JAC. J. LUBBERS GEEN OPflUiMING Kunst en Kennis Sport en Spel Rechtzaken Eerw lusters Ursulinen Moederhuis Bergen, BH. Kweekschool voor Onderwijzeressen. Kippen- en Hoggeiveerïes* Gestreept Engelschleer Manchester bruin Engelschleer. Als gij ongesteld zijt Worielboer's Kruiden G. B. A. HENSÉN PaarHaarsteeg I Wortelboer's Pillen Gemengd Nieuws Advertentën. Kerk en School Leger en Vloot- Handel en Nijverheid Qed. Hude bracht 72 T©I@f* 3383 Wortelboer's Pillen Volgens mededeeling der wethouders in do jongste Raadsvergadering van de ge meente Rijnzaterwoude (Z.H.) is er uit do portefeuille van de te behandelen stukken de aanvrage om ziekteveeerlof reeds in liet college van B. en W. behan deld, van den burgemeester, den heer Th Ninaber, verdwenen. In de plaats daarvan lag er een briefje van des burgemees ters schoonzoon, de heer J. C, Baumanu (burgemeester van Wonbrugge) hetwelk inhield dat zijn schoonvader de aanvraag maar weer ingetrokken had. Wethouder Hogenbooni wilde de politie hiervan in kennis stellen, maar er werd besloten dat de oudste wethouder' zich met hot onder zoek zal belasten. Over de toestanden in deze gemeente werden merkwaardige dingen verteld. De burgemeester, tevens secretaris, is reeds lang ziek, de secretarie wordt behoord door een 14-jarigen knaap, akten worder in blanco gerekend, de burgemeester be noemt een am e tc naar zonder' dat de wet houders er iets van weten, bericht aan den Rijksontvanger' dat de opeenten d-ei grond- en personeelo belasting dezelfde olijven ais verleden jaar, terwijl de Raad ze verh.oogd, ja zeis verdubbeld. Besloten werd aan God. Staten den toe stand uitvoerig uiteen te zetten en de vraag te stellen: „Hoe moeten wij han delen?" He Raad wensclit do verantwoordelijk heid niet langer te dragon. DE VOLKSTEr.LING. Korte Berichten. Bezuiniging Lij tie Nationale opera. Als bezuinigingsmaatregel reist liet ge heele personeel van de „Nationale Ope ra" derde klasse. Van dezen maatregel is niemand uitgezonderd. Wij vernemen dat per seizoen ongeveer 14000 gulden kan worden bespaard, DE KLEINSTE TELEFOON DER WERELD. ENCYCLIEK OVER DE DERDE ORDE VAN ST. FRANCISCUS. SAMENSMELTING HOOFDCURSUS EN KON. MILITAIRE ACADEMIE iDe Minister van Oorlog heeft, naar het »N. v. d. iD.« verneemt, een commissie benoemd om verslag uit te brengen be treffende de mogelijkheid om met ingang van 1 October a.s. den hoofdcursus te Kampen te doen samensmelten met de Kon. Militaire Akademie te Breda. Brood voor de militairen. Bij legeror der is bepaald, dat het brood uit militaire bakkerijen, indien over bijzondere instel lingen door den Minister van Oorlog niet anders is of wordt bepaald, voortaan ge bakken zal worden van ongebuiid meel, vermengd met een door den hoofdinten dant vast te stellen percentage tarwe bloem. Landbouw en Visscherij DE PRIJS DER EIEREN. Men schrijft uit deskundige kringen nan „De Gelder!.": Velen meenen,dat de intrekking- vaa het uitvoerverbod op den prijs der eiere® van grooten invloed zal zijn, doch. des« kundigen op dit gebied voorspellen .vaa» niet. Wat toch is het geval? Duitsch,land kan niet afnemen en heeft er ook niet zoo'n enorme behoefte aan, want daar komen thans millioeneu* eieren uit Polen, zij hot dan gesmokkeld. On ze. eenige afnemer zal dus voorioopig End geland zijn. En daar zijn de prijzen dei; eieren laag, omdat er reeds zooveel in voer is uit Denemarken en Afrika, Al* straks hpt regenachtige mistige weer vaaj de laatste weken gaat plaats maken vooïi drogere, zonnige dagen en de eierproduaw tic dus geweldig zal toenemen, krijgen we beslist een prijsdaling, die nog niet lang geleden door niemand vermoed werd* Overal is veel bijgcfokt, in sommige strew ken is onze hoenders tape 1 weer reeds og tuet peil van vó6r den oorlog. Het com su moerend publiek behoeft zich dus voor» alsnog iniet ongerust te maken. De goedri koope eieren komen wel weer. Onlangs deelden we mede, dat de Ne der Laüdsobe Vereen, van Kaashatidclaie» aan den Minister van Landbouw verzocht heeft de bepalingen op te heffen,vol gens welke alleen gecontroleerde kaas (met kaaonork) zou mogen worden uiige* Thans komt de boer A. v. W ijueiv voor zitter van den Bond. van kaasproducenten' te Gouda hiertegen op en zegt, dat het tegenwoordig merk in geen enkel opzicht cenigen export bij de volvette kaas be lommert. Er moeten dus andere redenest bestaan, die de kaashandelaars hebben) geleid tot bet zenden van bedoeld adres. (J NT KOU W E POSTBEAMBTE. Voor do Amhomsche rechtbank btondi Dinsdag tecreelu de postbeambte L. vf d. Z. uit Arnhem beschuldigd iu den nacht van 10 op 11 December uit oen postpakket f 10.O00 te hebben ontvreemd De eisck luidde 2 jaar. idj (J KoV OEK.LR. Do kantonrechter te Rotterdam hooft Dinsdag L. v. d. M, wed van C, R, we» gene bet verburen van een won.lig zon der schatting aan de huurcomnussie te hebbeen aangevraagd en daarbij een Iicwh ge re vergoeding' bedingend voor hot ge» bruik van de woning dan dooi- de kuur-: commissie vastgestelde huurprijs, verocfr» deeld tot elf geldboeten, elk van f 50 subs. 4 degen hechtenis voor elke boete, FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Toelatings-examen 15 en 16 Maart a.s. Aanvang der voorberei- ienden Cursus 1 Mei a.s. Pensionaat St.Antonius ftfl-U.L.U.-Onderwijs tpeciale opleiding voor hei eind diploma SW.U.L 0. Machinaal gereinigd. p. pond 9ll%ct per 00 pond 12 Mais Zwar® gerst Voeriarwe 12 Oemengd voer Mais, Gerst, Tarwe en Boekweit) p. pond 12 ct. per 100 pond Haver U Boekweit 20 Hennepzaad p. poi Ochtendvoer 16 Oebr. Mais Wit kanariezaad18 Rubszaad f 8.75 A II.- 10.50 11.— 9.— cl 25 ct 11 35 Ouivenboonen 14 cent. ïsie tranaf de '3o'ler*msr!ï*. doch flinke voopnaad prima waai* ini Werkbroeken, gem. en naar maai:. Sporthemden - Orilboezeroens Sokken en Tricoigoederen SEEL KEPEH, KATOEN en MOLTON HET VAKKLEEDINGMAGAZIJN 2842 swwmxmzi of 1 a 2 en gij zijt spoedig weer hersteld. verdrijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofd pijn, wekken den eetlust op, bevorderen de spijs vertering, regelen den stoelgang, zuiveren het bloed, maag- en ingewanden, enz, Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje. Wortelboers Pillen 60 cent per dobs, 3 doozen f 1.70. Overal verkrijgbaar. JACOBA MARIA WDRTEL3ÖER te OUD- 'LA Frankrijk uiaus met ongeveer 100.0(H) het cij fer van voor den oorlog overtreft! Eindelijk zal dan de „onbekende soldaat" definitief worden begraven onder tie Arc de Triomphe en wel Vrijdagochtend in den groot sten eenvoud. De minister van oorlog zal aan de kist het Legioen van Eer, de militaire me daille en het Fransche oorlogst ruis hechten. De commandant van de eerste Duitschc handels-duikboot „Deutschland," kapitein Kö- nig, is met zijn schip vergaan. Hij was thans- kapitein van den treiler „Senator Michaelis," die door de Noordzeevisscbcrij-Maatschappy 1c Cuxhaven als vergaan wordt gemeld. Naar uit Valencia wordt bericht, hebben de gendarmen twee syndicalisten, die op weg naar de gevangenis trachtten te ontsnappen, dood geschoten. Maandag en Dinsdag werden te Bar celona 153 syndicalisten gevangen genomen. Binnenkort zullen in België nieuwe post zegels worden uitgegeven, met de beeltenis van den koning. Deze zegels zullen kleiner ziju dan die, wel ke den koning met den helm afbeelden. DE MOORDENA.uES GEARRESTEERD. Dinsdag zijn de vermoedelijke daders van den moord op H. F., die met een kraampje aan de grens bij Veulo staande, vermoord werd, gearres teerd. DIEFSTAL MET INBRAAK. In den naéht van Maandag op Dinsdag is in braak gepleegd in de -Coöp. Stoomzuivelfabrlek en Korenmalerij te Exloo. Medegenomen werd een kistje, waarin koopacten en andere stuuken waren geborgen, dat beeft de politie in het na burige dorp Valthe teruggevonden. De dieven waren stellig vult meening dat zich hierin geld bevond en hebben bij het upeumaken het kistje mot inhoud maar laten staau. Er wordt slechts een klein bedrag aan geld vermist. Van den da der nog geen spoor. HET NUT VAN AD VERTEER EN. In een der nummers van de „N. Koerier" te Roermond werd in het laatst der vorige week een advertentie geplaatst, waarin de opsporing werd verzocht van den 13-jarige Duitscher Hein- ricli Esser, die sinds Pasctien 1920 in de ouder lijke woning te M.-üladbnch werd vermist. Een landbouwer te Kcssel (Limb.) stelde zich na lezing der advertentie de vraag, of daarin niet sprake kon zijn van den jongen, dien hij inder tijd in dienst had genomen. Hij waarschuwde den vader te M.-Gladliach, die overkwam en in den l>ewu8ten jongen zijn zoon herkende. De vader, die zich ten politiebureelc te Roermond vervoegde, vertelde duar, dat zijn zoon onge veer 9 maanden geleden de ouderlijke woning ie M.-Gladbach had verlaten. Na alle mogelijke nasporingeu mocht het liem niet gelukken de verblijfplaats van zijn kind te vinden, zoodat hij tenslotte in de Nederlandsche bladen zijn opspo ring had verzocht, met bet gevolg, dat hij be richt ontving van den landbouwer uit Kessel, die vermoedde, dat de jongen, die bij hem aunge- luiul was, misschien wel ziju zoon kon zijn. Deze had te Kessel het verhaal opgedischt, dat ziju vader in den oorlog gesneuveld en ziju moeder gestorven was. Do landbouwer was over het gedrag van den jongen zeer tevreden. De vader deelde verder mede, dat hij door het verdwijnen van zijn zoon veel wederwaardig heden had beleefd, Zoo werd hij op beschuldi ging van een vrouw, ids verdacht van moord op ziju zoon, aangehouden en zes weken in voorioopige hechtenis gehouden, om nog niet te spreken van het geldelijk verlies, dat hij gedu rende ziju gevangenhouding had geleden. Zijn zaak was als het ware geruïneerd. Thans was hjj echter zeer blij, wegens liet terugvinden van zijn verloren kind en omdat hij nu in zija eer kan worden hersteld. Door zijn zoon mede le bren gen Uan hij duidelijk aanlooneu, zich niet te hebben schuldig gemaakt aan datgene, waarvan hij werd verdacht. UIT DEN GOEDEN, OUDEN TIJD. Uit de: Europeesohe Brieven van Busken Huel in het „Algem. Dgbld. van Ned. Iiwlië (1877): „De Amerikannsche gezant in Den Haag, heeft iu een rapport aan zijn gouvernement een roos kleurig tafereel opgehangen van de moraliteit der Nederlanders. „De Nederlanders", schrijft de gezant, „zijn een vooireffelijk volk, dat uitmunt door eer lijkheid, goede trouw, werkzaamheid en vroom heid. Vier miliioen burgers leven in een omtrek •van 20,909 .vierkante mijlen, ea allen schijnen gelukkig, voorspoedig eu tevreden. Hel geheim van ilezeu voorspoed is. dat ieder hunner naar zijn inkomen leefl, en dat arbeidzaamheid en eerlijkheid beginselen zijn, wier schennis als een belcediging der nationale eigenaardigheden be schouwd wordl." We geloovcn, dal geen enkele gezant in Den Ilaag, in 1021, zulk een loffelijke getuigenis in een rappor! aan zijn regeering zou kunnen vast leggen. EEN HERINNERING. Men schrijft uit de Lemmer (Friesland): 23 Jan was hol 30 jaar geleden (het was in den strengen winler van 1890 -91) dat een gezel schap van negen heeren van hier, met 3 arresle- den, bespannen met paarden, een tocht over ijs van bier naar Urk mankte. Een rois die nooit tevoren ondernomen was waarschijnlijk ook nooit meer volbracht zal worden. De deelnemers, waarvan nog zes in leven zijn, verklaarden allen, dat deze toch lang niet zonder gevaren was af-1 gelegd. Omstreeks 8 uur in den morgen met mooi weer van hier vertrokken, werd men al spoedig door een dikken mist overvallen, waardoor hel uitzicht belemmerd werd en men geheel op hel kompas moest utgaan. Na hei-haaide malen te hebben gerust, en zooveel mogelijk georiënteerd, ontdekte men omstreeks 1 uur plotseling de Noordkust van Urk en gleed inen spoedig over den staart van dit eiland het dorp binnen. Men kan zich de verbazing der Urkers indenken, (waarvan velen zelfs nooit een arreslee hadden gezien) bij de komst van ecu voor bun eiland zoo eigenaardig gezelschap. Nadat de burgemeester, de beer Kagei, een oorkonde van dezen tocht had opgemaakt, werd omstreeks 3 uur de terugreis aanvaard. Door het spoor iu de sneeuw, dat des morgens was gemaakt, te volgen, hetgeen voor een iter paarden zeer gemakkelijk was, verliep het eerste gedeelte van den terugtocht zonder veel bezwa ren. Daar echter inmiddels de dooi was ingeval len en het begon te regenen en le waaien en spoedig de duisternis inviel, begonnen ecnigen van de deelnemers zich in het laatst al wat on gerust te maken. Het weer werd steods slechter. Om acht uur in den avond ontdeste men het licht van onze havenvuren, die de burgemeester, de beer Ruiking, ten gerieve van de tochtgenoo- ten had laten onlsteken en gleed men spoedig de haven binnen. Hiermede was het waagstuk gelukkig vol bracht. EEN MERKWAARDIGE TOESTAND. We spraken dezer dagen, zoo schrijft men aan 't „Hbld.", ml iemand 'die in de gemeenle Schoterlaud (Fr.) reeds vijf malen achtereen als volksteller was opgetreden en die een be langrijke wijziging in de gezindheid der men- schea ten opzichte van de kerk had geconsta teerd. lieu dertig jaar geleden, in den tijd van het opkomend anarchistisch socialisme, dat vooral in den omtrek van llcerenveen en Gor- redijk welig tierde, werden de menschen op- loopeud als bij de invulling de vraag van al of niet lol een kerkgenootschap (e belmoren, ter sprake kwam. Thans mocht men in het door hem bewerkle gedeelte beslist van een kente ring spreken. Over 't geheel .stonden de men schen niet meer zoo afwijzend en vijandig te genover de vraag van 't al of niet belmoren tot een kerkgenootschap. Wel was het een vrij veel voorkomend misverstand, dat leden van (of liehoorende lot) de Ned. Herv. Kerk zich, naar een veelvuldig spraakgebruik, als „gerefor meerd" haddeu opgegeven. GAS VERSTIKKING TE LEEUWARDEN, In den nacht van Vrijdag op Zaterdag had ten huize van den heer J. Wasmann, aan de Kelders te Leeuwarden een droevig ongeval plaats. Deze had voor het naar bed gaan de hoofdkraan gesloten, maar het gaskraantje op zijn slaapkamer laten openstaan. Toen nu de dochter van den heer W. 's nachts liet gas wil de gebruiken, draaide zij de hoofdkraan open en liet deze openslaan, waardoor het gas in de kamer van den 83-jarigen man binnenstroom de. Zaterdagmorgen werd hij door zijn dochter bewusteloos gevonden, terwijl zij zelf zoodra zij de kamer binnentrad, onmiddellijk na een raam le hebben opengeworpen, ook iu onmacht viel. Beideu werden naar het Bonifaciusgesticlit gebracht, waar de lieer W. Zondag overleed. De toestand der dochter is bevredigend, schrijft de „L. Crt." waaraan we het verhaal van '1 ongeval ontieenen. DE RO'iTERDAMSCHE VALSCHE MUNTERS. Naar aanleiding van de in verschillende bla den opgenomen berichten betreffende de te Rotterdam vervaardigde en uitgegeven valsclie zilverbons ad 2,50 verzoekt de Rolterdam- sclie Handels- en Landbouwhank te willen me- dedeeien. dat zij nimmer aan wien ook, op dracht heeft gegeven facsimile's voor reclame doeleinden of voor welk doel ook, van zilver- bons voor welk Jbedrng ook, le vervaardigen. Stoomtrawler gestrand. De stoomtraw ler „Luit. Gen. de Beer" van IJmuiden naar Grimsby is gestrand op de kust bij Spurn Head. De bemanning is gered. Waarschijnlijk zal de boot bij hoog water vlot komen. „Msb." Sigarettendiefslal. De Vittoria Egyptian Ci- garclt Company, gevestigd op de Admiralitcits- kade te Rotterdam heeft aangifte gedaan van diefstal van 90,000 sigaretten. De opperman L. T. S. is van een hoogte van 8 meter van een in aanbouw zijnd perceel in de Wandcloordsiraat te Rotterdam gevallen. Met inwendige kneuzingen is de man per bran card naar zijn woning in de Banketstraat ver voerd. Plotseling doodgebleven. In de Voorstraat te Utrecht, viéi Woensdagmiddag eou jonge man plot: cling van zijn rijwjïl af. Toen men la m bij. den iieer P. binnendroeg bleek bij reeds overleden te%zijn. Het lijk werd door de politie vervolgen^ overgebracht naar het hoofdbureau. Door een onbekend persoon, ziclr noemen de O. T„ wonende te Parijs, werd bij de firma van D. en P. aan liet Hogendorpsplein le Rot terdam een cheque ter verzilvering aangeboden van 43.500 francs. Toen de firma deze in Bel gië wilde innen, bleek dat de cheque valsch was en zij opgelicht was voor bovengenoemd bedrag. Een groot ongemak van de telefoon is het feit, dal men zijn handen niet vrij heeft. De firma Siemens en Halske heeft nu eeu tele foon van ongelooflijk kleine afmetingen ver vaardigd, die dit eiivt-1 opheft. Deze is zoo klein, dat we het voor een poppentelefoontje zou kunnen honden. Het geheele apparaat is niet dikker dan een dun potlood, en nog geen cen timeter lang. Bij bet tclefoneeren stopt men het eenvoudig in het oor. Opdat het er onmoge lijk uil kan vallen, wordt het door een kleinen metalen houder, waardoor ook het telefoon snoer gaat, in evenwicht gehouden. Ook bij het bewegen of buigen van het hoofd blijft 't vast zitten. Alphons Diepenbrock. Volgens de laatste berichten is in den toestand van Dr. Diepen brock eenige verlichtiug merkbaar. De patiënt is bjj kennis en kon eiikeie personen aan zijn ziek bed ontvangen. We deelden bereids mede, dat de H. Vader, ter gelegenheid van het le Eeuwfeest Uer stich ting van de 8de Orde van deu H, Fmneiscus, een nieuwe encycliek heeft uitgevaardigd. Z. II. herinnert allereerst aan het feit, dat hij in 1882 plechtig het kleed der Tertiarissen heeft aangenomen, waarna hij de wordingsge schiedenis schetst dezer zoo nuttige instelling, die hij een zekere bekroning noemt van St. Fran- eiscus' werk, waardoor bet geestelijk leven tot gemeen goed werd gemaakt. De Paus zegt dan, dat iu de Tertiarissen vooral moet uitblinken de broederlijke liefde. Was het St. Franciscus' plan om de Tertiarissen in de beroeringen van die dagen boden des vre des te doen zijn, ook de Paus moest in den verschrikkelijken wereldoorlog en ook thans nog in dien geest handelen, nu een heftige str(jd tusschen de verschillende klassen van burgers over de verdeeling der aardsche goederen is ontstaan, zoodat de maatschappij baar onder gang nabq is. in dezen strijd vraagt de Paus aller medewer king, maar vooral van de Tertiarissen en doet een krachtig beroep op de Katholieke vereeni- gingeu om toe te treden tot de Derde Orde. Vervolgens wijst do H. Vader er op, dat de Tertiarissen zich verwijderd moeten houden van den geest der wereld en m het maatschappe lijk leven den geest van Christus moeten bren gen. Als twee groote kwalen van dezen tijd noemt de Paus de zucht naar bezit en de ge notzucht. De eeuwige goederen worden meer en meer uit het oog verloren en de vergankelijke goederen meer nagejaagd, waardoor de deugd verstompt. De H. Vader bespreekt dan de slechte klee ding, waardoor zoovele vrouwen niet alleen aan alle weldenkende menschen mishagen, maar ook God beleedigcn en waarmee zij niet alleen in het openbaar, maar ook in de kerken en aan de H. Tafel verschijnen. Daurbij worden nog ge noemd de slechte dansen, meer dan wat ook geëigend om alle gevoel van schaamte weg te nomen. Aan de Tertiarissen richt de Paus de aan sporing om hun Vader na te volgen in zelf verloochening en aan de vrouwelijke Tertiaris sen in het bijzonder om zich zedig te kleeden en te waken tegen zedenontaarding. Aan het einde der encycliek norden de bis schoppen en andere zielenherders uitgenoo- digd, de afdeelingen der Derde Orde daar, waar dit noodig is, weder te doen opleven of waar dit mogelijk is, te zorgen dat ze gevestigd wor den en opbloeien. In alle kerken, zoo wordt tenslotte bepaald, waar afdeelingen van de Derde Orde wettelijk ziju opgericht, eu waar tergelegenheid van hel a.s. eeuwfeest van 16 April a.s. af eeu triduüm zal worden gehouden, kunnen de Tertiarissen elk dezer dagen en de andere geloovigen één maal een vollen aflaat ouder de gewone voor waarden verdienen. Al degenen, die duar het 11. Sacrament met berouwvol hart zullen bezoeken, kunnen totjes quoties aflaten van zeven jaar verdienen. Al de altaren dier kerken zullen op die dagen gcprevilegieerd mogen ziju en alle prieslers, aan bedoelde kerken verbonden, kunnen op die da gen rozenkransen en medailles, welke zij wijden, verrijken met den pauselijke» aflaat en eveneons de rozenkransen wijden der Kruisheereu en der H. Brigitta. R. K. BIJZONDERE ONDERWIJZERS. Het hoofdbestuur der Diocesaan Vereemgiug van R. K. Bijzondere Onderwijzers in het Bis dom Haarlem is thans als volgt samengesteld: F. A.Moerel, voorzitter; W. J. Speller, secretaris; H. Th. v. d. Kragt, penningmeester; H. G. de Boer, 2e voorz.; F. Wjssc, 2e seer.; A. van Breukelen, 2e penningmeester; mej. A. Mooy- man en Chr. L. Wesseling Mzn. EEN BELU1E—N EUERLAND-WEDSTRIJ D MET A.S. PINKSTEREN.? Een correspondent van do „Tel." meldt aan dat blad: ln voetbalkringen alhier wordt verklaard, dat de afgevaardigden van de U.B.S.F.A., die naar Nederland zijn gezonden met volmacht om over de ontmoeting Nederland—-België te onderban delen, het in beginsel eens zijn geworden over de volgende voorstellen, die aan den Nedef- landschen Voetbalbond zullen worden voorge legd: Dit jaar zal een enkele wedstrijd plaats hebben op 15 Mei (Pinksteren) te Antwerpen. Het volgende seizoen zullen twee wedstrijden worden gespeeld, de eerste te Antwerpen, de Iweede in Nederland. Te beginnen met het sei zoen 19221923 zal nog slchts één wedstrijd per jaar worden gespeeld', beurlclings in Ne derland en in België. De eerste wedstrijd, vol gens deze nieuwe regeling zal in Nederland plaats hebben. Men verwacht, dat deze voorslellen zullen worden aangenomen. Nader verneemt de „Tel" nog, dat de met a.s. Pinksteren te houden wedstrijd BelgiëNdder- land in verband staat met bet 25-jarig jubileum van den B.V.B. en derhalve als een extra wed strijd is te beschouwen, terwijl de onderhan delingen over den wedstrijd NederlandBelgië, welke in October a.s. zou worden gehouden, daardoor vlei komen te verval/en. Aan de con ferentie over deze aangelegenheid, Woengdug J.l. te 's-Gravenhag« gehouden, namen deel de heeren van Dijck en Seeldmayers (België) en de heeren Ir. Kips en Hirscliman (Nederland), RUGBY. SchotlandFrankrijk. Zaterdag j.l. had te Edinburg een internatio nale rugby-wedstrijd plaats tusschen bovenge noemde natie's De Fransche broeders wisten met 30 de zege te behalen. Het fort Spijkerboor. Naar het „Vad." ver neemt, zal de militaire gevangenis in fort Spij- verplaatst worden naar de militaire gevangenis aan den Pompstationweg in Den Haag. De ge bouwen worden voor dit doel hersteld. De opleiding van reserve-officieren. Van de lichting 1921 zullen geen dienstplichtigen tot het volgen van een opleiding tot reserve-offi cier worden aangewezen. Zij, die zich tot het volgen van een opleiding vrijwillig aanmelden en behooren tot de eerste of tweede ploeg dezer lichting (opkomst in de tijdvakken 2028 Februari en 1i Juni) zulle* onverwijld in het genot van groot verlof worden gesteld tot den eersten werkdag ia de maand October a.s. Op dien datum keeren zij bij hun korps terug om tot het volgen der opleiding gedetacheerd te worden bij een der scholen voor verlof-officieren. SCHADE IN HET VEENBEDRUF. Uit de Veenkoloniën wordt geschreven: In het Roswinkelschc Veen staat than* nog bijna de geheele voorraad- labriekstusf, in het afgeloopen jaar gegraven. Te Emmet Compascuum is eveneens nog menige veen» plaats met turf en bagger bedekt. Te Exioër» mond en -Veen waar zoo lang gestaakt werd ia den besteu werktijd van het jaar, is nog maar zeer weinig verkocht en het ineereudeel na/ onder de winterbedekking gebracht, op hooj van snelle droging in ne komende maanden. Er staat veel te veel turf te overwinteren ci er is geen vraag. De hooge werkloonen én dure veenprijs zitten er in, maar kunnen nie gerealiseerd worden en de prijs daalt onrusl barend. Voor vele verveners, vooal voor hen, di daar gehuurd hebben, eeu slecht vooruitzicht. Derde Limburg&clie Jaar injurs. A'ai 610 Febr. zal te Helden-ranningen d« derde LimburgscRe Jaarbeurs worden g». houden. Er zijn een groot aantal inzen uu» gen, waaronder de voornaamste late keu van. industrie, uit alle oordon des lands. Er is een paardeakeuring, markt vooc vee, landbouwartikelen enz. HET KA-A' .MERK VOLDOET lYV'EL voerd, omdat liet ftaa&merk nog niet aan' redelijke eischen voldoet. i 1 Volgens mededeeling van het Handelsinforma tiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaus voor den Handel zijn" over de afgeloopen week, eindigende 21 Jan. in Nederland uitgesproken 43 faillissementen tegen 21 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 21 Jon. 1921 85 faillissementen tegenover 74 over heizelfde tijd perk van het vorige jaar. inlichtingen verschaft (Jaarne te Overste der E. Z Z. Ur- ulioen. BERGEN, N H e i» n »i V 99 M 99 99 f •1 neem dan '3 morgens, middags en des avonds een weinig van de vanouds beroemde, geneeskrachtige Beter en goedkooper huismiddelen, bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat bij gevonden ea zullen ook U helpen. De Wortelboer's Kruiden en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6