FIRMA* ROEST H. STINIS fI. DIHUMS, It*» f 14.00 - (16.00 - (18.00 Hiviervischmarkt 1, Telef. 249. Sigarenmagazijn „Borneo t' - KRUISWEG 23 - 30 cent per zakje BOEKHOUDER Bc.L A^yttlirfË VEKKaOFIKG Binnenkort opening van een bijkantoor te Haar.em uur. Maandag4920 van 1012 en van 14 uur en op den TOModèl TELEFOON van 9—12 en 2 rftforaeafecer's Krui« zSèn of éem a ttwres döf Pillen Betere en goedkoopere huis middelen bestaan er niet. Duizenden hebben er teeds iaat door gevonden en zij zul .en ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen verdrijven ;al, slijm, koortsigheid, maag- an hoofdpijn, wekken den eet- zest op, bevorderen de spijs- jartering, regelen den stoel- enng, zuiveren het bloed, maag ingewanden enz. peWortelboer's Kruiden 60 ct 60r pakje, Worteiboer's tillen te ct. per doos, drie doozen dl.70. Overal verkrijgbaar of lirect van Jacoisa ftflaria. Worteihoer, te Oude Pe- kela. Zending geschiedt franco na ontvangst van het bedrag Hoek Tel» van iPrisna l&OISJItfiEii in - rakjes a 5 stuks V. g. g. v. zoekt voor halve of heele dagen werkzaamheden^ Brieven onder no. 8370 bureau dezer Courant. -HET CONFLICT BIJ „DE EENDRACHT". Zooals wii reeds gisteren meldden, is men op de gehouden vergadering tusschen bestuur en personeel van bovengenoemde coöperatie niet tot overeenstemming gekomen. De af deeling Kruidenierswaren is nu voorloopig stopgezet. Het bestuur van „De Eendracht" heelt nu een circulaire aan hare leden gezon- jden, waarin zij een uiteenzetting van het [conflict geeft. ,[Op Zaterdag 11 Dec.," aldus 'de circulaire, ,,'s ochtends kort na den aan vang van den arbeid, staakte 't grootste deel van het personeel afd. II (kruideniers- en gruttersaren) en bracht ons daardoor ten o izichte van een groot aantal onzer leden in groote moeilijkheden. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, hebben wij met de beschikbare krachten den betrokken leden van den stand van zaken kennis gegeven en hun aangeraden zich op andere wijze van „de benoodigde ar tikelen te voorzien." Nadat het bestuur dan vermeld heeft, dat een lang of kort tijdsver loop over het conflict zal afhangen van den tijd, dien het personeel noodig zal hebben, om tot bezinning te komen, zegt het verder ;„Wij leven nu eenmaal in een tijd van groote be roering en onverschilligheid, en verstandig 2ijn zij, die bij het beoordeelen van bedroeven de gebeurtenissen, als zich nu in onze zaak afspelen, hiermede rekening houden, 't Is dan ook, omdat wij een open oog voor dit alles hebben, dat wij het verloop der dingen rustig aanzien, overtuigd als wij zijn, voor allen, die Sn onzen dienst zijn, altijd getracht te hebben ie meest gunstige arbeidsvoorwaarden te bereiken." Ten slotte wordt in de circulaire nog een korte beschouwing gegeven over de aanleiding tot het optreden van het personeel. Sinds geruimen tijd,",aldus de uiteenzett ng, „heeft het hoofd van afdeeling II reden tot klagen over het onder zijne leiding werkend pe soneel. In plaats van met lust en toewijding z.jn arbeid te verrichten en mede te werken, opdat alles op tijd klaar komt en de leden ;niet te vergeefs op hunne bestelde goederen (behoeven te wachten, is het een eindeloos [geleuter en getreuzelme werkt wel, maar 'futloos. Dat als gevolg hiervan, genoemd ihoofd in niet altijd even malsche termen zijne 'afkeuring te kennen gaf, zal iedereen duidelijk zijn en begrijpelijk voorkomen, vooral als men hierbij wil bedenken, dat het hoofd ver antwoordelijk is voor den gang van zaken, zoowel tegenover de leden als tegenover het bestuur. Zóó kwam het dan ook, dat na eene kleine woordenwisseling op Maandag 6 December, tusschen het afdeelingshoofd en den knecht S. de eerste tot genoemden S. zeide, dat hij op Dinsdag 7 December, maar eens ter bestuurs vergadering moest komen. Het bestuur was echter dien avond overstelpt met werk dat geen uitstel kon lijden en liet dus S. weten, nu geen tijd te hebben tot behoorlijk onder zoek en bespreking, maar hem op Vrijdag avond daaraanvolgende zou ontvangen. T oen het afdeelingshoofd deze boodschap aan t>. overbracht, werd deze zóó boos, vooral omdat hij al een poosje gewacht had, dat hij zich liet verleiden tot zeer onbehoorlijke uit latingen tegenover zijn hoofd en ten slotte dit hoofd uitnoodigde om mede naar buiten te gaan :,,dan zal ik je een kopje kleiner ma ken." 'i oen het bestuur van dit onbehoorlijk op treden van S. kennis kreeg, heeft het hem dadelijk ontboden en hem met algemeene stemmen, voor drie dagen geschorst met ge rms van loon, overeenkomstig art. 5 van het personeelreglement. Op Vrijdagavond is S. gehoord en na lang over en weer praten, meenden wij de zaak in zooverre geschikt te hebben, dat S. den vol genden dag weer aan den arbeid zou kunnen gaan, waarbij getracht was de financiëele scnade voor S. tot een minimum terug te brengen. Tot onze groote verwondering nam S. eenter met deze oplossing geen genoegen en verkoos bij handhaving der straf niet terug te keeren. Groot was nu de verwondering van het „ooid, toen hij 's anderen daags in de zaak kwam, daar S. bezig te vinden, en begrijpelijk zal het ieder zijn, dat hij S. duidelijk maakte, dat na zij ne verklaring van den vorigen avond tegenover het bestuur, hier zijne plaats niet meer was. h oen nu kort hierna S. was vertrokken, gingen ook de overigen, op enkele uitzonde ring na, weg." ST. VINCENTIÜS-VEREENIGLNG Zondag werd er voor de leden van de b v iacentius-vereenigirjg een H. Mis gelezen in de kapel van do Mar ia-school ai»n de Koningstraat, waaronder Algemee ne h. Communie der leden. Dinsdag avond werd in het gebouw aan de Nieu we Groetfünarkt de Algemeene Vergade ring gehouden. Nadat1 de voorzitter, de heer P, U. van Kessel, de vergadering met den Chris telijke n giroet geopend had, las de se cretaris', de lieer J. Ch. Vintges, de no tulen ider vorige vergadering voor, die onder dankzegging goedgekeurd werden. Hierna heette de voorzitter allen Harte lijk welkom, inzonderheid den spreker van den avond, den lieer A. B. Mie-bielsen. Hij deelde dan mede, dat het Kinder feest op 28 Dec. a.s, zal gehouden wor den en gaf daarover eenige bijzonderhe den. Dan betrad cle heer Michielsen liet spreekgestoelte, om te spreken over de Oud erd ouis verzeke ring. Spr. zette uiteen, wat de Oudeidoms'- en Invaliditeitswet zijn en deelde mede, dat hij in hoofdzaak over de derate zou spreken. Hij herinnerde er dan aan hoe lang de wetten Talma waren blijven liggen en h:oe Minister Aaloerse bij zijn optreden als minister, reeds dadelijk die wetten ten uitvoer had willen brengen. Spr. somde dan eenige bezwaren op, die iaan die wetten kleefden, doch weg genomen waren. Zoo was de verplichte verzekering die eerst voor de helft door den werknemer moest betaald worden, ge heel op rekening gebracht voor den werk gever. Het argument, dat nu alleen voor de arbeiders gezorgd werd, was onder vangen door de vrijwillige verzekering, die Minister Aalberse ingevoerd had en waaraan door den staat groote steun kan verleend worden, Spr. zétte uitéén, h:oe zij, die niet in loondienst zijn of geweest .zijn en op 3 Dec. 1919 reeds ö5 jaar oud waren en aan enkele voor waarden voldeden, dadelijk recht hadden op een uitkeering van f .3 per week. Die voorwaarden waren, dat men niet in de vermogens belasting mocht zijn a angesla gen, in de inkomstenbelasting met hon ger dan f 1200 en getracht had dj» eer lijke wijze het brood voor ziek en zijn gezin te verdienen. Iemand, die in 19r9 niet aan bovenvermelde voorwaarden vol deed, doch, thans of later (over eeni ge jaren, bij v. door achteruitgang in za ken enz.), wèl, heeft dan toch nog aam spraak op kostelooze rente-uitkeering. Hit betreft de eerste groep. Spr. behandelde a Is nu de groep van personen van 35 tot en met 01jarigen leeftijd. Voor hek be staat nog tot 3 Dec. 1921 gelegenheid zich vrijwillig te verzekeren om op 66- jarigen leeftijd uitkeering te krijgen, mits hun (achterstand in premie-betaling vol daan is. Verzekeren zij zich na 3 Dcc. 1921, dan gaat de uitkeering ook zooveel tijd na hun 65e jaar in, als zij zich na 3 Dec, 1921 lieten verzekeren. Zij moe ten Nederlander zijn, niet in de Vermo gensbelasting aangeslagen zijn en in de inkomstenbelasting niet hooger dan tót een bedrag van f 2000. Ook mieti-Neder- laaders kunnen hieronder vallen, mits zij op 3 Dec. 1919 reeds minstens 6 jaar in Nederland woonden. De premie Ia daar enboven niet hooger gesteld op die van 34-jarigen leeftijd. Bovendien krijgt men, wanneer men ouderdomsrente geniet bij' overlijden f 100, als men minstens drie jaar in de verzekering was opgenomen. Wordt iemand invalide, dan krijgt h.ij, eveneens bij minstens drie jndr verze kerd ziju, zonder betaling van premie, uitkeering vanaf den 65-jarigen leeftijd en del tflOO 'hij overlijden. Dan kwam de s-pr. tot de laatste groep, personen beneden de 35 jaar. Deze kun nen zich Laten verzekeren op dergelijke wijze, dat men bij het bereiken, van den vereiischten leeftijd, zelfs tot f 6 toe, uit keering per week kan krijgen. Spr. toonde aan, hoe een bejaard echtpaar, dat zich vóór zijn 35e jaar vrijwillig verzekerd had en tevens in de verplichte verzeke ring was, een uitkeering van f 28 weke lijks krijgt. Cok. hier geiden de gunstige bepalingen als voor lien, die reeds 35 jaar .geweest zijn. Wil men zijn verzeke ring beëindigen, dan kan dit ten allen tij de, zander dat- de bep;plde premies wegge gooid geld zijn. Men krijgt toch later uit keering naar de be taakte premies. Spr. gaf dan een voorbeeld ter verduidelijking en zette uiteen, hoe de vrijwillige Ouder- domaverzekeriag voordeel geeft boven ver zekering bij particuliere maatschappijen. Nog even stilstaande bij de verplichte ver zekering, deelde spr. mede. dat er gevallen waren, waarin zij, die onder deze wet vallen en den vereischten leeftijd bereiken, daarvan den Raad van Arbeid niet in kt-.nis stellen en zich aldus van hun uitkeering berooven. Ook andere nadeelen, die de menschcn zich zelf aandeden, werden opgesomd, en' spr. ver zocht den Vincentius hun medewerking te verkenen, om dergelijke gevallen tot een mi nimum le beperken. Dan vestigde spr. nog vooral de aandacht op de bepaling in de wet waardoor sommige recht hebben op kosleloozc geneeskundige hulpverkening en opname in een sanatorium. Uit Haarlem zullen binnenkort de eerste patiënten naar een sanatorium ver trekken. Spr. spoorde tenslotte alle Vinccnti- anen aan, om, waar hun dit mogelijk was, de voordeden van de vrijwillige verzekering be kend le maken. Een dankbaar applaus loonde spr, voor zijn heldere, kernachtige uitcenzet- ting. Een aangename gedachtenwisscling ontspon zich nu, waarna de voorzitter den lieer Mi chielsen hartelijk dank zei, Vervolgens werd de vergadering met gebed gesloten. DE GRENSU1TBREIDING VAN AMSTERDAM. In de afdeelingen der Eerste Kamer is be handeld het wetsontwerp lot uitbreiding van de gemeente Amsterdam met deelen van de gemeenten Westzaan, Zaandam, Oostzaan, Die- men, Oudcr-Amstel en Nieuwcr-Amstel, een ge- deelt van het open IJ en van de Zuiderzee, benevens met de gemeenten Buiksloot, Niéu- wendam, Ransdorp, Watergraafsmeer en Slo ten, werden bij het afdeelingsonderzoek van verschillende zijden bezwaren geopperd. Men meende, dat de voorgestelde vergrooting van Amsterdam verder gaat dan voor de ge- wenschte uitbreiding noodig en dat op dit ook in de Tweede Kamer geopperde bezwaar van regeeringswege niet voldoende is geantwoord. Van den aanvankelijken opzet, volgens \?elken de toevoeging van het westelijk deel van Slo ten niet in het plan was begrepen, maar dat dit bij Haarkimnerliede zou komen, heeft de regeering afgezien, niet omdat Amsterdam meer grond noodig had, uoch omdat van de zijde van Haarlemmerliede financieele bczwa- reu werden gemaakt. Tegen het thans voorge stelde waarbij de gemeente Sloten in haar ge heel, dus ook het landelijk gedeelte, bij Am sterdam wordt gevoegd, had men ook beden king. Men had het wenschelijk geacht indien aan de bezwaren van den burgemeester van Haarlommerliede ware tegemoet gekomen en het westelijk deel van Sloten bij eerstgenoem de gemeente waren gevoegd. Men vreesde dat de consequentie van hetgeen thans wordt voorgesteld, zal zijn. dat eerlang de geheek. gemeente Haarlemmerliede bij Haarlem zal worden gevoegd en daardoor Haarlem zal ko men te grenzen aan Amsterdam, waardoor de geheele tusschenliggende pïatlelandsstreek haar eigen karakter zal verliezen. Gaarne zoude men daarom van den betrok ken minister vernemen, hoe deze bewindsman principieel staat tegenover het vraaastuk der gemeente-uitbreiding, of daarbij uitsluitend moet worden gelet op de belangen der groote steden, dan wel of daarbij ook behoort te worden overwogen, dat het nationaal karakter van het platteland zooveel mogelijk onaange tast behoort te blijven. Men meende te welen, dat de gemeente Am sterdam ook thans nóg op annexatie van het hierboven genoemde westelijk deel der gemeen te Sloten geen prijs stelde en vroeg, of het ge opperd bezwaar op de cene of andere wijze te ondervangen zoude zijn, bijv. door indiening cener novelle. A.ndere Icheri tin(1(1 ill het voorstel toet iü- stemntflng ontvangen 'ën mérkten op, 'dat de vergrooting van Amsterdam dringend noodig is voor zijne ontwikkeling. Enkele leden achtten de voorgestelde uitbrei ding zelts te klein. COMMISSIE VAN OVERLEG, j( Men schrijft ons: De commissie van overleg voor de Werk lieden vergaderde op 13 dezer onder lei ding van haren t voorzitter Mr. J. B. Bomans. Aan de verschillende organisaties was naar aanleiding van een desbetreffend, ver zoek door Burgemeester en Wethouders toestemming verleend om een afgevaar digde van het hoofdbestuur aanwezig te doen zijn ter bijwoning van de bespre kingen aangaande loonsherziening, welk onderwerp door het aannemen van de motie Dijk-Roost thans het eenige punt van de agenda uitmaakte. Na eene inlei ding van den voorzitter werden door de afgevaardigden de motieven naar voren gebracht, die h. i. tot eene loonsherzie ning zouden moeten leiden. Gewezen werd daarbij op de scheeve verhouding, die indertijd was ontstaan, toen de Raad door eene wijziging aan te brengen in de 2e loongroep van de ambtenaren, het onder- ling verband Heeft verbroken. Stijging van den levensstandaard was mede eene be weegreden om loonsverhooging voor te staan. De loonsgroepeering zelve werd als buitengewoon gunstig voor de werk lieden aangemerkt, alsmede de verdere ar beidsvoorwaarden Werd eenerzijds door de hoofdbestuur ders getracht aan te toonen, dat verhoo-, ging dringend gewenscht is, anderzijds werd gewezen op de niet onbelangrijke prijsdaling, die in het zicht is en die in dit verband tot groote voorzichtigheid dwingt. Door een der Directeuren werd gepleit voor het tijdelijk toekennen van een bijslag, zoolang er onder werkelijk duurder omstandigheden geleefd wordt. Een der afgevaardigden zag in derge lijke besprekingen weinig heil, nu niet met positieve voorstellen gewerkt kon worden; weer anderen waren het niet hiermede eens en hoopten, dat de Raad met belangstelling van het verhandelde zou kennis nemen en de billijkheid der wenschen zou erkennen. Verzocht werd de Raadsleden de no tulen of althans een kort verslag toe te zenden. Tenslotte werden nog eenige woorden van waardeering èn door den voorzitter èn door elke organisatie gesproken tot den heer Havelaar, die na 1 Januari geen deel meer zal uitmaken van deze commis sie; om dezelfde reden werd de heer Over- beek, voorzitter van den Christelijken Bond, door den Voorzitter toegesproken. BLOEMBOLLENCULTUUR. Dinsdagavond vergaderde in Café Neuf, onder leiding van den 2en voorzitter, den heer F. van Meeuwen, de afdeeling Haarlem der Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur. De heer J. M. C. Hoog werd bij acclamatie als voorzitter der afdeeling herkozen en verder cau- didaat gesteld voor het voorzitterschap de heer J. II. Wentholt en als leden van het hoofdbe stuur voor de vacature J. Valkering Tzn., de heer J. van dei Deure .te Enkhuizen ch voor de vacature A. Verduyn Jr., de lieer J. W. Lefeber te Lisse. Do punten van den beschrijvingsbrief voor de op 20 dezer te houden algemeene vergadering gaven aanleiding tot allerlei bespreking. Allereerst ging de afdeeling niet mee met het voorstel van het hoofdbestuur om de contributie te stellen op 10, doch voelde men meer voür het denkbeeld van Hillegom, om de progressieve heffing te behouden, met dien verstande, dat de minimum-contributie wordt bepaald op 6. Voorgesteld zal dan ook worden deze kwestie te doen behandelen vóór de benoeming van een secretaris-penningmeester, waarvoor de héér H. J, Voors wordt voorgedragen. Uit dén aard der zaak kon de vergadering zich niet vereenigen met het voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van art. 15 van het huishoudelijk reglement, waarbij bepaald zou worden, dat aan elke afdeeling jaarlijks van haar contributie 1 per lid woédt afgestaan; 2.50 voor iederen donateur en 0.50 voor elk lid-leering. Onder de posten der begrooting trok vooral de aandacht die betreffende subsidie eigen ge bouw ad. 2000 Den afgevaardigden werd opgedragen daar omtrent inlichtingen in te winnen. De toelichting op dezen post was te onduidelijk en te sober. Verder werd den afgevaardigden opgedragen verwondering uit te spreken over het niet bren gen op de agenda van het voorstel der afdee ling in het officieel gedeelte van het Weekblad op te nemen. R.-K. DAMES-GYMNASTIEK-VEREENIGING. Het resultaat der Dinsdagavond gehouden vergadering is, dat een R.-K. Damcs-Gymnasliek- Vereeniging is opgericht. Vastgesteld werd, dat voorloopig de leiding blijft bij de Commissie voor Lich. Opvoeding, totdat de dames elkaar hebben leeren kennen, om met succes een bestuur uit haar midden le kunnen kiezen. De contributie werd voorloopig vastgesteld op 15 cent per week. De oefeningen zulten begin Januari een aanvang nemen. Inmiddels kunnen zich nog dames aanmelden bij. den secretaris der commissie, den heer G. A. P. Dammers, Nasaulaan 04A rood. VERLOF DRANKWET, Ingekomen is een verzoekschrift van N. F. Raap, om verlof, lot liet verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van liet perceel aan dg Van Marumstraat No. 20. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze; Ier kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat de op den lOen December j.i. executoir ver klaarde kohieren Nos. 27, 28 en 29, op de Per-. soneelebelasting, dienst 1920, op lieden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld, MILITIE TE LAND. LATER ONDERZOEK VAN VERLOFGANGERS, De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat het onderzoek van de in het yerlofgangs-. register dezer gemeente ingeschreven verlofgan gers der militie te land, aan wie, hetzij bij de hun verleende toestemming tol uitoefening van de zeevaart of de zeevisscllenj buitenslands of tot verblijf buitenslands, liétzij Ier zake van do uitoefening van him beroep of bedrijf, dan wel wegens andere bijzondere omstandigheden, is toegestaan dat onderzoek in de maand Novem ber of December van dit jaar te ondergaan zal worden gehouden te Haarlem ten bureele van den Militiecommissaris aan de Eminastraat No. 8, op Vrijdag, 24 December 1920, des voormid dags 10 uur. Aan dit onderzoek behoeft niet lo worden deelgenomen door de verlofgangers die in het loopende jaar vóór den dag, hierboven als dag van onderzoek aangegeven, uit andere hoofde dan voor slraf in werkelijken diénst tc zijiv geweest. PAS OP DE JASSENDIEVEN. Dinsdagavond tusschen 8 uur en half tien, zijn uit dé vestibule van perceel Hooimarkt 28, ten nadeele van E J., twee jassen, een mantel, een hoed en een bont ontvreemd. MICHA-LEON. Men schrijft ons: Mischa-Uéon heeft voor zijn Liedéren-Mati- née Zondag 19 December 21/a uur in den schouwburg Jansweg te Haarlem 'n belangrijk internationaal programma samengesteld. Dit bevat, behalve de Aria van Gluck (Recitatief et Cavntine de Pylade uit Iphigéhie en Tau- ride), werken van Schubert en Hugo Wolf, verder Fransclie liederen van Ab. Roussel, Rhéné Baton, Henri Busser, Spaansche iederen van Laparra, Engeische van Purcell cn Georg Henschel, Noorsehe, Deensche en Zwcedsche liederen van Lie, Rung, Lange-Miiller, Gun- Rliené Baton, Henri Busser, Spaansche liederen worden door den kunstenaar in de origineela talengezongen, het tekstboekje bevat de verta lingen van een der eerste Nederl. schrijvers, WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Maandelijksch overzicht van wat in de maand November is uitgegeven: Brood 30,37. Wekclijkschc ondersteuning 537,40 Losse giften 368,50 Totaal 942,27 GARNIZOENSBERICHTEN. De sergeanten G. Wiersma, G. A. L. van den Berg, A. Mol en A. U. M. van Gulik, van het 10e Reg. infanterie, gedetacheerd bij den Hoofd cursus, zijn bevorderd tot Vaandrig-titulair. De vaandrig S. Cauveren, van het 10e Reg. Infanterie, is benoemd en aangesteld tot reserva 2e luitenant bij gemeld korps. Hij zi. op 16 December a.s. worden beëdigd en in functie gesteld. ISIDORE WEISS, De Fransclie meester en cx-wereldkampioea IsidoreAYeiss, was Vrijdag 10 dezer de gast van de HfSwemsche Damclub. 's Morgens 10 uur speelde hij een partij tegen J. W. van Dartelen en 's middags 3 uur een par tij tegen P. J. Eype, welke beide door hem ge wonnen werden. f 's Avonds acht uur gaf Mr. Isidore Weiss een simultaan seance, waaraan 26 personen deelna men. Hiervan won de siinultannspeler 18 partijen, verloor 4 partijen tegen P. J. v. Dartelen, J, Siegerist, Albe de Jong en H. T. Luif en speelden 4 partijen remise tegen II. G. Teunisse, W. J, A. Matla, W. v. Daalen en D. Klay. V'oor, den Franschen meester een mooi re sultaat, daar aan de séance verscheidene hoofd klasse-spelers deelnamen. De „Haarlemsclie Damclub" kan met genoe gen op dezen welgeslaagden dag terugzien. HEEMSTEDE. Aangifte is gedaan door L. R., Van het vermissen van een klndermantetje, Door J. P. A. M. W. is aangifte gedaan van het vermissen van een portemonnaie, in houdende pl.m. 9. Ais verdacht daarvan is door de politie opge spoord G. J. G. M. v. G., die bekende die por temonnaie te hebben ontvreemd en het geld t® hebben versnoept. De portemonnaie heeft hij ten geschenke gegeven aan P. B. alhier, tegen wlen proces-verbaal ter zake heling wordt opgemaakt. rï A rtHhaM_a 929 van MACHINERkË® en ti£HEkD8CiktPPEN CORN. Uti VLAMING, Beéedigd Makelaar in Machinerieën en Me talen, te Amsterdam, (Firma CORN. DE VLAMING en L. BACKER Frederiksplein o3, Amsterdam, Telefoon 2198 Centrum), zal op Dinsdag 21 Deeemuer 1929, des v. m. te 10y» uur, in de Bovenzaal der Sociëteit „De Vereeniging", L.Bagijnestraat 13 te Haarlem, ten overstaan van den Deurwaarder i. v. VV1JNGAARDEN aldaar Verkoopen De Machine rieën en ueiee-üschappen v. d. TOFFEE'S-, DROPS- EN SUIKERWER KEN FABRIEK der Firma v. VESSEM P0EDERBACH, Nobelstraat 4-6, te haarlem. D, o, v, k Comprüneermactiine (Fritz t\Uian, Lichtenberg-Berlin), Cousertiigurenmaehine (Paul Franche), Roks' Hakniachine, Hompen- itucnine, Drietands-Snijmachine, Toifeemachine, Ulevetlensteekraam, 1-iguurapparaten, Kandijhlikken met Grilles, roodkoperen Kookpannen, 30—5U c.m. diam., Paktafels, Werktafels, Droogaorren, Poederbakken, Troggen, Drupsfiesschen, Parafinepapier, Grondbascuies, Sieekwagens, l partij nieuwe Afsluiters, Droogstellingen en Gereedschap, Essences, Pepermunt- en Citroenoiie, Talcum, Venerium, Kruidnagel, Confiseur- en zwarte si.oop, hlectromotoren, gelijk- en draaistroom, 0.12, 0.165, 0.75, l.lö, 4.2 en 6 P. k„ Fricriehijstoestel, eenig Kantoormeubilair w. o. Schrijftafel, Lessenaar, Copieerpers op tafel en Roneo Duplicator. Voorts te WO«.MERVEER in de Pellerij „HOLLANDSA", Dyr.ame (D. E. W., Aacnenj, il5 Volt, 32ü Amp., 850 toeren, Electromotor (Mather Piatt), gelijkstroom. 8 P. K., 110 Volt, 50 Ainp., 830 toeren, Worthington Stoompomp, ö"x4"x6". Disintegrator of Cartermolen, 1700 toeren, Groenieneroogmachine met trommel, 1.15 M. diam., lang pl.m. 4 M., f Hydrauiftche eers en Pomp, tot 150 Atm., Zeefmachines, gegalv. ijzeren Cyclonen, i.do m. diam. Alles te bezichtigen in bovengenoemde Fabrie- Kf.!i te "^'^..^^ormerveer, op Zaterdag 18 Dec. 1920 van 10—12 Catalogi intijds verkrijgbaar. HEEMSTEDE TELEF..1790. Verkoopciag van 810 uur. Belast zich met aiie administratieve werkzaamheden, Behandeling Belastingzaken. Het speciaal adres voor den Middenstand 1 VJ Groote Prijsverlaging Petroleum-Kachels ongesteld zijt, neem dan 's mor gens, 's middags en aes avond een weinig van de van oud oeroemde geneeskrachtige en ge zijf spoedig weer genezen. Restanten-Opruiming

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6