Nieuws uit Haarlem. Kerk en School Kunst en Kennis. Gemengd Nieuws Sport en Spel Scheepstijdingen. INGEZOiNDEN HERZIENING DER ONDERWIJZERS SALARISSEN. Da Ministers wan Binnenlandsche Za ken en van Onderwijs hebben toegezegd dat da regeling be tref lende de herziening der onderwijzerssalarissen binnen eenige dagen kan worden tegemo-t gezien. Ook da terugbetaling der pensioens-tortingen zal zeer spoc 'ig geschieden. Pater van den Oudenrijn O.P. Pater fr. lect. M. van den Oudenrijn O.P, uit Utrecht is benoemd tot professor in de H. Schriftuur aan hiet Collegio Angelico te Rome. (Msb.) Nederlanders bij Z. H. den Paos*. De heer Pierre Cuypers en echtgenoote wer den Zaterdagmorgen door den H. Vader in particuliere audiëntie ontvangen. De heer Cuypers bood Z. H. bij deze gelegen heid het werk van zijn grootvader ,JDe Katholieke Kerken van Nederland" aan, lat door Paua Benedictus met welge vallen werd aanvaard. ZONSVERDUISTERING. Ür. J. Stein S.J. schrijft aan de „Msb" dat or heden, Woensdag, een gedeeltelijke zonsverduistering pLaats zal hebben, wel ke zichtbaar zal zijn in Noord-Amerika, N.W.-Afrika on iWest-Europa. Bijzonder belangrijk is deze eciips niet, want voor geen plaats op aarde wordt meer dan drie-vierde der zons-niddeLiijn door de donkere maanschijf bedekt. Naar bereke ning begint de eclips te Amsterdam om 3.54 u. 59 sec.; de zon gaat onder de 4 uur 13y, min., zoodat men dus bij gunstig weer het verschijnsel gedurende ruim een kwartier kan waarnemen. Het eerste con tact met den zoon ar and vindt plaat» op ongeveer de hoogte van het zonsmiddel- punt aan den Westkant. Bij ondergang ia een-vijfde der middellijn verduis-tard Voor de bewoners der Noordzeekust kan het wet een aardig schouwspel zijn, de zon gedeeltelijk verduisterd in de zee te zien onderduiken. ERNSTIGE GEVALLEN VAN SPIQNNA6E Drie leden der bemanning van de „Dog gersbank," die den nacht van 13 op 14 Augustus wakende waren geweest, slie pen in bet vooronder, de stuurman en de schipper bevonden zich in bet achteron der en hadden zich eveneens ter ruste begeven. Een jongen van 14 15 jaar hield op hiet dek de wacht. In den loop van den middag van den 14en Augustus heeft de schipper, waarschijnlijk door het boren van enkele gaten in den wand van het vaartuig een lek gemaakt; lijij is daar na weer naar kooi gegaan, om geen arg waan te wekken. Ben der leden van de oemanning, die in het vooronder rustten, ontwaakte en bemerkte dat er onraad was. Hij begaf zich n.l. door h«et vooronder heen naar den trap om aan h(at dek te komen en Vbelde dat het water over den grond et roomde. Na zijn kameraden ge wekt te hebben, begaf h'jj zich naar het achterschip en waarschuwde den stuur man en den schipper, die schijnbaar uit een gerusten slaap wakker geschrikt, bui tengewoon verbaasd waren over hetgeen zij vernanjen. In het achteronder rees het water aanmerkelijk. Do jongen op het dek had echter van het dek niets bijzonders viel te bespeuren, dit zinken nog niets gemerkt, daar op In allerijl hebben de opvarenden zich daarna van het zinkende vaartuig verwij derd, en gingen in de aan den „Doggers- bank" verbonden sloep over. - DiE GROOTE RAMP TE VLAARDINGEN Ook het lijk van den Pool Bizanowski is, naar gemeld wordt, van onder de puinen der inge storte machineloods te voorschijn gehaald, zoo dat nu in het geheel vier lijken gevonden zijn. Voor den inhouddezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 3 Nov. 1920. Mijnheer de Redacteur, vergun mij een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voor baat mijn dank. schoenmaker, Houd je bij je LEEST. Als je veel met verschillende menschen uit verschillende vakken spreekt, dan kom je aldra tot overtuiging, dat velen hun vak, al is het dan niet verafschuwen, dan toch verachten, soms met, soms zonder gronden. Maar zooals in 't verzekeringsvak (Levens verzekering vooral) toegaat, ik geloof, dat het in geen ander vak zoo erg is, dat er in geen ander vak zoo'n misstand heerstht. Als ik gesproken heb van vak, dan is het zeer terecht, want het levensverzekerings terrein is wel degelijk een vak, al zijn er altijd nog menschen en directies van N.V. Maat schappijen die denken, dat het niet ozo is. Het wordt wel eens op de volgende manier bekeken. Een agent wordt aangesteld krijgt een bundeltje tarieven en inschrijfformulie ren, en.... gaat op pad om verzekeringen af te sluiten en.... sluit verzekeringen af. Düs is het geen vak, want de man heeft er niets voor behoeven te leeren. De menschen of directies, die dat zoo bekij ken, hebben het glad mis. Als men nagaat dat de meeste maatschap pijen zoo ongeveer 30 èi 34 verschillende ma nieren hebben van verzekeringen (tarieven) dan komt men tot de overtuiging, dat er dan toch nog wel iets noodig is voor het behoorlijk afsluiten van verschillende posten. Dus dat het wel degelijk een vak is, iets waar kennis voor rioodig is. Dat er nog vele menschen en directies var. „Mij." zijn, die denken dat vakkennis daar niet zoo bijzonder groot voor behoeft te zijn, blijkt ons nog dagelijks, want heel, heei dikwijls ontmoet men menschen die er oj uitgaan om zoo'n postje L.V. op te schrijven, en toch niet in 't vak zitten, (dus het als bij verdienste beschouwen), menschen, die dei geheelen dag, (acht uur) op fabriekjof kantooi werkzaam zijn, en in hun vrijen tijd voor eet „Mij." werken. En als men dan eens bekijkt, hoe dikwijl op onzinnige wijze zoo'n postje is ingeschre ven, dan vraagt men zich wel 'ns at, hoe L t toch mogelijk, dat iets dergelijks neg kar gebeuren dat het publiek niet wijzer wordt, om toch vooral ook bij een vakman dat de laten doen. Immers, voor schoenenreparatie ga toch ook niet naar een kantoorheer of naat een smid Zoo'n bovengenoemd heertje doet het uit bijverdienste om boven zijn salaris te ver dienen hij heeft dus dubbel en een vakman, iemand wiens werk het is, die er zijn bestaai in vinden moet, heeft dan neg geen enke. salaris. Uit bovenstaand mag het publiek blijken, dat er dus op het gebied van L.V. ook no; veel rotte plekken zijn, waaraan men zeil kan meewerken om dat te verbeteren, et, waar men heel dikwijls ook zelf mede gebaat zoude zijn. Wij vragen het publiek dus dit Sluit uw verzekering bij een Agent en met bij 'n kantoorheertje of een smid. Want ook hier geldt Schoenmaker, houd je bij je leest. Een verz. agent A. J. G. Waai* gaan wij heen? s net amendement-De Wijcfceisiootii wordt met algemeens «temmen aangenomen. 5 Het amendement-Van Beresteyn is ingetrok ken. B!j art. 263 licht de heer DE WILDE, A. R eeo amendement toe, om te bepalen, dat de ge meenten uit 's Rijks kas elke maand, te beginnen met de maand Juli, een voorschot kunnen ont vangen van 1/10 van het bedrag der inkomsten belasting, op de gemeentebegrooting van het dienstjaar geraamd. De MINISTER VAN FINANCIEN, de heer De Vries, brengt een wijziging in dit artikel aan, overeenkomstig de strekking van het amende ment. De heer DE WILDE trekt hierna zijn amende ment in. Het artikel wordt z.h.s. aangenomen. Bij de volgende artikelen worden, in veroani met amendementen-Van Beresleijn, eenige- wij zigingen aangebracht ter vereenvoudiging van de bel as ting-administratie. Verder licht de heer VAN BERESTEIJN een amendement toe, om de gemeente bevoegdheid U| geven zelf haar inkomsten te bepalen. Uitbreiding van Amsterdam Het ontwerp der Regeering is gistermiddag nog eens uitvoerig verdedigd (en do amende menten Snoeck Henkemans en -Golijn, welke strekten tot een beperking der uitbreiding in de richting Sloten, resp. Nieuwer- en Ouder-Amstel, z(jn dienovereenkomstig even uitvoerig bestre- ,den; door den vrijzinnig-democraat KETELAAR, den sociaal democraat VAN DEN TEMPEL, den katholiek VAN DIJK en den communist WIJN KOOP. Tenslotte vonden de voorstellers der amen dementen een niet minder krachtigen en voor het succes hunner voorstellen nog wel zoo ge vaarlijken tegenstander in minister Ruya, die als de meening der Regeering uitsprak dat de Kamer bij aanneming der amendementen „lap werk" zou verrichten. Nadat de heer BOMANS. R.-K., dg aandacht gevestigd bad op een, binnenkort te behandelen, soortgelijk ontwerp, betreffende de uitbreiding van de gemeente Haarlem en in verband daar mede op de toekomstige positie van de aan Haarlem grenzende gemeente Haarlemmerliede an Spaarnwoude. kwam de heer SNOECK HEN KEMANS, C. H., met een nieuw plan. Aanne ming van bel aanhangige ontwerp en van dit ten aanzien van de uitbreiding van Haarlem, lou, zoo meende deze afgevaardigde, tengevolge hebben, dat „twee bloeiende plattelandsgemeen ten vermoord" zouden worden. Teneinde dezen dul>eleu moord nog tijdig te kunnen voorkomen, •telde deze afgevaardigde daarom een motie voor, om het onderhavige ontwerp aan te hou den, totdat de uitbreiding van Haarlem aan de orde zal zijn. De bedoeling van den heer Snoeck Henkemans is, om dan het overblijvende gedeel te van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn woude en dat gedeelte van de gemeente Sloten, dat, volgens zijn amendement, niet aan Amster dam zou worden toegevoegd, tot één gemeente te vereenigen. Waarschijnlijk zal de motie Snoeck Henke mans voor de Kamer aanleiding zijn, om de beraadslagingen over deze kwestie met nieuwen (jver te hervatten. Aftakeling van het Openbaar Ondervijs. Te Oldenzaal, waar thans nog 4 openDare scholen bestaan, zullen spoedig twee nieuwe R.-K. jongensscholen, een tweede 16-klassige R.-K. meisjesschool en een school met den Bijbel worden gesticht. Er zal slechts één openbare School ovt» blijven. OP Z'N AMERIKAANSCH. Een in de J»eob Maasstraat te Sloten (N.-H.) Woonachtige Amenltaansche dame wilde wal oude kieedingstukken verüoopca. en riep danr.un een juist passeerenden voddenkoopman aan. Men kon echter over den prijs niet tot overeenstem ming komen; de koopman ging verder, en eenige ©ogenblikken later verlieten ook de dame met haar echtgenoote de -woning. Bij hun thuiskomst vernamen zij tot hun ontsteltenis, dat, tijdens hunne afwezigheid, de koopman weer aange beld had en de huishoudster wij, gemaakt, dat hij voor de oude kleeren mevrouw reeds 70 ter hand gesteid had, waarna h(j gevraagd had, vooral deze ongelukkige heeft vele ot zij tiet goed maar mee wilde geven, aan wstk' verzoek door de hulshoudster voldaan was. Den volgenden dag ging de Amerikaansche per fiets het haar onbekende Amsterdam doorkrui sen, ten einde den dief te ontdekken. Op den tweeden dag van haar kruistocht kwam zij toe vallig op het Waterlooplem, waar de bewuste voddenkoopman met zijn kar stond. Toen hij Je daine, welke het slachtoffer geworden was van zïin oplichterij, in het oog kreeg, koos hij liet hazenpad, achtervolgd door de bedrogene, die, geholpen door een toegeschoten agent, den delin quent in een van de smalle straatjes bij het Walerlooplein wist aan te houden. De schuldige heeft reeds volledig bekend, en zat, nog geen volle acht en veertig uur na het plegen van zijn misdrijf achter slot en grendel. Arrestatie van een Belgisch opperwachtmees ter en een Nederlandsch sergeant. Overlevering van plannen der versterking van Bergen op Zoom en Willemstad. Verraad der werking van ons recruteeringsstelsel en van den élappedienst. De „Grondwet" te Roosend-al bevat een sen sationeel verhaal over een spionnagegeva! dat veel opzien wekt. Onlangs was aau de grens een opperwacht meester van de Belgische gendarmen aangehou den en nu schrijft bovengenoemd blad: „ln aansluiting met ons bericht betreffende de aanhouding aan de grens te Nispen van den opperwachtmeester-brigade-bevelhebber van de Belgische gendarmen, Gvv. Slambrouck, die ge arresteerd werd toen hij per motorrijwiel in burgerkleeding de grens overkwam en die tij dens de oorlogsjaren alhier een zeer bekende persoonlijkheid was, kunnen wij het volgende melden: De reden, waarom v. Slambrouck gearresr teerd werd, is niets minder dan ernstige spion- nage ten nadeele van den Nederlandschen Staat, gepleegd op groóte schaal en gedurende minstens vier jaren. De aanhouding van den Belg staat in nauw verband met de arrestatie van den sergeant der Infanterie Ansems, in garnizoen te Bergen op Zoom. Genoemde Ansems werd voor eenige weken gevangen genomen wegens valschelijke onder- teekening van een verzoek tot doorlating aan de grenspost te Esschen voor een Belg zonder papieren. Dit verzoek was onderteekend met den naam van een Belgisch politieehef (Slambrouck?) Ansems, die hier reeds jaren rondliep zonder dat men een recht begrip had, hoe het moge lijk was, dat de man zulke groote verteringen maakte, schijnt door de mand gevallen te zijn en bekend te hebben in nauwe relatie te staan met den Belgischen spionnagedienst en speci aal met bovengenoemden Van Slambrouck. A. zou v. SI. oiider meer plannen der ver sterking van Willemstad en Bergen op Zoom de werking van ons recruteeringsstelsel en van den étappedienst, sterkte en indeeling van de marechaussee-brigade's, enz., hebben overgele verd. Van Slambrouck, die een doorloopenden pas voor Holland had, genoot hier het volste ver trouwen, ofschoon bekend was, dat hij tijdens den oorlog alhier reeds werkte voor de Bel gische regeering, zij 't dan tegen den Duitschen inlichtingsdienst en tegen zijn eigen landgenoo- ten, die met den vijand handel dreven. Verschillende Belgen zijn dan ook door zijn toedoen, bij hun terugkomst in hun vaderland ln de gevangenis terecht gekomen. Dat hij echter de gastvrijheid, welke hij In Holland genoot, misbruikte tot spionnagewerk ten koste van zijn gastheer, had men niet kun nen denken. Zaterdagmorgen zijn van Slambrouck per auto en Ansems per trein naar Breda overge bracht en ter beschikking van de justitie al daar gesteld. EEN SCHANDELIJKE MISDAAD. Zooals wo bereids meldden, is de schip per van het Scheveningache vaartuig „Doggersbank," dat op 14 Aug. j.l. ge zonken is, gearresteerd en heeft h| j be kend, het schip, waarop een verzekerings premie van t 30.000 stond, op aansporing van zijn reeder tot zinken te hebben ge bracht. Eenige familieleden der opvaren den van genoemd schip hebben nu, naar de „Msb." mededeelt, de volgende bijzon derheden medegedeeld omtrent deze schandelijke misdaad. Van de ongeveer 16 gewonden, zijn er vier zeer ernstig, terwijl een der te Vlaardingen ver pleegden reeds moet z(jn overleden. Een Duitscher is door den schrik krankzinnig geworden. Nog vernemen wij. dat de toestand der na te noemen gekwetsten zeer ernstig is: C. A. de Ronde, uit Vlaardingen, opgenomen in het zie kenhuis aldaar; li. Viveen. uit Schiedam, lig- geode in het Rotterdamsch gemeenteziekenhuis; re verwondingen bekomen; en i. Bergman, uil Schiedam, opgenomen int het ziekenhuis aldaar. SPORTCOMMISSIE VOOR MIDDELBARE SCHOLEN TE HAARLEM. Hier ter stede is een sportcommissie opgericht voor de Middelbare scholen, die zich ten doel stelt het verband tusschen de verschillende scholen op sportgebied te verbeteren. De commissie bestaat uit de heeren: De Vries, voorzitter; Broekhuyzen, secretaris; Daam, pen ningmeester; Vries, Onkenhout, Mase, Anschütz, commissarissen. i OM DEN ONAFHANKELIJKSBEKER. Het provinciale elftal, dat Zondag 14 Nov. in Rotterdam speelt, is door de Ned. Eelftal Commissie als volgt samengesteld: v. Tilburg (N.O.A.D.) Roetert (Go Ahead) Stevens (Willem II) Smitshoek (Tubantia) Hulsman (Go Ahead) v. Roessel (N.A.C.) De Vries (Z.A.C.) Dalhuysén (Frisia) Soms (M.V.V.) Ulridi (M.V.V.) Felix (M.V.V.) „Tel." r CONDUSTEURS-VOETBALLERS. Naar vernomen wordt, bestaat er onder het personeel der N. Z. H. T. M., E. S. M. en E. N. E. T. plannen tot oprichting van een voetbalver- eeniging. V en zeer zwa- FRANS HALSMUSEUM. Wij meldden reeds, dat dezer dagen een zes tal schilderijen werd toegevoegd aan de collectie welke reeds vroeger door een Oostenrijksch verzamelaar aan het Museum in bruikleen werd afgestaan. Het werk van Jan Steen is getiteld „de schoo- ne Bathseba", zooals ook het opschrift luidt van het papier, dat do vrouw in de hand houdt. De figuur van Bathseba werd vaak en op verschillende wijze verbeeld, Rembrandt schilderde o.a. oen ongekleede vrouw, Steen daarentegen een vrouw in de kleedij uit den schilderstijd. Naar de overeenkomst met het zelfde type op andere zijner werken, wordt aangenomen, dat zijn vrouw hem ook hier tot model diende. De figuur is zittend voorgesteld, het hoofd steunt op de hand, een ingehouden lach speelt om de lippen. De schilder heeft een min of meer coquette Balhseba gegeven. In den doorkijk rechts zien we David, op haar neer ziend van de tinnen van den tempeL Het schil derij is nogal glad van peinture, teekening en stofuitdrukking zijn voortreffelijk. Voor Jan Steen, den schilder van humoris tische stukken, den uitbeelder van dronken- ler rechter zijde het Mauritshuis, Het is een zaam onderwcro. Het schilderjj van Jan Ldevetti (16071672) is een klein paneeltje, voorstellende Rem- bTandt's moeder. Het is een portret geheel en profiel, een fijn toonig werkje, bijna geheel in bruin gehouden. Het werk door Jacob Gerritsz. Cuyp is liet conterfeitsel van Adrians Pannier. Het is, even als het portret van Eva Bickers door Dirck Santoons (16101680) in de bekende zeven tiende eeuwsclieu trant. Cuyp's sohilderwijze is hard, Santvoort's techniek is soepeler. Sterk komt dit uit in de behandeling der kanten kra gen. Santvoort wist over 't algemeen losser en sierlijker het penseel te hanteeren. Beide por tretten zijn levendig van uitdrukking. De nieu we aanwinst van Jacob van Ruijsdael is een gezicht op de Vijverberg te 's Gravenhage met ter rechter zijde het Maurishuis. Het is een somber schilderij en waarschijnlijk sterk na- gedonkerd, waardoor het toch al cenigszins droefgeestige calorie! van den meester nog zwaarder werd. Niettemin is het een aantrekke lijk werk en doen de mooie lucht en de boo menpartij op den voorgrond ons genieten van hét talent van onzen genialen landschapschilder. Het zesde werk is „De liefdesverklaring" van den Vlaamschen meesier David Rijckaert (1612 1661). Voor de woning bevinden zich de min naar en het voorwerp zijner liefde. Over de onderdeur ziet een vrouw, waarschijnlijk de moeder, toe en heft berispend den vinger op. Rijckaert, die in z'n onderwerpen dikwijls doet denken aan Brouwer en Teniers, heeft ook in dit werk den leutigen oud-Hollandschen ver haaltrant te pakken. De achtergrond is een boschrijk naluria- freel. Het avondrood kleurt schei de lucht. Op merkelijk is het dat alles op den voorgrond in daglicht gehuld schijnt, terwijl toch overigens alles er op wijst, dat een avondstemming be doeld is weer te geven. Alles bij elkaar, kan hier van een belangrijke «aanwinst voor ons museum gesproken worden. M. v. d. W. Geref. Zangvereen. „Hosanna". Men schrijft ons: Gaven wij de vorige week reeds een aankon diging van het concert op Donderdag 25 Nov. 8 uur, in de groote zaal der soc. Vereeniging, alhier, hierbij gaat nu nog een kleine aanvul* ling van dit verslagje, daar nu de volledige opgave der solisten bekend is. Uitgevoerd wordt het „Samson" van Handel, voor soli, koor en orkest, onder leiding van den heer Jan Zwart, Zaandam; solisten zijn de dames Jo Vincent, sopraan, Amsterdam; Annie Veenenbos, alt. Alkmaar; de heeren Jac. van Kempen, tenor, BlocinendaalJac. Ph. Caro, bas, Utrecht; J. Spaarwater, vleugel, Amster dam; J. v. Opstal, orgel, Amsterdam met bege leiding van het Symphonie-orkcst van de Staf van het 10e Reg. Inf., Haarlem. Tentoonstelling van werken door J. Hoy nek van Papendrecht in het Waaggebouw. Kunst zij ons Doel opent het seizoen met eene tentoonstelling van werken door Hoynck van Papendrecht, schilderijen, aquarellen en pastels Als schilder van militaire ontwerpen, heeft deze kunstenaar een zekere reputatie verworven en ook het hier geëxposeerde behoort voor een groot deel tot dit genre. De veelbewogen jaren die nog maar kort achter ons liggen, boden hem volop gelegenheid zich aan zy'11 blijkbaar geliefkoosde onderwerpen le wijden. Immers militairen van velerlei nationaliteit zagen we hier te lande en zoo bieden de wanden van het tenloonstellingszaaltje min of meer een staal kaart van uniformen en typen. We zien Bel gen, Engelschen, Highlanders, Italianen, In diërs, Duitschers en Oostenrijkers en ook enkele Hollandsche Jantjes. TI. v. T. wist ze wel te ty peeren en vertelden de uniformen het niet, men zou ze toch veelal wel kunnen onderscheiden. De portretstudies lijken ons het gelukkigst. Hoynck toont zich geen sterk figuurteekenaar en is wat de techniek betreft zeer ongelijk van kracht. Valt nu eens het vlotte der aquarel- techniek te waardeeren, een andermaal zijn zijn waterverfteekeningen verre van frisch. Een serie olieverfstudics, gemaakt in het park van Versailles* behooren mede tot de tentoon stelling, zoo ook een paar wintertafreeltjes (winter in Pontrcsina). Deze laatsten, pittig en frisch werk, zijn lang niet het onbelangrijkste van de tentoonstelling. Eenige dierstudies, waarvan de kippen wel het meest aantrekkelijk zijn, completeeren de verzameling. Dat deze tentoonstelling den kunstenaar naar waarde vertegenwoordigt kunnen we ons moei lijk voorstellen. We zijn geneigd te veronderstel len dat hier niet 't beste werk is of waar we liever niet aan denken dat de ruim zestigjarige kunstenaar aan het verminderen is. M. v. d. W. HAARLEMSCHE SCHIETBOND. In vervolg op den reeds vermelden uitslag van de korpswedstrijden, welke op 23 en 24 October j.l. zijn gehouden, vinden de personeele- en vrijebaan wedstrijden hieronder eene plaats. Personeel le klasse. 1. J. P. A. Kohlewey 46 punten, 2. J. A. Rijkens 44 punten, 3. L. de Raad 44 punten. 4. G. Lindeman 44 punten, 5. J. Viets 43 punten 6. C. Meerdink 43 punten. 7. J. R. Hoogkamer 43 punten, 8. D. C. Houtgraaf 42 punten. 9. H. König 42 punten. 10. G. W. F. Fransoo 41 punten, ii Personeel 2e klasse. 1. A. G. Kruup 46 punten. 2. A van Bruggenum 43 punten* 3. J. Schenkel 42 punten. 4. L. Dost 42 punten. 5. M. Duisterhof. 40 punten, 6. T. Koelemey 39 punten. 7. W. van Kessel 39 punten, 8. N. van Keulen 38 punten. 9. Th. Stachelhausen 36 puntetf, 10. M. Bosse 36 punten. Vrije baan le klasse. 1. L. A. Posthumus 3029—59i, 2. J. A. Rijkens 30—29=69. 3. H. P. Spoor 2929—68. 4. H. E. Stap 29—29=58. 5. P. H. Kluft 29—29—58. 6. J. P. A. Kohleweg 30—28—6$ 7. A. F. Bos 30—28—58. 8. J. van Keulen 2928—67. 9. J. Lindeman 2928—57. 10. J. R. Hoogkamer 29—28—51, 11. M. A. Hoeben 28—28-=56. Vrijebaan 2e klas£f< 1. N. van Keulen 2828—56, 2. F. Koelemey 2828—56, 3. Th. Kersel 27—27—64. 4. P. Langeudonk 2826—53. 5. Stachelhausen 3626—52. 6. C. van der Leek 2625—51, 7. Paul Roozen 2625—51. j 8. W. Waalewijn 2623—49. Vrije baan 3e klasse. 1. F. Kruup 28—27=55. 2. D. Hesselink 2625—51. 3. C. Hartendorp 2d21—51. 4. J. P. van Gasteren 2221—43, 5. J. H. Möhring 2219—41. De datum van do prijsuitreiking zal nader worden vastgesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: W. Knap, Amsterdam- schevaart llz., armband, S. Filippo, Jan Stocn- slraat 11, brandstoffenkaarl; B. de Bruyn, Wittf Heerenstraat 55, ceintuur; A. J. Koppers, Zijl- weg 105, hond; A. Kioos, Brouwersvaart 134, handschoen, bruin; J. Stouten, Oranjestraat 90, handschoenen, donker-grijs; J. Vaas, Saeurcdam- siraat 78, handschoentje, wit; H. de Zwart, Bankastraat 4, Schoten, medaille; H. Bonman, Staionsplein, rijwielstalling van Viels, porlc- mannaie; G. Wille, Smedeslraat 24rood, zilver, bon; G. Wolzak; Santpoorierstraat 36, zilverbon; F. Radher, Oranjeplein 29, bontkraag; C. Ligl- hart, Harmenjansstr. 71, bril; Bureau v. Politic, Smedeslraat, beursje en hondenzweep; J. A. v, <1. Berg, Tulpenstraat 26, ceintuur; P. dé Boei, Da Costastraat 25, ceintuur, groen; F. Kuiper, Atjehstr. 32, Schoten, auto-dop; B. de Joode, Gen. de Wetstr. 26, handschoen, grijs; C. Ver- bruggen, Raamsteeg llrd., handschoen, wollen; G. ten Dam, Adr. Loosjesstr. 17, dnrlerhund- schoen; J. G. F. Jansen, J. Nieuwenhuizenstr. 33 handschoenen, bruin; W. Sloorvogel, Rozenstraat 51, glacé handschoen; J. M. Hensen, L. Heercn- vest 8rd, Schoten, mand; D. Peetom, Kamperlaan 12a, moer van een wagen; C. Groeneudaal, Jan Steenstraat 22, oorbel; J. v. Kessel, Anlhonic- slraat 67, portemonnaie; Örngwacftferhuis, Gra vesteenenbrug, rijwicl-spalseherm; P. Bos. Beek- steeg 15, sleutel; Rosenmuller, Heerenweg 172. boodscliappentasch; A. Hunting, Kruisv eg 25, Bont; A. v. Waateringen, Leidscheplein 33rd., broche; H. Jansen, Kinderliuisvest 62b, ceintuur voor jas; J. Maeylis, Parklaan 108rd„ ceintuur voor damesmantel; G. Bruin, Reitzstr. 93, blauw ceintuur; J. Dubois, Zijlweg 77, handschoenen; R, W. v. d. Hart,« Gaelstraat 51, wollen hand schoen; J. val. Strqyf, Gr. Houtstraat 134, grijs handschoen; F. v. u. Poel, Leidschevaart 28M, bruin handschoen; A. Graaye, Oranjestraat 73r muiskleuring handschoen; A. J. Kappers, Zijlweg 105, hond; J. C Klccs, KI. Heiligland 101, mandjes; G. J. Swaauswijk, Essenploin 24c, matrozenmuts; S. Buis, Saenredamstraat 33rd., portemonnaie; A. Bois, Nieuwe Kruisstraat 21, kinderportemonnaie; Pa. Tubergen, Koninginne weg 86, roeiboot; M. Donselaar, Frankeenstraat lOrd., rijwielsiot; I. Peper, Molensteeg 19, siga renkoker; B. A. Bosman, Jan Steenstraat 57, gedeelte van een zilverbon; C. Spook, Lcidsche- straat 112, zakdoek; J. H. Teemven, Haarleinmer- Iiedestr. 28rood, broche; A. Pino, v. d. Vinne- straat 14, bril; M. J. Keuter, Oranjekade 19, broche; G. Bogaard, KI. Houtstraat 134, ross ceintuur; K. Benjamin, Gen. Bothastr. 77, Schoten, grijs ceintuur; H. Swarle, Anegang 34, luciferdoosje; D. Verwey, Oranjeboomstr. 125c, rd„ etui met schrijfbehoefte; A. Visscher, Duven- voordestraat 6, arband-horloge; P. Meyer, Oin- valspoort 12, hond; Bureau v. Politie, Smedestr., grijs handschoen; M. v. Lierhoul, Nieuwe Kruis straat 18rd., heeren-handschoen; S. Kruiswijk, Vaartslraat 6, penning, G. Bilderbeek, Saenre damstraat 24rd„ bruine handschoen; C. Koning, Sophiapleiu 18, kinderjas; A. Wit, Westerboog- straat 26rood, jas en schoenen; Bijnsdorp, Kin- huisvest 47, jas en zweep; A. L. J. Moone, L. Wijngaardstraat 21zw., manchetknoop; K. de Vries, Haarleinmerliedestr. 16, zwarte portemon naie; J. Zuidweg, KI. Heiligland 74, portemon naie; A. Burger, Morinnesteeg 1, pakje stof; B. C. Jansen, Linschotenstraat 39, bruine portemon naie; J. Boks, L. Wijngaardstraat 16, Rozen krans; J. v. d. Mark, Fabriciusstraat 22, sleutel tje; J, v. Damen, Kruistochtstraat 57, wantje; B. Koning, Ceciliasleeg 9, zakdoek. Diüo arr. 8 Nov. van Amsterdam te Koopen, hagen. Helena arr. 8 Nov. van Amsterdam te Pasagcs. Juno arr. 6 Nov. van Algiers te Piraeus. Pollux art. 8 Nov. van Amsterdam te Ham burg. Frisia, van Amsterdam naar New-Orleans, tUT. 7 Nov. te Havana; zette vermoedelijk 8 Nov. do reis voort. Brabantia, uitreis, vertrok 8 Nov. van Lissa bon. Rijnland, thuisreis, arr. 4 Nov. te Santos. Houtman, arr. 3 Nov. v. Australië te Tjilatjap. Roggeveen vetrtrok 6 Nov. van Melbourne n. Singapore. Jason vertrok 9 Nov. van Rotterdam naac Chili. Beukelsdijk, van Rotterdam naar New-York, pass. 5 Nov. voorm. Cape Race. Celaeno, van Rotterdam naar Philadelphia, pass. 5 Nov. Cape Race. Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New York vetrtrok 7 Nov. voorm. v. Plymouth. Soestdijk arr. 9 Nov. van N. Orleans te Rot terdam. Warszawa, arr. 9 Nov. van Danzig te Rottec< dam. Westerdijk, van Rotterdam naarNew-York, pass. 7 Nov. nam. Lizard. Yoko Maru, vertrok 7 Nov. van New-York n, Rotterdam. Banka, uitreis, vetrok 6 Nov. van Colombo, Vechtdijk, thuisreis, vertrok 8 Nov. van Q©« lombo. Ameland, uitreis, pass. 8 Nov. Quessant. Deli, uitreis, pass. 7 Nov. Kaap Bon. Garoet, thuisreis, arr. 5 Nov. te Colombo. Goentoer, uitreis, vertrok 7 Nov. van Colom bo. Insulinde, uitr., vertr. 7 Nov. van Port Satd- Wilis, thuisreis, pass. 6 Nov. Pantellaria. Kariinoen vertrok 6 Nov. van New-York Java. Salatiga, van New York naar Java, pass. Nov. Perim. Teenkai, van Java naar New-York, pass. Nov. Gibraltar. Astyanaz, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 4 Nov. van Port Said. Helenus, van Japan naar Rotterdam, pass. Nov. Perim. 1 Tantalus vetrtrok 3 Nov. van Tjilatjap nanfl Amsterdam. Teiresias, van Japan naar, Amsterdam, vertroli 4 Nov. ran Colombo,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6