BERICHTEN INGEZONDEN Hei best® voedsel t voor uv^ydhd Uit den Omtrek NüORDWI)K£RHOUT READ UIT ONZE VORIGE OPLAAG •r Nu kwam epr. tot de sociale taak vaa dc vrouw in het openbare leven. Be ge huwde vrouw mag daar echter èlechts in zoover zich wijden, dat zij de taak van vrouw en moeder ben volle kan blijven beoefenen. tipr. wees op de verschillende nuttige instellingen, die ide zorg vcor dc vrouw op zich nemen cn noemde daarbij vooral de vereeniging „Voor Eer en Deugd," die de onzedelijkheid bestrijdt ia pers, litte ratuur, tooneel en mode. Hier legde spr. er den nadruk op, dat de vrouw zich dour al te vrije kleediug ue minachting van den man op den hals haalt. Want ai mag zij voor eenige oogenblikken boeien, de ma.t zal toch God danken, dat Hij hem een andere vrouw geschonken heeft ol' wel, hij zal een eed afleggen voor zijn Goo, zich niet met zulke vrouwen in te laten Nog andere vereeuigiiigen werden ge noemd, zeuals Elisabeths- en Eitavereeni ging, en dan de Vrouwenbond met b,aaA onu eraf dee. i ugen, die bijv. zich ontferm: over arme wounwagenkiudjes, waarva.t zoovelen Katholiek zijn, die arme zieke.t. gaan bezoeken en zoovele andere liefda dige werken beoefenen. Spr. hoopte ten slotte, dat de Vrcmyenbond In groei en bloei mocht toenemen. Baar hooren allen in th,ris. Hij wensehte eindelijk, dat zij, die reeds leden waren, stseds trouwe leden zouden blijven. Schouder aan seb.ouder moest sa mengewerkt v/orden tot vercdeli-g van het geslacht en tot reddiiig der naasten Eens zal de dag komen, dat het mud :rne heidenuom zal opz.en naar dat machtige ieger van den. Vrouwenbond en uw roen zal blijven tot in eerwigheid, eeuwig ah de zielen, die gij redden gaat, aldus b© sloot spr. Daverend applaus loonde Br. Deckers die ook tijdens zijn rede meermalen toe gejuicht was, voor zijn met aandacht toe gehoorde werkelijke schitterende rede. Bt presidente dankte Dr. Deckers met eeh hartelijk woord, waarna de notulen dei vorige vergadering werden gelezen er goedgekeurd. Tevens werd verslag uitge oracth van de vergadering van den Dio cesanen Vrouwenbond, gehouden te Am sterdam, hierna volgde een korte pauze waarna de pre-iient© eenige medode: ï- gen deed. Voorgesteld werd, om Mevr. Van Sohijndel, uio van al' de oprichting van den hond penningmeasteresse was geweest, doch nu wegens ziekte had moe ten bedanken, het lidmaatschap van ver dienste aan te bieden. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Eenige kor te medeieelingen werden alsnog gedaan betrekking hebbende op de oprichting van een vereeniging Hulp in de Huis houding en over- het nieuwe vaandel waarvan een prachtig ontwerp van deD heer Bijvoet, ter bezichtiging was. Donderdag 17 Februari wordt een ver gadering gen,ouden, waarop verkiezing van nieuwe bestuursleden zal plaats hebber Hierna werd de vergadering op de ge wone wijze gesloten. Voor das tniiouo dezer rubriek stelt dt Redactie ticb met aansprakelijk BEVERWIJK. »Gekruisig-d«. Wij kunnen thans berichten, dat de opvoering van »Gekruisigd«, in het gebouw der K. S. A. alhier zal plaats hebben eerst op Zondag 16 Januari voor leden en verwan ten der H. Familie en Woensdag d.a.v. voor betalend publiek. Hiervoor zijn toe gangskaarten verkrijgbaar bij den con cierge der K. S. A., Peperstraat, alhier. Wij twijfelen niet of de Directeur van de Aartsbroederschap zal succes beleven van zijn waardeerenswaardig initiatief. BEVERWIJK. r>!De Paradijsvloek». Thans staat definitief vast, dat »De Paradijsvloek« op 2 Februari in Maison Stroucken alhier met vol décor en vol ledige bezetting gespeeld zal worden. Voor Kennemerland een eenige gelegen heid om Het beroemde bijbcTsche drama van Alph. Laudy te zien opvoeren, na alles wat wij daarfvan gehoord en gelezen! hebben. BEVERWIJK. Burgerlijke Stand. Gei boren: Hendrik, z. van J. C. Beliën en en H .Kuyl. Maria Johanna Francina, d< van P. C. Fimmen en A. F. J. V. d. Wijst. Gerrit, z. van W. van Zalingen en R, Koersen. Theodorus Johannes, z. van A. C. Janssen en H. Bosman. Ondertrouwd: T. Hoeks en J. H. Piro- vano. P. C. Waardijk en M. A. Bleei ker. L. E. Schelvis en M. J. Smit- Gehuwd: P. J. van Son met J. K. Foe- kema. H. Schweitzer met A. H. v. cf. Koik. w. H. Tibboel met T. v. Tricht. Overleden: iDuvera SchuLemaker, 9 j. Cornelis Theodorus Widentse, 83 j. Elisabeth Winkelman, 69 j. BEVERWIJK. Opgepast. Ingevolge de nieuwe wet op gedistilleerd, waaroij het vervoer van spiritualiën in grooter hoeveelheden dan l Liter zonder specia e machtiging verboden is, werd de firma de D. alhier reeds bekeurd. Belangheb benden mogen zich voor dergelijke be keuringen behoeden door geen gedistil leerd zonder behoorlijke papieren te ver- voeren. BEVERWIJK. (Volkstelling. - Bij de alhier gehouden volkstelling is gebleken, dat de gemeente Beverwijk op 1 Januari 1921 bestond uit 3927 mannen en 3757 vrouwen, totaal 7684 inwoners. iDe Bisschoppelijke Kweekschool telde 55 leerlingen, terwijl de forten, ressor- teerende onder deze gemeente, een vasté bezetting hebben van 9 man. HILLEGOM. Vei.ing. Gis.eravond wer- den in Hotel Sistermans door de Nota- rissen J. Ratelband, te Haarlem en K. Lam geveld, te Hi.legom, bij opbod geveild: I. Een perceel Tuin- of Bloembollen, grond, tusschen de Leek en dc Meerstraat, groot 94 A. 40 cA., toebehoorend aan de erven N. Kruyt. Hoogste bieder Notaris J. Ratelband f 3300.-. II. Vier arbeiderswoningen aan de Kerk. straat, te zamen groot 11 A. 67 cA., toe behoorend aan den heer A. Rijnveld. Hoogste bieder is de heer A. v. d. Jagt alhier f 2900.—. III. Een perceel Bouwland te Haarlem mermeer, aan den Vennipperweg, groot 74 a. si cA., verhuurd tot 23 October 1921 voor f 260 per jaar. Hoogste bieder Notaris Ratelband f 2150. Toeslag Donderdag a.s. GARN1ZOENSBER1CHTEN. Bij beslissing van den M. v. O. is met in gang van 1 Februari a.s. aan den le luite nant G. P. deKr nijff van het le Depot Huza ren nonactivileit verleend voor den tijd van één jaar, buiten bezwaar der schatkist. BEKROOND. Op de driedaagsche groote Nationale Ten toonstelling vanwege Avicnltura In de Dier gaarde te Den Haag, behaalde onze stadge noot de heer J. J. Phillips, met zijn inzending bereide huiden, de hoogste onderscheiding. VERLOF DRANKWET. B. en W. van Haarlem brengen ingevolge •art. 37 der Drankwet ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift v\n W. Verhagen om verlof tot het verkoopen van al coholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winael van het perceel aan de Leidschestraat No. 88. R.-K. VOLKSBOND. In de vacature .ontstaan door het bedanken «an den heer P. Dijt, hoofdbestuurslid van den Ned. R.-K. Volksbond, afd. Haarlem, is de heer Joh. M. Peusens gekozen bij enkele candidant- stelling. E. S. M. FANFARE-CORPS. Donderdagavond hield in het café „da Post duif" bovengenoemde vereeniging haar 14e jaar vergadering, welke door den voorzitter den heer J. Steenkist, met eeuige goed gekozen woorden geopend werd. Spr. herinnerde den leden er aan, dat het corps dit jaar zijn 15-jarig bestaan her denkt en vroeg van de leden dit jaar schitte rende prestaties, meer dan voorheen, opdat de vereeniging bij hel vieren van naar 15-jarig be slaan, de hoogste onderscheiding uit de hoogste afd. aan het vaandel zou kunnen hechten. Hierna werd het verslag van den secretaris en penningmeester uitgebracht. Uit het finantieël verslag bleek, dat ae inkomsten aan donaties dit jaar gestegen waren van 102 op 1100, welke mededceling luide werd toegejuicht. Besloten werd dit jaar uit te komen op het Nationaal Concours te Oostzaan en Buiksloot N. dam. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden bij acclamatie weder benoemd, en gekozen de heeren Jongewnard en de Vries als commissarissen. Niels meer aan de orde zijn de en na gehouden rondvraag, sloot de voor zitter na cenige opwekkende woorden deze goed bezette vergadering. DEKENS. Woensdag 10 Jan en Vrijdag 21 Jan. zijn aan het geliunw ,,St. Bavode bestelde kunstwollcn- dekens verkrijgbaar. Zij die reeds molton dekens besteld en betaald hadden kunnen op deze uren bun geld terug ontvangen, of hiervoor kunstwollen dekens krijgen. ZWARE MISHANDELING. De officier van justitie bij de rechtbank te Groningen eischte tegen den 24-jarigen fabrieks arbeider J. J. K. te Hoogkerk, die des avonds den heer W. C. Roos, uit Haarlem, chemicus aan de suikerfabriek te Vierveriaten, zoodanig met een mes in het oog stak, dat dit verloren b en de getroffene voor eene betrekking in Oost-lndië werd afgekeurd, 3 jaren gev.slraf. Tegen zijn vriend Folkert S., die hem het mes had gegeven, werd 2)4 jaar geëischt. EIGENAARDIGE RECLAME. De firma Albert Heijn aan de Ancgang had deze week een eigenaardige reclame. Er bestond n.l. voor de bezoekers gelegenheid can in een gezellig ingericht kamertje achter den winkel kennis te maken met de uitstekende koffie en thee van deze firma. Het geurige vocht werd geschonken door een „echten Indiër" en diens echlgeuoote. Een achthonderd personen hebben van deze jelegenheid gebruik gemaakt. WAAK GAAN WIJ HEEN? De film „Christus." Voor een vrij talrijk publiek ging Vrijdag avond in de sociëteit „Vereeniging" de reeds aangekondigde film „Christus," Men kan van oordeel verschillen over de vraag of liet leven en lijden van Christus een on derwerp is dat aan de filmkunst mag wor- Jen overgeleverd. Maar deze vraag eenmual Si bevestigenden zin beantwoord, moet men toe geven dat de Itaiiaausche Maatschappij „Cines" van deze film iets superieurs heeft gemaakt. Mise-en-scène, afwerking en spel laten niets le wenschen over. Natuurlijk is '1 mogelijk dat ■traks, of over tientallen jaren, een andere film fabriek met een andere, nóg mooiere, opvatting, ansceneering en uitbeelding komt, evenals onze groote kunstenaars als Rafaëi, Van Dijck en an deren de groote momenten uit het leven van onzen Zaligmaker op bun eigen, ieder op zich bewonderenswaardige, wijze zagen en uitbeel den, maar ook dan zal dit werk der maatschap pij. die successen behaalde met „Quo Vadis," „Cabiria en andere films, met eere genoemd Korden. Wie een mooi en stichtend filmbeeld wil zien, ga gerust van deze film genieten. Wie echter op sensatie belust is, komt bedrogen uit Wij zouden dan ook zeggen dat deze film er niet een is voor bet gewone bioscoop-publiek, tenzij voor de genen, die ware kunst weten te waardeeren. Bewondering verdient vooral het ingetogen spel, waardoor wijding wordt gelegd in het ge heel. Met zorg is alles vermeden en hoe licht zou dat kunnen gebeuren' wat de heilige per sonen, die daar uitgebeeld worden belachelijk zou kunnen voorstellen. De acteurs en actrices moeten z?cK wel bewust zijn geweest van 'de groote taak, die zij op zich hadden genomen. De film brengt in beeld, zooals wij reeds meld den, het leven en lijden van onzen Zaligmaker, vanaf de boodschap van den engel Gabriël aan Maria (naar de beroemde schilderij van Ange- lico) tot aan de Hemelvaart van Christus toe. Er zijn aangrijpende tafereelen in, die een prop in de keel werken en tal van bewonderenswaar dige staaltjes van film-techniek, benevens keuri ge natuurtafereelen, die bovendien hun bekoring ontleenen aan bet feit, dat zij, igiar de mede- deeling der fabrikanten, ter plaatse in Egypte, in het H. Land en Rome werden opgenomen. Op een enkele plaats is, dunkt ons, het Evange lieverhaal niet trouw gevolgd en op andere, zoo als bij de voorstelling der reis van de Drie Koningen, heeft men de fantasie wel wat heel erg laten spelen. Dat doet echter aan het ge heel geen atbreuk. De voorstelling in de „Vereeniging" is goed verzorgd. Dc firma P. van Norden heeft voor een passende grocnversiering gezorgd, er was mooie passende muziek, en de heer A. J. Schu macher (hij moge zijn uitspraak van 't Fransch wat beter verzorgcnl) zong met mevr. W. v. d. Hocck toepasselijke liederen. Rcsumeercnde: een film, zoo mooi, als er in Haarlem nog maar weinige liepen, cn het bekij ken wei waard. Familie Bioscoop. Zij die van een ecliien, frisscheu Hollandschen jongen houden, kunnen deze week genieten van een film in bovengenoemd theater, die dezen ten loon stcit. Al is het dan ook geen Holiandsche jongen, wat nationaliteit betreft, die ten too- ncele gevoerd wordt, zijn handelswijze lijkt er veel op. Wij hebben genoten van do echt trissche tooneeltjes die zich aan ons oog voor deden en zijn er van overtuigd dat Picklord in zijn prestaties van ..Tom," aller harten van de aanwezigen wint. i iihn „Pak me mee" is er een waarom men v.,n het begin tot liet eind moet lachen, terwijl ook de weekrevue en de Daluurschoon-films bijzonder mooi zijn. Voeg hierbij de aantrekkelijk beschaafde explicatie van den heer Hartog, en wij kunnen niets an ders dan aan onze lezers een bezoek aan de Familie Bioscoop aanbevelen, ilet is een echt leuk programma. Don Quichot. Naar wij vernemen, zal Het Schouwtooneel, Directie Adr. van der Horst en Jan Musch, Za terdagmiddag 22 Jonuari in den Haarlemschen Stadsschouwburg ceu school-voorstelling g-ven van Pielcr Langendijk's Don Quichot op dc Bruiloft van Kamacho. R.-K. VROUWENBOND. Vrijdagavond behandelde Dr. L. Deckers, lid der Tweede Kamer der Stalen Generaal, voor de leden van den H. K. Vrouwenbond het on derwerp: „De vrouw in haar werk". In tegen stelling met zijn collega-Kamerlid, den heer Henri Hermans, die eenige weken geleden voor den Bond sprak, mocht deze spreker zich in een talrijk gehoor verheugen. Aan de bestuursiafel had mede plaats genomen de Geestelijk Adviseur van den Bond, de Z.Eerw. Heer Rector J. H. W. Borsboom. Om ruim acht uur opende dc presidente, mej. F. A. M. Peelers, de vergadering met den Chris- telijken groet en heette allen hartelijk welkom, terwijl zij er haar vreugde over uitsprak, Dr. Deckers als spreker van den avond le mogen begroeten, die met zijn geestdriftig woord dezen avond helder zou uileenzellen de laak, welke de vrouw te vervullen heeft. Nadat het zangkoor „Ave Maria," onder directie van mej. Elze Wille en onder begeleiding van mej. Annie Bonarius, mei een fraai gezongen Kerstliedje er „de stem ming in gebracht had," zooals mej. Peelers hel uitdrukte, nam Dr. Deckers het woord. Spr. begon er op te wijzen, hoe het maatschappelijk vraagstuk nog steeds een brandende kwestie is. De helft daarvan is het vrouwenvraagstuk, d.w.z., de helft daarvan slaat onmiddellijk in betrek king tot de vrouwen. Het maatschappelijk vraagstuk is niet op de eerste plaats een van arbeidsloon, arbeidsduur of productie, maar allereerst een van godsdien stig, zedelijk leven. Slagen wij er in, de wereld lot Christus terug te brengen, dan is morgen het maatschappelijk vraagstuk opgelost. De grootste oorzaak van het vrouwenvraagstuk is o.m. 't feit, dat de vrouw zóó lee\t, dat zij het kind niet terug kan geven aan Hem, van Wien het kwam. Dan toonde spr. met voorbeelden aan, boe in de allervroegste tijden de vrouw als minderwaardig werd beschouwd. Christus heeft de vrouw naast den man geplaatst, haar ver heven uit de nederigheid tot de glorie. Alles heeft de vrouw aan uet Christendom te danken. Is het dan wonder, dat men zich nu tot de vrouw wendt, nu er hulp noodig is? Dan vergeleek spr. ue tegenwoordige tijden met die van het oude Rome. Het geschitter van heden mag ons niet verblinden. Er heerschen brasserijeu, dagdieverijen, koude onverschillig heid jegens den evenmensch en haat en afgunst onder de standen. Men roept om verbetering, doch alleen het Christendom kan die brengen. En zoovelen keeren datzelfde Christendom den rug toe. Dat moet ten ondergang voeren. Doch de Katholieke vrouwen willen dat niet. Nu wij op het keerpunt, omhoogheffing of algelieele vernietiging staan, nu moet ue vrouw meewerken tot herstel van bet Christendom. Eens was de man hooghartig jegens u en nu smeekt hij u om hulp. Hoe moet nu de Katholieke vrouw mede werken aan 't herstel der zieke maatschappij. Hoe kan zij medewerken aan de oplossing van hel maatschappelijk vraagstuk. Zij moet werken, alleen en met hare zusteren, in en voor haar ge meenschap. Spr. toonde dan aan, hoe wij geen volstrekte emancipatie van de vrouwen kuiiuen willen, zooals de socialisten en communisten die wenschen. Ziet naf.r Rusland, waar men ze tol alge meen eigendom gemaakt heeft Voor ons geldt het woord van Paus Leo XIII, dat de godde lijke liefde de wederzijdsche plichten moet re gelen. Neen, onze Emancipator is de Man, van Rerum Novarum, Paus Leo XIII. Dan besprak spr. „De huisvrouw in het gezin." Zij heeft heilige plichten te vervuilen tegenover allen, die tot haar huisgezin behooren. Spr. schetste, hoe de man juist bij de vrouw troost en leniging in smart vindt. De vrouw is meer dan een bestierster van het huishouden, zij is een bulpe. Spr. hekelde het gedrag van die vrouwen, die haar manneu afhouden van nuttig maatschappelijk werk. En zoo zijn er nog te veell Die vrouwen kennen haar sociale taag nicL Maar wij verwachten dat de Katholieke vrouw dapper haar offer brengt, haar man af te staan voor de sociale doeleinden, voor de zaak, dus voor Christus. Dan schetste spr. de grootsche en moeilijke taak der huis vrouw tegenover haar kinderen. Vooral van 'de moeders hangt het af, of"' Kerk en Maatschappij zullen kunnen rekenen op de mannen en vrouwen van morgen. Vele ouders maken de lichamen der kinderen kloek, maar vergeten dat wjj kloeke Christenen moeten hebben. Eere de moeder; die In stille plichtsbetrach ting haar kin.Vren opvoedt tot ware Christenen. Gelukkig de moeder van veel kinderenl Zij kent veie smarten, angsten en armoede wellicht, maar niet de smarten van den eenzamen haard. Voor baar eischen wij den eerbied van allen op. Wee hem, die spot met het groote gezin, want hij spot met God, Die haar aangesteld heeft tot vomi- ster van vele zielen. Dan behandelde spr. de plichten van de huisvrouw jegens de dienstbo den. Ook jegens de dienstboden heeft men plich ten te vervullen. Ook daarvan zullen wij eens rekenschap moeten geven aan God. De dienst bode heeft recht op ouze zorg, onze hulp, ja, vooral ook onze liefde. Spr. legde er den nadruk op, hoe schromelijk die dames hun plichten ver- waarloozen, die hun dienstboden des avonds maar onbeschermd uit laten gaan, die haar des winters in een koude keuken laten zitten, haar het haar toekomende deel van lekkernijen ont houden, haar het kleinste kamertje onder de pannen geven, terwijl er frissche groote kamers ongebruikt worden gelaten. Men moet ze met liefde behandelen en haar niet blootsteiien aan gevaren, waaraan men haar eigen dochters niet bloot zou willen zien staan. Doch dan schetste spr. de plicten der dianstbodc. Zij moeten de plich ten van onderdanigheid, trouw en eerlijkheid ten strengste nakomen. Het meisje moet de bevelen van haar mevrouw opvolgen, niet rond brieven, wat er in huis gebeurt, niet snoep zuchtig zijn, eerlijk en vooral niet leugenach tig zijn, maar steeds voor de waarheid uitkomen. Met eenige typische, leuke voorbeelden kruid de spr. hier zijn betoog, om tenslotte dan te wijzen op de tevredenheid, in welke de dienst meisjes moeten leven. TEGEN T MISHANDELEN VAN DIEREN. Wij ontvingen het volgende: Uittreksel van het verslag van den w.d. in specteur der vereeniging legen het mishande len van dieren voor Haarlem en Omstreken over de maand December 1920. In deze maand werd vooral werk gemaakt van een onderzoek naar de zorg voor trekhon den. Het bleek, dat vele bespanningen niet vol deden aan de voorschriften volgens de trek- hondenweb Ook werden meermalen honden aangetroffen, die beneden de maat waren en anderen die te groot waren om onder den wa gen te kunnen staan. De tuigen lieten dikwijls te wenschen, terwijl het ook voorkwam, dat de dieren te kort aan de as gehouden waren. Herhaaldelijk moest daarbij worden opgetreden tegen ruwheid van de karrevoerders. Proces-verbaal moest worden opgemaakt legen een voerman, wegens het herhaaldelijk mishandelen van zjjn voor den wagen gespan nen paard. In December werd weder een aantal zwer vend aangetroffen honden en katlen in den Kennel Fauna voor rekening van de Vereeni ging opgenomen. Achttien van die zwervers wier eigenaars niet bekend waren en waarvoor geen goed tehuis kon gevonden worden, moes ten in onze asphyxiatie-inridhting pijnloos worden gedood. Secretariaat der Vereeniging II eer en weg 199. GEVONDEN VOORWERPEN. f Terug te bekomen bij: N. Roozen, Scholerweg 50, bijbel; II. van den Broek, Leidschestraat 46r., bril; J. Molenaar, Rozenstraat 49, étui met schrijfbehoeften; J. van Tongeren, L. Marga- rethastraat 5r., insigne en mutsje; Bureau van Politie, Smcdestraat, rijwielke!ling; L. Dufour, Zijlweg 79, halsketting; L. Bijleveld, Harmens- jansweg 75, manchetknoop: J. Verloop, Tulpen- straat 28rd., oorknopje; P. Visser, Ampzingstraat 77zw., porlemonnaie; F. II. Hunting, Damast straat 21, porlemonnaie; H. A. de Nieuwe, Heerensingel 7IE, portemonnaie; A. de Haan, Zijlstraat 100, handschoen; A. Blanker!, Dam straat 20rood, halsband met penning; F. II. Bot telier, Van Oorschotstr. 10, handschoen; W. van der Hoek, Jan Steenslraat 44, hansdchoen; Bu reau van Politie, Smedestraat, ring met sleutels cn Lips' sleutels. Hillegom, 12 Januari 1921. Mijnheer, Naar aanleiding van de competitie-standen in de „Nieuwe Ilaarlcmsche Courant" heb ik de eer U mede te deelen, dat wat den stand vau onze R.-K. Voetbalvereeniging „Concordia" betreft, deze onjuist is. De stand van „Concordia 11" op 3 Januari was als volgt: gespeeld 8, gewonnen 7, gelijk 0, verloren 1, punten 14, goals voor 50, goais tegen 9, gemid deld 1.76; bet gemiddelde is dus even hoog op bovengenoemden datum als dat van „Het Weslen." Bclcetd verzoek ik U dezo onjuistheid in Uw blad zoo spoedig mogenlijk te rectificeeren. U hij voorbaat dankend, jnet dc meeste hoogachting. W- v. d. ZANDE, Voorzitter Concordia. Naschrift van de Redactie. Wij maken den geaehlen inzender er opmerkzaam op, dat de wedstrijd WestenConcordia door den bond is afgelascht, zoadat er geen aanleiding voor is, h.crvoor een papieren 50 overwinning le notcercn, deze stand is dan dus wel juist. HEEMSTEDE. Uit ecu sigarenwinkel alhier, is een gcldbusje van de stichtingen voor toeval lijders te Haarlem en Omstreken ontvreemd. SCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van A. Kuit-Pekelharing. d. van G. H. Boorns- Galama. z. van J. Akkerman-Libosan. z. van A. MooijBakker. d. van J. Roodenburg- Tickclaar. Overleden: A. J. Ziegelev. 04 p. H. C. de Smidt, 7 maanden. J. A. Heertjes, 19 j. J. van den Bogaard!, 48 j. Ondertrouwd: W. H. Iluijgen en W. J. C. H. Smit. J Sikkeina en G M. M. van Roon. Getrouwd: G. W. Meijer en J. A. M. Vromans. IJMUIDEN. Door den heer Jac. Neyzen alhier, is thans een definitieve vergunning ge vraagd voor de oprichting van een visclizouterij- en rookcrij aan de Loggerstraat alhier. T.1MU1DEN. Door den arohitect J. C. Cramer, is onderhands aanbesteed hel bomve» van een Centrale Bakkerij aan de Vischstraat alhier. Laagste InscSirijfster was de firma wed. P. van Heyst en Zn. te Vclsen met 32900, aan wie het werk gegund is. VELSEN. Door den heer W. van Heyst Pz., zal aan den Driehuizer Kerkweg voar eigen rekening een landhuis worden gebouwd. BEVERWIJK. Het bouwen van c s» R.-K. Mulo-school met internaat aan den Keel Delfs- weg alhier, is opgedragen aan de firma V. Pb. Braun en Zn., alhier. BEVERWIJK. De bevolking dezer ge meente is In 1920 toegenomen met 157 personen cn bestaal thans uit 8927 mannen en 3757 vrouwen, totaal 7084. ZANDV'OORT. Men schrijft ons: Voor een tamelijk groot aantal aanwezige leden der R.K. Kiesverceniging, hield de heer J. A. de Lobel uit Haarlem, in Zomerlust een rede, speciaal voor de vrcuv.en. Hoewel meer een rede voor de vrouwen, wa ren er ook vele mannen opgekomen, doch in verhodding tot het ledental had de opkomst ze ker grootcr kunnen zijn en ook moeten zijn. Door den voorzitter, den heer C. Siegers, werden de aanwezigen en de heer de Lobel hartelijk' welkom geheeten en vervolgens gaf hij het woord aan den spreker. Op zeer duidelijke en aangename wijze wist de spreker de aanwe zigen ruim twee uur bezig te houden over de vrouw in de politiek en wat vooral de Roomsche vrouw hierin zijn kon en moest. Hij toonde met voorheelden aan, wat de vrouw voorheen was en gaf op zeer duidelijke wijze te kennen, wat zij thans kan zijn. Kortom want het is niet onze bedoeling een geheel verslag van het ge- sprokenne weer te geven, omdat zulks aanlei ding zou kunnen zijn om te zeggen: ik behoef niet naar de vergaderingen, ik lees het toch in de courant. Hetgeen door den heer de Lobel werd gesproken, heeft ten duidelijkste den weg aangegeven dien men in de politiek bewandelen moet. Wij zijn er van overtuigd, dat het be stuur overweegt, nogmaals zulk een avond te organ rseeren. Vraagt het hen, die geweest zijn en zij zul len u zeggen lioe nuttig en leerzaam zulk Wen avond is. Want zij zagen ruimschoots hun moeite en opofferingen beloond. Dit getuig de het hartelijk applaus bij het eindigen der rede! Onder dankzegging sloot de voorzitter te ruim io u6r met den christelijken groet deze bijeenkomst. HEEMSTEDE. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij M. v. <1. Velden, Bleekersvaart- weg 34, een porlemonnaie met inhoud; C. Polak, Glippcrweg 54, een grijze deukhoed; F. H. Burger, Kastanjelaan 33, oen roeiboot; Bureau v. Politie, Boekenrodestraat 9 een aanteckenboekje en een gummi overschoen; Bureau v. Poitie, Raadhuis, een ijzeren wiel band en een hondenhalsbnnd. Als Commies der Rijksbelastingen alhier, is niet ingang van lieden benoemd, de heer D. van Peer uit Baerie-Nassau (Noord-Brafo.) Volgens het register van den Burgerlijken Stand in Uezc gemeente, zijn in het afgeloopcn jaar 141 aangiften gedaan van geboorten en ffl aangiften van overladen, terwijl 26 huwelijken zijn voltrokken. Op het telegraaf- en telephoonkanloor alhier, zijn in 1920 1650 telegrammen behan deld en hebben 619 tclephonischo gesprekken plaats gehad. R.-K. Volksbond. Woensdagavond hield dfl Volksbond zijn gewone maandelijkscne verga dering in café „de Zwaan". De opkomst was bevredigend te noemen. De voorzitter opende de vergadering op do gebruikelijke wijze en daar het de eerste was in het pas begonnen jaar, wensehte hij den leden een gelukkig en voorspoedig jaar met hun huisgenooten. Tevens sprak hij de hoop uit, dat dit jaar ook een gezegend jaar moge zijn voor den Bond en deze steeds in groei en bloei moge vooruitgaan. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris gelezen en onveranderd goedge keurd. Wegens afwezigheid van den Eerw. Geest, Adviseur, kon de cursus, welke door hem ge houden zou worden, niet doorgaan. Medegedeeld werd, dat berictit was ontvangen van het Cen traal magazijn van militaire kleeding en uitrus ting, dat aan het bestuur 200 wollen dekens zijn toegewezen, welke bij aankomst onder dö leden tegen maligen prijs zullen worden ver kocht. Besproken werd het voorstel, Re verloting ten bate van hel nieuwe vaandel der afdeeling te houden in de laatste week dezer maand. Door den voorzitter werden allen opgwekt, om de regeringscommissie nog le steunen bij tien verkoop der loten en om zooveel mogelijk prijzen voor de verloting beschikbaar te stellen. 1 Ook werd nog medegedeeld, dal ia het begin tier volgende maand wederom een uitvoering zal gegeven worden door de onderafdeeling Toneel. Verzocht werd, dat allen medewerken dezo uilvoering goed te doen slagen en vooral geen kinderen mee te brengen, welke den vercisehten leeftijd niet bereikt hebben. Bij de rondvraag werd nog eens aangedrongen om de vereeniging „Eerbied in Gods Huis", wees in zijn vroegere glorie te doen verrijzen. Door den voorzitter werd de volle medewerking van het bestuur hierin toegezegd. Ook werd do kwestie van het verplichte lidmaatschap nog besproken. Bestolen werd hieraan streng do hand te houden. Nu werd nog door den voor zitter bekend gemaakt, dat er uit het bestuur samengesteld een zoogenaamde begrootings- commissie, welke op de volgende vergadering de begrooting 19211922 zal aanbieden en dan met zeer ingrijpende voorstellen zal te berde komen. Daarom verzocht hij dan ook den leden in flink aantal ter vergadering aanwezig te zijn,'. Nadat door den voorzitter allen dank was ge bracht voor hunne aanwezigheid en alten waren opgewekt om steeds trouwe leden te zijn, slool hij deze geanimeerde vergadering op de gebrui kelijke wijze,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2