TWEEDE BLAD Wat de Pers zegt BUITENLAND FEUILLETON ue weaergevonden dochter WOENSDAG 26 JANUARI 1921. JA*' F Kullen .wa na vraagt het blad geld over- jbouden of zullen de belastingen kunnen ver- jMgrl worden? Geen denken aanl Er zijn, schoon hl - die jnühoenen werden ontvangen, in 1920 '|A heel wat meer uitgegeven en behalve de toste k .ook de. vlottende schuld weer enorm |£«Mg«n. DE CONFERENTIE TE PARUS. «EMEMBDE BUITENL BEAICHTE& Gemengd Nieuws. BE FABRICATIE c„R ZILVER BONS. Het onderzoek inzake de ontdekte fabrica tie der ziiverbons te Rotterdam, wordt ijverig door de recherche aldaar voort gezet en heeft tot verrassende uitkomsten geleid. Volgens de bekentenis va-u den aan gehoudene W. M. F. -kreeg hij eenigen tijd geleden van de toen nog op den Noordsiugel ge vestigden Rotterdamsche Handels- en La-ndbouwbank opdracht, re- clamebiietten te maken in den vorm van een zilver bon van een rijksdaalder. Aan een graveerder gaf hij opdracht, ia dien geest teekeningen te maken, die als> re clame moesten dienen. Later kreeg men van de Rotterdamsche Handels- en Land bouw bank bericht, dat de opdracht ver viel. l)e gemaakte teekeningen .van den graveerder waren echter zoo mooi uitge vallen, dat F. besloot ex gebruik van te maken tot liet vervaardigen van valsche zilverbons. Hij stelde zich daartoe in ver binding met den cartonnagefabrikant F. S. en na ondeeriiug overleg werd besloten in diens fabriek in de Vijverhiofdwars- straat de valsche ziiverbons te vervaar digen. Vporte deelde W. M. F. mede, dat zoo- dra hij kennis nam van de fouten, waar op vanwege het ministerie van financiën in de dagbladen werd gewezen, hij zelf deze fouten verbeterd heeft ia een nieu we serie zilverbons. Behalve te Rotterdam zijn de Valsche zilver bons voornamelijk in Leu Haag uit gegeven. Een honderdtal is daar met goed! gevolg in winkels gewisseld. Naar aanleiding van aeze bekentenis hebben inspecteurs Maandag in een huis' op den Bergsingel gearresteerd, den kam tonnagefabrikant F. 8. en in zijn fabriek in de V ij verhofdwarss kraut acht groote steeiieu met graveersel in beslag genomen. Deze steenen waren blijkbaar inderhaast schoongemaakt om het graveersel te doen verdwijnen, doch dit is maar gedee-lteijk gelukt. Ook F. S. is op het hoofdbureau van politie opgesloten. Bij nauwkeurige beschouwingen blijkt het eenige verschil tusschen echte en de herziene valsche zilverbotns hierin tie be staan, dat op de valsche de puntjes bo-: ven de e in financiën ontbreken. De. kartonnagefabrikaint F. S. heeft nu bekend, medeplichtig te zijn aan de uit gifte en de vervaardiging van de valsche zilver bons. 425' STAATSLOTERIJ. 1 "znrv ^ul!e> mijn jachtopziener! Au lie kent"^-- An^Ilhl' da t wordt ernstig ■tol veel veSll vo&°men en UT mw vf^wen ia hem. Heeft hij liet spoor gevonden?" waard® Antonin? Al lee wordt buitengewoon, zoodra er sprake Is van dat zonderlinge wezen, dat veer teen dagen gleden voor het eerst hier verschenen i®. He meeningen, die ik er pver gehoord heb, zijn wel verschillend, maar niet ftiQt elkander ut tegenspraak. Zoo heeft een ossenkooper, dien ik qq. idervroeg, mij geantwoord, dat in de maand Juni dat wilde meisje te Vitry gezien is Een houthakker en twee kolenbranders beweren in het botsch een vreemdsoortig echepeel gezien te hebben, dat met won derbare behendig': id van den eepen boom |n den anderen sprong. En drie weken geleden 1 ':ï1 dn tuinman, woe dend dat zijne perziken door de eek hoorns verslonden werden en dat dossen in den boomgaard kwamen, des nachts zijne vruchten bewaakte, en op zekeren morgen kwam Firmin mij zeer ontsteld, want hij is niet zoo dapper als een zeeman, mededeelen, dat een vreemdsoor tig schepsel, vlug als een hinde en vrij groot, de oorzaak moest zijn, van de nachtelijke verwoestingen in den boom gaard. Hij had het duidelijk gezien bij1 het ticht der maan. Eerst was ik geneigd zijn bewering aan vrees toe te schrijven, maar nauwelijks had Firmin gesproken of men kwam van alle kanten met bijzonder heden omtrent het wilde meisje. De mo lenaar van Somgy heeft haar in zijn molen beek met de hand palingen en forellen zien vangen", „Dus, mijnheer, vroeg de markiezin de Charniilies, gij gelooft aan het wilde meisje"? „Ik begin ten minste niet meer tegen te spreken dat het bestaat"»- „Ik wil er het mijne van hebben", zeide Antonin. „Wat zult gij dan doen?" vroeg man heer d'Epinoy, „Ik zal haar achtervolgen, mijn waarde Gaëtan," „Zult gij jachtma*ken op dat arme schepsel zeid® Etiennette. „Stel u gerust, zuster, er zal geen leed geschieden", ,L.I „Neen neen. lk- Wl1 het niet. Als dat arme kind, tengevolge van vreemde, droe vige gebeurtenissen tot dat wilde leven vervallen is, wie weet of zij ex niet aan gewoon is geworden» en of wij haar niet zouden dooden alö wij beproeven haar aan onze beeoba-ving te gewennen. „Zuster, antwoordde burggraaf Antonin, mi.-w.hien ügt niets dan bedrog aan ai die geschiedenissen ten grondslag. De verhalen vormen wel een geheel, maar de feiten kunnen verzonnen zijn. lVrees vergroot de feiten en het bijgeloof voltooit het werk der vrees. Een Btroopend kind kan den armen Firmin in verwarring gebracht heb ben, .Wie zegt cms of niet een aap, uit de tent van ©en kermisreiziger ontsnapt, door het boeoh van Songy, rondwandelt, en zich de illusie maakt dat hij het boeoh zijner geboorte heeft gevonden? als allee wat men verhaalt ,waar ia, als een menseheiya wezen onvrij willig i»t zulk een verlaging gevallen is, ie het onze plicht het op te zoeken en gevangen te. nemen, niet uit nieuws- gierighetó omar uit naastenliefde» Het van den hemel komt, en 'den hemel moeten terug- een ziel, die die wij naar voeren." „Als gij de zaak zoo voorstelt",- zeide Etiennette, „Dan zult gij mij toestaan mijn gang te gaan." „Op voorwaarde, dat gij mij van tevoren zegt, al wat gij; doen zult." „Nog meer, gij zult er bij zijn. Ik zal eersl den ouden Aulic opzoeken, die .mij mijn eerst© schot leerde, en aan wien ik het dank, nooit een. vijand van Zijne Majesteit gemist te hebben, ik zal hem juiste inlichtingen vragen en gelasten twee dagen Jang; het bosch te doorkruisen. zeide Antonin. „Neen", hernam mevrouw d'Epinoy, nie mand denkt meer aan dansen, en de gedacfï ten aan de jacht houdt ons allen bezig. Het park is verlicht, de tentjes zijn klaar,; wij gaan onze verloting beginnen." Lenige woordeH waren voldoende otn! aan de gasten de aangename verrassing] te verklaren, die Etiennette, dank zij de talrijke geschenken van haar bfocdcr, iiuit bereid had, en een oogenblik later gingen alien naar het park, verlicht als een toover- park. Er heerschte een groote levendigheid om de tentjes, de dames tooiden zich met de ontvangen kostbaarheden, de heeren spra ken vrolijk met elkaar en in de verte voerde Daarna zullen wij", als wij den schuilhoek van h et wikte meisje zeker weten, trachtenhet orkest heerlijke melodjeen uit. nns van haar meester te maken. Daar deze Zo-nücr iets te zeggen, legde Antonin ztjn 008 hand op den aim an zijn zuster, en wees ticUir op ten der groove boom en van het jadit belangwekkend maar niet wreed zal zijn, kunt gij ze te paard medemaken met die dames, die niet bang zijn voor een tocht door het woud, de anderen zullen per rijtuig volgen." „Lat is afgesproken",- antwoordde Etien nette. „Wij zulten er allen bij zijn'" riepen twin tig. stemmen tegelijk. „En thans kan het bal, dat zoo onver wacht onderbroken is, opnieuw beginnen^' Ziet gij in het gebladerte geen menschel fijke gedaante bewegen?" vroeg hij haar. „Ja, inderdaad", antwoordde zij, „zij is het, 't is het wilde meisje." „Laten wij zorgen haar niet te verschrik! ken. GEMENGDE huwelijken. in zijn nieuwjaarsrede tot de priester* van Bisdom, heeft Z. D. H. de Bisschop van oji. gewezen op de ellendige gevolgen san de gemengde huwelijken. H«t euvel bestaat niet alleen in het Haar- he diocees, zegt het „Oy. Dgbld." Ook elders, in onze omgeving, verliest M Kerk yele leden door hot euvel, dat op •en in de betrokken kringen ongezond godsdienstig Leven wijst. In aün predikatie over de beleekenis van het H. Sacrament van het Huwelijk wees de gewijde spreker Zondag in de Zwolsche fit. Michiel op het treurige feit, dat er zoo vele gemengde huwelijken, voorkomen in de parochie. Er zijn 96 geldige gemengde huwelijken, ffX 100 ongeldige. Wat dit nu zeggen wil, Mn o.a. hieruit worden opgemaakt, dat van fle 802 personen, die hun paaschpücht niet Vervullen, 166 gevallen verband houden met el yoortvloeien uit een gemengd huwelijk. In de 06 geldige gemengde huwelijken VÜn in 26 de kinderen 'katholiek gedoopt; In 41 niet-katholiek en in 6 gedeeltelijk ka tholiek en niet-katholiek, In de 100 niet geldige gemengde huwe lijken (die na 1908, het jaar van den nieu wen Codex, werden gesloten) waren in 21 dn kinderen katholiek, in 64 niet-katholiek en in 1 gedeelteliek katholiek gedoopt. In het geheel waren uit gemengde huwe lijken 170 kinderen protestantsch gedoopt en 97 niet gedoopt. Dat sijn yreeselijke cijfers, welke bewij zen, dat alle pogingen om het godsdienstig leven te verdiepen moet worden gesteund. Zooals het in Zwolle is, Is het natuurlijk met de resultaten der gemengde huwelijken oieral, v. En als men dat overweegt, wordt de zorg der kerkelijke overhad om de katholieken overal iDjp eigen terrein te houden, zeer begrijpelijk en tl zij buitengewoon te waardeeren. BELASTINGDRUK. Het voorrecht van de Nederlandsche Staats burgerschap kost boe langer hoe meer geld jen het gaat met groote sprongen vooruit, schrijft >Do Tijd", In 1919 werd met de gewone midde len geïnd 829 miilhoen. maar de minister van tJBnanciën durfde voor 1920 niet op zooveel tok enen en schatte d« opbrengst op 310 millioen. Hij bleef aas den lagen kant en dat was voor- „Maar ziet, de belastingbetaler* verkeerden i In veel heter, conditie dan de Minister had i gedacht, ZfJ leverden geen 810 en geen 329 millioen, maar brachten het tot 439 H mil- I Hoen en omdat dat nog niet genoeg was fcwamen zij nog met 215^ millioen aau- (iflragen „in verband met de buitengewone jpmatanddgheden" en voegen er ten slotte ;inog 67, millioen hij voor de aflossing der leentng van 1914. Met elkaar brachten zij bet dus tot 712 millioen, een cijfer, waarvan Ïeen Minister van Financiën vóór mr. de 'riee ooit heeft kunnen droomen en hü zelf C v fclgeniijk gok niet." „En de Gemeenten hebben niet minder aan de belastingschroef gedraaid en geperst wat Zij persen konden. En geleend ook, soms, tot de deur van den geidlommerd voor haar neus werd dichtgeslagen. Och, we verheugen ons over ons Neder- landsche Staatsburgerschap van ganscher harte en zeggen nog steeds den dichter na: „Bedankt uw God en weest verblijd, omdat gij Nederlander zijt" l Maar de vreugde kost tod» wel veel geldi" He diplomatieke redacteur van Havas meldt, Bat de beraadslagingen op den eersten dag een hartelijk karakter droegen. Bij de bespreking Ipver de ontwapening van Duitschland moeten 4e Engelschen ten regeling hebben voorgesteld, daarin bestaande, dat de Duitsche vertegen woordigers contradictoir gehoord zouden wor den, voordat zij de besluiten zouden moeten aanvaarden. Briand weigerde dit beslist, daar Mf van oordeel was, dat dit verhoor nutteloos zou zjjn, daar het hier betreft de tenuitvoerleg ging van maatregelen, aangenomen na overeen stemming met de Duitsche gedelegeerden. Andere gedelegeerden stelden voor defini tieve besluiten te nemen, welke alsdan aan Duitschland zouden worden meegedeeld, waarna dit zich zou kunnen uitspreken over de wijze van uitvoering. Aangaande de te eischen mate van ontwapening bleken de Engelschen, op grond van de meening van generaal Bingham, geneigd de vernieling van Duilsch krijgsmateriaal vol doende te achten om het Duitsche rijk verder onschadelijk te doen zijn. De Franschen eischen met Foch, generaal Wilson en generaal Noliet, een volstrekt nauwkeurige naleving van de mili taire bepalingen van het verdrag. DUITSCHLAND EN DE GEALLIEERDEN. In de begrootingscommissie van den Rijks dag heeft, bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken, minister Simons een overzicht gegeven van de thans gevoerde onder handelingen en hierbij er met nadruk op gewe zen, dat hij alleen kan afzien van het vaststel len van de totale door Duitschland te betalen som, die Duitschland, krachtens het vredesver drag, vóór 1 Mei kan tegemoet zien, indien er voor dien tijd overeenstemming is bereikt met den gewezen vijand over de concessies, die thans te Brussel een onderwerp van bespreking uitmaken. Komt het niet tot een overeenstem ming over wat er van Duitsche zijde is voorop gesteld omtrent Duilschlands capaciteit en over de te volgen methodes, dan moet Duitschland er op blijven staan dat de totale som voor 1 Mei wordt vastgesteld, omdat de regeering de voorkeur geeft aan een onrechtvaardig dictact boven een onafzienbare verplichting. Aan den anderen kant zal de regeering niets nalaten om een samenwerking met den gewezen vijand tot een gemeenschappelijk herstel van de finan- cieele en economische krachten van Europa mo gelijk ie maken. DE STRIJD MET SINN FEIN. Bij een overrompeling in het graafschap Tip- perary zijn twee soldaten gedood en verschei dene gewond. Een militaire patrouille heeft tusschen Ballincollig en Cork een aanzienlijke hoeveelheid munitie ontdekt in een leeg huis aan den weg. MISLUKTE SPECULATIE. De Weensche correspondent van het „Hbld" schrijft: Sedert een jaar ongeveer heerschtc er in Oostenrijk een noodgeldmanie. De verschillende Oostenrijksche provincies hadden, wegens ge brek aan kleingeld, papieren geld laten druk ken ter waarde van vijftig, twintig en tien heller Groote en kleine steden vblgden dit voorbeeld. Een nieuwe verzamelwoede ontstond: het ver garen van dergelijke papiertjes, die dientenge volge in koers stegen. Toen kwamen de besturen van kleine ge meenten op het denkbeeld ook van dezen ze gen te willen profiteeren. En zij bestelden voor hun dorp bij een of anderen sierkunstenaar papieren noodgeld, dat er behoorlijk uitzag en verkochten dit, meestal zonder dat de dorpsbe woners het in handen, of zelfs maar onder de oogen hadden gekregen, met behoorlijke winst aan de groothandelaars, heele pakken Iegelijk. Aan een serie met een oplage van 10,000 kon gemakkelijk 22.000 Kronen worden verdiend. En indien deze transactie elk kwarlaal werd herhaald, maakle een gemeentebestuur er een goed zaakje mee. Doch de verzamelaars, die eersl niet geest drift ziolf hadden toegelegd op het hamsteren van deze nieuwe papiertjes, zagen toch met eenige bezorgdheid den toenemenden vloed op zich afkomen. Het werd hun op den duur le. bont. Zij staakten. En uit was het met den zwendel. Maar nu zillen vele handelaars, die onvoor zichtig zijn geweest, met groote voorraden, waarvoor zij millioenen hebben uitgegeven, en die, nu de verzamelaarswaarde er af is, zoo goed als niets waard zijn. DE KATHOLIEKE VLAAMSCHE LANDSBOND De Katholieke Vlaamsehe Landsbond heeft Zondag de afgevaardigden van de verschillende arrondissementsbonden op een algemeene ver gadering te Brussel uitgenoodigd. Op deze algemeene vergadering, voorgezeten door Frans van Cauwelaert en bijgewoond door een honderdtal afgevaardigden, waorouder ook staatsminister Poullet, werden belangrijke quaeslies besproken. Over de voorwaarden tot aanneming als lid van den Katholieken Vlaam- schen Landsbond werd een belangrijke dicus- sie gevoerd, welke besloten werd door het stem men van een motie, waarin uitgedrukt wordt, dat, wat de Vlaamsehe quaestie aangaat, hel programma van den Vlaamschen Landsbond één, is met dat van het algemeen Vlaamsehe Verbond. De quaestie van de amnestie werd' ook be-, sproken. Van Cauwelaert werd gemachtigd om in de Kamerzitting van heden een verklaring af te leggen, waarin hij het standpunt van den Katholieken Landsbond in zake amnestie voor politieke misdrijven zal uiteenzetten. GEEN VOLDOENDE HULP AAN OOSTENRIJK De „Köln. Ztg." verneemt uit Ween en, dat vol gens de opvatting ran diplomatieke kringen er geen kans bestaat op voldoende hulp voor Duitsch-Oostenrijk van de zijde der Entente. De Opperste Raad te Parijs zou alleen weer een leening toestaan in een omvang, die Oostenrijk in staat zou stellen de eerstvolgende maanden met moeite het hoofd boven het water te hou den, ERNSTIG MIJNONGELUK Uit Oelnitz (Saksen) wordt gemeld: In de „Friedensschacht" van de „Bergbauge- sellschaft" had gisterochtend een mijngasont- ploffing plaats. Tot nu toe werden 26 dooden en 60 zwaargewonden geborgen. Ongeveer 160 mijnwerkers zijn nog bedolven. Het reddings werk is in vollen gang. Een later bericht zegt: Volgens mededeeling van de mijndirectie zijn bij de ontploffing 38 mijnwerkers gedood en 26 voor een deel zwaar gewond. De overige mijn werkers, die ingesloten waren, zijn gered. Uit Oelnitz wordt nader gemeld: De oorzaak van de ontploffing is nog niet met zekerheid bekend. Naar de directie van de mijn mededeelde, zou een mijnwerker in strijd met het verbod zijn mijnlamp geopend hebben, waardoor de daar ter plaatse verzamelde ko lendamp is ontploft. Van arbeierszijde worot er echter op gewezen, dat de lamp zelfs door de mijnwerkers niet geopend kan worden. In de nabijheid van de plaats van het ongeluk werk ten ongeveer 200 arbeiders. Het grootste deel van hen kon zich redden. 38 mijnwerkers wer den onmiddellijk gedood en 30 zwaar gewond. Intusschen is 't aantal dooden tot 48 gestegen. Het is te vreezen, dat dit aantal nog grooter zal worden, daar velen levensgevaarlijk gewond zijn. 7 der verongelukten waren huisvaders. De mijnwerkers, die op 800 meter diepte bij een hitte van 40 graden bijna geheel naakt werkten, zijn door de ontp'"ff'nB gestikt en dikwijls onherkenbaar verbrand. De Bond van Leeraren "aan Middelbare scholen in Oostenrijk heeft aan de Oostenrijk sche regeering 'n ultimatum gezonden dat 31 Jan. afloopt, en waarin geëischt wordt dat alle toelagen die staatsbeambten ontvangen, ook aan de leeraren aan middelbare scholen worden uit betaald. Indien de regeering dezen eisch niet in willigt, zal op 1 Februari aan alle middelbare scholen in Duitsch-Oostenrijk het onderwijs worden geslaakt. De lieer Emanuel Dreyfus, directeur en eigenaar van te Parijs gevestigde groote melaal- fabrieken, is gearresteerd, onder beschuldiging twee millioen Oorlogswinst niet te hebben opge geven voor de O. W.-belasting. Tc Parijs is een dokter veroordeeld tot 15 maanden gevangenisstraf en 2000 frs. boete, omdat hij zij patiënten, meestal artistcn, door het geven van recepten in de gelegenheid stelde zich morphine le verschaffen. Tegelijkertijd werd een apothekersleerling veroordeeld tol zes maanden voor het drijven van verboden handel of he( ïn bezit hebben van verdoovende middelen de z.g. stupéfianls. Volgens de „Voss. Ztg." zullen eerstdaags 5000 Italianen in Oppet-Silezië komen om de Poolsche grens'te bewaken. In het gevangenenkamp te Gardelegen zijn de daar ondergebrachte Russen een hongersta king begonnen. Zij wilden door deze staking het ontslag van een kampgccstelijke, die liun onsympathiek is, afdwingen. HONDSDOLHEID IN DE PROV. GRONINGEN. In het dorp Onstwedde (Gr.) zijn een 8-tal honden en eenige katten, lijdende aan honds dolheid, afgemaakt. Vermoed wordt, dat hel ziekte overgebracht is uit Duitschland. De bur gemeester heeft; de ingezetenen gewaarschuwd tegen het aankoopen van honden over de grens. OVERTREDING DER-LOTERIJ WET. Over het ingrijpen der politie fijdens de trek king van een Handelsbank in „Bellevue" te Am sterdam, verneemt het „N. v. d. D." nog het volgencjp: Naar het oordeel van de politie had men hier le doen met een verkapte loterij. De obligatieleening bestond uit 100.000 obligaties van 6.50. De trekking geschiedde onder lei ding van een notaris, waarbij de loten in een bus waren. De hoofdprijs bestond uit een wo- ning, ter waarde van 10.000. Het is gebleken, dat de personen, die de trekking organiseerden, niet kapitaalkrachtig waren. Zij hadden een fa briekje dat zwak stond. Het kantoor der ven nootschap, welke heette "Nederlandsche Han delsbank voor Koloniën was gevestigd op de Keizersgracht. eeN DUISTER GEVAL. Op het Goudsche rijpad, nabij Alphen a./R. is Maandagavond het lijk gevonden van een man met een wond aan het hoofd. Uil een nader on derzoek- is gebleken, dat het de 25-jarige V. d. B. uit Waddinxveen is, die door een revolver schot gedood was. Over de oorzaak verkeert men in het duisteï- PLOTSELINGE DOOD. In den trein van Leiden naar Den Haag werd Maandagmiddag een 77-jarige vruw, genaamd F. H., in de Residentie woonachtig, plotseling ouwel. Na eenige oogenblikken gai zij den geest. Bij aankomst van den trein, werd een onderzoek ingesteld dor dr. Buisman, die. den dood door hartverlamming constateerde. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Onder Huisen (Geld.) heeft een noodlottig on geluk plaats gehad. De zoon van den landbou wer E. wilde een vogel in den boomgaard schie ten, toen hij geroepen werd. Hij zette zijn gela den geweer in het koetshuis, doch vergat het weg te nemen en te ontladen. Toen 's middags een der knechts het wapen in handen kreeg, trok hij zonder eenig vermoeden aan den nog open slaanden haan, met het noodlottig ge volg, dat een tegenover hem slaanden knecht een voile laag hagel in de borst kreeg. De ge troffenen, zekere J. W., 26 jaar oud, overleed een paar uur daarna. EEN BRAND EN WAT ER VAN KWAM. In Augustus 1919, zoo lezen we in het „Vad.", is in een perceel aan bet Noordeinde te 's-Hage waarin destijds een film-verhuurkantoor was ge vestigd, brand uitgebroken. De twee firmanten, de heeren S. en W., konden in den laatsten tijd niet goed qjeer met elkander opschieten. Er vie len soms booze woorden. Nu zegt een mensch in een onvriendelijke stemming wel eens Iets dat hij bij een rusligen gemoedstoestand zeker verzwijgen zou. Zoo heeft een der firmanten in een oogenblik, dat de vrede weer zoek was, woordep gesproken, die de politie ter oore kwa men, en waaruit zij distilleerde, dat het inder tijd met den brand niet- in den haak moet zijn geweest. Hoewel er een jaar verstreken was eerst in September 1920 kon het onderzoek begin nen is het met veel moeite gelukt in Duitsch land een vijftal films te bemachtigen, die, tot verbazing der politie, in 1919 verbrand waren en waarvoor de Brandverzekeringsmaatschappij zelfs de schade heeft uitgekeerd. Voor het uitvoeren der films waren consen ten noodig geweest. De documenten werden op gevraagd en nu bleek, dat de films niet verbrand waren, zelfs geen droppel waterschade hebben gehad en dat hier dus oneerlijk spél is gespeeld. De echtgenootc van den firmant S. en de vroegere bedrijfsleider W. zijn aangehouden en naar wij vernemen moeten zij bekend hebben, de Brandverzekering Maatschappij te hebben op gelicht. W., die aanvankelijk verdacht werd, zich mede aan brandstichting te hebben schuldig ge maakt, is uit zijn voorloopige hechtenis ontsla gen. Mevrouw S. bevindt zich nog in voorloopig arrest. Vijfde Klasse. Zesde Lugf, Trekking van 26 Januari. f 1000, No. 7720, 14368, 21098, 21048) 22881 f 400. No. 1670, 892L 10710, 18835) 11918, 16022. f 200, No. 2069, 2120, 2975, 18182, 13784, 14074, 14602, 14972,19386/ 20892. 100, No. 1518, 4487, 8031, 8395,8974 9003, 9389, 14254, 16769, 19081,, 19722, 19737,20222, 22572, 22628,! PRIJZEN VAN 70. 18 8332 6076 9968 12450 15752 18097 20712 63 3476 6880 9986 12541 15800 18172 20744. 113 3479 7168 10088 12570 15972 18227 20756 152 8502 7257 10130 12714 16116 18239 20824' 163 3530 7455 10160 12865 16160 18476 20990 862 3566 7518 10296 13199 16360 18519 21148 463 8891 7681 10298 13262 16566 18549 21847 611 4103 7858 10445 13372 16736 18577 21388 992 4109 8094 10566 13537 16773 18588 21416 1160 4182 8332 10663 13745 16977 18638 21437 1229 4211 8495 10684 13834 17009 18749 21583 1442 4477 8536 10766 14099 17049 18806 21690 1474 4577 8606 10951 14210 17132 18869 21616 1657 4590 8731 11003 14272 17174 18918 21689 1588 4612 8751 11105 14287 17225 19173 21697 1605 4771 8863 11564 14596 17229 19211 21848 1695 4938 8885 11594 14620 17237 19424 21950 1819 4986 9030 11675 14745 17296 19462 22030 1827 5111 9153 11780 15121 17300 19473 22217' 1835 5255 9221 11894 15168 17403 19501 22362 1977 6389 9227 11992 15240 17459 19963 22403.' 2110 5399 9449 12017 15314 17474 20008 22441 2149 5583 9524 12116 15442 17511 20111 22477 2394 6786 9667 12149 15494 17673 20324 22651 2880 5828 9756 12323 15549 17806 20375 22758' 2937 5949 9912 12337 16624 17975 20594 22823 2973 6030 9923 12396 16735 18083 20663 l NIETEN 101 3347 6390 9499 12730*16965 18550 20963 116 342,! 6532 9533 12748 15988 18564 20974 120 3426 6613 9510 12796 16087 18672 21040 134 3427 6686 9629 12835 16007 18679 21045 160 3474 6688 9646 12919 16106 1S630 21047 109 353-4 6696 9666 12981 16138 18662 21050 197 3591 6698 9740 13015 16151 18666 21080 207 3659 6699 9770 13063 16227 18720 211131 213 3680 6757 9621 13079 16265 18726 21132 274 3711 6758 9823 18125 16249 18799 21144 275 3732 6770 9830 13161 16265 18800 21146: 288 3748 6786 9926 13188 16271 18852 21163 856 3751 6871 9979 13253 16321 18889 21179 405 3806 6876 9990 13280 16331 18912 21188 462 3845 6886 10129 18367 16339 18928 21203 626 3936 6939 10158 13415 16365 18933 21206 598 3948 6963 10268 13419 16419 18950 21221 655 3964 6965 10281 13433 16492 19010 £1240, 665 4015 7002 10286 13437 16498 19016 21242- 681 4074 7003 10294 13492 16522 19028 21259 747 4080 7010 10295 13500 16552 19048 213(10, 762 4064 7153 10304 13571 16604 19075 21321- 817 4127 7227 10331 13598 16610 19094 21386 907 4134 7235 10333 13614 16630 19167 21407 982 4165 7269 10344 13619 16673 19172 21455 1059 4261 7275 10356 13630 16716 19189 21462 1102 4267 7380 10388 13647 16717 19232 „1494 1128 4283 7453 10447 13648 16765 19300 21510 1129 4314 7485 10474 13682 16807 19303 21523 1202 4331 7626 10494 18867 16857 19327 21532 1307 4411 7559 10539 13903 16864 19330 21540 1313 4445 7609 10643 13911 16958 19346 21567 1316 4455 7654 10546 13934 16983 19349 21662 1332 4612 7671 10844 14016 17043 19406 21683 1359 4521 7676 10920 14148 17000 19427 21710 1482 4589'7703 10935 141-19 17077 19-480 21722, 1595 4596 7729 10944 14191 17091 19431 21725, 1651 4599 7740 11019 41195 17176 19433 21762 1741 4808 7811 11040 14314 71193 19436 21768 1801 4830 7821 11040 14338 17194 19457 21778 1810 4838 7853 11081 14349 17196 19463 21792 1863 4846 7862 11087 14358 17207 19469 21793 1878 4863 7914 11141 14361 17221 19521 21794 1961 4804 7017 11146 14442 17238 19523 21838 1962 4904 7920 11182 14475 17250 19552 21855 1988 6008 7960 11191 14509 17273 19559 21860 2044 5028 7971 11195 1-1534 17288 19673 21884 2090 5071 7989 11252 14539 17299 19692 21931 2104 5085 8001 11261 14553 17311 19700 21987 2136 6098 8036 11265 14618 17319 19719 22010 2158 5101 8080 11289 14650 17353 19742 22028 2164 5102 8148 11366 14656 17358 19775 22039 2192 5151 8237 11601 14659 17304 19832 22079, 2276 5165 8258 11669 14730 17401 19878 22082 2282 6185 8296 11677 14776 17419 19917 22110 2283 5206 8378 11688 14814 17421 19961 22129 2284 5266 8408 11727 14824 17429 19976 22130 2285 6285 8452 11901 14838 17468 20014 22134 2306 6322 8523 11910 14897 17479 20062 22158 2412 5334 8541 11918 14900 17530 20069 22185' 2423 6381 8579 11951 14920 17547 20127 22211- 2469 6409 8589 11963 14921 17682 20101 22222 2470 5472 8590 12022 14936 17660 20180 22231 2477 6474 8707 12035 14947 17736 20189 22255' 2489 6481 8713 12081 14971 177-13 20226 22261 2504 5551 8738 12107 15028 17791 20227 22316 2512 5601 8776 12127 16034 178S8 20306 22351 2619 6651 8783 12136 15056 17862 20335 22370 2640 5716 8853 12143 15084 17875 20391 22383 2673 6774 8901 12179 16208 17927 20113 223SS 2601 5779 8919 12247 16222 17933 20423 2239» 2650 6841 8966 12291 15231 17993 20434 22410 2673 6906 9016 12297 16248 17948 20563 22419 2769 6967 9039 12310 15389 18068 20614 22428 2825 6008 9065 12319 15415 18129 20617 22454 2865 6076 9112 12355 15434 18171 20628 22542 2876 6080 9118 12365 15470 18191 20630 22602 2900 6101 9162 12406 16544 18103 29645 22624 2913 6129 9174 12415 15582 18216 20649 22649 2919 6168 9223 12469 15602 18242 20731 22C65 2944 6189 9240 12507 15657 18261 20759 22702 2685 6195 9245 12521 15685 18265 20785 22756 2991 6206 9266 12664 15686 18284 20806 22792 8137 6207 9270 12599 15706 18358 20809 22797 8146 6259 9374 12630 15724 18396 10883 22833 8275 6274 9377 12677 15728 18446 20912 22852 8276 6278 9386 12696 15743 18475 20924 22887 8280 6828 9394 12699 16808 18491 20931 22920 8328 6367 9448 I In de vorige Mjst stond: 1148, m. a, 1140, Hij zegt ongeveer vier weken geleden met den steendrukker W. M. Eb uit de Boekhorststraat daarover in bespreking) te zijn gekomen. Het gevolg hiervan vvas^ dat hij in zijn fabriek in de Vijverhof dwarsstraat de gelegenheid bood, de val-: sche zilverbons te maken. Op de daar, gevonden zeven groote afdruksteenen, Naar het F ranse h van RAOUL DE NAVERY. bewerkt door L. M. yAN P1NXTEREN, R.-K. Pr, .f ?5 _tn. ..JJ fcllHlIllAoL /Wordt vervolgd.; 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 5