Si Polly Perkins MEI|ERINK's FANTASIE-MEUBELTIES Laatste Nieuws i Uit den Omtrek Sport en Spel Stadsnieuws HAARLEMv 8.60 e.80 5.90 Vragenbus Amsterdamsche Beurs geschikt Sint Nicolaas-Cadeaux. Vriend Frits HEEMSTEDE. Vrijdagmiddag zou de eerste steen legging plaats hebben van de Woning- bouwvereeniging „St.-Joseph" een onder- afdeeling v. d. R. K. Volksbond. Vooraleer deze plechtigheid zou geschie den, zijn wij eerst een kijkje gaan nemen. Een groot terrein, waarop de 60 woningen geplaatst worden. (De verbinding met Ipen- laan en Lindelaan). Straten van 12 M. breed, terwijl de huizen, hoewel zooveel mogelijk eender, niet op één lijn ge plaatst zijn, maar sommige gevels iets achteruit werden gezet. Op sommige plaat sen wordt een tuintje voor de woningen gemaakt, om het idee, „buiten wonen" te laten uitkomen. De hoofdzaak is echter het interieur. Een ruim trapportaal aan de deur, een mooi voorkamertje, groote woon kamer, ruime keuken, en daar wordt dan nog een schuurtje aangebouwd. Boven drie slaapkamers (de achtergevel wordt 2 ver diepingen, waardoor ruime kamers verkre gen worden) benevens voldoende tot berg plaats. Om 2 uur zou de eerste steenlegging ge schieden, waarbij natuurlijk vele uitnoodi- gingen verzonden waren. B. en W. hadden bericht van verhinde ring gezonden, evenals de Weled. heer A. A. Swolfs, Secr. der Gemeente. Aanwezig waren de raadsledenC. W. Breed, Vring, J. v. d. Erf en W. M. de Boer. Vooraleer tot de steenlegging-werd over gegaan, nam de Voorzitter der Bouwvereen. „St.-Joseph", de heer J. v. d. Erf, het woord en zeide o. m. Dames en heeren. Het is zoo'n gewoonte, bij de opening eener verg. of eene plechtigheid als deze, de aanwezigen een welkom toe te roepen Niet altijd is dit echter een genoegen, om dat wij zoo dikwijls de medewerking der leden missen, zoodat zulke vergaderingen voor ons niet aangenaam zijn en de resul taten van vergaderingen daardoor vaak nihil zijn. Nu echter is het anders. Nu wij hier staan tusschen muren en steigers, als we „onze" huizen ten hemel zien ver-| rijzen, als teeken van onzen arbeid, dan doet het ook een voorzitter aangenaam aan, bij zulk een gelegenheid de plechtigheid te openen. Als we zoo onzen arbeid zien verweze- lijken in den vorm van deze schoone wo ningen, dan moet toch zeker bij ons naar voren komen de organisatie idee. Immers, wat zouden wij zelfstandig moeten begin nen. Hoofdzaak is dus de organisatie, zegt spr. maar in dezen abnormaal duren tijd zou de bouw onzer woningen een onmoge lijkheid geweest zijn, zonder medewerking der Regeering. En ik wil, zegt spr. op de eerste plaats de Regeering dank zeggen voor hare medewerking, door het voorschot dat zij verleend heeft benevens Min. Aal berse, die steeds een open oog heeft voor de verbetering der volkshuisvesting. Ook aan B. en W. en den gemeenteraad, maar vooral komt een woord van hulde toe aan den heer A. A. Swolfs, Secr. der gem. die steeds de vraagbaak voor ons is geweest. Naast den heer Swolfs, zegt spr. wil ik een bijzondere hulde brengen aan de heeren Etmans en Zn. onze architecten, die ons steeds ter wille zijn geweest, en vrijwel allen arbeid uit handen van ons bestuur heeft genomen. (Daverend applaus). Speciaal wilde ook de Voorz. aannemer J. G. ten Broeke en opzichter T. J. Spee een woord van lof toebrengen, en spreekt den wensch uit, dat de huizen die hier ge bouwd worden, een eereplaats zullen in nemen onder de arbeiderswoningen van Heemstede. Benevens een woord van hulde aan mevr, v. d. Berg, eigenares der terreinen, die. behalve dat zij zoo bereidwillig was 1 jaar de terreinen uit handen te geven ook nog den prijs, die niet hoog was, ver laagde. Daarna zou dan het zoontje van den heer v. d. Erf de plechtigheid vervullen, waarbij hij het volgende gedichtje zegde; „Deez' eerste steen gelegd In specie, sterk en hecht, Zal toonen dat de band Gelegd door broederhand, U houden zal te zamen Of er ook stormen kwamen. Dat leden en bestuur Na tijd, zeer lang van duur, Met vreugd deez stond gedenken Dien wensch wil ik U schenken. Wat natuurlijk een luid applaus uitlokte. Daarna nam de heer Etmans het woord, en prees het bestuur, dat, niettegenstaande tegenspoed, steeds had stand gehouden. Hij hoopte dat het werk zou vervolgd worden zooals het tot heden gegaan is. Vanaf den ijverigen en zeer bekwamen aannemer tot de minsten onder de arbeiders doen hun best, en ieder mag dan ook zien wat hier gebouwd is, en hij is er, als architect van overtuigd, dat het voor allen een reclamewerk s. De heer Groenland, Voorz. vandenjR.K. Volksbond brengt dan nog dank aan het bestuur der afd. Woningbouw, maar vooral aan hun eminenten Voorz. den heer J. v. d. Erf en spreekt den wensch uit, dat, als straks de woningen zijn betrokken, dit complex woningen voor den R. K. Volks bond alsook voor den Voorz. eene eerezuil zal wezen. Verschillende personen, zoowel Raads leden als leden van denR.K.Volksbond, leg gen dan onder applaus een steentje, waar bij de heer Vring, lid van den Raad, den wensch uitsprak, dat deze steenlegging zal bijdragen tot meer geluk in de arbeids- gezinnen, dat zij spoedig de vaak oude krot ten mogen verlaten om hun entree te doen in de mooie nieuwe woningen, waarna de Voorz. met een woord van dank aan allen voor de belangstelling de plechtigheid sloot. Kunsthandel F. H. Smit, Gr. Iloutstr. 69 Tentoonstelling'. Kunstzaal „Het Masker", Meesterlotte- laan 6 Tentoonstelling 114 uur. Waaggebouw 104 uur Tentoon stelling. Museium van Kunstnijverheid 10—5 uur Tentoonstelling. Bisschoppelijk Museum Dagelijks behalve Zaterdag en Zon- en Feestdagen toegankelijk. Bacht-Canfate Op Vrijdag, 10 December a.s., zal de Christelijke Oratorium-Vereeniging een uitvoering geven van cantates van J. 8. Boer. De Generale repetitie heeft daags te voren plaats, en is ook toegankelijk voor het publiek. BILJARTBOND HAARLEM EN OMSTR. B. C. H.—D. E S Klasse C. Gisterenavond had deze ontmoeting plaats in café v. d. Hoef. Ook thans was er veel belangstelling. D. E. 8. heeft zich hier schitterend geweerd en verloor den wedstrijd met slechte 3 caraanibol-es. B. O. H. 310 en D. E 8 307 caramboles B. en W. e tellen voor aan dje wonmg- bouwvereeniging „Onzte Woning" in erf pacht uit te geven twee strook en grond ten zuiden van de SLachthuisstraa-t, om daarop 77 arbeiderswoningen te bouwen. B. en W, stellen voor dat verzoek in te wlliigen tegen een jaarlijksche erf' pachtscanon van 77 cent per M2. B. en W. stellen voor aan de wo- ningbouwvereen. „Sint Bavo" te verlee nen een voorschot van f 635.000 ter tege moetkoming in de kosten voor de stichting van 70 ééngezinsarbeiderswoningen op aan de gemeente iloebehoorende terrei nen nabij de Dubbele Buurt. Behoudens goedkeuring van Gedep. Sta ten der provincie Noordh;olland aan de woningbouwvereenigng „St. Baivo" te ver- leenen eene buitengewone jaarlijksche bij drage in de betaling van de annuïteit over dit voorschot tot een bedrag, gelijk aan vier derde maal de som der bijdrage, wel ke de gemeente te dezer zake uit 'b Rijks kas zal ontvangen. B. en W. stellen voor aan de woningt- bouwvereeniging „Bloemenhof in erf pacht te geven voor den bouw van 158 Middenstandswoningen eenige aan de ge meente in eigendom toebehoorende per- ceelen grond aan de Aelbertsbergstraat Kleverparkweg en Kiev er laan tegen een erfpachtscanon van 90 oentls per M2. Een arbeidsreserve. B. en W. dienen bij den Raad een voor stel in om tot het instellen van een per soneel-reserve, zij het ook voorloopig van beperkten omvang en bij wijze van proef, over te gaan. Met de instelling van eene reserve wordt beoogd het bij onderscheidene dien sten op verschillende tijdstippen benoo- digde personeel gedurende het geheele jaar aan den dienst der gemeente te ver binden, zoodat de gemeente steeds over met zorg gekozen krachten kan beschik ken. Indien dit personeel dan, al naar gelang der behoeften, bij de takken van dienst te werk gesteld wordt en een vast minimum loon gegarandeerd wordt, zal op deze wijze worden voorkomen, dat losse krachten telkens worden aangenomen of ontslagen, zonder dat daarbij onderling overleg wordt gepleegd, hetgeen behalve voor de gemeente nadeelig, voor de be trokkenen drukkend en onzeker is. Ten aanzien van het instituut zelve, kunnen B. en W. in het algemeen het volgende mededeelen. Zij stellen zich voor zoowel (Lagere) ambtenaren als werklieden in deze reser ve onder te brengen. Na een proeftijd van zes maanden volgt na gebleken ge schiktheid vaste aanstelling in de reser ve. Is men 52 achtereenvolgende weken ST. NICOLAAS 1920. HEEREN- MODE- ARTlKELEfi AMEGAM6 i? v N TELEFOOh2665 ST£Bos Gfiooretrevzf: 17.50 f3.se iQi80 - 75 Telgrafisch Weerbericht Stads schouwburg Tei. 189 Dinsdag 30 November 8 uur HET SCHOUWTOONEEL Woensdag 1 December 8 uui Jubileum Voorstelling LOUIS BOUWMEÉSTER Weubelmagazijn Pistes* üüesstraat No. 57 Lage prijzen en garantie Mewbeimalsertj pc-i hci.ikomeu. De aJmiriLlralte moest uiis- loopeii. Zij was reeds mis, want er waren bij de Rotlerdamsche politie reeds honderden klachten ingekomen mi alle deelen des lands Tan lieden die wel een postwissel hadden ge- tonden, maar geen obligatie hadden ontvan gen. Ging dat zoo voort, dan moest de zaak spaak Ioopcr. en was ik mijn geld kwijt. ik ging naar Broekhuys, sprak met hem over de administratieve moeilijkheden en bood hem san. hem des avonds niet het personeel van mijn advertentiebureau te komen helpen. Dat isuhod werd aangenomen. In enkele weken was de achterstand ingehaald. Toen alles klaar was. zei Broekhuys mij: ..Biiif in de zaak en wordt direcleur." Dat aanbod heb ik aanvaard. De heer Van Staal vertelde voorts, dat Sch losser mede op zijn aandringen commis saris was geworden en dat de drukkerij van »el dagblad Voorwaarts groote posten druk werk voor de zaak had gemaakt. De reden, die dc heer Van Staal voor zijn •Blreöen in de directie opgeeft, lijkt den ver- ■iaggever van „Het Volk" absoluut onaanne- nelijk. DE KERK DIE!STAL TE WOLBECK. Omtrent dezen diefstal verneemt het „Ov. Obid." nog het volgende uit Oldenzaal: Bij den lieer E. aldaar, zijn nog 3 gouden kelken in beslag genomen. Het onderzoek te Tilburg heeft tot de ontdekking van nog zes kclkcu geleid, zoodat er nu in bet geheel tien stuks zijn in beslag genomen. Ook de gestolen werkgewaden zijn weer ge vonden. De persoon in kwestie te Tilburg is al daar gearresteerd en Zondag naar Almelo over gebracht. De heer E. te Oldenzaal is Zondag avond op vrije voeten gesteld. DE BURGEMEESTER VAN LEIDEN. Wij vernemen uit Leiden: Omtrent den gezondheidstoestand van Jhr. de Gij- selaar, lid der Eerste Kamer en burgemeester van Leiden, werd in de Maandag gehouden vergade .•ing van den gemeenteraad door den waarnemen- den burgemeester medegedeeld, dat zijn toestand >1 ernst stemt. DE TOESTAND DER EX-KEIZERIN. DOGF,N, 30 Nov. Naar officieus verluidt, is de toestand der ex-keizerin zeer achteruitgaande. DE LOON EN BIJ DE SPOORWEGEN. AMSTERDAM, 30 Nov. Nu de Directie der Ked. Spoorwegen baar standpunt handhaaft, heeft bet Hoofdbestuur der Ned. Vereen, beslo ten, om op Dinsdag 7 December a.s., op «ei bui tengewoon Congres haar houding te bepalen. sScSêiz HAARLEM—BLAUW WIT. Zondag a.s. zuilen de roodbroeken het Am- slerdamsche Blauw Wit een warme ontvangst aan den Schoterweg bereiden. Het elftal zal vermoedelijk geheel volledig zijn, dus: Angenent Baay Thomas Terwee Teekelenburg, Maas Schravendijk, Bieshaar, v. Daalen, Houtkooper, Donker. De wedstrijd zal geleid worden door den heer Eymers of door den heer Tromp. POLITIE-VOETBAL, Dinsdag 7 December a.s. zal de eerste wed strijd plaats hebben voor de Ned. Politic-com petitie. Het elftal der Haarlemsche Politie-sportver «eniging zal dan kampen legen Amsterdam. Bij dezen wedstrijd zal tevens om een medail le gestreden worden, beschikbaar gesteld door eenige Haarlemsche poiilie-agenten. In de Ned. Polilie-competitie zullen voorloo- }ig uitkomen: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. Utrecht, Haarlem en Velsen. BESTUURSVERGADERING N. V. B. Overd eze vergadering meldt de „N. R. Crt. o.m. het volgende: In deze vergadering werden mcdedeelingen jedaan met betrekking tot de onlangs gehouden conferentie met afgevaardigden van de R. K. F Besloten is een elftal, spelers van de overgangs- competitie samen te stellen, om dat te laten spelen tegen een elftal van de R. K. F; Bij de behandeling der begrooting werd beslo- en tot vorming van een fonds voor een eigen kondsgebouw. De hoofdelijke omslag werd be paald op pl.m. 12.500. Er werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. Warner, S. Coldewey en J. M. de Korver, die in opdracht heeft na te gaan welke maatregelen door den N. V, B. kunnen worden genomen om het succes van buitenland •che toeren zoo goed mogelijk te verzekeren. Als datum voor het houden der districtswed- strijden is vastgesteld 6 Maart 1921. De plaats waar deze wedstrijden zullen worden gehouden zal worden vastgesteld na ingekomen advies van de propaganda-commissie. N. V. C. 3KINHEIM 1. 0-3. Het is Kinheim gelukt haar eersten uit-wed strijd in een overwinning om te zetten. Om pre cies twee uur blaast de scheidsrechter het aan vangssignaal. N. V. C. wint den toss, zoodat Kinheim het eerst tegen den vrij sterken wind aftrapt. Al spoedig ontwikkelt zich een vlug spel met Kinheim iets in de meerderheid maar zij kan dit niet in doelpunten uitdrukken Haar aanvallen stranden steeds op off-side. Eens ondergaat het N. V. C.-doel een ware be kogeling, maar de keeper blijkt in goede con dilie te zijn. De N. V. C.-voorhoede onderneemt ook eenige aanvallen, doch haar schoten gaan ver naast. In deze club zit ook totaal geen ver band en de weinige schoten die op doel gelost worden belanden in de veilige handen van den keeper. Met blanco stand breekt de rust aan Na de pauze heeft Kinheim het voordeel van den wind en gaat onmiddellijk tot het offensief over; eenige schoten worden door den doelver dediger verwerkt, doch eindelijk moet hij zwich ten voor een goed geplaatst schot der midden voor. 01. Spoedig hierna ist het 02 door ioedoen van den linksbinnen. Dan onderneemt do rechtbuiten een rush en geeft met een reuzen knal den N. V. C.-keeper geen schijn van kans. 03. Na nog wat heen en weer getrap, kondigt ie scheidsrechter, die in alle opzichten uitste kend voldeed, het einde aan, en heeft Kinheim welverdiend gewonnen. BLOEMENDAAL. Geslaagd. De heer P. H. Smits alhier is geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten. AGENDA 1 DECEMBER. Sociëteit „Sint Bavo". 89 uur. R.-K. Ontwikkelingsavonden: Soc. Wetgeving. 8 u. R.-K. Volksbond. Familiebioscoop, KL Houtweg 12. Bios coopvoorstelling. Stadsschouwburg. 8 u. Huldiging Louis Bouwmeester. Statenzaal Prinsenhof. IV, uur. Raads vergadering. HET COLPORTAGEYERBOD TE HAARLEM DOOR DEN HOOGEN RAAD NIET BINDEND VERKLAARD. Zooals men weet, werd indertijd door den gemeenteraad van Haarlem bij Politie-verorde- ning verboden het luidkeels colporteeren op straat van drukwerken. Dit vond zijn aanleiding in den overlast die 's Zaterdagsavonds werd aangedaan in de Groo te Houtstraat. De bekende C. A. M„ schilder, alhier, werd verschillende malen wegens overtreding van de ze verordening bekeurd. Ook den 9den Maart had hij in de Groote Houtstraat „De Wapens Neder" gecolporteerd en werd, eerst door den Kantonrechter en daarna door de rechtbank te Haarlem tot 3 dagen hechtenis veroordeeld. Thans heeft de Hooge Raad het betreffende colportageverbod van den Haarlemschen ge meenteraad niet bindend verklaard, daar het cok slaat op niet openbare plaatsen. M. werd van rechtsvervolging ontslagen. HULDIGING LOUIS BOUWMEESTER. Men deelt ons mede, dat de stoet met Louis Bouwmeester, Woensdag na de feestvoorstel- ling in den Stadsschouwburg, den volgenden v/eg zal nemen: Wilsonsplein, Wilhelminastraat, Zijlstraat, Nassaulaan, Nieuwe Gracht (Zuidzij de), langs het huis van den Commissaris der Koningin, Jansstraat, Groote Markt. De voorstel ling zal waarschijnlijk tegen elf uur geëindigd zijn. VEILING. Veiling van huizen en erven, waarvan de ver koop heeft plaats gehad in het Algemeen Ver- kooplokaal aan de Nieuwe Gracht 74, alhier, op Maandag 29 November 1920. Notaris J. A. Wilkens. No. 1. Een woon- en winkelhuis met afz. opg. bovenw. en erf te Schoten, Colensostraat 50 zw. en rd. Nos. 26. Vijf huizen met afz. opg. bovenw. en erven, te Schoten aan de Colensostraat nos. 52, 54, 56, 58 en 60 rood en zwart. Gecombi neerd 24425. Opgehouden. No. 7. Het zomerhuis genaamd „Thalatta" met Duingrond aan den Hoogen Duin en Daalschen weg te Bloemen da al. 15300. Gebr. Henneman. Notaris J. H. Wildervanck de Blécourt. No. 8. Het erfpachtrecht tot 31 Maart 1931, tegen een jaarlijksche canon van 21 op 3.02 are grond in den Houtrakpolder met daarop staande ar- beidswoning en schuur. P. Grool 825. KWA JONGENSWERK. Maandagavond werd door een 4-tal opge schoten jongens, een dienstmeisje, dat verschil lende inkoopen had gedaan, omver geloopen. Met ijver hielpen de vlegels daarna de boodschappen van het meisje bij elkaar rapen, doch zooals men begrijpt, kreeg 't meisje hier niet veel meer van tc zien. NIEUWE ZAAK. Toen de woning van den heer M. 3. Warmer, Spaarnwouderstraat 52, een maand of vier gele den uitgebrand was, vatte de eigenaar het plan op, om, nu er toch gebouwd moest worden, zijn gesloten magazijn in meuhelij en dergelijke, tot winkel om te bouwen. Dit plan is nu verwe zenlijkt en Zaterdag is le nieuwe winkel geopend. Hij is in twee deelen gesplitst. In het voorste ge deelte staan Oou-Hollandsche en moderne meu belen, bekleed met gobelin, pluche, trijp, leer, enz., alsmede buffetten en nog andere kleinere en grootere stukken, terwijl het andere gedeelte een keurig slaapkamer-ameublement bevat. Fraai behang en dito kleeden als wandbedekking geven een gezelligen indruk, terwijl mooie lichtpunten een zacht licht verspreiden. De heer Warmer kan tevreden zijn over rijn nieuwe zaak en de Spaarnwouderstraat heeft er een mooien winkel hij verkregen. Op den openingsdag gewerden den heer War mer vele bloemen. DE STAKING BIJ DE FIRMA STORCK OPGEHEVEN. Dinsdagmorgen is de staking bij de firma Gebr. Storck, die zeven weken heeft geduurd, opge heven. Door de meisjes is 't werk, onder de oude voorwaarden wederom hervat, zoodat er thans niet meer gestaakt wordt. VERHOOGING VAN DEN GASPRIJS. In een uitvoerige nota komt de soc. dem, raadsfractie tot de conclusie, dat de gasprijs dient te worden bepaald op 17 cent per M3. per gewone en 18 cent per M3 over de muntmeter. AANRIJDING. Zaterdagavond om kwart voor achten werd een juffrouw in de Wilhelminastraat door een wielrijder aangereden, waardoor zij viel en be wusteloos geraakte. Zij had een bloedende hoofdwonde bekomen. Dr. Van Olst, in wiens woning zij was binnen gedragen, legde een ver band aan, waarna zij inmiddels bij kennis gekomen naar haar huis kon worden ge bracht. Tegen den wielrijder genaamd A. K. te Bloemendaal is proces-verbaal opgemaakt. R. K. KRING. Zondag had de Algemeene H. Communie plaats voor de leden van den R. K. Kring. De kleine kapel van de Mariaschool in de Ko ningstraat was geheel gevuld met Kringleden. Na de H. Communie had in de Kringzalen een gemeenschappelijk ontbijt plaats. SINT NICOLAASFEEST. Woensdag 8 December a.s. zal door de Ver- eeniging „Kindervreugd' een groot St. Nicolaas- feest worden gehouden in het „Brongebouw" on der leiding van den heer J. H. Hellemink. Het feest zal om 4 uur aanvangen. AFGEKONDIGD. De afkondiging heeft plaats gehad van de ver ordening houdende aanvullende bepalingen als bedoeld bij de wet van 7 .Juni 1910 Stbl. no. 311 betreffende het bijhouden van een doorlaopend register, door goud- of zilversmid, kashouder, horlogemaker, rijwielhandelaar, uitdrager, op- kooper of tagrijn van door hen in te koopen of in te ruiien voorwerpen. GENERAAL-MAJOOR ROVERS f Alhier overleed in het Gesticht St. Joan nes de Deo in den leeftijd van bij na 68 jaar de gepensioimeerde generaal-majoor der artillerie W. A. P. P. L Rovers, of ficier in de orde van Oranje-Nassau. M. T. S. Vrijdag 3 Dec. a/s. he half 8 uur zal de Sehoolvereeniging der Middelbaar Technische School haar eerste officieele uitvoering geven in 't Brongebouw. Deze vereeniging, die pas. in den loop van 't vorige jaar werd opgericht, vindt thans den tijd gekomen zich bij hare zusfcer- vereenigingen aan te sluiten. PERSONALIA. Bjj het gisterenavond in het Groote Gasthuis afgenomen examen van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging voor het di ploma „Ziekenverpleging" slaagden de volgende zusters; M. C. D. Mackay, H. L. Schieferdecker, M. E. A. Sluyter, J A. A. Stam, D. J. M H v Wijlick WAAR GAAN iWIJ HEEN? EEN EIGENAARDIG JUBILEUM. De heer J. Fennis hoopt -den lOden December a.s. zijn zilveren jubileum te herdenken als or geldraaier! Voorwaar een niet al te dikwijls voorkomend jubilé. GEMEENTEZAKEN B. en W. deeien mede, dat de Congregatie van de broeders van barmhartigheid van St. Joannes de Deo, zich bereid heeft verklaard, grond, gele gen ten noorden van de Aelbertsbergstraat en ten westen van de Velserstraat, alhier, aan de gemeente in koop af te staan voor de som van 19.300. Genoemde grond heeft een oppervlakte van 629S M2. Zij stellen voor tot dien koop te besluiten. B. en W. stellen voor, aan C. Molenaar al hier in koop af te staan voor den prijs van 40 per M2, een gedeelte ter grootte van ongeveer 35 M2, van het perceel aan de Antoniestraat alhier. B. en W. bieden ter bekrachtiging aan een ontwerp-besluit, waarbij de samenstelling van het scheidsgerecht, zooals het is vastgelegd in artitkel 37 van het Werkliedenreglement, eene wijziging ondergaat en in overeenstemming wordt gebracht met de wenschen van de ver schillende organisaties, die daartoe in de cen trale commissie van overleg voor de werklieden het initiatief hebben genomen. B. en W. stellen voor het aantal stemdls- tricten uit de breiden van 42 tot 51. bij dienzelfden tak van diénst gedetaf* cheerd geweest, dan moet men door het! betrokken hoofd voor aanstelling in vas ten dienst worden voorgedragen, tenzij! B. en W. goedvinden, dat die voordracht achterwege blijft. Omgekeerd moet er ge legenheid bestaan om bij vermindering) van werkzaamheden bij een bepaalden dienst vaste werklieden van' dien dienste tak naar de reserve over to plaatsen. De persoon, die bij een tak van dienst te werk wordt gesteld, zal verplicht zijn alle passende werkzaamheden te verrich,- welke van hom gevorderd kunneni worden; als belooning ontvangt hij eenr salaris, gelijk aan dat van het vaste per-, soneel, dat diezelfde werkzaamheden very richt. Zoolang h.ij tot den dienst der reserve bebport, berust' de toepassing van de op hpm van kracht zijnde verordeningen, enz. bij dengene, die met de leiding van die® dienst is belast'. (Wordt vervolgd.) BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 30 Nov. H. de Graaf en E. de Vries. D. Blankevoort en H. W. de Ronde. Geboren: 27 November: d. van M.. H. de Krnifv. Eis. -29 Nov. z. van W. Peper—» de Mooij. -d. van C. C. W. MoserHeems kerk. Overleden: 28 Nov. D. Peen, 81 jaar, M. vaï Heemskerkstraat. 29 Nov. A. J., 10 mnd., a van H. F. A. Tennissen, Krom. I., 4 mnd., d. van N. v. Aller, W. Geldeioozepad. R. S, Stokvis, 63 jaar, Kruisweg. IBTSLUiTEHD PRIMA KWAUTEiTCT Vr. van Ph. H. te H. Antw.: Wat wilt u eigenlijk vragen? U vraagt niets. U vertelt alleen wat er aan de hand is. Vr. Wanneer een arbeider (stukwerker) weke. lijks meer dan 38,50 verdient, is hij dan ver plicht zelf te plakken, of moet de patroon dat doen? Indien de arbeider zelf moet plakken, kant hij dan volstaan met een zegel van 25 cent? Antw. Uit een loon van 38,50 per week, dooit n als stukwerker verdiend, is niet met zekerheid vast te stellen, dat u een inkomen van 2000 of meer per jaar geniet. Daarom is u verzekerings- plichtig en zal den patroon voor u moeten plak ken. Mocht hij daartoe niet genegen zijn, dan wende u zich tot den Raad van Arbeid. Medegedeeld door het Nederi. Kon. Meteorol, Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 November 1920. Hoogste barometerstand 774,8 te Hernösand, Laagste barometerstand 746,5 te Valentia. Verwachting van den avond van 30 November tot den avond van 1 December: Matige, tijdelijk wellicht toenemende zuid-oos telijke tot zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. De Beurs opende heden: iets lager. Staatsfondsen. 5 Nederland 81. 6 Indië 98. Culturen. Koloniale Bank 216. Indischs Bank 212. Vorstenlanden 256. H. V. A. 618. Industrieele waarden. Insulinde die 107. Oliewaarden. Koninklijke 658. Consols 26L Orion 65. Tabakken. Besoeki 149 M. Rotterdam Dell 24934. Rubbers. Amsterdam Rubber 168. Deli Ba tavia 126. Nederi. Rubber 80. Rott. Tapanoell 10334. Scheepvaartwaaidta. Holl. Am. Lijn 310, Holl. Boot 140. Kon. Holl. Lloyd 116)4. Japan- lijn 200 Pakeevaart 171. Scheepvaart Unie 178, Marine 20. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 63. Steel 10534- Smelting 62)4. Anaconda 107, Cigar 73. Atchison Topeka 109. Voting Rails 32)4. Denver 2)4. Southern Pacific 1.45. Union Pacific 156. Direetie: ADR. VAN DER HORST en JAN MUSCH. Een wroolijk spel van Liefde en List in 3 bedrijven, uit het Engelsch van DOUGLAS MURRAY, Nog enkele plaatsen verkrijgbaar. Bureau van 103 uur. ZIET ETALAGE Stoffeerderii. Telefoon 2323

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6