BERICHTEN dames Wisselkoersen en koersen van Bankpapier LA ATSTB N1EüWS Advertenfiin. HOOFDDORP. - VrijaagaVönct 1. vergaderde het plaatselijk Comité van de JK. S. A. in het R. K. Vereenigingslokaal. De voorzitter, de heer H. van Schooten, fiep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder de presidente van den R, K. Vrouwenbond, Mej. J. van 't Riet. Aan de besturen van den R. K. Vrouwenbond R. K. Bond van Bouwvakarbeiders en R. K. Woningbouwvereeniging, zal verzocht [worden afgevaardigden te benoemen voor het plaatselijk Comité der K. S. A. Het cardinale punt van dezen avond was de be spreking van een ingekomen schrijven van de afd. Hoofddorp van den Ned. R. K. Volksbond. Dit schrijven bevatte een ver zoek om vanwege het Comité in de komende winteravonden ontwikkelings-avonden te or- ganiseeren. Na voorlezing van dit schrijven, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur zich volkomen daarmede kon vereenigen. In het belang van onze Katholieke zaak is het ge- venscht, dat wij Katholieken in dezen ti d, mize kennis verrijken. Hierna was het woord aan den heer P. Heilker. Overtuigend toon de spr. aan waarom ontwkkeling voor ons katholieken noodzakelijk is. Daarna gaf hij een thema aan, hoe zijn inziens de uitvoering lal moeten plaats vinden, dat in korte trekken op het volgende neer komt. Eens per week zal een ontwikkelend onderwerp behandeld worden, en bezoekers gelegenheid gegeven worden om met den spr. van gedach ten te wisselen. Steeds zal er voor gezorgd worden dat het onderwerp dat besproken wordt, vooraf bekend gemaakt is, zoodat een leder die zich daarvoor interesseert, zich kan voorbereiden om eventueel hier over met den inleider van gedachten te wisselen. Het moet niet.de bedoeling zijn om hoogdra vende rede veeringen te laten houden, maar op een voor ieder bevattelijke wijze moet een onderwerp besproken worden. Het re sultaat zal dan zijn, dat aan dc bezoekers wérkelijk meer kennis zal worden bijgebracht,j en dat dc gelegenheid wordt aangeboden dm zich te oefenen in het spreken. Spr. gaf de vergadering in overweging om een Commissie te bënoemen die de regeling Vérder zal uitwerken. De heer H. Koning sprak namens het bestuur van den R. K. Volksbond, een woord van dank voor het gunstig onthaal dat het verzoek was ten deel gevallen. Na het ge sprokene van den heer Heilker, achtte hij het overbodig nog meer ter aanbeveling hier Dver te spreken, en met het voorgestelde Icon hij zich heel goed vereenigen. Nadat over de wijze van uitvoering nog een en an der besproken werd, gaf de vergadering zijne goedkeuring te kennen met datgene wat door het bestuur werd voorgesteld. Als 'eden van de Commissie, die de plannen yerder zal uitwerken, werden benoemd: Mej. J- van 't Riet, de heeren P. H. Heilker, J. J. Koeckhoven, H. Koning en P. Spigt. Hieraan werd toegevoegd de heer H. van Schooten, in zijn hoedanigheid als voorzit ter van het plaatselijk Comité der K. S. A. Tn de vacature van het bestuur werd voor den door de verkiezing van Mej. J. van 't Riet, tot bestuurslid. Bij de rondvraag vestigde de heer Heilker de aandacht op de tvenschelijkheid, van de stichting eener R. K. Leeszaal. Na bespreking hierover werd goedgevonden dat de Commissie, welke [s gekozen voor de plannen van uitvoering voor de ontwikkelingsavonden, zal trachten gegevens te verzamelen of het plan, stich ting van een R. K. Leeszaal, voor uitvoering Vatbaar is. De heer Lomboo herinnerde <ian een schrijven welke in de 1. 1. gehouden rergadering, wegens omstandigheden niet behandeld is geworden. Het betrof een schrij den van den Volksbond, die voor oprichting pleitte van een R. K. muziekkorps. De heer Koning verzocht wegens het late uur dit niet te behandelen, daar dit punt waarschijn lijk een geruimen tijd in beslag zou nemen. Gaarne wenschte hij in de eerstvolgende vergadering hier over een woordje te spre ken. Nadat de voorzitter de sprekers had be antwoord, werd de vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. De wijze waarop In deze vergadering een en ander is bespro ken, geeft ons aanleiding te kunnen con- stateeren dat het bestuur der K. S. A. zijn veel omvattende taak serieus opvat. En zij blijk geeft, te beseffen dat wij, katholieken, niet in alles achteraan moeten komen, maar dat we mannen moeten zijn van initiatief. Vandaar dat wij onze Roomsche mannen en ook de vrouwen meer kennis moeten bij brengen omtrent de godsdienstige en maatschappelijke vraagstukken. Moge dan ook de plannen van het bestuur om in de komende winter-periode zoogenaamde praat avonden te organiseeren, welke niet alleen léerzaam maar ook aangenaam beloven te zijn, zich in voldoende belangstelling ver beugen. En gezien de belangstelling, die bier voor dit doel valt waar te nemen, is het succes zoo goed als verzekerd. VELSEN. Gezondheidscommissie. In hare laatste vergadering besprak de Gezondheids commissie opnieuw de middelen, die haar ten dienste staan om op te komen tegen besluiten van Gedeputeerde Staten tot vernietiging van een besluit van den Gemeenteraad omtrent on bewoonbaarverklaring van woningen, indien daarbij volgens hare overtuiging de volksge- zondneid. wordt benadeeld. Zij besloot om, wanneer een zoodanig geval zich weer mocht voordoen, aan het Gemeentebestuur in over weging te geven van dat besluit in hooger be roep te gaan bij de Kroon en om den Hoofd inspecteur van de Volkshuisvesting hiervan in kennis te stellen. De commissie betwijfelde, of zij zelve zou worden aangemerkt als voldoende belanghebbende om een beroep op de Kroon, krachtens art. 166 der Provinciale Wet van 1850 te kunnen doen. Ook besloot de Commissie aan de geneeskun digen te verzoeken om hunne medewerking te verleenen tot het bestrijden van besmettelijke baardziekten en dm, naar aanleiding van een paar gevallen, waarvan de Commissie in ken nis was gesteld, een waarschuwing te zenden aan de kappers, bij wie de leiders aan deze Ziekten zich in den regel laten scheren. MEDEMBLIK. De Eerw. Zuster Maria No- lasca (Mej. A. v. d. Broek) hoopt 1 Nov. a.s. haar gouden jubilé te vieren. De Eerw. Zuster is te Medemblik vanaf de opening van het St. ^aitiuusgesticht zijnde 3875. Zuster Beatien UIT ONZE VORIGE OPLAAG R. K ONTWIKKELINSSAVONÖEÜ T~ VAN ONZE RECHTBANK Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANIA BAZEL NEW-YORK. Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier LATERE KOERS 4.871'2 5.— 21.25 21.35 22.35 22.45 1.15 1 11.28 1129 63.55 44.95 44.55 51.60 3.23 4.92H 5.10 21.35 21.45 22.45 22.55 1.20 1 07b'2 11.30 11.31 63.671/, 45.10 44.75 51.67 y2 3.24 4.85 5.— 21.25 21.35 22.35 22.45 1.16 1 11.281/2 11.29^ 63.60 44.90 44.50 51.60 3 23 4.92i»2 5.071)2 21.32/ 21.45 22.4210 22 55 1.21 1.071'2 11.30 11.311)2 63.72/ 45.05 44.70 51.67i>2 3.24 Nader y.ernemen wii dat de toestand ernstig BLOEMEND A A L. Bij beschikking van den Minister van Arbeid va-n 6 October afd. .Volksgezondheid is de bij de beschik king van 31 December 1919 afd. Volksge zondheid, aan de gemeente Bloemendaal toegekende bijdragv, ten behoeve van den bouw van 56 middenstandswoningen door de .Woningbouwvereeniging „Bosch en Duin", alhier, verhoogd en gebrach,t op ten hoogste 281.520. HEEMSTEDE. De „St. Crt" bevat o.m, de statuten van de Meisjesvereeniging op Gereformeerden grondslag „Maria" alhier en de wijziging in de statuten van de Anti-re volutionn aire Ki es vereeniging „Ne derland en Oranje" eveneeens alhier. Marktnieuws, erwtenlezers gevraagd net meisje OUDE KIPPEN JAARSMA SALON-HAARD te koop, rijkelijk met koper gemon teerd met voor- en achterplaat A 100 en een als nieuwe Kachel. 30. Te zien Olieslagerslaan 44. te koop BIEDT ZICH AAN (mej. Boon) telt ook ongeveer een gelijk aan-jy tal jaren alhier. HILLEGOM. Roomsche Actie. De lange avonden worden ook hier benut om iets goeds en moois te brengen. We vernamen hierover 't een en ander, wat wel de vermelding waard is. Daar heb je in de eersle plaats onze wakkere flinke Maria-Vereeniging. Ze mag er zijn; duch tig heeft ze gearbeid voor het groote doel: drank bestrijding, door 't nuttige met 't aangename te vereenigen. Ze mag met eere genoemd worden en als ze binnen heel korten tijd haar eerste Lustrum viert, dan kan ze tevreden op dat af gesloten tijdvak terugzien. Er is daar actie in den besten zin des woords; bijv. de Meisjesbond wordt gereorganiseerd; de jonge leden zullen lederen 3den Woensdag van de maand in het Palronaalsgebouw te zamen komen en zich daar nuttig en aangenaam vermaken. En verder? Nog heel veel meer interessants. Een ouders-avond en tegelijk ledenvergadering op 28 dezer mei een nuttige lezing, met schoone en komische zangnummers, met natuurlijk een tjokvolle zaal! En verder? Een stuk van durf, een stuk van studie om door de Tooneelvereen. op tc voeren bij het eerste Lustrum, een drama: „Aan het Moederhart", dat successtuk met groote opvoe dende kracht. Zeiden we te veel, toen we boven gewaagden van frissche Roomsche actie? Zeg gen we tc veel, als we beweren, dat de animo en belangstelling voortdurend stijgt en stijgen moet, waar men allerlei schoons te genieten krijgt en tegelijk goede doelleinden steunt? Ook bet Patronaat en de Volksbond met hun tooneelelubs zijn in volle actie. Ieder sleün'c liet goede werk, waar Roomsch Hillegom trols op mag gaan. We vonden het niet overbodig een kort resumétje van een en ander te geven. Het goede, het waarlijk goede kan nooit te veel wor den aangeprezen; het moet gedijen onder de voortdurende bescherming en steun van onze in alles meelevende geestelijkheid. Tot nu loe hebben zich een honderdvijftig per sonen laten inschrijven als deelnemers der cur sussen, d.w.z. voor alle cursussen te zamen. On geveer 150 personen. Een niet onaardig aantal, maar lang niet groot genoeg. A.s. Zaterdag 16 October wordt zitting gehou den iri Sociëteit St. Bavo, van half acht tot ne gen uur, lot het inschrijven van deelnemers en het uitreiken van toegangskaarten. In de week van 18 October tot 24 October worden de eerste lessen gegeven: voor Cociale Wetgeving, Woensdag 20 October, voor Vakver- eeniging, Donderdag 21 October, voor Liturgie Vrijdag 22 October. Zaterdag 23 October wordt nog een zitting gehouden in de Sociëteit St. Bavo, van half 8 lot 9 uur, omdat in de daaropvolgende week de eerste lessen zullen gegeven worden in: Kerkge schiedenis Maandag 25 October; in Apologie op Dinsdag 26 October; in Alg. Gezondheidsleer op Woensdag 27 October. In de Sociëteit St. Bavo beslaat steeds gelegen heid aan het loket zich te voorzien van toe gangskaarten. Als deelnemer aan de cursussen kan men zich ook schriftelijk aanmelden aan het secretariaat van het PI. Comité voor de K. S. A., Zijlvest 31. Wij zullen dezer dagen nog even uitvoerig het programma der cursussen mededeelen, G. J. GONNET. De heer C. J. Gonnet zal met ingang van 1 Januari a.s. aftreden als rijksarchivaris voor de provincie Noordholland. Een aangename ontmoeting. Toen E. F., te Aalsmeer aan 't zeilen was, ontmoette hij zekeren II.J., gezeten in een roei boot. liet uitwijken ging niet zooals het moest, waardoor een woordenwisseling ontstond en H. J. ten slotte E. F. met een roeiriem een slag op liet hoofd gaf, waardoor E. F. bewusteloos neerviel. Het O. M. eischte legen J, 14 dagen gevange nisstraf. Schoenen. Op 25 Juli j.I. was de 25-jarige winkelbedien de C. R. K.in dienst van den schoenen-winke lier B. te Haarlem. Wenschende, in het bezit van een paar fijne schoenen te zijn, ging hij aan 't passen en nam 3 paren mede, zonder te betalen.. Op 30 Juli verkocht hij aan een cliënt een paar schoenen van 17.50. Het ont vangen bedrag heeft hij echter niet in de kas aangeslagen, doch voor zichzelf behouden. Eenige oogenblikken daarna was de cliënt teruggekomen om zijn bon te vorderen en toen kwam natuurlijk de diefstal aa)n het licht. De heer B. vroeg daarna den naam van den koo- per. Deze wenschte zijn naam alleen aan de politie op te geven en werd daarom door den heer B. zoo lang maar ingesloten in den win kel, in afwachtingg van de komst der politie. De cliënt gaf hierover voor de rechtbank zijn ongenoegen te kennen. Dat had hij eerder moe ten doen!.... zeide de president. Bekl. had een volledige bekentenis afgelegd. Het O. M. vorderde 3 maanden gevangenis straf. Bekl. beloofde beterschap en verzocht hem voorwaardelijk te veroordeelen. De 27-jarige loopknecht J. v. A. te Haarlem, had een paar schoenen van den vorigen bekl. ten geschenke aangenomen, hoewel hij zeer goed wist, dat ze van diefstal afkomstig waren. Hij bekende. Het O. M.eischte tegen heift 3 maanden ge vangenisstraf. Óok deze bekl. vroeg een voor waardelijke straf. Overtreding der Loterij-wet. In de middagzitling stond de 37-jarige fabri kant J. W. D. uit Wormerveer, vertegenwoor digende de firma D., zeepfabrikanten aldaar, aan wie was ten last gelegd het aanleggen en gaande houden van een loterij, zonder daar voor de door de wet vereischte vergunning te bezitten, terecht. De firma D. is n.I. fabrikante van de „Delta- zeep", welke zij verpakt, o.a. in een wikkel-pa pier, waarop den kooper wordt bekend ge maakt, dat hij recht heeft op een premie, wan neer zich in de zeep een bon bevindt, door de firma geteekend én van een datum voorzien. Verschillende koppers van deze zeep hebben zulk een bon gevonden en de daarop uitgeloof de premie in ontvangst genomen. Tegen dé firma .werd destijds .een aanklacht i ingediend wegens overtreding der Loterij-wet en zij is deswege door den kantonrechter te Zaandam veroordeeld tot 10 bete of 10 da gen hechtenis. Tegen dit vonnis hed de firma appèl aangc- teekend en zoo diende de zaak gisterenmiddag voor de Haarlemsche rechtbank. Bekl. erkende, dat de feiten zich aldus had den afgespeeld, doch meende dat dit geen over treding der loterij-wet was. Onder de getuigen waren een drietal koop sters of koopers van de bedoelde zeep, waar van er een reeds een premie had verkregen. Zij verklaarde echter de zeep te koopen, niet om de premie, welke zij hij toeval zou kunnen winnen ,doch om de zeep zelf. Het winnen der premie beschouwde zij als een toevallig buiten kansje. Ook andere getuigen verklaarden nooit zoozeer op de mededeeling op het wikkel papier (heigeen dan te besccliouwen zou zijn als het aaiikondigingsbiljet der loterij) te hebben gelet. De Officier van Justitie wees er in zijn requi sitoir op, dat liet hier niet zoozeer ging om het gewicht van de zaak, dan wel om de princi- pieele zijde. Ter voorkoming van het bevorderen der speelzucht onder het groote publiek, is een wet gemaakt, die de tusscheiivormen van loterijen verbiedt. Nu kan niet aangenomen worden, dat het de fabrikanten te doen was om de bevor dering der speelzucht; liet ging er bij baar om. zooveel mogelijk zeep te verkoopenl Om hel strafbaar feit te kunnen constateercn moet men weten of bij liet publiek de weten schap lesfond, dat liet koopen mede dingt naar een prijs en of er door dat koopen een recht ontstaat /mi in deze „loterij" mede te dingen. Wal hel eersle betreft behoeft men het we ten niet op te vatten in den strikten zin. De wikkelpapieren om ieder stuk zeep brengen den verbruiker eiken keer op de hoogte. Wat het reclit van mededingen betreft: alle stuk ken zeep zijn volgens spr. te beschouwen als loten waarvan de stukken, waarin Zich geen bon bevindt, nieten zijn. Indien dc kooper nu maar weet, dat hij door zulk een „lot" te koo pen, kans heeft een prijs te winnen, dan is bet een loterij en kan men liet strafbaar feit constateercn. Zulks was i volgens spr. hier liet geval. Het wettig en overtuigend bewijs geleverd ach tende, verderde hij terzake het aanleggen en gaande houden van een loterij tweemaal f 5 boete of tweemaal 5 dagen hechtenis. Hierna was het woord aan den verdediger. Deze wees er allereerst op, dat de zaak een coinmercieelen achtergrond heeft, omdat een concurrent der firma D., die anoniem bleef, de strafactie lieeft ingezet, om aldus de firma to treffen. Tot de zaak zelve komende, achtte hij de ver klaringen der getuigen niet voldoende, omdat het publiek moet spelen en de vraag alleen geldt of het publiek er van op de hoogte was. De loterij is voorts niet openlijk aangekondigd door aanplakbiljetten e. d. Van openlijke ver lokkelijke aankondigingen of een overeenkomst met de spelers is 8een sprake. De menschen koopen niet om te spelen. Ten slotte zeide spr. dat het wetsartikel om den speet-hartstocht te beletten, bij minder juis te toepassing tot ongerijmdheid kon leiden. Hij concludeerde dan ook tot vrijspraak. DE STAKING BIJ DE FIRMA GEBR. STORK. De staking bij de firma Gebr. Stork duurt onveranderd voort. „HUIS TER CLEEF". De bouw van 70 middenstandswoningen aan de Kleverlaan, ten behoeve van de woningbouw vereeniging „Huis ter Cleef", is gegund aan de firma A -van Hó'uwélingen te Leiden, voor de som van f'887.Ó°0- ONTHEFFING VERORDENING AFSCHAFFING BAKKERSNACHTARBEID. B. en W, van Haarlem maken bekend, dat door hen, ingevolge artikel 7 van bovengenoem de verordening aan J. Smit, alhier ontheffing is verleend van het bepaalde bij artikel 2, te lid dier verordening, in dien zin, dat het hem ge oorloofd zal zijn uitsluitend in de nachten van 11 op 12 October en van 12 op 13 October a.s. nA 12 uur den arbeid in zijne broodbakkerij aan de Smedestraat No. 45 te doen aanvangen, zulks in verband met het omleggen van de eléctrische installatie van gelijkstroom in draaistroom. AANRIJDING. Maandagmiddag omstreeks 12 uur bad een aanrijding plaats in de Kruisstraat, tusschen een motorwagen der N.Z.H.T.M. en een rijtuig, doordat de koetsier z'n paard plotseling moest inhouden voor 'n wielrijder. Het rijtuig werd aan den achterkant bescha digd, terwijl van de tram een lantaarn werd in gedeukt. EEN TREURIG ONGELUK. Maandagmiddag had in de Rozenstraat een treurig ongeluk plaats. Juffrouw. W. liep aldaar met haar 114-jarig kindje. Op 't oogenblik, dat een reserve-wagen van de E. S. M. naderde, ontglipte de kleine aan moeders hand, met 't noodlottig gevolg, dat het kindje onder 't voorste gedeelte van den motor wagen geraakte. Door den wagen op te lichten, werd de kleine bevrijd. Dr. Ootmar achtte het noodig, dat het onge lukkige kindje naar het gasthuis werd vervoerd. Dr. Veen constateerde een wond aan het ach terhoofd en vermoedelijk schedelbreuk. is. maar de hoop nog niet behoefd worden op gegeven. DE VLAG UIT. Van den zandzuiger en de sleepboolen woei Zaterdag de vlag in top ter gelegenheid van het feit, dat de laatste werkzaamheden aan het op spuiten dei! terreinen aan den Sclialkwijkerweg werden verricht. ZELFOPOFFERING. Maandag reeds een motorrijluig van uit de Groote Houtstraat dc Raamvest op. Een juf frouw, die juist over wilde steken, gaf geen acht op de signalen van den bestuurder. De bestuur der van liet motorrijtuig reed toen, om erger tc voorkomen tegen een paal op, waardoor paal en motorrijwiel werdén beschadigd. VERMIST. H. W. en V. R., hebben hij de politie aan gifte gedaan van de vermissing van een vulpen houder en f 25 uit de bergplaats van eerstge noemde aan de Turfsteeg. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 12 Oct. W. J. Voet en C. IJ. H. J. Monné. J. Leupen en C. B. M. Nieu- wenhoveri. Geboren: 9 Oct. z. van I. Beermans—Wijk huizen. 30 Oct. d. van C. S. v. Graas—v. d. Zeeuw. 11 Oct. d. van H. A. West—Hollen. z. van A. M. Linggv. Dam. z. van J. E. v. d. Broek—de Kievit. d. van E. Breems Kruijenaar. 12 Oct. z. van M. C. Dubbe— Swart. z. van C. de JagerZaal. SCHOTEN. Vergadering van den Raad der gemeente Scholen, op Donderdag 14 October 1920, 's namiddags twee uur. Onderwerpen ter behandeling: la. Benoeming van leden van hét burgerlijk armbestuur, b. Benoeming van een lid dei' commissie lot wering van schoolverzuim. 2. Voorstel tot vaststelling eener verordening op dc heffing van straat geld. 3. Idem tot handhaving der verordening betreffende kinderarbeid. 4. Idem tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting. 5. Idem tot aanwijzing van de piaats waar her- halingsonderwijs zal worden gegeven. 6. Idem tot verhuur van gemeente-eigendom. 7. Idem tot het verleenen van een voorschot op de jaar- weddeverhooging van de onderwijzers. 8. Idem tot wijziging van liet raadsbesluit tot het ver leenen van een vacanlietoeslag aan het genieen- tcpersoneel. 9. Idem tot het verleenen van een geldelijke toelage aan het gemcentepersoneel. 10. Idem tot vaststelling eener suppletoire begroo ting voor 1920. 11. Behandeling van het voorstel tot wijziging van de verordening op de plaatse lijke inkomstenbelasting. 12. Behandeling van de verzoekschriften van den Metaalbond en de woningbouwvereeniging Te Zaanen, betreffende woningbouw. 13. Vaststelling van het kohier van de plaatselijke directe belasting naar het inko men. Ingekomen stukken en dededeeiingen. Belastingzaken. HEEMSTEDE. Door J. C„ alhier, is aangifte gedaan, dat in het kantoor van de blocmistfir- ma C. en S., aan den Bronsteeweg alhier is in gebroken. In het kantoor was alles doorzocht en overhoop gehaald, doch niets wordt vermist. Het was den dief blijkbaar alleen om geld te doen, doch dit /vordt in het kantoor niet bewaard. STOPZETTEN DER PAPIERFABRIEKEN? Naar aan de „N. Crt." gemeld wordt, bestaat de mogelijkheid, dat de papierfabrieken in Ne derland gedeeltelijk moeten gaan stopzetten, als gevolg van den invoer van papier uit Duitsch- land. BODEGRAVEN, 12 October. Kaasmarkt. Aan voer 310 partijen, waaronder 135 Rijksmerk, 14505 stuks, wegende pl.m. 87030 K.G. Prijs v. te soort Goudsche kaas f8891; 2e soort f84 -86. Met Rijksmerk 87—93. Handel Hauw. WOERDEN, 12 October. Veiling Ver. Woer den en omstreken. Sinjeuren 1021 cent; sper- cieboonen 38—40 cent; uieen 2^—7^4 cent; spruiten 914—20 cent; allesi per K.G.; bloemkool 2—15 cent; witte kool 1—14J4; savoyekool 2— 9j4 cent; roode kool 6K1% cent; knolrapen 414 cent; groene savoyekool 6/ cent. PURMEREND, 12 October. Vee. Aanvoer 460 vette koeien 1.802.20 per kilo; 101 melk- en geldekoeien, 450—850; 17 stieren; 20 paarden 250—550; 37 vette kalveren 2.50—3 per k. 130 nuchtere kalveren 2065 215 vette var kens 1.55—1.75 per kilo. 67 magere varkens 0590; 146 biggen 3550; 1531 schapen 5090; lammeren f 3560; 86 bokken, 209 ganzen 1113. 1,1,1 Den 26slen October a.s., hopen' onze geliefde Ouders, Behuwd- ejf Grootouders PETRUS RINGS en SOPHIA RINGS-BURGER den dag te herdenken, dat zij vooï 50 jaar in den Echt werden verbon* den. 11047 Uit aller naam, j P. RINGS Jr. Santpoort, October 1920. Ondergeteekenden betuigen bij dezen hun harlelijken dank voor de! vele blijken van belangstelling, bij liun huwelijk ondervonden. Namens wederzijdsche familie, 11058 P. KEET en E^htgenoote, Wijkeroog, gem. Velsen. GEBOREN: LEO ZOON van P. G. SMIT 11051 VI en C. A. SMIT-MELMAN Heemstede, Binnenweg 74. Voor de hartelijke bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onzen besten zoon, broeder en be* huwd broeder, AUGUST JAN MARINES VIS beluigen wij onzen oprechten dank', Haarlem, 13 October 1920. 1 M. VIS-COUWENHOVEN, Mr. Dr. W. P. VIS. C. VIS-MOLL. DIT/AEQK VvWAQBORST KWALITEIT. de Amerikaansehe Haarwerkinrich< ting is VERPLAATST van Nieuwe Groenmarkt 20, iiaar t GEDEMPTE RAAMGRACHT 62 en EENDRACHTSTRAAT 29. j. H. KLAVERSTIJN, Haarlem. door j. W1TTEMAN ZONEN, Hillegom. voor het aanzetten van HENSEN's Vakkleeding- gevraagd knoopen, JAUUUJ-'v-11) magazijn, Paarlaarsteeg 1. Jonge gevraagd Hanen en Konijnen te koop 11063 iraagd. .Volkskippenhandel", Koksteeg 7. MAINZER ZUURKOOL 10 cent per pond. CRAMER, Parkstraat <J« H. C. Telefoon 846. Aan huis bezorgd. SPOTKOOP Jb Simplex Heerenrijwiel met torpedo- naaf en nieuwe Michelinbanden f 55Een nieuw Damesrijwiel 105. Een zoo goed als nieuw Hee renrijwiel 90. Spoed. Schoterweg 74rood. Een mooi Heerenhuis; onder en bovenwoning. Vrij van huur. Om trek Haarlemmerhout. Brieven on der no. 6674 bureau van dit blad. GEVRAAGD een D A G M E I S JE, niet beneden de 16 jaar. Mej, KLUPPELL, Zijlweg 85. LEIDEN, 12 October. Vette varkensmarkt. Aanvoer 173 stuks; prijs per K.G,, levend gewicht I f. 1.80—1.78, Handel matig, l Wegens teleurstelling met Noa yember gevraagd flink R.-K. TWEEDE WERKMEISJE, of noodhulp, v.g.g.v. Hoog loon. Brieven of zich persoonlijk aan te bieden 's avonds tusschen 8 en uur, Paardesteeg 3- WERKMEI S JE cevraagd voor Maandagen tegen hoog loon. Adres SCHOTERWEG 86 zwart. fiPvritnod BEKWAME STRIJKSTER ook voor 'fijn goed. Aan te melden Brouwersplein 27 rood. G. H. van Daalen. 6675, een aankomend smidsknecht; 17 j., R.K.; liefst omtrek Velsen of Bever wijk. Brieven franco Agent N. H. C., Lagrand, Oude Schulpweg no. 75, Velsen. TE KOOP AANGEBODEN eenzoo goed als nieuwe Vulkachel 66.Red Gross Signal, eerste klas Damesrijwiel f 70 ea een gekruiste Herdershond 17,50, Qraujestr, 32, /Nette lange

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 3