hij doeltreffende stappen zou kunnen doen. STAKING BIJ DE OPERA. PARIJS, 12 Oct Ten gevolge van de weigering van den directeur van de Opera om de eisclien van het intersyndicale comité te omschrijven besloot het personeel den arbeid onverwijld te staken. Daar de Opera heden niet speelde, zal de staking zich pas voor de voorstelling van morgen doen gelden. DE ONTHULLING VAN HET MONUMENT DER BELGEN. LONDEN, 12 Oct. Heden heeft prinses Clemen tine van België op het Theems-embankmcnt het gedenkteeken onthuld, hetwelk het Belgische volk de Brilsche natie heeft aangeboden. Lord Curzon, die namens de Britsche regee ring het monument aanvaardde, bracht in zijn antwoord op de toespraak van den Belgischen minister-president Delacroix hulde aan het her stel van België, dat thans onafhankelijk is en sterk genoeg om niemand te vreezen. SCHIETEN. Zondag 10 October werd door „Generaal Jou- bert" een onderlingen schietwedstrijd gehouden op de banen te Qyeryeen. Ondanks den feilen Oostenwind, waardoor liet hevig stoof, werd goed geschoten. Den geheclen dag werd met ani mo gekampt op 4 schijven Loosduinen, afstand 200 meter. De uitslag was als volgt: Kampioen: max. 160 punten, J. W. F. Fransoo 129 punten. Eerewedstrijd: max. 60 p. J. R. Hoogkamer, -45 p.: J. W. F. Fransoo, 44 p.; J. A. Rijkens, 43 p. Meesterkaart 50 schoots. Max. 50 cartons (8- 9-10): J. R. Hoogkamer 39 cartons; J. W. F. Fransoo, 34 cartons. Personeeie wedstrijd: max. 50 punten. Groep I J. R. Hoogkamer, 43 p.; Gérard Luyckx, 42 p.; J. W. F. Fransoo 39 p. Groep II. A. F. Bos, 42 p.; N. van Keulen, 40 p.; J. A. Rijkens, 37 p. Groep III. Paul Roozen, 40 punten; B. H. We zenaar, 36 p.; J. W. H. Bos, 34 p. Groep IV. J. P. van Gasteren, 30 p.; P. J. M. Leeuwenberg, 29 p. Vrije Baan. Max. 60 punten. Groep I. J. R. Hoogkamer, 60 p.; C. B. Mansfelder, 57 p.; J. van Keulen, 56 p. Groep II. J. A. Rijkens, 58 p.; A. F. Bos, 54 p.; N. van Keulen, 52 p. Groep III. J. W. H. Bos, 46 p.; B. II. Wezenaar, 43 p.; L. van Es, 38 p. Groep IV. J. A. Nelissen, 40 p.; J. C. van Gasteren, 39 p.; G. v. d. Spiegel, 35 p. De prijsuitdeeling zal later gehouden worden, geanimeerd door wedstrijden om wildprijzen. Bij besluit van Haarlem's Raad d.d. 26 Nov, 1919 werd een plan van uitbreiding vastgelegd, van de gronden gelegen ten zuiden van de Slachthuisstraat, ten noorden en ten westen van de grens der gemeente Haarlem en ten oosten van den Schalkwijkerweg. In dat plan is ook het aanleggen van een park opgenomen. Om daartoe te kunnen geraken moesten nog eenige gronden worden onteigend en werden daartoe door B. en W. in het belang van de volkshuis vesting aan den Raad de noodige voorstellen gedaan. Dat ging, en zoo is men nu al eenige maanden dit terrein, alsmede dat tusschen de Amsterdamsche buurt en Zomervaart bezig op te spuiten. Daarmede bereikt men een drieledig doel. Ie. Door het uitbaggeren van liet Spaarne wordt dit dieper en dus het vaarwater beter. 2c. Dit zand dat vlak bij de stad is, als materiaal niets kost en door geringen afstand weinig ver- voergflden eischt, levert een kostelijk materiaal tot terreinophooging. Ten derde vermindert dit stelsel van opspuiten de kosten enorm. Men ver beelde zich eens dat al die duizenden kubieke meters zand met bokken moesten worden over gebracht tot aan de Zomervaart en dan niet kruiwagens en invalidekarren tot de plaats waar het behoort. Dit systeem bespaart tienduizen den. Herhaalde malen lezen we in dc Haarlemsche pers berichten en klachten over ïniasmenver- spreiding en jongens, die zich aan een modder bad wagen. Geen wonder dan ook, dat zoovelen er heen wandelen en fietsen om een kijkje te ne men en met verbazing die honderden meters lange reeks van aaneengeschakelde langzaam af dalende buizen aanstaren. Golven van zand, sterk aangemengd met water gulpen den pijp- mond uit. Vooral bij maneschijn levert dat nat te terrein een fantastischen aanblik en uit drie breede monden stort het grijze dikke water in de Zomervaart. Als we hier rondkijken gaan de gedachten on willekeurig naar het ver verleden en wel naar den Spaanschen tijd. De Römolen toch aan de Zomervaart was in die benauwde dagen meerma len het centrum van vinnigen strijd. Nog tot voor weinige jaren lag daar over de vaart nog een invalide kwakelbrug, waar een pad door het weiland voert tot aan de Fuik bij de Haar lemmermeer. Daar nu bij die kwakel lag de Rustenburger schans, waarnaar de Zomervaart, ook wel Rus tenburgervaart, heet. Voor nieuwe Haarlemmers diene de mededeeling dat de Zomervaart bij den zuidrand der gemeente Haarlem ligt en de Ringvaart der Haarlemmermeer met het Zuider Buiten Spaarne verbindt. Zooolang Haarlem in het bezit van die sterkte was, werd de invoer van levensmiddelen en ammunitie langs de Fuik vaart voortdurend zeer begunstigd. Evenals tot voor kort was aan deze zijde aan het Spaarne alles weiland, waarvan het eene stuk meer, het andere minder, onder water stond. Bij de felle vorst was men hierdoor in staat de zwaar ste vrachten over het ijs in de stad te brengen. Comelis Bartholomeeusen zegt in zijn hand schrift op 12 Juni 1573: 't Is opmerkelijk dat onze beesten, tot zeven of achthonderd toe, zoo lang er gras is geweest, hebben blijven weiden aan twee zijden van de stad; doch die koeien minderen nu zeer, omdat wij ze bij 10 of 12 slaan door gebrek aan vleesch. Ampsing van het beleg van Haarlem gewagende, maakt meermalen melding van de Rustenburger schans. Hij kon niet zwijgen over „vroome fey- ten van wapenen van onse vroome burgeren, ende soldaten, gedurende dese onse strenge be legering." Zoo waren dan 17 Januari 1573 „enige van stadszoldaten de Schalkwijkerpoorte uytge- lopen, ende op Rustenburg seer mannelik aan gevallen, alwaar de Duytschen zich besclianst hadden om gemelde sterkte te bemagtigen." Onze vijanden werden Jan gedwongen de Romolen, nu nog een watermolen te verlaten. Daarop deden de Haarlemmers een aanval op Rustenburg, dat stormenderhand werd genomen. Alle vijanden die zich niet tijdig wisten te ber gen, werden doodgeslagen. Een Haarlemsch vaandrager rukte een der vijanden het vaandel uit de hand en doorstak hem. „Ende," zoo zegt de 16e eeuwsche dominéé, zijn niet gemeld vaendel, drie trommelen, ende veel ander ge weer, triumpheerlijk na de stad wederom ge keerd." Een tweede belangrijke uitval van uit de Schalkwijkerpoort had 19 April daaraanvolgen de plaats en stond in verhand met den uitval van kapitein Beaufort van de Spaarnwouder- poort. Dat gebeurde in den nacht. De manschap pen waren daarbij in witte hemden gehuld. Rustenburg zeker intusschen in Spaansche han den gevallen, werd weer stormenderhand geno men, waarbij weer veel Spaansche soldaten het leven moesten laten. Met vier gevangenen en vier vaandels trok men de stad in. Een zwaren aanval had men er 23 Mei weer te doorstaan. Omstreeks vier uur in den namid dag kwam men van uit de Fuik en de andere schansen met kracht op Rustenburg aandringen. Doel was aaamtj verovering en de koelen acr stad weg te drijven. Reeds was de Spanjaard meester van een loopgraaf Ier zijde en gekomen tot aan de brug van de voornaamste schans. De verdedigers er van evenwel hoe weinig ook in getal, weerden zich dapper. Gelukkig voor hen kwam Tieraerts met frnige soldaten hen te hulp. Spanje kreeg nu weer klop. Een hunner Grootmeesters, met een gouden keten om den hals ter waarde van onge veer 300 gouden kronen met nog eenige hoofd officieren, kapiteins en sergeanten sneuvelden. Van vier hunner werd het hoofd, op korte pie ken geplaatst, op wallen der Schans in het ge zicht der Spanjaarden geplaatst. De verwoede soldaten en Haarlemmers zouden stellig de heele aanvallende bende vermoord hebben, indien niet bij ongeluk brand in het buskruit was gekomen. Het gevolg was, dat Tieraerts rnet renige an deren brandwonden opliepen. Meer dan eens deed de vijand een vruchte- looze poging om genoemde schans, die ze in 't begin van het beleg bouwde, weer meester te worden. Maar toen Haailem in den uitersten nood te vergeefs naar redding en ontzet uitzag, moest men ook van de Spaarnwouderpoort d' or lee- kenen doen blijken, welke ellende er Kven dc vecge veste heerschte. Van bare tinnen werd 's nacht een seinvuur ontstoken voor de schepen van den Prins, welke in de Meer lagen. Den 6en Juli toen het beleg ten einde liep, wei»en één en weinig dagen later twee zwarte vladen op de poort geheschen opdat men, zoo mogelijk van den meerkant door de Fuikvaart nog hulp zou zenden. Dan, niets v.'at naar redding ge leek, daagde op, en maar het einde van zoo veel strijd, van zooveel opoffering is genoeg be kend. AGENDA 14 OCTOBER. Sociëteit „Sint Bavo". 814 uur Kappers. Groote Kerk. 2—3 uur, Orgelbespeling dooi den heer Louis Robert. Sint Marthavereeniging. Kleine Houtweg 13. Van 34 uur Betrekkingbureau. Sint Elisabeths-Vereeniging. Van 12 uur Aanvragen van versterkende middelen voor ar me zieken der Sint Elisabeths-Vereeniging. Schouwburg Jansweg. 8 uur. Erna Ru binstein, violist. Bisschoppelijk Museum. Eiken werkdag ge- opend. Bloemendaal. 2 uur. Raadsvergadering. Schoten. 2 uur. Raadsvergadering. Er zijn er wellicht velen, die nog niet precies het nut inzien van R.-K. Ontwikkelingsavonden. Om hen van de voortreffelijkheid daarvan ie overluigen, willen wij hier even een kort resiemé geven van de verschillende onderwerpen. Er zal nit blijken hoe degelijk elk onderwerp behandeld wordt en welk een deugdelijke ondergrond de cursisten aan het einde zullen hebben voor de door lien gekozen studie, Hun, die tot studie onderwerp kiezen: Dc Historie en beginselen der vakbeweging door C. J. Kuiper. wordt er een achttal lessen geboden. Daarin wordt behandeld: le. les: a. Inleiding met bepaling van doel en karakter der te geven lessen, b. De opkomst^ der middcleeuwsche ambachtsgilden, haar bloei cn haar verval. 2c. les: Het ontstaan der „moderne" vakbe weging in de vorige eeuw; baar standpunt en de daaruit gevolgde splitsing naar zedelijke begin selen. 3e. les: De opkomst en de huidige stand der vakbeweging in Nederland; a. van arbeiders; b. van middenstanders; c. van grootwerkgevers. 4e. les: De internationale verhouding in de vakbeweging; a. van arbeiders; b. van werk- gevers. 5e. les: De zedelijke beginselen in de Neder- landsche vakbeweging; a. in de socialistische; b. in de neutrale; c. in de Christelijke; d. in de Katholieke. 6e. les: De invloed der vakbeweging op bet economisch en op het staatkundig leven; a. in Nederland; b. in andere landen. 7e. les: Dc toekomst der vakbeweging met be trekking tot: a. hare economische taak; b. haar staatkundigen invloed; c. hare zedelijke roeping. 8e. les: Het bedrijfsradenstelsel en de socia- lisatiebcgrippenhun overeenkomst en hunne tegenstellingen. Men ziet hoe door en door dit onderwijs wordt behandeld. Sociale Wetgeving, Mr, J. B. Bomans. le. les: Algemeene beschouwingen en woord- omschrijvingen. 2e. les: De Sociale wetgeving in den loop der eeuwen: a. In de Oudheid. 3e. les: b. In de middeleeuwen. 4e. les: De moderne sociale wetgeving in ver schillende landen: a. Engeland; Vereenigde Staten van NoorJ-Amerika. 5e. les: b. Duitschland; Scandinavië. 6e. les: De laatste halve eeuw in Nederland. 7e. les: Enkele speciale wetten. 8e. les: Sociale wetgeving en vormen van Staatsinrichting. Liturgie, Rector W. van Adrichem. le. les: De beteekenis der Liturgie en de deel name der geloovigen aan den openbaren eere- dienst. '2e. les: De ontwikkeling der Mis-liturgie (met lichtbeelden). 3e. les: De ontwikkeling der Mis-liturgie (met lichtbeelden) 4e. les: Misboeken en Misgebederi. 5e. les: Idem. Het priesterlijk Misgewaad (met lichtbeelden). 7c. les: Altaar en tabernakel (met lichtbeel- 8e. les: Het kerkgebouw (met lichtbeelden). Algemeene Gezondheidsleer Dr. E. A. M. Droog. le. les: Inleiding. 2e. les: Bodem, water, licht en lucht. 3e. les: Lichaamswarmte, kleeding en klimaat. 4e les: Woning. 5e. les: Voeding: 6e. les: Besmettelijke ziekten. 7e. les: Genotmiddelen. 8e. les: Kwakzalverij. Kerkelijke Geschiedenis, Pastoor Reijnenberg. le. les: Algemeene inleiding. Wezen, beteeke nis en doel. 2e. les: Stichting van de Kerk en uitbreiding door de apostelen. 3e. les; De. Kerk en het Rpmeinsche. Rijk, TWttHUIJStN LtPHOOr» Prijs van f 1500 18037 1 1000 7386 8650 9500 13172) ?1 J 400 200 14164 I 100 13490 17609 18121 2626 16293 20293 2349 6694 1C366 14164 14629 15412 16019 17730 196 [821 2833 5550 i 5719 7249 10091 17932' r.. 19170 19683 19893 f lfïri)zen van 1 90.(eigen geld) 137 5466 5532 7714 10190 12738 15347 17544 1969* ■74 3517 43 37 10216 60 15422 17629 19765, 314 43 64 7820 37 77 25 17861 19913 435 3669 5666 8000 56 12867 27 76 20041 617 72 5720 81 10340 88 15565 17906 201C0 18 3713 5853 8161 10427 12940 15793 44 8 71 3862 70 80 90 42 15813 84 18 "80 67 5935 8265 10502 13055 65 18130 19 84 51317715909 35 2020» 8347 15 13380 18 45 44 8636 10672 13501 16084 18217 49 53 98 7016102 5920615 65 10703 13667 70 18323 49 70 83 18445 20816 71 16333 912CS9§ 98 87 13823 16426 18655 9051 11544 63 16506 18738 9152 59 6916724 53 9214 11861 13930 16804 56 7711999 54 16918 18809 9606 12133 14123 24 27 9754 62 14205 36 49'- 9835 68 14 17136 98, 8012220 88 5818903: 58 5020 7467 9954 12305 14470 97 48 2731 69 7617 74 27 14508 17271 74 3013 5263 22 91 12444 98 1735019079' 3310072 12675 14608 17425 19239 •ï»85 3981 6074 f9* 865 4005 94 93 64 6154 1393 4155 57 1429 96 6496 77 4260 6540 875311319 1603 4306 6669 8932 36 1733 4407 6748 58 39 76 2247 53 6931 48 4510 93 2461 31 7071 95 4638 7144 2510 4759 7218 30 4817 7304 50 4971 70 64 5388 3108 96 3329 5525 $3449 42 10162 84 72 90 56 7819412, 96 14717 17508 99 Later aflosbaar- 1 2663 4866 7369 9686 11921 13918 16225 18857 j 49 65 4948 2 54 84 83 95 2790 5072 96 2821 84 118 27 5112 56 2)6 18 i 29 41 39 81 9713 61 22 40 93 17 62 31 4918?», 7412 59 63 14003 16303 1(J 17 60 7314193 72 61, 19 65 12029 14273 16472 59 87 66 76 9919014 50 5215 7501 9825 12101 14400 16526 20 61 56 82 62 i 73 2920 5401 81 34 25 349 46 51 69 58 3007 411 62 71 90 7616 7706 52 83 45 48 52 9 60 17 12 5508 509 24 17 38 47 99 7f 96 86 5612 «38 3245 37 '11 95 41 r 60 3339 56 7938 777 91 5732 51 94 3404 42 82 20 40 53 7 25 28 20 7416602 28 14500 16700 3d 37 16 1 19112 7914622 22 33 8812254 3816926 73 5410071 58 73 63 92 - 74 76 80 6719341 83 7814708 88 61 r)j38 94 2217003 K 45 12308 23 45 19306 51 48 47 97 3^ 61 17191 41 2? 17203194*1 55 9310230 - 33 8010467 71 8121 7512698 4? 85 12701 53 54 89 90 84 345 48 45 91 905 55 63 8003 14 60 88 86 67 96 1016 75 5827 33 80 47 1139 3559 6012 41 3620 58 96 30 81 12U 61 6115 76 94 38 3705 33 7810509 62 37 79 69 95 82 80 3813 l I 1303 22 zd 35 73 28 59 87 41 32 10695 1404 3904 98 90 10709 10 51 6323 8403 27 71 58 34 91 77 96 96 79 850.1 97 81 f 43 4002 6432 81 10833 71 49 60 97 69 86 71 6518 8745 10906 50 62 81 43 92 71 19 4a 481242414862 28 1953S 74 37 86 40 42 82 61 14909 48 igeol 7J0309 75 12 57 ij 5* 1253} 2817313 64 25 61 57 20 67 26 6315005 361073! 8291 8306 1552 05 1628 6 64 15 98 lf 174601 45 63 49 Mi 8017510 92 75 981510217603 44 7 36, 43 10 51 831 23 75 20039 2917751 461 1812926 79 89 60 55 5915209 91 79 59 79 1317836 93 8513007 29 5920166 23 67 77 9212814 93 42 44 86 99 1765 84 31 67 86 86 68 93 87 69 4150 99 1820 97 6651 30 4252 6717 74 80 1942 97 47 4300 73 10 84 58 21 °0 17 44 4403 6929 2284 12 32 2318 36 80 25 83 7069 73 4507 13 2428 39 35 43 58 52 2542 55 44 4601 7152 47 36 63 51 49 6a 88 83 7241 JJ6U9 4765 72 90 39 15357 75 72j 51 84 J7918 99 53 98 2420»? 5615409 88 44 66 1318000 20307 96 95 15 21 551 3<i 1117913H2 58 72 79 6811297 93 15500 18142 20449 8711369 98 48 43 97 74 13241 55 47 2057: 39 891211429 5915640 «60 57 22 3813369 54 731 65 23 51 60 5818211 82 9084 74 62 64 62 85 9311578 89 78 18303 69 6834 96 82 9215700 4 86 36 91771161313449 63 26" 9223 15 99 67 661 3<» 2013529 78 <$3 80 21 30 82 74,.- 9347 22 13630 15815 87 86 44 39 20 91 96 54 52 2918444; 9416 58 89 41 48 22 34 52 87 33 U718 13727 15945 69 34 35 34 37 40 U810 47 65 50 81 - 34 18 7333 9600 8213816 16203 94 1 60 4808 36 8 11908 71 818840 Vorige lijst staat 17259 als later aflosbaar me» f 90.— 19701, 5, m.z._l?75L 1 29 51 18546 42 5918632 5216004 83' 73 818719 80 39 3/1 97 62 87 4e. les: De vervolgingen. 5e. les: De ketterijen van het eerste tijdvak, 6e. les: De zegepraal der Kerk. Edict van Milaan. 7e. les: Kerkleeraars en Kerkvaders der drl< eerste eeuwen. J 8e. les: Eeredienst en bestuur der Kerk in de eerste tijden. Apologie, Kapelaan W, M. Bosctu le. les: God. 2e. les: Godsdienst. 3e les: De Evangeliën, 4e. les: Christus. 5e. les: De Verrijzenis. 6e. les: Ontstaan der Kerk. 7e. les: Eenheid en Heiligheid der Kerk, 8e. les: Katholiciteit en Apostoliciteit van "dfl Kerk, „DE LANDBOUW" De Staatscourant bevat de statuten van dd Coöperatieve vereeniging voos den melkhandel! „De Landbouw." alhier,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2