"«KKKJHTUN Sport cn Spel Laatste Nieuws* Uit'den Omtrek Groote voorraad Viltartikelen.] Slobkousen, Overschoenen, enz UIT ONZE VORIGE OPLAAG HAARLEM W aar ga an vrij heen AANBESTEDING Door den Architect Willem Robbers te Haarlem werd voor rekening van de R.K. Patronaatscommissie in de Parochie van den H. Laurentius te Heemskerk aanber steed: het bouwen van een Tooncelzaal voor 450 zitplaatsen, alsmede van een Patronaatsgebouw c.a. Ingeschreven werd door Th. M. van Deursen te Haarlem voor f 91990; W. Saeys te Haarlem voor f 90263; A. G. Vreeburg te Boskoop voor f 84460; A. Buur te Burgerbrug voor f 84000; fa. Henneman en Tromp te Heemskerk voor f 77998 en W. P. Ny- man te Heemskerk voor f 77150. Het werk is toegewezen aan den laag st cn inschrijver. f 33.40 VERMIST, Mej. S. wonende Nieuwe Gracht, heeft aangifte gedaan, dat zij uit haar woning een bedrag van f33.40 vermist. BALDADIGHEID? Woensdagavond kwart over elf geraak te het zonnescherm in brand voor den winkel van de firma Ilaverschmidt en Klaje, Groote Houtstraat. Door twee agen ten werd het vuur met eenige emmers water gebluscht. De vermoeuelijke oor zaak is, dat een voorbijganger er een brandend eindje sigaar tusschen gewor pen heeft. FEESTAVOND VOOR GROOTE GEZINNEN. EEN AVOND VAN KUNSTGEEST. BILJARTBOND HAARLEM EN OMSTR. D. E. S—DE KORENBEURS. Gisterenavond had in café Monopole de openingswedstrijd plaats tusschen D. E. S. en De Korenbeurs in klasse A. De heer Minus 2e voorzitter opende met wel gekozen woorden de competitie. Het blijkt dat D. E. S. danig is gehandicapt, daar haar beste speler wegens ziekte is ver hinderd en de reserve helaas niets pres teert. De heer Kobus, lid van de „Koren beurs" is er prachtig in, maakt een mooie serie van 30 en weet in 12 beurten tie eindgen, zijn tegeinstander op 28 latend. Ook de overige spelers vertoonen goed spel, slechts een der spelers no. 5 van D. E. 8. is slecht en brengt het tot 94. „De Korenbeurs" is overwinnaar en be haalt hiet totaal van 595 caramboles tegen „D. E. 8." 493 caramboles. DE LOONREGELING VAN HET TRAM PERSONEEL- Naar wij vernemen, hebben Ged. Sta ten Woensdag een beslissing genomen in zake de loonregeling van JAct tramper soneel., Bij onze informatie bij den grif fier der Provincie, deelde deze ons mede, dat Ged. Staten besloten hadden de loon regeling niet eerder aan de pers bekend te maken, alvorens gemeente en directie cr van in kennis waren gesteld. DE STAKING BIJ DE FIRMA COHEN EN VAN DER LAAN. Naar wij vernemen, zet de heer Hichiel- sen zijn bemiddelingspogingen in boven genoemde staking voort. Hedenmorgen vergaderden de organisaties, om te beslis sen over al- of niet opheffing der sta king. Bij het afdrukken van ons blad was het resultaat nog niet bekend. HEEMSTEDE. Biljarten. Door de IJsclub ,,de Volharding" en eenige bil- jartliefheooers zijn verschillende medail les beschikbaar gesteld, tot bevordering der biljaresport in Heemstede. De strijd zal nu gaan tusschen 3 vijf tallen van „de Kastanjeboom" en 2 vijf tallen van Centrum. Beslist is, dat de le vijftallen zullen spelen, dan het 2e van Centrum, tegen 't 3e van „de Kastan jeboom' (waarvan a.s. Donderdagavond de le wedstrijd gespeeld wordt bij den heer VeroonkscliGt) en dan een weustrijd tusschen het le van Centrum en het 2e van de Kastanjeboom. Voor elke afd. zijn 2 medail.es beschikbaar gesteld. Dinsdagavond had de le ontmoeting plaats tusschen de eerste vijftallen in het clubhuis van „het Centrum." Jje sterketen speelden tegen de sterksben een betere regeling als de vorige maal, toen het bij loting ging. Nu bleek er totaal geen krachtsverscnil. Gedurig ge lijk op, met in de eerste drie partijen aan het einde „het Centrum" iets sterner, zoodat zij die eerste 3 partijen won. xjo 2 laatste partijen ais de vorigen, maar nu „de Kastanjeboom" aan het einde iets in do meerderüeid, zoodat die door hen gewonnen werden. De geheele ui.s.ag is: „Kastanjeboom" 87 89 94 100 1Ü0 is 470. „Centrum" 80 83 100 100 100 is 4o3. A.s. Dinsdagavond valt in deze afd. de beslissing. SUHOl'EN. Personalia. De agent van politie D. Boer, is als zoodanig benoemd te Amster dam, met ingang van 27 dezer. - SCHOE MEM MAOAÜTCj B.JOHCKBLOEDT l 27 B ARTELJORISSTRA AT £lf DE EX-KROONPRINS NAAR DOORN.N Naar wjj vernemen, ia d© ex-Kroonprinsf heden, op gebruikelijke wyze begeleid, van Wieringen naar Doorn vertrokken in verband met den gezondheidstoestand despi ex-Keizerin, die groote zorg baart. HET SPOORWEGONGELUK BI.I BREUK ELEN. f UTRECHT, 18 Nov. De toestand va® de hij het spoorwegongeluk verwondert' ia iets gunstiger. Het onderzoek naar de oorzaak van hef« ongeluk is nog niet geëindigd.. Het pere soneel der beide treinen, alsmede d« wiss set wachters zijn door den officier van juaV titio te Breukelen gehoord. Het zal echfr ter nog wel 5 a 6 dagen duren, eer Ivet geheele onderzoek is afgeloopen. HOUTEN WONINGEN TE AMSTERDAM? A Naar het „Ilbld." vernoemt, heeft ctó directie van den Woningdienst te Am sterdam prijsopgave gevraagd van houten woningen, aan verschillende maatschap» pijen, die deze woningen leveren. De dienst heeft reeds aanbiedingen ontvan gen en overweegt ernstig of tot den bouw van houten woningen als voorziening *in den woningnood zal moeten worden over gegaan. EGMOND-BINNEN. Dinsdagavond hield de pas opgericjute afd. van den Ned. R.K. Volksbond haar iustallatie-ver> gadering. Do Eerw. Heer Pastoor heet te do aanwezigen welkom, in 't bijzon der den eentralea voorzitter, den heer Smit. Deze sprak er zijn vreugde over uit, dat reeds zoo velen hier aan de roepstem hadden govoLg gegeven en be grepen hadden, dat organisatie op ka,t3v. grondslag noodig was als brood. Daar na zette spreker uiteen op welke wijze en door welke middelen do nu gevorm de stamafdeeling het zedelijk en stoffe lijk belang der leden zou kunnen behar tigen. Indien de behoefte zich, zou doen gevoelen konden er vorsehi,lende onti er- afd., ook vakafd. gevormd worden. De leuze, aangeheven in do eerste regels van het Bondslied: „Voor God en Kerk, Vor stin en Land" werden door den voor zitter op geestige wijze toegelicht, waar na hij de afdee ling geïnstalleerd ver klaarde. Door enkele zangers werd het bondslied aangeheven, dat op hpt einde reeds door alle aanwezigen werd meege zongen. Na deze geloofsoolijdemis nam de heeer Smit opnieuw het woord en wees er op hoe voor oen Kafh. vereeniging een Geestelijk Adviseur onmisbaar was. Hij was blij Je den Eerw. Heer Pastoor als zoodanig te kunnen instaiieeren. Deze dankte den spreker voor zijn geluk- wensch en hioopte bet vertrouwen der afdeeUng te verdienen. Een tiental nieuwe loden gaven zich nog op, zoodat er thans reeds 66 le den zijn. Besloten werd op Dinsdag 30 Nov. opnieuw te vergaderen en dan een bestuur te kiezen. Candidatea voor dat bestuur kunnen tot dien datum aan de pastorie worden opgegeven. Le bestuurs functies werden nog eens aan oen bespre king onderworpen, en enkele vragen be antwoord, waarna opnieuw het bonds lied gezongen werd en de insignes wer den uitgereikt. Met een hartelijk dank woord en het daarvoor vastges-tetde ge bed sloot de Eerw. Adviseur hierna de bijeenkomst. Dat alle leden nu zorgen op de volgende vergadering aanwezig ta zijn en vóór dien tijd de naar hunne mee ning geschikte candidaten op te geven. ■{**-* In October mowt no looper ran een "bank m Amsterdam een nogal rware enveloppe naar •en der bijbanken brengen. Denkende, dat er geldswaardige papieren in zaten, maakte bij de enveloppe open, maar bemerkte dat zij betaalde kwitanties en wissels bevatte. Hij wierp toen de papieren weg en ging er met de fiets van door. Donderdag is hij door twee agenten gearres teerd. Hij heeft de fiets teruggegeven en de diefstal bekend. DE BRITSCHE GEVANGENEN IN RUSLAND. PARIJS, 18 Nov. Een telegram uit Londen aan de „1 emps meldt, dat 't Britsche kabinet gis teren van Tsjitsjerin een nota heeft ontvangen, meldend, dat alle Britsche gevangenen in Rus land in vrijheid zijn gesteld. DE TOESTAND IN IERLAND. LÖNDEN, 18 Nov. In woede ontstoken over den moord op een sergeant der politic, schoot de politie gisteravond vier mannen neer, twee op straat en twee in hun woning, en kleedde ze geheei uit. De slachtoffers werden naar het hos pitaal gebracht, waar twee hunner aan hun wonden overleden. EEN SENSATJEWEKKEND DOCUMENT. LONDEN, 18 Nov. Sir Hamar Greenwood ver- orzaakte in het Lagerhuis opschudding, toen hij voorlezing deed van een document, dat bij den jongs ten overval in Ierland in beslag was geno men en gericht was van den opperbevelhebber van het Iersche Repnblikeinschc leger aan den chef van zijn staf. Het document wijdt een be schouwing aan de mogelijkheid om de meik, die aan de troepen wordt geleverd, met lyhus- baeillen te besmetten cn de paarden der cava lerie met kwade droes te infecteeren. De Nationalisten meenden dat het document maakwerk was. doch Sir Hamar Greenwood ver wierp nadrukkelijk deze opvatting. EEN ENGELSCH OFFICIER IN BRITSCH- IN'DIE DOODGESCHOTEN. BELUI, 17 Nov. Kolonel Foulkes, officier van gezondheid, die gedetacheerd was bij de bri gade te Kehat, werd door inlanders in zijn wo ning doodgeschoten. Zijn vrouw werd ernstig gewond, door de inlanders over eenigen afstand voortgesleurd, doch tenslotte losgelaten. Concert Mej. Barrie van Heek. „Absit rcvercnlia vero". Het gezegde van Ovidius laat zich ook in goed Hollandsch zeggen. Maar het staat er nu een maal. Toch voel ik er veel voor, consideratie te ge bruiken, omdat de jeugdige debutante, die Woensdagavond in de bovenzaal der Soc. Ver- ecniging liederen zong van Pergolese, Diepen- brocK, Schumann, Beinaldo Hahn en Gustav Mahler, reeds buiten den eigenlijken zang om toonde, dat eenige voorlichting haar niet on dienstig zal zijn. Een concert dat flink wat over tijd begint (acht uur stond op 't programma) en om half tien reeds is geëindigd, terwijl de pauze tamelijk gerekt werd, toont feitelijk al dat er iets niet in den haak is, dat er iets hapert aan de samen stelling van het programma. Het tweede dat aanmerking uitlokt, is dat er van het Italiaansche lied van Pergolese een ver taling volgde in het Duitsch, die.... heeiemaal geen vertaling is, maar een reeks woorden, pas klaar gemaakt op de muziek. Men mag nu twee dingen veronderstellen. De meest voor de band liggende veronderstelling is, dat Mej. Van Heek ltaiiaansch verstaat, anders zou ze in deze taal niet zingen. Maar waarom dan niet een zinsgetrouwc Hollandsche vertaling? De twee de veronderstelling is de ontkenning der eerste. Hierop behoef ik nu blijkens 't bovenstaande niet verder in te gaan. Het derde, dal echter zwaarder weegt, is da» zij reeds vóór de pauze gelegenheid te over had om tot de gevolgtrekking te komen, dat men het haar niet euvel zou duiden, zoo zij ons de rest van het programma onthield, in den aan vang mocht men gelooven, dat debuutkoorts, de hinderlijkste zeker der emoties, haar belette om zich muzikaal te uiten. Het zelfvertrouwen is weg en alles wat met zooveel moeite is afge leerd, kan in zulke «ogenblikken weer te voor schijn komen. Maar.... zoo er voldoende vaar digheid is, brengt ons goed gesternte het kun stenaar zijn ons er overheen. En wij wachtten, wachtten.... Men zal ons geen gebrek aan toegevendheid toorwerpen, wanneer wij eindelijk bij het zeven de lied als zeker vaststelden, dat deze debutante bet allervoornaamste dal een zangeres moet hebben, nog geheel mist, n.1. adembeheersching. Met zekerheid valt te constateeren, dat mej. Rar- rie van Heck in gebreke is gebleven, een reeks voordrachtoefeningen te maken in besloten kring. Zoo zij dit wèl gedaan had, lag het ver volgens op baar weg, zich te laten hooren op een uitvoering van een of andere zangvereeniging als soliste. Daar bad zij kennis kunnen maken met de hardvochtigheid van het publiek, dat echtei in zulke gevallen eerlijk is. Het geheele programma ben ik gebleven; ook de liederen van Mahler hoorde ik tot het eind. Maar zoo niet, dan had ik niet lang behoeven te wachten om te merken dat de stem niet ont wikkeld is. Het goede wat ik opmerkte is een goede noot of wat in 't medium. Dit medium achter, ook in de momenten dat de adembe heersching tamelijk was, bezit geen draagkracht. Wat er op zoo'n manier terecht komt van een Mahler-lied als „Ich atmet' einen linden Duft", behoeft geen betoog. Het programma reikte al- *oo uit een artistiek oogpunt ver boven baar krachten. Misschien was alles veel beter gegaan, soo zij slechts wat eenvoudige liederen had voor gedragen. Toch, in weerwil van alles bleef ik welwillend luisteren tot het eind en - mag con- sUteeren, niet te bebooren tot degenen, die haar dezen avond het minst gunstig gezind waren. 1 Merkte al ras, dal hier 'n gebrek aan inzicht was, Mej. Van Heek moet toch niet vergeten, dat er zoo velen zijn, die wel in een goed oogenblik meen en, de kanst te kunnen dienen. Laat zij voor die momenten dankbaar zijn, ze zijn niet de minst gelukkige in ons leven. Maar Sü moet inzien, dat het toegeven aan een ver meende roeping een offer vraagt: lange, aanhou dende studie. Op dien langen moeilijken weg kan dan veelal zelfkritiek ons doen inzien, ge dwaald te hebben Mocht mej. Van Heek niet overtuigd zijn, on verstandig te hebben gedaan met een eigen con cert te geven, dan wil ik haar verzekeren dat ik gaarne haar toehoorder zal zijn, zoo zij op een vocaal concert of iets dergelijks als medewerk ster een aantal eenvoudige liederen wil zingen. Zoo ik dan genoodzaakt zal zijn, met Plautus te zeggen: „Oleum et operam perdide".... Maar genoeg, wat ik zeggen moest, heb ik gezegd. Zij werd begeleid door mej. Emmy Van Eden, die alzoo een zeer zware taak had te vervullen. Zij had zelfs in liederen van eenvoudige con structie als Schumann's „Die Lolosblume" vaak zonderlinge tempi te accepteereu en wachtte hij Diepenbrock en Mahler tevergeefs op datgene, dal het spelen eener zware begeleidingspartij mo gelijk maakt: bezieling, die uitgaat van den zang. G. J. K. "MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Gcdep. Staten van Noordholland stellen voor: Aan de Vercenigiug voor Ambachts- en Middel baar Technisch Vakonderwijs te Haarlem, ten behoeve van haren cursus tot voorbereiding voor het admissie-examen der Middelbare Tech nische School te Haarlem, vcor liet jaar 1920 dc navolgende bijdragen te verlecnen: a. als gewoon subsidie een bedrag van f 200, onder voorwaarde dat Rijk en gemeente onder scheidenlijk ten minste f 922,50 en f 722,50 toezeggen of beschikbaar stellen; b. als extra-subsidie een bedrag van f 67, onder voorwaarde dat Rijk en gemeente over 1919 onderscheidenlijk ten minste f 307.50 en 240.50 hebben toegekend of beschikbaar ge steld. RECTIFICATIE. Onder de recensie vaD Woensdag IJ. over Haarlem's Muziekkorps is bij vergissing uitge vallen, de onderteckening G. J. K. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 18 Nov. H. A. J. Heezius en G. J. Hollander. J. H. Somers en C. de Boer. R. L. Geuzenbroek en G. W. Veldhuizen. A. H. de Vries en S. M. de Rooij. J. Bijster en N. A. Max. P. H. Bos en E. C. Corthals. Getrouwd: 18 Nov. P. J. W. Schwartz en KL <1. G. Thijs. M. J. B. Serné en A. S. K. Eichhorn. C. v. Gog en J. M. Znidwijk. H. J. Hulshoff en C. v. d. Bogaardt. Geboren: 17 Nov. dochter van M. v. Leuven Snocks. 18 Nov. dochter van D. W. Slen. dersv. Beek. Overleden: 15 Nov. H. de Groot, 29 jaar, M. v. Heemskerk straat. 16 Nov. M. A. v. Veld huizen, 82 jaar, Gr. Heiligland. 17 Nov. M. J. Merens, 62 jaar, Kamperlaan. Reeds gisteren maakten wij melding, van den feestavond op Vrijdag a.s. voor de Haarlemscbc R.-K. vereeniging voor groote gezinnen. Wij willen er nog even de aandacht op vesti- gen. Het samengesteld programma is van dien aard, dat bel wel trekken moet. Is het wel noo- dig, nog een aanbeveling te schrijven, in grooten getale op te komen, als men weet, dat niemand minder dan Mr. Bomans een redevoering zal houden, een redevoering, natuurlijk tintelende van geestdrift en leven en dat voor het muzi kale gedeelte medewerking verleend wordt doo» mej. Mia Peltenburg, van wie wij gerust durven zeggen, dat haar reputatie overbekend is door bet geheele land, door Hendrik Andriessen en zijn echtgenoote, Mevr. Andriessen-Anschiitz, beiden niet minder bekend in de muziekwereld? Neen, als men zulk een programma inziet, wordt men als vanzelf gelrokken naar „St. Bavo", om daar door een bijzonder groot* opkomst eu enthousiast meeleven in den avond, tevens te ge tuigen van het groote, schoone beginsel, dat deze Bond inhoudt. Wat wij zoo bijzonder prijzen in het streven van den Bond, is dat aan de kunst zulk een rui me eereplaats is geboden I DAMMEN. Vrijdag 19 Nov. a.s. geeft de heer J. W. v. Dartelen een simnltaan-seance voor leden en ge- noodigden van de Damvereeniging „Lidavo" in café „Flora" e Hillegom. Aanvang half acht. Alle damliefhebbers knnnen hieraan deelne men, men gelieve echer bord en schijven mede te brengen. Er behoort booge moed toe en een volharden de sterke, ideale zin, om in de tijden van be roering die wij beleven, waarin de geesten in het stof geknield, daarin speuren en wroeten naar lagere en platvloersche genietingen en zich afkeerig toonen van de onvergankelijke geestesgoederen, een poging te wagen om de schoonheid der Christelijke kunst in beeld, op het voor die schoonheid van nature ontvanke lijk gemoed van het kind te doen inwerken. cn d# hier boven aangeduide zin alleen, zjjn daartoe echter nog niet toereikend. Talent, en talent in meer dan gewone mate, artistiek, zorgvuldig gecultiveerd talent, is daar toe onmisbaar. Wie gisteravond, evenals wij de voorstelling van „Levende Beelden" (tableaux vivants) in de gymnastiekzaal voor de leerlingen der St. Antoniusschool aan de Zijlsingel, onder leiding van Mevrouw B. Scheepers-Geuer heeft bijge woond en met aandacht gevolgd, zal tot de be vinding gekomen zijn, dat deze leidster, in het arrangeeren van „tableaux" een- zeer hoog punt van superieure kunstvaardigheid heeft bereikt. De verschillende tableaux die onder begelei ding van een uitstekend geschoold kinderkoor den toeschouwers werden vertoond, getuigden allen zonder uitzondering, van de inderdaad ongemeene gave in welker bezit mevrouw Scheepers-Geuer zich mag verheugen. Achtereenvolgens trokken aan onze oogen voorbij: het verlangen naar de komst van den Verlosser, de Engel bij Maria, de Engel bij de herders, de herders opgaande naar Betlehem, Christus' Geboorte, de herders bij de kribbe en de herders in aanbidding. In deze serie tableaux bewonderden wij de waardige, edele en bevallige pose en houding der zich op het tooneel bewegende figuren, het fijn gestyleerde, rustige, voornaam en toch lief lijk aandoend gebarenspel; een kleederdracht en schikking, die ons in den geest terug voerde naar den gezegenden tijd der geboorte van het Kindeke Jesu. Van het slot vonden wij het spel: Geestelijke blijheid met het heerlijke lied: Jezus' Hofken, van een teedere, ontroerende schoonheid. De leerlingen der St. Antoniusschool, nage noeg allen anawezig, toonden zich zeer onder den indruk van het vele schoone dat zij hoor den en zagen. Toen de ZeerEerw. Heer Pastoor Rijnenberg na het slot-tableau in welgekozen woorden zijn dank en bewondering uitsprak voor het zuivere en hooge kunstgenot, hetwelk mevrouw Schee pers-Geuer dien avond aan al dc aanwezigen had bereid, stemde de geheele zaal door dave rend handgeklap daarmee in. Moge het de hoog begaafde kunstenaressc in de toekomst gegeven zijn, nog veel op het door haar met verdiend succes betreden kunst gebied te prestecren. Velen die verlangen naar het geestelijk ge not, dat echte, bezielende kunst in den menseh wekt, zullen haar dan dankbaar kunnen zijn. Onder de aanwezigen merkten wij o.in. op, meerdere geestelijken uit Haarlem. Dr. J. F. M. Sterck, inspecteur van 't Lager Onderwijs in 't district Haarlem, Dr. Spoclder, rector van 't Gymnasium en meerdere Eerw. Zusters der Maria-school in de Koningstraat R. K. KRING-AVOND. Evenals de vele voorgaande, mag ook de feestavond. Woensdag door den R. K. Kring georganiseerd, schitterend gestaagd genoemd worden. De aanwezigen hebben volop genoten. Het programma, dat afgewerkt werd, was wel verzorgd en de uitvoerders er van hebben al len, zonder uitzondering, zich geheel gegeven. Ook het Kring-orkest liet zich niet onbetuigd en vulde vooral op zeer verdienstelijke wijze de wel wat lange pauze aan. Ook costumes en dé cors waren eveneens uitstekend in orde. Nadat de voorzitter van den R. K. Kring, de lieer M. v. d. Weiden, den avond geopend en allen veel genoegen gewenscht had, leidde de conférencier, prol. Anlunini, na zijn blijdschap er over uilgesproken te hebben, dat er zooveel Eerw. Heeren Geestelijken tegenwoordig waren, nummer drie van het programma in. Mej. M. van Liemt zong alsdan, onder begeleiding van mej. Annie Scveke, eenige aardige liedjes. Bei den dames werd een bouquet geoffreerd. Nadat alsdan „The Ragtime Brothers'' op de bekende wijze eenige verzen ten gehoore had den gegeven, gaf Gerard Nielen een paar voor drachten ten beste, die insloegen. Dc „Liefdes verklaring van een soldaat aan een keuken meid" was wat al te realistisch naar onze mea ning en had even gevoegelijk achterwege kun nen blijven. Van den sneUeekcnaar „Professor Crayon" valt niets dan goeds te zeggen. Zijn buitengewone goede teekeningen bezorgde hem menig welverdiend applaus. Klonk bij het por tret van David Wijnkoop met het bekende glas water een „zeer bekend lied" bij het portret van Koningin Wilhelmina stonden allen op en klonk als uit een mond spontaan het „Wilhelmus" door de ruime Brongebouwzaal. Een luid ap plaus begroette ook de voorstelling „Mr. Bo mans in 'n lantaarnpaal" aangekondigd als „De gemeente Haarlem in actie". „Johnny" had met zijn cabaretliedjes een groot succes. Beide lied jes waren zeer koddig en werden uitstekend ge zongen. Ook de bioscoop-imitatie was een zeer aardig idéé. Na de pauze werd „De Gestolen Talis man" gespeeld door drie bekende Kring leden. Deze „Fantastische Indiaanscbe Melodraak in 3 bedrijven", zooals het programma aangaf, ont lokte menigeD lach. Onder hef spelen van een vroOlijke „Finale" bliezen de aanwezigen, ruim schoots voldaan, den aftocht. Zonder iemand te kort te doen meeuen wij wel een apart woord van dank te mogen brengen aan den heer E. M. Kuiper, regisseur en prof. Antonini, welke laatste, vooral door de humoristische inleiding der verschillende programma-nummers vele ap- plausjes in ontvangst had te nemen. Dc zeer vele aanwezigen hebben *n uitstekenden avond van groot genot gehad. Aan den R K- Kring alle eer Hij is zeer zeker niet een der minsten onder de Haarlemscbc ontspanningsgezelschap pen. Roomsch Haarlem is er mede geluk fe wenschen. FAILLISSEMENTEN. ^Dinsdag werden in itaat van faillissement ver klaard: 1. Mej. M, Smakman-RUsenbeek, .wonendö te Vclseroord. R.-C.: Mr. If. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator: Mr. J. H. Monnik. 2. De N.V. Visscherij Maatschappij Sinus I, ge vestigd te IJmuiden, gem. Velsen. R.-C.: Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator: Mr. J. H. van Meurs. 3. A. Mulder, winkelier in kruidenierswaren, wonende te Oude Wetering, gem. Alkemade. R.-C.: Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator: Mr. B. Barlagen Bussemaker. Vernietigd werd het faillissement van P. Sip- kes, assuradeur, wonende te Zandvoort, uitge sproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 19 Oc tober 1920. Gehomologeerd werd het accoord in het fail lissement van J. W. Loycnga. winkelier, wonen de te Pm-merend (20 HOOGER BEROEP. Hooger beroep werd aangeleekend door A. P. V., te Schoten, ter zake mishandeling, veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf. PERSONALIA. De heer M. L. A. Klein, alheir, is benoemd tot vrijgestelde van den Ned. R.K. Politiebeamb- ten-verecniging „St. Michael". De heer Klein kan te Haarlem blijven wonen, doch zal zijn functie van bezoldigd secretaris van den Ned. R.K. Volksbond neerleggen. Den 14en December is het 25 jaor geleden dat de heer GJLMulder alhier te Amsterdam tot arts is bevorderd. Voor het schriftelijk gedeelte van het no tarieel Staatsexamen zijn geslaagd de heeren J. J. van llussen te Haarlem en G. Maathuis te Heemstede. Bij het machinisten-examen is geslaagd voor het voorloopig machinistendiploma A. Ree horst te IJmuiden. Voor het examen apothekersassistent sijn geslaagd dc heeren D. van Baan en 'A. Dekker te Haarlem. BLOEMENDAAL. B. G. V. OaJanks het slech te weer hield de Bloemendaalsche Gymnastiek- vereeniging Zondag 1.1. haie 4de afslandsmarsch groot 30 K.M., hetgeen voorwaar een prachtige prestatie genoemd mag worden. DAMMEN. Hoofdklasse Competitie Noord van den Nederlandse hen Dumbond. Zaterdag 20 Nov. a.s. speelt „de Haarlexnsche Damclub" haar eerste competitie wedstrijd te gen het „Vcreenigd Amsterdamsch Damgenoot- schap" in het American Hotel te Amsterdam. Aanvang hall zeven. De „Haarlemsche Damclub" komt met het volgende tiental uit: Bord 1. P. J. v. Dartelen. 2. P. J. Eype 3. H. G. Teunisse. 4. H. v. Rotsum. 6. J. W. v. Dartelen. 6 H. T Luif. 7. A. Slinger. 8. S. M. Mons. 9. W. J. Teunisse. 10. H Boks. Wedstrijd om het kampioenschap van Haarlem en Omstreken. De JOe ronde verliep als volgt: W. v. Daalen wint van J. P Exel J. Lycklema wint van H. Boks. P. J. v. Dartelen wint van S. M. Mons. H. G. Teunisse wint van J. Siegerist J. W. v. Dartelen remise met H. M. Sprokkelenburg. De stand der leiders is na .dc 10e ronde: J. W. v. Darelen 56 punten. P. J. v. Dartelen 15 punten. W. v. Daalen, 15 punten. H. G. Teunis se, 13 punten. J Lycklema, 13 punten. HET R.-K. SPORTPARK. Aanstaanden Zondag wordt in ons R.-K. Sportpark een belangrijke wedstrijd gespeeld. Onze Haarlemsche club „Het Westen", de sterkste der Haarlemsche R.-K. elftallen, zal dan spelen tegen „Concordia I" van Hillegom, wel ke boven aan den ranglijst staat. Wie het spel van beide elftallen wel eens ge zien heeft, weet dat cr iets goeds zal worden gegeven. Het belooft een spannende wedstrijd Uf$ worden. 4 BEVERWIJK. De Paradijsvloek. Men schrijft ons: Het ligt in de bedoeling van het K. S. A.-bestuur om na den Advent „De Para dijsvloek" hier te laten opvoeren. Teneinde dit kostbare, groote stuk te kunnen geven, is een flinke voorbereiding noodig en dienen o.m. aan het tooneel belangrijke veranderingen te wor den aangebracht Daarna zal de opvoering plaaU hebben en wordt hier te Beverwijk inderdaad eens iets ge geven dat niet alleen zeer mooi is, doch boven dien als een opmerkelijk feit in de tooneelge- schiedenis ter plaatse beschouwd kan worden. In verband met het bovenstaande dient het volgende alsnog te worden opgemerkt: Een bioscoopinrichting hier ter plaatse annon ceerde dezer dagen, dat ook daar „De Paradijs vloek" zal worden gegeven. Men begrijpe ech ter goed dat dit een film is, die niet het minste van het origineele stuk weergeeft Deze film was alreeds vervaardigd voordat de „Paradijsvloek" geschreven werd en is b.v. in Amsterdam nergens opgevoerd. De „echte" Pa radijsvloek daarentegen „ging" in Amsterdam en andere plaatsen reeds 122 maal en wordt nog steeds in tal van groote steden opgevoerd. Men houde dit dus goed uit elkander, temeer waar het den schijn heeft, dat de bioscoophouder han dig partij trekt van de reclame welke voor d« „echte" Paradijsvloek reeds gemaakt werd. VELSEN. De uitslag van de Donderdag ge- nouden verkiezing voor 6 leden van de Kamer ran Koophandel en Fabrieken is, dat uitgebracht werden 67 stemmen, waarvan 1 van onwaarde. Uitgebracht werden op de heeren J. H. Un- ger 36, M. J. Enzerink 35, A. F. C. Bückmann 33, P. de Boer 33, J. C. Slis 32, Th. Diepen 27 stemmen, allen aftredend. Voorts op de heeren W. H. Arends, IJmuiden 23, II. Homburg, IJmuiden 23, A. J. Meesters, Velseroord 22, F. J. Martens, Velseroord, 19 st. Verder op een 8 tal 1 stem. Gekozen zijn dus de heeren Unger en Enze rink, terwijl herstemming moet plaats hebben voor dc andere plaatsen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2