Stadsnieuws De heer Koppen kan er van overtuigd zijn dat liet Burgerlijk Armbestuur zoo goed mogelijk bedeelt. Bovendien dient men re kening" te houden met allerlei omstandig heden. Spr. neemt als voorbeeid gehuwden, die om bedeeling komen. Zij geven op twee zoons te hebben. .Maar bij onderzoek blijkt dat die eene zoon 40.verdient en de andere 25.terwijl de man 13.80 ver dient. totaal dus pér week een inkomen van rond 80.En als men daar aanmer king op maakt, dan hoort men dat de zonen maar 7.kostgeld geven en dat de ouders niet meer durven vragen, omdat ze bang zijn dat ze anders wegloopen. ja, mevr. Maarschall," aldus vervolgt de heer v. d. Kamp, „daar behoeft u niet om te lachen, u móest er om huilen, want dat is diep treurig." Applaus. De heer KOPPEN handhaaft, bij du pliek, zijn voorstellen. De voorsteilen-Koppen worden met 18 13 stemmen verworpen met de stemmen der sociaal-dem. vóór. De voorstellen van B. en W'. worden aan genomen. B. en W. advisec-ren goedgunstig op een verzoek van de coöperatieve woningbouw vereniging voor «emeentepersoncel om haar een terrein aan de Slachthuisstraat in erfpacht te geven voor den bouw van 141 woningen en 4 winkelhuizen. Goedgekeurd. B. en W. adviseeren gunstig op een adres van de N. V. Maatschappij tot aanneming van waterbouv/werken v. h. A. Hofman alhier, om een gedeelte rietland gelegen onder de gemeente Haarlemmerliede c. s. in erfpacht te mogen ontvangen, om dat land te doen inrichten tot ligplaats van ma terialen. Goedgekeurd. B. en W. doen den Raad een voorstel om hen te machtigen aan den Staat der Neder landen in koop af te staan eenige perce len grond voor 564 voor de verbetering van den Rijksweg tusschen Amsterdam en Haarlem. Goedgekeurd. B. en W. deelen mede, dat het toene mend verkeer met vrachtauto's over de Melkbrug alhier, het noodzakelijk maakt, dat deze wordt versterkt, door het ter plaatse aanbrengen van ijzeren Iangslig- gers tusschen de aanwezige brugliggers De kosten van- een en ander worden ge raamd op 5000. Goedgekeurd. Goedgekeurd werd eveneens de verorde ning tot heffing van schoolgeld van inr ch- tingen voor hooger- en middelbaar onderwijs T uberculose-verpleging. De Zuster-overste van de Mariastichting heeft B. en W. medegedeeld, bereid te zijn de 2e etage van den geheelen zuidvleugel van den nieuwen bijbouw dier stichting te bestemmen tot verpleging van lijders aan tuberculose. Deze afdeeling biedt plaats voor 40 bed den. Teneinde de exploitatiekosten te kun nen dekken wordt echter de voorwaarde gesteld, dat de gemeente bij overeenkomst voorloopig voor den tijd van vijf jaren op zich neemt de kosten van voortdurende verpleging van dertig patiënten, waa te genover de gemeente 't recht zou verkrijgen te allen tijde dertig bedden op te vorderen voor lijders aan bovengenoemde ziekte. Rekeni g houdende met het belang, da de gemeente heeft bij de aanwezigheid van een naar de eischen des tijds ingerichte ge legenheid voor verpleging van lijders aan tuberculose, achten B. en W. een zoodanige aansprakelijkheid voor de gemeente niet te zwaar, te meer waar als regel het aantal stadspatiënten lijdende aan tuberculose het aantal bedden waarvoor de gemeente zich aansprakelijk stelt, overtreft. Zij stellen voor een dergelijke overeenkomst aan te gaan. De heer GERRUSZ meent, dat aan dit voorstel wel eenige aantrekkelijkheid 'is verbonden, vooral nu bekend is, dat van de voorsteilen der v'ereeniging tot Bestrijding der Tuberculose niets zal komen, bij gebrek aan subsidie van Provincie en Rijk. Het voorstel is vooral aanlokkelijk, omdat men direct de beschikking over een groot aantal bedden krijgt. Een bezwaar is er, om zich tot de Maria stichting te bepalen en wel, omdat dan de vrije keuze van ziekenhuizen in 't gedrang komt. Daarmede moeten wij rekening hou- den. Het is hem bekend, dat er ook plannen bij het Gasthuis zijn, om een al'dee ing t iberculose-verpleging op te richten en hij vraagt eenzelfde goede ontvangst bij B. en°W. voor deze plannen. De heer HEERKENS THIJSSEN zegt, dat het hem spijt, dat de heer Gerritsz eeni ge vergaderingen van de regenten van het Gasthuis niet inedemaakte, want dan zou hij weten dat de plannen van het Gasthuis reeds in verren staat van wording zijn en daar heeft dezelfde bedoeling van den heer Gerritsz voorgezeten n. 1. de vrije zie kenhuiskeuze. De plannen zullen natuur lijk goed ontvangen worden. Maar met de piannen zijn wij er nog niet. We hebben in Haarlem een 120 plaatsen noodig, waar van de Mariastichting 40 plaatsen, het Gasthuis en het diaconessenhuis eveneens elk 40 plaatsen voor hun rekening zullen nemen. On deze manier zullen wij zoo goed geoutil leerd zijn als geen enkele plaats in ons land. Het voorste! 'van B. en W. word ongewijzigd aangenomen. Een verordening op gewicht en samenstelling van het brood. De rechtsgeleerde commissie biedt den Raad ter vaststelling aan een verorde ning op het gewicht en de samenstelling van het brood. De verordening bevat tevens eeni ge bepalingen van hygiënischen aard. De heeren KOPPEN en v. L1EMT ma ken enkele opmerknigen, waarna de veror dening werd goedgekeurd. De siraaicolporlage. Bij arrest van den Hoogen Raad is on langs onverbindend verklaard het be paalde bij art. 55 bis der Algemeene Poli tieverordening. Naar aanleiding daarvan biedt de rechtsgeleerde commissie op uit- noodiging van B. en W. den Raad een gewijzigde redactie van dit artikel ter vaststelling aan. Thans wordt voorgesteld het artikel als volgt te lezen Met boete van ten hoogste 25 of hech tenis van ten hoogste zes dagen wordt ge straft ieder die op of aan den openbaren weg a. bij het om niet of te koop aanbieden van een of meer gedrukte of ongedrukte stukken roept of schreeuwt b. het koopen of de kennisneming van een of meer gedrukte of ongedrukte stuk ken luidkeels aanbeveelt De heer POPPE zegt, dat de soc.-dem. tegen deze verordening zijn omdat zij bijna dezelfde is als de vorige. Alle colportage is zoo goed als onmogelijk. Spr. zal geen stemming vragen, maar is er tegen omdat om het mom van schandaal-colportage te gen te gaan, alle colportage wordt tegen gegaan. De heer PEPER houdt ook een betoog, om vast te stellen dat de bedoeling alleen is, alle colportage tegen te gaan. De heer WOLZAK merkt op, dat dit niet het geval is, maar dat alleen een wij ziging wordt aangebracht om de verorde ning goed te kunnen handhaven. Bij stemming over het voorstel van B. en W. staakten de stemmen. Tegen stemden de soc-dem. (de heer Gerritz was weg) plus de heeren S/ingenberg, Wiliekes-Mac- donald en Peper. Wijziging verordening winkelsluiting. Voorgesteld wordt de verordening op de winkelsluiting te wijzigen als volgt De aanhef van de eerste alinea van art. 1 wordt gelezen als volgt Het is verboden een wi nkel (inbegrepen barbierswinkels en kapperssalons) alsmede verlofzaken die gecombineerd zijn met een in hetzelfde pand gevestigd winkelbedrijf, voor het publiek geopend te hebben. Goedgekeurd. B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen de volg.ide verordening tot wijzi ging der Algemeene Politie-verordening Art. 39 sub C. wordt gelezen als volgt Indien hij nalaat om bij gladheid der straten of wegen voor of langs zijn panden deze, ter breedte van één Meter, met zand, asch of turfmolm te bestrooien of te doen bestrooien. II. Te bepalen dat de bovenstaande ver ordening, tot wijziging van de Algemeene Politieverordening, zal worden afgekondigd onmiddellijk nadat zij is vastgesteld. De heeren PEPER en POPPE meenen dat het de taak der overheid is zand te strooien bij gladheid. De heer HEERKENS THIJSSEN merkt op dat dit aan de gemeente veel geld zal kosten. Wanneer de gemeentenaren zich die kleine moeite willen getroosten, spaart dat veel kosten uit. Na beantwoording, door den heer Hage- meyer wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 256 st. Naar aanleiding van ingekomen adressen van besturen van een aantal bijzondere scholen stellen B. en W. voor aan de Konin gin een adres te zenden met verzoek om een verhooging van de jaarwedden van onder wijzersfessen) aan eenige van die scholen verbonden, voor zoover zij in 't jaar 1919 regelmatig lessen hebben gegeven buiten de gewone schooltijden. In andere verzoeken om vergoeding voor den onderwijzer die aangewezen is tot plaatsvervanger van het hoofd der school en voor de onderwijzers, van de bijdragen voor eigen- en voor wedu wen- en weezenpensioen stellen B. en W. voor niet in te treden. Goedgekeurd. De leerarensaiadssen. In een schrijven aan den raad herinneren B. en W. er aan, dat de regeering onlangs besloten heeft om ter tegemoetkoming aan de moeilijkheden, die het Rijkspersoneel en meer in het bijzonder gezinnen met kin deren onder de bestaande omstandig heden ondervindt, enkele voorzieningen te treffen. Goedgekeurd. Loonen der gemeentewerklieden. De heer DIJK heeft den indruk dat de houding van den voorzitter van de Com missie van Overleg het raadsbesluit van de meerderheid van den raad negeert. Hij had liever gewild, dat hij zich meer vertegen woordiger van den Raad had gevoeld. Spr. wijst er op, dat, nu zijn fractie de com- "dssie van overleg in de gelegenheid heeft gesteld zich uit te spreken, hij daar tevreden over is. Maar ook nu zal spr. niet met voor stellen komen. Althans nu nog niet. Spr. wil afwachten of vanuit de belanghebl e ïden' nu voorstellen zullen komen. De organisa ties weten nu wat er gebeurd is en hij meent dat de menschen nu de gelegenheid hebben zich nader tot den Raad te wenden met voorstellen. De heer BOMANS begrijpt niet dat de heer Dijk uit de notulen de conclusie trekt dat, dat, nu ja, de voorzitter het raads besluit zoo wat zou hebben gesaboteerd. Die indruk is onjuist. Spr. heeft altijd groo- ten eerbied voor de raadsbesluiten. Laat hij nu niet concludeeren, dat de Commissie van Overleg kan worden uit geschakeld en het woord nu aan de organi satie kan worden gelaten. Spr. meent dat de Commissie van Overleg niet gepasseerd kan worden en dat het woord nu aan den Raad zou zijn geweest. Eenige agitatie buiten de Commissie van Overleg om, zal spr. en zullen B. en W. niet toestaan. Het schrijven van B. en W. wordt daar na aangenomen. Daarna gaat de Raad ver in geheime zitting. Benoemingen. Ter benoeming van een directeur van den gemeentelijken keuringsdienst van voedings middelen, hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt le. C. J. Mieras, directeur der Stads-Apo theek, waarnemend directeur van den ge meentelijken keuringsdienst, alhier2e. J. A. Imhof, directeur van den gemeente lijken keuringsdienst en apotheker der Godshuizen te 's-Hertogenboschen 3e. dr. D. H. Brauns, apotheker. Tevens stellen zij den Raad voor, hun op te dragen, het tijdstip te bepalen, waar op de benoemde in dienst zal moeten tre den. Benoemd wordt de heer Dr. D. H. Brauns, met 16 stemmen, de heer Mieras 12 st. en de heer J. A. Imhof 2 st. en van onwaarde 1. Op de aanbeveling voor lid van het col lege van curatoren (vac. Heerkens Thijssen) en van het gymnasium zijn geplaatst ds. B. P. Plantenga en dr. A. H. Haentjes. Benoemd wordt de heer ds. B. P. Plan tenga. Aan den heer Heerkens Thijssen werd dank gebracht voor de vele verdiensten aan de gemeente bewezen. B. en W. stellen den Raad voor, met in gang van 1 Jan. 1921 aan de 2e H. B. S. met 5-jarigen cursus definitief te benoemen tot leeraar in de Nederlandsche Taal en Letterkunde, den heer M. J. Bleeker, tc Amsterdam. Benoemd de heer Bleekër. Rondvraag. De heer SLINGENBERG deelt mede, wat betreft de barakken op het cavallerie- terrein, dat hem van wege het Ministerie van Oorlog is toegezegd dat voor de ont ruiming drie maanden uitstel zal worden verleend. Er is dus kans dat de menschen zullen kunnen blijven wonen totdat de noodwoningen gereed zijn gekomen. De heer v. LIEMT zegt dat de bedoeling van de motie tot instelling der bezuini gingscommissie niet is een blijk van wan trouwen tegenover B. en W.. Wat het dan wel is, zal blijken bij de begrooting. Tevens deelt spr. mede dat de onderteekenaren niets uitstaande hebben met 4e vergadering, die morgenavond gefiotraeri wordt. De heer Dijk stelde de navolgende vra gen aan het college: le. Is het B. en W. bekend, dat een verzoek van de afdeeling Haarlem v. d. Alg. Ned. Bond v. Handels- en Kantoorbedienden, om een propaganda- plaat op de stads-publicatie-zuilen te doen aanplakken, is afgewezen 2e. zoo ja, zijn B. en W. bereid, de motieven, die tot dit besluit geleid hebben, aan den Raad mede te deelen De VOORZITTER antwoordt dat aan de biljetten o. m. de eisch wordt gesteld, dat ze geen aanstoot geven aan anders denkenden. Dit was hier wel het geval en daarom werd toestemming geweigerd ze aan de gemeentelijke aanplak-zuilen te hechten. De heer DIJK laat een plaat zien en meent dat deze plaat geen aanstoot geeft, althans zijn er wel andere platen, die min stens even fel'zijn. Hij acht hier een aanslag aanwezig op de vrijheid van drukpers en op de Gemeentewet. Hij meent dat hier met twee maten gemeten wordt. De heer BOMANS ziet geen enkel ver band tusschen deze weigering en de vrijheid van drukpers of de Gemeentewet. Hij meent dat het gemeentebestuur volkomen ge rechtigd was om deze plaat te weigeren. Spr. kan zich toch voorstellen dat de banden, waarmede die geknevelde man gebonden is, een deel der burgerij aanstoot geeft. b. en W. hebben zich door die weigering, niet par tij gesteld tegenover de organisatie, die die plaat uitgeeft, maar alleen gehandeld in het algemeen belang. Evengoed zullen B. en W. waken, dat geen platen worden ge hecht aan de publicatie-borden, als die stootend zijn voor hen, die nu protestee i De heer GERRITZ meent, dat B. en W. in dezen hun bevoegdheid zijn te buiten gegaan. Op grond, van wat deze plaat voor stelt, hadden zij met de gemeentewet in de hand, die toestemming nooit kunnen wei geren. Toch dienen zij de wet te handhaven, volgens spr. Alleen de aanbestedingsvoor waarden gaven B. en W. die macht. Spr. kan zich niet voorstellen dat alle wethouders in dezen homogeen zijn, dat niet enkele wethouders een andere opinie hebben. Ook de vrijheid van drukpers is aangetast, een recht waarvoor zoo lang gevochten is. B. en W. moesten nu royaal zeggen, dat zij zich in dit geval hebben vergist en als nog toestemming verleenen de plaat aan te plakken. De heer REINALDA merkt op, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk aanplakbil jetten aan de zuilen kwamen, die voor een ander deel der burgerij aanstootelijk waren. Spr. had een onderhoud met vooraanstaan de anti-revoiutionairen, die dat volmaakt met hem eens waren. Spr. noemt b. v. de platen van de Burgerwacht en de mili- tairistische plaat om dienst te nemen bij de marine. Al deze platen geven ook aan stoot aan een deel der burgerij. Die liet men toe en deze weigert men. Spr. vraagt B. en W. van hun standpunt terug te komen. De heer DIJK dient de volgende motie in De Raad der gemeente Haarlem, ge hoord de besprekingen over de weigering tot het deen a. npiakken van propaganaa-' platen v. d. Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden op de stads-publi catie-zuilen, noodigt B. en W. uit, deze toestemming alsnog te verleenen. De heer WOLZAK kan zich best voor stellen, dat B. en W. dit standpunt inne men en zij hebben daartoe het recht. Wat de heer Reinalda over de anti-revolutio nairen zeide, sloeg niet op spr. Hij wenscht dat te zeggen om misverstand te voorkomen. De VOORZITTER zegt dan, dat B. en W. in deze besprekingen geen aanleiding vin den, hun standpunt te herzien. De voor stelling is zeer zeker kwetsend voor an dersdenkenden. Dat waren de andere pla ten niet. (Interruptie dergsoc.-dem., die het tegendeel beweren.) De heer GERRITZ repliceert en herhaalt dat B. en W. de vrijheid van drukpers .aantasten. Het spijt hem, dat ook een vrijz.- dem. en een anti-rev. wethouder dit stand punt innemen. De heer SLINGENVERG wie zegt u dat, wat mij aangaat? De heer GERRITZ: Ik maak dat hier uit op, dat gesproken is namens het col lege en dat niet van het tegendeel is ge bleken. De heer BOMANS zegt, te spreken na mens de meerderheid van het College. Hij ontkent dat de vrijheid van drukpers door dat besluit is aangetast. De beoordee ling der platen is aan B. en W. overgelaten en dat heeft niets met de wet te maken. Het steunt op een gemeentelijke verorde ning. B. en W. namen dat besluit alleen in het gemeentebelang. Hij acht dat een dergelijke publicatie niet in het gemeente belang is. Ook tegen andere reclameplaten zullen B. en W. waken. De heer SLINGENBERG verklaart, niet schuldig te zijn aan het besluit omtrent deze plaat, doch zet daarna uiteen, dat de heer Gerritz zich vergist als hij meent dat hiermede de vrijheid van drukpers is aan getast. Dat dit niet het geval is, blijkt reeds hieruit, dat de platen overal te zien zijn. Wat B. en W. belette, was dat deze pla ten op gemeente-eigendommen werden ge plakt en zij deden dat met hetzelfde recht als waarmede de heer Gerritz van zijn villa in het Kenaupark weert alle propaganda, die hem niet aanstaat. Zou de heer Gerritz toelaten, dat R. K. daar propaganda voor hun partij maakte. Hetzelfde deden B. en W. voor de gemeente-eigendommen. Dat heeft dus niets met gemeentewet of vrijheid van drukpers te maken. Op zuiver prac- tische grónden weerden zij die reclame. En ik kan mij levendig voorstellen (al deel ik die meening niet) dat een deel der burgerij aan die plaat aanstoot neemt (Geroep der soc.-dem.O, zekerDus dat bent u met mij eens. Aldus hadden B. en W. de bevoegdheid die plaat van de gemeente- eigendommen te weren. StemmenEn de plaat der Burgerwacht dan De heer SLINGENBERG: als die aan stoot gaven, kwam ook dat niet te pas. Maar dan hadden de heeren op dat oogen- blik moeten protesteeren. Thans hebben B. en W. het recht die plaat te weigeren en spr. zal dan ook tegen de motie-Dijk stemmen. Mevr. WILLEKES-MACDONALD er kent het formeele recht van B. en W. om dat besluit te nemen en zal tegen de motie stemmen. Maar dan moeten ook alle aan- stootelijke platen geweerd worden. Want nu komt het voor dat dit niet het geval is, zelfs zijn er, die de zedelijkheid te na komen. Geen enkele richting mag aanstoot nemen en spr. hoopt dat meer dan tot nu toe de neutraliteit in dezen zal worden betracht. De heeren DIJK EN REINA. »A hou den dan een felle filippica. Ze hebben er maling aan of het besluit al of niet for meel juist was. Maar practisch staat de zaak zoo, dat een groote partij wordt ach tergesteld, Men stelt hier de machtskwestie van de tafel van B. en W.. De heer SLINGENBERG: Was dan indertijd hier achter de tafel komen zitten, zooals uw plicht was De heer REINALDA betoogt, dat wan neer hij daar zal zitten, zulk onrecht niet geschieden zal. Hij gaat dan in op de be- teekenis van de plaat, wat aanleiding geeft tot vele heftige interrupties. De heer DE BRAAL: Die plaat is een leugen, een groote, grove leugen. Herhaalde lijk hamert de voorzitterde heer Reinalda gaat door en wordt ten slotte tot de orde geroepen. De heer BRUCH ontkent ook, dat B. en W. tegen de grondwet zouden hebben gezondigd en zet dat juridisch uiteen. De heer BOES ziet niet in, dat de plaat aanstoot geeft. Wat er op staat is al zoo dikwijls van die zijde betoogd, dat het geen indruk meer maakt. Het is de gewone socialistische bluf. Maar B. en W. geeft spr. ongelijk. Zij hebben het recht niet die plaat te weigeren. Hij zal stemmen voor de motie-Dijk. De motie-Dijk wordt verworpen met 1614 stemmen. Voor de soc.-dem. en de heeren Peper en Boes. De VOORZITTER wenscht de Raads leden een gelukkig uiteinde van 't jaar en een weerzien in het nieuwe jaar. Dan wordt de vergadering gesloten. Onder de mededeelingen van den Raad waren o. m. een schrijven van Mevr. Wed. J. C. Kruse- men-Overbeek, houdende dankbetuiging voor de betoonde deelneming bij het over lijden van haren zwager Dr. H. D. Kruse- man v een schrijven van den heer H. van den Berg, arts, houdende mededeeling, dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen als gemeentegeneeskundige en als zoodanig ontslag verzoekt Het verslag over het jaar 1920 van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs een schrijven van het Bestuur der Ver- eeniging van leeraren en leeraressen aan gemeentelijke inrichtingen voor gymnasiaal- en middelbaar onderwijs te Haarlem, waarbij adhaesie wordt betuigd aan het voorstel tot progressieve schoolgeldheffing voor in richtingen voor gymnasiaal- en middelbaar onderwijs. Gesteld worden in handen van B. en W. eene supplcioire begroötmg van he» Burgerlijk Armbestuur voor den dienst van 1920, alsmede het verzoek van dat College om het tekort zijnde 57.448.83, als nadere subsidie uit de gemeentekas te willen ver leenen. een verzoekschrift van de Vereeniging tot Beheer van het Museum van Kunst nijverheid en de School voor Bouwkunde, Versierende kunsten en Kunstambachten der Maatschappij van Nijverheid om eene subsidie van 12.929.75, voor het jaar 1921 een verzoekschrift van de St. Joseph's Gezellenvereeniging om verhooging der sub sidie niet 825.over het jaar 1920. Gesteld wordt in handen van B. en W. ter afdoening le. een verzoekschrift van de Afdeeling Gorinchem van den Nedeiiandschen Aanne- mersbond om de bepalingen in de bestekken der gemeente terzake van loon, overuren en arbeidsduur te wijzigen en in overeenstem ming te brengen met de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het baggerbedrijf door deze Bondsafdeeling met den Cen tra- len Bond van Transportarbeiders gesloten. KINDERFEEST ST. VINCENTIUS- VEREENIGING Dinsdagmiddag had het k i rider feest va.n de Sfc. Vincentiu-srvereeniging plaats in 't gebouw aan de Nieuwe Groenmarkt'. Tegen 4 uur waren ruim honderd kia de ren door vader ofmoeder naar de feestzaal gebracht, waar de kleinen tut ruim half acht werden beziggehouden. Eerst werden de kinderen onthaald, waarna de welbekende professor Anthoi- nini, tot 'groot,e verbazing der kinderen! eenige goocheltoeren uitvoerde. Dan werd weder koek en chocolade rondgediend en nu werden de kinderen met prof. 'Anthonini's poppenkast yec- maakt'. De kinderen leefden geheel en al mede met de gebeurtenissen daar in d,at rech.tr hoekig raampje, waar Jan Klaassem na tuurlijk de hoofdrol speelde. Te half zeven bereikte de feestvreugde haar toppunt, toen St. Nicolaas, die blijkbaar nog niet naar Spanje terugge keerd was, de zaal binnentrad. De goede Sint sprak de kinderen al lerhartelijkst toe. Verschillende wenken en vermaningen gevend toch vooral brave gehoorzame kinderen te zijn. Nadat' de kleinen eenige aardige lied jes hadden gezongen, mochten zij één voor één bij den goeden Sint komen en ontjvingen ieder 'een fraai geschenk hen door de heeren van Vincentiua toegedacht Voor ieder kind had de goede Bisschop, een opwekkend of vermanend woord. Toen de had e au t jas waren rondgedeeld vertrok St. Nicolaas naar Spanje. Het feest was nu geëindigd De kin deren werden door de ouders afgehaald terwijl de heeren van Vincentius vader of mo.eder *t noodige medegaf, om ook thuis nog plezier te hebben, n.l, spek, meel, 'krentenbrood en kleedingstukr ken. WAARSCHUWING. tegen personen, die den laatstverloopen tijd mantels, jassen en andere kleeding- stukken uit vestibules en gangen ont vreemden, hetgeen vermoedelijk door opensluiting diet een valschen sleutel van de straatdeur, geschiedt. Daar zulks geschiedt nadat de duisternis is ingetreden en meestal op den tijd, dat de bewoners aan tafel zijn, is het wensche- lijk, dat door een ieder de navolgende voorzorgsmaatregelen worden getroffen: 1. Geen licht te laten branden in vesti bules, gangen of portieken. 2. De deuren zorgvuldig met nachtslot of knippen te sluiten. 3. De raampjes van de straatdeuren goed gesloten te houden. Wij gelooven dat ook de Haarlemmers, Bloemendalers en Schotenaren deze wel willende waarschuwing van de Heem- steedsch'e politie wel in de ooren mogen knoopen. PERSONALIA. De heer G. J. A. v. Zalen Heeft om ge zondheidsredenen bedankt als lid der fi- nancieele commissie der Vrijwillige Bur gerwacht alhier. i I1' ALG. APOTH. ADS. BOND. .Onder leiding van den heer A. Kamer-! mans heeft de Algemeene Apothekers- Adsistentenbond Zaterdag te Haarlem zijn, jaarlijksche algemeene vergadering gehou den. Vertegenwoordigd waren alle afdee- lingen, uitgezonderd de afd. Leiden. In hét hoofdbestuur werden gekozen mej. H. S. L. Sweers en de heer J. Water drinker; de heer J. M. L. Vogt werd als secretaris herkozen. Een voorstel om punt 9 van Het bonds- programma: wederinvoering van het dro gistenexamen, te doen vervallen, werd aangehouden. In beginsel werd besloten tot Het op« richten van een weerstandskas. Een voorstel om het minimum salaris te brengen op f3000 werd verworpen; het bestaande minimum salaris van f 1200 tot f 2400 werd gehandhaafd. DE KLEVERLAAN. Langs het nieuw bebouwde gedeelte van de Kleverlaan (tusschen Velserstraat en Kazerne) is een rij iepeboomen geplant, waardoor de weg zeer veel aan verfraai ing heeft gewonnen. In scherpe tegen stelling daarmee is het daaraangrenzen.de,- met keien bestrate, deel. dat door het rijden van zwaar, beladen wagens in een ware modderpoel is herschapen. VERLOF. Ingekomen is een verzoekschrift van C. de Leeuw, om verlof tot het verkoopert uitsluitend Van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de< winkel van het perceel aan de Van Ma< ramstraat No. 8 alhier. GEMEENTERAAD (Vervolg.) B. en W. bicden den Raad ter vaststelling san het tarief van <t enonderstand voor 't jaar 1921, zooals dit door het Armbestuur is ont worpen. De heer KOPPEN vraagt het tarief van f 10 (voor gehuwden) Ie brengen op f 12 en de uitkeeriug per kind te brengen op f 1.50. Voorts vraagt spr. aan het Armbestuur gelegen heid te geven eens of meer per jaar kleding stukken Ie verstrekken en wat de brandstof fen betreft stelt spr. voor behalve 100 turven 1 H.L. cokes of zwarte brandstof te geven. De heer HEERKENS THIJSSEN wijst er op dat het Burgerlijk Armbestuur een groote mate van vrijheid heeft om naar bevind van zaken wordt algemeen geroemd. Met de minimum ln de praetijk wordt ook met verschillende omstandigheden rekening gehouden. De wijze waarop de bedeeling in Haarlem plaats heeft, word'd algemeen geroemd. Met de minimum tarieven omhoog te brengen handelt men vol gens spr. niet in het belang van de bedeelden. De heer KOPPEN handhaaft zijn meening en voorstellen. De heer WOLZAK, lid \an hei Burgerlijk Armbestuur ontraadt aanneming van de voor stellen -Koppen. De heer v. d. KAMP juicht de praetijk van hel Burgerlijk Armbestuur hier ter stede toe. en ontraadt aanneming van het voorsiel-Kop- pen. Wordt het aangenomen, dan zal vanuit het heel; land een trek naar Haarlem plaats hebben De Inspecteur van Politie waarschuwt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6