Rechtzaken Nieuws uit Haarlem EERSTE BEAD indrukken van den dag B1NJNEJNAN D Binnenlandsch Nieuws. INGEZONDEN enSDAG 28 OECEiHeER I9ZO 44Ste JAMRHAN6 No 15324 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAA6T VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN J PER KWARTAAL T 3'25 PER WEEK f 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. Bil V00RUITBETALIH6 f 3.57V, BUREAUX* NASSAÜLAAN 49, HAARLEM. TELEFOON Ï423, 2741 EN T748. ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGED BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING.' Dit nummer bestaat uit 2 bladen HET „ONGEVAARLIJKSTE" LAND. ONZE ZEEP, ONZE WARMTE, ONS WATtK EN ONZE MlLLlOENtN EEN CIJFER WEGGEVALLEN. Geval van slaapziekte. .Vermoedelijk beeft, zich 'bij een jongeman van 22 jaar te 'sHage wonende in ide Nieuwe Mol straat, een geval van slaapziekte voor gedaan. -De- patiënt is naar h.et Ge meente-Ziekenhuis overgebracht. Don derdagavond was liij nog niet weer tot bewustzijn teruggekeerd. Melk naar het Saargebied. Volgens overeenkomst met bet Saargebied zullen dagelijks uit Nederland 20000 Liter ver- sche melk in het Saargebied worden ge leverd. Nederland en de h. stoel. Naar de „Tijd" uit goede bro-n ver neemt, zal waarschijnlijk tot nuntius van idea H. Stoel te 's Gravenhage worden geaccrediteerd, Z.Em. Mgr. Bod. Caroli, titulair-.aartsbisschop van .Tyrus, tot dus ver apostolisch, internuntius bij de regee- ring der republiek Bolivia-. De Kroonprins van Djocjacarta- De ze Didisclie .vorst is Maandag met do ,,-Jo- han de /Witt" naar Indië vertrokken. LuchtverUeel Namens den minister van Waterstaat is aan de gemeentebesturen, ter kennis gebracht, dat in het vervolg bij het doen van aanvragen om voorlichting door des kundigen bij luchtvaart de m ons tr at i es 'n sch,ete wordt overlegd, die de ligging, de afmetingen, de omgeving en de inrich ting van h;et terrein, alsook de gesteld heid v,a-n den bodem aangeeft. Menig maal kan hieruit reeds worden opgemaakt of bet terrein geschikt is. Deze maatre gel wordt genomen ter voorkoming van tijdverlies door voormelde deskundigen. man als prof. Veraart, toch1 moest weten dat het eene instelling der natuur is dat alle catagoriën van menschen hunne eigen inzichten en roepingen hebben gekregen, en zij daardoor onmisbaar voor elkander zijn geworden. Zoo kan men het streven naar. zelf standigheid van den middenstander be schouwen, als het gedurig geven van deu noodige spankracht aan den veer, die het maatschappelijk uurwerk doet loopen waaronder ook het rad der wetenschap en dat der arbeid. Beiden en ook anderen zijn dus indirect afhankelijk van den naar zelfstandigheid strevende middenstander. Willen zij dus even als dien middenstander de noodige zelfstandigheid krijgen en maatschappe lijk hoog staan, laten zij dan een voor beeld nemen aan de volharding, doortas- tendheil opofferingsgezindheid, zuinigheid enz. enz. die de meeste middenstanders hebben betracht orw zelfstandig te wor den en daar aanspraak te mogen maken, feiten die men met een woord kan1 noemen energie. Is het wonder, dat die middenstanders het organisatieleven uit een ander oog punt beschouwen, dan de arbeiders? Het zou mij dan ook ten slotte niet verwonderen, als 't niet de zakenmen- schen zijn, die de ellenden, door den oor log ontstaan, weder door hunne doortas tendheid in 't reine brengen. Of de organisaties, die tonnen gouds bij elkaar hebben gebracht, door hunne hooge contributies, daartoe in staat zullen zijn betwijfel ik hard. Tot heden is daar niet veel van gebleken. Integendeel, want het maatschappelijk uurwerk loopt steeds stroever, waardoor de wetenschap en deu arbeid, liet) meeste nadeel er van onder vinden. Zoo ziet men dat wetenschap en arbeid nog iets anders is dan dc energie van den middenstander. Ik denk dan ook wei dat het tenslotte zal blijken, dat men beter een voorbeeld kan nemen, aan de energie van den za kenman, dan de onnatuurlijke theorieën van Rrof. Veraart. Hoogachtend, EEN MIDDENSTANDER. DE PRIJSDALING. 1 In Dën Helder is de prijs van de melk die sedert 1 October j.L 25 et. bedroeg, met .25 Deo. op 23 et. gebracht. Door de E..K. Coöperatie „Helpt El kander" te Kampen is besloten den prijs van hét wittebrood te bepalen op 30 ct. de 8 ons en 15 ct. de 4 ons. Voor den inhoud dezer rubriek stelt d redactie zich niet aansprakelijk. Het is naar aanleiding van de rede van Prof. Veraart over den Middenstand in Uw blad van 21 Dec. dat ik U beleefd eenige plaatsruimte verzoek'. Het komt mij voor dat een bestudeerd HET TOT ZINKEN BRENGEN VAN SCHEPEN. Voor de Haagsche Rechtbank stonden Woensdag terecht de 27-jarige G. H. en de 23-jarige A. H., schippers te Scheve ningen, terzake dat zij op of omstreeks 14 Augustus 1920 op de Noordzee, buiten de territoriale wateren, den logger »Dog- gersbank Scheveningen 139« heoben doen zinken, door den bodem op verschillende plaatsen te doorboren. DU schip behoorde toe aan den reeder P. van W, te Scheve ningen. Het misdrijf geschiedde om dezen reeder te bevóordeelen. De eerste beklaagde bekende het ten laste gelegde ten volle. Hij was schipper van den logger en had met zijn reeder, v. W., afgesproken het schip »weg te brengen», om hierdoor v. W. te bevoor- deelen. Het bedrag, waarvoor het schip verzekerd was, was hem niet bekend. Hij zou echter f 2000 van de opbrengst krij gen. Van v. W. kreeg hij een boor en een bijl mee, waarmede het misdrijf gepleegd werd. Het schip dreef eerst nog een uur rond, eerst daarna zonk het. De beman ning kon zich intijds in vei.igheid brengen. Beklaagde verklaarde zich vaker aan dergeli,ke misdrijven te hebben schuldig gemaakt; hij had n.l. nog drie schokkers weggebracht op een dergelijke manier. De tweede beklaagde vertelde, dat zijn broer hem eerst op zee had in kennis gesteld van hetgeen er zou gebeuren. Hij was bereid hiertoe mede te werken en zou daarvoor een gedeelte van de f 2000 ontvangen. Hij had evenwel niet begre pen, dat het den reeder te doen was om de premie. Om beurten hadden hij en zijn broer gaten in het schip geslagen en geboord. Nadat dezen beklaagde gewezen was op zijn vei klaringen bij deii rechter-commis- saris, erkende hij ten slotte, dat hij wel had kunnen begrijpen, waarom zij het schip moesten laten zinken. Uit de verklaringen van den assuradeur bleek, dat de logger verzekerd was voor f 30.000. De reeder gaf als waarde van het schip, inclusief het vischtuig enz., slechts f 11.000 op. Het O. M., waargenomen door mr. del Campo, eischte terzake van het plegen van het misdrijf genoemd in art. 325 Wet boek van Strafrecht, tegen den eersten beklaagde 2 jaren en tegen den tweeden 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Speyer. pleitte, in 't bijzonder voor Abraham H., clementie, te meer daar deze heklaagden overigens zeer. gunstig bekend staan. Vervolgens stond terecht de reeder P/ van W., te Scheveningen. terzake dat hij door een belofte heeft teweeg gebracht^ dat de vorige beklaagden het genoemd* schip hebben laten zinken. Ook deze beklaagde legde een volte, dige bekentenis af. Geëischt werd een gevangenisstraf vooa den tijd van 3 jaren. De verdediger, mr. Coops, meende ook in deze zaak clementie te mogen plei® ten. Beklaagde is vroeger werkzaam ge« weest als bediende in een boekwinkel. Hij kwam er echter finantieel slecht voor te staan en is in den oorlog reeder ge® worden. Door, verschillende omstandig* heden kwam hij er echter, hoe langer hoe slechter voor te staan, met het gevolg, dat hij tot de misdaad zijn toevlucht nam. Pleiter drong ten slotte op een voor® waardelijke veroordeeiing aan. Uikpraak Donderdag 30 dezer. DE UITLEVERING VAN DR. W. DE VREES VAN ONZE RECHTBANK EEN TOEVAL. - Vrijdagavond kreeg iemand in dé KL Houtstraat een toeval. Hij viel Degen een fiets aan, waarop een mand toet flesschen geplaatst was® De fleschjea vielen in stukken. Toen de man weer bijgekomen was, werd hij d«oor een der omstanders naar zijn woning gebracht. 143. VOLKSVOORLICHTING. Als een der grootste bezwaren tegen den ino- piarchalen regeeringsvorm van den ouden tijd gold steeds, dat de vorst niet door eigen oogen zag; met zijn volk kwam hij niet in aanraking en de noodcn en verlangens zijner onderdanen bekeek hij slechts door de oogen van een stel 'hovelingen. Onze tijd zou men denken heeft na een overgang in het zelfbestuur van bel land door middel van het parlementaire stelsel, nu ,wel het tegengestelde van dien ouden konings tijd bereikt, nu uit het verre oosten het com munisme als de opperste bevrijding en zelfbe wustwording van het proletariaat naakt! De Fransahe socialisten schijnen dit althans in meerderheid te verwachten. Zij vergaderen dezer dagen in Tours en alles wijst er heen, dat op het congres een meerderheid zal te (vinden zijn voor aansluiting bij de derde In ternationale, het Russische maaksel van Leain ;en Trotzky. Hoe kon het ook anders? De Fran sche socialisten hadden immers hun afgevaar digden naar Sovjet-Rusland gezonden, twee mannen als Cachin en Frossard en door hun oogen zagen zij zelf de zegeningen van com munistisah Rusland. Maar helaas, nu komt een der ernstigste en meest vertrouwbare Fransche bladen, het Jour nal des Débats, de aandacht vestigen op een 'zoo pas verschenen boek van Boris Sokolof, getiteld: de reis van Cachin en Frossard in Sovjet-Rusland. Sokolof is afgevaardigde geweest in de Rus sische constituante, lid van de socialistische partij, toen Archangel viel. Hij werd door de bolsjewisten in het ijs van, de Witte Zee aan gehouden en ter dood veroordeeld. Door een gelukkig toeval werd hij gered' en bleef lot September van dit jaar in Rusland, loen hij dank zij de medewerking van spoorwegman- nen, kon ontsnappen en naar West-Europa de wijk nemen. Naar de Débats mededeelt, is So kolof uit de eerste hand ingelicht over de om standigheden, waaronder de fameuze reis. van Cachin en Frossard plaats heeft gehad. Vóór de twee Fransche socialisten sovjet- Rusland bezochten, hadden Duitsche, Iialiaan- - sche en Engelsche soeialislen of arbeiders-ver tegenwoordigers er een l>ezoek gebracht. On danks al de moeilijkheden, die men hun in den ,vveg legde, hebben dezen getracht zioh niet ge heel en al te laten dupeeren door de diclaiofs van Moskou. Dit verklaart, dat hun rapporten gezsenins gunstig geweest zijn voor hef bol isjewistiscthe besluur. - Cachin en Frossard, zoo vervolgt de Débats hebben daarentegen in Rusland alles gedaan wat er van hen gevraagd werd en hebben zich geheel en al door hun officieele kornaks op sleeptouw laten nemen. Niet alleen -hebl>en zij niets ondernomen om zich op onafhankelijke wijze te dokumenteeren, maar zij hebben ge weigerd de afgevaardigden der arbeiders te ont vangen. Toen hun kameraad Lafont en zijn vrouw uit Rusland gezet weiden, hebben zi geen woord te hunner gunste gesproken. In tegendeel, volgens het woord van Karakan werden ze heel gehoorzaam. Lafont werd weg gezonden omdat men bang was dat hij, tenge volgc van zijn kennis van Rusland en de Rus sisohe afkomst van zijn vrouw, te veel zag, Het officieele consigne, dat Rosenberg gegeven had, die de zaken betreffende de landen der entente leidt, was geweest, dat de Fransche afgevaardigden niets op eigen houtje zouden ondernemen. Dit consigne werd letterlijk uit gevoerd. Cachin en Frossard werden van ko medie-voorstellingen naar feestmalen gevoerd 'en zij deden alsof zij geloofden, dat de weel derige maaltijden, die hu-n aangeboden werden terwijl duizenden Russen van honger stierven het bewijs waren van liet welzijn van een huid. waar hel zegevierende proletariaat als meester regeert. Alles werd vervormd; bezoeken aan fabrieken en werkplaatsen, aan volksi-'estau rants en kinderkolonies enz. Sokolof maakt in dit verband welsprekende 'documenten openbaar, bijv. den brief van een vrouw, die zich aan kinderopvoeding wijdt en wier naam hij voor hel oogenblik niet geven kan, om den toorn van de sowjet-regeering niet over haar hoofd te doen losbreken. Deze vrouw werd door mevrouw Elizarof, de zuster van Lenin, gewaarschuwd, dat haar school uilge kozen was om aan de Fransclien vertoond' te worden. „Er zal u een speciaal krediet toegewezen worden om dé 'kinderen te kleeden en hun hvee overvloedige maaltijden te verstrekken op den dag van de komst der afgevaardigden. De kinderen zullen moeten dansen, rylhmischc- gymnasliek doen eri vooral de Internationale oefeningen. De onderwijzeres van de Volksschool no. 34 schreef het volgende: „Ik had lust van woede te huilen. Ik lieb met 'de kinderen moeten mee doen aan het feest, dat er ter eere van de buitenlandsche afgevaar digden georganiseerd was. Terwijl dezen aan een weelderig voorzienen disch zaten, moesten de kinderen, die sedert den ochtend nog heele- inaal niets gegeten hadden, dansen en de inter nationale zingen en in huil hart vervloekten zij de komst van de buitenlandsche gasten. Wij leven in een periode van ware slavernij." Veel Russische arbeiders, spoorwegmannen, metaalbewerkers, drukkers, e.a. probeerden de twee Fransche socialisten te ontmoeten. Heel wat koeren werden zij door bolsjewistische be wakers afgewezen; maar meestal weigerde Cachin zelf ben te ontvangen. Verscheidene hunner zijn aangehouden en waren nog in de gevangenis toen Sokolof Rusland verliet. Tal van arbeidersgroepen hebben in dit verband hun minachting voor de Fransche afgevaardigden uitgesproken. Sokolof geeft een groot aantal moties weer, die in verband met deze kwestie zijn aangeno men. De motie van de arbeiders van de staats fabriek Briansk luidde aldus: „Niet slechts hebben Cachin en Frossard al les gedaan om de werkelijke vertegenwoordigers van de arbeidersklasse niet te hooren en niet te zien, maar zij zijn een voorwerp van bespot ting geworden voor de knechten van de sowjet- regeering." De arbeiders van fabriek Iwanows-Wosnies- sensk schreven aan Cachin en Frossard: „U brengt al uw tijd zoek met de regeerings- ambtenaren en u weigert de ware vertegen woordigers van het Russische proletariaat te ontvangen. Hoe moet zulk een houding genoemd worden? Misdaad of oppervlakkigheid?" In welk een heerlijke vrijheid het Russische volk zelf wel moet leven onder Regeerders die zulk een walgelijke comedie op touw durven zetten, zullen wij maar niet onderzoeken. De waarheid over dat arme volk en over de regeer ders, die het uit de „tyrannic" van het Csarisme bevrijd hebben, is nu zoetjes aan wel tot ons doorgedrongen. Maar dat duizenden Fransche socialisten, die zich tot een volk van westersohe beschaving rekenen, zich aldus laten bedotten, en met gejuich tot aansluiting bij de Russische Internationale besluiten, voorgelicht door Cachiu en Frossard, dat is toch wel wat heel kras op het einde van 't jaar 1920! Te Moskou, dat door de Hollandsch-Russi- sche Communisten als de Boom des Levens van het Bolsjewistisch Paradijs wordt vereerd, heeft enkele dagen geleden, een vergadering van 2000 Sovjet-mensclien plaats gehad, waar op de bolsjewistische dictator Lenin, de eene oekase na de andere uilvaardigde. In een dezer oekasen gaat het over het vcr- leenen van concessies aan 't buitenland, een bewijs, dat men in het land waar de menschen als musschen in den winter verhongeren, de „kapitalisten" niet kan misse/). „Maai- alle bout is geen timmerhout," zegt Le nin, „eu al de kapitalisten zijn geen kapitalisten voor ons. We dienen voorzichtig te zijn F' In verband met deze nieuwste politieke truc der Sovjet-mannen, wordt nu uit Helsingtors aan „Slockhohns Dagblat" gemeld, dat 't „on gevaarlijkste" kapitalistische land Ne derland schijnt te wezen; Nederland, bet land volgens David Wijnkoop met de „slappe re actie." Om nu de Hollandsche geldmannen over le halen hun geld in die soliede(?) Russische on dernemingen te steken, scheldt David huu de huid in zijn „Tribune" vol. Slommeligen zijn ze, die niet beseffen waar hun heil ligt en niet naar Russische schatten willen gaan graven. Die schatleu lijken ons in een land waar alles, niet het minst de persoonl/jke veiligheid op zulke losse schroeven staat, vooralsnog vrij denkbeeldig en onze landgenooten met kapi taal, zullen er vermoedelijk in denzelfden geest over denken. De bekende Amsterciamsche geneesheer E. v. Dieren, schrijfL in de „Controleur": In het Wilhelmina-Uasthuis te Amsterdam werd een zusier, die zich reeds eenmaal ver oorloofd had „een half fleschje melk" leeg te drinken, betrapt, toen zij in haar vrijen tijd een paar kousen waschte in een warm zeep- sopje; toen zij deswege onderhanden werd ge nomen, heeft zij op eenigszins satirische wijze excuses aangeboden, met het gevolg dat haar ontslag werd gegcvenl De wethouder Dr. Abrahams heeft dit geval letje loegelicht in den Gemeenteraad; veront waardigd zei hij: „de zuster gebruikte voor 't wassclien van haar eigen kousen onze zeep, onze warmte, ons water. Toen ik dit las in het Raadsverslag, dacht ik eveneens met „verontwaardiging" aan onze „tien millioen gulden", die door B. en W. wer den uitgegeven zonder daarvoor toestemming le vragen! Deze krasse tegenstelling is typeerend voor demannen, die thfins aan het hoofd staan van Amsterdam. Als belastingbetaler hoop en verwacht Ik, dat bij de aanstaande verkiezingen aan de millioe- nenveruiorsers-zonder-premissie op de duide lijkste wijze tc verstaan gegeven zal worden, dat het overgroot gedeelte van de burgerij van hun „besluur" meer dan beu is. Ook in de ziekenhuizen kan ontzettend be zuinigd worden; er wordt met geld gesmeten; maar om hieraan een einde te maken, moeten er mannen komen,üie tegen „de roode terrenr" op durven en die niet opgaan in futiliteitjes, De opmerkzame lezer zal begrepen hebben, dat er gisteren in de opgave van de verzamel de giften voor de weesjes van pastoor Grabe een abuis was geslopen. Er was een cijfer weggevallen. In plaats van 3!5 hebben wij 3547 Mark gezonden. IIET NED. GREDIET AAN OOSTENRIJK. Volgens een telegram uit Weenen zullen begin Januari aldaar aankomen de heeren J. G. Heyl, directeur N. U.. M. de regeeringsvertegenwoor- digers Heringa en mr. Fruin, tot het voeren van onderhandelingen over het crediet van Hol land, waarvoor de Oostenrijk-Hongaarsche Bank aansprakelijk was en zeven groote banken te Wee"®" borg gebleven waren EEN ENQUETTE. Het „Vaderland verneemt van betrouwbare zijde, dat onder de ambtenaren van Wormer- veer een enquête zal worden gehouden in zake het voor hen ongewensohtt optreden van bur gemeester Cluysenaer. De resultaten zullen worden gepubliceerd. Af elk naar Engeland. Naar de „Tel." meldt, worden sinds cenigen tijd groote hoeveelheden melk van Middelburg dagelijks naar Engeland verzonden. De exporteerende fabriek heeft echter aan den minister van L. de verzekering moeten geven, dat, zoodra in de omgeving al daar, gebrek aan oonsiunptiemelk zou ontstaan, de uitvoer onmiddellijk zou worden stopgezet. Over de geheele maand December zal de ten uitvoer toegelaten hoeveelheid ongeveer 250 duizend liter bedragen. Een vlieger verongelukt. Te Amiens (Frankrijk) is de 19-jarige leerling van de vliegschool Crotoy Edouard Irnbert, Zaterdag met zijn vliegtuig van een 100 meter hoogte naar beneden gestort. Hij was onmiddellijk dood. V EILIG IiEIDS M A ATJREG ELiEN .B-U LUOHTVAABTVERiTOONINGElN De prijs van de rijst is tc Utrecht met 20 cent per kilo verlaagd. De suikerprijs met 10 cent per kilo en van 90 op 80 cent gebracht. De prijs van het wittebrood is in tjiet- jerksteradeel (Frisl.) verlaagd tot 17 cent per 400 gram.. De prijs der boter bedraagt 3.30 per K.G., die der melk 19 cent per liter, aan huis bezorgd. Naar de „Tel." verneemt, is de Haagsche com missie voor de strafverordeningen voornemens, bij den Raad een verordening ter bestrijding van duurte aanhangig te maken. Op straffe van geldhoete zal bij deze veror dening worden verboden voor levensmiddelen, brandstoffen en huishoudelijke artikelen een buitensporige winst te bedingen. De straf zal zeer belangrijk worden verzwaard, doordat de overtreding wordt gepubliceerd met vermelding van naam en woonplaats van den overtreder. In de toelichting zegt de Commissie voor de strafverordeningen, dat zij trachten wil langs dén weg eener verordening iets te doen aan duurlebeslrijding, waar een wettelijke regeling ontbreekt. Zij wijst hierbij op het feit, dat de kleinhan- delprijzeu weinig of niet dalen, terwijl in de grootliandelprijzen een zeer belangrijke daling is ingetreden. Verwacht wordt, dat de verordening, vooral door de dreigende publicatie na eerste overtre ding, preventief zal werken. De aardappelprijs. De Veenkoloniale boe ren in Groningen doen thans alle pogingen om de aardappelen te verkoopen. Men verwacht lagere prijzen, nu de korenprijzen dalen. De prijs is thans reeds tot 3,per pf.L. gedaald. De broodprijzen zijn te Steenwijk andermaal verlaagd. Die van het wittebrood is gebracht van .34 op 30 cent de 800 gram, van het rog gebrood van 60 op 50 cent de 2800 gram. Dit laatste werd't zelfs reeds door enkele bakkers voor 45 cent verkocht. De „Voorwaarts" beweert uit betrouwbare bron te vernemen, dat door de Arrondissements- rechtbank te Rotterdam, aan de regeering gead® viseerd is om aan de aanvrage tot uitlevering van dr. W. de Vreese, bibliothecaris van de ge® meente-blibliotheek aldaar te voldoen. AFSCHEID F. W. FICK. Met ingang van 1 Januari 1920 is aan den heer F. W. Fick, onderwijzer aan de Rijks kweekschool voor Onderwijzers, alhier, als zoo® uanig eervol ontslag verleend. Donderdagmorgen nu had het afscheid van den heer Fick, van de leeraren en leerlingen der school plaats. In een der lokalen, waar de leerlingen en eenige leeraren zich verzameld hadden, werd de heer Fick allereerst toegesproken door een. der oudste leerlingen, waarna ook de heer v. d.. Ley enkele hartelijke woorden tot den scheiden den leeraar richtte. Diep onder den indruk dankte de heer Fick voor het vele goede dat hem was loegewenscht, „SANCTA LUCIA". De Mandolineclub „Sancta Lucia" gaf Zon dagmiddag een uitvoering voor de verpleegden van het Ziekenhuis ..St. Joannes de Deo" Op drie verschillende plaatsen werden in het gebouw verschillende keurige nummers uitgevoerd, waarnaar met de meeste aandacht door de zieken werd geluisterd. „Sancta Lucia" verdient een woord van hulde voor de wijze waarop zij 't Kerstfeest van de patiënten van de „Deo" hebben vcr- aangnaamd', en de zieken een schitterende af® leiding hebben bezorgd. Uitspraken van 27 December 1920. E. S., schoenmaker te Schoten, thans ged. H. V. Bew. te Haarlem, overtreding art. 251 W. v, S., 2 jaar gev.straf met aftrek prev. hechtenis. G. J. M. V. G., loopjongen te Heemstede, dief stal, zonder toepassing van eenige straf ter be schikking van de Regeering gesteld. E. H. V., hvr. R. D. te Haarlem, overtreding art. 251 W. v. S., voorw. gev.straf van 6 maan den met een proeftijd van 3 jaar. P. C. v. D„ te Haarlem, mishandeling, geld boete van 25, subs. 10 dagen hechtenis. A. M. S., vrachtrijder te Haarlem, bij verstek, strooperij, geldboete van 20, subs. 10 dagen hechtenis. J. G. B„ meubelmaker te Haarlem, diefstal, I maand gevangenisstraf. M. H. M., werkvrouw^ te Heemstede, bij ver® stek, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. M. K., los werkman, te IJmuiden. verstek von® nis bekrachtigd. D. v. slagersknecht, te Amsterdam, verstek vonnis bekrachtigd. PERSONALIA. Door den Algem. Ned. Politiebond is o.m, tot bezoldigd bestuurslid van die organisatie benoemd de heer C. Wesselius, alhier. Voor het examen apotheker-assistent slaagda te Amsterdam de heer G. P. Huisman, alhier, SCHOENENDIEFSTAL. Een loopknecht van firma B. alhier, heeft ten nadeele van zijn patroon op verschillend» tijdstippen schoenen ontvreemd. Vijf paar schoenen zijn thans in beslag geno® men. BEROOFD. Een Duitscher zocht Vrijdag een hotel en werd hierop naaar een perceel in de Gravinne- steeg verwezenl In dat „hotel" beroofde men hem van f25 en 4 bankbiljetten van 100 Mark. TE WATER. Vrijdagmiddag sloeg een paard, gespannen voor een vierwieligen wagen, van een eierboer in de Delfstraat op hol, doordat het lemoen van den wagen brak. Paard en wagen reden de Delft in. Door den eigenaar werd de viervoefer we® der op het droge gebracht, terwijl de omstan ders den wagen aan wal brachten Een 200 eieren verloren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1