BERICHTEN Ssi8!» jvyDE' ê?42 8758 54 28163,518356 si .UIT ONZE VORIGE OPLAAG J» 1 KANTONGERECHT blijfplaats, thans gefl. H, t. BYw.; te Haarlem, GASLANTAARNS. LLC LAFENIS J. Y. HARTMAN, Woensdagmorgen b,ad op de Algemeene Begraafplaats aan de Klever laan de ter aardebestelling plaats van 01611 op zoo droevige wijze om 't leven gekomen 15 jarigen J. Y. Hartman, die Zondag te IJmuiden van de pieren te water geraak te en verdronk. In alle stilte is deze droeve plechtig heid geschied. Alleen enkele familieleden en enkele kameraadjes van het ongeluk kige knaapje waren op (len doodenakker tegenwoordig. De lijkbaar was met vele bloomen be dekt. Gesproken werd er niet. Dit kan ook die groote droefheid van dc trooste- looze ouders niet wegnemen, die enkele maanden geleden ook een dochtertje van 10 jaar moesten missen. De aanwezigen keerden diep ouder den indruk huiswaarts. WAAR GAAN WIJ HEEN? Volks- en Schoolvoorstellingen. Dat de volksvoorstellingen in een groo ten wensch voorzien, blijkt uit het feit, dat alle 8 volksvoorstellingen, die dit sei zoen werden gegeven, voor g^Reel uit verkochte zalen plaats yonclen en dat voor hpt selioolmatinée van „Don Quichot" 150 plaatsen meer zijn aangevraagd, dan er beschikbaar zijn. Op het tweede school- matinée in Februari zal „"Vriend Fritz" worden gegeven met' Louis Bouwmeester in de rol van den rabbijn. In April zal door J.an Musch een voordracht-matinée worden geh,ouden voor de leerlingen der scliplen. Willy Hora Adema., iWilly, Hora Adema, die een paar; jaar geleden te Haarlem 'n Liedereaavond gaf, waarover de Haarl. pers zoo gunstig oordeelde, zal op Dinsdag 25 Januari a.s., in de Kleine Zaal van ».De .Vereeniging«, w.eer een Liederenavond geven. Zij zal zingen liederen van Schubert, Mahler, De bussy, Finzi, v. Hoiwerd, Zandonai e.a. i De Shaekleton-Expeditie. Naar de Eee® Benno ons mededeelt, is hij Br, niet zorfderj moeite, fa' geslaagd, nog! voor een drietal avonden, nl. 22, 23 en 24 Jan., beslag te leggen op de bekende film, waarin de Shaekleton-Expeditie in beeld .wordt gebracht. 1 PROVINCIALE STATEN VAN I NOORD-HOLLAND. Hedenmiddig werd door het Centraal Stembureau tot lid der, Prov. Staten van Noord-Holland gekozen verklaard in de vacature-J. Korthals Altes (U.L.), de heer S. Prins, burgemeester van Grootebroek. JUBILEUM. Heden herdacht de heer. P. J. du Saar, meesterknecht van de timmerlieden bij de firma Enschedé en Zn., den dag, waarop hij voor 25 jaar als timinefman bij ge noemde firma in dienst trad. Door zijn ondergeschikten v.'.erd de ju bilaris verrast met een prachtige leuning stoel en een bloemenhulde, hetgeen hem met een toepasselijk woord werd overhan digd. Van de fi ma ontving hij, bij monde van den hper Mr. H. J. D, D, Enschedé, het gebruikelijke geschenk. Het verdere gedee te van den dag had de jubilaris vrijaf. VEREENIG1NG 'POT BEVORDERING DER DAMMEN. Kampioenschap v. Haarlem en Omstreken. Maandagavond j.l. werd de nieuwe kam pioen van Haarlem en omstreken, de heer J. W. van Dartelen, in het clublokaal deri »Haarletnsche Damciub« gehuldigd en wer den door den voorzitter der wedstrijld commissie, den heer H. A, v. Abs (voor zitter der Damclub »Haarlem«) de in de zen wedstrijd behaalde prijzen uitgereikt. De 1ste prijs en kampioenstitel 1920/21 aan J. W. van Dartelen; de tweede prijs aan P. J. van Dartelen en de derde prijst aan H. G. Teunisse (allen leden der «Haar, lemsche Damclub»), resp. met 22, 21 "en 19 van de 26 te behalen punten. De nieu we kampioen verloor g-een enkele partij en speelde slechts vier partijen remise. Daarna werd te ruim half negen met ide simultaanseance aangevangen. Niet min der dan 27 spelers (w.o. vele sterke stpe Iers) hadden achter de borden plaats ge nomen, om den simultaanspeler partij te geven. Te kwart voor, twaalf was de laatste partij beëindigd en had de heer van Dartelen 17 partijen gewonnen, zeven remise tegen de heeren R. Mollema, W. J. A. Matia, B. W. Kensen, M'. de Jong» G. Verbeek van Mourik en E. Jansen (al len leden van de «Haarl. Damclub<<) en J. Wielinga en slechts drie partijen ver loren tegen de heeren. H. Greeuvv, E. K Berkemeier en J. C. van Waard (allen leden van de «Haarl. Damclub«). De h eer J. W. van Dartelen speelde met een gemiddelde van slechts 7 minuten per partij en behaalde ruim 3/4 van het aantal te behalen punten, alzoo 'n fraai resultaat. COMPETITIE 2c KLASSE NOORD. (Groep Haarlem.) yoor de 2e Klasse Competitie van den Nederlandschen Dambond spelen Donder dagavond te Zand\ooit de Damclub «Zand voort I« tegen de Damclub «Haarlem I« |in «Ons Huis«, Dorpsplein. Aanvang half 8. .Wedstrijdleider, is de heer J. W. van Dartelen (voorzitter der «Haarlemsche Damclub HET GEZANTSCHAP, BIJ DEN H. STOEL. Bij aavra,ag ter bevoegder plaatse is SCHOEN MAGAZIJN B. JONCKBLOEDT Gegarandeerde kwaliteit. 1 TreKking Vën /0wuuiurm:i^MFi¥qyejp.j staan van Notaris fl. G. MULIË^ Woensdag 19 Januari 1921, Prijs van flCOO 286 288 9377 13515 11175) 14968 19428 19823 12165 6534 8708 580 812 10730 12352 133S8 17331 20420 cv* Priixen van 90 («'gen geld) Sé 503f 692? SS 122£ ,4%9 l\ JU? "3 v... h,et bericht van. „Het Centrum'' aH zouf als opvolger- van Jh,r. van Nis pen tot Zen venaar tot Gezant bij den H. Stoel worj den benoemd Jlijr. T. E. M, H, Micliicls) van Verduynen, gezant/sck<apsraad te Lom den, gebleken allen grond te missen. BRAND TE HILVERSUM. (Woensdagavond is op Trompenberg to| Hilversum, een stal, vroeger in gebruik! bij de manege Porfcros, gedeeltelijk uit-i gebrand. Een paard en de rijtuigen koa-t den in veiligheid worden gebracht. Da inboedels van drie in h,et gebouw WO-i nende gezinnen bekwamen waterschade Oorzaak onbekend. OVEKSTRUOMING TE AMERSFOORT. De rivier de Eem steeg Woensdag bij? zander sterk. Te Amersioort stond o-m d uur de Havenstraat geheel onder. In veief woningen was Ret water binnengeloopcn'., In den voormiddag ia nabij den Baarn-4 schen dijk eon zomerkade bezweken,, waardoor een polder aan den kant van Baarn onderliep. Een inspectie der veen- en velde ridijk, oostelijk van de Eem wees uit, dat oogen- sckijnlijk geen gevaar van doorbraak was te vreezen. __GQEDERENTRFdN ONTSPOORT. GOUDA, 20 Jan. Hedenmorgen is, door-' dat een as van een wagon van goederen-: trein 4245 op weg naar Gouda orak, do trein ontspoord. De ontsporing geschied de bij Moordrecht en had tengevolge dat er vertraging ontstond in hot verkeer; voor de ricli;ting Den Haag Rotterdam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; slech;ts materieele schade. COMMISSIES VAN OVERLEG VOOR AMR TENAREN EN WERKLIEDEN. Men mel-dt ons: Op 17 Januari .1. werd onder voorzitterschap van den heer Mr. J, B. Bomans, een gemeen schappelijke vergadering gehouden van de Cen trale Commissies van Overleg voor de Ambte naren en de werklieden, welke vergadering werd bijgewoond door den Burgemeester. In deze bijeenkomst waren eveneens aanwezig de Commissaris van politie en afgevaardigden van organisaties van politiepersoneel. Gemeenschappelijk zou men n.l. van gedachten wisselen over de vraag op welke wijze ook voor dit personeel de weg tot het georganiseerd over leg zou kunnen worden geopend. Het vroegei geopperde denkbeeld, om de ver tegenwoordigers der politie enkel met raadgeven de stem in de centrale Commissies toe te laten bij de behandeling van zaken, in het bijzonder de belangen rakende van het politiecorps, was door de organisaties van dit personeel niet met instem ming ontvangen. Thans vroegen B. en W.' advies over hun voornemen, om de bestaande commissies tot een Ugemeene Commissie te doen samensmelten en Idaarin vertegenwoordigers, der politie op te ne men. Uitvoerig werd over deze aangelegenheid be raadslaagd. Eenerzijds werd aangevoerd, dat de eigenaar dige positie, waarin het politiepersoneel ook ten aanzien van het vereenigingsleven verkeert, aldus is ontstaan, onder den invloed der wettelij ke bepalingen, in 't bijzonder van art. 191 der Gemeentewet, waardoor dit personeel tot de plaatselijke overheid in geheel andere verhouding staat dan de andere categorieën van personeel in gemeentedienst. Anderzijds achtte men deze omstandigheid niet van genoegzaam gewicht om aan het politieper soneel een afzonderlijke vertegenwoordiging te geven in de centrale commissie van Overleg. Men meende, dat het politiepersoneel zich zonder bezwaar in de algemeene bonden zou kunnen organiseeren en vreesde, dat door toela ting van afgevaardigden der politie de deur zou Worden geopend voor allerlei andere categorale ycreenig-ingen. Men beschouwde dit zoowel voor Ide organisaties als voor het resultaat van het georganiseerd overleg als een gevaar. Het denkbeeld om de bestaande commissies fioor de ambtenaren en de werklieden samen te voegen vond bij verschillende afgevaardigden in stemming. Van de noodzakelijkheid of wensche- lijkhcid om in die nieuwe algemeene commissie ook het politiepersoneel afzonderlijk te doen ver tegenwoordigen, waren de meeste afgevaardig den niet overtuigd. De voorzitter, erkennende, dat de goede re sultaten van het bestaande georganiseerd over leg niet in gevaar mocht worden gebracht, achtte bet niettemin noodzakelijk een vorm te zoeken, waardoor aan het gerechtvaardigde verlangen van het politiepersoneel zou worden tegemoet ge komen. Naar spr.'s meening zou in aansluiting aan wat nu eenmaal door den dwang der omstandig heden in de practijk is gegroeid, een regeling zijn te ontwerpen, waardoor de politie in een afzonderlijke commissie hare belangen zou kun nen bepleiten, welke Commissie-als gelijkwaardi ge zou staan naast de beide andere. Voor aangelegenheden, het geheele gemeente- personeel betreffende, zou dan een vereenigde .vergadering der drie Commissies kunnen worden gehouden. Alvorens aan dit denkbeeld, zoo het door Bur gemeester en B. en W. wordt overgenomen, uit voering zal worden gegeven, zal het advies wor den gevraagd van de hoofdbesturen der in de Centrale Commissies vertegenwoordigde vcree- nigingen en van die van het politiepersoneel, meer in het bijzonder over de permanente in stelling van één Centrale Commissie van Over leg, omvattende het geheele overheids-pcrsoncel in dienst der gemeente. DIOCESANE TUINDERSBOND. Dinsdag hield de Diue. Tuindersbond in „St. Bavo" een buitengewone algemeene vergadering. Ook de Geestelijke Adviseur, de ZeerEerw. Heer .Rector J. H. VV'. Bofsboom, was aanwezig. Na dat de voorzitter, de heer J. Groen Az., de ver gadering met den Christelijken groet geopend had, memoreerde hij in zijn openingswoord de itorgvolle tijden, waaronder de tuinbouw ver keert en dat de druk, die op het tuinbouw bedrijf rust, juist de oorzaak van het houden dezer buitengewone algemeene vergadering .was. Dc notulen werden door den tijdelijken secre- laris gelezen en na een korte opmerking vastge steld. Onder de mededeelingen was een schrij ven van den heer Ruijter, om verzoek om «jjjt- slag als secretaris van de vakgroep tuinders van den Diocesanen Tuindersbond. Het bestuur nieende dit ontslag te moeten aanvaarden, het welk dan ook verleend werd. Als tijdelijk se cretaris werd benoemd de heer Hoeks, terwijl voorloopig de voorzitter van de vakgroep de loopende zaken bij den L. T. B. zal J^hartigeu. Bij de behandeling der voorstellen der afdce- lingen noemde de voorzitter het een verblijdend feit, dat er zooveel medewerking bestond bij de afdeelingen, om den noodtoestand in het tuindersbedrijf te lenigen. Spr. somde de oorzaken op, die tot dien noodtoestand geleid hebben en noemde het een verplichting, al het mogelijke te doen tot betere toestanden te komen. Spr. behandelde ook de .vraag, wat de regeering voor de tuinders doen kon cn sprak als zijn meening uit, dat, wan neer de tuinders met billijke voorstellen komen, 'de regeering een gewillig oor zal leenen. Hierna ging men tol behandeling der voor tstellen der afdeelingen over. De kring Leiden stelde voor, naast den Ned. R. K. Boerenbond een zelfstandigen Ned. R. K. Tuindersbond op 'ie richlen. liet Bestuur prae-adviseerde om de op te richten tuinders-organisatie op te laten nemen in den R. K. Boerenbond. Leiden verdedigde zijn voorstel. De voorzit ter en de Geestelijke Adviseur namen de ver dediging van de houding van het Bestuur op 2ich. Er zullen dan twee organisaties komen, naast elkaar, een Boerenbond en. een Tuinders hond. met een Centraal lichaam daar boven. Het voorstel van het bestuur werd na am pele bespreking aangenomen. In verband hier mede zcide de voorzitter toe, dat, wanneer de R. K. Tuindersbond eenmaal opgericht zal zijn, ook de plannen voor eèn R. K. veilingsgebouw spoedig liun beslag zullen hebben. Enkele afd. vroegen, of er geen regeeringssteun zou kun nen verleend worden en ten opzichte van de» abnormaal hooge productiekosten, in den vorm van bijslag bijv. op de hooge prijzen der kunst mest. Hierbij venvees de voorzitter naar zijn in leiding en deelde mede, dat het bestuur een bijslag van regeeringswege ondoenlijk achtte. Verschillende leden drongen aan, dal er actie zou worden gevoerd bij den minister, dat deze toch de tuinders in allerlei opzichten tegemoet zou komen. Na een breed opgezette discussie werd tenslotte besloten moeite te doen voor regeeringssteun. Ook was een verzoek, binnen gekomen, aan dc regeering te verzoeken, zooveel mogelijk vrijen uitvoer toe te staan, en zoo dit niet kon, een meer loonenden prijs vast te stel len dan den kostprijs, opdat dan toch een loonend teslaan aan den tuinders verzekerd zij. Over de maatregelen, welke men het 02ste be schouwde dienaangaande, ontspon zich een ge animeerde discussie. In l.oofdzaak werd door alle sprekers een vrije uitvoer verdedigd, terwijl ook menig woordje over de aardappelvoorziening werd ge sproken. Met de gemaakte opmerkingen zal het bestuur rekening houden. Bij 't purt „regeeringscrediet" werd medegedeeld dat dit niet gold voor degenen, die hun bedrijf Verloren hadden, voor dat dit crediet verleend werd. Het credict wordt alleen verleend aan hen, die in het bedrijf verkeeren. Na een korte bespreking van enkele andere punten werd de vergadering gesloten. DE PAALTJES IN DE GROOTE HOUTSTRAAT. De hinderlijke paaltjes met de verkeersborden in de Groote Houtstraat zullen verdwijnen. Vanmorgen waren werklieden van openbare Werken bezig met bordjes, waarop het verbod tot inrijden vermeld staat aan te brengen aan de gevels der huizen. Is dat gebeurd dan kun nen de 'paaltjes verdwijnen. De Raadsleden de heeren Dr. v. d. Berg, Rei- nalda en v. Liemt, zagen wij 0111 een uur of negen vanmorgen, niet zonder cenige „schade- freude'' in hun oogen even het werk gade slaan, niet zonder trots waarschijnlijk ook over de krachtige en oogenblikkelijke uitwerking van een interpellatie in den Raad. Wij hebben het onze gezegd over de dwaze vertooning om onze stad op een dergelijke ma nier op te knappen en de leelijke palen gaan nu weg. Voor ons is de zaak nu afgedaan. Maar men behoede ons toch voor een tweede Kamper-ui van die soort. Anders dreigt Haar lem beruchtheid te krijgen in dat opzicht. Want men mag er van denken wat men wil en straks, als de paaltjes opgeborgen worden, in het pakhuis van O. W., wordt er een spons over de geschiedenis gehaaid, maar het blijft een bedenkelijk verschijnsel dat hel mogelijk is dat zoo iets gebeuren kan. Niet alleen dat ons stadsbeeld op zoo onacsthetische wijze werd verknoeid, maar dat zulks door ambtenaren kon gebeuren zonder dat B. en W. er in gekend waren. Men heeft gepraat over hoog noodige bezui niging en noemde daarbij Openbare Werken. Wanneer men zulke dingen voor z'n oogen ziet gebeuren, dan is men geneigd de noodzakelijk heid van een bezuinigings-cjonimissie aan te ne men, om eens te weten te komen wat er al zoo verknoeid wordt. Intusschen worden wij gelroost met dc medc- deeling dat de bordjes die nu op de paaltjes staan, aan de huizen zullen bevestigd worden. (Natuurlijk deugen ze daar feitelijk niet voor) en de paaltjes worden gebruikt in de buiten wijken om de maximum-snelheid aan te kon digen. Alles, bordjes en palen, wordt dus ge bruikt. Zoodat wat de Groote-Houtstraat-palen be treft, de gemeente daarmede alleen arbeidsloon ten koste legt. We liopen hetl Winterpret. Sneeuwballen gooien is een geliefkoosd win tervermaak der jeugd. Gewoonlijk wordt er dan ook door haar goed van geprofiteerd. Maar.... je kunt daardoor met den Kantonrechter in aan raking komen, want het sneeuwballen gooien is verboden. Dat ondervond nu ook H. W. G. Op 12 December had hij in de Kloosterstraat sneeuw ballen naar kerkgangers geworpen, waardoor „gevaar of nadeel voor hen kon ontstaan", zoo als de gewichtige dagvaarding luidde. Het plei- zier van G. heeft ijp nog een nasmaakje, want hij zal 3 boete moeten betalen of I dag in het Huis van Bewaring moeten doorbrengen. Arbeid adelt Dit spreekwoord vond iemand uit Vogelenzang zóó mooi, dat hij het te veel in toepassing bracht, althans volgens de wet. Hij zelf vond het niets erg, dat hij den arbeid in zijn zaak een half uur te vroeg had laten aanvangen. De ambtenaar van ihet O. M. eischte 10 boete. Maar daar was de Vogelenzanger heelemaal niet van gediend. Hij vond het schande, dat hij boete moest betalen. Hij vond het schande, dat.... Enfin, wij kregen nog veel meer te hooren, en toen hij kwaad weg liep mopperde hij in do gang nog van schande. Maar, door schade en.... schande wordt men wijs. Sprokkelhout. J. P. bekende gulweg, dat hij in Bloemendaal sprokkelhout weggenomen had. Hij reed met iemand (die ook sprokkelhout in zijn wagen had) terug naar huis, toen zij een man der wet ontmoetten. P. werd aangehouden, verbaliseerd en de ander werd ongemoeid gelaten. Dat vond P. wel een beetje gek. De eiscli was 10 boete of 10 dagen hechtenis. De borrel. E. de J. verkeerde volgens de 'dagvaarding op 8 November in de Ursulastraat in kennelijken staat van dronkenschap. „Dat is niet waar," zeide hij, „zoo erg was het niet. Ik liep daar en in eens komt er een agent op me af en zegt: „De J., ga naar huis". Dat is goed, zeg ik en ik ga. Maar niet veel verder pakt diezelfde agent me mee. Dat vind ik vreeselij'k kinderachtig". De ambtenaar van het Q. M. eischte slechts 3 boete of 3 dagen hechtenis, maar waar schuwde, dat hij (de J.) nu niet meer voor het Kantongerecht moest komen, anders zouden er zwaardere straffen moeten komen. „Nee," zei de J„ „ik zal wel zorgen, hier wei nig te kamen, het is me al duur genoeg." VAN ONZE RECHTBANK. Uitspraken van 17 Januari 1921. G. W. los werkman, zonder vaste woon- of ver 1 diefstal, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. G. J. W. los werkman, zonder bekende woon-of verblijfplaats, thans gedetineerd H. v. Bew. te Haarlem, diefstal, een jaar gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. N. C. M. los werkman, ged. Hl v. Bew. te Haarlem, diefstal, 4 maanden ge vangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. G. D. rijwielhersteller, te Westzaan, thans ged. H. v. Bew. te Haarlem, diefstal, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hech tenis. D. D. timmerman, te Amsterdam, thans ged. H. v. Bew. te Haarlem, diefstal, 6 maanl den gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. L. W. koopman, thans ged. H. v. Bew. te Haarlem, bedelarij, 3 dagen hechtenis en plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaar. A. s. diamantwerker, te Amsterdam, diefstal, geldboete van 25 subs. 5 dagen hechtenis. A. v. U. visschennan, te IJmuiden, bij verstek, desertie, 10 dagen ge vangenisstraf. ABORTUS PROVOCATUS. Tegen juffrouw G. L. P., alhier, is proces verbaal opgemaakt, terzake overtreding van ar tikel 251 bis van het Wetboek van Strafrecht. DEKEN STOFFELS. Naar wij tot ons groot genoegen vernemen is de toestand van Mgr. Stoffels, deken van Haarlem, zoo goed vooruitgaande dat Mgr. reeds een goed deel van den dag het bed verlaten mag. EEN NIEUWE AUTO-GARAGE. De heer J. C. F. Timmer heeft in de Nobel- straat, in de oude zaak van de firma de Graaf, een auto-garage geopend. In de ruime garage kunnen ongeveer 20 auto's gestald worden, 'terwijl dan nog voldoen de ruimte overblijft voor motor en rijwielstal ling. Dit laatste vooral is voor velen een uitkomst, B.v. voor hen, die de Paterskerk bezoeken en hun rijwielen achter in de kerk neerzetten. Dat is nu niet meer noodig. Zij kunnen hun stalen ros nu veilig in de Nobelslraat afgeven. Builen het verhuren, en verkoopen van twee dede hands auto's heeft cie heer Timmer zich 't agentschap verzekerd van den bekenden Duitschen wagen „Presko." FAILLISSEMENTEN. Heden werd in staat van faillissement ver klaard: P. Kollenberg, machinist, wonende te IJmuiden; R. C. Mr. F. J. Dorhout Mees; Cu rator Mr. H. H. Pcitcnburg. Bcëedigd werd als ambtenaar van den Bur gerlijken Sland der Gemeente Wormer, de heer G. Groen. Men schrijft ons: Blijkbaar was er Dinsdagmiddag met die gas verlichting iels niet in orde, want in het Zui delijk gedeelte van onze stad hebben dc gas lantaarns gistermiddag van 12 uur af al ge brand1. In verband met bovenstaand bericht, deelt men ons mede, dat de oorzaak hiervan is ge weest de storm. Deze drukt op de automati sche inrichting in de kappen, waarddoor de lan taarns ontstoken worden. „SNELVERBAND". Door de v«rcc,»i«ins „Snelvcrbmwl" wordt weder een cursus in de eerste hulp bij onge lukken voorbereidt. Voor niezen cursus zijn nog eenige plaatsen bescikbaar. Om voor deze plaatsen iu aanmerking te kunnen komen, kan men zich aanmelden bij den heer W, Waale wijn, Scholerweg 59 rood. ZANGWEÜSTR1JD TE ZANDVOORT. Het voornemen bestaat om in Juli 1921 een nationalen Zangwecistrijd te houden in het Palais d'élé te Zandvoort, georganiseerd door de „Ver- eeniging tot bcvoruering van het Vreemdelingen verkeer," genaamd „Zandvoort's Bloei." De wedstrijd zal bestaan uit afdeelingen ge mengde koren, derde, tweede en eerste afdeeling, benevens een afdeeling bij uitnemendheid, en mannenkoren, derde, tweede en eerste aldéeiing, benevens een afdeeling bij uitnemendheid en een Hoogste Eereafdeeling (division d Honneur). Voor de voorbereiding en regeling van den wed strijd is bereid gevonden de heer M. Degen te Amsterdam, voorzitter van de liedertatcl „Onder ling Genoegen", aldaar cn van den „Bond van Amsterdamschc Zangverenigingen. BURGERLIJKE STAND. pndertrouwd: 20 Jan. J. Rol en C. Saeijs. J. Paap en A.M. Mag-ielse. J. Th. Timmer en A. M. v. Lent. Getrouwd: 20 Jan. J. v. Riessen -en E. v. Ries- sen. W. Horsmeijer en H. A. Eggeraat. P. Takken en M. M. v. Wijngaarden. F. J. Kragt en A. Beugeling. D. Zwaneveld en M. E. v. d. Niemvenhuijzen. D. A Tienstra cn W. C. C. Rose. J. C. F. Tjerks en C. G. M. v. Doorn. P. Doets en E. v. Aggelen. J. v. Boekhoven en J. H. Tierie. J. W. Sluijter en E. G. Bindels. GEBOREN: 19 Jan.: B. Prent—Balkenende, d.; H. B. MartensSeverij11.se, z* C. M. E. VissersTijssen, d.; 20 Jan.: H. G. M. Reck- manBeaufort, d.; H. W. Sluyterman—Koll, z. OVERLEDEN: 17 Jan.: H. Boeree, 72 j., Ged. Raamgracht; 20 Jan.: H. M., 6 d., z. v. H. N. lieldoorn, Hazepaterslaan. DOOR DEN HEVIGEN WIND. Door den hevigen wind woeien uit een kastje van een bakkerswagen van de „Vooruitgang" eenige zcgelbladen in de Leidschevaart. De eigenaar slaagde erin enkele drenkelin gen te redden, doch een drietal bladen vonden den dood in het ruimen sop!" BIJENTEELT. Woensdagavond hield de heer Joh. H. Joustra, leeraar te Amersfoort, voor de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt, afd. Haarlem cn Omstreken, een zeer aangename causerie over „De bedrijfswijzen in en buiten Nederland". Na de lezing had de jaarvergadering van de veroeniging plaats. EEN AARDIGE RECLAME. Door den Raad van Arbeid wordt een bro chure verspreid, „Alls ik oud ben", door Stella Mare, waarin de vrijwillige verzekering wordt aanbevolen. i Een aardige reclame! SLAPTE IN HET BEDRIJF. Door de firma Fikkert en Co. werd aan een twintigtal naaistertjes, wegens slapte in het bedrijf ontslag aangezegd. BILJARTBOND H. EN O. KorenbeursV. E. S. In Café Korenbeurs werd Dinsdagavond in klasse A gespeeld tus- schen Korenbeurs en D. E. S. Het is een aan- genamen strijd geweest, met alle vijf spannen de partijen. De no. 1 van Korenbeurs was in den beginne slecht, doch in htt laatst der par tij maakte hij een mooie serie van 40 en wint qp 't kantje af. 125—113. Korenbeurs won 4 der gespeelde partijen maak te in totaal 609 caramboles, tegen 540 voor Door Eendracht Sterk. 87 BARTEL J0RI8STRAAT 87 Heeren Bottines ff 9.7S Oameslaarzen f9.75 4C0 i200 1C0 16 2903 5138 7121 9425 12477 15205 17058 149 3016 88 7515 9818 12538 «3 mag ïoïft 287 3144 5252 53 9963 M15344 lMWigafa 501 69 84 778510131 84 53 55 13 78 5399 7838 10201 12841 72 17500 19399' 63 3301 5434 92 10334 90 15555 32 19540 625 20 5577 7990 10452 12915 15681 17652 19664J 60 3484 5631 8152 91 13013 15710 17716 7<R 7|8 3595 32 82 10695 13271 66 17835 ï6 52 3662 5714 8279 I09Ü1 13363 73 17929 I97I6' 64 3828 5894 830211U32 13550 04 68 54 949 3925 5907 45 58 66 15852 18091 19895 98 60 6083 55 70 13732 15970 lip 1407 4094 94 8494111161395816013 18155 90 8 4131 6333 864611240 88 16212 65 20264 J5TO4249 61 7611742 14001 46 18267 20352 ,opc 6526 72 11819 43 16543 18423 204391 69 5114 7020 98 93iscta 16mJ 91 2758 31 61 9346 12416 15153 170Ö4 18S01 Later aflosbaar. 14 1931 3976 6478 81171C058 12281 15310 17454 4062 6528 5310133 12395 51 e3 28 37 4111 30 8234 38 12519 65 1751)3 222 38 14 6605 8306 10212 95 15445 3® 32 20" 4205 30 43 66 12679 66 75 «1 7fi 2? Jl 89 12880 15516 17602- 47* «s 7K I!®1 163,8 'MM 39 42 Jiö 75 44 8521 24 6 70 74: 86 2228 82 64 8610 31 13077 15734 17703' Ik 7n 6807 62 71 13144 59 1783» 86 70 ö4 «9 73 331322415823 5S 556 83 85 6987 8714 10455 9615974 57, 89 84 4477 99 9610513 1330916072 74' 97 2486 4634 7006 8843 17 19 16114 44'. 651 88 77 S3 49 SH 24 36 17969 708 92 4733 7i-.- 9023 >0629 82 5918033 708 92 4734 oa 43 43 86 87 38 39 95 71 13434 16226 18119 41 9151 9y 49 68 18252 53 SI 10725 76 94 63 57 9211 43 13501 16316 83 <0 37 58 9t 20 99 „-,61 62 13634 32 18427; 93 93161086813767 59 471 94 2899 90 7244 65 10916 68 16466 49 111/ 2925 5204 7306 68 25 13892 69 18586. 63 53 9 7411 72 3913994 701864P 8 30/8 12 44 85 88 14011 77 63 1215 84 5389 77 9444 11020 16 16539 b8 463,39 98 ?5,9 0513 lW 38 80 9li 54 64 5502 25 33 84 7216632 95 74 3240 27 34 9601 1124214253 96 18792 33 80 14 65 75 167o9 99 42 7626 90 113*6 9/ 16809 18ö4t»i 58 64 9702 76 145J2 16 66, 76 65 14 11436 49 20 18935' 1420 3528 5602 87 44 69 55 25 19103 40 78 22 7713 71 11549 88 47 4: 41 94 88 26 78 0314810 16933 192/Oi 43 3724 5859 32 9832 11708 14957 70 9»] 81 54 98 35 39 8615U2217C9H932T 15/Z 67 6174 4o aü 11805 2b 95 la4/4 1619 3811 6241 7827 9958 M 44 171Ü2 19548- 23 19 54 40 84 34 51 61 59: 1730 2a 58 7947 9211920 52 64 69' 79 73 63 751000012002 7317205 78 1825 81 63/2 8067 40 24 97 7d 83 58 3919 85 74 451211315172173o8 87. 1928 53 6457 78 52 81 15253 76 19660 ,068219786 19881 19892 20C97 20184 20436 20630 20936 iï4ö'ria4ü 89 19900 20130 202o5 80 20788 41- «3 41 912C02J 61 20389 20ai7 20919 2100th Vorige l.-st staat 10378 met t200 m.z. 10328 .m.z. 2J235 2j495 m z. 2e487 4934- 14 2511 56 78 28 4861 83 2625 4909 804 59 5012 982 97 31 1032 2725 88 92 53 5181 83 84 1318 3349 20 3437 78 91 u.z. 9934 enz. 12935 m.z. 12939. EEN ANGSTIGE NACHT. Men meldt uit Eenxnes: De marconist die do groote anlenne van de fabriek van Draadloozé toestellen in de Meent bij Blaricum bedient, heeft eenige angstige uren doorgemaakt. On danks de herhaalde waarschuwingen om zijn post te verlaten, bleef hij trouw in z,Jn buisje om de berichten op te nemen. Weldra zag hij zich dan ook door het water omgeven en was er geen mogelijkheid meer, om verbinding met de omliggende bewoners te krijgen. De wind deed het water al meer en meer opstuwen, zoo dat slechts de bovenverdieping droog bleef. 's Morgens -werd men den man gewaar, die een witte doek aan een paai gebonden had enl zoodoende noodseinen gaf. Hoewel van alle kanten hulp kwam opzet ten kon men tegen de storm niet zoo spoe dig in. Tenslotte gelukte het met een drijvend vlot de man na veel moeite uil zijn bciwrdeu toestand te bevrijden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6