INGEZOiN DEN Nieuws uit Haarlem. Handel en Nijverheid Sport en Spel. Telegrammen Orde en Arbeid Kunst en Kennis - sméttT Rechtszaken. Scheepstijdingen For'mam ht-Tjble£ PëerelnIer Xederi. Ver. van Werk- geve - in het Bakkersbedrijf o.a. mede: ,.Eoii j a-'tij rcgeeringsinecl was met jeenig zand bedeeld. Geadviseerd werd, ifltt rire.vl met ander meel tc vermengen." „Begeeringsbrood, gebakken van liet Idcor de Regeering verstrekte mee! met. 30 pGt. aardiappelpoeder, door verschil lende bakkers ter keuring aangeboden, bleek ongeschikt voor de consumptie te zijn." In het verslag van den Gemeentelijken Keuringsdienst te Rotterdam over 1919 wordt o.a. gezegd: „Over het algemeen was de kwaliteit van het regeeringsbrood in hbt eerste liai.f jaar slech,t en talrijk waren de klach ten die daarover bij den dienst inkwa men. De oorzaak moet worden toegeschre ven aan de minderwaardigheid van het door de fabrieken geleverde regeerings- meel. Het meel vertoonde vaak een on aangename» reuk en bitteren smaak, wel ke het daaruit bereide brood onappetij1- telijk maakten, zoodat het veelal niet vol deed aan den eersten eisch, die aan een voedings i del moet wcrdien\gesteld, n.l dat het smakelijK is. Verschillende partijen regeeringsmeel waren zoo slecht, dat zij vcor mensebplijk ge..ruik ongeschikt moesten worden ver klanrd en ongetwijfeld zou vooral in de eerste zomermaanden bij bijna alle Dak ^ers het meeL zijn afgekeurd, ware h|Ct niet, da; alsdan voor houders van bruin- broodkaarten gedurende eenigen tijd geen brood verkrijgbaar zou geweest zijn, wat tot ontstemming aanleiding zou hebben gegeven." nee wil mij voorkomen dat uit deze aanhalingen kan blijken, waar- de voor naamste oorzaak te vinden is. Luchtverkeer wairaoor winnen. hoewel gelukkig, met 2—0 INVOER VAN VLEESCH IN BUITSCH- LAND. Inzako den invoer van vleceeh in Du it seh land is de volgende regeling ge troffen: Sedert 1 October 1920 is de kandel in vee en vleesch in DuitscMand vrij. Ook bestaat de centralisatie door de Reichs- fleisch- en de Reichlsfettstelle van den invoer niet meer; deze is aan den wet tigen kandel overgelaten. Met kut oog op den sleekten financieelen toestand is echter onbeperkte invoer voarshtands nog niet mogelijk. Daarom worden maande- lijkscke invoercontingenten vastgesteld, die niet mogen worden oversckreden. Het systeem van afzonderlijke invoervergun ningen blijft dientengevolge bestaan en is de invoer zonder zoodanige invoerver gunning evenals vroeger verboden. Het verleenen van de invoervergunningen n de verdeeling der maandelijkschc con tin genten is opgedragen aan den Ueberwa- chungsaussch.uss für die Einfukr von Schlacktvieh, Fleiseh, Fleischwaren und Sckmalz, die gevestigd is Berlin, Moki renstrasse 51. Recht om in te voeren blekken alle fir ma's die voor de in te voeren waren „Han- delserlaubnis" bezitten. Ook kunnen aan gemeenten en industrieele werken invoer vergunningen voor eigen gebruik worden verleend. Genoemde U e b er w ach un gsaussc k .us e mag zelf geen zaken doen of voor eigen rekening invoeren. Om vervalscking van invoervergunnin gen te voorkomen worden deze gezonden aan de grenskantoren waarover de invoer zal plaats liebben. De invoervergunningen, waarvoor Va pet. administratiekosten wordt betaald, zijn eene maand geldig en kunnen niet worden geëndosseerd. ROOMSCH-KATHOLIEK VAKBUREAU. D. H. V. B. Op Ret R.K. Sportpark waren Zondag elechts 2 wedstrijden n.m. GeelWit S. D. S. en Geel-Zwart IIIHet Wes ten 3., Op net le veld een ontmoeting tusschfen Geel-Zwart 3Het Westen 3. Al spoedig blijkt dat Geel-Zwart die eerst met wind meespeelt, sterker is en al na 5 min. moet de W.-keeper visschen, terwijl even later no. 2 in het W.-doel gedeponeerd wordt Eenige vinnige aanvallen van het Wesi- ten, een tam schot waar de G.-Z. keeper overheen grijpt, 21. Aanval op aanval op het W.-doel, met als gevolg 2 goede goals 41. Als even voor rust het iW een vrije schop krijgt wegens verkeerd ingooien blijven de G.-Z. spelers allen op commando van hun aanvoerder staan, zoo dat al heel gemakkelijk de achterstand verkleind wordt. Rust 42. Na rust is het W. iets sterker,, en weet na 10 min. te scoren, 43. Dan pakken de G.-Z. goed aan en de m.-voor scoort onhoudbaar, 53 hun laatste vleugje, want dan blijft het Westen meester over het terrein, weten nog 2 maal te scoren, waardoor zij hoe wel gelukkig den stand op 55 bren gen. Op het 2e terrein speelden de kleine Geel-Witters tegen het ook al niet groote 8. D. S. Zijn deze spelers niet groot, aan hun spel kunnen vele grootene een voor beeld nemen. Vooral Geel-Wit geeft een ■eer goede partij. Hun samenspel in de voorhoede is uitstekend, terwijl de aehr terhoede van geen wijken weet. Maar ook S. D. S. laat zich niet zoo ge makkelijk verslaan. Het spel verplaatst zich zeer snel, met G. W. voor doel iets gevaarlijker, en na een kwartier moet dan ook de S. D. S. keeper voor een onhoudbaar schot bezwijken. Dit ontmoe digd hen geenszins, en was hun voor hoede iets productiever geweest, dan h|ad ook daar wel een goaltje gekomen. Voor rust weet G. W. nog eenmaal te scoren, zoodat rust met 20 vcor G. W. aanvangt. Na rust is G. W. geholpen door den wind overwegend sterker, en hoewel h\;t 8. D. S. doel verschillende malen beko geld wordt en de verdediging alles in het werk stelt om hun doel verder schloon te houden, kunnen zij niet beletten dat Geel-Wit er nog 2 goals aan toevoegt, zoodat, als tijd gefloten wordt, G. W. verdiend met 40 wint. Scheidsrect|';er Koopman leidde cörrect. OP, HET H. B C.. TERREIN, I 'H. B. C. rv—N. V O II Beide elftallen waren aan elkander ge waagd. H. B. C., die voor rust tegen wind in speelde, was iets gevaarlijker, waar door zij den stand op 20 wisten te brengen. Na rust is N. V. C. iets sterker, hun aanvallen zijn zeer gevaarlijk, maar de Verdediging weet scoren te voorkomen, Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk WAT EEN NIEUWE KERK BETEEKENT Pastoor van der Cammen te Dordrecht opende in October van het vorige jaar een klein eenvoudig kerkje in Sliedrecht, een welvarende en steeds groeiende gemeente maar sinds de P ervorming zonder Room sche kerk. En nu, na een jaar, schrijft hij in zijn maand blad over Sliedrecht „Onze zaken gaan daar goed, het aantal Katholieken neemt toe. Ook het gehalte wordt beter. F et kerkje is 's Zondags propvol, zoodat er wel spoedig een rweede H. Mis zal moeten bij komen. Ook het communiceeren gaat beter. We rei ken somtijds 's Zondags aan drie kwart van de aanwezigen de H. Communie uit. Dat is mooi waar het hier menschen geldt, die vroeger voor het meerendeel niet eens naar de kerk gingen om de H. Mis bij te wonen." Commentaar overbodig De ondervinding hier schreeuwt ons in de ooren Bouwt genoe kerken, en ge behoudt het geloof 1 En dus roep ik zoo hard als ik kan Helpt dan ook geregeld het „Liefdewerk der arme nieuwe parochiën van het bisdom van Haar lem," want het bevordert dien kerken-bouw. Milde jaarlijksche bijdragen zijn er noodig de gevraagde duizend gulden jaarlijksch in komen zijn er nog niet, en toch moeten ze er komen voor 31 December 1920 I In hoopvolle afwachting leeft dus steeds. De Redactie van Sint Bavo, Th. M. P. BEKKERS. Rector te Voorschoten. vernietigen ®de baciariëfi verkoudheid, JnfluenEa, Angtns roodvonk enzi* in ifJOjics ©1 jjkee! en beschermen andbouw en Visscherij VAN ONZE RECHTBANK. tiet Kweekerscrediet. Tot lid van de re- geeringscommissie voor kweekerscrediet is be noemd de heer F. A. R. A. baron van Itter- »um, voorzitter van de Coöperatieve Centrale Raiffaisenbank, te Utrecht. AMSTERDAM-LONDEN EN HAMBURG. Gelijk bekend is, wordt de vliegdienst, welke 17 Mei is aangevangen, door de Kon. Lucht vaart-Mij. beschouwd als een proefneming en rat deze 1 November a.s. zoowel op de lijn Lon den als op de lijn Hamburg worden opgeheven. Eerst in Maart of April 1921 zal naar de Mij. meldt, de onafgebroken vliegdienst aanvangen. De winter van 1920-1921 wordt gebruikt voor den aankoop van materiaal, het aanstellen van personeel, bet onderhandelen met posterijen, douane en verkeersmaatschappij enz. enz. Uit de resultaten, welke in „Het Vliegveld" volledig gepubliceerd zijn, kan men zien, dat er over de regelmatigheid en de veiligheid, reden tot tevredenheid is. Hoewel de lading en het aantal passagiers niet bepaald tegenviel, konden deze toch niet voldoende geacht worden. Daar de prijzen het volgend jaar 25 pet. lager zullen ■worden gesteld, wordt een grooter verkeer ver wacht. Ook de luchtpostdienst tusschen Amsterdam- BremenHamburgKopenhagen en Berlijn WarnemundeMalmöKopenhagen wordt voor de wintermaanden geslaakt De heropening van deze beide lijnen is op 1 Maart vastgesteld. De luchtpostverbinding Ber lijnBremen blijft bestaan. zij NEDERLANSCH FABRIKAAT. In de aflevering van 20 October treffen wij o.a. aan een niet verschillende afbeeldingen ver luchte beschrijving omtrent de Tentoonstelling van Nederlaudsche artikelen te Haarlem, door die al'dceling der vereeniging gehouden en waar uit blijkt het groote succes hetwelk deze ten toonstelling heeft gehad. De heer J. Duncker vervolgt zijn beschouwin gen over liet onderwerp „Haarlem en de Ne derlandsche Industrie" en behandelt thans de nijverheid zooals deze te Haarlem op liet oogen- blik is. Uit hetgeen de schrijver mededeelt blijkt dat de Haarlcmsche. nijverheid van groot belang is voor de meest uiteenloopende takken van in dustrie. Van de reeks artikelen „Onze Havens" wordt in deze aflevering een vervolg gegeven over de haven van Amsterdam. Verschillende afbeeldin gen zijn bij deze hoogst belangrijke beschrijving opgenomen. De rubriek „Van alles wat", beeft weer ver schillende aaxdige korte berichten, terwijl onder de verschillende officieele mededeelingcn de aandacht trekt, dc mededeeling door het Hoofd bestuur ontvangen van een fabrikant gerechtigd tot het voeren van het controlemerk, waaruit blijkt, dat bij den invoer van Nederlandsche arti kelen in Engeland, bet nalionaliteitskenmerk vqor nijverheidsproducten, door de Vereeniging ingesteld, van zoo groot belang is. betoogde, dat de maatschappij groote schade heeft en verzocht den kantonrechter de zaak on middellijk in behandeling te nemen. De socialist H. W. K. Stolle, ambtenaar .an het bureau voor arbeidsrecht, als gevol machtigde voor de stakers optredend, verzocht den kantonrechter de zaak acht dagen uit te stellen, opdat hij in staat zou zijn nadere gege vens te verzamelen en zijn conclusies vast te stellen. De kantonrechter wilde ten deele aan het ver zoek van Stolle tegemoet komen en schorste de vecflere behandeling der zaak tot a.s. Donderdag te half drie. Naar „Het Volk" verneemt, zijn ook de schip pers, die elders dan te Rotterdam liggen, gesom meerd om de schepen te verlaten. Het Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie ver gaderde Maandag 25 October met zijn aangeslo ten Vakhonden. De vergadering begroette met instemming de vertegenwoordigers van den Algemeenen Bond van Christelijke Mijnwerkers, die voor de eerste maal aanwezig waren. Uitvoerig werd de practijk yan de Bedrijfsra den behandeld. Het Bestuur werd met grooten drang verzocht maatregelen te nemen, waardoor bereikt kan worden, dat binnen den kortst mogelijken tijd het bepaalde in artikel 8 der statuten van den R.-K. Centralen Raad van Bedrijven practiscli wordt toegepast. De vergadering was van oordeel, dat moest worden nagegaan of contact kon worden ge zocht met organisaties waarvan bekend is, dat men dezelfde of ongeveer dezelfde richting gaan wil. Eveneens was men algemeen van oordeel, dat zoo spoedig doenlijk publiekrechtelijke be voegdheid diende toegekend te worden aan de Bedrijfsraden. Het beleid van het bestuur werd in deze be langrijke zaak algemeen goedgekeurd. Htl bestuur deed mededeeling van zijn werk zaamheden inzake de toepassing van de Arbeids wet. Over de uitvoering der wet zal het Bureau zich nader met den Minister van Arbeid verstaan. Omdat op den dag, dat het Vakbureau verga derde, juist genoemde wet in werking trad, werd spontaan besloten het volgende telegram aan Mi nister Aalberse te zenden: „Zijne Excellentie Minister Aalberse, Den Haag. De Hoofdbesturen der bij het R.-K. Vakbureau aangesloten Vakbonden, bijeen op den eersten werkdag, dat de Arbeidswet 1919 functionneert; wenschen Uwe Excellentie geluk met liet in deze bereikte resultaat; hebben vertrouwen, dat Uwe Excellentie zal trachten voor de bedrijven welke niet onder de Arbeidswet vallen, zoo spoedig mogelijk een wettelijke regeling tot stand te brengen; bidden Gods Zegen af voor Uwen verderen ar beid, Vakbureau-bestuur, DE TROONSOPVOLGING IN GRIEKENLAND. ATHENE, 25 October. De Kamer zal Donder dag bijeenkomen. De begrafenis yan den koning is bepaald op Vrijdag. Na het overlijden van den koning is de mi nisterraad in spoedvergadering bijeengekomen en beeft hij een boodschap tot het volk gericht, waarin uiting wordt gegeven aan de smart, ver oorzaakt door het heengaan van den jongen sou- verein, onder wiens regeering Griekenland zijn grondgebied kon uitbreiden. In de boodschap wordt eraan toegevoegd, dat ingevolge de bepa lingen der grondwet inzake de troonsopvolging prins Paul geroepen is koning Alexander op le volgen. Gezien echter zijn aiwezigheid en de be staande betrekkingen tusschen het land en het buis van den ex-koning Konstantijn, heeft de re geering besloten de ontbonden Kamer bijeen te roepen om over le gaan tot de verkiezing van een regent lot aan de komst van den nieuwen koning. Intussclien zal, tot de eedsaflegging door den regent, de grondwettelijke koninklijke macht worden uitgeoefend door den ministerraad. DE MIJNWERKERSSTAKING. l.ONDEN, 26 Oct. De onderhandelingen tus schen de regeering en de vertegenwoordigers der mijnwerkers duurden eenige uren. Naar ver nomen wordt hebben zij een bevredigend ver loop, doch zullen zij waarschijnlijk tangen tijd duren. LONDEN, 26 Oct. Na een nieuw kort onder houd, hedenavond, tusschen de mijnwerkersver tegenwoordigers en de regecring, werd de con ferentie verdaagd tot morgenmiddag 12 uur. LONDEN, 26 Oct. Alvorens hedenavond weder met den premier te gaan confereeren, zeide een bestuurder der mijnwerkers dat als dc regeering hedenavond niet tot een schikking kwam, zij zichzelve in moeilijkheden zou brengen, daar het geduld der mijnwerkers schier uitgeput was. De toestand werd dientengevolge als kritiek be schouwd. Het daarop volgende onderhoud met de regeering duurde sleehls tien minuten. Om' trent den aard ervan kon niets met zekerheid worden vernomen, maar het feit, dat de confe rentie morgen wordt hervat, toont dat alle hoop op een schikking niet voorbij is. BERLIJN, 26 Oct. De onlangs uit Nederland teruggekeerde mijuwerkersleider Otto Hue schrijft over de Engelsche mijnwerkersstaking, dat men in Duitschland slechts een spoedige be ëindiging dier slaking kan wenschen. Mochten eehter de Engelsche mijnwerkers tot de over tuiging komen, dat zij de hulp der Duitschers niet kunnen ontberen, dan zal de internatio nale solidariteit door een daad bewezen worden. WARSCHAU—WILNA. WARSCHAU, 25 October. De rechtstreekschc verbinding tusschen Warschau en Wilna is her steld. Er Ioopen zelfs reeds slaapwagens via W olkowisk-Lida. WERKSTAKING TE MAASTRICHT. De gemeente Maastricht laat in het Witte- vrouwenveld, ter bestrijding van den woning nood, een aantal betonwoningen bouwen door een Duitsche aannemersfirma. Dinsdag werd op dat werk de 8-urige werk dag ingevoerd. De werklieden zagen hun dag loon daardoor van 5.40 tot 4.80 dalen. Zij eischten nu een uurloon van 72 ct. De directie heeft dien eisch geweigerd, omdat zij dan bij 100 uren arbeidsprestatie minder, f 36 per dag meer loon zou moeten geven. DE STAKING HIJ DE MAATSCHAPPIJ „VRACHTVAART". Maandagmorgen waren de stakende schippers door de bovengenoemde maatschappij voor den kantonrechter te Rotterdam gedagvaard, welke had verzocht vonnissen te wijzen om tot ontrni- ming der schepen over te gaan. Voor de eische- resse trad mr, K, A, van Renterghem op. Deze v. RIJZEWIJK, Voorzitter. DE BRUIJN, Secretaris" Aan de vergadering werd medegedeeld, dat het bestuur in voorloopige onderhandeling is getre den met eenige vertegenwoordigers van werk gevers-organisaties, om na te gaan of het moge lijk is. dat, nu de Ziektewet vermoedelijk op advies van den Hoogen Raad van Arbeid, niet ongewijzigd zal worden uitgevoerd, de organisa ties van patroons en arbeiders het eens zouden kunnen worden over een vorm van samenwer king, waardoor aan het verlangen van beide partijen zou kunnen worden voldaan. Met groote voldoening werd kennis genomen, dat de eerste Hoofdbestuurders-retraite, welke van 912 November in het retraite-huis „Man- resa" te Venlo zal gehouden worden, schitterend belooft te slagen. 80 deelnemers gaven zich op. Het ligt in de bedoeling het volgende jaar op twee tijdstippen een dergelijke retraite te hou den. Met vreugde werd geconstateerd, dat de Ka tholieke Vakbeweging nog immer gestadig in le dental vooruitgaat. Dit feit werd van te meer beleekenis geacht, nu de soc.-dem. en syndicalis tische vakcentralen met tienduizenden leden ach teruit gaan. Algemeen verklaarde men dit ver schijnsel uit het beginsel, dat door de Katholieke Vakbeweging wordt ingenomen. In overweging werd gegeven door le gaan met het organiseeren van z.g.n. „propaganda-maan- deu", waarvoor de gesalarieerde bestuurders van verschillende vakbonden elkander zullen helpen. Behandeld werden een zevental vragen, betrek king hebbend op de werkloosheidsverzekering, samengesteld in overleg met vier van de vijf vakcentralen. Als laatste punt van behandeling hield men zich bezig met een bespreking over de inter nationale verhouding van de bij het Bureau aangesloten Vakbonden. Het bleek, dat na het internationale^congres te Den Haag meerdere Vakbonden tot internatio nale verdragen gekomen warén. In overleg met de Centrale zal verder worden voortgewerkt. Nadei deelt men ons mede, dat het volgende telegram van den Minister yan Arbeid werd ont vangen: „Hartelijk dank voor gelukwenschen. Aan ver dere invoering arbeidswet wordt hard gewerkt, terwijl ontwerp-landbouwarbeiderswet spoedig gereed zal zijn". Slapte in het bedrijf. Aan de papierfa briek der firma van Gelder Zonen, te Renkum, zijn 70 arbeiders ontslagen, wegens slapte in het bedrijf. Slapte in de sigarenfabrieken. Op ver schillende sigarenfabrieken te Rhenen breekt, naar het „Hbld." meldt, werkloosheid uit Op sommige wordt maar 3 dagen per week gewerkt, terwijl waarschijnlijk de fabriek van de firma Otto Roelofs zal worden opgeheven. De loonen bij de post. Door de afdeeling Z. Petrus Canisius van den R. K. Bond van P. T. T.-personeel te Nijmegen is een motie aangenomen, waarin de Regeering dank ge zegd wordt voor de opheffing van de 7 pCt. en toekenning van den 2y2pCt. kindertoeslag maar waarin tevens de meening wordt uitge sproken, dat hét grondloon ,op dat peil dient te worden gebracht, dat er een middelmatig cc- zin yan kan bestaan» „Een landjuweel in 1497 te Utrecht". Het bestuur der „Vereeniging Koninginnedag Utrecht" is bereids begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden voor de Koninginne dagviering in 1921. Men bereidt voor een voor stelling van „Een landjuweel in 1497 to Utrecht' welke voorstelling zal gepaard gaan met een openluchtspel waarvoor men het oog heeft ge vestigd op het Servaasbolwerk met den groo ten heuvel van Zonnenburg, waarop de Ster renwacht staat als achtergrond. Tegen hooge vrachtprijzen. De organisatie der Tuinbouwers te Langendijk dringt bij de di rectie der spoorwegen aan op reductie voor het vervoer der groenten over de Nederlandsche Spoorwegen. Schromelijk hoog zijn de vracht prijzen in verhouding tot de prijzen der produc ten en ook tot die, welke in Duitschland worden geheven. Hier is het voor sommige vrachten 700 pCt. liooger. Groenten voor Oostenrijk. Naar wij verne men, zullen verschillende exporteurs van den Langendijk naar Oostenrijk vertrekken, teneinde de mogelijkheid van den invoer van groenten te bespreken. Nog maar steeds is de uitvoer naar onze oude afnemers zoo goed als niets. Bestrijding van mond- en klauwzeer. Naar de „N. Crt." verneemt, zal een delegatie uit de Staatscommissie inzake mond- en klauwzeer, in gevolge machtiging van den minister van L., N. en H., binnenkort een bezoek brengen aan Zwitserland tot bestudeering der bestrijding van liet mond- en klauwzeer daar te lande. De delegatie zal bestaan uit de heeren: mr. C. P. Zaayer te 's-Gravenhage, voorzitter; prof. dr. II. Remmelts te Voorburg en J. A. Klauwers te Amsterdam, leden der voornoemde Staats commissie. EEN GETUIGENVERHOOR MET HINDER NISSEN. Maandag heeft te 's-Hage terechtgestaan de hulpgevangenbewaarder van de bijzondere straf gevangenis te Scheveningen A. L. v. L., heklaagd van ambtsmisdrijf. Hij zou verschillenden gede tineerden meermalen tabak, sigaretten en lucifers hebben verstrekt en hiervoor geld hebben aan genomen. Beklaagde ontkende. Als getuigen werden drie-gedetineerden uit de gevangenis gehoord. De eerste weigeide een eed af te leggen en wilde evenmin de verklaring teekenen, dat hij dit weigerde. Welke pogingen ook de rechters aanwenden om den gel. hiertoe te bewegen, het gelukte niet. Zijn weigering berustte hierop, ver klaarde hij: dat er zooveel aan deze zaak gele gen was. De tweede getuige legde den eed af en ver klaarde wel vermoed te hebben dat de tabak enz., welke in het bezit der gedetineerden was door bemiddeling van dezen beklaagde verkre gen was. Zeker wist hij het niet. Ook de derde getuige weigerde een eed af te leggen. Met veel moeite werd hij evenwel bewo gen de desbetreffende verklaring te teekenen en vervolgens de belofte af ta leggen. Het bleek echter dat hij zich niets meer herinnerde, daar hij, zooals hij zeide „kort van memorie" was, Na een langdurig verhoor, waarbij hij gedreigd werd met vervolging wegens meineed, bekende deze getuige ten slotte aan den eerste getuige eens 10 te hebben gegeven en hiervoor tabak en sigaretten te hebben ontvangen. Vermoedelijk ging dit door tusschénkomst van beklaagde, het geen hij echter niet geweien had. De eerste getuige werd nogmaals voorgeleid, doch deze bleef bij zijn weigering volharden en verklaarde liever zijn leven te geven dan een eed af te leggen of ook maar iets te teekenen. Op alle vragen die hem gesteld werden, ant woordde hij maar steeds: „Ik doe het niet! Ik doe het nietl" De officier van Justitie, mr. Enger, gaf in overweging de zaak uit te stellen en opnieuw te behandelen als deze getuige vrij is. Weigerde hij dan opnieuw, zou gijzeling op hem worden toe gepast. De Rechtbank stelde, na in raadkamer te zijn geweest, de zaak onbepaald uit. VONDEL, uitr., pass. 24 Oct. Gibraltar. DIDO arr. 25 Oct. v. Amsterdam te Kopenh. HERMES, v. Amsterdam n. Lissabon, pass. 25 Oct. Ouessant. TITAN arr. 25 Oct. v. Cadix tc Gibraltar. CASTA arr. 23 Oct. v. Bona te Malta. CLIO arr. 26 Oct. v. Smlrna te Amsterdam ERATO, v. Rotterdam n. Amsterdam, pass 26 Oct. Dungeness. STELLA, v. Ibrail n. Rotterdam, pass. 23 Oct. Sagres. VESTA arr. 25 Oei. v. Valencia te Genua. VULCANUS v. Cadix n. Amsterdam, pass. 25 Oct. Sagres. INO vertr. 26 Oct. v. Amsterdam n. Havre. IRENE vertr. 26 Oct. v. Rolt. 11. Lissabon. NEPTUNUS vertr. 26 Oct. v. Rolt. n. Lissa bon. AMSTELLAND, uitr., arr. 27 Oct. le Monte video. GAASTERLAND, v. Amsterdam n. Newyork, pass. 25 Oct. Land's End. HILVERSUM, uitr., vertr. 24 Oef. v. Bahia. OOTMARSUM, uitr., vertr. 25 Oct. v. Oporto. SALLAND, thuisr., vertr. 25 Oct. v. Londen. CRYNSSEN vertr. 21 Oct. v. Curacao n. Pu erto Colombia. CERES vertr. 22 Oct. v. Lagos n. Las Palm. HERCULES uitr., vertr. 22 Oct. v. Bordeaux. TRITON arr. 23 Oct. v .Monrovia tc Sao Thome. AMSTELDIJK, v. Rotterdam n. N.-Orleans, vertr. 24 Oct. v. Bilbao. CALLISTO vertr. 25 Oct. v. Savannah n, New-York. KINDERDIJK arr. 23 Oct. v. Rotterdam te Portland, O. MAASDIJK, v. Rotterdam n. New Orleans, pass. 25 Oct. Bermuda. SOESTDIJK, v. N.-Orleans n. Rotterdam, ver trok 25 Oct. v. Norfolk. WESTERDIJK, v. Baltimore n. Rotterdam, bevond zich 25 Oct. 12 uur 's middags op onge veer 420 mijl v. Lizard. TJMANOEK, thuisr. arr. 25 Oct. te Hongkong KANGEAN uitr. arr. 22 Oct. te Shanghai. TEXELSTROOM uitr.. vertr. 22 Oct v. Bor deaux. CALCUTTA v. 22 Oct. v. Java n. Calcutta. JAVA arr. 25 Oct. te Calcutta. DJEMBER, v. Java n. New York, vertr. 24 Oct. v. Barbados. SALATIGA, v. New York n. Java, pass. 2d Oct. Kaap Bon. GOENTOER, uitr., vertr. 24 Oct. v. Port Said, PROCYON, uitr., arr. 24 Oct. te Montevideo. HELENUS, v. Japan n. Rott., vertr. 24 Oct. v. Port Swettenham. SLENTOR, vertr. 28 Oct. v. Singapore naar Rotterdam. RIJNDIJK, uitr., vertr. 22 Oct. v. Walvisch- baai naar Liideritzbuccht. Uitspraken van Maandag 25 October 1920. II. H. de G., huisknecht, zonder bekende woon- of verblijfplaats, bij verstek, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. 1. J. v. d. Z., bloemist knecht te Lisse; 2. E. B., los arbeider, te Lis-e, het .opzettelijk en wederrechtelijk eenig goed, dat geheel aan een ander toebehoort vernielen. No. 1 vrijgesproken, No. 2, 1 maand gevan genisstraf. J. H. v. G., arbeider, zonder beken de woon- of verblijfplaats, bij verste.i, mishan deling, 1 maand gevangenisstraf. C. v. D., los arbeider te Haarlemmermeer, bij verstek, een voudige beleediging aangedaan aan een ambte naar, gedurende |de rechtmatige uitoefeiiin| zijner bediening, 25 boete, subs. 5 dagea hechtenis. W. H., tuinderknecht te Beemster, diefstal, voorvv. gev. straf van 3 maanden mei een proeftijd van 3 jaar. H. M., los arbeider i« Purmerend, bij verstek, mishandeling, f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis. P. l'A., tuinders arbeider te Roelofarendsveen, bij verstek; P. L, V., tuindersarbeider te Roelofarendsveen, bij verstek; J. H. R., tuindersarbeider te Roelof arendsveen, strooperij, gepleegd door meer ver- eenigde personen, gepleegd met behulp van een vaartuig, ieder 10 boete, subs. 2 dagen hech tenis. C. G., visscher te Broek in Waterland, het opzettelijk eenige handeling ondernemen ter uit voering van eenig wettelijk voorschrift door een ambtenaar belast met eenig toezicht verijdelen, 25 boete, subs. 5 dagen hechtenis. 3. 3., zon der vaste woon- of verblijfplaats hier te lande, bij verstek, diefstal, 14 dagen gevangenisstraf. J. H., handelaar in boter en kaas te Wormer- vcsr, eenvoudige beleediging, 5, subs. I dag hechtenis. H. K., varensgezel, zonder vaste woon- of verblijfplaats, bij verstek, diefstal, i maanden gevangenisstraf. H. N.( fabrieksarbeider te Edam, opzettelijk en wederrechtelijk eenig goed dat geheel aan een ander toebehoort weg maken, 14 dagen gevangenisstraf. A. T., los werkman te Purmerend, bij verstek, wederspan- nigheid, 14 dagen gevangenisstraf. H. K„ werk vrouw te Purmerend, bij verstek, beleediging aangedaan aan een ambtenaar, gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bediening, 15 boete, subs. 5 dagen hechtenis. J. W. D. zeep fabrikant tc Wormerveer; W. A. D., zeepfabri kant te Bloemendaal; H. P. D., zeepfabrikant ie Billboven, ieder 2 geldboete van 5, subs. 1 dag hechtenis voor. iedere boete

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2