jtötyoonijes&spj Indrukken van den dag BlMfMti.NLANU Kerk en School Sport en Spel i» PER KWARTAAL T 3.25 PES WEEKf 0 25 FHABCO PER POST PER K «ART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57V, BUREAUX! HASSAULAAM 49, HAARLEM. TELEFOON 1423, 2741 EN 1748, ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL, DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Bit nummor bestaat uit vijf oladen waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. EEHSTE BLAD Us. H/sSrUUfilLh KtotbTlE. Binnenlandsch Nieuws. DE WONINGNOOD In het Voorloopig Verslag op de Staats- begrooting over hjoofdstuk Xa (Aroeid) was deu Minister verweten, dat zijn zoe ken en tasten om uit den woningnood te geraken, gemis aan kraokt in die iei- uing toonde. Inderdaad, zoo antwoordt de Minister in zijn Memorie van Antwoord, wordt door hem naar vele kanten gezocllt en getast om uit de ellende te komen. Gaarne zou bij de leden die bovengenoemd verwijt tot hem richten willen verzoeken, den koers aan t e geven, waardoor zonder zoe ken en tasten gestuurd kan worden, met de zekerheid dat de nood overwonnen wordt. Ten onrechte meent men in de bemoeiin gen van het Departement een streven te zieu om den particulieren wouingbouw boven deu gemeentelijken te bevorderen. De eischeu, die aan - het verleenen van steun verhonden worden, gaan niet uit hoven hetgeen in goede bouwverordéniu- gen voorkomt. Tegen dure versieringen wondt zooveel mogelijk gewaakt. Gok de bevordering van den woning bouw op het platteland h'eeft de aan dacht van de iiegeering. Het is den minister tot zijn leedwe zen niet mogelijk, op dit oogenblik de verhouding tusschen den aauoouw in groote stenen midilelgroote steden en dor pen mede te deelen. M ALAj.tI.fi. - dESTKIJDIN G De Minister van Arheid deelt in zijn Memorie van Antwoord beireifeude hoofd stuk Arbeid der Staats begroeting mede, dat met de Mularia-bestrijuing itt Noord- Holland, den aanstaanden winter zal wor den voortgegaan. DE MidJDENSTANDSIlAAD. De heer J. Das Dzn. penningmeester van den Nederlandsohen Mcidensta d - bond, heeft ontslag genomen als lid van het bestuur van dien bond. Eveneens heeft hiij bedankt als lid van den Midden- standsraad, waarvan hij voor den botul deel uitmaakte. He Nederlaiiidsche Middenstandsbo d heeit in verband hiermede een schrift Lijkte verkiezing uitgeschreven voor de aanwijzing van een nieuw lid van den Mid- d enstaudsraad. STAT ÉN - GENERAAL. TWEEDE KAMER STAATSBEGROOT1NG. De heer v. DOORN, U.L» verklaart dat zijn fractie bereid blijft de regeering waa.r mogelijk te steunen, doch dan moet het Kabinet haar dit niet moeilijk maken door voorstellen als de Zondagswet en wijzi ging van de Begrafeniswet. Spr. betwij felt of Minister De Vries wel voldoende doordrongen is van den hopeloozen toe stand der financiën en de noodzakelijk heid Van bezuiniging. De heer TROELSTRA S.D.A.P. be toogt dat de sociale vrede niet bereikt kan worden door sociale maatregelen. Bij de regeering is alleen een politiek van reactie waar te nemen. De linkerzijde is verlamd en het vooruitzicht is een voortdurende heersciiiappij der recRterz,- zijde, dat is van de Katholieke partij. Van parlementaire oppositie daartegen is geen sprake. De socialisatie alleen kan redding brengen. De heer ISMEENK A.R. bepleit de noodzakelijkheid van wettelijke regeling der bedrijfsorganisatie. De heer WIJNKOOP C.P. betoogd dat de Sovjets zullen v innen op het impe rialisme, niet alleen door geweld maar vooral door den steun der volkeren. DE SALARIS-K WESTIr, DER ONDER WIJZERS. Het bestuur der Eederatie van R. K. Bijz. Ondarwijzersvereemgiiigen in Neder land heeft tegen a.s. Zondag een ver gadering belegd met de besturen der aan gesloten vereenigingen ter bespreking van de salarieering. De Minister van Onderwijs heeft Don derdag in verband met de salarieerings- kwestte der onderwijzers, het bestuur van de Vereeniging van Christelijke onder wijzers en onderwfj :eressen in Nederland en Oost-Indië ontvangen, dat den minis ter de wensehen dier vereeniging ken baar maakte. Vrijdag in den namiddag ontving de minister in verband met de kwestie de heeren L. Nooter, voorzitter ett H. J. Bon, lid, van het Comité voor Algemee ne Salarisactie. Te Enschedé doet zieh voor de onder wijzers met meer dan 20 dienstjaren, die gehuwd zijn en geen hoofd acte be..itteu, het minder aangename geval voor, dat zij tengevolge van de nieuwe salarisregcling van Minister de Visser twee honderd gul den in salaris achteruitgaan. Uit Lonneker (O.) wordt nog aan de „Msb." gemeld, dat aldaar onderwijzers van f 400 tot f 500 in suJari3 terug zullen gaan. Het personeel van eentje scholen heeft aan d en minister liet volgende tele gram gezonden: „Het personeel van school 7 en school E te Ensch'ede spreekt bij dezen zijn diepe verontwaardiging uit over de nieuwe salarisregeling, die een slag is in. het aangezich't van liet Neder landsclie volk, en een totale misken ning der belangen van 33COJ zijner onder danen. MengetbcjRg naar ltome. Volgens een bericht in de Tel. zal Mengelberg dit winterseizoen te Rome opt re len. de be^JSsliénmelterPjeep j&ooi»jcachte ert. blankte Ituid. 57cervtc VAN ZIEN EN HOOREN. Van de weett eiuiuc ia toevallig op een bestuurslid van H.F.C. en zooals natuurlijk vanzelf spreekt begon ik direct te discusslee- en over de slechte verrichtingen van the Good Old en daar werd me zoo maar vertelc dat het schuld was van „referee"dat de Span- jaardslaanmenschen slechts één punt in dit seizoen hebben bemachtigd. „Ja," aldus de geachte H. F. C. bestuur der „referee" is altijd optimistisch gestemd over H. F. C., edere Zaterdag is „H. F. C. zal morgen haar eerste overwinning behalen, of„the Good Old zal morgen haar overwinnin genreeks aanvangen. Dit heeft een verkeerde uitwerking op onze spelers. Zij hebben als zij binnen de kalklijnen verschijnen te veel 't-tdee, we kunnen 't best klaar spelen en dat heeft tot natuurlijk gevolg dat steeds de puntjes aan de tegenstanders moeten worden afgestaan. („Referee" wist niet dat hij zooveel invloed cp 't H. F. C. elf tal kon uitoefenen.) Gerust, als men maar een minderen dunk van H. F. C. had dan geloof ik stellig dat de overwinningen niet zullen uitblijven." Een kleine moeite voor mij dus om H. F. C. morgen te laten winnen. Direct „referee" op gebeld. ,,^eg doe mij, H. F. C. en alle H. F. C.-aanhangers een reuze lol en breek H. F. C. eens goed af in je overzichtje, dan zal je zien dat de blauw-witten morgen win nen." „Referee" dacht dat ik gek was, maar toen ik hem van de ontmoeting met den H. F. C. 'er vertelde beloofde hij mij voor een Span jaardslaan-overwinning te zullen zorgen, als ten minste de bewering van de Good-Old- man, juist is. Dus houdt referee woord - en daar twijfel ik niet aan, dan krijgen we morgen een „reu ze" wedstrijd aan de Spanjaardslaan. 't Heele 'elftal werkt als duivels, zoodat H. F. C maar daar zou ik warempel optimistisch wer den en roet in 't eten gcoien, dus „H. F. C. gaat morgen voort met haar gewone sleur en zal er tegen W.F.C. wel weer niet in slagen om de puntjes in Haarlem te houden. Of 't helpen zal De roodbroeken zijn vande fbben deze me zitting bijeengekomen en hebben in deze zitting hefi belangrijke besprekingen gevoerd. De zitting was echter wel niet zoo geheim d „Lookerkon stiekum om een hoekje kijken, en ik haast me om de vele voetbalvrienden te verklappen dat let wel dat Haarlem kampioen wil worden 1 *Gij lacht geachte lezers Nou, om U de waarheid te zeggen heb ik 't uitgeschaterd, en toen ik wat van den schrik bekomen was stak ik ingedachte m'n duim onder m n kin en maakte een U allen welbekende beweging. De vergadering bestond uit, bestuur, elf tal commissie- eerste elftal-leden en enkele re serves, Qte den meesten zin in een kampioens fuif hebben. Men begon den compititiestand na te gaan,, waaruit geconducteerd wera, aat Blauw, Wit] momenteel Haarlem's grootste concurrent, de beste kans haa, Ajax goede kans en Haar lem kans (Brakel maakte hierbij de opmer king uat er beter gespeeld zal moeten wörcen dan tegen D. F. C. wil deze kans behouden worden. Blauw Wit had 16 punten in 9 wedstrijden, 22 goals voor en 6 tegen.en moet nog spelen te gen V. O. C H. V. V. Ajax D. F. G., U. V. V. V. A en Spartaan thuis en uit tegen Haar lem, Sparta, H. B. S. Ajax, A. F. C. en V. V. Ajax heeft 15 punten in 9 wedstrijoen 21 goals voor en 9 tegen en meet nog spelen thuis tegen Sparta, H. B. S. Blauw Wit D. F. C. U. V. V.; V.V. A. en Spartaan en uit tegen Haarlem, V. O. C.: H. V. V.. Elauw Wit A. F. C. en V.V A. De roodbroeken hebben 10 wedstrijden ge speeld, 14 punten behaald 23 goals voor en 9 tegen. Zij ontvangen r.og Sparta, V. O. C. H. V. V. H. B. S. Ajax, en Blauw Wit, en moeten nog een bezoek brengen bij H. V. V. A, F. C. D. F. C. U. V. V. V V. A en Spar taan. 't Hoogst aantal punten dat Blauw Wit kan halen is 42 van Aiax is dit 41 en van Haarlem 3t De beide Amsteroamsche club, moeten el kaar nog tweemaal ontmoeten, en ieder van hen, wint één keer, (dit besliste Schravendijk.) Dus Blauw Wit 40 pnt. Ajax 39. Beide vereertigingen moeten nog één maal tegen Haarlem spelen en verliezen dezen wed strijd natuurlijk, (daar was 't heeie elftal vo< r) Dat wordt dan Blauw-Wit 38 pnt Ajax 37, (deroodbroeken staan al op de tweede plaats.) Verder werd nog afgesproken oat de Sta dionbewoners uit van H. B. zouden ver liezen, en thuis tegen U. V. V. gelijk zoucen spelen. Blauw Wit behaald dan niet meer can 35 pnt. Ajax verliest thuis nog van H. B. S. speelt ook al tegen, U V. V. gelijk en verliest van H. V. V. in den Haag, dat wordt dus maar 32 punten. De roodbroeken kunnen dan nog een wedstrijd verliezen en zijn dan nog 1 punt voor op Blauw Wit en dus kampioen van 't Westen. Nu moest meteen maar besloten worden, van welke club verloren zou worden. Hier was men 't niet zoo spoedig mee eens' De meesten wilden den laatsten wecstrijd ver liezen, omdat, dat de zekerste weg was, maar anderen wilden seizoen met een overwinning besluiten dus waren hiertegen. v. Daal en hakte ten slotte den knoop door en zeide, „Als we toch niet weten, wie er win nen moet, dan moeten wij maar winnen I Aldus werd toen besloten. Houtkooper voerde nu nog een aardige discussie over de theorie van het voetbalspel, waarna de rood - blauwen swoeren dat hel kampioenschap dit jaar in de Spaarnestad zou belanden, waarop de vergadering uiteen Wat hiervan te denken Ik voor mij kan me niet Indenken dat Haarlem kampioen zal zijn,. Maar een ieder weet, wat 't zeggen wil als Haarlem wil. „LOOKER." H. V. V.—HAARLEM. an a BE ABOSSCMEWrS?P.US BEöiSAAUÏ VÜOB HAARLEMEN A0£NTSCS1AfP£Ns 12o. SCHEIDINGSLIJNEN. Het is geen gewoonte, dal er bij de behan deling van de Slaalsbegrooling in de Tweede Ka mer aan tiet begin van tiet tierde jaar eener re- geeringspenooe een groot politiek debat wordt opgezet. Dat men er zich in de afgeloopen we ken toch aan schuldig heelt gemaakt, behoeft, in dezen abnormulen tijd, niet te verwonderen. Toch lieeit deze politieke schermutseling ten opzichte van een punt, dal ons gelieele volk zou interesseeren, n.tn. het economische herstel, niet tot die resultaten geleid, dat wij er afzonderlijk de aanducht voor zouden vragen. Maar er is een anoere, minder tastbare, maar niet minder be langrijke zaak, die opnieuw de partijen tegen- ovtr eikander in liet harnas joeg en die onze belangstelling overwaard is. n.ni. deze: heeft een christelijke regeeringspolitiek in ons land voor de naaste toekomst nog reden van bestaan? Dat deze vraag gesteld werd, behoeft ons niet te verwonderen. Voor wie niet daadwerkelijk het christelijk- politieke leven meeleefde, moest het de laatste jaren wel den schijn hebben, alsof de samen hang der rechlsche parlijen minder hecht was geworden. Mr. Treub zei het dezer dagen in de Kamer ei* vei lolkfe daarmee de meening vau een groot deel van liet Nederlandsclie volk: Nu de schoolstrijd is uitgevochten heeft het cement der christelijke parlijen plaats gemaakt voor gewone mortel. Men ziel verder een ministerie, waarin eenigc leden die bij geen der kerkelijke partijen zijn aangesloten: men ontwaart meeningsverschil op onderdeden van sociale politiek, over staatssub sidie aan 't looneel en dergelijke tusschen de vertegenwoordigers der christelijke partijen. Men ziet het Ministerie in zijn scherpslen vorm optre den tegen revolutiemakers en overigens zijn voornaamste kracht ontplooien op economisch gelded, voor arbeidswetgeving, woningbouw en tnourwi sverbetcring en vraagt: Wat is liet spe cifiek christelijke in al die dingen? Maar er was nog een andere reden, waarom woordvoerders der linkerzijde de oude, christe lijke toalilie uil elkander trachtten te redenee ren. Er beslaat ook in de politiek jalouzie. Die christelijke eenheid is al sinds lang velen een doorn in hel oog en wordt hun een ergernis nu de versplintering ter linkerzijde zoo groot is geworden, dal die christelijke partijen, zetls wanneer zij geen volstrekte meerderheid bij de stembus behalen, toch het roer van staat in aanden moeten nemen, wil er een regeering zijn. Vandaar de onderscheidene pogingen om dat recutsche blok- uit elaanüer te siaun: de een, de heer Treub, tracht aile politici van liberale huize weer onder één vaandel te vereenigen. Zou hem dat lukken, dan nog ware zijn troepje te zwak 0111 het' regeeringskasleel te veroveren. Vandaar moet er komen „eeu nieuwe groepee ring". Hel gaat nu niet meer 0111 de vraag, bij welke kerk men is aangesloten, aldus mr. Treub. maar oi men is voor of tegen de ontwikke ling der persoonlijke vrijheid, voor of tegen socialisme en communisme. Men ziet hel, een aanlokkelijke scheidings lijn voor de rechterzijde: met de liberalen het socialisme bestrijden. Jammer voor den leider van den Economi- schen Bond, dat de hem geestelijk nabestaande heer nir. MarUiant onverbiddelijk op zijn zelf standigheid lileel' slaan en een andere schei dingslijn wilde trekken, n.m. van economische overheersching en economische democratie. En de heer Schaper speelde weer den socia- lislischen lokvink door de scheiding „Christus of Man'' af te wijzen. De strijd om den acht erendag zou getoond hebben, dat de arbeiders, ook de socialistische, niet materialistisch zijn. maar aan verbetering der wereld werken en uit idealistische motieven handelen. Krachtiger dan ooit, zijn van den kant der rechterzijde deze pogingen, om de christelijke coalitie dood te verklaren, verijdeld. En hel zal voor de belagers der rechlsche coalitie een froole teleurstelling zijn geweest, dat deze be strijding kwam van den kant der grootste en machtigste der rechlsche parlijen, van de Ka tholieke. Aan de deur der Roomsche partij zijn immers al zoo dikwijls pogingen gedaan, om di „democraten" uit huis te lokken, om te helpen aan een andere parlijgroepeering. Reeds mr. Aalberse moest tien jaren geleden, nog als Kamerlid, openlijk den zelfden mr. Marchanl aan hel verstand brengen, dat hij geen kans had voor een afzonderlijke partij van vrij zinnigen en Katholieke democraten. En sinds, tot dezen dag toe. zijn die pogingen herhaald. Daarom deed het goed, dat nu in de afgeloo pen week niet minder dan drie leden der Ka tholieke partij, de leider, dr. Nolens, en de hoe ren Hermans en Kuiper met klem en kracht heb ben betoogd: dat de coalitie hechter is dan ooit en dat er nooit nteer aanleiding was voor een samengaan van alle christelijke polilici dan in deze dagen. De sympathieke voorman der Roomsche ar beiders. Henri Hermans, herinnerde er zoo juist aan, dal Troelstra zelf in 1915, na het uitbreken van den wereldoorlog, heeft toegegeven, dat de grondslag van het socialisme, het historische materialisme, niet bevredigend is ter verklaring van de diepere roerselen van des menschen ziel. Hieruit volgt vanzelf het recht van bestaan der christelijke arbeidersbeweging. Want de niet- 1 christelijke arbeidersbeweging stelt alleen mate- rieele motieven op den voorgrond en dat moet noodzakelijk op diepe teleurstelling uitloopen. omdat alle materieele wensehen toch niet be vredigd kunnen worden. De armoede in het socialisme komt dan ook in deze dagen, nu langzamerhand de verarming der maatschappij begint naar voren te komen, hoe langer hoe meer uit. Terwijl de roode lei ders hun hunkerenden volgelingen de onbegrepen leus van „socialisatie" voorhouden, gaat de katholieke partij voort verder te houwen op het altijd beleden beginsel, dat werkgever en werk nemer geen tegenstrijdige maar gemeenschap pelijke belangen hebben, dat er een solidaris- tne bestaat, waarop de thans uiteengeslagen wereld opnieuw moet worden opgebouwd. Ach ter dit beginsel staat heel het christelijk volk; wie aan de verwezenlijking daarvan wil mee werken, is welkom; maar wie hel christenleger tracht te verdeel«n, zal slooten op een bron zen muur. Over ueze kwestie schrijlt de „Limb. Koerier" o.m. hek volgende: „Sommige landen blijken nog maar weinig geneigd le Zijn da ruime en breedo verkeers- loepassing te huldigen, waarmede de inlergeal- lieerde commissie te Parijs naar geleidelijken terugkeer van vóór-oorlogsche toestanden ^vilde streven. Met name houden de klachten over de bene pen wijze, waarop het Belgische consulaat te Maastricht jegens vele aanvrager» van pas-visa te werk gaat, niet op. Klachten hij ons ministerie van buitenland- sche zaken hebben niet gehaat Het antwoord luidt, „dal de minister zijne tussctienkomst ten deze niet verleenen kan". bi zijn hier genoeg vreemde elementen, wier aanwezigheid voor de rust en den bloei van dit landsgedeelte niet volstrekt noodig is. Met na me het aantal vreemde handelaren, tusschenper- sonen, lieden vtn geheimzinnige allures e. a., gezwegen nog van liet aantal Belgische werklie den, dat dagelijks de grenzen overtrekt en velen onzer eigen arbeiders het brood uit den mond neemt, is legio. Het worut lijd, dat men zich aan ons Haagscl. Uepartement van buitenlandsclie zaken eens iier- in iere, dat wij over een zeer doeltrelfend mid del beschikken om, zoo geen einde aan een mis stand te maken, toch door toepassing van rechtmatige wedervergelding het overwegen van eene verbetering uit te lokken, die officieelc „tussehenkomst" niet goedschiks bewerken kan." lOCNEMlNO VAN DRANKMISBRUIK EN VER KORTING VAN ARBEIDSDUUR. De Minister van Arbeid deelt in zijn Memorie van Antwoord mede, dat hij niet de meening der Vakcentralen heeft gevraagd, omtrent het verband tusschen de toeneming van drankmis bruik en de verkorting van arbeidsduur. Hij heeft de Nationale Commissie tegen liet Alcoho lisme uilgenoodigd om. in samenwerking met de vakcentralen, een onderzoek in te stellen naar de juistheid van de meermalen vernomen bewering dat in de arbeiderskringen het drankmisbruik zou toenemen en indien de bewering juist mocht blijken, hem van advies te dienen over maatre gelen, die genomen zouden kunnen worden. De staatscommissie ter bestrijding der tuber- j cmose is met haar werkzaamheden nog niet ge reed. De minister hoopt evenwel binnenkort een voorioopig advies van de Commissie te zullen ontvangen. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. De Minister van Arheid deelt in zijn Memorie van Antwoord op Hoofdstuk X a (Arbeid) der Slaalsbegrooling mede, dat de indiening van wetsontwerpen inzake de werklooslieidsverzekc ring en de arbeidsbemiddeling vertraging onder vond, doordat moest worden nagegaan in hoever de convention en aanbevelingen, vastgesteld door de arbeidsconferentie te Washington nadere wij ziging der oorspronkelijke plannen noodig maak ten. .Evenwel is de voorbereiding thans ver gevor derd. Omtrent het door hein ontworpen wetsontwerp in zake de arbeidsbemiddeling verwacht de Mi nister spoedig het advies der centrale commissie van bijstand voor da arbeidsbemiddeling. Hg be ijvert zich krachtig out plannen voor werkver schaffing v» opleiding van werkloozen ter be strijding van werkloosheid in de Zuiderzeeplaal- sen le steunen. MINISTER KöNIG OVER DE SPOORWEGEN. In zijn Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag der SrvuAegrootiug 1921 (hoofdstuk Waterstaat), verklaart de Minister, dat de meening, als zou de fusie der spoor wegmaatschappijen het publiek geeiierlei voor deel hebbengebracht, niet In oveieenstemming is met de feiten. De Minister wil allerminst de betreurenswaar dige haperingen die 't spoorwegverkeer in den laatsten tijd. toonde als van minder beleekenis voorstetien, Hij meent Integendeel dat die on miskenbare haperingen «t de meest mogelijke kracht moeten woeden ^streden. Zoowel wat de hoewelheiJ als de hoedanig heid van de steenkn.' a betreft, moesten de spoorwegmaatschappijei Ech hinderlijke belem meringen getroosten. S, -ik:' doorvoering van de maatregelen omtrent Gj;. eu diensttijden kan aan een vlotte dienstu: voering niet bevorderlijk zijn. Andere ongunstige factoren zijn weer te vinden in achterstand ia de uitvoering van wer ken en de uitbreiding het rollend materieel. In overleg met den \4.~W. B. worden maat regelen beraamd, om - bezwaren van het rij- wielvervoer te ondervougcti, zonder dit vervoer te beperken. De dienstregeling oo Zondag moet met het oog op de voorschriften omtrent tie dienst- en rusttijden beperkt worden, maar geeft nog voldoende gelegenheid dien dag in de natuur door te brengen. Voor het gebruik van vloeibare brandstoffen zouden aan locomol.v en tcndeis belangrijke wijzigingen moeten worden aangebracht. Het stoken van olie zou zeer kostbaar zijn en veel meer kosten dan sleenkool. Het sloken van steenkool in poedervorm heeft de volle aan dacht. Vergadering pan Vrijdag 19 November. De uitbreiding van het gemeentelijk belas tinggebied wordt aangenomen z. h. sL De heer RUTGERS (R. R.) zej zyn rede bij de algemeene beschouwingen over de STAATSBEGROOT1NG voort. Hij dringt aan op eenheid van het kabinet ook ten aanzien van het financieel beleid. Spr. zal stemmen tegen de motie-Van de Laar (ver hooging invalidileits- en ouderdomsrente.) De heer SCIIOKKING (C. H.) waardeert de wijze waarop het kabinet zijn taak opvat en uitvoert. Als het zich niet te zeer beweegt in de richting van de sterkste groep ter rechterzijde, zullen de christeiijk-hislorischen het blijven steunen. Hij aanvaardt niet de door Treub ge trokken politiek* scheidingslijn. Er is nog al tijd grond voor de samenwerking der rechlsche troepen. De Volkenbond heeft nog geen kracht ont wikkeld in de richting van ontwapening. Daar om is hel nog geen tijd voor vermindering van weermacht Een persoonlijk feit. De heer A. P. STAALMAN C. D. komt er te gen op dat de heer Abr. Staalman het gister avond deed voorkomen, alsof re verband be stond tusschen sprekers werkzaamheid voor het Rijk en zijn positie bij de firma Vlessing. Spr. was nooit rijksambtenaar. Hij vervulde al leen speciale opdrachten voor de regeering. Hij heeft het contract tusschen de firma en de re geering nooit gezien en is bereid zijn Kamer lidmaatschap neer te leggen als men een amb tenaar of minister weet te noemen, met wien hij over dit contract heeft gesproken. De heer ABR. STAALMAN M. P. kan op bij zonderheden niet ingaan; hij blijft prijs stellen op een onderzoek door de crisis-enquêle-coin missie. De heer A. P. STAALMAN constateert dat de heer Abr. Staalman een hopeloos fir r maakt. Het incident is daarmee gesloten. ^4éicir 16T zskc. A. Haarlem trekt morgen met de volgende combi natie naar hel Haagje: Angenent Baay Thomas Terwee, Teekelenburg. Maas Bieshaar, van Daalen, M. Houtkooper Schravendijk, Donker. H. D. V. B. 2e klasse. Westen ontvangt Concordia, een wedstrijd, welke zeer veel sportliefhebbers naar hel R.K. Sportpark zal lokken. Een kleine overwinning voor Concordia is niet onmogelijk. Geel-Zwart 1 gaat naar N. V. C. 2 en zal na hard werken met een 2-3) overwinning thuis komen. B. V. C. 1 ontvangt S. D. O. 2, wat zal ein digen in een overwinning voor S. D. O. 2. 3e klasse. N. V. C. 3—Westen 2. wint Westen 2 Geel-Zwar. 2-Zwa.uw«m 2 -,nt Geel-Zwart. H B C. 5—B- v C' 2' 5' Kinhèim—Zilk eindigt in een gelijk spel. 4e klasse. B. V. C. 3Geel-Zwart 3. wint Geel-Zwart. Zwaluwen 3Concordia 3. wint Zwal. 3. Zilk 2—S. D. S. 1, eindigt in gelijk spel. Geel-Wit—Westen 8, wint Geel-Wit H. A B. BILJARTEN: HAARLEM—HILVERSUM. Donderdagmiddag 12 uur zijn in lokaal v. A Hoef de biljartwedstrijden geopend tusschen de biljartclub „B. C. Haarlem" en de biljartclub „De Volharding" uit Hilversum. De volgende deelnemers namen aan den wedstrijd deel: Haarlem. Perejuin, v. A Hoef, J. Metz. G. Metz, De Jager. Hilversum: Brouwer, Reurekas, v. d. Heyden, Prelorius. J. Heuvelmans. Zoowel de Haarlemmers als de gasten hebben

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1