Sport en Spel Uit'den Omtrek Laatste Nieuws VAN Al LRS WAT- schappij tot Bevordering der Tandheelkunde, houdende mededeeling, dat met belangstel ling is kennisgenomen van de voorstellen in zake instelling van een school tandartsen- dienst, en waarin verzocht wordt om alvo rens definitieve maatregelen in deze materie te nemen, "het advies eener speciale commissie van deze Maatschappij, welke commissie die quaestie heeft bestudeerd, in te winnen. (te behandelen bij punt 12 van den op roepingsbrief.) een schrijven van Mej. A. H. J. Stelte en andere gemeente-vroedvrouwen houdende mededeeling, dat met groote teleurstelling is kennisgenomen van de voorgenomen reor ganisatie van den verloskundigen dienst, en waarin verzocht wordt, het instituut „ge meente-vroedvrouw" te behouden, zooals het op 1 Januari 1920 bestond, met uitzondering, dat de gemeente-vroedvrouwen eene vaste aanstelling zullen krijgen en de vijf jaarlijksche herbenoeming vervalt. b. door den Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland zijn met in gang van 1 Januari 1921 benoemd tot lid van het College van Zetters voor 's Rijks directe Belastingen de heeren Joh. de Breuk. J. C. van Ommeren en C. A. M. Jonckbloedt. c. voorgesteld wordt te stellen in handen /an Burgemeester en Wethouders om prae- advies een verzoekschrift van de Stichting „het St. Josefshuis" te Sittard om eene subsidie /an f 2000,-, voor het jaar 1921 ten behoeve van 't alhier aan den Zijlsingel No. 6 gevestig de" Tehuis voor onverzorgde en veriaten kin deren." een verzoekschriftvan de Vereeniging„Kin derverzorging en Opvoeding" om subdidies van flOOO,- en f 1500,- respectievelijk over de jaren 1920 en 1921. een verzoekschrift van de Coöperatieve Wo- ningvereeniging „Onder Dak" om grond aan de Kleverlaan en achter de Velserstraat in erfpacht te mogen bekomen voor den bouw van 62 middenstandswoningen. een verzoekschrift van de Woningbouwver- eeniging „Eigen Woning" om ongeveer 11225 M2 grond ten zuiden van de Zomervaart in erfpacht te mogen bekomen voor den bouw van 106 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen met ontheffing van het bepaalde bij artikel 4 van de Algemeene voorwaarden voor de uit gifte in erfpacht van aan de gemeente Haar lem toebehoorende gronden. een verzoekschrift van M. Scheer om te worden aangesteld als makelaar in meubilaire goederen. d voorgesteld wordt te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ter afdoe ning een verzoekschrift van de Vereeniging tot Beheer van h.et Museum van Kunstnijverheid en de School voor Bouwkunde, Versierende Kunsten en Kunstambachten der Maatschap pij van Nijverheid om te besluiten op verschil lende kruispunten in de stad handwijzers te doen aanbrengen, dienende voor aanwijzing van den weg naar het Museum van Kunst nijverheid. Waav gaars wij heeei? AANBESTEDING Door den Architect Willem Bobbers te Haarlem werd voor rekening van de R.K. Patronaafcscommissie in de Parochie van den H. Dan ren tius te Heemskerk aanbet- steed: het bouwen van een Tooneelzaal voor 450 zitplaatsen, alsmede van een Patronaatsgebouw c.a. Ingeschreven werd door Th. M. van Deurssn te Haarlem voor f 91990; W. Saeys te Haarlem voor f 90263; A. G. Vreeburg te Boskoop voer f 84460; A. Buur te Burgerbrug voor f 84000; fa. Henneman en Tromp te Heemskerk voor f 77998 en W. F. Ny- man te Heemskerk voor f 77150. Het werk is toegewezen aan den 1 aagt sten inschrijver. f 33.40 VERMIST. Mej. O. S. wonende Nieuwe Gracht, heeft aangifte gedaan, dat zij uit haar wening een bedrag van f 33.40 vermist. BALDADIGHEID? Woensdagavond kwart over elf geraak te het zonnescherm in brand voor den winkel van de firma Haverschmidt en Klajé, Groote Houtstraat. Door twee agen ten werd het vuur met eenige emmers water gebluscht. De vermoedelijke oor zaak is, dat een voorbijganger er een brandend eindje sigaar tusschen gewor pen heeft. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Gedep. Staten van Noordbolland stellen voor: Aan de Vereeniging voor Ambachts- en Middel baar Technisch Vakonderwijs le Haarlem, ten behoeve van baren cursus tot voorbereiding voor het admissic-examen der Middelbare Tech nische School te Haarlem, vcor het jaar 1920 de navolgende bijdragen te verleencn: AGENDA 19 NOVEMBER. Sociëteit „Sint Bavo" 8 uur Bond van Groot© Gezinnen 8 uur Esperanto 8 uur Rederijkers 89 uur R. K. Ontwikkelingsiavonden: Liturgie. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Eiken dag, uitgenomen Zaterdag, Zon- en en Feestdagen, geopend. EEN AV0N0 VAN KUNSTGEEST. BILJARTBOND HAARLEM EN OMSTR. D. E. S.—DE KORENBEURS. Gisterenavond had in café Monopole de openingswedstrijd plaats tusschen D. E. S. en De Korenbeurs in klasse A. De heer Minus 2e voorzitter opende met wel gekozen woorden de competitie. Het blijkt dat D. E. S. danig is gehandicapt, daar haar beste speler wegens ziekte is ver hinderd en de reserve helaas niets pres teert. De heer Kobus, lid van de „Korenx- beurs" is er prachtig in, maakt een mooie serie van 30 en weet in 12 beurten tie eindgen, zijn tegeinstander op 28 latend. Ook de overige spelers vertoonen goed spel, slechts een der spelers no. 5 van D. E. S. is slecht en brengt hjet tot 94. „De Korenbeurs" is overwinnaar en be haalt hjet totaal van 595 caramboles tegen „D. E. S." 493 caramboles. DE LOONREGELING VAN HET TRAM PERSONEEL. Naar wij vernemen, hebben Ged. Sta ten Woensdag een beslissing genomen in zake de loonregeling van i*et tramper soneel., Bij onze informatie bjj den grif fier der Provincie, deelde deze ons mede, dat Geef. Staten besloten hadden de loon regeling niet eerder aan de pers bekend te maken, alvorens gemeente en directie er van in kennis waren gesteld. DE STAKING BIJ DE FIRMA COHEN SN VAN DER LAAN. Naar wij vernemen, zet de heer Micb-iel- sen zijn bemiddelingspogingen in boven genoemde staking voort. Hedenmorgen vergaderden de organisaties, om te beslis sen over ai- of niet opheffing der sta king. Bij het afdrukken van ons blad was het resultaat nog niet bekend. HEEMSTEDE. Biljarten. Door de IJsclub „de Volharding" en eenige bil jartliefhebbers zijn verschillende medail les beschikbaar gesteld, tot bevordering der biljartsport in Heemstede. De strijd zal nu gaan tusschen 3 vijf tallen van „de Kastanjeboom" en 2 vijf tallen van Centrum. Beslist is, dat de le vijftallen zullen spelen, dan het 2e van Centrum, tegen 't 3e van „de Kastan jeboom" (waarvan a.s. Donderdagavond de le wedstrijd gespeeld wordt bij den heer Verdoukschiot) en dan een wen strijd tusschen het le van Centrum en het 2e van de Kastanjeboom. Voor elke afd. zijn 2 medailles beschikbaar gesteld. Dinsdagavond had de le ontmoeting plaats tusschen de eerste vijftallen in het clubhuis van „het Centrum." De sterksten speelden tegen de storks ten een betere regeling als de vorige maal, toen het bij loting ging. Nu bleek er totaal geen krachtsverschil. Gedurig ge lijk op, met in de eerste drie partijen aan het einde „het Centrum" iets sterker, zoodat zij die eerste 3 partijen won. De 2 laatste partijen als de vorigen, maar nu „de Kastanjeboom" aan het einde iets in de meerderheid, zoodat die door hen gewonnen werden. De geheele uitslag is: „Kastanjeboom 87 89 94 100 100 is 470. „Centrum 8ü bó 100 100 100 is 463. A.s. Dinsdagavond valt in deze afd. de beslissing. SCHOTEN. Personalia. De agent van politie D. Boer, is als zoodanig benoemd te Amster dam, met ingang van 27 dezer. HOE MINDER MEN WEET, HOE MEER MEN „VERDIENT."' In een lezing, nog zeer onlangs te Parijs ten aanhoore van de „Académie des Scien- ses Morales et Politiques" gehouden, heeft de heer Henri de We ndel, gedelegeerde der onlangs opgerichte C(onfédération ces) T(ravaillenrs) l(ntellectuels), een boekje, een „Cahier de revendications", open ge daan over de veranderde loonsverhoogin- gen in het algemeen en over de pecuniairen nood der inteilectueelen in het bijzonder. Uit de cijfers, door den heer de Wein- del aangehaald, blijkt o. a., dat een „con- seiller de préfecture" altijd een doctor in de rechten, met 4 tot 6 studie-jaren, zijn „lycee"- of gymnasium-tijd niet mee gerekend een traktement ontvangt van hoogstens 5000 francs, terwijl de be diende, belast met het binnen- en uitlaten zijner fct ziekers, het leegen van zijn papier mand en het afstoffen zijner kantoormeu bels een minimum-salaris geniet van 5200 francs, wat óók het jaarloon is van den mo dellenboetseerder aan de Staats-porcelein- fabriek te Sèvres een „ouvrier d'art en van de zaalknechts bij de Staats-tapijt- weverij der Gobelins. Maar de atelier-chefs bij deze inrich tingen moeten zich behelpen met 4000 francs per jaar, d. i. met de helft minder dan de „chef des hommes de peine", de meesterknecht voor het ruwe werk; sjou wers, handlangers, zaal-aanvegers enz. wier honorarium 6000 francs bedraagt. Te Parijs is het maximum-salaris van een ouderwijzer bij de lagere scholen 5500 francs, dat van een „licencié"( leeraar met academischen graad) 9200 en dat van een leeraar eerste klas aan de gymnasia, een z. g. n. „agrégé", 14000 fracs. Een bekwaam werkman in de automobiel-in dustrie verdient er 6 fres. per uur, het jaar op drie-honderd acht-urige werkdagen be rekend, r4400 francs. Tot zóóver de vergelijkende gegevens van den heer de Weindel, waaraan het volgende nog kan toegevoegd worden De onlangs voor de zooveelste maal geamputeerde doctor Vaillant, chef van den radiographischen dienst in een der grootste Parijsche ziekenhuizen deze man, een „slachtoffer der wetenschap" in letterlijken zin, heeft, door de werking der catliodische stralen, successievelijk verscheidene vingers, een hand en een ben eden-arm verloren geniet een salaris van vijfduizend francs per jaar. Maar de diensten van een Parijschen straatveger, die dikwijls niet vegen kan, of, tenminste, dikwijls niet veegt, en, op zijn bezem leunend, in de schilderachtig nonchalante houding van „Beroemde tijd- genooten thuis", over den loop der rin gen peinst, de diensten van zoon Parijschen straatveger worden gehonoreerd met 817 francs per maand of negen-duizend-acht honderd-en-vier francs per jaar. ZAKELIJK. „Hier heb ik een artikel," zei een ben zoeker tot den hoofdredacteur, „waarin ik bewijs dat de wereld op 29 December a.s. vergaat." „Goed," zei de hoofdredacteur, ,ik zal 't plaatsen. Maar als uw voorspelling niet uitkomt, betaal ik nieta, want dan hebf u me bedrogen. Blijkt uw artikel juiste dan kunt u 30 December uw honorarium komen halen." DE EX-KROONPRINS NAAR DOORN. Naar wij vernemen, is de ex-Kroonprina heden, op gebruikelijke wijze begeleid, van Wier in gen naar Doorn vertrokken ia verband met den gezondheidstoestand der ex-Keizerin, die groote zorg baart. HET SPOORWEGONGELUK BIJ breukelen. UTRECHT, 18 Nov. De toestand van de bij bet spoorwegongeluk verwonden, is iets gunstiger. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is nog niet geëindigd., Het per soneel der beide treinen, alsmede de wis,- selwachters zijn door den ofiicier van jus titie te Breukelen gehoord. Het zal echir ter nog wel 5 6 dagen duren, eer hei geheele onderzoek is afgeloopeD. HOUTEN WONINGEN TE AMSTERDAM? Naar het „Hbld." verneemt, aoeft dé directie van den Wo.ririgd lenst te Am sterdam prijsopgave gevraagd van houten woningen, aan verschillende maatsclGp- pijen, die deze woaiingen leveren. De dienst heeft reede aanbiedingen ontvaixr gen en overweegt ernstig of tot den bouw van houten woningen als voorziening int den woningnood zal moeten worden over gegaan. Concert Mej. Rarrie van Heek. „Absit reverenlia vero". Het gezegde van Ovidius laat zich ook in goed Hollandsch zeggen. Maar het staat er nu een maal. Toch voel ik er veel voor, consideratie te ge bruiken, omdat de jeugdige debutante, die Woensdagavond in de bovenzaal der Soc. Ver eeniging liederen zong van Pergolese, Dicpen- broek, Schumann, Reinaldo Hahn en Gustav Mahler, reeds buiten den eigenlijken zang om toonde, dat cenige voorlichting haar niet on dienstig zal zijn. Een concert dat flink wat over lijd begint (acht uur stond op 't programma) en om haK tien reeds is geëindigd, terwijl de pauze tamelijk gerekt werd, toont feitelijk al dat er iets niet in den haak is, dat er iets hapert aan de samen- Stelling van het programma. Het tweede dat aanmerking uitlokt, is dat er van het Ilaliaansche lied van Pergolese een ver taling volgde in het Duitsch, die.... heelemaai jjecn vertaling is, maar een reeks woorden, pas klaar gemaakt op de muziek. Men mag nu twee Singen veronderstellen. De meest voor de hand liggende veronderstelling is, dat Mej. Van Heek llaliaansch verstaal, anders zou ze in deze taal niet zingen. Maar waarom dan niet een zinsgetrouwe Hollandsche vertaling? De twee de veronderstelling is de ontkenning der eerste. Hierop behoef ik nu blijkens 't bovenstaande niet verder in te gaan. Het derde, dat eebter zwaarder weegt, is dat zij reeds vóór de pauze gelegenheid te over had om tot de gevolgtrekking te komen, dat men het haar niet euvel zou duiden, zoo zij ons de rest van hel programma onthield, In den aan vang mocht men gelooven, dat debuulkoorts, de hinderlijkste zeker der emoties, haar belette om zich muzikaal le uiten. Het zelfvertrouwen is weg en alles wat met zooveel moeite is afge leerd, kan in zulke oogenblikken weer te voor schijn komen. Maar.... zoo er voldoende vaar digheid is, brengt ons goed gesternte het kun stenaar zijn ons er overheen. En wij wachtten, wachtten.... Men zal ons geen gebrek aan toegevendheid voorwerpen, wanneer wij eindelijk bij het zeven de lied als zeker vaststelden, dat deze debutante Jict allervoornaamste dat een zangeres moet hebben, nog geheel mist, n.1. adembeheersching. Met zekerheid valt te constateeren, dat mej. Rar- rie van Heck in gebreke is gebleven, een reeks voordrachtoefeningen te maken in besloten kring. Zoo zij dit wèl gedaan had, lag het ver- Volgens op haar weg, zich te laten hooren op een uitvoering van een of andere zangvereeniging als soliste. Daar had zij kennis kunnen maken met de hardvochtigheid van het publiek, dat echter in zulke gevallen eerlijk is. Het geheele programma ben ik gebleven; ook de liederen van Mahlcr hoorde ik tot het eind. Maar zoo niet, dan had ik niet lang behoeven te wachten om te merken dat de stem niet ont wikkeld is. Het goede wat ik opmerkte is een goede noot of wat in *t medium. Dit medium echter, ook in de momenten dat de adembe heersching tamelijk was, bezit geen draagkracht. Wat er op zoo'n manier terecht komt van een Mahler-lied als „Ich atmet' einen linden Duft", behoeft geen betoog. Het programma reikte al- zoo uit een artistiek oogpunt ver boven haar krachten. Misschien was alles veel beter gegaan, zoo zij slechts wat eenvoudige liederen had voor-1 gedragen. Toch, in weerwil van alles bleef ik welwillend luisteren tot het eind en mag con stateeren, niet te behooren tot degenen, die haar dezen avond het minst gunstig gezind warsn. 'k Merkte al ras, dat hier 'n gebrek aan inzicht was. Mej. Van Heek moet toch niet vergelen, dat er zoo velen zijn, die wel in een goed oogenblik meenen, de kunst te kunnen dienen. Laat zij voor die momenten dankbaar zijn, ze zijn niet de minst gelukkige in ons leven. Maar zij moet inzien, dat het toegeven aan .een ver meende roeping een offer vraagt: lange, aanhou dende studie. Op dien langen moeilijken weg kan dan veelal zelfkritiek ons doen inzien, ge dwaald te hebben Mocht mej. Van Heek niet overtuigd zijn, on verstandig te hebben gedaan met een eigen con cert le geven, dan wil ik haar verzekeren dat ik gaarne haar toehoorder zal zijn, zoo zij op een vocaal concert of iets dergelijks als medewerk ster een aantal eenvoudige liederen wil zingen. Zoo ik dan genoodzaakt zal zijn, met Plautus te zeggen: „Oleum et operam perdide".... Maar genoeg, wat ik zeggen moest, heb ik gezegd. Zij werd begeleid door mej. Emmy Van Eden, die alzoo een zeer zware taak had te vervullen. Zij had zelfs in liederen van eenvoudige con structie als Schumann's „Die Lotosblume" vaak zonderlinge tempi te aecepleeren en wachtte hij Diepenbrock en Mahler tevergeefs op datgene, dat het spelen eener zware begeleidingspartij mo gelijk maakt: bezieling, die uifgaat van den zang. G. J. K. a. als gewoon subsidie een bedrag van f 200, onder voorwaarde dat Rijk en gemeente onder scheidenlijk ten minste 922,50 en f 722,50 toezeggen of beschikbaar stellen; b. als extra-subsidie een bedrag van f 07, onder voorwaarde dat Rijk en gemeente over 1919 onderscheidenlijk ten minste f 307.50 en f 240.50 hebben toegekend of beschikbaar ge steld. RECTIFICATIE. Onder de recensie van Woensdag 1.1. over Haarlem's Muziekkorps is bij vergissing uilgc- vallen, de onderteekening G. J. K. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 18 Nov. H. A. J. Heezius en G. J. Hollander. J. H. Somers en C. de Boer. R. L. Geuzenbroek en G. W. Veldhuizen. A. H. de Vries cn S. M. de Rooij. J. Bijster en N. A. Max. P. H. Bos en E. C. Corthals. Getrouwd: 18 Nov. P. J. W. Schwartz en M. <i. G. Thijs. M. J. B. Serné en A. S. K. Eichhorn. C. v. Gog en J. M. Zuidwijk. H. J. Hulshoff en C. v. d. Bogaardt. Geboren: 17 Nov. dochter van M. v. Leuven Snoeks. 18 Nov. dochter van D. W. Slen. dersv. Beek. Overleden: 16 Nov. H. de Groot, 29 jaar, M. v. Heemskerkstraat. 16 Nov. M. A. v. Veld huizen, 82 jaar, Gr. Heiligland. 17 Nov. M. J. Merens, 62 jaar, Kamperlaan. FEESTAVOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Reeds gisteren maakten wij melding, van den feestavond op Vrijdag a.s. voor de Haarlemsclic R.-K. vereeniging voor grooie gezinnen. Wij willen er nog even de aandacht op vesti gen. Het samengesteld programma is van dien aard, dat het wel trekken moet. Is het wel noo- dig, nog een aanbeveling te schrijven, in grooten getale op le komen, als men weet, dat niemand minder dan Mr. Bomans een redevoering zal honden, een redevoering, natuurlijk tintelende van geestdrift en leven en dat voor het muzi kale gedeelte medewerking verleend wordt door mej. Mia Peltenburg, van wie wij gerust durven zeggen, dat haar reputatie overbekend is door het geheele land, door Hendrik Andriessen en zijn echtgenoote, Mevr. Andriessen-Anschütz, beiden niet minder bekend in de muziekwereld? Neen, als men zulk een programma inziet, wordt men als vanzelf getrokken naar „St. Bavo", om daar door een bijzonder groote opkomst eu. enthousiast meeleven in den avond, tevens te ge tuigen van het groote, sclioone beginsel, dat deze Bond inhoudt. Wat wij zoo bijzonder prijzen in het streven van den Boud, is dat aan de kunst zulk een rui me eereplaats is geboden! DAMMEN. Vrijdag 19 Nov. a.s. geeft de beer J. W. v. Dartelen een simullaan-scance voor leden en ge- noodigden van de Damvereeniging „Lidavo" in café „Flora" e Hillegom. Aanvang half acht. Alle damliefhebbers kunnen hieraan deelne- men, men gelieve echer bord en schijven mede brengen* Er behoort hooge moed toe en een volharden de sterke, ideale zin, om in de tijden van be roering die wij beleven, waarin de geesten in het stof geknield, daarin speuren en wroeten naar lagere en platvlocrsche genietingen en zich afkeerig toonen van de onvergankelijke geestesgoederen, een poging te wagen om de schoonheid der Christelijke kunst in beeld, op bet voor die schoonheid van nature ontvanke lijk gemoed van het kind te doen inwerken. Moed en de hier boven aangeduide zin alleen, zijn daartoe echter nog niet toereikend. Talent, en talent in meer dan gewone mate, artistiek, zorgvuldig gecultiveerd talent, is daar toe onmisbaar. Wie gisteravond, evenais wij de voorstelling van „Levende Beelden" (tableaux vivants) in de gymnasüekzaal voor de leerlingen der St. Antoniusschool aan de Zijlsingel, onder leiding van Mevrouw B. Scheepers-Geuer beeft bijge woond en met aandacht gevolgd, zal tot de be vinding gekomen zijn, <|at deze leidster, in het arrangeeren van „tableaux" een zeer hoog punt van superieure kunstvaardigheid beeft bereikt. De verschillende tableaux die onder begelei ding van een uitstekend geschoold kinderkoor den toeschouwers werden vertoond, getuigden allen zonder uitzondering, van de inderdaad ongemcene gave in welker bezit mevrouw Sclicepers-Geuer zich mag vex-heugen. Achtereenvolgens trokken aan onze oogen voorbij: het verlangen naar de komst van den Verlosser, dc Engel bij Maria, de Engel bij de herders, de herders opgaande naar BeUehem, Christus' Geboorte, de herders bij de kribbe cn de herders in aanbidding. In deze serie tableaux bewonderden wij de waardige, edele en bevallige pose en houding dc-r zich op het looneel bewegende figuren, bet fijn geslylecrde, rustige, voornaam cn tocli lief lijk aandoend gebarenspel; een kleederdracht en schikking, die ons in den geest terug voerde naar den gezegenden tijd der geboorte van het Kindeke Jesu. Van het slot vonden wij het spelGeestelijke blijheid met het heerlijke lied: Jezus' Hofken, van een teedere, ontroerende schoonheid. De leerlingen der St. Antoniusschool, nage noeg allen anawezig, toonden zich zeer onder den indruk van het vele schoone dat zij hoor den en zagen. Toen de ZeerEerw. Heer Pastoor Rijnenberg na het slot-tableau in welgekozen woorden zijn dank en bewondering uitsprak voor hel zuivei-e en booge kunstgenot, hetwelk mevrouw Scliee- pers-Gcuer dien avond aan al de aanwezigen bad bereid, stemde de gelicefe zaal door dave rend handgeklap daarmee in. Moge het de boog begaafde kunstenaresse in de toekomst gegeven zijn, nog veel op bet door haar met verdiend succes beireden kunst gebied le presteeren. Velen die verlangen naar het geestelijk ge- nol, dat echte, bezielende kunst in den mcnscix wekt, zullen baar dan dankbaar kunnen zijn. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op, meerdere geestelijken uit Haarlem. Dr. J. F. M. Stercb, inspecteur van 't Lager Ondei-wijs in 't district Haarlem, Dr. Spoeider, rector van 't Gymnasium en meerdere Eerw. Zusters der Maria-schooi in de Koningstraat. R. IC. KRING-AVOND. Evenals de vele voorgaande, mag ook de feestavond. Woensdag door den R. K. Kring georganiseerd, schitterend geslaagd genoemd worden. Dc aanwezigen hebben volop genoten. Het programma, dat aigewei'kt werd, was wel- veizorgd en de uitvoerders er van hebben al len, zonder uitzondering, zich geheel gegeven. Ook het Kring-orkest liet zich niet onbetuigd en vulde vooral op ieer verdienstelijke wijze de wel wat lange pauze aan. Ook costumes en dé cors waren eveneens uitstekend in orde. Nadat de voorzitter van den R. K. Kring, de Acer M. v. d. Weiden, den avond geopend cn allen veel genoegen gewenscht bad, leidde de conféi-encier, prot. Antomni, ua zjja blijdschap er over uilgesproken te hebben, dat er zooveel Eerw. Heeren Geestelijken tegenwoordig waren nummer drie van het programma in. Mej. M. van Liemt zong alsdan, onder begeleiding van mej. Annie Seveke, eenige aardige liedjes. Bei den dames werd een bouquet geoffreerd. Nadat alsdan „The Ragtime Brothers'' op dc bekende wijze eenige verzen ten gehoore had den gegeven, gaf Gerard Nielen een paar voor drachten ten beste, die '©sloegen. De .Liefdes verklaring van een soldaat aan een keuken meid" was wat al te realistisch naar onze mee ning en had even gevoegelijk achterwege kun nen blijven. Van den snelleekenaar „Professor Crayon" valt niets dan goeds te zeggen. Zijn buitengewone goede leekeningen bezoi'gae hem menig welverdiend applaus. Klonk bij het por tret van David Wijnkoop met het bekende glas water een „zeer bekend lied bij het portret van Koningin Wilhelmina stonden allen op en klonk als uit een mond spontaan het „Wilhelmus" door de ruime Brongebouwzaal. Een luid ap plaus begroette ook de voorstelling „Mr. Bo mans in 'n lantaarnpaal" aangekondigd als „De gemeente Haarlem in actie". „Johnny" had met zijn cabaretliedjes een groot succes. Beide lied jes waren zeer koddig en werden uitstekend ge zongen. Ook de bioscoop-imitatie was een zeer aardig idée. Na dc pauze werd „De Gestolen Talis man" gespeeld door drie bekende Kring-leden. Deze „Fantastische Indiaansclie Melodraak in 3 bedrijven", zooals hel prograrnma aangaf, ont lokte menigen lach. Onder hef spelen van een vroolijkc „Finale" bliezen de aanwezigen, ruim schoots voldaan, den aftocht. Zonder iemand te kort te doen meenen wij wel een apart wooid van dank te mogen brengen aan den heer E. M. Kuiper, regisseur en prof. Antonini, welke laatste, vooral door de humoristische inleiding der verschillende programma-nummers vele ap- plausjes in ontvangst had le r.emen. De zeer vele aanwezigen hebben 'n uitstekenden avond van groot ger.ot gehad. Aan den R.I<. Kring alle eer. Hij is zeer zeker niet een der minsten onder de Haarlemsche ontspanningsgezelschap pen. Roomscli Haarlem is er mede geluk ie wenscheq FAILLISSEMENTEN. Dinsdag weiden in staat van faillissement ver klaard: 1. Mej. M. Smakman-Riesenbeek, wonende te Velseroord. R.-C.: Mi-. II. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator: Mr. J. H. Monnik. 2. De N.V. Visscherij Maatschappij Sirius I, ge vestigd te IJmuiden, gem. Veisen. R.-C.: Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator: Mr. J. II. van Meurs. 3. A. Mulder, winkelier in kruidenierswaren, wonende te Oude Wetering, gem. Alkemade. R.-C.: Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator: Mr. B. Barlagen Bussemaker. Vernietigd werd het faillissement van P. Sip- kes, assuradeur, wonende te Zandvoort, uitge sproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 19 Oc tober 1920. Gehomologeerd werd het accoord in het fail lissement van J. W. Loyenga. winkelier, wonen de le Purmerend (20 HOOGER BEROEP. Hooger beroep werd aangeteekend door A. P. V„ te Scheten, ter zake mishandeling, veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. PERSONALIA. De heer M. L. A. Klein, alheir, is benoemd tot vrijgestelde van den Ned. R.K. Poliliebeamb- ten-vereeniging „St. Michael". De heer Klein kan te Haarlem blijven wonen, doch zal zijn functie van bezoldigd secretaris van den Ned. R.K. Volksbond neerleggen. Den 14en December is het 25 jaor geleden dat de heer G.H.Mulder alhier te Amsterdam lot arts is bevorderd. Voor het schriftelijk gedeelte van het no tarieel Staatsexamen zijn geslaagd de heeren J. J. van Hussen te Haarlem en G. Maathuis te Heemstede. Bij het machinisten-examen is geslaagd voor het voorloopig machinislendiploma A. Ree horst te IJmuiden. Voor hel examen apothekersassistent zijn geslaagd de heeren D. van Baan en A. Dekker te Haarlem. BLOEM EN DA AL. B. G. V. Ondanks het slech te weer hield de Bloeinendaalsche Gymnastiek- vereeniging Zondag 1.1. hare 4de afstandsmarscb groot 30 K.M., hetgeen voorwaar een prachtige prestatie genoemd mag worden. DAMMEN. Hoofdklasse Competitie Noord van den Nederlandschen Dambond. Zaterdag 29 Nov. a.s. speelt „de Haarlemsche Damclub" haar eerste competitie wedstrijd te nen het „Veieenigd Amsterdamse!» Damgenool- schap" in bet American Hotel tc Amsterdam? Aanvang half zeven. De „Haariemsche Damclub" komt met hel, volgende dental nit: Bord 1. P. J. v. Dartelen. 2. P. J. Eype. 3. H. G. Teunisxe. 4. H. r. Rossum. 5. J. W. v. Dartelen. 6. H. T. Lnif. 7. A. Slinger. 8. S. M. Mons. 9. W. J. Teunissc. 10. H. Boks. Wedstrijd om het kampioenschap oan Haarlem en Omstreken. De 10e ronde verliep als volgt: W. v. Daalen wint van J. P. Exel. J. Lycklema wint van Hv Boks. P. J. v. Dartelen wint van S. M. Mons. H. G. Teunisse wint van J. SiegerisL J. W. v. Dartelen remise met H. M. Sprokkelenburg. De stand der leiders is na de 10e ronde: J* W. v. Darelen 16 pnnten. P. J. v. Dartelen 15 punten. W. v. Daalen, 15 punten. H. G. Teunis se, 13 punten. J. Lycklema, 13 punten. HET R.-K. SPORTPARK. Aanstaanden Zondag wordt in ons R.-K, Sportpark een belangrijke wedstrijd gespeeld. Onze Haarlemsche club „Hei Westen", de. sterkste der Haar'cmsche R.-K. elftallen, zal dan spelen tegen „Concordia II" van Hillegom, wel- ke boven aan den ranglijst staat Wie het spel van beide elftallen wel eens ge zien heeft, weet dal er iets goeds zal worden gegeven. Het belooft een spannende wedstrijd te worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 7